jaargang. Dinsdag 8 September 1903. BUITENLAND. FEUILLETON. ,,'t Was maar 'n Model." m ERSFOORT A BONNEM ENT8PRIJ8 Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Conrant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 'a morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft Co. (Jtrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PK1J8 DEE ADVEBTENTJDBÜ Van 1—8 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedriff bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Béne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De troebelen in Macedonië. Die toost and op het Balkanschierei land'' heeft zich in de afgeloopene weeik niet wei nig verergerd, hetgeen voor eon groot deel ia tce te schrijven aan het ongedachte, deels succesvolle, veelal ook roekelooze optreden der benden. In nagenoeg alle Macedonische districten zijn z'er in geslaagd door hunne dynamietaanslagen en andietre wreedheden een zoo goed als volslagen opstand te voor schijn te roepen. Die wijze waarop de opstandelingen te werk gaan, behoeft hier niet nader uiteen te wor den gezet. Het in ons nummer vair Zondlag gepubliceerde onderhoud!, dat een correspon dent. van de Köln Ztg. met een zeer nauiwi met. de leiders der beweging m betrekking staanden Maced'oniër heeft gehad, was in dat opzicht zoo duidelijk als het maai* zijn kon. Daarbijj kan tevens worden gemeld, dat het Macedonische comité thans besloten heeft in het vilajet Adrianopel vier dyna- miet-colonnes op te roepen. Is het w'onder dat bij, dergelijke ergerlijke buitensporigheden Turkije, tot noodweer ge dwongen, besloten heeft, met alle macht het handenwezen den, kop in te drukken, en daarom die» mobilisatie van al zijtn Europeet- sche troepen gelast heeft? Meer nog, kan het vreemd gevonden warden, dat de Turk- sche troepen nu ook radicale middelen te baat nemen en zelfs de bosschen van het Rhodopegebergte langs de grens in brand steken, om daaruit de benden te verjagen, zooals Renter uit Philippolis meldt? Men laat het uit Sofia wel voorkomen, ailsotf da Turksche troepen dit doen om. daardoor ootk dw vluchtelingen uit hunne schuilhoeken te verdrijven en aldiis over de kling te jagen, maar wie waren oorzaak dlat de vreedzame landelijke bevolking genoodzaakt Werd! huis en bof te verlaten en in de bos9chen de wijk te kiezen? Hebben de leiders der opstande lingen zelf niet verklaard, dat zij alle midde len te baat zouden nomen om den stijfhoof- digen boeren het laatste reetje liefde vooi den grond., waarop zij| gieiboren en opgevoed zij;n, te ontnemen, en hen te dwingen zacn bijl ben aan te sluiten. Van de zijlde der Turksche regieering is evenwel thans een krachtdadige veldtocht op touw gezet en blijkens de verklaring, die de minister van Buiten 1. Zaken Tewnik Pach'a Zaterdag aan verschillende gezanten deed, zal het niet lang meer duren, ot de verschillende Bulgaarsohe benden zullen bin nenkort opgeruimd zijp In het vilajet Mo- nastir zijn reeds bijna alle benden ingeslo ten. In den laatst en tij|d duiken voortdurend geruchten op vau ophanden zijp de maatrege len van nulitairen aard, die door de niet betrokkene mogendbed en zou dén. zijn geno men, om aan den toestand op het. Balkan- sohieTeiland een einde te maken. Van de meeste dier geruchten kan de wwnsck als de vader der gedachte beschouwd worden, en het heeft dus geen belang er nota van te nementwee dier geruchten, verdienen ech ter te worden gereleveerd. Zoo het bericht van het te Sofia verschijnende- blad Dnew- nik, dat meermalen v-an het Paleis uit geïn spireerd wordende, mededeelde, dlat een ver drag zou zijn gesloten tusschen Rusland en Bulgarije1, diat de onderteekening draagt van den onder-minister-president Daneff en van den oud-minister van oorlog Paprikoff. De Dnewnik beweert een copie van het verdrag in haar bezit te hebbenliet doel