»««- Woensdag 18 Mei 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. 8"' Jaargang. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: er 5 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. ftónderlijke nummers- 0.05. leze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. .dvertentiën, medodeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIE» Van 1—5 regelsOJff. Elke regel meer(kik Groote lettere naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. AX KRACHT GEWORDEN KIEZERSLIJST. De 'Burgemeester der gemeeaite Amersfoort, Krengt ter openbare kennis, dat de op den Haart j.L. door liet Gemeentebestuur vast stelde kiezerslijst, zooals die door zijne beslis- ngen al dan niet gewijzigd is, van 15 Mei van t jaar tot 15 Mei van het volgende jaar van acnt blijft, behoudens de wijzigingen daarin n gevolge van rechterlijke uitspraken te óren- en, en «te aanteekemngen- omtrent schorsing mrin te maken overeenkomstig de bepalingen r wet. De kiezerslijst blijft* voor een ieder op de oretarie der gemeente ter inzage nedergelcgd in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg er. Amersfoort, den 16. Mei 1904. De Burgemeester voornoemd, WLlJTLEBS. Politiek Overzictit. Oe Delegatiën van Oostenrijk- Hongarije. In de zitting der delegatiën van Oostenrijk- ongarije, die thans te Pest gehouden wordt, nii de bestuurder van de buitenlaudsche po- ïek der monarchie, graaf Goluehowski, niet ^el nieuws mededeelen over zijn beleid, echts enkele maanden geleden waren de llegatiën bijeen tot vaststelling van de njks- igrooting voor 1904. Thans zijn zij op een litengenvoon vroeg tijdstip bijeengeroepen it behandeling van de rijksbegrootmg voor 105. Men heeft onlangs gedaan weten te rijgen, dat de Oostcnrijksche rijksraad •nc gedelegeerden aamvees, en of dat latei- het jaar mogelijk geweest zou zijn, is bij zonderlinge verhoudingen iu dat lichaam, aar men er op uit is niet werk ax te doen aair het te verhinderen, minst genomen on- ïker. Men heeft daarom van den nood een lugd gemaakt en heeft tijdig gezorgd in bezit te komen van de vereischte machti- ng ter voorziening in de uitgaven, die de jksdienst meebrengt. Natuurlijk heeft onder die haast de in- oud geleden van het exposé, dat de minister 'buitenlandsche zaken gewoon is aan de elegatiën te geven van den politieken toe- tand. De weinige maanden, die sedert de orige bijeenkomst van do delegatiën verloo- en zijn, zijn zeker rijk geweest aan ge- ichtige gebeurtenissen. Maar die liggen op en gebied, dat buiten de bemoeiingen van osteririjk-Hongar ije ligt. Graaf Goluchowski on, wat den oorlog in Oost-Azië betreft, al ten zeggen, dat zijne regeering verklaard ad daarin stipt onzijdig) te zullen blijven en at de inachtneming van deze neutraliteit bet oorwerp zal zijn van hare aanhoudende zorg. )aar ook alle overige staten dezelfde hou- ing aannemen, mag er, voor zoover menschen linnen vooruitzien, op gerekend worden, dat o strijd gelocalisecrd zal blijven en geen erdere gevaarlijke oomplicatiën ten gevolge 1 hebben. Eene gelegenheid, die hem blijkbaar wel- ;om was, verschafte liet, exposé aan graaf loluühowski om Turkije op het hart te bin- en, dat het zijne medewerking moet ver eenen tot-het hervormingswerk, dat door Oostenrijk gezamenlijk met Rusland aan den talkan ondernomen wordt. Hij roemde de orderingen, die dit werk in den laatsten ijl leeft gemaakt, en verklaarde, dat de eide regeeringen 't als een eereplioht be- chouwen de hun door Europa verleende op Iracht volledig te volbrengen. Maar hij druk te daai-bij de hoop uit, dat de Porte hen in deze taak niet verder zal bemoeielijkeu, zoo ais het tot dusver onder miskenning van de eigen belangen maar al te dikwijls heeft ge daan. „Onze arbeid zal zeker niet verlam men en wiij zullen stellig niet rusten, zoolang niet het programma