Hst Schwarzwald. Varkensslachterij van P. Ph. Gregorius. AANBESTEDING. LAMAISON BOUWER Co S. M.PEREL, chir. Pedicure, Openbare Aanbesteding. Levering van Levensmiddelen. ADVERTENT1ÈN. ojèÉ, A. BOAS Instituut DE WAAL. Zomervacantie 15 Jnli-1 September. in het openbaar aanbesteden; Aanbestedingen. het BUFFET lefliplneerd Baflmeester-Instnicteir ZUID-AFRIKA. Geene excursietreinen meer noodig Vacantiekaarten, Algemeene Vacantiekaarten. Bijzondere Vacantiekaarten. Dagelijks versch geslacht l,t6 kwaliteit Vleesch. Alle seortei Werst, Ham, SaucijsHuisjes, Reokvleeich, eaz. Vraag en probeer hard, mager Ontbijtspek, "ber. De vergadering, die tegen 8 uur was uitgeschreven, begon om 10 minuten voor 9, terwijil, behalve dé president, aanwezig wa ren de heereiii H C. van Dam en A. Visser, "benevens do acorefcaris. Afwezig waren met kennisgeving de liccrem Van Haselon. v. d. Zoo de Jong en Sinnigc Waren tugckomeu 1 Missive van den directeur-generaal der posterijen, waarin hij mededeelt met te kun nen ingaan op het verzoek van de Kamer in zake vervroeging van de eerste postbestelling hier ter stede Voor kennisgeving aangeno men. 2. Missive van sigarenfabrikanten te Am sterdam eni van, den lieer Corn Gips, te Dor drecht. in zake cmtwerp-tarief invoerrechten. Omdat de Kamer hare meening hierover reeds aan den betrokken minister had mede gedeeld. werden ook deze' missives voor ken nisgeving aangenomen. 3 Idem van Americ. Trading Comp.. waar in zij aanbiedt- voor exposanten op de ten toonstelling. te St. Louis in 1904 de zaken iu orde te willen brengen. Zal aan het -pu bliek ter kennis worden gebracht 4. Idem van de K v. K te Veailo. om ondersteuning, van haar adios aan den minis ter vaan B<uitenlZaken, m zaku het- Diiitsohe toltarief. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Prospectus van het comité van de voe- dingstentoonstclling, in September 1904 to lt aiden te houden, met verzoek dit aan be langhebbenden mode te deelen. Zal worden gepubliceerd- 6- Bericht van de oprichting van do Ne- dérl. Kamer van Koopli. te Smyrna, met verzoek om- welwillendem steun en medewer- kiag. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Idem van idem te Pari ja Alsboven 8. Brief van liet keizerl.-kouinkL consulaat var Oostenrijk-Hongarije to Amsterdam, waarin het dank zegt voor de toezending van het verslag dér Kamer alhier over 1902. Aleboven. 9. Adres van. de K. v. K. te Den Haag. om ondersteuning van haar adres aan de regee- ring in zake staatsexploitatie- van spoorwe- gein. Nadat de leden heil voor en tegen daarvan hebben betoogd, wordt z. h. st. besloten be doeld adïes voor kennisgeving aan te nemen 10. Missive Kamer van Koophandel te Lon den m zake de voorgestelde beperking van telegraaf codes Nadat de voorzitter heeft medegedeeld, datnaar hij meent, deze zaak reeds weer ge regeld is cn geen beperking van bedoeld ge bruik zal worden gemaakt, wordt ook hier z. h. sfc. besloten bovenbedoelde miss-ive voor kennisgeving aan te nemen. 11. Verzoek van de Utrcchteohe Kamer om steun vaan haar adres in zake nauwere postaansluiting met Duitschland, model Puitsch-Oostenrijikscke overeenkomstnaar aanleiding van dé aangenomen motie op de vergadering van afgevaardigden van Nedcrl. tn} Duitscho Kamersin Juni 1902 te Utrecht gehouden Wordt tot ondersteuning besloten, nadat de heer Van Dam heeft opgemerkt, dat het wel wen schel ijk zou zijn tariefsverlaging to krijgen voor brieven boven- 15 graan, naar Düitsohland. 12. Missive van de Kamers te Amsterdam, "behelzende verslag van ha-re ineening ever list nieuwe ontwerp-arbeadswet. Voor kennisgeving aangeuomeu. terwijl wordt besloten aan genoemde Kamer copie te zenden van het adres in dezen van do Amersf. Kamer aan den minister- 13. Jaarverslag van de vereeniging Ha-u- de! cu Nijverheid'.'