SP. 388. 2ae Jaargang. Donderdag 28 April 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par S maanden voor Amersfoort ƒ1.25. Idéfe franco per post1.75. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zón- ën Feestdagen. Ad^ertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ABVERTENTIÉN Tan 1—rö regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsroimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeeljge bepaling het herhaald advêrteeren in dit Blad bij abonnemóhË tuene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. tot Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 35 der Kieswet, 'Brengt ter kennas van belanghebbenden, dat de door het gemeentebestuur, op het ingekomen verzoekschrift tot verbetering van de kiezers lijst dezer gemeente voor 1904/1905, .genomen beslissing voor eeni ieder Ier Secretarie ter inzage is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Amersfoort, 26 April 1904. De Burgemeester voornoemd, WUÏJTEEBS. Politiek Overzicht. Frankrijk en de oorlog* Geen ernstige politieke partij in Frankrijk durft er voor opkomen, dat Frankrijk voor den Russisclien bondgenoot het zwaard moet trekken en zijne marine in dienst van de zaak van Rusland stellen. Alleen de monar chale partijen, die niet zonder een slecht af loopend avontuur van de republiek bevrijd kunnen worden, beproeven, hoezeer nog uiterst bescheiden, een beroep te doen op liet eergevoel van de Fransehen en het voor den in ongelegenheid verkeerenden bondgenoot aan te roepen. Onlangs lieeft generaal Zurlinden, bekend door de rol die hij in de Dreyfuszaak ge speeld heeft en die na zijn ontslag uit den dienst in nationalistische organen zijne denk beelden van tijd tot tijd verkondigt, in de Gaulois het leedwezen van de Franschen uit gedrukt, dat zij niet ten behoeve van Rus land tusschen beide kunnen komen. Het schijnt, dat generaal Zurlinden dit leedwezen diep voelt, want hij schrijft zelfs, dat Frank rijk daarover „wanhopig is". In de Matin antwoordt Harduin op dit artikel in tamelijk krasse woordenhij schrijft: ,,Zijn wij wanhopig? Zijt gij daar van wel zeker, hoog geschatte collega? Tus schen beide komen, dat wil zeggen om streeks 50,000 Franschen ten doode noemen en oenige millarden uitgeven om Mandsjoe- riie te verdedigen. Onze wanhoop zal dus wel niet zoo diep zijp als de generaal meent. De waarheid, de verschrikkelijke waarheid is, dat wij er uitermate verheugd over zijn, dat, daair ons verdrag met Rusland den Russen niet de verplichting oplegt den oorlog te ver klaren, opdat wij Elzas-Lotharingen terug krijgen, wij ook niet verplicht zijn, den Ja panners Mandsjoerije te ontnemen."' Of generaal Zurlinden hierover wanhopig is, doet ec'ter minder ter zake. Hoofdzaak is het feit, dat door zijne verklaring, in den mond van oene militaire autoriteit, een ge wezen minister van oorlog, van dubbele be- teekenis, geconstateerd wordt, dat Frankrijk in dit geval Rusland niet kan helpen. Waarom kan Frankrijk niet metterdaad ten gunste van Rusland optreden? Omdat zulk een optre den van Frankrijk dat van Engeland ten be hoove van Japan tengevolge zou hebben, het- geen daartegen meer dan opweegt. Engeland is de bondgenoot van Japan tot bescherming van beider gemeenschappelijke belangen in Oost-Azië, die staan tegenover de belangen en oogmerken van Rusland in die gewesten. De tegenstrijdigheid tussohen de Engelsche er. de Russische belangen bestaat echter niet alleen in Oost-Azië, maar evenzeer in Tibet, in Afghanistan, in Perzië, aan de Dardanel- len en op den Balkan, en voor al deze pun ten is 't met het kunnen of liever het niet- kunnen van Frankrijk om zijne militaire! macht voor Rusland in de schaal te leggen, precies zoo gesteld als in Oost-Azië. De feite lijke toestand, die door de woorden van ge neraal Zurlinden bevestigd wordt, is dus