in al zijne détails uit gevoerd en de geregelde werking van de in- scelliugen, die in 't leven geroepen zijn, ge waarborgd is. Komt Turkije aan deze wen- seken niet tegemoet, dan zal het zich zelf, be halve het voortduren van onze reohtstreeksehe bemoeiingen, ernstige gevaren te wijten heb ben, waaraan het ziöli onvermijdelijk zou blootstellen, wanneer het door het volgen van eene zelfmoordende taktiek hen in 't ge lijk zou stellen, die het voor onverbeterlijk houden en veel dieper ingrijpende operatiën aan Turkije zouden willen ondernemen als de maatregelen zijn, die de kern vormen van het programma van Mürzsteg, waardoor zijne integriteit volledig wordt ontzien Er mag echter geen tijd meer verloren gaan en ik wil daarom de verwachting uitdrukken, dat Tur kije eindelijk tot een duidelijk inzicht zal komen, hoe ernstig en oprecht, ja onbaatzuoli- tig wij in het belang van zijne consolidatie handelen, wanneer wij met vastheid en na druk aan onze eischen vasthouden." Het derde punt, dat werd aangeroerd, wa en de onderhandelingen met Duitschland en Italië over nieuwe handelsverdragen Daarbij zijn nog „niet onbelangrijke bezwaren uit den weg te ruimen, voordat eene vaste basis kan worden gevonden waarop de toekomstige handelsbetrekkingen tot deze naburige rijken kunnen worden geregeld." Heel ver schijnen die onderhandelingen nog niet gevorderd te zijn. Al ligt de oorlog in Oost-Azië buiten den kring der rechtstreeksche bemoeiingen van de regeering van Oostenrijk-Hongarije, zij weet er toch partij van te trekken en put er een argument uit tot aanbeveling van de crediet- aanvragen, die zij heeft ingediend ten be hoeve eener verbeterde uitrusting van leger en vloot. Officieel en officieus laat zij deze aanvragen motiveereu met een beroep op den Oost-A zi at ischen oorlog, „die bewijst welk eene groote waarde eene tijdige militaire voor bereiding heeft." Geheel onverwacht zijn deze aanvragen niet gekomenmaar wel levert het bedrag er van eene niet zeer onaangename verrassing, te meer omdat de aangevraagde SS milhoen kronen voor nieuwe aanschaffin gen ten behoeve van het laudleger en 75 mil- lioen voor de marine slechts een onderdeel zijn van een grooter programma, waarvan de uitvoerig over eenige jaren verdeeld zal wor den en dat in 't geheel 400 millioen vorderen zal. Zonder verzet zullen deze credieten wel I niet blijven, al is het te verwachten, dat in de beide delegatiën de meerderheid ten slotte 1 over deze „dure noodzakelijkheid" zal heen- stappen. i Het kon moedelijk anders of in deze ver- j gadering moest een weerklank worden ge- hoord van dö bezorgdheid, die de binnen- i landsche toestand van het door rasseustrijd geteisterde Oostenrijk wekt. De voorzitter van de Ocstenrijksche delegatie, ridder von Ja- worski, gaf daaraan uiting bij de aanvaarding j van zijn ambt, toen hij zeide„Eindelijk, J maar niet het minstWij behoeven, wij snakken naar vrede in het binnenland. Sints 1 eene reeks van jaren is het constitutioneele leven, het parlementarisme, inzonderheid in het laatst verloopen jaar, geheel tot stilstand gebracht. Wij zien met angst en zorg in de toekomst, omdat daarmee het aanzien van den staat, omdat daarmee de welvaart van de verschillende landen in verband staat. God geve, dat men tot een beter inzicht moge komen!" Duitschland. Het Interationalo Koloniale Instiuut is gisteren te Wiesbaden bijoen geko men onder voorzitterschap van hertog Jo- hann Albrecht van Mecklenburg. De direc teur van het koloniale departement, dr. Stü- bel, begroette de aanwezigen namens de rijiks- regeering. De secretaris-generaal van het In stituut, do heer Janssen, bracht verslag uit over den wetenschappelijke» arbeid van het Instituut. Besloten werd eene verzameling aan te leggen van gegevens betreffende de inrichting en regeling van de koloniale