CB* DSGMIT VVO// pari 2 :akker. ctaat HSTmerk B. A. R. A. GESLOTEN VanDELFT BRUIDSFOTO DE SMALEN Sluiting op Zaterdagen. Leger des Heils - Havik 25 Opvoering Kerstspel „TROOST", een bijkantoor van hel Rijksbureau voor de Metalen-verwerkende Industrie RAAD VAN ARBEID - AMERSFOORT AMERSFOORT F.DRICÏTT. Het eerstvolgende rummer der „Amcrsfoortsche Courant" 7al eerst op Donder- dr* 28 Wintermaand verschij r.en. Door middel van onze pu- hlicatie-horden zullen wij de le zers echter op de hoogte houden van het belangrijke nieuws. Waarschuwing Van de zijde der Gasfabriek deelt men ons mede: Het. komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat personen de hoofd- en slangkranen van hun gastoestel- len niet afgesloten houden. Door aanraking met vuur wordt een explosie veroorzaakt met als ge volg schade aan het materiaal van de gasfabriek. Nogmaals wordt erop gewezen dat de hou ders van gastoestellen verplicht zijn alle gaskranen, waaronder dus ook ae hoofdkranen bij den meter, goed af te sluiten. In het vervolg zal bij het niet-nako- men van deze verplichting de overtreder strafrechtelijk wor den vervolgd. Politienieuws. De Amersfoorters P. A. de 0. en H. A. de 0., die bezwe ken voor de verleiding van een hoe veelheid aardappelen, werden aange houden. Andere artikelen, die door langvingers van eigenaar verwissel den. waren konijnen (hou ze in de gaten!), fietsen, boter en vet. De Amersfoorter E. v. d. 13. deed aan prijsopdrijving met alle kwade gevol gen van dien. Ikroep aangenomen. De Heer A. Kalis L.Czn., voorganger van de Ver. van Vrijz. Oodsdienstigen, afd. van den Nod. Prot. Bond, te Soest, ont ving een beroep als Hulpprcd. van de Ned. Hen'. Gemeente te Oudshoorn, c.a., welk beroep door hem werd aangenomen. Burgerlijke Stand GEBOREN: 21 Dcc. Geert J., z. v. G. H. Windcmuller en P. Labruyère. Neem DAGRAVIT, als U kalk met D moet gebrui ken. Bevat kalk en phos phor In juiste onderlinge verhouding èn Vitamine D om de opname door het lichaam te verzekeren. Voor toekomstige moe ders en groeiende kinde ren I BIJ Apothekers i k. Drogisten ,A\ op ELK ^NAKKERTJE" g 7 STAAT UW WAARBORG VOOR ECHTHEID Wendt U bij schade tot Uw eigen ma kelaar ol assurantie-bezorger. U dit onmogelijk, vraagt dan de bemiddeling van den naastblj- zljnden vertegenwoordiger der 3 O.O.M. V* KLEIN KUNSTJE. om een heerlijk sla'tje klaar te maken met SCHAEPMAN's azijn. Reukstoffen voor de Industrie M.V. POLAK A SCUWARZ'S ESSENCEF ABRI EKEN (Levering uitsluitend aan de vertcerkende industrieën) Philippus. z. v. P. Stam en G. Wicrtz. Francis B. W. z. v. W. ■J. G. Nijhuis en H. Smink. 22 Dcc, Maria A., d. v. P. Lukkcnaar en J. C. Alleman. Jannetje, d. v. W. N. Hendriks en J. Vierwind. Clara, d. v. J. A. Jekel en E. Veenendaat. ONDERTROUWD: 21 Dec. A. P. Wij- nands en J. v. d. Hoek. A. B. Schroor en A. S. Tienstra. W Allon en P. v. d. Hooff. S. H. v. Soest en C. T. Hagebeuk. C. Ruizondaal en J. H. Werij, GEHUWD: 21 Deo. R. E. Papavoine en J. B. Goorliuis. 22 Dec. M. v. Keulen en D. P, Meijer. OVERL.: 2i Dec. E. C. B, Oosterbeek, 79 j.. eclitg. v. A- Ram. 22 Dec. T- 1- M- Verrijp, S j. vr. H. C- v. d. Hoven, 4 m. vr. L. F. Beyer, 20 dag. m. R. Muis, 77 J.. wedr. v. W. v- d- Bor- G. Hagenbeuk, 4 j.. wed. v. W. Dijkhuizen. A. Uiterlinde, 69 j.. wedr. v. P. de Snoo. L. Th. Willemsen, 84 j„ wedr. v. D. Overvelde. A. Roosendaal, 59 J., echtg. v. B. Bone. H. K. J- A. Thijssen, 73 j., echtg- v- H- M. B. R. Garrels. H. Rekers, 16 j-, v. D. Babkenes, 47 j., echtg. v. E. C. A. Uding. J- Stoll, 41 j-, ong- m. G. H- Kaaskooper. 