r AMERSFOORT AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 2 HERFSTMAAND (SEPTEMBER) 1944 Kijwieldievencomplot ingerekend Het; is de politie gelukt de hand te joggen op een vijftal heerschappen, dat er een gewoonte van maakte de fietsen van. zijn medemenschen te kapen. Het zijn de Amersfoorters K., B.. G. en B. en de Soestenaar R. Een uitgebreid on derzoek naar de verrichtingen dezer fiet sendieven is gaande en verwacht mag worden, dat menige diefstal tot klaar heid zal komen. Van stelers en helers. De Amers- foortsche juffrouw B. werd wegens he ling van gestolen goederen in arrest ge steld. Verdacht van diefstal subsi diair heling wordt de Amersfoorter S. Ook hij zit in verzekerde bewaring. Overalls gezocht. De Ned. Spoor wegen deden aangifte van de verdwij ning van een partij blauwe overalls, die vermoedelijk tijdens een treinreis ge stolen is. Dieverijen. MeJ. V. L. alhier deed de onprettige ontdekking, dat haar fiets plotseling verdwenen was. Voorts mist S. uit Amersfoort een koffer, waar kleedinggtukken is geborgen waren. .Mishandeld. Vader W. werd door de jammerklachten van zijn 15-jarigen zoon. die ergens een pak slaag had op- geloopen. dermate bewogen, dat hij bij de politie aangifte deed van mishan deling. Mond. en klauwzeer in Barneveld In Barneveld komen zeer veel gevallen van mond- en klauwzeer voor. Ruim 200 gevallen werden geconstateerd. Mr. BÖDDE DIR.-GEN. VAN PHI LIPS. Naar wij vernemen, is mr. Th. Bodde, advocaat en procureur te 's-Gra- venhage, benoemd tot directeur-gene raal der Philipsfabrieken. Papierbesparing in Japan Op grond van een beschikking van het Japansche verbond van journalis ten, zullen alle Japansche kranten met ingang van de komende week nog slechts op Woensdag en Zaterdag met vier pagina's verschijnen. Op de ande re dagen zullen zij ter besparing van papier met niet meer dan twee pagina's uitkomen. DE GEREFORMEERDE TWIST Te Bunschoten-Spakenburg stelde de kerkeraadsmeerderheid (met 26 tegen 17 stemmen en 2 blanco) zich aan de zijde van prof. dr. K. Schilder, waarna de minderheid de vergadering verliet. Zondag jl. waren de beide kerkgebouwen tusschen. meerderheid en minderheid gedeeld. Behalve te Kampen is het ook te Bilthoven thans tot een rechtbank- procedure in kort geding over de goe deren gekomen. Evangelist met merkwaardige opvattingen omtrent naastenliefde De politierechter te Zutphen kreeg een onverkwikkelijke geschiedenis te behandelen, waarbij de cocoswever G. D en de evangelist F. van V. uit Apel doorn betrokken waren. De wever had den evangelist met een mes in de schou der gestoken en de evangelist had den wever met een stok op het hoofd ge- s'.agen. Bij deze wederzijdsche mishan deling had de evangelist geen mooie rol gespeeld. Hij was de oorzaak van de oncenigheid. omdat hij het huwelijks geluk van D. trachtte te vernielen door omgang met diens vrouw. Met Pinkste ren waren die twee na kerktijd gaan fietsen. Toen D, hen in een laantje tegenkwam, had hij zich driftig ge maakt en was den evangelist te lijf ge gaan. Bij het afweren had deze van een stok, dien hij vond, gebruik gemaakt. De politierechter noemde de houding van den evangelist zeer afkeurenswaar dig. Hij veroordeelde den wever tot een boete van f 5.subs. 2 d. h. en den evangelist lot een boete van f 25.subs «-1 h PREDIKBEURTEN VMF.RSFOORT. N.H.K. St. Joris- E?rk: 10 u. Ds. Monster. Bediening van ck»:i H. Doop. 5 u. Ds. Groeneveld, Soest. Liaandag 4 Sept. 7.30 u.Gemeentezang en Orgelavond. Donderdag 7 Sept.: 7 u. Avondgebed. Vrijdag 8 Sept. llu. Kwar- tierdienst; Nieuwe kerk: 10 u. Ds. Pan- nebakker. 