deze, dat het overwicht van Engeland ter zee aan het bondgenootschap van Frankrijk voor het to on eel van de Russische belangen in Azië overal een uit militair oogpunt zuiver nega tieve waarde verleent. Hieruit volgt, dat de tweebond voor Rus land, wat bet gebruiken betreft van de kracht, die Frankrijk beschikbaar kan stel len, slechts eene continentale beteek en is heeft. De beteekenis daarvan wordt in eene correspondentie uit Parijs van de Köln. Ztg. aldus aangewezen „De gebeurtenissen in Oost-Azië hebben gemaakt, dat de mógelijkheid om de gemeen schap van belangen van den tweebond prak tisch in toepassing te brengen, zich tot Europa bepaalt. De militair© macht van Frankrijk is voor Rusland een factor, dien het slechts voor zijn Europeesch belang in rekening kan brengen, en dit belang berust op de handhaving van den vrede. De tegen strijdigheid tusschen zijne expansieve levens belangen en die van Engeland in Azië ver lamt deze macht voor elk optreden van Frankrijk, dat deze belangen zon kunnen dienen. Frankrijk zelf beproeft aan den an deren kant in zijne continentale politiek, aan den tweebond het zuiver defensieve karak ter te ontnemen, dat Rusland er in legde, omdat het aan zijne belangen in Europa be antwoordt. Het belang van den algemeenen vrede zoowel als de dichterbij liggende be langen van zijne binnen- en buitenlandsche welvaart wijzen Rusland naar andere en hech tere waarborgen, die meer zouden overeenko men met eene natuurlijke en duurzame, meer omvattende gemeenschap van belangen, dan de toevallige, voorbijgaande, beperkt© en op den keper beschouwd tegenstrijdige gemeen schap van belangen in den tweebond het biedt. Tweebond en driebond zijn uit den engen kring der Europeesche politiek voortgekomen en daarop berekend. De uit zetting van deze politiek en van hare be langen tot eene wereldpolitiek en tot wereld belangen moet noodzakelijk den weg bereiden voor nieuwe systemen." Duitschland. De Rijksdag zette gisteren de al gemeen© beraadslagingen voort over het wetsontwerp tot wijziging der Beurswet. Schmidt, afgevaardigde van Berlijn, polemi seerde tegen graaf Kanitz. Hij w&nschte op heffing van het verbod van termijnhandel cn zeide dat niet de termijnhandel, maar het kapitalisme, dat de goederen van de markt hield, oorzaak was van de stijging der graan prijzen in Amerika. Voornamelijk moest men bestrijden de politieke macht van de beurs en de onderdrukking der arbeiders. Burlage (Centrum) verklaarde dat de cen trumpartij bereid is iu de commissie te on derzoeken iu hoeverre het noodig is de be weerde onzedelijke gevolgen van de Beurswet tegen te gaan. Het centrum bestrijdt echteï het voorstel, om den Bondsraad over te laten te bepalen wat als wettige handelszaken op tijd moet worden beschouwd. Minister MöMer wees er op, dat de grond slagen van de Beurswet van 1896 onveran- dei a blijven, maar dat de bescherming van den handelsstand tegen eerlooze lieden noo dig is. Het voorstel om den Bondsraad de bestreden bevoegdheid te verleeuen ging niet van de regeeriug uit, maar van de beurs-com- missie, met inbegrip van de agrarische leden. Morgen voortzetting van dit {leba-t. De mondelinge onderhandelingen over het Duitsch-Oostenrijksohe handelsverdrag begin nen in het begin van Mei. In eene nota-, die 500 .bladzijden druks beslaat, stelt Oostenrijk veranderingen voor in het Duitsche tarief; inzonderheid betreffen dezen de artikelen hout, eieren, vee en graan. Een© dergelijke nota is door de Duitsche regeering gezonden aan het departement van buitenlandsche zaken te Weenen. Behalve met Oostenrijk-Hongarije, is do Duitsche regeering in onderhandeling met Rusland. Italië, Zwitserland en België. Italië. President Loubet was eergisteravond met het Italiaansche koningspaar de gast van het gemeentebestuur van Rome in het schit terend verlichte