61 j., echtg. v. M. Numans. Kan dat niet anders? „Reclames over minder goede kwaliteit wordt niet geaccep teerd". Deze mededeeling heeft men kunnen lezen bij het be kendmaken van bon 275 en R 17, waarop resp. twee en één kilo aardappelen beschikbaar werd gesteld. Het publiek weet dus van te voren, dat er redenen kunnen zijn tot klachten over minder goede kwaliteit en is dus op teleurstellingen voorbe reid. Maar anders wordt het, wan neer aan een bepaalde uitdeel- post van de Centrale Keuken, waar voorheen de uitdeeling ge schiedde van 11.30 u.13 u. (velen waren daardoor in de ge legenheid in de middaguren warm eten te nuttigen), later werd bekend gemaakt, dat de uitdeeling zou plaats hebben van 14 u.15.30. Het is nu reeds eenige middagen achter elkaar voorgekomen, dat met de uit deeling pas om 16.30 u. werd begonnen. Men liet het publiek, dat zich reeds vóór 14 u. voor het uitdeelingslokaal bevond, maar rustig drie uur wachten. Kan dit nu niet anders? Men kan aan de centrale post toch wel bekijken, hoe laat het voedsel aan een bepaalde uitdeelDost kan ziin en dit aan het publiek bekend maken, opdat het ter gende wachten voorkomen wordt. We zijn ons van de groote moeilijkheden, ook bij de Cen trale Keuken, volkomen be wust, maar bovengenoemde klacht, die ons bereikte, mogen wij toch wel als gerechtvaardigd beschouwen. BON AANWIJZING NOODKAART II Voor het tijdvak van 24 t. m. 30 Oec. 1944 Voor der distributiekring AMERSFOORT No. 429 Elk der volgende bonnen geeft recht op hel koopen van: dag en le Kerstdag 9.30 u, 11 u. en 3 u. Dienst. Eiken Woensdag middag, kerkgebouw Zuidsin «el 3 u.—3.30 u. Korte Liturgische Dienst. Vrije Evang. Gem. (Gcr. Kerk in H.V. Appelweg) Zondag en le Kerstdag 3 u. de heer de Pree, A'foort. Geref. Kerk H.V. 24 Dec. 3 u. Ds. E. C. B. Kok. le Kerstdag 10 u. Dr. F. Boerwinkel. Medische diensten Doktoren: Zondag 24 Dec. E. J. G. Mertens zur Borg, Laantje 7, tel. 5098 en H. Boersma. Dol- lardstr. 2, tel. 5327. le en 2e Kerstdag J. J. Lubsen, Snouckaertlaan 12, tel. 4426 en P. Chr. Kok, Utr. weg 10, tel. 3003. Apotheken: Zondag 24 Dec. en beide Kerstdagen Jos. Hanen, Arnhemscheplein 3, tel. 4609. Verloskundige: Zondag 24 Dec. N. Vernhout, Soesterweg 232, tel. 3374 en A .G. F. Perk, H. v. Viandenstr. 2, tel. 5086. le en 2e Kerstdag H. A. v. d. Grient, Breestr. 8B, tel. 6830 en M. A. J. de Leuw, Soesterweg 15, tel. 4973. I den hoofdredacteur lijn verant- --•■«li|k: R. L*«nkn*gt chtf redactie, (a(w.)i Jos. G. Hcilker, bin- I«nd «n kucati D. J. Rekké, «port Mij P J, Baartman, advertenties, allen le Amerafoort. K 2607 238 I 4 rantsoenen brood 239 I 4 rantsoenen brood 276 I 2 rantsoenen brood Het is H.H. Bakkers verboden Zondag vo Kerstmis en de belde Kerstdagen brood bakken. Het verkoopen van brood op Zondag voor Kerstmis en len Kerstdag is eveneens verboden. Voor zoover nog brood voorradig is, mogen H.H. Bakke rs dit verkoopen op 2en Kerstdag van 11.30-13 uur. R 184 rants, spec, biscuit (240 gr.) 213" 125 gram serstgries, e.d. 227 125 gram gerstgries, e.d. 242 IOO gram kaas 224 2 K.G. aardappelen Voor het tijdvak van 24 Deci (944 t.m. Jan. 1945 e 240 2 K.G. aardappelen Op deze bonnen mag reeds vanaf Vrijdag 22 Dec. 1944 verkocht worden. Door zelfverzorgers moeten de volgende bonnen t z.t. ten Oistrlbutiekantore worden Ingeleverd: Bon 238, 239, 276. 242, 240 en 224. Oe geldigheid der volgende bonnen wordt verlengd Lm. Zaterdag 30 Oec. 1944 222 Vleesch. 225 Eenheidszeep.226. R 29, C 402 Zeepverv. Waschmiddel of Wasch poeder. 214 Raapolie. 219 Veten Raapolie. RIO Scheermesjes' Ril Tabakskaarl. 275 Aardappelen. R17 Aardappelen. