rs:ïï 336 3<e Jaargiui{ï< Donderdag 9 Juni 1904. BUITENLAND. E C FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. em franco per post1.75. nderlijke nummers0.05. Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van [>n- en Feestdagen. ertentiën, mededeelingon enz., gelieve men vóór 10 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C<>. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÈN Tm 1—# wg«l« Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. •Burgemeester der gemeente Amersfoort ingevolge de laatste alinea van art. 55 Lies wet bekend, dat op 15 Juni e. k. van oormiddags 8 tot des namiddags 5 uur de ning zal plaats hebben voor de benoeming ier leden der Provinciale Staten tusschen indidaten, hieronder alphabetisch gerang- VAN" BEEK, C. Th. BOIjK, J. VAN DHR BURG, K. HARTMAN, P. SOHIMMELPENNINOK, Mr. F. D. Graaf wens wordt in, herinnering gebracht de lepaling, vervat, in art. 128 van het Wet- van Strafrecht, luidende: 'j, die opzettelijk zich voor een ander uit- e, aan een krachtens wettelijk voorschrift schreven verkiezing deelneemt, wordt ge- met gevangenisstraf van ten hoogste één ïersfoort, 7 Juni 1904. De Burgemeester voornoemd. "W UU TIERS. rgemeester en Wethouders van Amersfoort ;en ter openbare kennis, dat het kantoor len Gemeente-ontvanger op den, 15. Juni gesloten zal zijn wegens de te houden stem- voor vier leden der Provinciale Staten. - ïersfoort, 7 Juni 1904. en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, Th. SANDBHRG. WUIJTIERS Politiek Overzicüt Marokko. steeds houdt de roovenlioofdman uTi de beide door hem onder den rook van jer weggevoerde blanken vast. De Ame- msche regeering denkt er over het cska- dat zij naar de haven van Tanger heeft nden, wat te doen te gevenzij wil een okkaansche haven bezetten en beslag in op de invoerrechten van de daar bin- comende goederen als middel om den an te dwingen zich aan de bevrijding de Amerikaanschen burger Perdicaris gen te laten zijn. Eene afdeeling matro is te Tanger aan land gezet om politie- st te verrichten, merkwaardig genoeg voor het Amerikaansche maar voor het fische consulaat. ie bezetting zal natuurlijk van tijdelij- aard zijnzij iheeft een bepaald omschre- doel, en wanneer dat bereikt is, dan 'alt de reden voor de bezetting. Het ische protectoraat, dat in de met Luge- gesloten overeenkomst van 8 April jl opgesloten, zou daarvan dus geen af- ïk hebben te duchten, en bericht, dat aan eeu Zwitser&ch blad Berlijn gezonden was, heeft een oogen- de gedachte doen ontstaan, alsof tschland het voornemen koesterde om tie Franscbe hegemonie in ihet Marok- nsche gebied inoreuk te maken. Het d namelijk in, dat Duitschland onder- delde over den afstand van een haven de westkust van Marokko. De Berlijn- correspondent van het Journal des Dé- heeft dit bericht beslist tegengespro- ihij verklaarde, dat zoomin do Keizer graaf Biilow er aan dachten zulk een h te stenm omdat een haven niet alleen zou kosten, maar ook van zeer twijfel- tig nut voor Duitschland zou zijn. Eene cieuse nota, wie over deze zaak in Parijs litgegeven, houdt in, dat Duitschland er oogenblik aan schijnt te hebben ge ilt een haven te verlangen. „Zijne poli tiek blijft zoodanig als graaf Biilow haar verklaard heelteene handelspolitiek, die er alleen op bedacht is de noodige veiligheid voor den Buitsclien handel te verkrijgen. Reeds gedurende ue ouderhandelingen over de Fransen-Engelse he overeenkomst werd het als van zelf sprekend beschouwd, dat Duitschland van de nieuwe waarborgen voor orde en veiligheid zou profiteeren, die de Sultan onder Fransehe leiding aan de vreem delingen zal bieden. Deze stellige zekerheid is voldoende geweest om de realistische diplomatie van Duitschland tevreden te stel len. Zonder twijfel is er in Berlijn ene koloniale partij, die groote oogmerken en ver reikende gedac.