wet geving der verschillende' staten. Met de sa menstelling hiervan belastton zich voor Frank rijk de lieer Chailley Bert, voor Engeland Sir Hubert Janingham, voor Nederland mr. Van Deventer. De heer Chailley Bert hield vervolgens een rede ov<?r de beste methode van wetge ving voor de koloniën. De heer Orbath behandelde in het bijzon der de plaats, die aan die oude rechten der inlandsche stammen dient to worden toege kend, en do vraag in hoeverre wetten in de koloniën zelf of in het moederland moeten worden gemaakt. De voorzitter sloot de bijeenkomst met oen woord van bijzonderen dank aan dien inleider Chailley Bert. Frankrijk. In de Kamer was het gisteren bij de her vatting van de zittingen doodstil alleen de nationalisten hielden oenc vergadering, waarin besloten word de door Syveton inge diende interpellatie over de algemeene poli tiek voorloopig in te trekken Blijkbaar zijn zij overtuigd, dat een directe stormloop tegen de regeoring voorloopig niets kan uitwerken. Het departement van binnenlandsche za ken deelt als totale uitkomst van de gemeen teraadsverkiezingen de volgende cijfers mede Van de 33,704 gemeenten, die niet- zijn hoofd plaatsen van een departement, arrondisse ment of kanton, is de uitslag nog niet be kend in 982. In de overige 32,622 gemeenten worden 2193 gemeenteraden door de minister rieele republikeinen gewonnen en 653 door hen verloren, zoodat de winst ten gunste van de miuisterieele partijen bedraagt 1540 gemeenteraden. Daarbij komen 30 hoofd plaatsen van departementen of arrondisse menten en 145 hoofdplaatsen van kantons, zoodat de geheele winst van de ministerieelen bedraagt. 1715. Vóór de verkiezingen had de regeering aan de prefecten last gegeven, de candidaten in do gemeenten van hun departement nauw keurig te schiften naar hunne politieke kleur en, op grond daarvan, den uitslag van de ver kiezing mede te deeleu. Ook al neemt men aan, dat in deze schifting hier en daar ver gissingen zijn ingeslopen, dan schijnt toch hot resultaat, in zijn geheel genomen, als eene overwinning van de regeering en van hare politiek te mogen worden aangemerkt. Engeland. Na een debat van twee dagen in bet Lagerhuis is een amendement van den leider der oppositie Campbell Ban- nc.man, op de begrooting, waarin de steeds sterker wordende toeneming van uitgaven wordt veroordeeld, niet 297 tegen 213 stem men verworpen. In don loop der discussie verklaarde de kanselier der schatkist Aus ten Chamberlain, dat de regeering den wensch van het land naar bezuiniging begreep, maar dat zij toch niet een oogenblikkelijke popu lariteit wilde najagen door verwaarloozing van de belangen der national? verdediging. Spanje. Koning Alfonso is verleden Maandag van zijne rondreis te Madrid teruggekeerd. Bij zijne terugkomst in de hoofdstad oogste hij vele blijken van sympathie; vooral aristo cratische dames deden daaraan mee, wier rijtuigen in eene lange rij van het statipn tot de Alcalastraat geschaard stonden en die den Koning met hoera's en bloemen begroet ten. Na de aankomst in het paleis werd er een Tedeum gehouden in de paleis-kapel; daarna marcheerde het geheele garnizoen, dat langs den weg geschaard had gestaan, voorbij het paleis. Gisteren vierde de Koning zijn achttien den verjaardag. Oostenrijk-Hongarije. Bii het cercle, dat hij hield voor do leden van de Oostenrüksche delegatie, besprak Keizer Frans Jozef de buitengewone crediet- aanvragen voor leger en vloothij zeide tot den gedelegeerde Ebenhoch De ondervinding van den tegenwoordigen oorlog legt ons ver plichtingen op. Gij weetSi vis paeem, para helium. In vergelijking met andere staten, stelt ons oorlogsbestuur zeer gematigde eischen. Die Keizer vermeed zich te begeven op het gebied der binnenlandsche politiek. Tot een der leiders van de Czechen zeide hij zoo hard, dat anderen 't