ff0. 227. 1"" Jaargang^. Woensdag 18 Februari 1903. BUITENLAND. FEUILLETON. i RSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post- 1.79. Afannderliike nummers- 0.05. Dere Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adrertenticn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur '•morgens bij de UitgeverB in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AXTVERTENTTÊN Van 15 rticel. 1 Elke regel meer Groote letten naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrjjf bestaan roordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Sane circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het agrarische vraagstuk in Ierland. •H. (Slot). v Wij hebben het.' oordeel aangehaald, door den Spectator, een gezaghebbend unionis tisch orgaan, uitgesproken over het plan tot- oplossing van het agrarische vraagstuk ;n Ierland, dat door de commissie te Dublin s uitgewerkt. Niet minder gunstig is de in druk, dien het plan gemaakt heeft aau de nationalistische zijde. Ten bewijze daarvan halen wij aan eono rede, die door Jo-lin Red mond, den leider vara dt» nationalistische Jerscho loden in het parlement, te Edinburg gehouden is. De vooruitzichten in Ierland noemde dit parlementslid thans gunstig, al xnodkt men uooit al te optimistisch zijn in Iersche zaken. Er was kans, dat spoedig in «me wet zou worden neergelegd een groote hervormings- maatregel, die de wonden van eeurwen zou hcelen en eindelijk aan het Iersche volk de gelegenheid zou geven onr in vrede en voor spoed op zijn eigen grond te loven. De con ferentie, dio gehouden was tusschen do ver tegenwoordigers van de landheeren en van de pachters, schonk aan de regeering cone ge legenheid zonder weerga sints het tot stand komen van de unie, om het moeiclijksle ge deelte van het Iersche vraagstuk tc regelen. Die conferentie had verklaard, dat aan den tweeledigen eigendom van den grond in Ierland een einde moest komen en dat eigenaar van den grond de houder en be werker behoorde te rijn. Omtrent dat punt bestond, voor zooveel den heer Redmond be>- kend was, volkomen eenstemmigheid. De vraag was echter hoe dit kon worden verwe zenlijkt. Do conferentie te Duiblin' was bij eengeroepen onn te zien of het mogelijk was een plan samen te stellen, dat instemming kon vinden zoowel bij de landheeren als bij; de .pachters feitelijk met eenstemmigheid door het volk kon Worden ontvangen. Dat hadi men trachten to bereiken door geen ge dwongen overdracht van den grond voor te schrijven, maar door den drang voor de land heeren om te verkoopen en voor de pachters om te koopen zoo krachtig to maken, dat de uitwerking zon zijn, dat. algemeen de eigendom in het land zou overgaan van den uitwonendcn eigenaar op het volk. Do voorwaarden, waaronder deze over dracht zou plaats hébben, waren zoodanig, dat zij de landeigenaars waarborgden tegen ondergang. Do mildheid van. dio voorwaar den had do tegenpartij verbaasd maar men moest nietb vergoten, dat de strijd gevoerd werd tegen het landheerstelsel, niet tegen do landheeren. Men wilde het stelsel verban nen, niet de menschen. Maar de heer Red mond geloofde niet, dat de voorwaarden te mild waren of dat de prijs voor den vrede te hoog betaald zou zijn. Er was echter een maar bij de zaakdat kon de heer Redmond niet ontkennen. De uitvoering van. het plan zou niet mogelijk zijtn zonder krachtige hulp van de schatkist, niet de Britscho schatkist, maar die van het vereewgde koninkrijk. Sir Henry Campbell Banner man, do leider vam do liberale oppo sitie, had1 daarvan eono wol wat overdreven voorstelling gegeven in eemes rede*, welker uit werking men kon vergelijken met het werpen van koud water op de zaak. Maal* men. moest overdrijving vermijden. O'Conor Dbu had had bet bedrag, dat dé schatkist zou moeten bijpassen, geschat op 176,000 per jaar. Do uiterste raming was een miliioen p. st. 