5 u. Ds. Gerritsen. Bediening van den H. Doop. Emma-Kerk: 10 u. Ds. A. A. Dönszelmann (Amsterdam), 5 u. Ds. Blok. Bediening van den H. Doop. Bergkapel: 10.30 u. Ds. Dönszel mann. Kapel Zon en Schild: 10 u. De heer De Bruyn (ber. pred. te Gemert). O asthuiskerk10 u. De heer van der Heide. Kinderkerken: Wijkgebouw Bethel 10 u. Geb. Het Sluisje: 10 u. Wijkge bouw (L. Costerpl. 14) 10 u. Jongeren- dienst: Kerkgebouw H.V. (Appelweg 15) 11.50 u. Vr. Ger. Gem. (Muurhuizen 53) 9.30 en 17 u. Godsd.oef. 4 Sept. 19 li. D> w. Baay, Tholen. Geref. Kerken: L. Vrouwestraat: 10 u. Ds. B. Holwerda, 5.30 u. Ds. G. Brinkman, Nijkerk. Zuid singel: 10 u. Ds. P. H. Peilecaan, Nij kerk. 5.30 u. Ds. E. T. v. d. Born. Wes- terkerk: D.s. E. T. v. d. Born. 5.30 u. D.s. B. Holwerda. Ver. Vrijz. Herv.: Gast- huiskerk: 11 u. Ds. J. van Rossum. Evang. Luthersche Gemeente: 10.30 u. Ds. Ds Jongh. Doopsgez. Gemeente: 10.30 u. Ds. O. T. Hylkema, Den Haag. Re- monstrantsche Kerk: 10.30 u. Ds. R. Mi edema. Leger des Heils, Havik 25 10 u. en 7.30 u. Majoor C. Heilsber gen. Geref. Gemeente. Stoovestraat: 10 en 5 u. de heer L. Wijting. Woensdag avond 7 u. Ds. J. Fraanje van Barne veld. Vrije Kath. Kerk (Sierkunst) 10.30 u. Gezongen Mis. lederen Woens dagavond 7.45 u. Vesper en Lof. Vrije Evang. Gemeente: 10 en 6 u. Dienst. Geref. Kerk H.V.: 5 u. Ds. M. Hi nlopen. Uitreiking nieuwe bonkaarten voor twee perioden tegelijk De plaatselijke distributiediensten reiken van 4 tot en met 30 Sept. a.s. tegen overlegging van de tweede distri- butiestamkaart met daarbij behoorend inlegvel de hierna genoemde bonkaar ten uit. Zij, op wier eerste distributie stamkaart het woord „Hoofd" voor komt, dienen deze eerste distributie stamkaart eveneens over te leggen. Aan houders van een inlegvel GA 401 wor den uitgereikt de bonkaarten KA 411 412, aan houders van een inlegvel GB 401 de bonkaarten KB 411412, aan houders van een inlegvel GC 401 de bonkaarten KC 411412, aan houders van een inlegvel GD 401 de bonkaarten KD 411412, aan houders van een in legvel GE 401 de bonkaarten KE 411 412. Voorts reiken de distributiedien sten uit aan hen, die in het bezit zijn van een bonkaart L 408, de toeslagkaar- ten L 411 van de elfde, twaalfde en dertiende periode. Tenslotte worden uit gereikt uitsluitend in de kringen, waar klantenbinding voor groente geldt de groentenkaarten N 411 voor de dertiende periode 1944 en voor de eerste en tweede periode 1945. Aanvragen om papier door auteurs Het Letterengilde van de Ned. Kul tuurkamer maakt bekend: Ter bescherming van de positie van den auteur wordt met ingang van 1 Sept. 1944 bepaald, dat voor boeken, waarvan de auteur aanmeldingsplichtig is bij het Letterengilde van de Ned. Kul. tuurkamer, de aanvrage om papiertoe wijzing bij het Dep. van Volksvoorlich ting en Kunsten niet in behandeling zal worden genomen, tenzij voordien een schriftelijke overeenkomst tusschen auteur en uitgever betreffende het te verschijnen boek aan het Letterengilde is voorgelegd. Ruitenlandsche effecten lil de Staatscour. van 30 Aug. 1944 is opgenomen de derde beschikking van den Secr.