«,en koestert- maar de regeering heeft zich voorgenomen verstan dig te zijn. Zoo zegt ten minste het orgaan van den rijkskanselier. De Temps heeft hetzelfde onderwerp be handeld in een artikel, aan het slot waar van werd gezegd„De rijkskanselier heeft in den rijksdag zeer verstandige woorden gesproken en de omschrijving, die hij- gaf van de inzichten van Duitschland met be trekking tot Marokko, waren volkomen dui delijk. Allen, die zijne en 's Keizers gedach ten kennen, stemmen overeen, dat er niets veranderd is. In ieder geval heeft zoo min de Fransehe minister van buitenlandsche zaken als het Duitsche gezantschap' kennis van die beweerde onderhandelingen gedra gen. Het is wel interessant, de Duitsche diplo matie zoozeer te hoeren prijzen door de Fran sehe officieuse organen. Wanneer wijl binnen kort dergelijke loftuitingen hooren van Spaan- sclie officieuse organen op de Fransehe di plomatie, dan zal dat liet bewijs leveren dat de onderhandelingen, die thans over Marokko gaande zijn tusschen de regeeringen van Frankrijk en Spanje, tot een goed einde zijn gebracht. Hier hangt Spanje geheel van Frankrijk's welwillendheid af, want niet al leen door Engeland, maar ook door Italië, den anderen Middellandsche zee-staat, is Ma rokko aan Frankrijk prijsgegeven. Engeland en Italië hebben dus Frankrijk tot heer en meester over Marokko gemaakt. Nu is wel door Engeland zoowel als door Frankrijk bij 't sluiten van de overeenkomst van 8 April in Madrid de verklaring afgelegd, dat de be langen van Spanje in Marokko niet zullen worden gekrenkt, maar uit de Fransch-Spaan- sche overeenkomst, waarover nu wordt onder handeld, zal moeten blijken hoe die verkla ring moet worden opgevat. Voor Spanje s internationale positie is het van groote beteeken is of de overeenkomst tus schen Frankrijk en Spanje spoedig zal kun nen tot stand komen. Een hooggeplaatste Spaansche staatsman heeft zich daarover in een interview tegenover een ooi-respondent van de Neue Freie Presse aldus uitgelaten „De jonge Koning heeft zich tegen het na jaar voorgenomen de buitenlandsche hoven to bezoeken. Berst moet hij, nadat hij reeds bij zijn eenen buurman, den Koning van Por tugal, geweest is, ook het hoofd van den. an deren naburigen staat bezoeken. Dit bezoek zal zonder twijfel achterwege blijven, wan neer de overeenkomst tusschen Spanje en Frankrijk betreffende Marokko niet tot stand komt. In dat geval zouden echter ook de voorgenomen bezoeken aan de hoven van Weenen en Berlijn achterwege moeten blij ven. Keizer Wilhelm heeft bij zijn laatste verblijf in Vigo Koning Alfonso laten belo ven, dat hij zijn gast bij de Duitsche ma noeuvres zou zijn. Het spreekt echter van zelf, dat de breuk met Frankrijk haast on heelbaar zou rijn, wanneer de Koning naar Weenen en Berlijn, niet echter naar Parijs ffing"- Komt dus de overeenkomst tusschen Spanje en Frankrijlk over Marokko spoedig tot stand, dan zal de Koning gepust gesteld zijne bui tenlandsche reis kunuen ondernemen en met Parijs beginnen. Duitschland. Te Gmunden is eergisteren het huwelijk voltrokken tussohen den groothertog van Mecklenburg-Schwerin en prinses Alexandra van Cumberland. Onder de bruilofsgeschen ken was een zwaar zilveren tafelmiddeustuk, als geschenk van die elementen der bevol king van Hannover, die nog de trouw bewa ren aan het heersckershuis, dat tengevolge van de gebeurtenissen van het jaar 1866 de kroon van Hannover heeft verloren. De Rijksdag heeft gisteren overeen komstig Üe door de commissie voor gestelde