VAN HASELEN en BOOM'S KINDERMEEL Uit den omtrek. ADVERTENT1ËN. G. G Pil. L Den Inboedel, Meubilaire Goederen, eeipniL een bekwame HUISKNECHT Een bekend Advocaat, FORTMil HEHENKAMP, POETSCREME. Hel de Ulle et d'Alie, HET voedingsmiddel voor zuigelingen. STADSNIEUWS. ff ff ff ff j Verzekering-Maatschappij „HOLDA", - 60 Pil II. Jalöuzieën. ZoDschermen en Marpisen B, PROPER Wzn. Utrecht, Nobelstraat 28i>'s. Privaat- en Klas-Onderwijs voor Dames en Heeren mm Mishandeling met doode- 1 ij ken afloop. Do rechtbank to Rot terdam heeft Gudölf IJssegeth. uit Chris tian ia, wegens mishandeling met doodelij- ken afloop van don zeeman Richard Ander son, in de Zandstraat, door hem achterover tegein een trottoirband te werpen, tot 4 maan den gevangenisstraf voroordieeld, onder af trek der preventieve hechtenis. De eisch was li jaar. Zwaar lichamelijk letsel. Voor de ïtotterdamsche rechtbank stond Zaterdag terecht C. i9, 21 jaar, lis werkman, beschuldigd van het toebrengen van lichame lijk letsel aan zekeren Van Hoven. Hij had 6 dezer ten huize 2d ju er ouders aan de Korte Kade te Rotterdam twist gezocht, waarbij hij zijnen vader bedreigde, die de straat op vluchtte. Terwijl zijne moeder en zijne zuster tracht ten hem het mes te ontnemen, kwam H. van Hoven op het gerucht aanloopen en verweet hem zijn optreden tegenover zijnen vader, waarop Vis hem te lijf ging en verwondingen toebracht. Hij stak Van Hoven nl. met een mes in de liinkerzijde, waardoor een zijner longen getroffen werd, tengevolge waarvan lucht en bloed in de ploraholte drong en veel bloed verlies ontstond. Bij den verwonde ontstond later als gevolg van de conceptie een aanval van pleuritis, tengevolge waarvan hij in levensgevaar ver keerde. In deze zaak werden 6 getuigen ge hoord, waarhoord, waaronder 2 genecsheeren. Als verdedigster trad op mr. Adolfine E. Kok. Hot O. M eischte twee jaar gevangenis straf. De buffetchef in het koffiehuis „de Pool" aan het Plein te 's Gravenhage, ver dacht van verduistering van ongeveer f 275, is door de politie aldaar aangehouden. Een inbreker gevat. Uit Haar lem wordt gemeld, dat de dader van do in braak bij juffrouw Lippitz gepakt is. Het is een jonge man uit Schoten. Brutale indringers. Vrijdag avond, toen de heer des huizes naar het Con certgebouw was, werd aan een huis op de Prinsengracht te Amsterdam aangescheld. De juffrouw, die alleen thuis was, opende het deurraampje en zag een man die „me neer" wenschte te spreken. Op zijn aandrin gen opende de juffrouw de deur, doch toen schoot eensklaps een tweede man toe, die eveneens wilde binnendringen. De juffrouw had de tegenwoordigheid van geest de deur onmiddellijk dicht te werpen, waardoor de beide indringers op straat terecht kwamen, en eenige oogenblikken hun woede koelden door de deur met hun vuisten te beuken. Hbld. Smokkel a rij. Naar aan de N. R. Ct. gemeld wordt is aan het grenstation Borken (lijn Winterswijk—Bocholt) dezer dagen de ©chtgenoo&e van een hooggeplaatst rechte r.jk ambtenaar uit ons land beboet wegens smok kelarij. Zij had voor haar Duitsche familie in haar koff?r gouden en zilveren voorwerpen, chocoaide, enz., waarvan zij geen .angifte deed. De douane, met onderzoek belast, vond deze voorwerpen en beboette de smokkelaar ster met ruim 300 mark. De opening van een Waren huis. Bij de opening van het Nieuwe Belgi sche Warenhuis in de Korte Hoogstraat te Rotterdam, op Zaterdagmiddag, is