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk St. Joriskerk, Zondag 24 Dec. 10 u. Ds. Blok, з.30 u. Ds. Monster. Eiken Dins dag en Vrijdag 4 u. Avongebed (Kwartierdienst). Nieuwe Kerk: 10 u. Ds. Dönszelmann, Jeugd dienst 3.30 u. Ds. v .d. Giessen. Eiken Maandag en Donderdag 4 Avondgebed (Kwartierdienst). Emmakerk: 10 u. Ds. Gerritsen, 3.30 u. Ds. Gerritsen. Eiken Woensdag en Zaterdag 4 u. Avondgebed (Kwartierdienst). H.B.S.: 10.30 u. Ds. Pannebak ker. Eiken Woensdag 4 u. avond gebed (Kwartierdienst). Maandag 25 Dec. St. Joriskerk 10 u. Ds. Monster, 2.30 u. Ds. Blok. Kerst dienst voor de kinderen der Zon dagsscholen. Nieuwe Kerk .'0 u. Ds. Dönszelmann, 2.30 u. Ds. Dönszelmann. Kerstdienst voor de kinderen der Zondagsscholen. Emmakerk 10 u. Ds. Gerritsen, 2.30 u. Ds. Gerritsen. Kerstdienst voor de kinderen der Zondags scholen. H.B.S. 10.30 u. Ds. Pan nebakker. 26 Dec. Nieuwe Kerk 10 u. Ds. v. d. Giessen. Rusthuis „De Lichtenberg" 10.30 u. Ds. Blok. Ver. Vrijz. Herv. Gasthuis- kerk, le Kerstdag, li u. Ds. J. v. Rossum, Evang. Luth. Gem., Zondag en le Kerstdag 10.30 u. Ds. De Jongh. Doopsgez. Gem. le Kerstdag 10 u. Ds. S. Gosses. Rem. Kerk, Zondag en le Kerst dag, 10 u. Dr. R. Miedema. Ge ref. Gem., Stoovestraat, Zondag 9.30 u. en 2.30 u. de heer L. Wij ting. le Kerstdag 9.30 u. en 3 u. Dienst. 2e Kerstdag 9.30 u. Dienst. Vrije Kath. Kerk (Sier kunst) Zondag 10.30 u. Gezongen Mis. le Kerstdag idem. Leger des Heils, Havik 25, Zondag 10 en 3 u. resp. Heiligings- en Ver lossingssamenkomst. Leidster Majoor C. Hensbergen. le Kerst dag Kerstfeestviering. Geref. Kerk, Lieve Vrouwestraat, Zon- Voorloopige verkoopadressen van de Amersfoortsche Crt.: Snouckaertlaan 9, Verhoe- venstr. 24, Verhoevenstr. 82, P. Potterstr. 13, Laurusstr. 6, Ger. Doustraat 1, Muurhuizen 183. Violenstraat 71, Evertsen- straat 28, Van Houtenlaan 6, Rootselaarstr. 28, Arnh. weg D 18, Leusden, Calveenscheweg B 56, Hoogland, Torenstraat IC Soest, Rumelaar 843, Wouden berg, Achterstr. 780, Scherpen- zeel. SOEST GEBOREN Wilbelmina P. M. v. d. Bre mer Henricns D. Niekerk. Cor nelia M. M. v. d. Breemer. Cornelia Warbroek. Anna A. Heezen. Wilhclmina H. L Voet. Evert v. d. Hoek. Aaltje J. J. Heinhuis. Maria v. Agterveld. Hendrika Schijf. ONDERTROUWD; S. Simonsz en G. M. Kamphorst, OVERDEDEN: .L. v. Leerdam, 67 j., wedr. v. A. J. G. Fredcriks. S. A. E. H. Krook v. Harpen, S9 jr., wed. A. K. Beckcringh. M. P. G. v. d. Niepoort, 63 j., geh. m. S. v. Deventer T. K. J. Schenk 83 J., wed. P. W. Stulc. J. Smorenburg, 70 j., geh. m. G. G. Helsdingen. J. G. Wij- dieks, 75 j.. wedr. H. Planting. Kuiper. 66 j„ ong. (v.) L. P. Par- levliet, 90 j., wed. J. H. Taat. W. J. v. Roomen. 35 j., ong. (m.) A. Boender, 26 j., ong. (m.) N. Klaren beek, 33 j. (v.) Nijkerk GEBOREN: Maria W. v. d. Brom Cornelia T. Hendrik- sen Herman B. v. d. Ridder Louise G. v. d. Wal Fen- netje van Leeuwen G. Kr ij kamp Jacobus M. Verse- veld Sander v. Soeren Maria v. d. Born Wijmpje Pieper Agnes B. Kcssels Willy Franken Huibert H. v. Dunschoten Geurtje v. d. Broek Gerrit Bouwman Hendrik J. v. d. Bor Arie v. d. Bovenkamp. ONDERTROUW: R. Haverlag en M. Veldhuizen M. Kraai en W. Ruitenbeek J. Paulis- sen en P. Bruijsten R. Koop man en B. v. d. Berg. GEHUWD: J. Kamphuis en G. v. Dronkelaar W. H. de Haas en M. Davelaar J. Ham en C. v. d. Brink. OVERLEDEN: Elizabeth P. Rosendaal, 94 j. Dirk van Strijland, 83 j. Jan v. d. Bor, 75 j. Lambertus Eibers, 65 j. Antje Bunt, 83 j. Teunis Mensink. 85 j. Hendrikus Kersten, 2 j. Theo dora v. Engelen, 80 i. Gerrit Wisselink, 2 j. Alexander D. A. Verbrugh. 