. Wordt- aan den secretaris opgedragen ge noemde vereeniging dank te zeggen voor de toezending- 14. Missive van de in 13. genoemde ver eer igin g, inhoudende mededeeliug van haar adres aan het bestuur dei- Nedcrl Bank om he. bestaande correspondentschap alhier in een agentschap te veranderen Nadat de verschillende leden hebben ge sproken over het groote belang, dat de han del heeft- bij de vestiging van oen- agentschap hier ter stede, wordt- besloten bedoeld adres te st-cunen eni daarvoor aan „Handel en Nij verheid" mededeeling te doen, daarbij- ver meldend dat deze- zaak reeds lang geleden door de Kamer in behandeling was genomen. Dit- laatste geschiedde op voorstel van den lieer Visser. Niets meer aan de orde zijnde, werd do vergadering om 10 uur gesloten. De tot kapitein bij 'helt 7e regiment, infanterie benoemde le luifteuauL A. S. dé Jongih, blijft in zijn nieuwen rang tot 30 Sep tember a.s. gedetacheerd bij het le regiment veldartillerie alhier. De heer J. A. den Tiet er. hoofdbeeld Ier aan het postkantoor alhier, wordt met ingang van 16 dezer overgeplaatst naa.r Utrecht (station.) Wij ontvingen het verslag van do werk zaamheden der vereeniging „Handel en Nij verheid", gevestigd' alhier, gedurende 'het tweede boekjaar, eindigende 31 Maart 1903, namens het- bestuur uitgebracht door den heer M. R. N. Oo6terveen, le secretaris. Het luidt aldus: W aar ik thans voor de tweede maal geroe pen wordt, een jaarverslag van de vereeni ging uit te brengen, is het mij aangenaam te kunnen melden, dat de vereeniging, die in haar eerste jaar reeds bleek levensvatbaar te -zijn, in haar tweede jaar in kracht is toegenomen, on nu reeds één zelfs kraahtig teeken. van- leven k.oni gaven, zooals uit dit verslag zal blijken. In, het bestuur, welks leden deaelfde zijn gebleven, kwam eenige wijziging door veran dering van functie, de beer I. v. Hoogstra ten wenschte bij zijn periodieke aftreding niet meer in aanmerking te komen, daar hij geheel belangeloos de leiding der op te rich ten Handelscursus zoude aanvaarden, even wel door de leden herkozen nam ZEd. de benoeming weer aan, terwijl de heer S. J. van Duinen toen voorzitter werd, en de heer I. van Hoogstraten, diens plaats als oommifH paris innam. Zooals ik reeds aanhaalde werd dit jaar eéne Handelsoursus geopend, reeds eenige maanden was het bestuur met deze zaak be- Rif geweest, evenwel er waren nog al financi eels bezwaren. Toen eoHter de heer I. van Hoogstraten, daartoe bevoegd- zijinde, zich aanlbood belangloos eens per week les te govern, meende het bestuur niet- langer to mogen aarzelen, het, trachtte bij hot gemeen tebestuur gratis eéne localiteit te verkrijgen. Toorn diit, evenwel niet ging, was men zoo ge lukkig bij een der bestuursleden een locaal gratis te kunnen krijgen,' waar dan ook tot nu toe de cursus wordt gehouden. Een ander bestuurslid- stond een ezel af, terwijl de heer G. J. Buijs zoo welwillend was een schoolbord in bruikleen- af te staan. Om dezen cursus te kunnen houden, heeft het bestuur nog al eenige koeten moeten- ma ken, voor tafels, stoelen enz. De resultaten zijn zéér I evredigend, do cursus werd geopend met 10 leerlingen. Wij spreken den wensch uit, dat heb den heer I. van Hoogstraten gegeven mogo worden, nog tal van jaren jongeleiden in handelsweten schappen to onderwijzen Aan den cursus kunnen deelnemen: a. leden, b. kinderen van leden, e kantoor-personeel van leden der vereen. d. indien het- bestuur daartoe termen vindt, kunnen ook personen niet. onder bo vengenoemde categoriën vallende bij