het erg rumoei-ig toegegaan. De directie van het Wa renhuis had de muziekkapel van het regi ment grenadiers en jagers geëngageerd om bij de opening een concert te geven. Tijdens dit concert ontstond binnen en buiten het ge bouw zulk een hevig gedrang, dat een tal rijke politiemacht, waaronder 8 agenten to paard, een charge moest maken, waarbij ver schillende arrestaties wegens wederspanuig- heid gedaan werden. Ook 's avonds moest politie te voet en te paard de wacht blijven houden. De schitte rende verlichting met 64 electrische booglam pen en de muziekkapel trokken zulk een massa kooplustige en nieuwsgierige men- schen, dat buitengewone maatregelen noodig waren. Een der mede-directeuren uit België werd door het gedrang door een spiegelruit gedrongen, terwijl ook een employé verwond werd. Drie doctoren waren noodig om hulp te verleenen aan de gewonden bij do opening van het Warenhuis Baldadige jeugd. Omdat de schooljeugd uit de omstreken wel eens wat rumoerig was zoo schrijft men uit Haar lem aan de N. R. O. en het daardoor an dere passagiers lastig maakte, heeft de H. IJ. S M. het besluit genomen dat alle jongens bij; elkaar moeten in een afzonderlijk rijtuig. Daardoor is men van den wal in de sloot geraakt en vandaag zijn er niet minder dan drie klachten bij de maatschappij ingediend. Het is dan ook meer dan ergerlijk zooals de jeugd uit IJmuiden, Beverwijk on Alk maar heeft huisgehouden. In den trein van IJmuiden was een schot van een coupé to taal moedwillig uitgetrapt en van een ander had men de velgen stukgesneden. Uit een trein van Velsen werd met een stuk hout gegooid op een passeerenden trein te Bloemeudaal, zoodat een ruit werd ver brijzeld, en een der IJmuidensche jongens is door zijn kornuiten zoo gemolesteerd, dat de vader drarover een klacht heeft inge diend. Reeds vroeger werd schandalig gedaan, doch dan bleef het bij stuksnijden der rie men van de raampjes en uitdrukken van de armsteuners, waarvan tenminste geen ge vaar was te duchten. Nu echter zal de maatschappij krachtig optreden Tot nu toe weigeren de jongens te zeggen wie de daders zijn van het stukwerpen van de ruit, doch de justitie zal er dit wel uit krijgen. De brutaliteit gaat zoo ver, dat vanmid dag, bij aankomst van den trein uit Haar lem te Velsen, de jongens den conducteur toeriepen zou je niet. eens gaan kijken of er niks is vernield? Terecht. De beide minderjarige meisjes uit Rotterdam, die vermist werden en met Spaansch sprekende personen zouden zijn vertiokken, zijn door de moeder onder Delfshaven opgespoord en in de ouderlijke woning teruggebracht. Blind geworden. Op een stoom baggermachine in een polder onder Ilpen- dam is een der werklieden in korten tijd blind geworden. Als oorzaak wordt genoemd zwaveldamp, die uit de loskomende veenlaag opstijgt. Slaapziekte. Sedert Januari is te Seheemda (Gr.) een 12-jarig meisje lijdende aan slaapziekte (nona). Al dien tijd heeft het kind slapende doorgebracht, 's Nachts is zij zeer rustig, overdag echter is het lichaam in voortdurende beweging. Met moeite maakt men haar dan wakker, om haar voedsel toe te dienen, doch dadelijk slaapt zij weer in, zonder een enkelen keer tot het bewustzijn te komen. gij een hevigen brand te Clinge zijn in een uur tijda 4 schuren, 2 wagenhuizen, 4 varkenshokken, eenige bijge bouwen en verscheidene houtmijten tot den grond toe afgebrand. 