V. 8. Vrijdag 8 Juli 1904. BUITENLAND^ FEUILLETON. GRAAF W. 62. 3de Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS Par 8 maanden toot Amersfoort L.29. Mém fftmco per post A!sonderlijke nummers0.09. Déze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Adv'ertentiën, mededeeüngen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÈN Tan 1_5 regelt v Elke r&él Meer Groote létters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrilf bestaan voordeellge bepaUngen tot het herhaald advèrteeren in dit Blld bg aoöfi8hml5l iAm circulaire, bevattende de voorsraafdén, 'rfórdt op aanvrug toegezonden. Politiek Overzicht De robbenvangst in de Behringzee. Blijikena eene mededeeling, die uit de re- geeirings bureaux aan de Engelsche pers is gedaan, heeft de regeering stappen gedaan om de Britsche belangen bij de robbenvangst in de Behringzee, die niet- zonder beteekenis zijn, te behartigen. De tegenwoordige oor logstoestand in de wateren van Oost-Azië deed vreezen, dat de Japanners strooptoch ten zouden doen naar die streken, of dat zeeschuimers gebruik zouden maken van de omstandigheid, dat de oorlog Rusland ver hindert de politie in de Behringzee met den vereischten nadruk uit te oefenen, om de visscherijen te plunderen, inzonderheid die van do Komandorski-ei landen, ook Koper- ei landen" genoemd, op de hoogte van de oostkust van Siberië. De Engelsche regeering heeft zich het be lang van de bescherming van de robbenvangst aangetrokken. Zij heeft van de Japansche regeering do verzekering ontvangen, dat deze alles zal doen wat in hare macht is om te verhoeden, dat Japansche schepen in de Behringzee dingen doen, waartoe zij niet ge rechtigd zijn. Verder keurt Japan goed do tusschen Engeland en Rusland gesloten over eenkomst, volgens welke Engeland, zoolang de oorlog dfturt, de bescherming van de rob- benvisscherij aan de oostkust van Siberië en de zorg voor de bestraffing van roorvers en zeeschuimers op zich neemt. De faciliteiten, die hiervoor aan de daarmede belaste En gelsche oorlogsschepen bij het innemen van kolen in Petrapawlowsk zijn toégezcgd, zijn dezelfde, die anders aan oorlogsschepen in de havens van een bevrienden staat worden verleend. Van hunne zijde oefenen de Ame rikanen het politietoezicht, uit op de Priby- low-eilanden, die ar.n de Vereenigdc Staten behooren. Zoo is deze zaak, 'naar 't schijnt, tot te vredenheid van alle betrokken partijen ge regeld. Maar het blijft een zeer eigenaardig geval. Do Daily News stelt dit aldus in het licht „De robben, die ver weg in de Behringzee rondzwemmen, hebben eene eigenaardige complicatie teweeggebracht iu de betrekkin gen van Groot-Brittannië, Rusland en Japan. Rusland heeft zijme handen zoo vol, dat het niet in staat is de .bescherming op zich te nemen tegen Japansche zeeroovers, en in deze moeielijkheid komt Groot-Brittannië het te hulp. Het is geen geheel altruistische handeling, voortkomende uit onze liefde voor do Russen. Het komt zelfs niet eens voort uit onze sympathie voor de robben. Maar deze aanvallige dieren zijn een belangrijke factor iu den Londensohon handel. Hier worden hunne huiden bewerkt en verkocht en veel gedragen. Vandaar onze bereidwilligheid. In ieder geval wij zijn gekomen tot eene rege ling met Rusland om de robbenvangst to besehermen tegen de mogelijke inbreuken van de Japanners. Wij hebben dus dezen zonderlingen toestand in 't leven geroepen, dat wij., een bondgenootschap gesloten heb bende met Japan, dat ons te eeniger tijd met Rusland in botsing kan brengen, met Rus land eene regeling hebben gemaakt,, die ons in botsing met Japan zou kunnen brengen. Het is belangwekkend en toont een mooi en, cmpartijdigen geest. Maar het is wel wat ver warrend voor een gewoon mensch." Wat de mogelijkheid van com plica,tiën tus- schen