uitzon dering worden toegelaten. De contributie of het leergeld, bedraagt f 6 per cursus (van begin September tot einde Mei). Daar sommige zaken, kort nadat zij behan deld waren spoedig weer werden voorgesteld, werd in eene algeoneene vergadering het vol gend ei voorstel aangenomen Art. 16a. „Voorstellen omtrent zaken, wel ke 'in eene algenie-eue vergadering zijn ver worpen, kunnen- binnen zes maanden niet weder in behandeling worden genomen, ten zij tenminste 10 leden zulks 8 dagen voor de vergadering schriftelijk aan het bestuur verzoeken." Naar het Internationaal oongres voor .den handoldrijyenden middenstand, gehouden te Amsterdam, werden door de Vereeniging afgevaardigd de, heeren S. J. v. Duijnen en G. B er lis. Van de vergaderingen van. dit congres zijn do stenographiscke verslagen ter bestemder tijd door onze vereeniging ontvangen. Dit werk bevat bovendien de conclusion, die door de daartoe aangezochte personen, vóór het congres waren uitgereikt, benevens de redevoeringen op het congres uitgesproken. Voor ons archief is dit werk een, heele aanwinst. Op eeu in het vorig jaar gericht schrijven aan den Directeur der Nederlandeche Cen traal Spoorweg-maatschappij, en der Hol- landschc IJzeren. Spoorweg-maatschappij in zake langoren tijd va-n lossing van wagen ladingen, werd in dit jaar antwoord ontvan gen; van de Ned. Centraal Spoorweg-maat schappij ontvingen wij. bericht, dat aan dat veraoek met kaïn w-orden tegemoet geko men, van, de H. IJ. S. M. dat aan den chef vergunning zou worden verleend om lango ren lossingstijd te geven als dat -noodig blijk 1- Op een schrijven aan dezelfde Maat schappij gericht, tot uitbreiding der een» daagsche retourkaarten tot aan Weesp (de vereeniging achtte het met in het belang van den plaaselijken handel deze een- daagsche retourkaarten uit te breiden tot Amsterdam) werd bericht ontvangen, dat daartegen bij de Maatschappij overwegende bezwaren bestonden. Daar er door enkele leden op werd gewe zen, dat sommige toegangswegen naar de stad, vooral voor vrachtwagens in niet vol doenden staat verkoerden, heeft het bestuur zich tot. bevoegde autoriteiten gewend, waar op verbeteringeu werden aangebracht. Op den 24 Juni is eene algemeene verga dering van den boud gehouden te Nijmegen, waarop de heer Rerns als afgevaardigde tegenwoordig was, er waren toen aangesloten tien vereenigingen met 1655 leden. Van den 18 tot, en met 22 November werd een Etalage-wedstrijd uitgeschreven. Tot. dleeüneming werden, uiitgemoodigdl alle win keliers of handlaars te dezer stede, die hier étalageruimte hebben aan een der openbare straten. Aan geldprijzen werd uitgeloofd een gezamenlijk bedrag van f 125, terwijl de wedstrijd in zeven rubrieken was verdeeld. De beslissing over de prijzen berustte bij de leden door stemming, waarvoor formu lieren door het bestuur beschikbaar werden gesteld. Dat deze- wedstrijd bijzonder goed is ge slaagd en oan zoo te zeggen ieder winkelier zijn best heeft gedaan, mag eeai succes voor do vereeniging heeten, evenwel dit succes dankt zij in hooge mate aan de welwillend heid van den heer jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers van Vliet, burgemeester onzer ge meente en diens echtgenoote, voor de me dailles door lien beschikbaar gesteld, alsmede aan de Vereeniging tot bevordering van hei, Vreemdelingenverkeer, welke vereeniging eveneens eene medaille uitloofde. De vereeniging ondersteunde bij den min. van Binnen!. Zaken een rapport der Nat. Vereeniging voor Handelsonderwijs tot op richting van eene Hoogeschool voor handels onderwijs. Aan den directeur der Posterijen werd een verzoekschrift ingediend, oan in de be staande bezorging der