2 paarden, 2 stieren, een kalf en 4 varkeus kwamen in de vlam men om. Ook al de landbouwwerktuigen van de 4 eigenaars van bovenstaande werden een prooi oer vlammen. De schade, welke op 30000 gulden wordt geschat, wordt door ver zekering gedekt. De oorzaak van den braid is onbekend. School- en Kerknieuws. Bij beschikking van oen Minister van Bin- nenlandsche Zaken is bepaald. iat de commis sion, .lie gedurende het i-uar 1904 belast, zullen zijn met- het afnemen van de examens van apo thekersbediende, zullen zitting houden io Rot terdam en Zwolle, en zijn benoemd a. in de commissie welke zitting zal houden te Rotterdam tot. lid en voorzitterA. J. Wijnne, gemeente- apotheker te Rotterdam, met bepaling dat hij bij verhindering tijdelijk zal worden vervangen door het. plaatsvervangend lid J. H. van Westendorp J.-Dzn., apotheker te Schiedam tot loden W. C. van Goreum, apotheker te Rotterdam, en mej. A. Grutterink, apotheker in het ziekenhuis te Rotterdam tot leden-plaatsvervangers: J. H. van Wes tendorp J.-Dzn., apotheker te Schiedam, cn C. de Grootapotheker te Rotterdam b. in de commissie welke zitting zal houden te Zwolle tot lid en voorzitter: dr. J. S. Meulcnhoff, apotheker te Zwolle, niet bepaling, dat hij bij verhindering tijdelijk zal worden verrangen door het lid C. J. W. Baurichter, apotheker te En schedé tot leden dr. L. W. T. Wigman, leeraar aan de Rijks-hoogere burgers, hoorte Zwolle, en. C. J. MBauriohter, apotheker te Enschedé; tot leden-plaatsvervangers: dr. J. H. a! Stroink, apotheker te Zwolle, en dr. C. van Wis- selingh, apotheker te Steenwijk. De uitslag van het toelatingsexamen aan de kweekschool voor onderwijzeressen te Haar lem is, dat. zijn geplaatst als inwonende leerlin genmej. L. M. Alberti, te Amersfoort N. van Balen Blanken, te Spanbroek E. J. Groo- tes, ie Westzaan D. Halkema. te Haarlem M. Jeltes, te Utrecht, en W. Latensteijn van Voorst, te Westzaan en als uitwonende leer lingen mej. E. .Smit, te Beverwijk (2e kl.), S. A. E. Antonisse, H. L. Benschop, Ch. Booker, M. G. D. Duinker, A. van der Have. A. J. Kerlc- hoff, H. A. Modoo, A. Oostenbroek, Th. Smit, allen te Haarlem, en B Vos, te Groote-IJpol- der. In het Ooilege van Toezicht op het beheer van de goederen en fondsen van de Ned. Herv. Kerk in de provincie Groningen zijn herkozen de heeren mr. W. J. Koppius, mr. H. C. A. Thieme, beiden te Groningen, en mr. H. H. Hesse, te Winschoten. Gekozen zijn de heeren <:lr. H. H. Schleur- holts, te Bedum, en L. Dijkhuis, te Ulrum a.Zaterdagmiddag hield het provinciaal comité van anti-revolutionaire kiesvoreena gingen in de provincie Utrecht in het gebouw „Irene" te Utrecht een buitengewone verga dering. Na opening der vergadering met gebed door ds. Buitenhuis, van Vreeswijk, werd mededeeling van de ingekomen stukken ge daan. Daaruit bleek, dat te Breukelerveen een nieuwe anti-revolutionaire kies vereen "-ging is opgericht, welke zich bij het provinciale co mité heeft aangesloten. Tevens was door de firma van het anti-revolutionaire weekblad „De Stichtsche Courant" medewerking ver zocht ter uitbreiding van dit orgaan tot een dagblad. Dit verzoek viel in goede aarde. Ook werd over finant-ieele ondersteuning gesproken, hoe wel door de redacteuren-uitgevers niet ge vraagd. Ten slotte vond men liet dan toch maar beter dit plan te ondersteunen door het winnen van lezers onder de kiezers in elk aangesloten district. De daarvoor noodige arbeid werd over de vier Centrale comité's verdeeld. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. De Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort, zal op Dinsdag 26 April 1904des namiddags 2 uurten huize van den heer R. LOCKHORSTaan de Groote Nachtegaalsteeg te Amersfoortpubliek om contant gel«* VERKOOPEN bestaande voornamelijk in Cabinet, Kasten Tafels Stoelen Schilderijen Spiegels, Klok ken Kachels Fornuis Tuinbank Ladders Glas-Blik-, Tin- en Aardewerk. Toorts SchaafbankHarkenTonnen KippenhokPannenBrandhout en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen den dag van den verkoop van 9 tot 12 uur. Notaris J. J. SCHALIJ, te Breukelcn- Nijenrode, zal op DOnderdag 28 lprll 1904, des voor middags IO ure, op de hof stede „Maria's Hoeve", staar.de aan den straat weg te Breukelen-Nijenrode, in het openbaar Yerkoopen waarbij voorkomenItaliaansch notenhouten Secretaire, mahoniehouten dito, mahoniehouten Kabinet, dito Linnenkast, dito ovale Tafel op gebeeldhouwden voet, dito Canapé, Fauteuils en stoelen met groen trijp en mot rieten zit tingen, staand Horloge met speelwerk, Tafels, Spiegels, Schilderijen, bronzen Pendule met coupes, vergulde dito met dito, Eikenhouten kastje, Waschtafels met garnituur, Brandkast, Naaimachine, Kachels, Tapijten en Loopers, vijf veeren Bedden met toebehooren, granie ten Eetservies, compleet Ontbijtservies met vergulden rand, vijf porceleinen Pullen; voorts een Groninger Pinkstier, een Blokwieldewagen, een Driewieldekar, een 7 Korfspraam, Bouw- en Melkgereed8cliappen en hetgeen meer te voor schijn zal worden gebracht. 's Morgens vóór den verkoop van 8—10 uur afgenommerd, te bezichtigen. Het Gemeentebestuur van de Bilt zal op Donderdag 5 Mei 1904, des middags 12 nnr, ten Gemeentehuize in het openbaar aanbesteden Het bouwen van een Gebouwtje ingericht tot berging van Brandbluschmateriëel enz. in het park Vogelzang. Bestekken zijn ter Gemeente-Secretarie ver krijgbaar en de teekening ligt aldaar ter inzage. Aanwijzing geschiedt 28 April a. s. des morgens elf uur. Y Drukkerij „Elsevier" te Amster dam vraagt voor Amers^owt en omstreken Brieven motto „Elsevier" aan Dagblad „do Telegraaf", Amsterdam. In eene deftige familie die des winters in den Haag en des zomers buiten woont in de omstreken van Haarlemwordt tegen 1 Mei gevraagd van goede getuigen voorzien Brieven onder No. 2226 aan het advertentie bureau van J. CIKOTden Haag. te Amsterdam, biedt te zijnen kantore eeu jongeren Confrère gelegenheid aan, zich met de praktijk vertrouwd te maken. Brieven oncler het motto „praktijk1' worden verwacht aan het Advortentiokantoor van C. A. SPIN ZOON, te Amsterdam. Amersfoort, Telef. 88, Langestraat63. MAGAZIJNEN van TAPIJTEN en BEDDEN-ARTIKELEH. RUIME SORTEERING Tapijten Karpetten Loopers Linoleums en Vloerzeilen. Prima Lancaster-Gordijnen in alle breedten voorhanden. AHOI Overal verkrijgbaar In doozen, flesschen en bussen. 223 roe St.