Aanbesteding. „Het Huis ten Halve", Uit den omtrek. STADSNIEUWST ADVERTENTIËN. w Nederlandsche Stoomvaart-Maatschappij NEDERLAND. Aanbesteding Brandstoffen. Openbaar Lager Onderwijs een Onderwijzer, eene Boerenwoning Dennenbosschen en Hakhout, Bouwterrein. Bouwterrein te koop. bekwaam Smidsknecht, Gooi nu eens Stoomhouizagerij. sclieu me-rspannen, waarbij twee- en vier spannen waren uitgesloten, Miss Ella Ross van Beeohfield den eersten prijs; A. van Hoboken va.: Hoodenskerke to 's Gravenha- ge den 2den prijs, en A. Mulder te 's Gra- venkage <len 3en prijs. Eervolle vermeldingen werden nog ver leend aan de wed. J. G. Kuys en Zn., W. G. v.un der Kuylen en A. Mulder, allen te j's Gravenhage. j Zaterdag, deni vijfden cionooursdag, werd een jaohtrit gebomden. Een uitgelezen gezel schap ruiters, officiceren en liceren rijders, be klevens cenige dames kwamen daartoe om- fstreeks 10 uur op het terrein vani de sport- mieetiug bijeen, om onder leiding van luit.- jkol. van Tuyll van Serooskerken, en met het tmuiziekkorps van het 3e. reg. huzaren aan. 't {hoofd, een rit te maken in de omstreken van iDen Haag en Scheveniugen. Aan dezen rit waren twee eindwedloopen verbonden, één hroor volbloed-, en één voor niet-volbloedpaar- [den, welke eindwedloopen gehouden werden |op de voormalige renbaan te Clingendaal. De Russische congresspcia- listen en de Amsterdamseh po litie. De Haagsche oorrespondent van het Hdbl. schrijft Wij vinden geen aanleiding tot herziening van onze conclusie na hetgeen de oongrespho- itograaf aan Het Volk heeft medegedeeld. Indien zijn mededeelingen juist zijn wat wij willeu aannemen dan is er door de po litie natuurlijk wat meer gedaan dan wij ver- jnamen, maar dat verschil is dan toch alleen quantitatief, niet qualitatief. Met andere woorden Er zijn dan, in stede van ééne poging, drie pogingen door de Amsterdamsche poli tie aangewend om photo's te krijgen, maar uit niets blijkt, dat de pogingen geschied zijn ,op aandringen van Russische politiespeur- ders. Dit deel van de zaak dat, wij her halen het, juist het geval ernstig zou ma ken blijft voorloopig berusten op een bloote gissing van Het Volk. Hoogstwaarschijnlijk zal er wel in de Twee de Kamer over dit geval een interpellatie volgen." Werkstaking te Winscho ten. Woensdagavond zullen de heeren Ter laan, lid van de Tweede Kamer, en Hols, te Winschoten optreden om te trachten uit de ingezetenen een commissie te vormen, die het geschil tusscken de stakende typografen en de patroons aldaar zal trachten op te heffen. Werkstaking. Te Meeden (Gr.) is eene werkstaking uitgebroken o-nder de ar- i beiders van de stoomdorsoh- en stroo-pers- machiue. Zij eischen aanstelling van meer personeel en uitbetaling van een vol uur voor Let vervoer van de machines. De werkstaking duurt reeds twee dagen. De stakers worden beschouwd als ontslageu. Een misdaad. Zaterdagnamiddag werd uit de Sobie door W. Z., te Rotter dam, opgehaald het lijk van de 16-jaxige Cornelia S., die sedert Woensdagmiddag jl. uit de ouderlijke woning vermist werd. Het lijk was op schoenen en, kousen na geheel ontkleed. Toen het naar de ouderlijke woning was overgebracht aan de Wilgen- straat en van modder gereinigd, kwamen ver schillende verwondingen voor den dag, als aan het hoofd, aan den hals, aan cle be enen, enz., ook was het haar van het hoofd ge rukt. Bovendien verdiept men zich in gissin gen, hoe het kwam, dat het meisje geheel ontkleed was. De justitie werd nog Zaterdagnacht met de zaak in kennis gesteld en het lijk werd nog in den zelfden