eerste post geene ver andering aan te brengen, o>m dat de belang rijkste post over Utrecht daarin dan niet- werd opgenomen. Van den heer directeur van het Postkantoor alhier werd bericht- ontvangen, dat voor de bezorging dier post. steeds met bekwamen spoed wordt zorg ge dragen. Ook is het bestuur werkzaam geweest, om te onderzoeken of er geen. verlaging van den gasprijs kon plaats vinden, het bleok echter, dat het niet gewenscht is. daarop voorloopig in te gaan, laat ons hopen, dat het na ver loop van eeuigen tijd niet meer noodig is daarop aan te dringen. B-iji bevoegde autoriteiten heeft het bestuur inlichtingen ingewonnen aangaande de sa mensmelting der rijschool, thans to Amers foort on Bteigen op Zoom. Om do vereenigdb rijschool hier te krijgen is het oeetuiur werkzaam geweest, terwijl het zich ook voor het vervolg hierin diligent Ter- klaart.. Op 12 November 19Ö2 Ou IS Maart. 1903 zijn er vergaderingen, gehouden van den bond, door den heer Barna bijgewoond. Op de eerste vergadering is het informatie- en incasso-wezen besproken. Door onzen pen ningmeester worden, van 1 April 1902—31 Maart 1903 behandeld: 80 vorderingen tot een bedrag van f 2738.28, hiervan zijn. betaald 30 vorderingen tot een bedrag van f 1111,27 32 vorderingen zijn nog in behandeling, ter wijl 18 vorderingen bleken oninbaar te zijn van de vorderingen, welke nog in behande ling zijn, zijn zee in handen van een rechts geleerde. Voorts weiden in dit, jaar verstrekt 92 im formabiën plaatselijk 34 56 over 't. geheele land, 1 op Oostenrijk; 1 op Duitechland. Gaarne had het bestuur reeds in dit. jaar gevolg gegeven aan een. bij, hem en bij de leden bcstaami verlangen om één of meer lezingen te doen houden over handeleendor- werpen, evenwel door de vele werkzaamhe den, cu daarmede gepaard gaande groote uit gaven, motet dit worden uitgesteld. Hot volgend jaar hoopt het bestuur aan dat verlangen te kunnen voldoen, te meer dia,ar reeds een dér leden zich beschikbaar «telde tot het houden van eene lezinc. Heit ledenaantal klom dit jaar van 124 tot 138 Moge het nieuw ingetreden jaar, met nieu we zorgen, voor de Vereeniging flinke resul taten afwerpen tot bloei van Amersfoortscb handel en Nijverheid. Posterijen. Lijst' vanj brieven, geadresseerd aan onbekenden. Brieven Wrocmen, Amersfoort. Snellen, Amsterdam G. M. van Allen. O. Hammer, Amsterdam. A. v. d. Sohagt, Bus sum J. Kok, Dordrecht. M. Smit, Goor. P. Olvers, 's Gravenhago. Mevr. Berghuis, Kampen. Joh. Pijn van Draat, Rotterdam. A. Elfrink, verder aan .Johanna A. v. Bruggen, Friesland? Blief kaarten Schrijver J. Schaart, Groningen. J P. Bel, i«."otterdam. V. Loos. Utrecht Uit het buitenland terugontvangen- Blieven Van Elsveld, Mechelen. Het Leger des Heils opent. Zaterdag in de Kr anke 1 edenst raat een niouw lo kaal, waarin voortaan op alle avonden in de week, te 8 uur, openbare bijeenkomsten zul len w-orden gehouden, welke voor een iéder toegankelijk zijn. Marktberichten, Amersfoort, i Juli. Op de heden gehou den weekmarkt besteedde mon voor Zandaardappe- leii 4.5') a 5.Appelen f -.oPoroD fa -.per H.L., ll<>endoreieren 3.25 i 3.60 per 1UU stuks*. Boter 1.-a 1.15 por KÜ. Kippen 0.80 a 1.20, Kuikeus 1.a 1 20, Piep kuiken» 0.50 a 0 80, Eenden f 1.— a 1 20, Hazen 0.— a 0.- NVilde konijnen ƒ0.a 0.Tamme kooiitien 1 0.40 a 0.80, p-r stuk, Duiven 0.40 a /0.70 per paar. Magere Varkens a Zeugen 40.— a 60 Biggen r 4,— a 7 Aangevoerd waren H.L. Appelen, 70 H.L. Ztndaardappeioii 80000 stuks Hoendereior.m Eendeneieren, 1401 kilo Boter,«tuk» Vee, - Magere "Varkens3u0 Biggen en 20 Zeugen. 