-Honoré, nabU de Place VendOmePartje. Confortabel, geheel en al modern. Toezending van het tarief op aanvrage. H£HRI iBADlE, Eigenaar. Aanbevolen door tal van geneesheeren. ATTESTEN van vele bekende Stadgcnooton Ier Inzage Verkrijgbaar bij de H.H. M. R N. OOSTERVEEN, Langestraat. j A. v u. WEU Langeatraat. WATERSCUOT 4 Co.C. J. DE KONING Kampstraat. J. V. D. IIOOFF, A J. JAN? fjoestcweg »5'. Daarna' werd overgegaan tot. de bespreking van den toestand in elk district: Openbaar making van deze lx*prekingen kan niet ge geven worden. Alle :i zij medegedeeld, dat in verband hiermede de voorzitter wees op de belangrijkheid der a s. verkiezingen en daartoe een lijstje van in staat van wijze ver- keerende wetsontwerpen aan de vergadering voorlas. De vergadering werd met gebed door ds. Adriaans*van Zeist gesloten. aOp 29 en 30 Juni wordt te Utrecht do bondsdag gehouden van den Nederl. Bond voor den Midden:'.; nd. De volgende agenda komt hierop aan de orde: 1. Opening door den Bondsvoorzitter. 2. Voorziening in vacatures door perio diek aftreden van 3 bestuursleden. 3. Jaarverslag. 4. Rekening en verantwoording, Begroeting 19041905. 6. „Oneerlijke concurrentie," in te leiden door mr. P. J. M. Aalbcrse te Leiden en prof. mr. Josephus Jitta te Amsterdam. 7. „Zondagsrust" in te leiden door dr. J. Th. de Visser, lid der Tweede Kamer. 8. „Winkeliers-Coöperatie", in te leiden door den heqr C. M. M. van den Berg, voor zitter van „Eendracht maakt macht" te Am sterdam. 9. „Eenheid van Tijd," in te> leiden door den heer J D. Ketelaar, voorzitter Ned. Bond van horlogemakers. 10. Rondvraag cm sluiting. De gemeenteraad van Baxneveld heeft besloten een 3i pets. leening, groot f 64.000, en een 4 pets. leening, groot f 35,500, af te lossen en daarvoor een nieuwe 3i pets. lee- ning, groot f 62.000, en een 4 pets., ten bo drage van f 37,000 te sluiten. Van eerstge noemde leening zal jaarlijks van 1 Januari 1905 af, een som van f 2000 en van do laatste een bedrag van f 1000 worden afgelost. Deze conversie zal de gemeente een jaarlijks voor deel van f 1942 bezorgen. Tegen een vorig besluit tot conversie, waar bij de aflossingen voor do gemeente Barne- veld nog voordeeliger geregeld waren, was eerst door Ged. Staten van Gelderland en vervolgens door den Raad van State bezwaar gemaakt. Reorganisatie van Stad en Lande van Gooiland. In de vergade ring van Stad en Lande van Gooiland, welke 28 dozer zal gehouden worden, zal een voor stel in behandeling komen tot opheffing der Erfgooier^-quaestieen wel uitgaande van den gemeenteraad van Blaricuim. Dit plan, dat ontworpen is door den heer De Leur, directeur der Mij. „Crailoo", is opgenomen in het Handelsblad. De voor naamste bepalingen luiden als volgt 1. De gameene heiden en weiden van Gooi land zijn het eigendom ©ener gemeenschap. 2. Die gemeenschap wordt gevormd door hen, die van oudsher gebruiksrechten op die gronden hebben geoefend, met name de Erf- gooiers. 3. Het bestuur van deze gemeenschap be staat uit de burgemeesters der gemeenten Naarden, Blaricuin, Busium, Hilversum, Huizen en Laren, zes gecommitteerden uit do gemeenteraden en zes hoofd-exfgooiers, af te vaardigen voor de vergaderingen van erf- gooiers in iedere der zes genoemde gemeen ten te houden. Het draagt den naam van Stad en Lande van Gooiland. De leden van het bestuiur stemmen zonder last van of ruggespraak met hen die benoemen. Het bestuur wordt bijgestaan door een secretaris en een ]>enningmoester, die geen stem in de vergadering h bben. Beide be trekkingen kunnen aan denzelfden pon worden opgedragen o. Het bestuur voert a. het beheer de gronden on bezittingen der gemeenschap' en b. is gerechtigd tot het opnemen van golden, vervreemden, uitgeven in erfpach- verruilen of verpanden van onroerend© go6?j deren, verkoopen of overdragen van inschrij vingen in een der Grootboeken van de Noi; Schuld, het verleenen van kwijtache dingen, het