-Gen. van Financiën, ter uit voering van het besluit no. 116/1941 be treffende de aanbieding van buiten landsche effect-en. Hierin wordt bepaald, dat ingezetenen verplicht zijn de hun bij het in werking treden van deze be schikking in eigendom toebehoorende en de nadien door hen verkregen obligatiën 3 pCt. Portugal 1902, 1ste, 2de en 3de serie rechtstreeks of door tusschenkomst van een deviezenbank aan de Nederl. Bank aan te bieden en op verlangen te verkoopen over te dragen. De aanbie ding dient te zijn geschied uiterlijk 14 dagen na het in werking treden dezer beschikking en voor zoover betreft de na die inwerkingtreding verkregen obli gatiën uiterlijk 14 dagen na het tijdstip der verkrijging. Deze beschikking treedt in werking op den dag van haar afkon diging in de Ned. Staatscour. Petroleum voor kookdoelen Waarschijnlijk de laatste bon Van 3 tot en met 30 Sept. 1944 geeft elk der bonnen 31 van de bonkaart U409 voor kookdoeleinden recht op het koo. pen van 1 liter petroleum. De verbrui kers dienen er rekening mee te houden, dat zeer waarschijnlijk na 30 Sept. 1944 geen petroleum voor kookdoeleinden meer zal kunnen worden verstrekt. Ge tracht zal worden dengenen, die in het bezit zijn van een pet-roleumkookkaart U 409. per begin October een hoeveel heid kolen voor kookdoeleinden ter be schikking te stellen. Dienaangaande zal eventueel een nadere publicatie volgen. Examens in de hoogduitsche taal De Secr.-Gen. van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die bij het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid A tot het ge- van van middelbaar schoolonderwijs in de Hoogduitsche taal niet voldoen aan de eischen, gesteld voor het onderdeel theorie van onderwijs en opvoeding in de Hoogduitsche taal (O.), in het ver volg niet in de gelegenheid zullen wor den gesteld in hetzelfde jaar nogmaals examen in dat onderdeel af te leggen. Het examen in dat onderdeel kan in het vervolg naar keuze van den candidaat worden afgelegd in samenhang met het onderwijskundig gedeelte van het exa men dan wel afzonderlijk in de maand December van het jaar, waarin de can didaat het examen aflegt. Bedoelde keu ze moet geschieden bij de beantwoor ding van de oproeping voor het schrif telijk gedeelte van het examen. Wijzi ging van de keuze kan slechts geschie den in geval van ziekte van den candi daat, waarvan moet blijken uit een overgelegde geneeskundige verklaring. DOOR HOLLEND PAARD GEDOOD. Toen het paard van den veehouder R. de Boer te Blesdijk plotseling op hol sloeg, geraakte het driejarig zoontje on der den wagen. Het kind werd met een ernstige hersenschudding opgenomen en is korten tijd daarna overleden. ROOFOVERVAL. Donderdagavond laat vervoegde zich aan de woning van A. Hartkamp te S teen wij kerwold een tweetal mannen. Toen H. de deur open de, werd hij met vuurwapens bedreigd en in zijn woning teruggedrongen, waar na de bandieten hem een flinke geldsom afhandig maakten en vervolgens ver dwenen. Canada. Te Quebec is onder voor zitterschap van den leider der partij van de Nationale Unie. Maurice Duples. sis, een nieuwe regeering gevormd. Frankrijk. De diplomatieke verte genwoordiger van de z.g. „voorloopige Fransche regeering" te Bern, Jean Ver ger, heeft Donderdag de leiding van de Fransche ambassade van den vertegen woordiger der regeering te Vichy over genomen. Democratische oorlogspartij verslagen (Vervolg van pag. 1) Het Duitsche oorlogspotentieel word! thans echter door de concentratie van alle krachten uitermate ver sterkt, zoodat een nieuwe technische voorsprong weldra is te verwachten. Aan dezen voorsprong nu znllen de vijanden van Europa moeten sterven hij zal den beslissenden slag moe ten toebrengen aan de bolsjewistische onverlaten in Oost- en West-Europa. Politiek is het nationaal-socialistische Duitschland