's jaars. Hij (Redmond) dacht echter, dat do sd&ttiug van O'Conor Don veel dichter bij de waarheid was. Een bedrag van niet do lielft van 't geen do oorlog in eene week had gekost, zou voldoende rijn En xn mindering daarvan, zou komen de besparing in de kos ten van het bestuur van Ierland. In tien jaren -zou niet alleen liet tekort zijn inge haald, maar zou er zelfs eono aanzienlijke owetrwimst in de schatkist vloeien. In ieder geval echter was de schatkist verplicht het bemoedigde gold) te verschaffen, want Enge land was verantwoorde!ijk voor het in Ier land bestaande stelsel van het grondbezit. Dat stolsel w-as het werk van Engelands haai den. Wanneer'een gematigd gebruik van bet rijiksorediet noodig was om aan liet tegen woordige stelsel een einde to maken, dan mochten Bngcl soke staal «lieden niet- zeggen, dat er geen reden was om hulp te vragen van do Britsohe schatkist. Men ziet uit de rede van den heer Red mond, dat or bij de oplossing van het agra rische vraagstuk in Ierland niet twee par tijen betrokken zijn, maar drie. Do schat kist, vertegenwoordigende de belastingbeta lend en, is etc derde partij. Zij; alleen kan het geld verschaffen, dat gevorderd wordt om het in dit rapport uiteengezette plan, of oenig ander plan, ten uitvoer tc brengen. Hierbij is dé verantwoordelijkhcud van do Britsche regceriug ernstig betrokken Zij zal hebben te overwegen of rij verantwooid is do golden aan te vragen voor eene oplos sing vam het agrarische vraagstuk in den geest van dit plan of van een ander, dat haar meer aannemelijk voorkomt. Dat zal zeer belangrijke offers vorderen. Maar do tegenwoordige toestand wordt door bijna niemand meer in bescherming genomen. Het d'oor ons aangehaalde rapport- zegt er van, dat die toestand „de verbetering van den gTo-nd- tegenhoudt", dat hij „leidt tot oneiai- djü'c g schillen ivtsschpn eigenaars en bewer kers", dat bij „een ernstig gevaar oplevert voor den staat." Eu dat liet verkrijgen van eene afdoende on volledige regeling van liet agrarische vraagstuk, dat zoo veel beeft bij gedragen om onrust to verwekken en voor uitgang t-e beletten in Ierland, het brengen vam een groot offer waard zou zijn. is dui delijk voor allen, die zich met het onder werp hebben bezig gehouden. In de troonrede, waarmede gisteren do nieuwe zitting van het Britscho parlement werd1 geopend, zijn wetsontwerpen aangekon digd, betrekking hebbende op Ierland. Uit! den inhoud van die wetsontwerpen zal mem kunnen beoor doden wat het. standpunt der regeering is ten opzichte va<n dit vraagstuk. Telegrammen. Lorden, 17 Febr. De Koning vergezeld van de Koningin opende heden het parlement met groot ceremonieel te 2 ure. In de troon rede werd door Z. M. gezegd: de betrekkin gen tot alle vreemde mogendheden zijn bij voortduring van vnendschappelijken aard. Dé blokkade der Venezolaanse!» havens leidde tot onderhandelingen die eon bijleg- ging van het geschil ten doel hadden „Ik verheug miji er over, dat het tot een schik king' gekomen is, die rechtvaardigt dat. de blokkeerende machten de vloot-operaticn on middellijk kunnen staken, De toestand in Ma lodonië baart ernstige bezorgdheid. Ik heb mijne best pogingen aangewend om den Sultan en zijne ministers te door dringen van de onmiddellijke noodzakelijk heid om hervormingen in to voeren; ik ver trouw dat de aansporingen van Oostenrijk en Rusland voldoende zullen zijn en dat ik in staat zal zijn mijn bartel ijken steun daaraan te verleenen." In het verdere verloop zijner rede zeide do Koning to betreur» n dat de pogingen der regccnng om met Turkije tot overeenstem ming te komen omtivnt do grens van hot „achterland" van Aden nog niet tot ecnig resultaat kwamen. De onderhandelingen over dezo zaak worden' mot spoed voortgezet. De