de voorzitter, ik wil aan B. en W. overlaten daarop orde te stellen. De punten A, B en C van het voorstel tot wijziging van de instructie worden z. h. o. goedgekeurd, waarna het voorstel betreffen de clon borgtocht en dat omtrent do jaar wedden eveneens z. h, o. worde goedgekeurd. 15. Voorstel tot regeling van de rangen en jaarwedden der ambtenaren en bedienden bijl de gemeente-secretarie, met gewijzigde ontwerpverordening. De voorgestelde regeling bepaalt de rangen en jaarwedden aldusvoor den hoofdcom mies f 1200 tot f 1600, voor de commiezen f 800 tot f 1000, voor de adjunct-commiezen, f 600 tot f 800, voor de klerken f 400 tot f 600, voor de boden f 400 tot f 600, voor den concierge f 100 benevens vrije woning met vuur en licht. De heer van Beek. Mijnheer de voorzat ter, ik meen gelezen te hebben, dat later de raad nog gehoord zou worden omtrent de re geling, die voor het tegenwoordige personeel zal worden gemaakt. DeVoorzitter. Die regeling is aan den raad overgelegd in een vertrouwelijk stuk. De artikelen 15 worden z. b. o. voor- loopig goedgekeurd, waarna de verordening wordt vastgesteld. 16. Voorstel tot verhooging der jaarwed den van den adjudant-inspecteur van politie R. J. fetellinga, met f 100. De heer J orissen. Mijnheer de voorzit ter, ik ben in zekeren zin tegen deze verhoo- ging, maar zal toch mijne stem geven aan heb voorstel van B. en W. Ik wil mijne stem even motivecren. Ik vind een salaris van f 700 voor den adjunct-inspeotour niet te veel. Ik geloof, dat do politie hier werk gef noeg heeft. Wanneer wij nagaan hoeveel er op straat alleen te doen is het werk op het bureau kan ik niet beoordeelen en wat reeds voor den dagelijkschen dienst ge- vordJerd wordt, dan is f 700 niet te veel. Maar ik zou tegen het. voorstel moeten zijp, omdat hier een zeer eigenaardig voorbeeld wordt gegeven. Deze ambtenaar is pas een jaar hier en nu wordt hiji al op het maximum gebracht. Het is waar, dat dit eenigszins on ze schuld is omdat het verschil tusschen het minimum en het maximum niet meer be draagt dan f 100. Maar na een jaar dienst het maximum te verleenen is verkeerd. Dan ware het beter geweest direct f 700 toe te kennen, omdat dit bedrag niet te veel is voor den adjunct-inspecteur. Ik zal dus voor de verhoogiug stemmen, omdat het geld hem toekomtmaar ik keur af dat hij na een jaar reeds op zijn maximum wordt gebracht. De Voorzitter. Ik dank den heer Jo- risen voor zijne ondersteaming van het voor stel van B en W. 17. Verzoek van de Vereeniging tot be vordering vau het vreemdelingenverkeer om subsidie, met advies van B. en W. om voor 1904 een subsidie van f 100 te verleenen. Wordt z. h. o. conform besloten. 18. Verzoek van bet bestuur der Amers- foorfcsohe tramweg-maatschappij om subsidie, met advies van B. en W. om voor 1904 een subsidie te verleenen van f 800. Wordt z. h. o. conform besloten. 19. Begrooting van de dd. schutterij voor het jaar 1904. Wordt z. h. o. vastgesteld tot een bedrag van f 2012.50 in ontvangsten en uitgaven. Wordt z. h. o. vastgesteld. 20. Begrooting van het burgerlijk armbe stuur met ontwerp-besluifc tot toekenning van subsidie. Wordt z. h. o vastgesteld tot een bedrag van f 12,200 in ontvangsten en uitgaven e® met oen subsidie uit de gemeentekas van uiterlijk f 11,807.69. 21. Begrooting van het Burgerweeshuis. Wordt z. h. o. vastgesteld tot. een bedrag van f 9260.06J in ontvangsten en uitgaven. De heer J o r i s s e n. Mijnheer de voorzit ter, zou 't niet wenschelijk zij®, punt 23 te behandelen vóór de gemeentebegrooting? Dan zijp wij met de agenda overigens klaar. De Voorzitter. Ik héb daartegen geen bezwaar. 23. Benoeming van twee leden der com missie van toezicht op het lager onderwijs. De Voorzitter' verzoekt de heeren Celosse en van Beek als stemopnemers te fungeeren. Benoemd worden de heer N. Veis Heyn met 14 stemmen (twee stemmen waren uitge bracht. op den heer Heyligors en een briefje was blanco) en mevrouw Warnsinck, geb. Oartier van Dissel met 14 stemmen (2 stem men waren uitgebracht op mej. van Driel en 1- briefje wa6 blanco). Dó Voorzitter betuigt de stemopnemers dank voor de genomen moeite. 22. Begrooting der gemeente voor 1904 met toelichting, rapporten der afdeelingen, memorie van antwoord en nota van wijzigin gen. Algetmeene beraadslagingen worden niet gevoerd. Uitgaven. De volgnos. 6165 worden z. h. o. voor- lcopig goedgekeurd. Volgn. 