Woensdag 20 April 1004. BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. V'. «80. 2de Jaarguiigi ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feostdagen. Advertenticn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVEBTENTIËN: Van 1—-5 regels Elke regel meer Groot© letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen t het herhaald advérteeren in dit Blad bij abonnement circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op i toegezonden. Politiek UverzictiL Het beleid va.'i graaf Bülow in de riksdag. De Duitsche Rijksdag heeft na zijne terug komst van de tamelijk ruime Paasch vacantie, die iiij zich had gegund, vijf lange zittingen besteed om, naar aanleiding van den begroo- tingspost voor het traktement van den rijks kanselier, over alles en nog wat te debatlec- ren. Zooals aan alles, is er ook aan dit debat een einde gekomen. Het heeft zelfs tot een praktisch resulltaat geleid. De debatten zijn geëindigd met het nemen van een besluit, dat als beeld van de in den Rijksdag lieer- schende stemming zeer opmerkelijk is. Door dit besluit is namelijk duidelijk aan den dag gekomen, dat in de veelbesproken vraag der opheffing van artikel 2 der Jezuietenwet hel centrum en de rijkskanselier, die de „partij di den doorslag geeft" in deze zaak ter wille is geweest, alleen staan. Twee der kleine fracties van de linkerzij de, de vrijzinnige en de Duitscke volkspartij hadden een voorstel ingediend, om eene aan vulling te verlangen van de grondwet, opdat, m tegenstelling tot de bij de opheffing van het veelbesproken Jezuïeten-artikel ge volgde praktijk, zal worden bepaald, dat de toestemming van den bonds raad tot een uit het initiatief van den Rijksdag voortgekomen wetsontwerp moet worden verleend voordat de volgende nieuw gekozen Rijksdag bijeenkomt. Dit voorstel werd door een vrij-conservatief geamendeerd, zoodat het dezen vorm kreeg„den rijks kanselier te verzoeken bij de Rijksdag ten spoedigste een wetsontwerp in te dienen, waardoor artikel 5 1 van de grondwet des rijks in dien zin wordt aangevuld, dat de voor een wetsontwerp vereisckte overeenstem ming van de meerderheids-besluiten van rijksdag en bondsraad uiterlijk vóór den dag van het bijeenkomen van een nieuw geko zen rijksdag moet zijn verkregen. Dit voorstel werd aangenomen met de stemmen van alle partijen tegen die van het centrum, dat ditmaal dus eens niet den door slag gaf. Al beteekent dit besluit naar den vorm ook enkel, dat. de groote meerderheid van den rijksdag wil beletten, dat de bonds raad besluiten van den rijksdag, voor on be paalden tijd onafgedaan kan laten, het heeft toch onmiskenbaar eene speciale politieke beteekems. De rijksdag, wiens groote meer derheid eenige jaren geleden de opheffing van art. 2 der Jezuietenwet heeft verlangd, heeft thans althans indirect te kennen ge ge ven, dat de na zoo langen tijd en onder gewijzigde omstandigheden verkregen toe stemming van den bondsraad hem niet naar den zin geweest is. De inmiddels sterk aan gegroeide ontstemdheid over den wassenden invloed van de richting, die in het centrum liare vertegenwoordiging heeft, komt in 'il besluit duidelijk uit Verder hebben in dit debat de veeleischen- de agrarische vrienden van de regeering hun hart gelucht over het beleid van den rijks kanselier. Zij zijn daarmede zeer ontevreden. De afgevaardigde von Oldenburg verklaarde het woord te hebben gevraagd om de illusie, en legende te niet te ttoen alsof de rijks kanselier iix de vier jaren, die hij aan het roer is, werkelijk iets tastbaars voor den landbouw zou hebben gedaan. Hij zeide: ..Ik kocster niet de vrees, dat deze legende onder de landbouwers zelf verspreid is. Dë rijks kanselier heeft wel vele mooie redevoeringen gehouden. Ik erken ook dankbaar, dat hij buitengewoon welwillend is. Maar aan rede voeringen alleen kan men geen groote waar