78 j. Aart Was- sink ,64 j. Wendelina P. Snel, 85 j. Neeltje Schudi, 85 j. NIEUWE BONNEN Distributiekring Nijkerk Putten - Hoevelaken van 3 Sept. '44 t.m. 6 Jan. '45 R10„Tabak"| 1 rantsoen scheerzeep van 10 Dec. '44 t.m. 20 Jan. '45 V°°210b0n I 400 gram #P'lsolie van 24 Dec. '44 t.m. 6 Jan. '45 298* R^021 0 fatsoenen brood 240 I 12 rantsoenen brood 241 I 2 rantsoenen brood 244 en 24S| rants' »la«SCh °f 244 en 245|yleeschwaren Aflvoor7n|B- I 100 «ram versnaperingen bon R 228 plus IOO gram koek 05 1 250 gram stroop plus 250 gr. suiker of 125 gr. poeder- suiker plus 250 gr. suiker R 03 250 gram gortbloem 242125 gram toggevlokken 248 IOO gram puddingpoeder Afleveren opl voorinll- I 800 gram bescult bon R29 246 1 rantsoen kaas van 24 Dec. '44 t.m. 20 Jan. '45 E 407 I I rantsoen toiletzeep plus Inlegvel 1 rantsoen waschpoeder rantsoen waschpoeder C4Q7, D4Q7| 1 rantsoen waschpoeder R 01 6 rantsoenen beschuit 287 en 297| 250 gram taptemelkpoeder Op deze bonnen mag reeds op 21 Dec. 1944, van des middags 12 uur af worden gekocht, uitgezonderd vleesch, melk, tapte melkpoeder en aardappelen. Alleen de bon nen van de noodkaarten, waarop het kring nummer „468" voorkomt, zijn In de ge meenten Nijkerk, Putten en Hoevelaken gel dig. Zelfverzorgers mogen de bonnen, aan gewezen voor artikelen, waarvoor zij zelf verzorgers zijn, niet gebruiken. Bon R 02 geeft recht op het koop«n van 8 Inplaate van 4 rantsoenen brood. Men dlene er rekening mee te houden, dat voor de periode van 7 t.m. 20 Jan. 1945 geen R-bon voor 4 rantsoenen brood zal worden aangewezen. Met de hoeveelheid Spijsolie, verstrekt op voorlnleveringsbon 2tO dient te worden rondgekomen tot en met 20 Jan 1946. PREDIKBEURTEN N.H.K. Dienst in de Geref kerk 24 Dec. 10.30 u. Ds. v. d. Graaf. з.15 u. Ds. Luteijn. 25 Dec. 10.30 Ds. Luteijn, 3.15 u. Ds. v. d. Graaf. 26 Dec. 11 u. Kerstfeest- viering met de kinderen der Zondagsschool. Geref. Kerk. 24 Dec. 9 u. Ds. v. Dijken. 2 u. Ds. Pelikaan, 25 Dec. 9 u. Ds. Brink man, 2 u. Ds. v. Dijken, 26 Dec. 9 u. Evangelisatiesamenkomst. Evangelisatie Dienst in de Gerf. Kerk. 24 Dec. 1 u. Ds. Westen burg, 25 Dec. 1 u. Ds. Westen- burg, 26 Dec. 1.30 u. Ds. Wes tenburg. Geref. Gem. geb. a. d. Brink 24 Dec. 9.30 en 2.30 u. Leesdienst. 25 Dec. 9.30 en 2.30 u. Leesdienst, 26 Dec. 9.30 en 2.30 u. Leesdienst, 27 Dec. 9.30 u. Leesdienst. Oproep van den Arbeidsdienst. De N.A.D. roept de jonge mannen op voor dienstneming in den N. A. D. Om het aannemen te vereenvoudigen worden alle jongemannen, die geboren zijn in de jaren 1926 en 1927, opgeroepen zich bij de hieronder genoemde aanmel- dingsbureaux persoonlijk aan te melden. In bijzondere geval len kunnen ook personen, aie in andere jaren geboren ziin, in aanmerking komen. Arbeids mannen, die reeds hun dienst plicht vervuld hebben, bene vens zij, wier diensttijd onlangs onderbroken werd. komen even eens voor indeeling in aanmer king. De inschrijving begint op 27 Dec. a.s. en sluit op 15 Jan. 1945. De oproeping voor de kampen, die in de Noordelijke provincies gelegen zijn, volgt tusschen 15 en 31 Jan. 1945. Voorwaarden voor in dienst- treding zijn: le. goede gezond heid; 2e. bezit van een Dewijs, afgegeven door het gemeentelijk arbeidsbureau, dat tegen in diensttreding geen bezwaar be staat; 3e. persoonsbewijs mede brengen. De Ned. Arbeidsdienst geeft u: le. vrije legering, genees kundige verzorging en goede voeding; 2e. zakgeld voor den arbeidsman en kostwinnersver goeding voor het gezin; 3e. vrije kleeding en bewassching; voor het gebruik van eigen onder goed wordt vergoeding gege ven. Aanmeldingen aan de vol gende bureaux: Utrecht, Oude Kerkhof 43; Amsterdam, Von delstraat 29: Den Haag, Prin segracht 75; Rotterdam, Een- drachtsweg 17. Buitenland Zes transportschepen dor geallieerden vernietigd. Naar de marinecoirespondcnt van het Intern. Informations- büro verneemt, hebben de Anglo-Amerikanen in den mond van de Schelde door zeestrijd- middelen der Duitsche marine zes transportvaartuigen met ravitailleeringsgoederen verlo ren. De vaartuigen hadden