voeren van rechtsgedingen, het aangaan van dadingen, het opleggen van boeten en het opdragen van de beslissing eener zaa aan scheidsmannen; on het vaststellen van: reglementen of verordeningen en instructie' Allo besluiten worden genomen met meer derheid van stemmen. Ili Iversum. Door het voorloopig co* mité tot viering van den verjaardag van H. M. do Koningin, bestaande uit de h.h. mr. W. W. Wichers Wierdsma, L. van den Brink, I. M. Cohen, P. J. van Dijk, A. van Hooft, A. Kluyver en L. Schulman, die daartoe gekozen werden in de vergade ring van 21 October 1903, is een openbar© vergadering uitgeschreven tegein Maand' 2 Mei in den Foyer. Deze bijeenkomst z hoofdzakelijk ten doel hebben te geraken tot do definitieve oprichting eener vercenï- ging tot jaarlijkschc viering van den Ko ninginnedag, en zullen dan de ontworpen statuten en het huishoudelijk reglement aan de vergadering ter vaststelling worden voor gelegd Hilversum. In het district Hilversum —Weesp zijn door do besturen dei- liberale kicsvereeniginigeiii voorloopig faaudidaat ge steld voor de Prov. Staten do aftredende le den, de heeren D. J. van Houten en G. van Mesdag. Hilversum. De Christ, histor. kiesver eniging alhier heeft besloten mr. H. Ver kouteren candid aat te stellen voor de Prov. Staten. Do heer F. M. van Veen, ingenieur in algcmeenen dienst bij de H. IJ. S. M. al hier, is benoemd tot lid der commissie, welke belast is met het afnemen der examens B, volgens art. 60, en E volgens de artt. 61 65, van de wet op het middelbaar onderwijs voor het jaar 1904. De commissie houdt zit ting te Delft. De dames A. J. M. Hendriks en B. G. M. Möllër slaagdon te Utrecht voor de acte L. O. Bij den korpswedstrijd', gehouden door de kegelclub Vada te Wageningen, behaal den U. D. I. en Houdt Plank van hier den 6. en 7. prijs, beiden met 176 punten. (Hoog ste aantal was 192). Burgerlijke stand. Goboron: Wilholmina Johanna, d. v. D. J. Kuppens en W. van Eijk. Adriana Jaeoba, d. v. W. van Wijngen en A Slabbekoom. Antje, d. v. J. Bakker en J. van Dorssen. Overleden. Leendert Chriatiaau, oud 7 maanden. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen «Ier 4. klasse. Prij» V 5000 No. 40 1 2000 17189 e 1000 680 400 n 19540 200 17692 16693 13589 O O 9132 1616 12016 20132 11312 2861 AiasterdantKeizersgracht 290. Goedgekeurd hij K. B. van 3 December 1895, No. 38. 'v Sluit alle soorten Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten met of zonder ophonden van premiebetaling ingeval van invaliditeit. «rkkrnclït-Verzekering al of niet in verband met 1-evensverzeke ringen of Lijfrenten. Vraag de uien we Prospectnssen. Fabriek van Jaloniieëo, Harqaisen en ZoDschermen. Verricht alle voorkomende SCHOONMAAKWERKzoowol van grooto gebouwen als van particuliere huizen en van fijn SCHILDERWERK. Sluit zeer billijke contract* n voor het geregeld w*s$chen der ram?n. Speciaal ingericht tot het boenen en schoonmaken van houten parketvloeren. In mijne fabriek worden steeds prima qualiteit vervaardigd. Kan*oor: Kortegracht No. 2. 25-jarigo Praxis. Eigene leer-methode. Gouden Medaille. Ulle 1902. 2 Zilveren Medailles. Paris 1900. 2 Gouden Medailles. Paris 1900. Gouden Medaille. Zurich 1902. in FRANSCH. ENGELSGH. ITAUAAKSCH. H00GDU1TSCH ENZ. Uitsluitend d'jor Leeraren uit de betrokken landen. I'roeflex sratlx. Prospectussen franco. dan I7Q stede

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3