de hechten. De hoofdzaak is voor ons reali teit; daarvoor is de landbouwer altijd nog toegankelijker dan voor eene platonische ver houding. Redevoeringen zijn alleen dan van nut. als de man, die achter ze staat, ook tot de daad kan besluiten De spreker eindigde met zijne vereering te betuigen voor Bis marck. die- tegenover het buitenland Duitsch- iands positie hoog hield door den zelfbewus- tcn koud waterstraal, die toen op het gepaste oogenblik uit Berlijn placht te komen. Kon de tegenwoordige rijkskanselier zulke eigen schappen a la Bismarck aan den dag leggen, aan zouden de Duitsche landbouwers dc eer sten zijn om dat dankbaar te erkennen maar hem ontbrak Bismarck's genie. Graaf Bülow was, taan de strafrede van den heer voi Oldenburg over hem werd uitge sproken. niet in d> vergadering. Maar li ij verscheen spoedig daarop era nam het woord, om bet huis niet onder don indruk te laiten vara deze phili^pioa. In antwoord op wat de strafredenaar als legende had gekenschetst, voerde hij au „Zonder mijne volhardende bemoeiingen zou het tarief van invoerrec-h-, ton rvods in het sfeadttuaa vain voorbereiding zijn blijven steken, zou het in 't geheel niet tot stand gekomen zijn. Was dit tarief niet m :er geweest dam een mooi gesproken woord, dan zou ik mij er n et zooveel moeite voor hebben gegeven. Ik beschouw de vaststel ling vara hot tarief vara invoerrechten als eene voor don landbouw nuttige daad, of meent gij, dat het bij de moeiclijko ondorhande- ragen, die wij thans op den grondslag vara dit taric-f vccrera, onkel om mooie praatjes to doen is? Op grond van het tarief vara in voerrechten trachten wij tot handelsverdra gen te komen, waaraan de meerderheid vara hut huis zijne toestemming zal kunnen geven. En wanneer op de basis van dit tarief han delsverdragen tot stand komen, dan zou ik dat als oen nieuwe nuttige daad beschouwen.1' Overigons merkte graaf Biilow op. dat het begrip vara daden een betrekkelijk begrip is. D. vergelijking mot Bismarck wees hij af, want. .niemand kam zich vergelijken met een rtaatsmau, zooals er slechts eens in eene eeuw aam cora volk geschonken word iMaar kan men zich niet met Bismarck vergelijken, iodiir mort zijra best doen naar de mate vara zijne krachten van he,.: te keren, era een vara k grootste lessen, die Bismarck heeft. achter- celat&.i, is deze, dat men tor wille vara het gowenschte maar onbereikbare, het praktisch bereikbare niet in gevaar miag brengen. Duitsehland. De Duitsche Keizer zal op zijne Middel- laudsche zeereis Corfu niet aandoen. Hij heeft naar Athene geseind, dat het hem leed deed niet naar Corfu te kunnen gaan. De Staatssecretaris van buitenlandeche zaken baron Riohthofen antwoordde in den Rijksdag op de klacht van Mullcr-Meiningen, dal liet departement van buitenlandsche za ken te weinig heeft gedaan ter behartiging van de belangen van de benadeelde Duitsche onderdanen in Venezuela en Zuid-Afrika, dat dc Koning van- Zweden als scheidsrech ter in de quaestie tussclien Engeland. Ameri ka en Duitsehland ten gunste van het Duit sche rijk uitspraak heeft gedaan. Het tota len bedrag van do verleende schadevergoe ding is echter door Duitsehland als te gering niet aangenomen. In dezen zin is aan beide regeeringen geschreven. Zoo noodig zal de Duitsche regeering zioh nogmaals tot den koning van Zweden wenden. Wat betreft de schadevergoedingen voor de verliezen in Zuid-Afrika, gelooft Enge land, dat het daar volkenrechtelijk niet tot schadevergoedingen verplicht is, en dat het alleen als gunst vergoedingen behoeft toe te staan. Baron Riclithofcn deelde verder nog mede, dat Duitsehland's eischen in het geheel 11 millioen Mark bedroegen. Hiervan werd 1.800.000 Mark, dus 16%, toegestaan. Do an dere landen, Zwitserland uitgezonderd, kre gen gemiddeld een kleiner percentage van hunne vorderingen. De vereeraiging tot bestrijding