nacht overgebracht naar de sectiekamer in het ziekenhuis, alwaar het Zondagmorgen in tegenwoordigheid van den rechter van instructie geschouwd werd. Den geheelen nacht is in de Sohie naar de kleedingst-ukken gedregd. Nader wordt omtrent deze duistere zaak gemeld Het onderzoek di de lijkschouwing duurden den geheelen dag. De officier van justitie en de rechter van instructie vertoefden ver scheidene uren met de doctoren in de lijken kamer van het ziekenhuis. Men heeft de overtuiging dat het meisje in een woning of op een weiland vermoord, ontkleed en daarna in de Schie geworpen is. Ijverig wordt gezocht naar de kleeding, doch zonder resul taat. Het laatst werd het meisje gezien op Koninginnedag, 's avonds bij het concert op de plaats van de sociëteit „De Harmonie." Haar zuster en een vriendin verloren haar daar uit het gezicht door de drukte. Hetmes, Zaterdagnacht is de veedrij ver Aukus, te Winschoten, met een mes in do linkerzij gestoken. De dader is bekend. Het geval te Jubbega. De „L. C." meldt, dat het justitieele onderoek aan het licht heeft gebracht, dat de dood van het jongetje te Jubbega niet het gevolg van mishandeling door de moeder is geweest. Van pokken hersteld. Zater dag is berste-ld uit de observatie-inrichting in tie Noordmolendwarsstraat te Rotterdam ontslagen de 25-jarige matroos F. Sichman, verblijf houdende Schiedamschendijk 177. Hij was zegt de N. R. Ct. 11 Juili in het hulpiziekenhuis Woudenstein opgenomen, als lijdende aan pokken. Droevig ongeluk. Toen Zaterdag te Deventer mevrouw K. bezig was met het bakken van. pannekoeken, trok haar ruim 2- jarig zoontje een schaal met kokende olie van de aanrechttafel. Het kind kreeg uiet alleen de olie over het lichaam, maar ook een ge deelte in den mond. 's Avonds overleed het arme kind aan de gevolgen. Uit den trein gevallen. Zaterdagmiddag is de conducteur van het Sta Isspoor Ex ter bij 't passeereu van een bocht nabij Dordrecht uit den bagagewagen geslingerd, zoodat hij bewusteloos bleef lig gen. Hij bekwam zware kneuzingen. Dj Dordrecht werd het eerste verband gelegd, waarna h j een paar uur later naar zijn standplaats Amsterdam vervoerd werd. T r a m o n g e 1 u k. Op het Beursplëin te Rotterdam geschiedde Zaterdagmiddag 4 uur een ernstig ongeluk met de tram. De ar chitect de lieer Ed G. A. F. uit Scheveningen stapte in een open tramwagen om zich naar bet Centraalstation te begeven. Zijn linkerbeen was nog buiten de treeplank toen een van de andere zijde komenden tramwagen ontspoorde en zoo rakelings langs den stilstaanden ging, dat het been van den heer F. boven den enkel werd afgeklemd, terwijl mede de goheele kuit werd afgescheurd. De gewonde werd naar het ziekenhuis ver voerd. waar men onmiddellijk tot amputatie van het been onder do knie overging. Ongeluk bij de militaire oefe ingen. Bij de militaire schietoefe ningen te IJmuiden heeft een korporaal het ongeluk gehad zijin been in een bajonet te stooten, waardoor een diepe wond ontstond. Hij moert naar het hospitaal to Haarlem worden overgebracht. Verdronken. Zaterdagavond is zekere G. v. Z., afkomstig uit Oud- en Nieuw Gastel, Noord-Brabant, werkzaam bij den bouw van de nieuwe Hembrug, bij het over varen van het Noordzeekanaal to Zaandam te water gevallen en verdronken. Brand te Zaandam. Zaterdag nacht zijn te Zaandam door onbekende oor zaak afgebrand de brood- en koekbakkerij en het woonhu's van de wed. D. JAbcrerom- bio, aan de Oostzijde. Assurantie dekt de schade- School- en Kerknieuws, Acte-examens Landbouwkunde, M. O. Wageningen, 