rede gewaagt dan van de deelnoming van een uit Transvale' en Oranje-Vrijstaters samengesteld corps aan do operatiën in Soma- lilaud on van de loyale samenwerking vau Italië. De loop der gel >eurtenisson in Zuid- Afrik» geeft reden rot tevredenheid; het bezoek van den heer Chamberlain heeft de gelukkigste resultaten opgeleverd en vele moeilijkheden en misverstanden zijn uit den weg geruimd. De rode memoreert dan de gelukkige be zetting van Kano (in Midden-Afrika) en do hartverkwikkende gehechtheidaaan de kroon op den Durbar te Dehli ten loon gespreid. Wat de staatsbegrooting betreft, zoo ma kel de behoeften vau liet Rijk belangrijke uitgaven cmvermijdeli.k. Wettelijke maatregel-li wei-den aangekon digd betreffende Ierland, de regeling van het onderwijs in Londen en de uitvoering der verplichtingen, uit de Brusselscho suikercon ventie voortvloeiende. Londen, 17 Febr. Bij de beraadslagingen over hel adres van au,woord op de troonrede in het Hoogerhuis zei de hertog van Devon shire in antwoord op een vraag van lord Spencer, dat er met b «trekking tot het Vene zolaansche geschil nug-v baken- zijn, die onder worpen moeten worden aan arbitrage. Onmo gelijk is het te zeggen of er ondanks de hulp van het arbitrage-hof, niet nog geschilpunten kunnen rijzen tusschen Engeland en de an dere mogendheden, die bij de onderhande lingen nauw rijn betrokken. Het kan niet ontkend worden, dat het jongste optreden ge vaar in zich sloot, eu het feit dat de onder handelingen tot een goed einde zijn gebracht, zonder ernstige gevolgen voor de goede be trekkingen, is een duidelijk bewijs w»r den gematigden zin van alle betrokken partijen. Er is niet» wat zweemt naar een verbond met Duitse li land. Er heeft slechts samenwer king bestaan voor een bepaald doel. Sprekende over de reis van minister Cham berlain, zei lord Devonshire dat zulk een ar beid slecnts in gevallen van kooge uitzonde ring door een minister kan worden onderno men. Maar de toestanden in Zuid-Afrika vor men zulk een geval. De regeering heeft ge meend. dat de oplossing van de groote vraag stukken. die daar aan de orde zijn, kon wor den bevorderd door een persoonlijk onder zoek Het lieeft nooit in de bedoeling van de Tpgeering gelegen, liet gezag te ontnemen aan een zoo betrouwbaar persoon als lord Mil ner. Londen, 17 Febr. Bdj de behandeling van het adres van antwoord in het. Lagerhuis ver klaarde sir Henry Campbell Bannerman, dat de liberale partij zich zal verzetten tegen arbeidsdwnng in Zuid-Afrika-, zoowel recht streeks als indirect. Hij eritisoeaxU» de samenwerking van de regeering met Duitschland in de Venezolaan sche quaeetie, op grond dat Duitschland's hand, wanneer rij aangreep, dat somtijds riw deed Minister Balfour verdedigde uitvoerig het beleid der regeering ten opzichte van Vene zuela Hij deelde vorder mede, dat minister Cham berlain in alle belangrijke beslissingen zijne ambtgenooten raadpleegde, en dat de Regee ring do verantwoordelijkheid op zien neemt voor do algemeene politiek, door Chamber lain aangegevon. (Toejuichingen). Met betrekking tot Macedonië merkte hij op, dat Oostenrijk en Rusland in het bijzon der zijn aangewezen om dit vraagstuk tot eene oplossing te breugeu. Wat Macedonië behoeft, is niet eene uitgewerkte grondwet, maar slechts een goed, werkzaam bestuur Omtrent de suiker-quaestie deelde de minis ter mede. dat Rusland wel nog steeds de mee ning handhaaft dat de strafbepaling in do conventie een inbreuk is op de behandeling van den voet van de meest begunstigde na tie, maar toch lieeft verklaard dat het dit punt thans beschouwt als zijnde van acade misch en aard De minister vervolgde: Ons standpunt ten opzichte van premie-ontvan gende koloniale suiker is volkomen duidelijk. Aan de andere regeeringen is gevraagd of zij van ons standpunt afwijken, doch