van het anti-semitisme in Duitsehland heeft na eene tienjarige rust te Berlijn eene algemeene vergadering gehouden. Dr. Theodor Barth deelde mede, dat de vcroeniging op meer de mocratische basis zal worden geschoeid, dat voortaan jaarlijks eene algemeene vergade ring zal plaats hebben en dat krachtiger dan tot dusver dc strijd voor confessioneele ge lijkgerechtigdheid zal worden gevoerd, ook bij de verkiezingen. Na redevoeringen van archivaris Winter en van het lid van den rijksdag Etckhoff werd eene motie aange nomen tegen de stelselmatige achteruitzet ting van de Joden in het leger. België. Do minister voor de spoorwegen ver klaarde in de Kamer, dat met. Frankrijk en Nederland eerao over© mkomst is gesloten om vara 1 Mei af de snelheid yam de tussclien Parijs, Brussel en Amstrrdarai loopende snel treinen te vermeerderen. De reis vaai Parijs naa.r Brussel wordt met eon half uur, de reis van Parijs naar Amsterdam met een uur ver kort. Engeland. Het Britsche Lagerhuis heeft gisteren een voorstel, om machtiging te verleeuen tot het heffen van invoerrecht op thee, met 265 tegen 193 stemmen aangenomen. Een voorstel tot wijziging van het invoerrecht op tabak werd eveneens aangenomen. De kan&.iïer der schatkist Ainten Cham- foerkuim deelde bij de indiening vara de be grooting mode, dat liet tekort vara het vorige dienstjaar, bedragende 5,415,000 p. st. is ge dekt. uit de schatkist. Dcae zaïl worden ver sterkt door het te gelde maken van niet opgevorderde rcgcerimgsschuldbrieven, tot een bedrag van een millioen. De raming van de uitgaven voor het tegen woordige dienstjaar is 142,880,000; de ra ming van de inkomsten op den t:genwoordi- gera grondslag der belastingen was 139.060.000. Het tekort. zaJ worden gedekt door vermeer dering van de inkomstenbelasting met één penny, waardoor die b.-lasting gebracht wordt tot een shilling per pnd. Daardoor zal worden verkregen 2 millioen. Verder wordt- de belasting op thee verhoogd, waar door nogmaals twee millioen wordt verkre gen, terwijl oecie andere regeling van de tabak belasting 550.000 zal opbrengen. De wijzigingen in de tabakbelastirag zijra dc volgende: oj>tabakbladen wondt een nieuw recht gelegd van 3 sh. 3 p. per pand, op -s garem wordt liet recht verheugd mot 6 pence era op vreemde cdgjarebten met een shilling per pond. De voohtighe:dsgrens wordt verhoogd tot 32 pot. era er worden vier ver schillende gradeai van rabat ingesteld, het geen den Britschen uitvoer vara tabak on de® handel speciaal met de koloniën zal doem toenemen De gezamenlijke inkomsten worden ge raamd op 143,610.000 p. st. Oostenrijk-Hongarije, Uit Weenen worat aan de Temps bericht, dat het nagenoeg besloten is, dat Keizer Frans Jozef i.i Juni het bezoek zal beant woorden, dat de Koning van Engeland hem eenigen tijd geleden te Weenen bracht. De Keizer, die in de 56 jaren van zijne regee ring niet dikwijls in Engeland is geweest., zal waarschijnlijk drie dagen in Londen doorbrengen. Men weet nog niet of de Keizer zijn weg door Frankrijk zal nemen. Men twijfelt daar echter kan. Ook gelooft men, dat hiji België zal mijden, want zijne betrekkingen met Ko ning Leopold munten niet uit door warmte, ofschoon deze onlangs nog in Weenen ge weest is. In dat geval zou de Keizer van Hamburg uit zee kiezen. Do zitting van den rijksraad is gisteren begonnen op dezelfde wijze als de vorige zit ting geëindigd isnamelijk met Czechisch- obstructie. Men zegt intusschen, dat onder de Czeoben zelf de ontevredenheid met de ob structie aan 't groeien is. In eene gemeen schappelijke vergadering van de parlemen taire commission der Jong-Czechen en Zuid- Slaven werd besloten de beslissing over de delgatie-kwestie aan de clubs over te laten Intusschen wordt het als zeker beschouwd, dat de verkiezing van de delegatiën in het laatst van de week zal geschieden. Verder werd