Capitool. Ook vertegen woordigers van het stedelijk bestuur van Pa rijs waren daar aanwezig. Als aandenken aan zijn bezoek aan Rome heeft de president van zijn gastheer een aan tal zilveren kunstvoorwerpen gekregen, eene verkleinde afbeelding van de voornaamste kunstvoorwerpen die gevonden zijn bij de opgravingen van Pompeji. Belangwekkende 'bijzonderheden over da voorzorgen, die worden genomen voor da veiligheid van den president, inzonderheid wanneer hij op reis is, worden door de Pres- se vermeld op het gezag van een hoogen amb tenaar bij den dienst der politie. Na eene be schrijving van de algemeene voorzorgen op den spoorweg, bruggen, overwegen, stations enz., deelt deze zegsman mede, dat tien van zij no ambtenaren „tres gentleman" deel uitmaken van het gevolg van den pre sident en nooit afwezig zijn, onder welke omstandigheden ook. Bovendien zijn Fran- sehe politie-ambtcnaren die Italiaansch ken nen, te Rome en op elke plaats, waar de trein van den president stopt of 'oorbijgaat, ge posteerd. Hij verhaalt, dat president Carnot, door geen voorzorgen in acht te nemen, zijn le ven heeft verloren Mevrouw Caraot-, die anonieme waarschuwingen had ontvangen, trachtte den president terug te brengen van zijn voornemen om naar Lyou te gaan, waar hij den dood vond. Maar Carnot ging toch; hij gaf zelfs aan de politic bevel, dat zij het volk moest toestaan zijn rijtuig te nade ren. „Wij moesten gehoorzamen.Wat papa Loubet betreft père Loubet hij ver schaft aan onze politie veel hoofdbrekens. Hij houdt er niet van in 't oog gehouden 'te worden. Hij verbiedt het zelfs. Maar wij doen het toch. „Le petit père Combes" is precies zoo n dergelijk slag. Spanje. Over den tweeden aanslag op den Spaan se hen minister-president Maura verneemt d© Matin nader: Een troep mannen, ongeveer 30 tot 40 in getal en gewapend met revol vers, viel den trein aan, waarin zich minister Maura bevond op het oogeublik, dat deze hot station Alicante verliet. Eenige reizigers ver zekeren, dat 2 van de aanvallers door de gen darmes werden neergeschoten en dat 35 tot 40 schoten gewisseld werden. Dezelfde mannen keerden later in de stad terug en wierpen daar de ruiten van een klooster in. Do trein draagt meer dan 10 sporen van kogels en steenen. De heer Maura deelde aan den Madrid» scben correspondent van de Kóln. Ztg. mede, dat de aanslagen van Barcelona cn Alicante geen verandering kunnen brengen iu zijne hadelingen. Zijne vijanden moeten beter mikken om hem af te brengen van den eenmaal gekozen weg. De Spaansche bladen veroordeelen eent-, stemmig deze aanslagensommigen echter zeggen, dat de politiek van den lieer Maura er voor aansprakelijk is en dat zij eene waar schuwing voor den premier zijn om niet over te gaan tot reactionnaire maatregelen. In politieke kringen hecht men veel beteekenis aan den aanslag te Alicante, meer dan aan dien te Barcelona. Er zijn iu Alicante 15 personen gearresteerd Oostenrijk-Hongarije. De verschillen, die eenige dagen geleden to Budapest aan den dag kwamen tusschen de ministers van koophandel en van oorlog over de aanvrage van een aanvullingsorediet van 25 millioeu voor liet aanschaffen van nieuwe kanonnen, zijn niet uit den weg ge ruimd kunnen worden in den onder voorzit terschap van den Keizer gehouden kroonraad. Een nieuwe kroonraad zal waarschijnlijk te Budapest gehouden worden na de komst van Keizer Frans Jozef, die op den len of 2en Mei is bepaald. Daardoor zullen de delegatiën niet in het begin van Mei bijeengeroepen kunnen wor den, zooals men aanvankelijk voornemens wae. Servië. Uit Belgrado wordt aan de Vossischc Ztg. bericht, dat ingevolge de persoonlijke be moeiing van den Koning van Engeland de politieke betrekkingen van Engeland met Servië afgebroken blijven, zoolang de konings moordenaars niet bestraft worden. De Brit- sche gezant Bonham, die