van het verdrag zou zijn, dat Rusland in geval van een oorlog van Bulgarije met Turkije Bul garia® niet in den steek, zal laten. De Temps, die dit bericht verder seinde, vraagt, na een reeks van feiten te hebben opgesomd, die volgens hem het bestaan van het verbond bevestigenWat kan de oorzaak zijn, dat de Dnewnik blijk baar met opzet juist, nu komt met het bericht, terwijd de toestand tus schen Bulgarije en Turkije zoo gespannen is? Het antwoord ligt voor de hand, zegt het blad. De Bulgaarsdhe regeering gevoelt zich zwak en kan geen weerstand bieden aan het geen de openbare meening luide vraagt. Een koude douche schijnt haar noodzakelijk, om de heete oorlogzuchtige stemming te kal- meeren, en nu gelooft zij dat de mededee- ling omtrent het verdrag, dat wijst op het nakende gevaar van den oorlog, deze douche zal zijn. Het is evenwel niet minder moge lijk, dat deee mededeeling, die gedaan is tij dens het oogenblik waarop prin9 Ferdinand te Euxinograd met zijln minister-president en zijn minister van oorlog beraadslaagde, juist de tegengestelde uitwerking zal hebben, en in plaats van den. oorlogszuchtige» geest te breidelen dezen nog aanwakkert door de hoop op een machtigen steun Het is echter ook denkbaar, dat de regeering het denkbeeld heeft gehad Turkije angst aan te jagen, ten einde het opnieuw te doen buigen. Een ander geruaht, dat op het verwarde van den toestand wijst, is dat van het. Pa scha blad Matin, volgens hetwelk de kan selarijen der verschillende mogendheden in overleg zouden zijn getreden, ten opzichte van eene voorloopige militaire bezetting van Europeesch Turkije. Een definitieve oplos sing zou volgens het blad nog niet zijn ver kregen,, men zegt. evenwel, dat de quaestie opnieuw ter hand zal worden genomen. De ophanden zijnde reis van den Tsaar zou de hervatting dier onderhandelingen kenmer ken Inmiddels slaat men in Konstantinopel aan deze geruchten zoo goed ala geen geloof en blijft men kalmweg voortgaan het troe pen-aantal te versterken, om daardoor den opstand binnenkort te kuunen onderdruk ken. En dit wordt noodig ook, want reeds maakt een toenemende opgewondenheid zich onder de Mokammedaansuhe bevolking merk baar en in dit geval zou liet er aan den Bal kan nog wel wat ernstiger uit kunnen gaan zien dan nu het geval is. Dultschland. De kwestie of een sociaal-democraat, al of niet liet ondervoorzitterseliap van den Rijks dag moet bekleeden, blijft oorzaak van eene scherpe verdeeldheid ouder de socialisteu. Aan den eeuen kant staan jVollmar, Bera- stein en Heine, aauhangers van het benoe men van eeneu ondervoorzitter, aau den an deren kant Bebel en Singer. De Vorwaerts weigert do verklaringen van Bebel op te nemen. Bebel aegt dat hij Zondag, op het congres van Dresden, zijn tegenstanders zal verplet teren. Opmerkelijk is het dat, terwijl dt» Vor- warts weigert van Bebel iets op te nemen, Bernstein er vrijelijk artikelen in schrijft. Bebel is verplicht geweest zich tot de Leap ziger Volkszeitung te wenden, om zijne ar tikelen tegen de Volmarianen geplaatst te krijgen. België. Koning Leopold heeft gisteren te Brussel een lang onderhoud gehad, eerst, met baron vau Eetvelde, later met baron de Favereau, minister van buitenlaudhobe zaken. Ongetwijfeld liep het gesprek over de En- gelsche nota betreffende den Congo. Meu beweert nu dat die nieuwe nota geen enkel nieuw feit bevat en enkel de beschul digingen herhaalt, in het Lagerhuis uitge bracht, zonder ze door bewijzen te staven. De correspondent van Daily Telegraph to Brussel zegt uit de beste bron vernomen te hebben, dat koning Leopold niet erg tevreden is over zijn bezoek te Parijs, aangezien do Fransche regeering zich niet zou verzetten tegen de enquête, die Engeland over de toe standen 4311 den Congo verlangt,. Het. Journal des Débats verklaart dat Bel gië moeilijk aan dit