redactie, een wetsontwerp aangeno men tot wijziging van de muntwet. Het houdt in, dat voortaan de 50 pfennig stuk ken meer zilverhoudend zullen geslagen wor den om ze beter te onderscheiden van de 10- pfenuig-stukken, die met een sterker koper gehalte en dikker geslagen zullen worden. Verder zullen voortaan drie mark stukken als pasmunt geslagen worden. Deze laatste bepaling, die door de commissie was inge- lascht, had de regeering voor bedenkelijk en niet rijp voor beslissing verklaard. Graaf Paul Hoensbroech, een voormalig lid van de Jezuïetenorde, beweerde eenigen tijd geleden, dat die orde werkelijk de stel ling had gehuldigd: „Het doel heiligt. de middelen". De afgevaaraigde kapelaan Das- bach betwistte dit- en stelde tevens een be drag van 2000 mark beschikbaar voor het geval, dat graaf Hoensbroech slaagde in het leveren van het bewijs van zijne bewering. De graaf bracht zijn bewijsmateriaal bijeen, maar kapelaan Dasback weigerde de beta ling, omdat z. i. de bewijslevering mislukt was. Pogingen om een scheidsgerecht samen te stellen, mislukten. Graaf Hoensbroech stelde daarop een civiele vordering in. De rechtbank te Trier heeft echter deze vorde ring afgewezen, omdat de onderhavige transactie was te beschouwen als eene wed denschap, die ingevolge art. 762 B. W. niet vatbaar was voor beslissing door den rechter Derhalve moest de eisch worden ontzegd, zonder dat kon worden ingegaan op de vraag of de eischer al dan niet geslaagd is in zijne bewijsvoering ten aanzien van de leer stelling der Jezuïeten. Servië. Uit Belgrado wordt bericht, dat den lOen Juni, den gedenkdag van den moord op Ko ning Alexander en Koningin Draga, een plechtige zielsmis gehouden zal worden. Deze plechtigheid is door leden van de familie Obrenowitsch georganiseerd. Op denzelfden dag zullen de studenten van do boogeschool te Belgrado een meeting houden, waarin deze moord verheerlijkt zal worden. En de officieren van het garnizocu zullen een bal geven Dergelijke feesten worden ook georgani seerd in verschillende provinciesteden. Rusland. De gerucnten, die er van gewagen, dat de positie van graaf Lamsdorff geschokt zou zijn, worden volgens een bericht van de Pol. Corr. uit Petersburg door alle wel ingelichte kringen van de Russische hoofdstad als vol komen ongegrond beschouwd, omdat er stelli-' ge aanwijzingen zijn, aat graaf Lamsdorff als minisfer steeds liet vertrouwen van den Keizer geniet. De loop van de gebeurtenis sen in Oost-Azië is des te minder in staat dit vertrouwen te schokken, omdat algemeen bekend is, dat graaf Lamsdorff tot de meest besiiste voorstandei's van een vreedzaam overleg met Japan behoord heeft. Turkije. Kemal Eddiu Pacha stemt toe in de schei ding van zijne vrouw prinses Naime, de doch ter van den Sultan. Voorshands blijft hij ge ïnterneerd in den konak van zijne moeder. Marokko. Een telegram ,uit Washington bericht, dat Ajnerikaansche matrozen in Manoklko aan wal zijn gezet. De bevelhebber van het 'Amerikaansche eskader Ckadwick seinde van Tanger aan het departement van marine: Ik heb een wacht geplaatst in de Belgische legatie, op eene daartoe strekkende aanvrage van onzen con sul-generaal alhier. Midden-Azië Uit Calcutta wordt bericht, dat binnen kort een Britsch gezan chap zich van daar naar Kaboel op weg zal begeven. De houding van den Emir van Afghanistan is namelijk onbevredigend geworden. Zelfs wordt er ge mompeld, dat bij geweigerd heeft de hem door de Britsch-Indische regeering toegeken de jaarlijksch© toelage verder aan te nemen. Het gezantschap zal doze en andere gewich tige vragen met den Emir hebben te bespre ken. Thibet De Tibetanen hebb.