besloten, dat men zich beslist in de bres zou stellen ten behoeve van de niet- Duitsche studenten aan de universiteit te Weenen. Tot regeling van de schadevergoeding van onschuldig gevangen gezette personen heb ben de voorzitter van het rijksgerecht Unger in het hoerenhuis en de regeering in het huis van afgevaardigden wetsontwerpen in gediend. De behandeling van deze ontwer pen is natuurlijk vooralsnog door de obstruc tie onmogralijk. De te Budapest gehouden conferentiën over do rijksbegrooting voor 1905 hebben nog niet tot een resultaat geleid. De conferentiën zul len over acht dagen hervat worden, en wan neer dan de verschillen van meeningi, die bestaan tussclien den riiks-minister van oor log en de ministers van financiën over de vermeerdering van de militaire credieten, niet uit den weg geruimd zijn, zal de souve- rein de beslissing moeten nemen in een kroonraad. Meer dan waarschijnlijk zal die beslissing zijra ten gunste van den minister van oorlog. Van de beslissing in deze zaak zal het tijdstip afhangen der verkiezingen van de delegatiën door den Oostenrijkschen rijks raad. Turkije. B'ij de audiëntie, die aan generaal Degior- gis vóór zijn vertrek naar Saloniki werd toegestaan, werd de generaal in zijne hoe danigheid van Turksch pacha ontvangen. De Sultan wenschte hem het beste succes met zijrae moedelijke taak en drukte zijn vol ledig vertrouwen uit in do loyauteit van Degiorgis. Do opperbevelhebber van de gen darmerie en de Italiaansche officieren kwa men overeen, dat zij zicli als hoofddeksel zouden hooiden aan de Turksohe fes. Over den toestand aan den Balkan uit Saloniki bericht: Het gevecht bij in de nabijheid van Demirkapu, dat den dezer geleverd werd, eindigde met de i snapping van de rest der Bulgaarsche l De Turken hadden verscheidene dooden i gewonden. Hunne troepen vermeesterden groote bommen. 12 Bulgaarsche be wol van de streek werden gearresteerd on 1 den, dat het plan had bestaan den spoon bij Demirkapu aan te vallen. Een ander gevecht had gisteren in de i bijheid van Yenidje plaats. De Bulgaren i den 3 dooden, de Turken 2. In een derde gevecht bij Islip werd beide zijden één man gedood. De Politische Corresponded bericht SalonikiDe chefs van do bendenb van het vorige jaar, Ruwanfcschew en rew, hebben door tusschenkomst vara civiele agenten hunine onderwerping lal aanbieden. De inspecteur-generaal Hilj pacha zeide hun amnestie toe en zal met vrijgeleide over de grens brengen. Mei de verwijdering van deze laatsten der aanwezigo benden-aanvoerders is het perk van den opstand als geëindigd te schouwen. In Serres. Monastir en andere Ma» niache steden is men begonnen met de uit-l voering van de amnestie. Omstreeks 800 Bul l garen worden in vrijheid gesteld. Op bevel I van den Sultan werden zij overal in groepen I gephotografeerd en moesten den, eed van I trouw zweren. Ook moesten zij den eed af leggen. dat zij zioh nooit bij do komitadjis zouden aansluiten. Vereenigde Staten. De democratische conventie van den staat New-York heeft hare gedelegeerden naar de nationale conventie geïnstrueerd, de benoe ming van rechter Parker als democratisch candidaat vaar het presidentschap te steunen. Een amendement van de Tammanyciub om aan de gedelegeerden geen instructie mee te geven, werd verworpen met 301 te gen 149 stemmen. Afrika. Een telegram aan de Parijsche Rappel uit Aden berichtHet doel van den Mullah met zich te begeven op het Italiaansch ge bied, is zich over te geven aan de Italiaan sche overheden. De voorwaarden van de over- gave zijra vooraf bepaald. Hij zal naar Mas- saua overgebracht en daar geïnterneerd wor den. Zuid-Afrika De politie van het district Lijdenburg ver volgd© en arresteerde gisteren 7 bereden ex- burgers, die voor den rechter zijn gebracht onder bcfschuldiging van hoogverraad. Da behandeling vara de zaak werd uitgesteld. De oorlog in