onderzook zal kunnen ontsnappen. Een diplomaat vertelde daarentegen aan den Petit Parisien, dat, op het standpunt van zuiver internationaal recht, de Congo- staat werkelijk do acte van Berlijn overtre den heeft, maar dat Engeland zelf daartoe het voorbeeld gaf op den Niger. Prankr^k. Volgens de Patrie zou do Tsaar, die binnenkort met graaf Lanisdorff eene reis naar Syrië maaktweliswaar de reds u a a r Rome tot, het volgende jaar uitstelden, doch daarvoor zou hij voor of na de öyrisohe reis een of twee dagen in Par ij s door brengen, om daar met zijn Fransche borul- genooten de Oosterselie en de nog neteliger Oost-Aziatische quaestie te bespreken en te regelen. Wellicht zal de Tsaar in aanslui ting met het bezoek iwi Parijs een paar dagen in Oompiègne uitrusten. Volgens den Matin heeft de Fransche re geering den Koning van Italië ver zocht, of het hem aangenaam was, den 1 4. October als den dag van zijjn aankomst in Partje vast te stellen. D'e Temps meldt dat KoningLeopoldl aa,n president Loubet een bezoek heeft gebracht als souverein van, den Congo en dat dit bezoek werdi uitgelokt, door de nota, die de Eingelsche regeeriug heaft. gezonden aan de mogendheden, ten einde de acte te herzien, die 't bestaan van den Staat regelt Binnen kort, zegt de Temps, zal de Ko ning een onderhoud hebben met den minis ter van buiteulandsche zaken, Deloassé. 't- Was om half 5 dat Leopold II Vrijdag n amid dia,g door president Loubet in het Elly- seum werd ontvangen; Z M. was vergezeld van baron Snoy en luitenant, Nypels. Bijl de aankomst van den Koning wvrd do militaire eer bewezen door een bataljon van het 76e linie, met vaandel en muziek en ouder bevel van een kolonel. 'L. M. heeft meer dan één uur met presi dent. Loubet gesproken, en bii zijn vertrek werd hem dezelfde militaire oer bewezen. Ten 6 ure bracht president. Loubet, ver gezeld van generaal Dubois, overste van zijp militair huis, den Koning) een oontrabezoek. Algemeen is opgemerkt dé lange duur van het onderhoud tusschen de beide Staats hoofden, en men is het eens dat het gesprek over de Congo-quaestie geloopen heeft. Oosten rijk. De opening der Interparlementaire Unie had Maandag middag te Weenen plaats, in het Parlementsgebouw. Zij werd bijge woond door den Oostemrijkschen minister president dr. Koerbcr, en den minister van onderwijs Nigra Haertel. Het aantal afge vaardigden bedroeg 400. Minister dr. Koerber sprak een rede uit, waarin hij de aanwezigen welkom heette en uit deed komen, welken voortgang het. denk beeld van internationale arbitrage gemaakt had. Hij voegde er aan toe, dat het een illu sie zou zijn, om van heden af de algcheele ontwapening te vragen. Men moest or thans den rogeeringen dankbaar voor zijn, dat zij zich met de instelling van scheidsgerechten vertrouwd maken, door in speciale verdragen een bepaling omtrent de arbitrage op te no men. De afgevaardigde Bauer las een rapport voor van de Dcensche groep over de inter pretatie van artikel 27 der Haagsche con ventie. Gobat deed voorlezing van het Zwitsersche rapport over de invoering van die arbitrage- bepalHng in handelsverdragen en over de in terpretatie der artikelen 2 en 3 van, de Haag sche conventie. Beernaert las het Belgische rapport voor over het. aanknoopen van, betrekkingen tus- soheau de Pan-Anierikaansehe uaiae en de in terparlementaire unie. De beraad'slagingem over defee rapporten zal morgen plaats hebben. Zweden en Noorwegen. Bij d® Maandag gehouden laatste verkiezing voor het Storthing, won de recht, erpartij de stad Larvik. De linker partij, die der Regeering heeft daar mede hare meerderheid in het Storthing ver loren. Het. resultaat is thans dat gekozen zijn 59 leden van de reehter-part ij, niet inbegrip van de gematigde linker-mannen, en, 58 regeeringsvrienden (radicalen en sooiaai-ue- mocraten). De uitslag is nog