een gezamenlijken inhoud van min stens 30 tot 35.000 brt. Scheepsverliczcn der V.S. De Amerikaansche admiraliteit deelt mede, dat bij de jongste operaties op het óorlogstooneel in den Stillen Oceaan het 23.000 ton metende tankschip „Mississinewa" door vijandelij ke actie tot zinken is gebracht. NOBELPRIJZEN TOEGEKEND. Zeven Nobelprijzen zijn uit gereikt aan acht winnaars. Zes winnaars wonen in Amerika. Dr. Olto Stern en dr. Isidore Raby kregen prijzen voor hun atomenbouw- en atomkernen- stralen-onderzoekingen. Dr Hen drik Damm en dr. Edward Doyag deelden den prijs voor natuurkunde voor 1943. Dr. Jo seph Erlinger en dr. Herbert Gunther kregen den geneeskun- deprijs 1944 voor hun electri- sche metingen in het zenuw stelsel. Een Hongaar die in Zweden woont kreeg de schei- kundeprijs voor zijn isotopen- studie, de Deensche schrijver Johannes Johnson kreeg den li teratuurprijs. Binnenland WIJ ROEPEN DE BESTEN DER NEDERLANDSCIIE JEUGD. Een groot aantal van de Neder- landsche iongens en meisjes is reeds helper bij het Duitsche luchtwapen. Ze kennen het noodlot van Europa, zij kennen het bolsjewisme en ae pluto cratie. Nu roepen zij hun kame raden op, mee te vechten voor een gelukkige toekomst van Europa. Doch slechts zii zullen zich melden, die vastbesloten zijn, aan den opbouw van het nieuwe Europa mee te helpen. Nederlandsche jongens en meis jes in den leeftijd van 15-21 jaar, meld je bij het Aussen- kommando der HJ-Kriegsein- satzkommandos Niederlanae. Meldingspost: Hotel „Poort van Kleef Langestraat 57. Premie Kinderbijslagwet De premie ingevolge de Kin derbijslagwet. bestaande uit een bijdrage tot dekking van de kin derbijslagen en een opslag, be stemd tót dekking van de ad ministratiekosten, is door den Secr.-Gen. van Sociale Zaken voor 1945 onveranderd bepaald op 0.92 pet. van bet loon, dat voor premiebetaling in aanmer king komt. Voor instellingen van weldadigheid, voorkomen- op de lijst, bedoeld in art. 3 van de Armenwet, is de lagere bijdrage van 0.4-2 pet. gehand haafd. Voor de werkgevers, die bij het Rijkskinderbijslagfonds zijn aangesloten, is de opslag onveranderd op 0.08 pet. be paald. Ten aanzien van ae werk gevers, die zijn aangesloten bij het kinderbijslagfonds van een erkende bedrijfsvereeniging, geschiedt de bepaling van den opslag door de betrokken be drijfsvereeniging. Lcvcnsmiddelenzaak overvallen. Het rooversgespuis, dat met wapenen in de hand op diefstal uittrekt, gaat steeds driester te werk. Zoo kwam te Amster dam een complot van zes man nen een levensmiddenzaak binnen, waar zij het personeel met vuurwapenen bedreigden en vervolgens in een kast op sloten. Ruim 100 kazen en ver scheidene andere levensmidde len werden op een open, met paarden bespannen wagen ge laden en weggevoerd. Toen net personeel alarm durfde maken, was het geboefte reeds lang verdwenen. Bescherming van schuldenaren. Het Verordeningenblad bevat een besluit van den Secr.-Gen. van Justitie betreffende bescher ming van schuldenaren. Volgens art. 1 van dit besluit kan de rechter een schuldenaar een of meermalen uitstel verleenen, in dien aannemelijk is, dat deze tengevolge van de bijzondere omstandigheden, welke zich ten gevolge van den oorlog sedert 10 Mei 1940 hebben voorgedaan, niet tijdig aan zijn verplichtingen kan voldoen. De inbrekers lagen op bed! De Larensche politie heeft vier inbrekers op heeterdaad betrapt in een tijdelijk onbe woonde villa. De heeren had den zich, nadat zij de gestolen goederen reeds ingepakt had- aen, ter ruste gelega op de bed den in de villa, waar de poli tie hen aantrof. De buit be stond uit 10 a 15 kostbare schil derijen en eenige Perzische klecdcn, ter waarde van meer dan f 60.000. Rantsoenbonncn verlengd. De