er is geen schijn van verschil van meening ter kennis van de Britsohe regeering gebracht. Teven» deden wij den buitenlandschen regeeringen weten dat wij niet van rins waren om dit punt te doen uitmaken door de Bruscelsche commissie. Londen, 18 Febr. De Telegraph verneemt uit Aden van 17 dezer, dat het regiment Dublin fusiliers, bet 23e regiment Bombay- scherpschutters en eene batterij bergge'sohu;. die zich thans daar bevinden, bevel hebben ontvangen zich op marsch te begeven naar Dthala, op de Turksche grens aan het ach terland van Aden. Rome. 17 Febr. De Kamer behandelde heden eene -motie van den afgovaaixligde Mirabel li, waarin de regeering uitgenoodigd werd de uitgaven voor militaire doeleinden meer in overeenstemming te brengen mot de finan- oieele draagkracht van het land en een ge- leidtalijke wijziging in te roeren van de mili taire organisatie om deze nicer in overeen stemming te brengen met den nieuwen geest, des tijds. Roisa.no ontkende, dat de uitgaven voor de oorlogsbegrooting niet geëvenredigd zouden zijn aan dc draagkracht van het land. Bittolo toonde dc noodzakelijkheid aan voor Italië om een sterke marine te bezitten Daarna word de zitting gesloten. Budapest, 17 Febr. Tijdens de rede van den minister van landsverdediging Fejervary in de Kamer vau Afgevaardigden ontstond een stormachtig incident, De minister zeide tot den afgevaardigde ZaLtau Eugyel„Gij liegt!" Daarop ontstond ccn verschrikkelijk rumoer. Toen het den president gelukt was. zich te. doen verstaan, riep hij minister Fejervury toit. de orde. Deze verklaarde, dat hij zich onderwierp aan hot gezag van don voorzitter, en' sprak rijm leedwezen uit over de ln woonden, wélke hem ontsnapt waren. Twoodc tol eg ram. Ten gevolge van het incident heeft dc afgevaardigde Engyel zijn getuigen gezonden aan dun minister Fcjeavary. Sofia, 18 Ft.br. In antwoord op eeue inter pellatie in do Sobraaje betreffende de ont binding van do Macedonische coinjtc's, ver klaarde nunistep-pneaadent Danew, dat de regeering dezen maatregel genomen heeft met het oog op de gewichtigste belangen van den staat. Het vorstendom is geen kweekplaats voor do onlusten in Macedonië. Bulgarije is een kicdno staat, waarvan de oplossing van do Macedonische kwestie, niet afhangt, Bul garije moest eene vaste houding aannemen en do mogendheden verzoeken verbetering te brengen in den toestand in Macedonië, die den vrede bedreigt Wij koesteren volstrekt niet de gedaehte van veroveringen in Mace donië Wij zouden gelukkig zijn. wanneer wij de orde hersteld zagen in het land. Wij moe ten door onze loyale houding do Macedoniërs doen begrijpen, dat rii ongelijk zouden bob- beUj, wanneer zij zich lieten meesleept;n door do gedachte, dat wij ons bdj hunne beweging zouden kunnen aansluiten. Wij zouden onzen plicht (toen tot liet laatste oogenblik. De hoogste belangen van het Bulgaarse!» ras Vorderen, dat or vrede heersdie op allo pun ten. Washington17 Febr. Bowem hoeft voor gesteld aau Koningin Wilhelmina het scheidsrech tersambt op te dragen in een ge schil, dat eventueel zou kunnen ontstaan tusschen de Venezolaansche en Amerikaan se!» gemachtigden voor de vereffening van de vorderingen, die de Vereeuigde Staten op Venezuela hebben. Dat is bedoeld als een compliment aan de souvereine van het land, in welks residentie het Arbitrage-hof zijn zetel heeft. Washington18 Febr. De Vereeuigde Sta ten hebben, hangende de ratificatie van het verdrag met Columbia uitdrukkelijk de aan bieding in ontvangst genomen van de Pana- uiarka n aal-maat schappij tot verkoop van hare eigendommen en titels op het kanaal voor 40 miliioen dollars. Dit verlengt, den termijn voor het definitieve besluit der regeering omtrent den aankoop van het kanaal, die anders den 4en Maart zou afloopcn. Caracas, 17 Febr. Alle