onzeker in de districten Nedenaes, Söndre en Trondhjem Servië. Uit Belgrado wordt aan de ,.Zeit"' gemeld, dat het bericht, van de invri jllieidaetel 1 i*ig der te Ni soil gearresteerdle officieren, niet beves tigd wordt. Deze officieren zullen vermoede lijk voor een krijgsraad; worden gedaagd. Naar de bladen melden, verwacht men tegen overmorgen bij gelegenheid van den verjaardag van Kroonprins Georg, de benoe ming van den broeder des Konings, prins Arsen, tot generaal der cavallerie. Prins Arsen. moet in Nisoh ijiverig zijin beat gedaan hebben 0111. eene verzoening onder de officie ren te bewerkstelligen. Te Belgrado vond, Zaterdag een door 300 personen bezochte social isti sohe ver g ad>e r iii g plaats, waarin de gebeur- ttaiflssen iu. Macedonië ter sprake kwamen en ten slotte de regeering opgevorderd werd, vrijscharen te vormen en uit te rusten. Te Belgrado en te Nisch zijn wederom ver scheidene jonge officieren iu hechtenis ge nomen. Bulgarije. De Builgaarsehe minister van finan ciën, Manouöhef, is gisteren bij hei baden in zee bij het kasteel Euxinograd ver- dronken. Hoewel hij een uitnmantenjd zwemmer was. heeft hij blijkbaar geen weer stand kunnen bieden aan de golven, die heni op grooten afstand van het strand mede- sleurden en hem ten slotte dood op den oever wierpen. Alle pogingen om de levensgeesten weder op te wekken waren vruchteloos. De heer Manonohef was 45 jaren oud en ongehuwd'. Hij gold voor een uitstekend' fi nancier en was lange jaren aan het ministerie van financiën werkzaam, alvorens hij zelf de leiding in bandon, nam. Hij heeft een zeer groot aandeel gehad in alle leeningen en handelsverdragen, die Bulgarije in de laat ste jaren gesloten heeft. Turkije. Een consulair telegram uit Salonici meldtOvereenkomstig een 'bericht uit authentieke bron is in het sandsjak Mouastir de opstand feitelijk onder drukt. De 'basji-boesoeks "hielpen de troe pen bij de onderdrukking, die met bloedige onbarmhartigheid werd uitgevoerd. Het, leek wel, alsof de Turken niet alleen voornemens waren de Bulgaren, maar ook de Christenen to verdelgen. Do Temps ontving een telegram uit Kon stantinopel via Sofia, waarin gezegd wordt, dat de ongerustheid in do Turksche offici- eele kringen toeneemt, ten gevolge van de nieuwe rapporten van den iuspeoteur Huni Pasja, welke melding maken van een herle- veudiging van de activiteit der opstandelin gen, wier aantal op 25.000 man wordt ge schat. De oorlogspartij wint steeds moer aanhangers in het vilajet Adrianopel De opstandelingen veroverden de kleine stad Ogathopoli bij de Zwarte Zee. Zij vestigden er een voorloopig bestuur, bestaande uit no tabelen jder stad. De regeering der Vereenigde Staten heeft besloten, dat de kruisers Brook lijn en San Fraucisco order zullen ontvangen zioh mar Salon ici zullen begeven, in. plaats van iu Beiroet te verblijven. Aan den gezaut der Vereenigde Staten te Konstantinopel zijn instructies gegeven om met de noodltge omzichtigheiu, maar ook met de noodige vastheid te handelen. De regee ring der Vereenigde Staten weuscht geens zins in de Macedonische troebelen to worden gemengd, maar zij iw besloten alle moedige maatregelen te nemen tot eene krachtdadige bescherming van het loven en welzijn van hare nu Turkije levende onderdanen. Een bericht uit Rilo zegt dat een koerier aldaar is aangekomen met de proclama tie van den algemeeneu op stand. Zij is gerichit tot „onze broedera in Mace donië en Adrianopel,'' begint met hen geluk le wenschon over den door hen reeds aan den dag gelegden heldenmoed en zegt dan verder „Alleen gewapend door uwe eigen sterkte tegen een machtig rijk, tegen een onverbid- delijken vijand, hebt gij door de macht uwer rechter hand en door de macht van uwen geest de hatelijke Ottomaans olie verdruk king aan het wankelen gebracht. Een honderd duizend van des sultans