ÏS0. 65. 8"e Jaargang. Woensdag 7 September 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. FASTE F0RLAND. ERSFOORTSCK DAGBLAD, ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Teïephoonnummer 66. PfiIJS DEE ADVEBTENTtËN: Van 1—5 regel» V 7tt» Elke régel meèr Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingentot het herhaald advertèeren in dit Blad bij aboünement: Eêne circulaire, bevattende" de voorwaarden, wordt "op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt Scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk. De rede, die minister-president Corn bes ver- 1 -den Zondag te Auxerre heeft gehouden, l. ondigt een nieuwen stap aan in den kerke- I ijik-jjolitieken strijd, dio den toestand in Frankrijk, beheerscht. Voor liet eerst heeft bij de noodzakelijkheid verkondigd 0111 het vraagstuk der scheiding van Kerk en Staat an de orde te stellen. Tot dusver had hiji ui algemeen© termen daarmee gedreigd, zelfs nadat de Fransche gezant bij het Vaticaan \.as teruggeroepen; nu is hij verder gegaan i :i heeft verklaard, dat hij den tijd gekomen ;:oht om de bedreiging uit te voeren. Hij verweet het Vaticaan, dat het klaarblijke- 1 jk het concordaat heeft verscheurd, en oogde daaraan toe: „Wat mij persoonlijk tv:treft, het komt niet bij mij op het op te l ippen. Het zou tijd verknoeien eu de repu- iiiikeinsche meening misleiden zijn, dit te i oproevenDaar geen enkel Fransch ministerie, al ware het uit de meest gema- I gde elementen samengesteld, in eene dierge- i'jke onderhandeling zou kunnen treden, zon- :r uitdrukkelijk op te komen voor de mis kende rechten van den Staat, is het duide- jk, dat de eendge weg, die is overgebleven oor de beide in strijd verkeerende machten, weg is, die open staat voor niet bij; elkaar issende echtelieden, de echtscheiding en bij torkeur de echtscheiding met wederrijdsch edvinden. „Ik voeg er niet bij, let wel, om reden dat m elkaar niet kan verdragen. Want er ,n in dit geval geen sprake zijn van boozen im en slecht humeur. Het betreft hier iets n veel ernstiger aardhet betreft eene dicale onvereenigbaarheid van beginselen, f 1; geloof oprecht, dat de republikeinsche oartij, eindelijk voorgelicht door de onder- i nding van de beide laatste jaren, zonder .cerzin het denkbeeld van de echtscheiding z.'.l aanvaarden, en ik geloof ook laat ons 1 ever zoggen: ik ben er zeker van dat l:?t haar zal aannemen, niet in een gewoel van v ijaudschap tegen de christelijke gemoede- :n, maar in een gevoel van maateohappel ijken v rede en van godsdienstvrijheid. Ook de Kamer zal, door de zelfdo gevoelens be heerscht, het vraagstuk der scheiding van Kerk en Staat ter hand nemen, dat reeds met veel zorg bestudeerd is door eene van hare oommissiën, welker arbeid, gelukkig ge stempeld door eene oprechte begeerte naar verzoening, tot grondslag zal dienen voor 3ii© evenzeer verzoenende en oprechte dis- ussie. „In dat debat zullen de republikeinen blijk moeten geven van eene ruimte van opvatting :i eene welwillendheid jegens de persc/nen, d'e het wantrouwen ontwapenen en den over gang van den bestaanden toestand tot den komenden staat van zaken aannemelijk ma ken. Wat de voor den eeredienst bestemde "ebouweu aangaat of do pensioenen, te ver- i enen aan de tegenwoordige titularissen van in het concordaat geregelde diensten, is r geen redelijke concessie, geen met de recht vaardigheid overeenkomende opoffering, die mijnerzijds niet gezind zou zijn aan te iden, opdat de scheiding van Kerk ©n Staat n nieuw en duurzaam tijdperk van maat- happelijke eendracht moge openen, door .n de godsdienstige genootschappen eene órkeliike vrijheid te verzekeren onder ^de •betwiste souvereiniteit van den Staat. Wanneer dus de minister-president ver kondigt, dat hij het Forti ter in re tot richt snoer van zijne handelingen wil nemen, dan stelt liij daarnaast het Suaviter in modo. De scheiding zal geen onbillijkheid tengevolge hebben voor do tot dusver door den