-n een aanval gedaan op den post bij Kangma. De verliezen van de Engelschen waren een Goerka dood, vijf gewond. De vijand liet 164 dooden in de na bijheid van den post achter. Congostaat Uit de gisteren .gepubliceerde brief wisseling betreffende het bestuur van den Congostaat blijkt, dat de regeering van den Congostaat de namen heeft gevraagd van de getuigen, die de inlichtingen gaven, welko in het rapport- van den Engelschen consul Casement zijrn opgenomen. Lord Lans- downe verzocht waarborgen ten behoeve hun ner bescherming, indien de namen der ge tuigen werden opgegeven. In haar antwoord gaf de Congoleesche regeering geen waarbor gen, die lord Lansdowne voldoende voor kwamen. De Engelsclie minister bracht nu in een schrijven van 6 Juni iu herinnering, dat een nauwgezet en onpartijdig onderzoek reeds door de regeering van den Congostaat was beloofd, maar hij voegde er bij, dat in de bijzondere omstandigheden, welke zich thans voordeden, een onderzoek door Coiigoleesche ambtenaren of door agenten van de gecon- cessioneerde maatschappijen noch onpartijdig, noch overtuigend zou zijn. De minister stelde daarom voor de benoeming van een bijzon- ckre commissie, die belast zal worden met j liet instellen van een enquête, samen te stel- len uit personen van erkend gezag, die niet 1 met. den- Congo in verbinding staan. Die i commissie zou volmacht moeten hebben om getuigen onder allen waarborg voor hunne bescherming te hooren. De Engelsche regee ring zou aan deze commissie alle inlichtingen verschaffen, die zij geven kan. Zuid-Afrika. Uit Pretoria wordt aan do Standard berichtEen zoo juist ontvangen offi cieel telegram meldt, dat een blanke onbetwistbaar vermoord is in het dis trict Zoutpansberg door inboorlingen. De Eoercn dreigden het gebied te zullen ontrui men, tenzij hun bescherming werd verleend. Een eskadron Zuid-Afrikaansche politie is naar de grens gezonden. Gisteravond is ge neraal Beijers naar het noorden vertrokken met voorkennis van de regeering, om 500 geweren te verdeelen, ten einde de Boeren aan de grens te wapenen. De oorlog in Oost-Azië. Db volgende berichten over den oorlog wor den hier vermeld Petersburg, 8 Juni. Een telegram van stad houder Alexejew van den 7en bericht: Schout-bij-nacht Witthoefft bericht, dat in den strijld bij Kintsjou de Russische rechter vleugel, behalve door den kanonneerboot Bohr, nog door de kauonneerbooten Rurny en Boiki met nadruk ondersteund werden. De schepen keerden na den slag terug naar Port Arthur. In den nacht van 26 Mei werden tien tor- pedobooten uitgezonden, waarvan een op eene mijn liep en zonkde bemanning werd gered. Tokio, 8 Juni. Vier kanon neerbooten de den Maandag te middernacht eene nauwkeu rige verkenning met- het doel den ingang van de haven van Port Arthur te verken nen. Zij! waren aan een hevig kanonvuur bloot gesteld. Kanonneerboot no. 4 werd achtmaal getroffen en leed eenige schade; een matroos werd gedood, twee werden gewond. Tsjifoe, 9 Juni, Vijftig jonken met Clii- neezen aan boord, zoowel kooplieden als koelies, verlieten Port- Arthur iu den mor gen vau den 8en met vergunning van de Russische overheden, en zijn zoo juist hier aangekomen. Hunne mededeelingen loopen uiteen, maar de Chiueezen melden overeenstemmend, dat er gedurende vier dagen een strijd woedt bin nen tien mijlen van Port Arthur. Alle sol daten zijn uit Port Arthur naar het front gegaan. Slechte drie groote schepen eu een aantal kleineren zijn in d© haven gebleven. Wat er van de andere groote schepen gewor den is, kunnen de Chiueezen niet verklaren. 