sol daten en do ontelbare schaar der ongeloovi- gen waren machteloos uw oprukken te be letten. Op het altaar der vrijheid hebt gij alles opgeofferduwe dorpen werden ver brand, uwe woonsteden geplunderd, uwe kinderen vermoord, uwe dochters, zusters, vrouwen en moeders onteeTd. Vrij naar het Hoog-DuiUch 13 DOOK J. L. VAN DER MOER. Met een krampachtige beweging verheft Raimund Heimberg zich van de bank, waar op hij zich, na een lange, doellooze wande ling, vermoeid, bijna uitgeput, had laten neer vallen. Bitterheid of smart? Hij weet het zelf nietdoch hieraan kon hij niet meer twijfelen, dat hij zich diep rampzalig gevoelt, rampzaliger dan ooit te voren. En hij weet ook, dat dit geen ver driet is, hetwelk door de macht van liet tra gische verheffend en louterend werkt op de ziel, en haar bo to overt en ontoegankelijk maakt voor nietige, kleine invloedendoch integendeel eeu ellende, welka haar verne dert en steeds dieper doet zinken, terwijl zij haar vleugels bezoedelt mot aardsch stof,1 opdat zij zich nimmer weer vrij zal kunnen verheffen, hoog in den zonnige» ether I Neen, het is geen treurspel, 9lechts een satire, waarin twee menschen elkaar ea an deren bedriegen, uit dwaze ijdelheidEen satire, welke helaas nog lang niet geëindigd, doch. die integendeel pas begonnen is, en waarvan nog een lange voortzetting moet vol gen. Een voortzetting, te treurig om een ko medie, en te erbarmelijk om een tragedie te kunnen heeten. Het aal zijn eeu. schandelijke ellende, dag in, dag uit, maanden, jaren lang, vernietigend alles wat edel is in 't hart en in den geest; de1 ellende van ee^ huwe lijk, dat niet. is gesloten voor het altaar der liefde, maar voor dat der zelfverheerlijking, en dus honderdmaal meer af te keuren dan een dier door sommigen zoo zeer gebrand merkte verbintenissen, waarbij slechts de hartstocht, dat groote geheim der natuur, als hoogepriester optreedt Is heit niet meer dan bedroevend, wan neer men, dit alles zoo angstig duidelijk in ziende, tot zich zelf moet neggen „T© laat1 Terugkeeren is onmogelijk Maar is 't dan werkelijk te laat.? Alsof deze schielijk in hom opkomende ge dachte hem staande houdt, staakt Raimund Heimberg eensklaps zijn wandeling, welke hij op nieuw heeft aangevangen, doelloos, on bewust, even als 000 even, voordat bij zich op die bank liet neervallen, waar hij eenigeu tijd gezeten heeft. Onbeweeglijk als een beeld blijft hij een paar seconden staan, starend iT1 den grauwen nevel, welke boomen en strui ken nöt e©u dichten sluier heeft omgeven. „O, als 't uog eens niet te laat was!fluis tert hij in stilte, terwijl hij zijn weg ver volgt. .,En waarom zou 't ook te laat zijn Wat is er dan eigenlijk gebeurd, dat niet on gedaan gemaakt kan worden? 'n Verbroken engagement, 'n teruggegeven woord, is dat iets zóó ongehoords? Heeft men dit nooit meer gezien?" „Ik heb je niet lief, en ik heb je ook nooit werkelijk lief gehad, zoo min als jij mij roept hij hartstochtelijk uit. „Laat ons 't kor te zelfbedrog, dat ons toevallig tot elkaar bracht, niet tot 'n levenslange leugen maken Laat onze wegen, die nimmer hadden moe ten samenkomen en die ook nimmer zou den saamgekomen zijn, indien de kunstenaar niet d'e gravin, en de gravin niet den, be roemden kunstenaar begeerd had zich weer van elkaar verwijderenIk Begrijp dat 't noodzakelijk is, ik gevoel en be9ef 't-. Zou ik je dan niet mogen toeroepen mij mijn vrij heid weer to geven, zooals ik je de jouwe te rugschenk?! Of moet ik wachten totdat je me uóg duidelijker dan heden zult laten blij ken, dat, iu jouw oog, de inaest beroemde kunstenaar toch ten slotte maar 'n boeren zoon blijfl, omdat, de vrouw van. '11 arraedag- looner hem heeft gebaard? Dat ik ook een van die parias ben, die door tal van hoog geplaatsten zeer zeker niet minzaam en huid- vol zou worden begroet, indien niet toeval lig mijn slapen met lauwwen waren om kranst Zou ik 't dan 2?