66 Drukwerk. De heer Hevligersi. Mijnheer de voor zitter, ik wil nog even de aandacht vestigen op de manier waarop geschreven stukken worden gereproduceerd. Het is meestal niet mogelijk die stukken te lezen. Ik moet dit- wijils de hulp van anderen inroepen om ze te ontcijferen. Ik hoop, dat er een betere hekto- graaf zal worden aangeschaft. De V oorzitter. Ik moet erkennen, dat de liektograaf tegenwoordig slecht werkt. B. en W. zullen hierop bedacht zijn, en trach ten eene verbetering aan te brengen. De heer Croockewit. Mijnheer de voorzitter, mag ik vragen of er mogelijkheid bestaat, een Gemeenteblad op te richten Men heeft, dan alle verordeningen, publication en rapporten bijeen. De Voorzitter- B en W hebben reeds toegezegd, dat zij onderzoek zullen doen naar de kosten van een Gemeenteblad. Als 't niet te bezwarend is voor de gemeente kas dan zullen zij gaarne met een voorstel bij den raad komen- De heer Croockewit. Een voordeel van het Gemeenteblad is ook, dat alle ver ordeningen hetzelfde formaat krijgen. Dat is tegenwoordig neg al lastig. Volgn. 66 wordt z. h. o. voorloopig goed gekeurd en daarna zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming de volgnos. 6790. Hoofdstuk II, Politie. De heer J orissen. Mijnheer de voorzit ter, indertijd heb ik den wiensch uitgedrukt, dat voor bepaalde huizen een politiepost wordt geplaatst. Ik vind dat nog steeds noo- dig en verzoek bet dagedijkseh bestuur te overwogen, op welke wijze het best op de door mij bedoelde huizen politietoezicht kan worden uitgeoefend. Ik vind het niet noodig hier de puntjes op de i's te zetten een goed verstaander heeft maar een half woord! noodig. Maar ik kom terug op wat ik bij eene andere gelegenheid heb medegedeeld. In het belang vau de volksgezondheid is het wenschelijk voor die huizen een post te zetten, niet om dat het zoo noodig is, dat men weet wie daar in- en uitgaan, maar om gedaan te krijgen, dat de meuschen er niet zooveel komen. Wan neer van iemand bekend is, dat hij aoo'n huis bezoekt, en wanneer hij verwachten kan, dat de agent hem kent en desnoods noteert, dan zal liij zich er voor wachten daar te komen. De Voorzitter. Het is mij» niet be kend, welke buizen de beer Jorissen op het oog heeft. Misschien zijn 't er moer dan twee. De heer J orissen. Het zijn er tweei, mijnheer de voorzitter. Die Voorzitter. M aar- dan moet ik toch opmerkendat het niet doen lijk is voor elk dier huizen vaste poli tieposten te plaatsenzonder uitbreiding van het politiepersoneel. Evenwel wil ik gaarne toezeggen, dat ik in overleg met den oommissaris van politie alle middelen zal aan wenden om te beletten dat die huizen in bloei toenemen. Volgnos. 9193 worden z. h. o. voorloo pig goedgekeurd. Volgn. 94. Bezoldiging keurmeester visch. De heer K 1 e b e r. Mijnheer de voor zitter, is de verbetering van de keuring van vee, vleeecb en visch, die is toegezegd en waarover een voorstel heden is ingediend, in acht genomen bij de cijfers van deze begroo ting. De Voorzitter. Neen, daarop is hier niet gelet. A Is de raad ons voorstel heeft aan genomen. dan zal een nader voorstel gedaan worden, dat betrekking heeft op cene wijzi ging in de begroeting. Volgn. 94- wordt z. h. o. voorloopig goed gekeurd en daarna volgnos. 95103. Volgn. 104. Straten, wegen, pleinen en bruggen. Dö heer Heyligers. Mijnheer de voor zitter, in de tweede aideeling is eene'klacht geuit over d!en toestand van do hoornen op do Kortegracibfc. Er is toen toegezegd, dat B. en W. een voorstel zouden doen, om de Kortegracht nieuw to beplanten aan de zijde van het postkantoor. Maar aan de overzijde, de zonzijde, is de beplanting even slecht. De beamen geven daar goen beschutting meer. Het zal een vreemden indruk maken, als de boomen aan den eenen kant verbeterd wor den en aan den anderen kant in den ouden toestand blijven. Dat zal ver van fraai staan. De Voorzitter. De toestand van de beplanting aan de Kortegracht wordt door B. en W. niet uit het oog verloren. Maar cle denkbeelden daarover zijn nog niet rijp. Wij moeten die zaak nog nader overwegen, maar zullen trachten *t zoo in te richten, dat de toestand aan be'de zijden van de gracht harmonisch wordt. De heer van E s v e 1 d. Mijnheer de voor zitter, in de eerste afdeeling is gevraagd wat B- en W. zullen doen tot verbetering van den toegang naar de Korte en de Lange Bergstraat. Daarop is geantwoord, dat B. en W. op de verwijdering van de twee daar aanwezige telefoonpalen hebben aangedron gen. maar dat de Nederlandsche Bell-tele- phoonmaatschappij heeft bericht, dat zij plan heeft haar net aan dien kant van de stad uit te breiden in verband met den grooten aanbouw» van huizen aldaar, on inmiddels vraagt den bestaanden toestand te bestendi gen-. Daarbij! hebben B. en W. zich neergelegd. Nu kan het zijn, dat de maatschappij die uit breiding spoedig zal ter hand nemen. Maar het kan ook zijn, dat zij dit eerst doet tegen den tijd, dat de concessie ten einde loopt. Ik zou ei vrede mee hebben als er voor uit breiding van het telefoonnet een termijn be paald werd, b.v. van drie of zes maanden. Nu echter wordt de verbetering van den toe stand in handen gesteld van de Nederland sche Bell-telephoonmaat9chappij. Het komt mij voor, dat B. en W. bier wel wat zwak 5

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 9