sedert Juni van het vorige jaar afwezig is, keert niet terug. Het gezantschap te Belgrado wordt geheel ont bonden en er blijft slechts een consul achter De Duitsche gezant, de heer von Voigt- Rhetz, wacht te Berlijn de terugkomst van den Keizer van zijne Middellandsche ze© reis af en zal zich dan naar Belgrado be geven. Turkije. De Russische vordering, die door het Haag- sche arbitragehof zal worden uitgemaakt, bedraagt in hoofdsom 380,000 Turksche pon den. Deze hoofdsom wiordt van Turksche zij de niet betwist, wel de daarnaast gestelde eisch van rente en rente op rente, waardoor de hoofdsom tot 925,000 Turksche ponden is verboagu. Thibet Aan de Times wordt uit Gyangtse van den 21 en dezer over de Engelsche Ti bet .-expeditie bericht, dat de Chineesclie amban te Lbassa, dait hoogstens vier dagreizen van Lhasse verwijderd ligt, op den brief van kolonel Young husband, waarin deze mededeelde," dat hij bi] zijne komst te Gyangtse den amban daar met hooge Tibet aansche ambtenaren hoopte aan te treffen om een verdrag te slui ten, geantwoord heeft met het voorstel om over drie weken met een Tibetaanschen ver tegenwoordiger van ondergeschikten rang Gyaugtse te bezoeken. Het blad voegt hier aan toe, aat de Dalai Lama dus zijne uitstel- politiek voortzet, omdat hij, voor 't oogen- bilik nog steeds hoopt op Ruslands bijstand. De bewoners van Lhas&a zijn door liet voor uitzicht vian het oprukken der Engclschen niet verontrust, omdat de tot dusver opge dane ondervinding hen heeft geleerd, dat hun geen leed geschiedt. Slechts eene kleine strijd macht beeft voor den vorm deu weg naar Lliassa bezet. In het lagerhuis heeft de staatssecretaris voor Indië. de heer Rrodrick, verklaard, dat de 'iiuet-expeditie niet verder zal gaan dan Gyangtse. Van den Dalai Lama is goen antwoord ontvangen. De oorlog in Oost-Azië. Admiraal Skrydlow heeft gisteren Petors- bur gverlaten ,om via Sebastopol naar het oorlogstaonecl to vertrokken. Het publiek op straat juichte hem hartelijk boe. Aan het. station waren grootvorst Alexander Michai- lowitsch, admiraal Avelan, do chef van don marinestaf Roschdestweusky en anderen var- schenen, om afscheid te nemen. De metropo liet. overhandigde den admiraal een heiligen beeld. Bij dagorder van stadhouder Alexejow is aan generaal Linevitsch opgedragen de zorg voor de verdediging van het Amoergebied en de waarneming van het ambt van gouver neur-generaal iu dit gebied. Het militaire en civiele bestuur van het Trans-Baikal-ge- bied staat niet onder zijn leiding. Het gisteren te Petereburg ontvangen telegrafische rapport van stadhouder Alexe jow1 over het gebeurde in de haven van Gensan luidtSchout-bij-uacht Jeasen, die zich met kruisers en torpedobooten op zee bevond, zond deze laatste naar Gensan. Do torpedobooten boorden op de reede een Ja- pansch handelsvaartuig iu den grond; vooraf was de bemanning aan wal gezonden. Daar na keerden de torpedobooten op denzelfden dag weder naar het eskader terug. Aan het Telegraaf agentschap wordt van heden van het. eiland Sachalin gemeld, dat daar alles rustig is. Op order van Alexejew komt heden een Engelsche stoomboot van Japan t© Korsakova om de daar nog vertoe vende Japanners op te nemen. Volgent te Moekden ontvangen be richten is oen Japansche troepenafdeeling gisteren bij het aanbreken van den dag in de nabijheid van het dorp Sindagoo de Yaloe overgegaan. Een Russische afdooliug, die tot verkenning was uitgezonden, beschoot do Japanners. De Russisch© artillerie heeft een ten noor den van Widjoe door de Japanners geslagen brug vernield. Daarop trokken de Japanners ten zuiden van Widjoe op pontons over do rivier. Een deel van de infanterie, mot een batterij overgezet, rukte tegen de Russische stolling bij Toenschen op, maar werd terug geslagen, zoo vlug dat de batterij het vuur niet ©ens kou openen. Volgens