Engeland en Japan betreft, naar aan leiding van dit politietoezicht, dat Enge land op zich genomen heeft, theoretisch is dat zeker niet te ontkennen. Praktisch schijnt dat bezwaar echter minder to duchten te zijn, omdat Groot-Brittannië deze taak op zic'i genomen heeft met medeweten en voor kennis van zijn Japansohen bondgenoot. Daardoor kan worden verhoed, dat de be staande oorlogstoestand de maatregelen te niet doet, die men reeds eenige jaren gele den, in 1897, beeft genomen om te verhoe den, dat -de jacht op zeehonden in de Behringzee ontaardt in een© uitroeiing van deze diersoort. jacht op zeehonden begint in Juni eu duurt gewoonlijk tot het laatst van, Juli, iu menig jaar echter ook tot September. De zeehondenjagers zijn gewoon slechts do twee- a driejarige mannetjes te dooden. Zoodra zij eene kolonie hebben opgespoord, snijden z\, haar in den vroegen morgen van de kust af en jagen haar dan naar de plaats, waar het bloedbad zal p'aats hebben. De jagers laten de zeehonden in troepen van 20 a 30 stuks uit den kring en slaan dan door slagen n.et een stok op den schedel, de als prooi uit gekozen dieren neer. Degenen, die op roof uitgaan, maken echter geen verschil tus- schen do mannelijke, vrouwelijke en jonge dieren. Zij hebben middelen gevonden om de dieren in zee te dooden, zelfs op 200 mij len afstand van de kust. Natuurlijk wordt door deze wreede en onverstandige slaehtings- methodo groote schade aangericht, want in het water zijn geslacht en leeftijd van de dieren niet te onderscheiden. De Nowoje Wremja gaf onlangs riifere over deze ver nieling van zeehonden. In 1899 doodde men IG.000, thans 25.000 stuks van deze dieren. Dat het aantal door deze wijze van jagen belangrijk afneemt, ligt voor de hand; uit de zee van Ochofschk beginnen zij zelfs reeds te verdwijnen. Om aan dit woeste vernielingswerk paal cn perk te stellen hebben Rusland en de Vereenigde Staten eene overeenkomst ge sloten, die het, barbaarsch slachten van zee honden principieel verbiedt. Japan was een van de eerste staten, die tot deze overeen komst toetrad. Nu is ook de toestemming van Engeland verkregen, en daar Rusland thans geen oorlogsschepenkan missen om zorg te dragen, dat aan deze verbodsbe palingen de band wordt gehouden, heeft En geland die taak, zoolang de oorlog duurt, op zich genomen. Dat is de beteekenis van de nu tot stand gekomen regeling. Engeland. De regeering heeft besloten het wetsont werp op de immigratie van vreemdelingen voor deze zitting prijs te geven. Rusland. Dte Keizer gaat morgen op reis, om achter eenvolgens Pensa, Sysran, Samara eu Kasau to bezoeken. Het doel van deze reis is het 5e eu 6e legercorps te inspecteeren vóór liet ver trek naar Oost-Azië. Bij keizerlijke ukase is het aantal man schappen, die in dit jaar op grond van de militiewet bij het leger zullen worden inge lijfd, op 447,302 bepaalid. Ritzau's bureau 'bericht uit Helsing- fors: Maandag morgen werden de oud senator generaal Scihaumati (de vader van Eugenius Schauman), de beide hoogleeraren aan de universiteit alhier dr. Ernst Estlan- der en Th. Ho men, de bank ambtenaar Alf- than en de assistent-bibliothecaris Gumme- ruE onder bewaking van gendarmen naar Petersburg overgebracht. Men neemt aan, dat generaal Schauman daar verhoord zal worden Turkije. Onlangs gang het gerucht rond van een door de Vereenigde Staten tegen Turkije voorgenomen vlootdemonstratie. Aanleiding zou de behandeling zijn, die eenige Ameri- kaansche burgei's in Turkije hadden onder vonden, zonder dat nadere bijzonderheden daarover werden bericht. Thans verklaart een bericht uit Konstantiniopol op grond van inlichtingen uit Amerikaansohe kringen dit gerucht voor ongegrond. Een feit is alleen, dat door de Vereenigde Staten verschillende bez— aren bij de Turksche regeering