2ij' zeggen, dat alle forten meer of minder beschadigd zijn door de laatste bombarde menten. De laatst gelegde mijnen in den in gang van de haven ziju ontploft gedurende een onweer. Petersburg, 8 Juni. Het Russische Tele- graaf-agentschap maakt het volg nde bericht bekend uit Liaojang van hecien Chineezen dee- len mede, dat op 6 Juni onderscheiden krach tige aanvallen, zoowel te water als te land, op Port-Arthur werden gedaan. Do aanval len werden met groote verliezen, en met ver nietiging van het derde Japansche loger-corps afgeslagen. De positie dor Japanners bij Kwantong is zeer moeilijk. Uit dezelfde bron zijn geruchten afkom stig, dat- de beide Russische eskaders zich voor Port-Arthur hebben vereenigd en dat een zeeslag heeft plaats gehad, waarbij vier groote Japansche schepen zijn vernietigd. ROMAN VAN ALEX. RÖMER. Sij aarzelde het was moeielijk den jui» vorm te vinden, zonder haar eigen broe- aan te klagen, en bij de voortdurende rstehng tegen de verachting van den haai' t> na bestaande, kwam een vergelijking schen dezen man van eer en haar broe- r vol smartelijke bitterheid in Haar op. Bij merkte haar aarzeling en kwam haar ïl te hulp. „U is mij geen opheldering schuldig", rak hjj, „u hebt- natuurlijk goede rede- n, voor wat u doet. Ik weet, dat- u nooit nder overleg en nooit liefdeloos zult han- len. Spaar u elk woord, dat uw verdriet binnen brengt. Wiji kennen elkaar immers stellen onoeperkt vertrouwen in clkan- ir, <niet waar?" iuj hield naar hand vasten zag haar diep de oogen. Daarin vond hij: zeker het toestemmend itwoord op zijn vraag; hij keerde zich al- ans snel om en ging heen. Zij bleef een paar seconden op dezelfde aats staan. Ja zij stelde een onbeperkt vertrou- en in hemhij was haar vriend, a' was ook veel in hem haar raadselachtig en al zouden ook zeeën hen soheiden en zij hem nooit, nooit weerzien. Haar moeder deed de deur ojien en keek om het hoekje. „Is hij weg? O Ellen, wat is dat- een aar dig mensch; ik begrijp nu, dat hij je niet onverschillig is gebleven. Mijn lieve kind, we zijn met erg door het geluk uitverko ren waarom moest hij nu al verbonden zijn elders ik geloof werkelijk, dat hij veel van je houat." Ellen kuste haar moeder en staarde wee moedig voor zicih uit. „Moedertje, het doet mij pleizier, dat hij u bevallen is overigens moet u niet zulke gedachten koesteren. Ik ben immers zoo'n heel verstandig meisje." „Ja, dat ben je, en soms denk ik, dat alles nog goed wordt-. In Leopold's leven zal ook een keerpunt komen, wanneer hij eenmaal vasten grond ouder de voeten krijgt." „Mama, ik moet eerlijk bekennen, dat ik vreeselijk moe benzoo n feestdrukte. en dan nog een avontuur tot slot-, is voor mij ïete ongewoons. Ik wou graag een uurtje gaan liggen, dan ben ik weer frisch." „Doe dat-, mijn kind. Natuurlijk ben ie doodmoe. Ellin ging naar haar kamer. Het was haar te pijnlijk, haar moeder zoo te hooren pra ten. Wat stonden ihaar een teleurstellingen te wachten. Het zoo lang «ewenschte keer punt zou misschien spoedig komenmaar het zou heel iets anders brengen dan wat zij voor Leopold hoopte. Ellen ging op haar bed liggen naar kracht was gebrokende vreeselijke spanning barer zenuwen 'oste zich op in eeh vloed van tranen. 's Avonds ging zij nog eens den -heer Gol- dau bezoeken, niettegenstaande zijn bevel, om pas morgen te komen. Zij, had nog altijd zijn veranderd uitzicht- vóór zich, met de uitdrukking va-n vriendelijkheid, toen hij af- 1 scheid van haar nam. Schneider kwam haar in de voorkamer tegemoet-, „Ik wou juist sturen om u en om mijn heer den advokaat", zei hij ontdaan. De dokter is binnen mijnheer slaapt weer zoo 'vreemd. Vanmiddag was hij; betertoen heeft hij den notaris met getuigen laten komen en zijn testament veranderd. Ik moest dat gisteren al bestellen, maar toen de heeren weg waren, zonk hij ineen en nu slaapt