rantsoenbonncn met datum 30-9-'44 voor alle artikelen met uitzondering van de rantsoen bonnen „melk 1" zijn voor onbe- paalden tijd verlengd. Schilderijendiefstal. Te Am sterdam is een inbraak gepleegd bii een antiquair, waarbii 21 schilderijen ter gezamenlijke waarde van f 35.000 werden ontvreemd. Hierbij bevonden zich werken van ï^oekkoek, Machurel, Kleijn, Morel en Janson. WEER FILM IN DEN HAAG. Nadat circa drie maaden in Den Haag geen film meer is, vertoond neeft het Ostatheater voor een uitverkochte zaal weer een filmvoorstelling gegeven. Na een belangwekkende cultuur film over het leven van de spin nen en een teekenfilm werd „Een vrouw voor drie dagen" vertoond, met Hannelore Schrolt en Carl Raddatz in de hoofdrol len. Voorloopig wordt eiken dag één middagvoorstelling gegeven. Rechtspleging Geen beroep in cassatie. In het Verordeningenblad, is een besluit van den secr.-ge- neraal van het Dept. van Ju stitie tot vei'eenvoudiging van de rechtspleging opgenomen. Dit besluit bepaalt, dat de Hooge Raad steeas met drie raadshee- ren vonnist, behalve in zaken, vermeld in art. 92 van de wet op de rechterlijke organisatie, In deze zaken vonnist de Hooge Raad met zes raadsheeren. Voorts wordt bepaald, dat be roep in cassatie niet kan wor den ingesteld. Cassatie „in het belang der wet" blijft echter mo gelijk. Bescherming van schulde naren. Het verordeningen blad bevat voorts een besluit betreffende bescherming van schuldenaren. Volgens dit besluit kan de rechter een schuldenaar een of meermalen uitstel verleenen, in dien aannemelijk is, dat deze tengevolge van de bijzondere omstandigheden, welke zich tengevolge van den oorlog se dert 10 Mei 1940 hebben voor gedaan, niet tijdig aan zijn ver plichtingen kan voldoen. PI Met groote vreugde ge ven w(j kennis van de ge boorte van onzen zoon FRANCIS BEREND WILLEM W. J. G. NIJHUIS. H. NIJHUIS—Smink. Amersfoort, 20 Dec. 1944. Adres: Groenmarkt 4B. VERLOOFD MI EP VAN DER ME YD EN GERRIT GOUW. Groenekan, Beukenburgerlaan 61 Tliuis 24 December 1944. Amersfoort, Van Woustraat 22 Thuis26 December 1944. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze lieve Man en Vader Adrianus Roosendaal, Lee raar Ambachtsschool in den ouderdom van 59 jaar. B. ROOSENDAAL— THEUN. B°ne" ETTA. Amersfoort, 20 Dec. '44. Barchman Wuytiersl. 34. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag &S Dec. op „Rusthof". Vertrek v. h. sterfhuis 11 u. v.m. DANKBETUIGING. Voor Uwe hartelijke bewij zen van deelneming onder vonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Zoon, Broer, Zwager, Oom en Verloofde den Heer GIJSBERTUS BROUWER betuigen wij U langs dezen weg onzen welgemeenden dank. Uit aller naam: Wed. A. Scboonderbeek. Hoogland, November 1944. D 118. Hiermede betuig Ik mijn harteljjken dank aan familie, buren en kennissen en aan den weleerw. Heer Ds. Ger ritsen voor het medeleven, betoond bij het overlijden van mjjn lieve Vrouw Theodora Wilhelmina van Barreveld geb. Jekel. A. VAN BARREVELD. Amersfoort, Dec. 1944. Resedastraat 27. J. Hardon Zenuwarts houdt tot Jf Januari GEEN EPREEKVVR. is van 25 Dec. '44 tot 2 Jan. '45 RITSEMA ST0FZUI8ERS HILVERSUM na den oorlog! Coöperatieve Boerenleenbank Amersfoort - Hoevelaken Op Vrijdag 29 December !.k. zal zitting worden gehouden voor betaling van rente en aflossing van voorschcttenen hypotheken. Het kanvoor, Hoogeweg 110, is geopeLd van 912 en 4 uur. Het Bestuur. EEN GOECt BELEGGING ook voor nu braak lig gende gelden - geefl U een door den Staat gewaarborgde Inlichtingen bij den Raad ven Arbeid, Amersfoort Prettig THUIS studeerenl DUUSCH ol EHGEISCH Vlot spreken en schrijven In 8 mnd. f 2.05 p. mnd. Middenst. dipt. I 2.85 Ned. Taal en correspondentie