Oost-Azië. Stadhouder Alexojew heeft zijne vlag als commandant van het eskader van den Groo- ten Oceaan gehesolien aan boord van het pantserschip Sebastopol. Hij blijft daarmee belast tot de aankomst van den nieuwen commandant, Makarow's opvolger, admiraal Skrydlow. Admiraal Skrydlow is gisteren te Peterg- burg aangekomen. Hij werd met geestdrift door liet volk ontvangen. De straten zijra overvol. ROMAN 5 TAV ALEX. RÖMER. Adine liet plotseling met. een plof de roei riemen in liet water vallen, en liet een zil veren lachje hooren, dat geheimzinnig over •liet, water klonk. De jongens vlogen op en stonden in een oogwenk op hun beenen. Zij zagen verschrikt om zich heen eu ont dekten pas, toen zo een weinig in het bosclije •waren doorgedrongen, de oorzaak van dien elfen-lach. Leopold Kramer schrikte vreeseüjk. „Drom mels, dat is gemeen. Zou zij alles gehoord hebben „Je slottirade stellig," meende Koenraad. Zij verborgen zich ijlings weer achter de hoornen, in de flauwe hoop. dat ze niet her kend waren en uit hun schuilhoek sloegen ze het- bootje met de beide roed&ters gade, Do lichte gedaante, an de blauwe japon, wier sirenenlach nog weerklonk, hoog zich al roeiende op en neer. Leopold herkende zijn zuster in de tegenover haar zittende kleine, donkere gedaante. „Ellen moet biechten," zei hij. Hij werd weer bedaard do zaak was zoo erg niet. Als pij zijn mooi gedicht gehoord had en zijn opmerkingen er bij dan zou dit hem niet verlagen in haar oogen. Wat deed ze ook te luisteren?" Eenige dagen later nam hij afscheidde zorgclooze schooljaren waren voorbij, nu ging hij het leven, de vrijheid, het heerlijke door dichters bezongen, studentenleven tege moet. Eerst moest hij nog een plechtig be zoek afleggen bij zijn voogd, den advokaat Goldau. t Werd iemand angstig te moede wanneer hij bij dien grootmachtige binnentrad. Vrouw Holz, de cerberus, de keukenheks zooals Leopold haar gedoopt had die de huishouding van den ouden heer verzorg de. gluurde met haar rood-gerande oogen steeds naar de deur, als er een bezoeker bij „mijnheer"' kwam. Zij zorgde er voor, dat deze behoorlijk zijn voeten veegde. Uit de gang kwam men in een kamer, waarvan de wanden van onder tot boven bc dekt waren met planken vol boeken, waar tusschera de bustes van Galileï. Newton, Leib nitz, Goethe, Herder, en van één moder nen schrijver van Nietzsche. Hier was altijd een duffe lucht van stof. Dikke tapij ten bedekten den vloer; alles duidde aan, dat de eigenaar van dit vertrek een zeer welgesteld man was. De verder naar achteren gelogen kamer, de wachtkamer voor de gewone cliënten, zag er kaal uitdaarop volgde de werkkamer van den advocaat, een erg donker vetrrek, waar altijd licht brandde. Leopold kende de inrichting en ging da delijk door do bibliotheek naar het aller-, heiligste van den heer des huizes, waar slechts enkelen werden toegelaten. Het zag er daar echt behagclijk uit. Met donker pluche bekleed© stoelen, zware over gordijnen, een kolossale, met allerlei papie ren bedekte, schrijftafel, prachtige schilde rijen in olieverf, kopieën naar oude beroem de meesters aan de muren. De advocaat stond op. toon,zijn pupil en beschermeling binnentrad. Hij stond geheel alleen op de wereld een broeder, wiens por tret boven de schrijftafel hing, was jong ge storven en zijn eenige vriend, Leopold's var der, was ook maar nauwelijks veertig jaar geworden. Sedert, dien tijd leefde do heer Goldau heel eenzaam, had slechts omgang met zijn cliënten, terwijl hij nu en dan een avond m zijn c'ub doorbracht. Deze club be stond uiit eenige hem sympathieke heeren van zijn leeftijd en had bij het publiek den spotnaam van,,Hct. panopticum". AHen be weerden, dat de leden daarvan behalve een korte begroeting, nooit een woord met. elkan der wisselden, maar zwijgend, lezend en roo- kend, samen een uurtje doorbrachten. Niemand wist