onoverwinnelijk, in mi litair opzicht zal het het spoedig blij ken te zijn. Het zesde oorlogsjaar wordt ingezet in de schaduw van ern stige gebeurtenissen de ko mende maanden of wellicht weken zullen ons antwoorden op de bange vraag of de bloed- grens van dezen waanzinnigen oorlog eindelijk is bereikt. De ze grens zal echter niet zijn bereikt alvorens er is afgere kend met alle halve en heele bolsjewieken, om het even of dit zal zijn in den herfst, den winter of den zomer van het zesde oorlogsjaar. Doch als niet alle voorteekenen bedrie gen, is het komende jaar het begin van den nieuwen tijd met verlichting en dankbaar heid zal de geschiedschrijver dan kunnen opteekenen: „Een nationaal-socialistisch Europa is herboren; de democratische en bolsjewistische jood- sche inquisltte-regeerin- gen zijn door Germanje yfC} weggevaagd!" V De Hoofd-lnspectie voor de Lucht bescherming vraagt Hebt u uw zolder reeds opge ruimd, houdt gij dien stofvrij en wordt de wasch er steeds zoo spoedig mogelijk afgeno men O 13 O O 0) 0 DOELPUNTEN O PERSONEEL GEVRAAGD O Rust- en Herstellingsoord ,,De Schakel", Boechlaan 7, Hilversum zoekt voor direct of later le en 2e meisje en keukenmeisje. Goed loon plus verval. 450 O PERSONEEL AANGEBODEN O Dame. 50 jr.. P.G., als huis houdster (liefst by heer al leen). Brieven onder no. 1685 Amf. Crt. 456 Jonge vrouw, 27 jr., P.G.,zag z.g.g. als huish. daar waar vrouw ontbr. te Amersf. of omg. Br. onder no. 1686 Amf. Crt. 452 0 TE HUUR GEVRAAGD O Alleenstaande jongeman. 21 j., zoekt eenvoudige zit- slaapkamer. Brieven onder no. 1559 Amf. Crt. 459 Moeder met volwassen zoon zoeken gestoffeerde etage m. 1 September met kookgele genheid of twee kamers met kookgelegenheid of twee ka mers met pension in Utrecht of omgeving. - Adresseeren Mevrouw W. Kempees Meur- singe, Achterstr. 27, Putten. 451 Spoed! 2 Heeren, ambt., zoe ken goed en gezellig kost huis. Vrije zit-slaapkamer ge- wenseht. Liefst Vermeerkwar tier. Brieven no. 1688 Amf. Crt. 466 O TE KOOP GEVRAAGD O Witte blouse of stof. even tueel ruilen voor llchtbl. of luiers. Vetter, Lombokstr. 1. 453 Spliert kook for nu is en 1 of 2 pers. prima kapokbed. Ros senberg, Isseltscheweg, boer derij. 460 Oude gramofoonplaten in elk kwantum. Radio ..Koning", Arnhemschstr. 27, Tel. 3406. O TE KOOP AANGEBODEN O Jonge hondjes, 11 w. oud. - Hobbemastr. 49. 457 Groenenrlaler, reu, 7 mnd. oud, 35.-. E. 110, Leusden. 458 Hangmat 20. teacosy 5 beide oude kwaliteit. Onder deden van Pfaff handnaai machine t.w. houten voet stuk en compleet handap paraat 25. - Lindeman, P. Bothlaan 24. 461 Hockeystick, merk .Spring- handl". Prijs 20.-. Te koop gevr. tennisschoenen, m. 41. van Soest, Vlasakkeiweg 36. 464 O RUIL O Als nieuwe hockeysclioenen, 38-39 en molières* 39 voor heerenschoenen 42. Keulen. Bilderdijklaan 10. 454 Heerencostuum, m. 48-50 voor 52-54, maatwerk. Plusfour gr. maat voor lange heeren pantalon. Alles o. kw. Utr.- weg 55. 455 Mijn schapenwollen badpak voor twee-deellg wollen bad pak, kleine dames-maat. Te vens te koop gevr. onduleer- ijzers. C. v. d. Brink, Both- steeg 9 (bij Liendertscheweg) 463 Goed onderhouden kinderwa gen voor goed onderhouden wandelwagentje. Jan Steen- straat 35. 465 Zuiver wollen damesbadpak met badmuts, nieuw, voor kort jasje of wollen japon m. 4446. Damesschoenen roodbruin suède met leer m. 40 en 2 fantasieschorten, nieuw, voor mantelcostuum m. 4244, eventueele bijbe taling. Br. no. 1687 Amf. Crt. 462 DonkerlH. pumps, z.g.a.n., m. 39 .voor damesschoenen met pl. hak m. 40. Kruis- kamp 32. 