3 Sept. Geslaagd de lieeren B. van den Burg, te Jelsum, en D. S. Huizinga, te Wester-Emden. Teruggetrokken één. o t e-e x a m e n s Tuinbouwkunde, M. O. Wageningen, 3 Sept. Geslaagd de heer R. P. Bonthuis, te Groningen. Teruggetrokken 1, afgewezen 2. De acte-examens Land- en Tuinbouwkunde zijn geëindigd. aDe jaarvergadering van de Idioten- inrichting ,,'s Heeren Loo", te Ermelo, zal gehouden worden den 17. October te Utrecht. De commissie van de Baltsch© volks bibliotheek heeft verslag uitgebracht over het zevende leesseizoen, waaruit blijkt dat het afgeloopen jaar zeer gunstig is geweest. Met het oog op de uitbreiding der bevolking werd door de commissie aan 100 personen een circulaire gezonden en daarin de aan dacht op de instelling gevestigd. Het aantal lezers bedroeg 248, aan wi© 3222 boeken wer den uitgereikt, tegen resp. 193 lezers en 3246 boeken in het vorige jaar. Ook van do kinder- afdecling werd flink gebruik gemaakt. Deze bevat 144 nummers. De inkomsten bedroe gen f 260,80, de uitgaven f 260,67£, alzoo een batig saldo van f 0.12£. In de eemeente Zeist is onder de var kens vlekziekte uitgebroken, die deze week reeds menig slachtoffer gemaakt heeft. Daar bijna in elk werkmansgezin een varken "O- mest wordt, heersebt groote vrees voor uit breiding van het eevaar. Het is de politie te Zeist gelukt de hand te leggen op twee vermoedelijke daders van den diefstal in de onbewoonde villa al daar. Een der aangehoudenen heeft reeds bekend, doch zijn medeplichtige blijft ontken nen Beiden zijn naar Utrecht overgebracht. De 34e algemeen© vergadering van de Ned. Miaatsc'iappi} voor Tuinbouw en Plant kunde (beschermvrouwe H. M. de Koningin- Moeder), zal gehouden worden op Woensdag 28 Sept. 1904, des voormiddags 11 uur in het Badhotel te Baarn. Op deze vergadering zul len onder meer de volgende punten behan deld worden 1. Rapport der commissie van beoordee- liug der ingekomen antweorden op de uitge schreven prijsvraag voor een boekje over de behandeling der in onze tuinen en parken meest gebruikte blad- en bloemheesters. 2. Voorstel van het hoofdbestuur: Het hoofdbestuur benoeme een commissie van tien leden, waarvan vijf uit zijn midden en vijf als vertegenwoordigers van andere tuinbouworganisaties, en noodige deze com missie uit, de mogelijkheid te willeu over wegen eener nauwere aansluiting en geregel de samenwerking van alle of meerdere tuin bouwvereemgingen, en eventueel de wijzigin gen te willen ontwerpen, die te dien einde in de statuten der Maatschappij zouden zijn aan te brengen. 3. Voorstel van de afd. Amsterda en omstreken De algemeene vergadering draagt aan het hoofdbestuur op, te onderzoekeu langs wel ken weg in ons land een wctenscliappe' ijk tuinbouwinstituut zou kunnen gesticht wor den. (Het hoofdbestuur sympatiseert met dit voorstel). 4. De afd. Groningen stelt voor V anwege Het hoofdbestuur worden jaarlijks één of meer vraagpunten, betrekking hebben de op tuinbouw en plantkunde of de belangen der Maatschappii rakende, aau de af deelin gen toegezonden. De af dee'ingen benoemen uit haar midden een commissie voor rapport de uitgeorachte rapporten worden door bet tuinbouwblad gepubliceerd. (Het H. B. verklaart zich gaarne bere'd aan den wenseh der afd. Groningen te vol doen). 5. Voorstel van de afd. Amsterdam ©n omstreken D© algem. verg. noodige het H. B. uit, aan oen commissie op te dragen een ontwerp van organisatie samen te stellen, ten dionste van do groentekweekers, die niet zijn aangesloten bij do maatschappij. (Daar reeds een soortgelijko comnrssie op de vorige algemeene vergadering is benoemd, adviseert het H. B. dit voorstel niet aan te nemen). 6. Verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur, ni. wegens aftreding van de heeren mr. R. C. Nieuwenhuys en A. van Namen Tzn. (beiden niet herkiesbaar), en wegens bodanken van den heer C. G. van Dijk. 7. Begrooting voor 1905. Do ontvangsten worden geraamd p f 8334, waaronder f 2000 Rijkssubsidie voor het aanstellen van wandel-leerarcn terwijl de uitgaven hetzelfde bedrag aanduiden met een post voor onvoorziene uitgaven, groot1 f 213. Te Baarn is in den ouderdom van 91 jaren overleden generaal L. Zegers Veeckens. De gemeenteraad van Bunschoten-Spa- I kenburg heeft in zijn jongste zitting bespre ken het voorstel, door ingenieur A. J. Krie- ger, te Amersfoort, den 14. November 1902 ingediend voor een tram-verbinding van het i station Amersfoort met de visschershavon te 1 Spakenburg. De meerderheid achtte de totstandkoming eener tram, in den geest zooals die in dab ontwerp wordt voorgesteld, niet gewenseht. Wij maken er belanghebbenden op at tent, dat de inschrijvingen voor do audiëntie bij ÉL M. do Koningin, welke atmvankelijk was vastgesteld in Mei jl., vervallen zijn. Zij, die in het laat-ste dezer maand te Am sterdam bij H. M. ter audiëntie wenschien te gaan, moeten zich daarvoor opnieuw1 doen inschrijven. 118e vergadering van do Kamer van Koophandel en fabrieken op Zaterdag 3 September, 's avonds te 8 uur, onder voor zitterschap van den heer J. G. Kleber. Tegenwoordig zijn alle leden. Nadat de vergadering te ongeveer half ne gen is geopend, leest de secretar is de notulen die onveranderd worden goedgekeurd. Van de ingekomen stukken noeanen we een missive van den minister van W., H. en Nijverheid, houdende een uittreksel van het verslag van den ingenieur van het stoom wezen een verslag van den commissaris der Koningin over de visscherij en een idem over den landbouw in deze provincie; een achtste aflevering van het. Tijdschrift voor statistiek in Nederland, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen. Voorts zijn ingekomen verschillende dank betuigingen voor de ontvangen jaarverslagen van de Kamereen jaarverslag van de Ka mer van Koophandel enz. te New1-Yorkeen maandaflevering van het bulletin van de K. v. K. te Smyrna, alsmede eenige afleverin gen, catalogi enz. Ook deze worden voor ken nisgeving aangenomen. Desverlangd zijn ze steeds ter inzage voor belanghebbenden. Ten slotte is nog ingekomen een missive van B. en W. van Amersfoort, houdende goedkeuring door den raad van de rekening van de Kamer over het afgeloopen jaar. Eveneens voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is punt I der agenda: Het rapport van den lieer Sinnige oVer heb ver handelde in do vergadering van. de gezamen lijke K. v. K., gehouden te Amsterdam, in zake het postwezen. Dé voorzitter va-aagt of de heer Sinnige misschien hieraan nog mondeling iets toe te voegen heeft. De heer Sinnige herinnert er aan, dat hij door ontstentenis van den voor zitter Was benoemd' om naar bedoelde ver gadering te gaan, en dat hij deze, daardoor geheel onvoorbereid, heeft bijgewoond, reden waarom zijn rapport niet is gewerden wat bet misschien wel had kunnen zijn. Ook heeft hij van de Kamer geen mandaat mee gekregen, zoodat hetgeen hij daar gespro ken heeft wellicht meer zijn private meening was dan wel de stem uit den boezem dei- Kamer. Er was een bepaling gemaakt waar door de pers op die vergadering geen toe gang had; de lieer Sinnige zegt, dat dit daarin moet worden