een telegram van generaal Pflug uit Port Arthur van den 24on. is het bericht van de Morning Post, dat de Japanners-over tic Yaloe zijn gbgaau, van allen grond ont bloot. Uit Sjanghai wordt bericht, dab den 20en dezer do mobilisatie is bevolen van de 5e, i 'e en lie divisiën, die het derde Japan sche leger uitmaken. Het vierde leger zal mogelijk later gemobiliseerd worden. Eon bericht uit Koapantzo meldt, dat de Russen pontons leggen over de Liao-rivier, twintig mijlen boven Tiiisjwantai. Zij ge bruiken groote booten voor dit doel. Een gisteren uit Nioctsjwang te Tsjifoo aangekomen stoomboot bericht, dat de beide oevers van de Liao-rivier verstrekt zijn met aardewerken, bewapend met groote stukken ROMAN 11 VAX ALEX. ROMER. Hoe de toekomst worden moest, daaraan dacht zaji in 't geheel niet. Elke opmerking van Eill©n daaromtrent bleef onbegrepen dat wist Leo allemaal wel en ziji waren zoo gelukkig! Nu zij bovendien nog een ueve, hartelijke zuster had gevonden, w<as haar g© luk volmaakt. Het was Ellen angstig te moede bij die roerende, lieve uitingen. Zij. was van plan geweest, Suze attent te maken op de beden kelijke zijde van haar geheime verhouding tot een jongen man, die nog jaren lang van anderen moest afhangenhaar te waarschu wen. voor iil te blijmoedige verwachtingen; Iiiaar het onwaardige van al die listen en leugens onder het oog te brengen. Ziji wou, dat Suzes vader in 't geheim werd genomen. Maar bij dat voorstel zette het kleintje zoo'n doodelijk verschrikt gezicht, en sidder de zij als een blad aan een boom. Neen dat kon niet. Wat moest ze beginnen met die kinderlijke naiveteit, die niets van de wereld afwist. Het viel haar andere zoo gemakke lijk te zeggen, wat zij dacht, maar uu kon zij, woorden noch uitdrukkingen vinden Zij kon het niet over haar hart brengen, om het geluk, misschien een ijdel kaarten huis van dit gelukkige kind te verwoes ten zelfs niet om er een schaduw over te werpen. De zon gluurde door de, met prachtig jong groen prijkende takken boven hun hoof den, en verguldde het blonde kopje van het meisje, dat haar hoed had afgenomen en over haar arm gehangen, en dat met een zalig lachje omhoog keek. 't. Mas Ellen als een visioen; alsof een engel zijn lichte wiekjes achter haar uitbreid de de tranen sprongen haar in "de oogen „Leo was toch een goed mensch en zijn toekomst was volstrekt niet duister hij zou hij moest haar trouw blijven, ze ker, dati zou hij." „Suzeals ik maai' een eind kon maken aan al dat geheim© gedoe," zei ze, „als die '.•.ston en leugens staan mij zoo tegen. En de familie, bij wie je logeert, past ook niet b,j je en bij den stand, dien je later zult in nemen.' „O! zij ziju zoo goed en zoo vriendelijk voor mij," riep Suze vol geestdrift uit, „ik zal hun eeuwig dankbaar zijn." Ellen zag in, dat zij zich niet verstaanbaar korf maken. Er klonk oen roep uit de verte, die boomen kraakten, Leopold sprong uit het kreupel hout te voorschijn. „Maar waar hebben jelui je toch verëlopt? Niemand wist waar jelui (gebleven waren. Als ie zoo voortloopt kom je in Hagcnfeld aan.' „Suzeliefje, gauw een paar kussen de dametjes zijm achter die heg." Ze lagen in elkanders armen en Suze's ge zichtje gloeide oaider zijn liefkoozingen. Eileu wendde zich af en schudde het hoofd. Hier viel niet meer te raden en te waarsohu- wen. Mocht haar beschermengel haar ter zij de staan. Dm volgenden morgen wandelde* Ellen, vaar de villa Rodenfels. Het was nog vroeg, maar zij hoopte haar schoolvriendin nu 't best en ongestoord te treffen. In de dagverdeeling van Adine, de gran de dame, zou later op den dag misschien weinig plaats zijn voor de misschien reeds halt vergeten Ellen Kramer. De correspondentie, die ze gevoerd hadden gedurende 't eerst© jaar na hun scheiding, wa. bijna geheel opgehouden. Adine was een ti age briefschrijfster. Ellen