óó ver laten komen, dat je dagelijks, ja ieder uur, mjjn mannelij ke fierheid met voeten treedt Ik wil 't niet versta je? ik wil 'tniet Wat bekom mer ik er mij om, dat wij beiden toevallig niet tot die menschen behooren, die onopge merkt door 't leven gaan? Ik wil er me uiot aan storen of men 0113 nawijst en bepraat., of men zich over ons verbaast, en vroolijk maakt., en ons vermoedelijik nog belastert boven dien!" Da herfstwind ruischt door de. toppen der oude boomen, en hij fluistert geheimzinnig in de bosohjes aan beide zijden van den weg. En eensklaps klinkt dit geluid den in, koorts achtige drift voort locpen den man in de ooron als het gewauwel van kwaadsprekende tongen: Hij hoort ze duidelijk, angatig-dui delijtkal die op giedempten toon uitgespro ken woorden. „Zeg, heb je 't laatste nieuws al géhoord? Varbeeld je, dat engagement van gravin Erbaoh met Heimberg gaat niet door." ..Niet mogelijk, t Was immers zoo goed als beklonken, 'n fait accompli, 't is alge meen bekend." „Zeker, volkomen, waar, maar 't is afge sprongen." „OngehoordDut zal éclat maken. Heb je ook oenig vermoeden wie 't afgemaakt heeft? „Hoe kun je dat nog vragen Natuurlijk 't engelachtige gravinnetje. Waarschijnlijk heeft, zo nog juist bijl tijds iug<*zion, dat 't, wel beschouwd, toch feitelijk 'n mésalliance zou geweest zij;n." „Hm, ja, hij mag wel is waar 'n niet on beduidend kunstenaar wezen, maar zijn af komst, zie je, hui, hm „Tl ah aha.' 'n beetje bedenkelijke stam boom, meen je.'" ,.Nu, lo beau V011 Walldow kan zich in elk geval feliciteeren. Jo weet toch, dat men vroeger algemeen geloofde „En dat zal spoedig genoeg weer zoo zijn, geloof me. In den laatste» tijd komt ie bijna dagelijks bij, de Rrbaohs aan huis." „Men kan 't de gravin toch waarlijk niet. kwalijk nemen, n Baron von Walldow al zit ie dan ook diep in do schulden is in ieder geval '11 heel andere partijl dan zoo'» Schilder, men mag praten wat men wil." E11 de schilder lacht bitter. Het door den mist verzwakte, flauw1 rossige schijnsel der lantaarns, welke op groote onderlinge af standen aan beide zijden der breede allée staan, valt op zijn bleek gelaat, dat dc spo ren draagt van een hevige gemoedsaandoe ning. Hij lacht hardop, eu schrikt eensklaps van zijn eigen stemgeluid. „Ben ik krankzinnig geworden?" mompelt hij, plotseling stilstaand. Hij neemt zijn hoed af, om do zweetdruppels af to vegen, wielko hem, in spijjt vau den kouden herfst wind en van den in een fijtnen motregen over gegane 11 mist, op het voorhoofd parelen. Iliji hi'gt, zijn hart. klopt, hevig, met wildé slar gen. diic hij duidelijk meent te hoonn. on danks hot geloei van den wind cn iu weer wil van ecu luid bellen, dat hem onverwacht en schel in de ooren klinkt. Wat kan dat zijn? Hoor Hall aha't Is waarlijk om te lachen, een tram, niets anders dan een tram, die daar juist voorbijrijdt. Nu bemerkt, hij ecrat, dat hij op de Charlottonburgerallée is aan geland'. Op welke wijze., en sedbrt wanneer, Hat mag die lieve hemel weten. Hij moert werkelijk even lachen om srijja toestand'maar liet treurig abnormale er vau doet hem inzien, dat hij er hoe eer, hoe be ter, oen oinde aau maken moet O. die kloppende polsenDie verward® gedachten1 Die overspannen zinnen, welk® allerlei dingen mceui 11 to zien en to hoore,n, die hoegenaamd niet beetaan Voort dan. weg uit die eenzaamheid, weg uit. dio duisternis niet lvaar spookachtig lan taarn sahijmsel Menschen zien, menschen hooien, mij zelf ontvluchten Of wil je mij soms overal vervolgen, ellen dig spooksel? Verdwijai, zeg ik je, verdwijn'. En weer vervolgt Heimberg zijn weg, wel gejaagd^ doch niet zóó haastig als te vo ren. Waarheen nu? Tot wien zal hij zich bege ven? Wordt vervol yd

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1