inkomende rechten rijn me tdertig procent verhoogd. Do uitgaan de rechten op koffie zijn met twee en op cacao met zestien bolivarce per baal verhoogd. Kaapstad17 Febr. Minister Chamberlain ie to Rondeboseh (een voorstad van Kaapstad) aangekomen en begaf zich van daar per rij tuig naar de residentie van den gouverneur der Kaap-kolonie. Frankrijk. Bij de verkiezingen voor den Senaat op Corsica en in het departement Ckarente- Inferieure zijn gekozen resp. de heeren Arthur Ranc en Torckut, beiden radicalen. Uit, Rome wordt aan de Temps gemeld De kwestie van het „nominavit" zal binnen kort worden opgelost. De nuntius te Parijs, mg?'. Loronzelli» die met de regeling dezer zaak is belast, beeft uit Rome aanwijzingen ontvangen, zoodat een schikking op han den is. Het Vaticaau lieeft, voegt bet blad bier- De lotgevallen van den Heer Jodocus Poggeman. 30 UOQR W. P. KOP S. „Den volgenden dag ging de lange mijn heer. hij beet, geloof ik. Leeuwenhoek, op reis; de anderen, ik weet niet wat voor lui dat waren, waren reeds 's morgens vroej ver trokken. Dc heer Poggeman bleef alleen... Dat was niet. goed. dab zijn vriend hem ver liet en dc waardige kasteleines schudde ha»1 '-oofd... ..Waarom niet, als >k u vragen mag?" „Omdat,, ik niet geloof," en zij liet baar fitem eenigEzins dalen, «en wees met veelbctee- kend gebaar naar haar voorhoofd, „dat db heer Poggeman ze allo vijjf goed bij elkaar heeft." ..Wat zegt. u daar?" viel juffrouw Keiler- man uit, veel to driftig voor een liaar onbe kend persoon, maar haar geleidster lette er niet op en gmg m één adem door. Is het geen gekkewerk zich op 't heetst van den dag midden op de hei te gaan uit- kleeden en half naakt in het brandende zand te gaan liggen met. enkel boombladeren tot beschutting En dan die scène met de jongens En d'e dwaasheden met de studenten Och. mevrouw. n had hom 's morgens moe ien zien heengaan hel levende beeld van opgemiiiidhead en gezondheid., en hem 's avonds in den bolderwagen thuis komooi Och, och, wat een verschilEon geknakt, ge breken man. Hij kon ter nauweruood de trap p, rijn hoofd hing op zijn borst, rijn oogen w-aren rood en zijn wangen geelbleek. Hij wil de niets gebruiken en sloot zich terstond in zijn kamer op, maar toen vernam ik reeds van don boer, die hein gebracht, had, allerlei vreemde verhalen. Voor ik naar bed. ging luisterde ik aan "de. deur die de heer Pogge man op slot gedraaid had en hooide liem duidelijk snikken.. Wat had ik een medelij den met den armen man Den volgenden dag kwam zijn lange vriend terug en toen waren eerst, recht de poppen aan het dansen. Boven alles klonk rijn schelle, doordringen de stem uit, waarop dan heel zacht en fluis terend, alsof hii zich schaamde, het antwoord van den lieer Poggeman kwam. Daarna werd er vrocsclijk gebold' on moes ten er kommen, kannen en kuipen met. koud en heet water naar boven worden gezeuld en: toen hebben ze me daar een rommel gemaakt van wat ben ie me. Wat zo hébben uitgericht, do henuel weet het, maar toen ze vertrokken waren, ging- ik nathurlifk, kijken Overal groote plekken water op bet kleed, het dreef als bot ware. Onder een dezer riet mi stoelen stond een kom met kokend water gevuld met twee latten, die ze uit de kast gehaald hadden, overdekt. l>wars over dien «.tod een paar wol len' dekens met de puntjes in het water. Wel foei. liet was zonde en schande van mijn prachtig beddegoodGinds in dien hóek stond eon groote kom mof koud water op don grond, overal was het water er uitgespat, het. heek- kleed in den omtrek was doorweekt. Ben ware bert*boel Juffrouw Keilerman hoorde dit geheele re laas met een kalmen glimlach aan en vroeg toon „En bleven die prettige logés uog lang? Dan mociht u er wel een aparte meid voor ge nomen hobbon „Neen, zij gingen dien zelfden dag heen, en dat vond ik jammer