liep langzaam den mooien weg langs het meer op; zij was verlangend om Adin© te zien. Gisteren het natuurkind, vandaag de da me van de wereld, dacht zij bij zichzelf en zij lachtezdj gebruikte haar vacautie voor de studie- van mensch-exemplaren. Gisteren had zij in een helderen spiegel geblikt, van daag zou zich misschien menige sluier tus schen haar en de waarheid plaatsen. De uitdrukking van Adine's gezicht, toen zij gisteren Leopold groette, had haar niet bevallen. Haar kennissen hadden later nog allerlei van haar leven verteld. Ziji zou een bekende figuur zijn te Montê Carlo, waar zij steeds door een groep heeren omringd was, en zij met haar'zieke moeder aan do Riviera vertoefde. Zij zou zelf heel hoog en meestal gelukkig spelen. Boven de publieke opinie voelde zij zich verheven. Ellen kon zich dat alles zoo voorstellen als kind was Adine al min of meer bandeloos geweest-. Nu - misschien werd zij niet eens ontvangen, dan was die laat-st© band verscheurd en de herin neringen der kindschheid in rook en damp vervlogen. Zij was bij de villa aangekomen en stapte door de steenen poort met de beide sfinxen van graniet-. Het was stil. eenzaam in de zen, geheel door vlierstruiken en struikrozen ingesloten voortuin, waar -op hdt gladge schoren, heerlijk groene grasperk, uit dol fijnen met wijdgeopenden mond het water klaterend neerviel in een groefbekkon. De vogels zongen in het bo&ch. Ellen hoor de het grint onder haar voetsappen kraken, zag omhoog naar het statige gebouw, waar van zij elke kamer en de bestemming er van kende. In het midden der eerst© verdieping lagen «le gezelschapskamer, do eet- en danszaal rechts d© vertrekken van mevrouwdo ka mers van deu heer des huizes waren bene den. Adine's slaap- en werkkamer bevonden zich vroeger links, met uitzicht op het meer. Nu zouden wel andere, grootero kamera voor haar ingericht zijn. Bij het hoekvenster stond een piano open, ©en wit gordijn woei in den wind heen en weêr cn Koko ia juist! Koko, do goede oude bakendie met de goudgroene voeren, schommelde in zijn kooi nu liet ©en van zijn leeJijke, schalie tooncn hooren. Zij knakt© hem, als vroeger, too en toen belde zij aan. Barnckow, de deftige, grijze knecht, deed open eent oud trouw gezicht, 't-Eerst© ©ogenblik vertrok hij geen spier, maar toen vloog oen lachje van herkenning over zijn trekken: „O! juffrouw Kramer.' „Ja Barn&kow, ken je mij dus nog? Is freule Adine thuis?" ..Ja, om dezen tijd is zij nog thuis; voor zoover ik weet- gaat ze niet, rijden van mor gen ik zal dadelijk Hendrik naar boven zouden en u laten aandienen." Ellen zac iu de vestibule om zioh hoen; die mooie geweien aan de muren kende zo alle. O, dat mooie daar, met zestien tak- keu was er bijgekomen. „Kijk! kijk! Do juffrouw is nog goed op do hoogte," zei Barnekow verheugd. „Zieker, die hoeft de baron voor tweo jaar zelf ge schoten 't wae een prachtig dier." Hendrik, een knecht dio Ellen niet ken de, kwam van de trap met de boodschap, dat de freule do juffrouw boveu wachtte en El len snelde do trappen op. Adine kwam haar reeds op dien drempel van haar kamer tegemoet, in een witt©, rijk met kant versierde ochtendjapon, het zwarte baar hoog opgestoken on met een gouden kam aan het achterhoofd beijengehoudon. Ellen was in 't eerst© oogenblik verrast door de verblindend schoone, indrukwek kend.' verschijning. „Ellen! ben je daar! Dat is lief cn harte lijk van je! Mama zoi gisteren tegen mij: hel» je Ellen niet herkend? En ik had je in 't geheel niet gezien. Alleen je broer, dien jeugdigen Apollo en het aardige meisje naast hem. Ik dacht bij* me zelfdie is zeker ver loofd! Ik had geen idéé, dat je hier waart-." Adine's begroeting was heel hartelijk zij trok haar vriendin naar het venster, om haar beter te kunnen zien, naar zc zei. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1