f 1.55 Boekhouden 11.05 MH). TAlfH INSTITUUT-R'DAH Loot ie fijn gaan! Voot zulke ruwe spelletjes wer den de VAN DELFT wandel wagens echter niet gemaakt Let er dus op. dat de kinderen hem niet vernielen, als U nog lang gebruik wilt moken van MNDER-EN- WANDEL WAGENS ,'t Kinderwagenhuis W. R. J. Klaasing Langestraat 60 MUZIEK Groote keuze in alle soorten muziek, zeer uitgebreide collectie. Radio „KONING" ARNH. STIL 27, - Tel. 3406 VOOR UW KINDEROPNAME ENZ., Portretspeclallst Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. AMERSFOORT Aanvangende met ZATERDAG 30 DECEMBER a.s. zijn de kantoren van den Distributiedienst op Zaterdag den geheelen dag GESLOTEN. MAANDAG le KERSTDAG, 6 uur v.m. bij den verlichten kerstboom. 10 uur Heiligingsdienst 3 uur n.m. Zang- en recitatiemiddag Te Amersfoort is GEOPEND welk bijkantoor is gevestigd in het pand van de Kamer van Koop handel, Arnhemscheweg 23, Amersfoort. Het Bureau is competent voor de gemeentenAmers foort, Amerongen, Baarn, Bunschoten, Doorn, Drie- bergen-Rysenburg, Eemnes, Hoogland, Langbroek, Leersum, Leusden, Maarn, Renswoude, Rhenen, Soest, Stoutenburg, Veenendaal en Woudenberg. De werkzaamheden in het bijkantoor betreffen voor namelijk de distributie van kook- en verwarmings apparaten en verlichtingsartikelen. Het kantoor is voor het publiek geopend van 10-12 uur op alle werkdagen, uitgezonderd Zaterdag. N.V. '8-Gravenhaagsche Hypotheekbank v. Nederland Agentschap J. A.J. CRAMER Amersfoort - van Marnixlaan 71 - Tel. 3.2.0.2 GELDEN OP HYPOTHEEK onder billijke voorwaarden. De kantoren van den Raad van Arbeid Amersfoort zijn wegens koïenschaarschte GESLOTEN van 23 DEC. '44 t.m. 1 JAN. '45 De Voorzitter G. K. VOS. BRUIDSUIKERS BORSTPLAAT fcDROPS CARAM ELS DRAGÉE'S DOELPU^TE^ PERSONEEL GEVRAAGD HULP I. D. HU1SI1. tfevraayd. voor <le dag, met kost. Dc Vries, Stcpbcnsonstr. Ai. PERSONEEL AANGEBODEN Voor Amersfoort of omgeving MEISJE voor dag tn nacht. Br. no. 1872 A.C. 388 NETTE FLINKE JONGEN. 13 jr., vraagt bezigheden. Geen loop werk. Br. No. 1877 A.C. 378 FLINKE JONGEN, 15 j. oud. met 3-j, II.B.S., *ockt een be trekking. Geen loopwerk. Br. No 1878 A.C. 379 TE HUUR GEVRAAGD Broodbakker met kl. gezin zoekt KAMER met gebruik van keuken. Voorw. nader overeen te komen. Swart, Maasstraat 27 R.ft. Heer zoekt GEM. Z1T-SL. KAMER met kachel en etensgerei. Br. No. 1876 A.C. 377 :k Heer, gevorderde leeftijd zoekt PENSION tegen 100-120 gld. per maand bij eenv. menschcn. Br. No. 1880 A.C. 405 PENSION gezocht door heer in ruitige omgeving. Br, No. 1858 A.C. TE KOOP GEVRAAGD OUDE GRAM. PLATEN in elk kwantum. Radio „Koning", Arnli. straat 27, Tel. 3406. OUDE GRAM. PLATEN. F, H. Lomans, Utrechtschestr, 15, Tel. 3483. 876 :j: ACHTERWIEL 28 i l'/i, Norp, Kapclweg 39. 400 DAMESJAPON m. 42 met lange mouw. v. Wijk, A. Hahnstr. 23. In goeden staat zijnde KINDER WAGEN (liefst o. kwaliteit), v. d. Hoef, Scheltusstr. 28, 2 x bellen. :k Ter overname gevraagd ELECTR. GUITAAR. Br. met prijsopgave Langcreis, Znidsingel 10. 409 Wie kan iemand helpen aan houten fietsband, Robbertson, Jac. Catslaan 16. 408 TE KOOP AANGEBODEN KEESING'S ARCHIEF. 1914- 1918 f 125,postzegelalbum, los bladig f 25,—: Ebcrs. Wnrda f 2,50; Voor 't Jonge Volk en Kinder wereld f 2,50; Martin, Danseresje i 2,50; Granger, Wereldgeschiede nis f 10,Have, licmel, aarde (Sterrenkunde) i 2,50: Eliot, Adam Bede. f2,50. Na drie uur. Berger, Viandenstr. ISboven. 385 m ZEEMLEEREN HANDSCHOE NEN f 5,—; Hccrcn portcmonnaie terpapier 'voor graiicken) f 2,50; linoleumsneden I 7 50. Na drie uur. Berger, H. v. Viandenstr. lSboven. 1 pers. plaatijzeren LEDIKANT met 2 stroomatrasscn «n kapok matras f 125. v. d. Wijngaard, W, v. Mcchelenstraal 18. 