6 zijïx niet gelukt. Deze gegadigde heeft de broeikas op Ma Retraite gekocht eix is nu bereid, den grcnd te huren, om die aldaar te plaatsen. x\ls hij daar geen rozcnkweekerij kan aanleggen, mot het oog op het gevaar dat hem iedere zes maanden de huur kan worden opgezegd, dan zal hij vermoedelijk van 'do huur afzien, en ik vrees, dat dezo tamelijke hooge huur dam ndet meer zal te bedingen zijn. De heer Veis Hcyn. Mag ik vragen hoo het voorstel van den heer Plomp luidt? De heer Plom p. Het voorstel bedeelt alleen aan de gemeente de bevoegdheid te verleenen de huur binnentijds op te zeggen met verplichting alsdan tot ontruiming van den grond zes maanden na den dag van de opzegging en tegen evenredige hum-vermin- dering. Do heer van E s v e 1 d. Die voorwaarde zal groot bezwaar- opleveren. Bij land ver hu ring geschiedt de opzegging hoogst zelden binnen het jaar. Anders zou de huurder, dio in het voorjaar onkosten aan den grond heeft gedaan en geplant en gepoot heeft, de vruch ten iniet kunnen genieten. Het is zeer moede»- lijk voor den hum-der, die voorwaarde te aanvaarden. In stemming gebracht, wordt het vooi-stel van den heer Plomp verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Voor stemden de hoerenPlomp, Jorisseoi, Hamers, Veis Heyn, Prikken, Tromp van Holst «n van Eek. Daarna wordt z. h. o. besloten conform het voorstel van B. en W. 12. Voorstel tot het verleenen van ge deeltelijko kwijtschelding van landpacht. Tengevolge van het hooge water in den nar zomer van 1903 hebben eenige pachters van gemeente-landerijen in Buuschoten en Eem- nes de tweede snede der hooilanden niet kun nen binnenhalen en het nagras niet voor hun vee kunnen gebruiken. Voorgesteld wordt voor ben vierde remissie van de pacht te ver. leenen. Wordt z. h. o. conform besloten. 13. Request van de vereeniging „Am bachtsschool voor Amersfoort en omstreken" tot het rooien van eenige boomen. B. en W. adviseeren daartoe over te gaan, aangezien deze boomen moeten vallen voor den houw van eene conciërgewoning, waar toe door hen reeds toestemming is verleend. Wordt z. h. o. conform besloten. 14. Samenstelling der stembureau's voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten 1904/05. De samenstelling1 geschiedt aldus: le stemdistrict (tevens Hoofdstembureau). Leden: H. W. van Esveld, A. H. van Kal ken en Ni Veis Heijn (5 uur). Plaatsvervangend voorzitter: ,E. L. Vis ser. Plaatsvervangende ledenII. J. Croocke- wit, M. H. Pel, J. J. Berends. 2o stemdistrict. Voorzitter: M. L. Celoöse. LedenC. J. D. van Eek, A. A. Hamers en M. R. N. Oostervcen (5 uur). Plaatsvervangende ledenA. M. Tromp van Holst, mr. J. C. H. Prikken, Joh9.. Knop pers, J. van Wessum. 3e stemdistrict. Voorzitter: J. G. Kleber. Leden: C. J. Plomp, J. W. Jorissen en mr. P. J. F. van Voorst Vader (5 uur). Plaatsvervangende ledenmr. J. Ileyli- gers, C. A. van Blaricum en L. O. Verkei'k. De heer van Kalken. Mijnheer de voorzitter, in de openbare zittingen van den raad worden wel eens op- en aanmerkingen gemaakt over het optreden van de politie. Daarom eischt de eerlijkheid, dat men aan de politie ook lof brengt, als zij dat ver dient. Het eerste punt Van de agenda voor deze vergadering is geweest een voorstel tot afschaffing van de kermis. Ik heb met ge noegen gezien, dat de politie in de kermis dagen met kracht en met' verstand is opge treden en dat zij daardoor beeft bijgedragen dm ongelukken en ongeregeldheden te voor komen. Ik meen de tolk te zijn van deze vergadering, als ik aan de poüitie lof breng voor haar correct optreden bit die gelegen heid. Men moet niet vergeten, dat de kermis eene aanleiding is tot het ontstaan van ruzie eu twistdat is ook een motief geweest om aan te dringen op hare afschaffing. De poli tie-agentem hebben in de kermisdagen eene moeilijke taak te vervullen. Wanneer zij die op zoo eervolle wijze vervullen als hier is geschied, dan is heb plicht hun daarvoor clank te zeggen. De Voorzitter. Ik dank den heer van Kalken voor het woord van lof, dat hij aan de politie heeft gebracht. Niets meer aan de orde zijnde, wordt do vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 10