BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad AMERSFOORT. Gemeenteraad String van den gemeenteraad van Dins dag 22 December 1903, des namiddags ten IJ ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. JT. W. A, Barohman Wuytiers. Tegenwoordig 15 leden, en de secretaris jhr. mr. B. W. Th. Sandberg; afwezig de heer Veis Heijn met kennisgeving en verder de heer van Kalken. De notulen van de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: a. eene missive vam den minister van binnenlandsohe zaken, berichtende dat Z Esc. berust in de tijdelijke benoeming van de hee- ron H. Koopmans en J. Brussaard tot leeraren, aan. de Burger avondschool, voor informatie b. mededeeling, d'at Gedep. Staten heb ben goedgekeurd het 2e aanvul li ngskohier ▼an de inkomstenbelasting voor 1903; als-, voren o. mededeeling door Ged. Staten vaai de ontvangst vam de verordening tot wijziging van de verordening op de straatpolitie alsvotreiii d. mededeeling, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot verhuring van do bouwmanswoning op „Ma Retraite," alsvoren e. mededeeling, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot ruiling van grond aan de Zuidsingedgrachtalsvoren f. mededeeling, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de begrooting van de dienst doende schutterij: voor 1904 en de rekening van. de d.d. schutterij over 1902als voren g. een koninklijk besluit, houdende goed keuring van het besluit van Ged. Staten tot vaststelling van de jaarwedden, van den bur gemeester op f 2500. den secretaris, obp'f 2400 en den ontvanger op f 2000alsvoren h. een koninklijk besluit, houdende goed keuring van het besluit nopens de heffing van vuur-, haven- en tongeld op de Eem in 1904; alsvoren; i. reclames in zake aanslagen in de straat- belasting; in handeni van B. en W. om advies j. missive vam het Burgerlijk Armbestuur, mededeelende dat de heeren C. Th. van Beek en J. Terschuur met 31 December periodiek als leden aftredenvoor informatie k. voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverklaring van: drie woningen in de St. Agathastraat. gemerkt nos. 14, 16 en 18 wordt besloten dit voorstel tot onderzoek in handen te stellen van eene commissie, waar toe de voorzitter bcnöemt de heeren van Eek, Tromp van; Holst eh Hamers; 1. bericht van B. en W., dat door hen aan E. Wever eervol ontslag is verleend als onderwijzer aan de herhalingsschool en dat voor het verdere deel van den cursus met dit onderwijs is belast mej. van Eyk van Voort- huyzenvoor informatie; m. missive van B. en, W., inhoudende- de mededeeling van de rangen ent de jaarwed den, door hem toegekend aan de ambte naren en, bedienden ter secretarie; voor informatie n. adressen van de Kamer van koophan- del eni van de vereemiging Handel en nij)ver- heid, in zake de ontwerpverordening op de I vee- en vleeschkeuringverzonden naar I de afdeelingen; o. adressen van voor- en tegenstanders van de kermis; alsvoren; p. missive van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, houdende mededee- I ling van den rooster van aftreding harer j leden1. De Voorzitter. Ik stel voor deze mis- sive voor kennisgeving aan te nemen. Straks zal er gelegenheid zijn om te voorzien in de vacatures, die met het einde van dit jaar zullen ontstaan'. Wordt z. h. o. conform besloten, q. eene missive van dankbetuiging van i den secretaris en van dem ontvanger voor de bevordering van de nieuwe regeling van hun salarisvoor informatie. r. een rekest van A. J. van Zalmgen, verzoekende dat hemt vergund zal worden een uitbouw te maken boven de Zuidsiugelgracht, tegen eene vergoeding van f 30Gin han den van B. eai W- om advies. Aan de orde is 1. Voorstel om B. en W. te machtigen tot het aangaan van eene overeenkomst- met mr. H. J H. baron van Boetzelaer, ter ver krijging van een barak voor besmettelijke ziekten. Bij d© ontworpen overeenkomst verbindt de. heer van Boetzelaer zich tot het bouwen1, en meubelen van een barak, tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten1, op het terrein van het gasthuis Aldegonde, welke barak staan zal onder leiding van de directrice van het gasthuis. De bouw en mem bileering van de barak komen voor rekening van den heer van, Bóetzelaer, die ook voor het onderhoud heeft te zorgen. De gemeente betaalt vaui den dag der ingebruikneming af a. voor ieder vol jaar 5 ten honderd, (tot een nvaximum-bedrag van f 560) van de kosten van den, bouw der barak en den aankoop van meubilair, b f 300 voor het beschikbaar stellen eener gediplomeerde verpleegster. In de barak zal gelegenheid bestaan tot verple ging van 12" lijders aan besmettelijke ziekten, met dien verstande, dat ieder van beide par tijen zes bedden ter beschikking zal hebben het tarief voor patiënten, voor rekening der gemeente in de barak opgenomen, bedraagt f 1.25 per dag, geneesmiddelen en verband- stoffen daaronder niet begrepen. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel tot wijziging van de regeling van het tantième voor den directeur der gemeente-gasfabriek. Het voorstel strekt in hoofdzaak om het tantième van den directeur Van 1 Januari 1903 af te berekenen naar den grondslag, die in hot raadsbesluit van 26 Mei jl. werd vast gesteld, en tevens dit raadsbesluit zóó te wij zigen, dat. in het vervolg als berekeningster mijn wordt genomen 1 Januari1 Januari. Wordt. z. h. o. conform) besloten. 3. Voorsbei tot bekrachtiging van den door B- en W. gedanen aankoop van de rechten op het perceel, kad. bekend gemeente Amersfoort, sectie E no. 3440. Bij de publieke veiling van 1 December jl. is het recht, aan wijlen H. Overgoor toe gekend op de looierij met. schuur en erf, staande ten name van de gemeente Amers foort als eigenaar en van H. Overgoor als erfpachter, voor f 1010 aan de gemeente toegewezen. Wordt a. h. o. conform besloten. 4. Ontwerpbesluit tot verhooging van het subsidie van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1903 met f 1045,50 en goed keuring der aanvullingsbegrooting van dit bestuur. Wordt z. h. o. conform besloten. 5. Beantwoording der interpellatiën, ge daan door den heer Kleber in de vorige ver gadering. Do Voorzitter. Mij|ne heeren, in de vorige vergadering heeft de heer Kleber ge vraagd in de eerste plaats of B. en W. bereid zijn de rekening van de vereeniging de Ambachtsschool aan den raad over te leggen. Hierop wensch ik namens B. en W. te antwoorden, dat aan het verleend gemeente lijk subsidie o. m. de voorwaarde is verbon den, dat de rekening aan de goedkeuring van B. en W. is onderworpen en onder die om standigheden bestaat er bij B. en W. vol strekt geen bezwaar, aan den Raad alle ge- wenschte inlichtingen omtrent den finan- cieelem staat der Vereeniging te verstrekken en, indien zulks verlangd wordt, deze reke ning ter inzage van de leden neder te leggen. In de tweede plaats is door den geachten interpellant gevraagd of B. en W. den direc teur en een der leeraren van de Hoogere Burgersohool hebben: onderhouden en op het ongepaste hunner handelingen hebben ge wezen, wegens een op touw gezette campagne tegen een der leden vaui deni gemeenteraad. Hierop moet ik den heer Kleber antwoord geven, dat aan het college van B. en W. door geen der leden van den gemeenteraad eene klacht is ingediend omtrent eene minder ge paste handelwijze door gemeente-ambtenaren gepleegd, zoodat er voor B. eu W. geen redenen bestonden omi bedoelde ambtenaren tot hun plicht te brengen. Maar ik wensch hierbij nog op te merken, dat al ware zoo danige klacht ingediend, het naar mijn oor deel niet tot de bemoeiing van B. en W. be hoort, wegens eene persoonlijke quacstie tus- schen een lid van den gemeenteraad en' ge meente-ambtenaren tusschenibeide te komen, otoidat gemeente^amlbticnarein. niet» onder cura- tcele van het Dagelijksch bestuur staan. Alleen, indien zich het geval voordeed dat een gemeentelijk ambtenaar en een lid van den gemeenteraad in de uitoefening hunner betrekking met elkander in aanraking kwa men en daarbij de ambtelijke hiërarchie door dén gemeente-ambtenaar uit het oog werd verloren, dam zou er m. i. voor B. en W. aanleiding bestaan den gemeente-ambtenaar op zijn plaats te zetten. Ik meen hiermede de vragen van den ge- achten interpellant beantwoord te hebben-. De heer Kleber. Mijnheer de voorzit ter, wat uw antwoord betreft op mijne eerste vraag, moet ik opmerken, dat dit geen vraag i geweest is, maar een verzoek. Het is mij bekend, dat alleen B. en W. de rekening van de vereendging de Ambachtsschool hebben goed te keuren en dat de raad niet het recht heeft inzage van die rekening van B. on W. te vragen. Uw antwoord geeft mij reden om u dank te zeggen voor uwe ver klaring, d'at heb dagelijksoh bestuur bereid is inzage te geven van, de rekening. Wat uiw antwoord op mijn tweede vraag betreft, in zekeren zin kan ik met hetgeen door u werd aangevoerd, meegaan. Ik heb over de handelingen van de door mij ge noemde ambtenaren niet gesproken, toen die plaats hadden in. politieke vere-cnigingen alhier, maar over dingen, die hebben plaats gehad in de vergaderingen van de verecni- ging de Ambachtsschool Die vereeniging ge niet van de gemeente een belangrijk subsi die. en nu lcoant het mij voor misschien is het voor B. en W. onmogelijk om dat te dat wil ik niet beslissen dat doen, deze vereeniging niet mag worden 13 ge-

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 5