413 Partij MUZIEKBOEKEN voor viool en/of piano f 2 per stuk, A. C, Pitters, PostDus 6,Driebergen A Pracht verzameling POSTZE GELS, met albums f 450. Des mor gens. Hueting, O. Soeslcrw.26 20 Liters ELECTR. IJSMACH-, compl., geheel bedrijfsklaar, 1490. Boekhoff. Ranonkelatr. 18. 417 RUILEN Aangeboden 1 2-PERS. LAKEN en linnen damast handdoek, alles o. k. of een paar nicuwa zwart suide damessch. o. k. m. 38 voor oen goede fietsbuitenband 28 x l'/'j W. Bartels, Dollardstr, 8, tel. 3206 Donkergroene MEISJESMANTEL 15-16 jr., voor jurk of rokje 18 j. Micreveldstr. 25. 386 WIJNR. FLUW. JAPONvoor babycape en dameskousen. Br. onder no. 1874 A.C. 382 WASCHTEIL tegen jongens- schoenen maat 34. Br. ouder no. 1875 A.C. 380 8: JONGENS REGENJASJE in z. goedenstant, Ut. 4 of 5 jr., voor plus lour brock of plus four pakje, leeft. 9 j., event, bijbetaling, Jan sen Schcltusstraal 27. 381 .f: 1 pr. SCHOENEN m. 39 voor m. 37. Na 6.30 u thuis. Wocstijgcrw. 65 :r. WOLLEN JUMPER 42 of 2 overalls, gr. maat, of blauwe japon 42 voor jongenspakjes lit. 1 jr. Utrechtschcwcg 98. 375 Nieuw 2-PERS. LAKEN voor 3 damesschortjes. VermceTslr. 37. :k z.g.a.n. JONGENSPAKJE. 11 J. voor wioterfas, 13 jaar. Nieuw korf jongensjasje. 6 jaar, voor lfecren- schoencn maat 42. Ranonkclslr. 18, Aangcb. WINTERMANTEL Ift. )7 jr.. en gabardine regenjas Ut, 13 j. voor zw. mantel in. 44 of ja* lft. 20 jr. of schoenen m. 46. Alle* vooroorl. kwal. Dollardstr. 150. A Aanfieb. MOOIE GR. POPPEN WAGEN met rubber banden voor mooie mantel of kachel of stofzui ger. Event, bijbet. Dollardstr. 150. JONGENS- of MEISJESTRUI (11-13 j.) en hecrenwinterpantolfels m. 42 legen tninslang. Van Mar nixlaan 31 (2 x bellen). 393 Nieuwe DAMESSCHOENEN m. 39 v.o. v. jongensscbocncn m. 40, br. model, v.o. Tnsschcn 3 en 4 uur. Edi8onstrnat 11. 399 1 paar bruine HEERENSCHOE- NEN m, 42-43, nieuw, voor 1 pr. z. g.a.n. soldateokistjes ol bergschoe nen m. 43-44, Petram,Cclsiusstr. 36 2 pr, KINDERSCHOENEN m. 29 cn 21 voor damesjapon met lang» - A2. Br. no. 1879 A.C. MES- -- li ja ponnetje ol ander kleedingstuk, lap stof of iets derg. Event, ook 4-5 knotten wol. Moet beslist in prima staat zijn. Br. No. 1881 A.C. 404 A Primn GESTR, LAP KATOEN, voor overhemd, voor kinderschoen- tjes, Ift. pim. 1 j. Br. No. 1882 AC LESSEN A WISKUNDE voor H.B.S.. enz. door ervaren leerkracht. Enkclo uren beschikbaar. Berger, H. v, Viandenslraot 18. 248 A EXAMENOPLEIDING: Steno, typen, Ncdcrlandsch, Frnnsch, Duitsch, Engelsch Spaanscli, Boek houden, Middenstand. Schoonschrij ven, Privé-Sccr., Wiskunde, Alg, Ontwikkeling. Billijke condities, Handclsinttiluut Gcrda v. Kouwen- da!, Kapelwcg 76. 773 DIVERSEN A VERLOREN een schapenwollen want op Maandag 18 Dec,, gaand» van Sloutcnburgerlaan tot Drie sprong. Terug te bez. tegen be looning bij H. Epskamp, Hes senweg C 28, Stoutenburg. 374 A VERLOREN. 7 October «en kin derschoentje. Tegen belooning te rug te bezorgen, v. Ostadcplcin 3. A Wil mijnheer VAN DIJK, werk zaam te Haarlem, wonende ia Amersfoort, per omgaande ziin adres opgeven, daar het in de brief niet vermeld staat. A. v. d. Berg, 't Vliet, Stoutenburg. 373 A GEP. AMBT. zoekt kennisma king met weduwe of dame. Br. onder no. 1873 A.C. 383 A VER. V. FAC. LIJKVERBRAN DING, Ster. afd. Amersfoort, B.W. laan 158. Minimumcontributie f 1,50 crematiekosten leden f 89, nlet-le- den f 177. Vraagt inlichtingen. A HUWELIJK. Welke allecnst. boeren- of burgerjuffr. van gegoe den huize, P.G., wenscht kennis making met dito landbouwer? Br. m. inl. No. 1883 A.C. A VERLOREN, blauw-fieel dubioki wollen taichje, tusschen Cslsitis- str. en Zon cn Schild. Tegun lie- looning terugbezorgen Cdsiusstr. 3Q

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 2