konden hooren Jk zal hier heelemaal geen politieke gesprek ken voeren; dat komt alles maar in de kranten. De Duitsche gedelegeerden bosloten van de regeeriug eene bindende verklaring te ver langen hoe het geld voor de nieuwe militrire credieten zou worden verkregen en gedekt. Eene dergelijke verklaring werd na Pinkste ren toegezegd. Rusland. Over de reds van den Czaar wordt bericht, dat hij gisteren morgen om half tien tc Bjel- gorod, (gouvernement Koersk, aankwam. Aan liet station werd hij door grootvorst Sergiue begroet. Nadat, eenige deputatie» te woord gestaan waren, begaf de Czaar zich naar het Troitskyklooster, waar hij door den aartsbisschop en de geestelijkheid werd opge wacht. Daarna inspecteerde de Czaar op het exercitieveld de 31e artillerie-brigade, die naar het oorlogstooneel zal vertrekken. In de met vlaggen versierde straten ver drong z.ch een feestelijk gestemde menigte. Om elf uur vertrok de Czaar onder geest driftige toejuichingen van het volk naar Oliarkow. Na de inspectie van do art.-afdeelingen te Bjelgorod, heild de Keizer eene toosjraak tot- do troepen, waarin hij het- vertrouwen uit- drukte, dat zij den strijd met een sterken en dapperen tegenstander tot roem en eer van Rusland zuilen voeren. Te Charkow hield de Keizer parade over twee infanterie-regimeuten en liet eerste J Orenbuxgsehe kozakken-regiment, alsmede over den trein van het tiende legerkorps. Hij l herinnerde aan de vroegere verdiensten van deze regimenten en drukte de hoop uit, dat 1 zij, zich den vroeger verworven krijgsroem j waardig zouden toouou. Om vier uur 's namiddags werd de reis voortgezet. Voor het Mandsjoerijsche leger wordt eene Siberische compagnie luchtschippers samenge steld. Vereen igde Staten. Het hoogste bondsgerechtshof heeft het beroep afgewezen, door deii Engelschen anar chist Turner ingesteld tegen do beslissing van de immigratie-autoriteit-, die hem de ver gunning weigerde om aan land te gaan, op grond dat hij een blijkbare tegenstander van den georganiseerd on staat is. De oorlog in Oost-Azië. In een telegram van stadhouder Alcxejew aan den Czaar dd. 14 dezer wordt medege deeld, dat van schoufc-bij-nacht Witthöft be richten ontvangen zijn ovier den toestand t« Port Arthur van 6 tot 12 Mei. Deze be richten zijn door een renbode van het sta tion Tasjidsjiao overgebracht, den avond voordat de vijand voor de tweede maal de verbinding afsneed. Het vijandelijke smal deel van pantsersohepon, kruisers en torpedo- booten dat- den öden Mei voor Port Arthur i verschenen is, gaat voort, de haven te blok- keeren, zonaer verder handelend op te treden. Het herstellingswerk aan de pantsersche pen Cesarewitsch en Ret-visan wordt krachtig cn met zeer goeden uitslag voortgezet. Bij het verder atzoeken van de reede en van den ingang van de haven is nog op de plaats, waar het pantserschip Tobjeda door mijnen van den vijand beschadigd werd, een vijan delijke nnj.n gevonden die tot ontploffing gebracht is. Belangwekkende mededeelingem geeft de correspondent van de Daily News, A. G. Hales over den toestand in Port Arthur. Hij heeft gisteren voor eene week Port Arthur verla ten en heeft, zijn bericht gezonden uit Tsrifoe, omdat hij daar niet aan censuur onderwor pen ishij laat daarbij een woord van pro test hooren tegen de r.l te gunstige berich ten, die de Engelsche en Amerikaa-nsche oor- respondenten, welke zich aan de Japansche zijde bevinden, leveren onder den invloed van officieele pressie, omdat iedere poging tot het leveren van onafhankelijke kritiek lot wegzending uit Japan zou leiden. De heer Hales bericht, dat het garnizoen van Port, Arthur volstrekt niet in zak en asch zit, ofschoon 25,000 Japanners ten noor den van de vesting zijn geland. Er is vol doende leeftocht voor negen maandenhet garnizoen is 15,000 man sterk, ongerekend 30,000 