werden ingebracht, waaraan slechts langzaam wordt tegemoet gekomen. Tot eene vlootdemon stratie bestaat echter te minder aanleiding, omdat ook de andere staten, wat het tempo betreft waarin hunne zaken met de Porte worden afgedaan, tegenover de Porte zich in dezelfde omstandigheden bevinden als de Unie. Drie schepen van de Russische vrij willige vloot zijn de zeeëngten gepas seerd. Een droeg de vlag van het Roode Kruis en was bestemd voor Suez, de beide anderen waren geladen met kolen en materieel en bestemd voor de Middelland- sche zee. De Porte eischte van het Russi sche gezantschap de schriftelijke verklaring, dat de machtiging tot den doorvaart aan de onzijdigheid geen afbreuk kan doen. De Porte heeft den termijn voor het ïe- patrieeren van do Bulgaarsche uitgewekenen, die verleden Dinsdag afliep, met eene maand verlengd. Thibet In bet Lagerhuis las minister Bro ei riek een officieel telegram voor, dat het Reuter-telegram, betreffende do verove ring van een Tibetaansch fort bevestigde. Hij voegde er bij, dat de strijdmacht der Tibeta- nen op 5000 man wordt geschat. Hunne ver liezen zijn onbekend; aan Engelsche zijde werden een officier en drie man gedood, vier officieren en 23 man gewond. Oost-Azië. Over de bewegingen van Engelsche sche pen in Oost-Azië wordt bericht: Tientsin, 8 Juli. De Espiègle is uit Nioetsjwang vertrokken naar Tsjingwanghao. De Russen maken bezwaar tegen de aanwe zigheid van het schip hier. Een Russische kanonneerboot is in den mond van de rivier voor anker gegaan, naar inen gelooft, met het doel den doortocht te betwisten, wan neer de Espiègle mocht terugkomen. Weihaiwei7 Juli. Een Engelsoh eskader, bestaande uit vier pantserschepen, vier krui sers, een torpedoboot en een adviesjacht, is onverwachts heden namiddag om vier uur vertrokken in oostelijke richting met onbe kende bestemming. Vereenigde Staten. In Sint-Louis is thans de democratische nationale conventie tot aanwijzing van den candidaat voor het presidentschap vergaderd. De voorzitter Williams viel in zijne opening* rede Roosevelt en diens eigenmachtige poli tiek heftig aan. Hij verklaarde, dat hef munt- vraagstuk was afgedaande democraten moe ten hunne aandacht aan andere dingen vrij den, o.a. aan Ce herziening van het tarief T,on invoerrechten, die echter niet op radicale wijze moet worden aangevat. Tegen de poli tiek van Roosevelt in de raskwestie verklaarde hij zich met grooten nadruk; dat vraagstuk moet aan de zuidelijke staten ter oplos3ing worden overgelaten. Wat de Trust-kwc:t'e betreft, verklaarde hij, dat de verminde-ring van het tarief een van de be6te midde'en was tegen de buitensporigheden van de trusts. Bij de vermelding van den raam van den oud-president Grover Cleveland, barstte de vergadering in een woest bijvalsgebuil los, dat negen minuten aanhield. Het democratische plotform (politieke ver- kiezings-programma), dat is vastgesteld, sluit zich bij de rede van Williams aan en kcit verder met nadruk op voor de pogingen van de arbeiders om hun toestand te verbeter^a. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Sjanghai, 7 J uh(Morring Post). Rus sische uitgewekene!!, pas van Tsjifoe hier ge komen, die verleden Zondag Port Arthur verlaten hebben, spreken tegen, dat er den 27en Juni een Russisch wachtschip gezonken is. Tsjifoe, 7 Juli. (Standard). De Japanners bou'wen forten om Port Arthur te bom bar deeren, op den Wolfsiberg, vijf mijlen ten noordoosten van de vesting. Tsjifoe, 7 Juli. Volgens Chineesche be richten, heeft den 4en een gevecht plaats gehad om een van de heuvels ten noord oosten van Port Arthur. De Russen hadden 100 dooden en omstreeks 50 gewonden. Clii- neezen worden uitgezonden, om de dooden en gewonden weg te brengen. De Japanners, die den tweeden heuvel keten rondom Port Arthur