45®» Kon. Chir. Pedicure, Prinsengracht 1125 b/d Amstel AMSTERDAM, bezoekt den len Dinsdag van elke maand Utrecht. Antieept. en pUulooze behandeling, Britten aan bovenstaand adres. Kasiiera en CsmmiSRisnnalr» la Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muvrhulien 88, belasten rieh met den in- en verkoop van fondsen het inoasseeren en diseonteeren van wissel», het koopen en verkoopen van coupons, buiten - landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden k déposito, verschaffen gelegenheid tot het la bewaring geven van waarden In de safe-kastjes banner gepantserde brand- en inbraakvrMe kast, waar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar verleenen hand e leered ieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongation. Kantoor geopend 9—S en UTRECHT. Met bet meeste succes slaagden bjj eiken cursus (ook bij den laatston) onze candidaten voor Surnumerairs der Post en Tel. Adel borst Cadet Kon. M. A. '«Rijks Veeartsenijschool Mach. Sch. (afd. Tech nici) een der KI. H. B. S.Gvna nasi um Staatsex. MtatloiiHdwarsHtraat b, Utrecht, is dagelijks te consulteoren of te ontbied on Behandeling van Likdoorns, Angels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en antl-Hcptbich. Burgemeester én Wethouders der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zaterdag, 11 Jnli 1903. des namiddags te lv2 unr, in hot openbaarton Stadhuize aan le besteden: Hat verricli-eii 1 n vernieuwin gen. herstelling»» pii vurfwerken aan eeniqe gemeente-gebouwen. Het bestek ligt ter inzage (van Donderdag 2 Juli af) aan hot bureau der Gemeente werken Achter Clarenburg eu is aldaar zoo mede ten Stadhuize (Afdeeling Financiën) en bij de Bookhandelaren A'AN TERVEEN en ZOON te verkrijgen tegen betaling van ƒ0.25 per stuk. Utkkcht, 29 Juni 1903. De Secretaris der Gemeente Ut recht J. BOOL. De Majoor Commandant van het Korps Genietroepen te Utrecht zal op Dinsdag den 14en Juli a. m. des voormiddags ten 11 uur, in de bibliotheek van genoemd Korps, Kazerne Damlust, onder nadere goed keuring van den Minister van StaatMinister ▼an Oorlog De levering in de Legerplaats bij Zeist, van ruim 400 H.L. Aard appelen voor het Korps Geuietroepengekampeerd in voornoemde Legerplaats en op het werkter rein in de Biltsche duinen van 3 Augustus tot 19 September 1903, benevens voor de uadetachementen. De voorwaarden van levering van 11 October 1897, YI. Afd No. 90, liggen in genoemde bibliotheek ter lezing, van 9 tot 11 uur voormiddag. 6758 De Majoor Waarnemend-Commandant J. P. K00LEMAN8 BEIJNEN. Op VrUdag 17 Juli 1903, des voor middags 11 unr, zal in het Zuid-Hollandsch Koffijhuis te 's Gravenhage, door den Archi tect E. G. WENTINK, te Schalkwijk, namens do Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinuigen en Zenuwlijders in Nederlaud, worden aanbesteed Het bouwen van een Dokterswoning op het landgoed Bloemendaal te Loosduinen. Het bestek met de teekening is tegen in zending van een postwissel ad f 2.ÖO ver krijgbaar ten kantore van den Architect E. G. WENTINK, te Schalkwijk Aanwijzing op het terrein Dinsdag 14 Juli 1903, des namiddags van 1 tot 2 uur. Aanbesteding vani Perceel I. Lood- en Zinkwerk. Perceel II. Houtcementbedekking. Perceel III. Glas- en verfwork. Een en ander aan de STIJFSELF ABRI EK vde Bijenkorfte Koog a d. Zaan, op Wmbh- dag Juli 's voormiddags ten elf ure. Aanbesteding van: l'ercoel I. Lood- ea zinkwerk. Perceel II. Verf- en glaswerk, aan de Wa- tertoorn te Baarn op Woensdag 8 Juli 's namiddags ten drie ure. Aanbesteding van: Perceel I. Lood- en zinkwerk. Perceel II. Gas- en waterleidingen. Perceel III. Stucadoorwerk. Voor eene Villa aan de Wilhelminalaan te Baarn, op lfoenadag 8 Jnli 's namiddags ten 3 are. Aanbesteding van: Perceel I. Lood- en zinkwerk