koelies, die voor den handenarbeid die nen. Hij ontkent-, dat de verschillende bom bardementen, die admiraal Togo de haven heeft doen verduren, iets hebben uitgewerkt. Geen enkel kanon is er door buiten werking gesteld. De bevolkte wijken in de stad heb ben geringe schade bekomen, maar het ar senaal en de dokke zijn ongedeerd gebleven. Wat de vloot- betreft, let linieschip Retvi- san is voor goed ontredderd. De kruiser As- kold is in het dok en wordt hersteld. De andere schepen zijn ongedeerd. De oorlogs schepen in de haven zijn nu in staat in zee te gaan het toegangskanaal is vrijgemaakt. Twee kruisers en twee torpedojagers zijn den Zondag voor zijn vertrek naar buiten ge stoomd. Het garnizoen houdt allo goede stellingen op het schiereiland Kwantong bezet binnen ROMAN VAN ALEX. RÖMER. Ellen had uitstekend den slag, om inte- basant en onderhoudend onderwijs te geven. )at had Miss Scott ook dadelijk opgemerkt laar leerlingen hingen haar met- warmte aan. Ook hier, bij Angela, vertoonde zich spoe-, iig een kinderlijke aanhankelijkheid. Ango la ontving Kaar leermeesteres steeds mot een vriendelijke omhelzing en begon dan dadelijk te babbelen. Ellen vatte haar taak consciëntieus op, looals dat in haar aard lag, maar ging voor- Sichtig te werk. Zij trachtte haar leerstof in iet gesprek in te vlechten, onderzocht, gaf acht, verbeterdie valscho voorstellingen en Verkeerde uitingen en hield zich steeds voor, dat het hier niet te doen was, om grondige kennis te doen aanleeren, maar veeleer om al te groote leemten aan te vullen. Met deze Inethode kwam zij het verst-. Toch waren deze lessen eon groote inspan ning voor haar en meestal een zeer ontmoe digende taak tevens. Daarbij hinderde haar dikwijls de ge dachte hoe het mogelijk was, dat men naar het uiterlijk van een menscli zoo gemakke lijk tot het innerlijk kon besluiten, waarbij men toch zoo licht valscho gevolgtrekkin gen maakt zooals hier. Het kwam haar on mogelijk voor, zich den haar onbekende van de boot, wiens portret zij nu dagelijks voor oogen had, voor te stellen als den verloofde van dit meisje en dan was zij boos op zich zelf, dat zij zulke gedachten koesterde. Wat gingen haar die t-weo menschen aan'? Zij werd voor haar moeite betaald; zij deed haar plicht, zoo goed zij kon cn men was met haar werk tevreden. Mevrouw Rose zei haar dagelijks hoe goed zij de kunst verstond, om Angela te boeien zij had nooit gedacht, dat het kleintje lust iu leeren zou hebben. Ellen vond de uit komst van liet geleerde wel heel gering. Zij deed steeds moeite, haar diepe neer slachtigheid af. te schudden. Miss Scott had haar hartelijk geschreven en haar verzekerd, dat zij een tijdelijke plaatsvervangster zou nemen en dat haar plaats minstens een jaar voor haar open bleef. Dat was wel een troost, maar wie kon zeggen hoe het er hier na een jaar zou uitzien. Het geheimzinnig optreden van Leopold, zijn leefwijze die zoo weinig strookte met zijn inkomen, vervulden haar met zorg. Zij vermeed het. met. hem over dat. alles te spre ken, want zij wist, dat dit tot- niets zou lei den en dat zij niet in staat was, eenigen in vloed op hem uit te oefenen Op een goeden morgen besloot zij Adine op te zoeken. Misschien, zou zij bij dat be zoek eenige inlichtingen kunnen krijgen omtrent Leopold. Het bevreemdde haar, dat Adine nooit naar haar moeder had omge zien. Vroeger toonde zij dikwijls hartelijke belangstelling voor haar, en als zij Leopold nu in gezelschap ontmoette, moest- zij toch weten hoe lijdend de arme vrouw was. Ook moest zij gehoord hebben, dat Ellen hier was. Maar het deed er niet $>e. Zij besloot met eigen oogen te gaan zien en do vriendin ba rer jeugd eeus te polsen. Zoo stapte zij dan cp een zonnigen mor gen kort voor Kerstmis naar de villa Roden- fels Zij had de laatste dagen veel last van hoofdpijn gehad