hebben bezet, verzamelen zich nu aan de oostkust van het schiereiland, naar 't schijnt met het doel om op te rukken tegen het marinekamp, dat den voomaamsten doorgang door de heuvels juist achter Port Arthur beheerscht Men gelooft, dat het lot van de vesting af hangt van de v.aag, of die plek onkwets baar is, die door 20,000 matrozen en mari niers wordt bewaakt. Toho, 7 Juli De kruiser Kaimiri is bij Talienwan den 5. dezer op een mijn gestooten en gezonken. Londen, 7 Juli. Het Japansche gezant schap ontving onder dagteekening van he den het volgende telegram uit Tokio: Admi raal Togo bericht, dat de kruiser Kaimon den 5en dezer, bij dichten nevel buiten Ta lienwan een bijzondere opdracht uitvoeren de, op oen Russische mijn is gestooten, waar door hij is gezonken. Drie officieren, onder wie kapitein Takaliaski, negentien onder officieren en matrozen worden vermist; de overigen werden gered. De Kaimon, het srliip dat de Japansche oorlogsvloot verloren heeft ten gevolge van het stooten op eene onderzeesche mijn bij Ta lienwan, was een ongepantserde kleine krui ser van 1400 ton. Het schip was iu 1882 gebouwd, liep 12 1 open in hrt uur en was bewapend met- een kanon van 17 en zes van 12 c.M. In een telegram van generaal Sacbarow wordt melding gemaakt van het gevecht, dat den 2en geleverd is tegen den rechter vleugel der Russische troepen te Kai-ping, bij het dorp Wan-t-sóao-loen, vlak bij de kust. Er werd veel heen en weer getrokken, maar wederzijds schijnen zoo goed als geen verliezen geledon te zijn. De talrijkste Japansche strijdmacht schijnt zich thans samen te trekken te Wan-tsja- poe, op den weg van Sioe-jen naar Hai-tsjeng. De Russische verkenningen van 3 dezer brachten aan het licht, dat de vijand den Daling-pas versterkte. Do correspondent van de Times in het hoofdkwartier van Koeroki bericht, dat de Motienlingpas den 30en Juni des morgens zonder strijd bezet werd. De Russen, die zich in alle baast op Liaojang schijnen terug te trekken, lieten groote aardewerken in 'fc zuiden van Lionsjwankan in den steek, zon der een schot te doen. Volgens een bericht uit Sjanghai aan de Morning Post zijn de Russisahe strijdkrach ten in Mandsjoerije als volgt verdeeld: 75,000 man in Charbin, 2500 man in Moek- den, 28.000 man in Liaojang, 35.000 man in Haltsjeng. 40.000 man in Tasjitsjao. De correspondent van de Matin te Jin- kou bericht, dat er stilstand in de krijgs verrichtingen is, wegens de regiems. Te Nioe tsjwang zijn een groot aantal Russische offi cieren aangekomen. Volgens den correspondent der New-York Herald te Seoel heerscht er eene cholera- epidemie in geheel Mantsjoerij©, die zich reeds tot Antoeng, aan de Jaloe, heeft uit gebreid. Men begint te Petersburg meer en meer tot het inzicht tc komen, dat generaal Koe- ropatkin over veel te weinig strijdkrachten beschikt om een besliseenden strijd met ae Japanners te kunnen wagen. Dientengevolge werd bij Keizerlijke ukase, behalve de mo bilisatie van troepen in het Petersburgscbe militaire district, ook nog het onder de wa penen roepen van de reservisten in talrijke gedeelten van de militaire districten Peters burg, Moskou, Kiew en Kazan bevolen. Daar Europeesch Rusland in 't geheel is ingedeeld in acht militaire districten, is reeds het halve gebied van het Czarenrijk door de mobilisa tie-maatregelen getroffen. Op nog slechts vier militaire districten hebben deze maatregelen geen toepassing gevonden; dit zijn de dis tricten Finland, v.ilna, Warschau en Odes- sa, derhalve die streken, die bij een oorlog met westelijk Europa en bij storing van het tegenwoordige evenwicht in het oorten aller eerst in aanmerking komen. Alleen zullen uit het1 militaire district Warschau twee met moderne snelvuur-kanonnen uitgeruste artil lerie-brigaden met bet eerste Petersburgscho