te zeggen of dé advokaat ooit oen roman had beleefd, of hij ooit treu rige ervaringen had opgedaan van bet vrou welijke geslacht. Wel haatte hij dat geslacht. Behalve vrouw Holz. de keuken heks, die hem maar zelden zag, zorgde zijn factotum Schneider een defugo, flegmatische, grijs harige huisknecht voor zijn behoeften. Ieder, die iets van den advokaat gedaan wou hebben, moest zich met Schneider weten te verstaara. „Je mt om afscheid te nemen*', zei de oude lieer op ongewoon vriendelijken toon. „Je bent natuurlijk blij, dat je er op uit gaat en van het. vrouwen gezelschap verlost wordt, 't Is ook noodzakelijk voor een jon gen, dat hij vroeg van moeders pappot weg komt." Leopold zat stijf rechtop, op liet puntje van zijn stoel, era trachtte m nette bewoor dingen, nog eens zijn dank uit te spreken. Hij draaide daarbij: zijn eersten cylinder- boed, dat lastige en leelijko hoofddeksel, in zijn behandschoerade handen, totdat de ad vokaat hem den hoed afnam, zeker omdat hij zenuwachtig werd van dat gedraai. >,Ja, t is goed, 't- is goed", zei hij, „ik hoop dat je in je hart dankbaar zult. zijn en dit door je gedrag zult bewijzen. Moeder natuur heeft je met een helder verstand be giftigd, gebruik dat; zorg er voor kundig heden te verwerven, dio je een onfahankelijke plaats in het leven waarborgen. Wacht je voor overmatig pretmaken ik wtnsch niet. dat je-lid van Int corps wordt" Leopold «ahnkte, hiji had zich juist zooveel voorge steld van dit lidmaatschap, maar hij waagde het niet dit, te zeggen. De advokaat, die de beweging van schrik wel opgemerkt had, liet zioh niet van zijn stuk brengen en ging voort- „Naar ik boor. makera de leden van het- corps zich tegenwoordig aan allerlei uitspat- tuigen schuldig. Iu mijn tijd was dat an ders wij gingen uit, we hadden onze scherraklub, maar deden alles met mate. Wij hebben dan ook onze gezondheid bewaard. In den studietijd hield het uitgaan op; eiken avond om tien uur naar bed en 's mor gens met de zon op Ik heb altijd in de vroege morgenuren gewerkt en kan je dit ter navolging aanbevelen. En dan nog iets: Wacht je voor de vrouwera. „Je komt nu op eeni leeftijd, dat ze je gevaarlijk kunnen worden. Je zult verschil lende soorten vindendomme, leelijke en vervelende; en rg^oie, verstandige en valscho. Als we niet op onze hoede zijn, worden we do prooi van de laatsten. Ik heb ondervin dingen opgedaan ondervindingen 1 Maar genoeg ik wou je vroegtijdig waarschu wen.'' Hij: zat daar in zijra ouderwetsche ge bloemde chainbrecloak, nam zijm bril van den neus en staarde voor zich uit. Leopold had moeite zijn lachen te be dwingen De oude was al te komiek. Wat mocht hij wel hebben ondervonden? Het was haast ondoenlijk zich hem als verliefd t,e denken Over 't geheel maakten de lessen van den voogd weinig indruk op hem. Vroeg opstaan was don jongen heer een gruwel; hij had het juist zoo kostelijk gevonden, dat hij nu zijra dag zou kunnen indeelen naar eigen ver kiezing. Goddank, dat hiji onder de oogen van den Weledelgestrengen vandaan kwam. vyudanks deze oproerige gedachten go droeg Leopoldl zich zeer correct en gaf op overtuigenden toon zijra goede voornemens te kennen. De oude heer liet hem, heel tevreden, uit ,.Je gelijkt op je on vergetel ijk era. vader", zei hij. „blijf zijn voetstappen drukken." Den volgenden morgen brachten moeder en zuster den vertrekkende naar het station, Leopold had liever thuis, afsoheid willen ne men, maar mevrouw Kramer verklaarde, dat, ze zoolang mogelijk van zijn tegenwoor digheid' wou genieten. Een weinig ontstemd, schikte Leo zich in 't geval. Hij verwachtte eenige van zijn klasgenoo ten op liet. perron, maar ze schenen zich ver laat te hebben hij koek nu teleurgesteld om zich heen; uij had in zijra ij del h© id vara een schitterenden aftocht gedroomd. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1