en de wandeling deed haar goed. Adine was thuis. Ellen stuurde den be diend© met haar kaartje naar bovenhet duurde een heele poos, vóór hij terugkwam. Het speet de freule erg, maar zij kon van morgen niemand ontvangen. Ellen voelde, dat zij verbleekte. Het ge heimzinnige raadsel werd steeds duisterder. Waarom wild© A din© haar niet zien? Boven stond Adine tusschen een hoop doo- zen, stoffen en fraaie prullen van allerlei soort. Zij was met haar kamenier bezig kerstgeschenken uit te zoeken en van adres sen te voorzien. Zij had daarom zeker bevel gegeven, om niemand binnen t© laten. Zij had Ellen's kaartje in de hand en ver kreukelde dit met afgewend gelaat. Bij het lezen van do" naam had zij do boodschap gegeven, die Elleu bereikt had. Maar zij keek mistroostig en een diep© rimpel groef zich tusschen haar wenkbrauwen. „Neen 't is beter van niet," mom- pride zij tusschen de tanden, toen de kame nier weêr binnenkwam en haar bezigheid voortzette. „Of zou ik toch - Nog een oogen blik aarzelde zij en' toen snelde Adine naar liet venster, waaruit zij Ellen op de buitentrap kon zien, stootte het venster open. stak het hoofd naar buiten cn riep„Ellenben jij het o, kom toch bovendat wist ik niet Zij knikte en wierp haar een kushand toe. Ellen keek op, beantwoordde haar groet en ging de trap weer op. Adine sloot het venster. Zij was plotseling bleek geworden. „Laat de juffrouw boven!" riep zij ruw en bevelend haar kamenier toe, die trou wens wel gewend was aan haar luimen, „en laat ons dan alleen." Do hamenier ging heen en Adine viel een oogenbUk op de causouso neêr, alsof zij door eon duizeling was overvallen. „Het is beter zoo," zei ze zachtjes bij zich zelf. Ellen kwam binnen „Ik vrees dat ik je stoor. Adine." Haar toon was veel koeler dan vroeger en niet zoo onbevangen. „Wel schat! Ik had in 't geheel niet naar het kaartje gekekenje ziet hoe het er hier uitziet; andoren zou ik van morgen werke lijk niet hebben kunnen ontvangen, maar jou Adine omhelsde haar vriendin en kuste haar op beide wangen. „En je bent hier al een week of wat juist, je broeder sprak er van en ik wou jc opzoeken natuurlijk en zien hoe je ziek moe dertje het maakt, maar jo hebt geen idéo, hoe men geplaagd wordt. Jc komt let terlijk tot niets." Adine sprak gejaagd, als iemand die in de hoogste mate nerveus is. Ellen vond haar veranderd. Zij droeg een wijd, los neerhangend kleed van bonte Perzische zijde haar haar was iu een lossen wrong met een gouden pijl vast- gestoken. Haar oogen schenen nog grooter to zijn geworden dan vroeger; ze schitterden met een bijna onnatuurlijken gloed1 iu het bleeke, klassiek gevormde gelaat; haar lip pen waren donkerrood als van een koorts zieke Zij bevonden zich in Adine's kleedkamer, waar do groote staande spiegel hun beider gedaanten van het hoofd tot de voeten weer kaatste. Ellens blik viel er toevallig op. Wat zag zij er somber cn burgerlijk uit naast deze zoo opvallende verschijningzij' schrikte van liaar eigen bleek gelaat en van de ern stige, vragende oogen die haar uit den spie gel tegenblikten. „Je bent veranderd", zei Adine gejaagd, tot- je voordeel natuurlijk. Je hebt iets ge distingeerds, kalms gekregen dat krijgt men wel in Engeland Als ik mijl je voor stel in groot toilet zware zijde, of de een of andere zware stof, met een sleep natuur lijk en in het haar een krans van witte bloemen, of liever nog een ster van diaman ten ha, ha. bepaald je zou opgang ma ken, zeg ik je." Ellen zat stil, alleen haar oogen spraken en wel een taal, welke aan Adine niet be viel. Het was alsof ze wilden zeggen wat wil je toch met dat onbeduidende gebabbel. „Je bent alleen gekomen, om je mama te verplegen Hoe lief van je. En je bent van plan, hier te blijven? Waarom eigenlijk?" vroeg Adine nu. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1