korps, dat nog met kanonnen van oud model uitgerust is, naar Oost-Azië gezonden worden. Het warme jaargetijfde brengt in Oost- Azië niet alleen zware regens. In de Chi neesche en Japansche wateren is dit jaar getijde de tijd van de taifoens of kringsstor- men. Dat is een vijand, die voor zeilschepen zeer gevaarlijk kan wonden. De groote mo derne stoomboot-en zijn er beter tegen be stand. Kleinere stoomboten en iutzotaderbeid torpt lobooten kunnen in zulk een storm ge makkelijk vergaan. Daaruit vloeit voort, dat de operatiën in de Gele zee door deze kring- stormen zeer licht gestoord kunnen worden. Alle' kleinere schepen zijn genoodzaakt ziah ROMAN 14 VAN MORITZ VOlf REICHENBACH, door HERMAN LIND. „Blijft gerust, p?vpa, ik zal mijtn zaak al leen wel 'afdoen 1" „Doe dat, mijn jongen, doe datEen fa- tale historie maar als men verliefd is nu haal je Hij at zijne laatste woor den op, schudde liet grijtze hoofd en wendde zich van zijn zoon af. „Per slot van rekening is het wel dege lijk Vrouw Nemesis, die mij te pakken heeft" mompelde Fred, terwijl hij het sterfhuis ver liet. „Ter wille van mijn uniform zocht ik een meisje met geld terwille van het meisje Biet geld zie ik mij verplicht den uniform aan den kapstok te hangenArme kleine Wanda, wat zal zij zich oiver imijn langen w'egblijlvei^ verontrust hebben!" „■De ifamilie is toch alleen?" zei Fred tot den bediende, die hem de deur had geopend en -hem behulpzaam was bij het uitdoen van mjn overjas, unaar nog voor hij het ontken nend antwoord op die vraag had gehoord, had hij reeds aan de vele kleeding, die in de vestibule hing, gezien, dat er wel dege lijk bezoek bij de Drallers was. Onwillekeurig zuchtte Fred, maar daar werd de zijdeiör geopend en Wanda kwam met uitgestrekte handen naar -hem toe. „Eindelijkeindelijkriep zij. „Wat zie je er bedrukt uit! Toch niets ergs?" „Graaf Egdoff, de oudste en trouiwste Vriend van mijn vader, is van middag over leden" antwoordde hij eenigszins ontwij kend, „en papa moet bij de familie blijven, die voor 't oogenblik geen anderen manue- lijken steun heeft „Die arme Egdoffs! Die arme Hertha! En juist nu, terwijl ik zoo gelukkig ben Wanda's mooie oogen werden vochtig cu Fred kon Het niet over zijn hart krijgen haar nog meer te zeggen. ,.Tk had zoo graag onder ons willen blij ven," ging Wanda haastig sprekend voort, „maar mama stond er op, een paar andere menschen er bij te vragen, enkel familie en goede kennissen, doch zijl hield even op en boog het hoofd, t,ik vrees, dat zo niet erg in je smaak zullen vallen." Fred kwam binnen en zag zich aan een tal van dames en heeren voorgesteld, wier namen biji hem het eene oor in en het an dere uitgingen; er werd champagne rondge diend cn de hoer des huizes sloeg met ecu zekere plechtigheid een lange speech af, waar in veel 'voorkwam [van „otiverbasterd bloed" cn van den „adel des arbcids," welke speech eindigde met de bekendmaking van het en gagement aan „de goede vrienden'', waar aan het. voorstel werd vastgeknoopt-, te drin ken op het welzijn van Het jonge paar! Ei' weixl aungestooten en gedronken en met van vreugde stralende oogen zag Wanda haar verloofde aan. Nu «eerst behoorde zij hem toe, nu mocht ieder het weten en zij gevoelde «zich zeer, zeer gelukkig. Toen de gasten weg waren ze bleven trouwens niet lang, want het - uneerendeel gevoelde werkelijk .behoefte om het gehoor de nieuws aan een paar intiemen te gaan mededeelen trad Fred op den oommercie- raad toe. „Zou ik u nog heden om een onderhoud moglen verzoeken?" zeide hij en voegde er op den zonderling vragenden blik van rijn aanstaanden schoonvader met ©en nauwe lijks .