467 O LESSEN O Modevakschool A. M. Mos- tertman. Middag- en avond lessen, voor eigen gebr. en opl. diploma's. Alle inl. op Torenstr. 3a, Tel. 6438. 566 Rad lotechnlek. Avondcursus door academicus f 6 p.m. Vr. inl. no. 1474 bur. Amf. Crt. 135 Examenopleiding: Steno, Ty pen, Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch. Spaansch, Boekhouden, Middenstand, Schoonschrijven, Privé-Secr., Wiskunde. Alg. Ontwikkeling. Billijke condities. Handelsin stituut Gerda van Rouwen- dal, Kapelweg 76. O DIVERSEN O Vereen. voor Facultatieve lijkverbranding. Secr. afd. A'foort, B. Wuytlerslaan 158. Minimum contributie f 1.50: crematiekosten leden f 89.-; niet-leden f177.-. Vraagt in lichtingen. Gevonden in de trein Baarn- Amersfoort een pakje baby- goed Tegen advertentiekos- ten terug te bekomen Soes- terweg 129, Amersfoort. 468 Weggcioopen Zondagavond :lein beige gladharig hondje. Luistert naar den naam Tom mie. Tegen belooning terug bezorgen: Soembastraat 13. Laten hangen in den trein tusschen A'foort en Utrecht op 15 Aug. licht gryze man tel. Tegen bel. ter. te bez. 31ot. M. v. Heemskerkstraat no. 34q, Heemskerk. 470 Verloren: 25 Aug. zilveren broche (aandenken). Gaande van O. Soesterweg naar Spaar- nestraat. Tegen goede bel. te rug te bezorgen: Oude Soes terweg 191. 471 Te koop gevraagd in of nabij Amersfoort VILLA voor geldbelegging, flanb. Han delshuis Amersfoort, Jac. Cats- laan 30, Amersfoort. Gevraagd een Leerling-Kapster en een Kappersleerling Ben Martin, Kruispunt-Hoevelaken Gevraagd voor eenige dagen in de week DAGMEISJE of nette WERKSTER bij de Er kende Pontschool, Arnhemsche- weg 22, Amersfoort. Gevraagd een JONGEDAME ter opleiding als tandarts-assis tente. Sollicitaties schriftelijk of persoonlijk des avonds tusschen 7 en 8 uur. Tandarts WAGENER, Bergstraat 43, Amersfoort. Gevraagd een WERKSTER voor onderhoud kantoren. N.V. Houthandel v.h. G. Prins Czn., Nijkerk. Aanmelden bij G. de Jong, Oostkadijk, NIJKERK. Voor het schoonhouden van een kantaor wordt een WERKSTER gevraagd tegen goede voorwaar den. Brieven onder No. 1677 bu reau Amersf. Courant. Op buitenplaats gevraagd een BEKWAAM KEUKENMEISJE Goed loon. Brieven aan Mevr. Gerlings. Huize „Prinsenhoeve", Soïstdiikcrwes 2, Den Dolder. Fa. R. v. DIJK, Steenhouwer, Lange Beekstraat, vraagt eenig* nette LEERLINGEN. FLINKE JONGEN gevraagd voor diverse werkzaam heden. Leeftijd 16 17 Jaar. Gunstige condities. Aanmelden Beaufortiaan 20, Soestduinen. AUTOMONTEUR gevraagd, bekend met hout- en anthracietgencratoren. Goed loon, vrij kleeding etc. N.V. Exp. v. DOORN, AMERSFOORT. Rusthuis ,De Burght", Utr.weg 323, Amersfoort, vraagt voor zoo spoedig mogelijk een Leerling-Verpleegster (verpleegkracht of assistente!. Tevens nette DIENSTBODE ge vraagd. MET DRIE WEKEN Weineen. Met drie dagen had ik mijn oude dassen als nieuw weer terug van het Veenendaalsche WOLHUIS SOESTERWEG 173. Gevraagd voor lichte kantoor- werkzaamheden Jongens en Meisjes van -617 jaar. Inlichtingen l J. v. d. Heijdenstraat 19, tus schen 78 uur. Te koop Boodschap tasschen licht, onverslijtbaar en goedkoop, p. st. 5.50. Simon, Dorrestein- weg 80, SOEST. Gevraagd een flink JONGMENSCH met diploma MULO of Handels school voor administratieve werk zaamheden op kantoor en in magazijn. Bij gebleken geschikt heid goede vooruitzichten. Eigen handig geschr. brieven met refe renties te zenden onder Na. 1678 bur. Amersf. Courant.

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 4