genoog, want, mijnheer Poggeman schijnt een zonderling, maar rijk man te zijn. Zelf at hij niet dan droog brood, groenten en vruchten, dronk niets dan Apol- linaris, of Victcria^-water on betaalde toch do vertering van al die rare snuiters en dat. was geen klein beetje. Wat of die man tooli aau die lui gezien had. Ze hingen hom aan als een klis en zaten naar hem te luisteren als blinde vinken maar toen hij naar bod was gegaan, begon het. lieve leventje weer, ze dronken als tempelier» en ik geloof dat ze hem duchtig voor den gek hielden." .Zeker oen van dio mannen, dio de wereld willen bekeerem" zri juffrouw Kellerman, „er zijn er tegenwoordig bij do vleet, een geheel onthouder. een vegetariër of misschien allebei te gelijk, maar die meer goeden wi-1 d&tu men- schenkonnis hebben on daarom gewoonlijk bij don neus worden genomen." ..Daar kon u wel schoon gelijk aan bobben, ten minste ik hoorde hom latei- aan tafel met dien langen mijnheer, die voortdurend aan 't woord was en die nu eens driftig uitviel eu dan weer zaclit en vleiend sprak, praten over oen Kurort dat ze ergens in de buurt van Nijmegen willen oprichten. Do hoor Poggeman maakte eerst allerlei liedenkinsren, maar werd door zijn vriend heelemnal overbluft on gaf eindelijk toe. En zoo zijn zo met den middag trein naar Nijmegen vertrokken Nou, ik gun dien heer Poggeniain rijn gezelschap... sakkerloot als dat allemaal op rijn beurs moet. teren, dan mag hij wol „een ezeltje strek je" bobben, anders r- ze gauw leeg tot op don bodem" Juffrouw Kellerman had nu genoeg veer no men en vond het onnoodig het gesprek langer te rekken: Ik damk u voor uw inlichtingen, ik wilde nu ik hier toch ben, den omtrek eens kalm opnemen. Tk ga een wandeling maken Hoe laat ijj het hier table d'hote?" ..Och. bepaalde table d'hóto hebb n wij in dezen tijd nog niet. maar tegen half vijf, vijf uren wordt- hier meestal gedineerd door de bezoekers." ..Uitrryintond. reken u dan ook maar op mij!" en met alle gratie daalde zij de trap af en wandelde mot lang/Aino pasjes het over bosoh in. Dokter Crayvanger had zich zooveel moge lijk gehaast mot zijn ziekenbezoek en was le gen half vier naar het station gereden. To Bussiun nam hij plaats in de stoomtram en hij kwam dus juist tegen hot diner bij Jan Tabak aan. Juffrouw Kellenpjan had reeds aan een hoektafeltje olaats genomen, waar rij een uitricht op den straatweg had Zij hem uit de tram stappmi en juichte inwendig Hare berekeningen kwamen uit. Hij bad dus d« rei» ondernomen, wetende dat. «ij er wan heengegaan. Hij kwam niet «oozoer oui Poggeman al« wel om haar. De pijl der jsloerie had zijn doel niet gemist Zij boorde hem praten niet den logement houder, lioordw een paar uitroepen van ver wondering... de deur der eetzaal vloog open en de dokter trad binnen. Hij wierp een vluohtigen blik op de enkele bezoekers, en toen viel zijn ook op juffrouw Kellemnaai. Ofschoon hij bijna zeker wan haar bier te ontmoeten, kou hij toch een lichteu uitroep niet weerhouden cm wérd hij inwendig boos, dat hij eeai kleur kreeg. Juffrouw Kellerman wag zijn verwarring en genoot haai* triomf. Zij groette hem met haar li eisten glimlach terug, toen hij buigend naar baar tafdtjo toetrad. „U bier nóg ontviel hem. „U hier al zei zo niet zonder eenige scherpte. „Mijn patiënten konden niet wachten." ..Een goed vriend ging toch, dunkt me, voor." „Ik dacht, het zou niet van e matigen aard zijn." „Dat mag nooit het uitgangspunt van een dakt'-r wezen." „Een dokter nvoet, dus vrigens u altijd het ergste denken?" „Beter, dan dat hij de waken te luchtig op vat." „Maar mijn diagnose is toch juist,. De vo gel is al weer gevlogen „Maar wie weet in welken strik gevangen" „U maakt me nieuwsgierig, weet u iets? Mag ik bij u plaats nemen'" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1