en houtca- raentbedekking. Perceel II. Vorf-, glas- en behang werk. Perceel III. Stucadoorwerk. Voor een Huis aan de Witte Vrouwenstraat No. 12 te Utrecht, op WoeuHdug Juli '«namiddags ten 9 ure. De verschillende heatedlugen hebben plaats in de DIRECTIEKEETEN op de ver schillende werken, alwaar dagelyks inlichtin gen te bekomen zijn. Tevens bij den Aannemer CHRIS WEGERIF, te Apeldoorn. j. k. van t hof «n p. vam achter. BERG willen verpachten zonder alcohol houdende dranken aan hun eerlang te openen zwem inrichting. Aanbiedingen vóór 13 Juli aanstaande, terwijl inlichtingen dagelijks aan de nieuwe inrichting te bekomen zijn. Aan de Nieuwe Amersfoortsche Zweminrichtingwordt tegen I Aug. a. s. gevraagd een voor Winter en Zomer vast. Salaris onderling te regelen. Vereiachte eenigo kennis van Boekhouden. Brieveu on getuigschriften te zenden aan de ondernemers P. ACHTERBERQH in J. R. VAR 't HOF. Prospectussen en inlichtingen voor Passa giers Goederen en Vee worden gratis verstrekt door De RuiUrkade 100 Dfi VRIES 4 Go, Amsterdam. Agenten der Union Castle Lijn. op enkole dagensedert de invoering der die weer van af 1 Juli a. s. dagelijks verkrijgbaar zijn, zonder eenige lastige formaliteit, S. S. N. C. S. N. B. D. S. N. F. L. S. aan alle stations. Vraag strooibiljetten alom kosteloos verkrijgbaar. Prijs f 4.; f 3.- en f2., geldig op bijna alle treinen en op bijna alle lijnen. Prijs f2.-, f 1.50 en f (.-. (F* Goedkoopste van alle bestaande reisgelegenheden zijn die per Staatsspoor. De Makelaar G. G. DE GROOT zalvolgens order van de Heeren COFFING en LANGEVELDten overstaan van den Notaris J. P. JUKKENEKKE op Maandag; Juli 1903, ten elf ure precies aan de stallen bi) de Remise der Begravenis- Vereeniging aan den Overtoom No. 373, te Arasterdam, Publiek Verkoopen, wegens verandering van aannemer, ongeveer 35 beste Paarden van verschillenden leeftijd waaronder vele zwarteallen gediend hebbende voor de Koninklijke Posterijen to Amsterdam. Zooals allen genummerd op den Verkoopdag te zien zullen zijn. Iemand, nader onderricht begeerende, rer- Toege zich ton kantore van den Makelaar bovengenoemd: Ceintuurbaan 223225. te Amsterdam Kantoor geopend van 9 tot 4 unr. ClrechUche alraat IS. Hlrertalarh. «traat IS. van 't ijs verkrijgbaar. Dlachiuaal gesneden. machinaal gesneden a 8 Cent per ons. Telephoon 98. Aanbevelend. Telepkoen 93. Gebergten met hoogten tot 1495 Meter. Onvergelijkelijke vergeziohton over een groot doel van Zuid-Duit&chlanrf eu op de Alpen. Prachtige uitgestrekte bosschen, romantische dalen en rotspartijenvele bergmoren watervallenbergstroomen en bronnen. Jacht en visschorij. Interessante borgspoorwegen. Wereldberoemde badplaatsen mot wanne en koude, mineraio en koolzuurhoudende watoron. Zomerverblijven op allo hoogten. Genezing voor zioken, ver kwikking voor vermoeiden. Goschikt zoowel voor korto wandeltochten als voor langdurig verblijf. Voortreffelijk oponthoud als overgang naar hot hooggobergtozoowol als nakuur bjj het terugkeeren uit hot Zuideu. Mild klimaat dor hetchutto dalendat ook in het voor jaar on in den herfst eene horstellingskuur mogeljjk maakt. Gemakkelijke ReisTerbindingen, goed onderhouden straten en voetpaden. Talrjjko belvedères on rusthutten. Intelligent# vriendelijke en nijvere bevolking. Talrjjko hotels voor bescheiden on hoogore eischon' Vereent ging vau Scbwar/wnldrr Hotel-Eigenarendio allo bezoekers tegen bil- ljjke prjjzen een goedo verpleging verzekert en door haar Bureau in Homberg (Schwarz- waldbahn) de lijst van medeleden on overzichtskaart van het Badenscha en Wnrtemberg*ohe Schwarzwald gratis vorxuiidt.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 3