-merkbare schouderbeweging er bij „O, de zaalk kan andere wel tot morgen wachten, maar ik kom gaarne zoo gauw mo gelijk tot een zuivere verklaring van min der zuivere toestanden." Den cominercieraad gingen tweo gedach ten door het hoofd „Hoeveel schulden heeft Hij?" en „Tot hoever zal ik met mijn offer vaardigheid doorgaan?" Hij. opende de deur van een zijvertrek. „Wilt, u hier maar bin nengaan Hij sprak op deuzelfden korten cn zake lijke n toon-, dien ook Fred tegen hem 'had aangeslagen, maar op zijn gelaat lag een ze ker machtsvertoon Van den meerdere tegen over den mindere. „Welnu?" begon «hij, toen «zij beiden-ge zeten waren, met zijn eene hand half den mond bedekkend, een beweging, die hij steeds maakte, als hij een ïekcning te veref fenen had en 't bij hem op betalen aankwam ..Tegenover een man van zaken zal ik ook mijn zaak kort behande'en," zcide Fred, wien de beweging van voorgewende luste loosheid niet ontgaan was. „Of wij er lang en 'breed over spreken, beteekent weinig, mijnheer Draller, maar de kwestie komt hierop neer, dat mijn regimentskommandant mij ronduit heeft verklaard, idat hij onder de officierevrouiwen -van rijn garnizoen niet de dochter wenscht te zien van een geld man, daar zulks in strijd is met de traditiën van het corps, die hij| door znn officieren zooveel mogelijk gehandhaafd wil zien. Al kan de kolonel, zooals u wel begrijpt, mijn heer Draller, mij niet rechtstreeks verbie den met het meisje mijner keuze te trou wen, liet .zou toahi later zoowel voor Wa«ndn« als voor mijl een onhoudbare positie wor den, als „Natuurlijk, dat gaat niet," viel onmid dellijk de commeroieraad in, wiens geldschie ters-voorkomen eensklaps veranderd was in het voorkomen van een toegenegen vriend. „Later zoudt ge toch door de omstandighe den uw regiment, misschien wel den dienst, te verlaten hebben, en dan is het veel 'beter, dat wij de eer aan ons houden. Het spreekt van zelf, dat ik onmiddellijk 'bereid ben, in ieder opricht aan uwe wenschen te ge- moet te komen." „In de eerste plaats moeten wij de vraag behandelen, of ik ergens anders zal blijden dienen, dan wel of het, beter is, terstond mijn verzoek om ontslag uit, 's lands dienst in, te dienen, ten einde niet nogmaals een soortge lijk refuis als dat van heden te moeten hoo- ren „Zoudt ge tot dit laatste genegen rijn?" „Hoor eens, mijnheer Draller. ik ben met hart- en ziel soldaat dat zal ik ook altijid toonen als de nood aan den man is, maar hier of daar in een klein provinciestadje; zonder eenige verbinding met de residentie, kan ik mij, noch voor mijn jonge vrouw, noch voor mij zelf, het loven bijzonder roos kleurig voorstellen en bij een der groote ca- vallerie-regimenteh zou ik wellicht op do- zelfde bezwaren stuiten. Vergeef mij mijn openhartigheid, mijnheer, maar men kan nu eenmaal, ook al deelt men ze niet, de daar even opgesomde beschouwingen niet over het hoefd zien." „En in, sommige kringen heet het cheva- leresque om aan de groene tafel, bij wed rennen en zelfs aam de 'beurs hoopen geld te winnen of te verliezen, dat weet ik na tuurlijk wel, maar wij beiden, gij en ik, willen ons daarover nu niet gaan opwin den. en al moeten, volgens mijn innige over tuiging, die middeleeuwsehe, grauw-verweer- de muren met behulp van den tijd van zelf tot puin instorten, ik heb er voor mijn. per soon toch geen pleizier in, om met mijn hoofd tegen een van, die verweerde muren storm tc loopen, om te zien of ik den tijd niet wat zou kunnen helpen bij rijn vernieti gingswerk. Kort en goed en zonder lange re de neer in gen, wilt gij aan het hoofd komen van een landgoed De kans daartoe is in zooverre gunstig, dat ik juist van plan was om tegen het voorjaar een landgoed aan te koopen, dat mij onlangs onder zeer aan nemelijke "voorwaarden werd aangeboden en dat vroeger zelfs aan uw familie heeft toe behoord namelijk het landgoed Kronau." Wordt vervol ff d.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1