gezocht, dat in de ver gadering alleen „wfonscben" werden uitgen drukt en niet over punten gestemd werd. Spr. meent daarom ook dit rapport niet in d^ openbare vergadering te kunnen behan delen, daar hij vreest het daar verhandelde anders vooruit te loopen. In September of October is weer een vergadering en misschien za' van dit zitting een uitgebreid verslag in 't licht worden gegeven. Op de vergadering is de zaak der posterijen van alle kanten goed bezien, en de uitwerking zal voor velen van nut zijin. Zoo b.v. wordt voortaan aan hem, wien een post kwitantie wordt aange boden en die voorgeeft niet thuis te zijp, een bewijs afgegeven. De verontschuldiging van „niet thuis" vervalt dus. Ook de nieuwe stempeling, op sommige plaatsen reeds in gevoerd, is een uitvloeisel van het behan delde in die vergadering. Spr. geeft de ver zekering, dat allengs vele dergelijke verbete ringen ingevoerd zullen worden, tengevolge van de laatste bijeenkomst te Amsterdam. De voorzittei- betuigt onder instemming van de vergadering dank voor het rapport. Punt U. Elen aanvraag van het gemeente bestuur om advies inzake het openen van een avohdinarkt oip Zaterdag, waarbij een adres van 22 kooplieden. De secretaris leest dit adres voor, waaruit o. m. blijkt, dat men liefst deze avondmarkt op de Varkensmarkt zou houden. De heer Sinnige zegt eerst gedacht te heb ben, dat het alleen een Wenseh was van de thans op Zaterdagavond zich in de Lange- straat ophoudende kooplieden, doch bij na der onderzoek is hem gebleken, dat ook an deren dit adres hebben onderteekeaxd, waar uit hij opmaakt dat velen naast de Yrijdag- sche markt nog een Zaterdagavo-ndmarkt wenschen te zien ingesteld, 't Wil bom voor komen, dat hiertegen geen bezwaar is, en hij zou daarop gunstig willen adviseeren; het bepalen van een plaats acht hij echter meer gelegen op den weg van de politie. Die heer Van der Zoo de Jongh zegt, dat de winkeliers steeds bezwaar zullen maken; men zou voor die marlet, evenals voor de vischmarkt, 't Lieve Vrouwenkerkhof kun nen aanwijzen. De heer Sinnige merkt op, dat, wanneer de Kamer ook advies uitbre ngt omtrent de plaats, men toch in ieder gwal een zekeren stand in hot oog behoort te, houden, 't Gaat. niet aan, die menschen "bij avondi in een achtcraf-hoekje te schuivcm. De voorzitter kan zich. volkomen met het gesprokene door den heer Sinnige vereeni gen zoo n markt is voocr die menschen van belang, doch een plaatsbepaling zal voor de Kamer moeilijk zijn. Spr. is er eveneens voor gunstig te adviseeren. Ook de overige leden kunnen zich hiermede vercenigingen on wordt aldus besloten. III. Verzoek van de K. v. 3L en Fabr. te Amsterdam in zake een adres, gericht tot de Tweede Kamer, inhoudende bedenkingen over de arbeidswet. De secretaris leest heb ad re* voor, hetgeei overigens ook reeds bij de ledem was rondge zonden. De bezwaren van de.. Kanier van Amsterdam worden door de Kamer alhier geheel overgenomen, waarom men dan ook besluit het adres te steunen.. De heer v. Hazelen deelt mede, dat bij do Hollandscho Spoor reeds plannen bestonden tot het maken van een spreekcel in 't station end at daardoor dus zijn desbetreffend ver zoek vervalt. Nog wordt door verschillende leden mot waardeering gesproken over de aanbesteding van de perrons, voor de halte bij de Koppel voor rekening van 't Rijk, terwijl de H. IJ. S. M,. hier wlaarsohijnlijjk niog een klein station aan toe zal voegen. Eveneens over het aanbrengen van een drinkwaterleiding en privaten bij de goede renloodsen. Niemand tneer het woord