hij weer. Ellen ging de ziekenkamer binnen. Zij wist-, 'dat. Leopold weer niet thuis was, en ofschoon zij er hem 's ochtends om gevraa-gd had, had hij toch geen bood schap achtergelaten, waar hij te vinden was. Die dokter, die voor het- bed zat en de pols van den patiënt voelde, gaf haar een fceeken. zich stil te houden. Toen stond hij zacht-jeï op en kwam bij haar „Is mijnheer Kramer hier?" vroeg hij. „Neen, he'aas niet. Ik heb hem laten roepen, maar de zieke gaf vanmorgen te kennen, dat hij ons pas morgen hoopte te zien." „Hm ik geloof niet, dat hij weer tot •bewustzijn komt. Dit is zijn laatste slaap hier heneden. Het hart zal spoedig Stil staan." Ellen was geheel verslagen. Zij trad zacht jes op 'het lvod toe en boog zich over den zieke heen. Wat j^ig hij er vriendelijk uit voel beter dan zij hem ooit had gezien. De rimpels waren verdwenenop het hooge voorhoofd lag een trek van stillen vrede; een vriendelijke glimlach speelde om den ouden mond. Nu stokte de adem een heele poos dan verhief de borst zich nog eens in eeu laatste zucht, het lichaam strek te zich uit, het hoofd vael achterover „Het is voorbij", zei de dokter, „een schoone dood." Ellen stond ernstig naast het bed en vouw de de handen. Zij voelde dat zij dezen doode had liefgekregen in korten tijd, dat zij hem kende, ondanks zijn grillen en minder aan gename eigenaardigheden. „Hij wias oen man van, oer", zei de doktor ernstig. Ellen keek op. Zii meende buiten eeu ge- druiscb te hooren en hoopte dat het Leopold zou zijn. Maar hij was het niet; liiji.was ook in dit uur niet op zijn. plaatshij, voor wien de doode zoo trouw gezorgd had. Nu werden de bedienden binnengeroepen en men beraadslaagde over de te nemen maatregelen. Het was lart geworden, halftieu, toen Ellen langzaam naar huis wandelde. Haar moeder was zeer getroffen dooi- de tijding, welke zij haar bracht-. Zoo spoedig had zij het einde niet verwacht; zij klaagde er over, dat Leopold niet te vinden was ge weest, maar verontschuldigde hem dadelijk weer. Hij had dit niet kunnen voorzien, daar hij den patient dien echtend buitengewoon goed had gevonden. Zij l>eklaagde zich ook. dat zij er zelf niet lntd kunnen zijn, om den overledene nog tons te kunnen bedanken. Ellen zat in een hoekje en sprak geen woord. Door al het klagen van haar moeder heen klonk oen heimelijke vreugdetoon, een verlicht ademen, als na een lange spanning. Zij hoopte uu op zorgelooze dagen. Ellen zat onophoudelijk te luisteren of zij den stap van haar broeder nog niet. hoorde. Hoe zou hij het dragen, als uu in werkelijk heid zijn hoop de bodem werd ingeslagen. Wat stond hun allen te wachten? Met het bekend worden dezer teleurstelling zouden Leopolds scli u 1de i pc hers allen opkomen en wat dan Zij. had een gevoel, dat. een vriend, wiens reddende hand- men nog had kunnen grijpen, vandaag was heengegaan. Zij1 overreedde haar moeder, om naar bed te gaan en bleef zelf op, om op Leopold to wachten. Ttgon middernacht kwam hij. Hij had de tijduig van den dood nog ontvangen, was naar het sterfhuis gegaan, had Schneider ge sproken en ook den doode gezien. Hij zag er ontdaan uit; in hooge mate zenuwachtig. Hij liep onophoudeliik in do kamer op en neer. D«e tegenwoordigheid va-n zijn zuster scheen hem te verlichten, omdat- hij zich tegenover haar uitspreken kon. „Wie kon dat vanmorgen denken", zei hij, „hij was zoo helder en opgewekt, buitenge woon helder en vanmiddag had hij nog den notaris bij zich gehad. Wat kan hij nu nog veranderd hebben - hij was zeo'n vader- socuur, had alle3 al jarenlang in orde. Ben ik van morgen onvriendelijk tegen hein ge weest, Ellen?" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1