verlangende sluit de voorzitter te half tien de vergade ring. *-In de kegelbaan van de sociëteit „Ver- eeniging" had Vrijdagavond de door ons aangekondigde prijsuitdeeling van het tweede nationale kegelcoucours plaats. De voorzitter van de regelingscommissie, de heer A. van Kalken, had, terwijl hij do werkelijk mooie prijzen aan de winners over handigde, natuurlijk voor ieder een toepaa- selijk, joviaal woord, zooals men zulks van hem gewoon is. Dit tweede concours is evenals het vorige eu als de stedelijke wedstrijden geheel naar wensck geslaagd, waarmede wij de commissie hartelijk feliciteeren. De uitslag is als volgt houten, ua. Ie prijs H. C. A. de Jong 43 43 2e W. H. Scliuileman 3e C. de Jager 42 4e A. van Kalken 418.9 5e A. J. Mickielsen 4il7.9 6e J. G. de Jager 416.9 7e J. A. Kuiper 419.6 8e Th. G. Braudsou 41—9.5 9e P. Nefkeus 40—9.9 10e P. J. Hamers 40—8.9 11e A. Nefkeus 409.8 12e J. B. Jebbink 40—9.8 13e J. Kleber 40—9.8 14e G. H. G. Bonnier 40—9.6 15e H. Hekenkamp 396.8 16e W. J. A. de Wolf 39—6.8 17e G. C. de Jager 398.5 18e H. S. Schutte. Amsterdam 389.9 19e M W. F. J. de Jong 38—4.9 20e R. Levij 38—6.8 21e W. Lagcrwey 387.71 22e J. W. Jorissen 379.9 23e B. van Loo 378.9 24e W. van de Kooy 378.8 25e G. de Jager 377.8 26e L. J. Riober 37—9.7 27e B. Jasink 377.71 28e H. Meursing 376.1 29e Bandier 376.9 30e C. Schutte 36—6.9 De temperatuur van het water in de Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting op September 1904, des ochtends 7 uur, was 59 graden Fahrenheit. Prinsengracht 708, Amsterdam, verstrekt gelden op I. en 2. hypothsck rente pl. m. 4 a 5 Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen termijn van af f 300 tot elk bedrag. BiiUengewone Algemeene Verga dering van Aandeelhouders op VrU- dag 1» Neptember 11)01. ten elf ure voormiddags in het lokaal „Eensgezindheid" op het Spui te Amsterdam. De bewijzen van toogang voor de Aandeel houders zijn te verkrijgen van 26 Angnnina 1904 tot 6 September 1901 togen neder- legging van hunne aandeelen tot na de ver gadering bij de Kasvereeniqing te Amsterdam. Disconto-Maatschappij te Rotterdam. Heeren Huydecoper v. Dielen te Utrecht. IIooohwinkel Co. te Dordrecht. Gbbrs. Mispelblom Beyer, te Leeuwarden. Schill Capadobe te 's Gravenhage en de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland", Prins Hendrikkade 159/60 te Amsterdam. Geen toegang kan worden verleend dan tegen vertoon vau zoodanig bewijs. Van 26 AugnHiu* 1904 af zullen de PUNTEN VAN BEHANDELING tor vinio liggen ten kantore der Maatschappij te Amsterdam. G. A. TINDAL, Voorzitter van Commissarissen. J. C. DE VRIES Secretaris-Commissat is. Amsterdam, 19 Augustus 1904. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS der gomeento Utrecht zijn voornemens op Zater dag 17 September 1901, des namiddags te twee uur, ten Stadhuize in het openbaar nau te besteden De levering van Turf en Beu kenblokken, benoodigd voor verschillende Gemeentegebou wen, gedurende den winter 1904/1905. De voorwaarden dozer aanbesteding zijn tegen betaling van 10 ets. te verkrijgen bij de firma J. G. VAN TERVEEN en Zn. en ter Financiekaraer ten Stadhnize. De Secretaris der gemeente Utrecht, ENKLAAR, 1. s. te UTRECHT. Aan de openbaro school voor M. U. L. O. aan de Hamburgerstraat te Utrecht (hoofd de Heer E. J. DIJKMAN) wordt gevraagd in het bezit van do hoofdakte en van ten minste twee akten voor vreemde talen. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij hot hoofd der school voornoemd. Sollicitatiestukken worden ingewacht bij don Burgemeester voor 10 September e. k. Utrecht27 Augustus 1904. De Notaris J. DE KLERCK, te Maarsseu, zal op Donderdag 8 September 1901, voormiddags 11 uro in het Hotel „de Kampioen" te Nieuwersluis. namens de Erven C. H. VAN ZIJTVELDT id hot openbaar verkoopeu A 34 met KoestalZomerguis Schuu r Hooiberg Erf en Tuin met Vrnchtboomen onder Loosdrecht in Mijnden (nabjj Nieuwer sluis), kadaster soctie E. No. 1125, groot 8 aren 70 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. Breeder bij biljetten. Notaris A. VOSMAER to Zeist, zal op Don derdag 29 Septem ber 1901, des voor middags ten tien ure. in na te melden Hötol, in het openbaar veilen en verkoopen gelegen aan weerszijden van den straatweg van Amersfoort naar Utrecht onder do Ge meente Soest, to zamen groot 78 Hectaren 31 Aren, te veilen iu 81 perceelen als: Een perceel WEI- en HOOILAND, gelogen in den polder Neerduits aan den Zevenhuizorstraatweg onder de Gemeente Hoogland, (Duits), groot 4 Heet. 94 a. 60 cent. VOORTS Hot Hótel met speeltuin on moestuin, waarin verschil lende vruchtboomon, aan den straatweg van Utrecht naar Amersfoort te Soesterborg on der de Gemeente Soest, met grooten inrijstal waarin stalling voor 10 paarden, benevens houten schuur, staande op, mitsgaders het recht van erfpacht tot 1 November 1914 tegen een jaarlij ksehen canon van f 13,op ©en gedeelte van den grond, te zamen groot 37 aren 20 centiaren. Het Hotel bevat: beneden 2 gelagkamers, eetzaal, 2 kamers, en 2 kelders en boven 8 logeerkamersbenevens zolder met dienst- bodenkamers. Het Hotel is eiken Dinsdag en Donderdag vóór do verkooping to bezichtigen. Aanvaarding van alle perceelen bij do bo betaling dor kooppenningen, vóór of op 1 December 1904. Brooder omschrovon bij verkoopboekjos moj eituatie-teekoniug van de bouwterreinen kosteloos verkrijgbaar ton Kantore van nota ris VOSMAER voornoemd V Een BUITENMEISJE, P. G., van goedo gotuigen voorzienbiedt zich met half Sept. of 1 Oct. aan, liefst als MeidsAllGCn. Br. fr. hett. E.aan den Boekhand. F. F. KUIPER, Amerongen. Op VrUdaK 16 Mept©inber 1901-, 'snamiddags 2 uur, zal in het Koffiehuis „de Zwaan" to Zoist, worden aanbesteed s Hel aanbrengen van een paardenpad In en het onder profiel brengen van de kruin van den weg. genaamd „de Koppeldijk" onder de Gem". Zeist, van de Keppelbrug tot aan den Waterigen weg. lang 1300 Meter. Aanwijzing Maandag 12 September om 10 unr te beginnen aan do Koppelbrug. Het bestek is togen inzending van een post wissel ad 0.50 verkrijgbaar ten kantore van don Architect E. G. "WENTINK, te Schalkwijk. Villapark over plaats Zandbergen to Soos- terbergplus minus drie minuten van het station Huis tor Heide. Bezet met opgaando boomen. Conditiën zeur billijk. Te bevragen bij J. v. d. BRINK, I). P. J. HARMSEN, bcidon te Zeist, on W. v. LANKEREN Jr., te Utrecht. Zoo spoedig mogelijk gevruagd «on bekend met vuur hoef hexingbij H. J. VAN DE WEIJER, Mr. Smid, Groest, Hilversum. all© andero ollon iu do goot en gebruik voor oon enkele keer(Jarloldan woot «ion voor altoos, waarmede men do tanden poetsen moet, zonder ze te vernielen. STARK'8 Tandpasta, 12i/3 cents. j. j. noo.iEi'd Ri'cikiaHi'li Am. bipcciilauN en Xoute EandhockjeN. Franco p^r rembours mol inbegrip van blik. 1 Kilo f 1.60. 1Kilo I» wacht blik) f 1. Wordt niot moer in winkels verkocht. steeds versch. - een iq adkes Sigarenkisten en Kistjes -van reukeloos hout, ter vorpakking van boter -cacao, parfumcriën, enz. KRAMER SMITS, voorheen VERMAES, Delft.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3