Staat bezoldigde priesters en evenmin het karak ter dragen van een hatelijken maatregel van onderdrukking tegen do Kerk als zoodanig, Aan de thans in dienst zijnde dienaren der Kerk zal de Staat de bezoldiging, die het concordaat hen toekent, blijven uitbetalen eerst .11 de toekomst zal aan de Kerk en hare leden overgei-ten worden, hare dienaren zelf te erzorgeu. En de Kerk zal de voor de uitoefening van haren eeredienst noodige ge bouwen, waarvan de Staat volgens liet gel dende recht eigenaar is, kunnen blijven ge bruiken. Dit is in groote trekken het programma, dat de minister-president aan de Kamer zal voorleggeu, wanneer zij in de volgende maand weder samenkomt. En met d© uitvoering zal spoedig begonnen moeten worden. Voor de buitengewone zitting van dit najaar zullen de Kamers, behalve de begrooting, voldoen de st f hebben in de inkomstenbelasting en de wet op den tweejarigen diensttijd bij het leger. In do zitting, die 'n Januari begint, zal het eer3t aan de orde komen de voor do arbeiderspensioenen ontworpen regeling. Maar daarna is de mini: ter-president voor nemens terstond het debat over de scheiding Van Kerk en Staat aan de orde te stellen. De rede van den minister-president vindt in de Parijsche pel's eene zeer uiteenloopen- d© beoordeeling naar nut» van het stand punt. dat de bladen in de politiek innem n. De bladen van de links staande partijen zijn verheugd en spareu den minister de betirigin- gv. van huil iof niet. De reactionaire pers daarentegen heeft geen woorden genoeg om hare ergernis uit te drukken. De Libre Pa rol© ©n de Gaulois ergeren zich over de zelf overschatting, die zij aan Combes verwijten en waarvan zij voorspellen, dat Frankrijk er door in het ongeluk zal worden gestort. De Autorité beschouwt de rede als eene inlei ding tot eene nieuwe, hevige anti-clericale beweging. Van de radicale bladen stemmen de meesten in met de door Combes aanbevo len gedragslijn. Slechts de Action en de Lan- terne maken bezwaar tegen de aansporing om verzoenend op te treden bij de uitvoe ring van de scheiding; zij willen van ^een verzoening weten, omdat tegenover de Kerk slechts onderwerping of strij,d te pas komt. eigenaardig is het standpunt, dat de Temps inneemt bij de beoordeeling van het door Combes verkondigde regeeringtsprogram- ma. Dit Had verlangt, dat deze zaak niet eerder ter hand zal worden genomen, voor dat de kiezers gelegenheid hebben gehad zich er over uit te spreken. Derhalve zou het vraagstuk moeten blijven rusten zoolang het mandaat du"_rt van de nu zitting hebbende Kamer; eerst de volgende Kamer zou de oplossing moeten beproeven en daarbij den bij de verkiezingen gebleken wil van de kie zers tot richtsnoer moeten nemen. Duitschland. Op het feestmaal in het stadhuis te' Hamburg zoide Keizer Wilhelm gisteren in antwoord op don keizer-toost van den burgemeester Mönckeberg, dat zijn beroep op het Duitsche volk den 18en October 1899 te Hamburg gedaan eene uitwerking gehad heeft, dio nu te aanschouwen is in de voor den Elbe- mond liggende kern van de Duitsche vloot. De Keizer ging daarop voort Het Duitsche volk heeft er recht op dat de vloot en het leger, die het noodig heeft ter bescherming zijner belangen, krachtig blijven. Niemand zal liet volk willen belet ten zijn leger en zijne vloot te voltooien naar zijn wil en zijn wensch. De Keizer herdacht de verdiensten van dc lianseatische regimenten, die mede de een heid van Duitschland bevochten. Hij deelde mede, dat deze regimenten voortaan zullen heeten Hamburg-regiment, Bremen-regiment en Lübeck-regiment. De Keizer besloot zij.n rede met een „Hoeh" op Hamburg en de Hanse-steden. Do verloving van den kroonprins met her togin Cecilia van Mecklenburg-Sohwerin is voor de hofkringen, waar men den omgang van dit paar in den loop van de laatste jaren had gadegeslagen, geen verrassing geweest. Een Berlijnsch blad weet zelfs mede te dee- len, dat er sin/ts lang eene stille verloving bestond en dat de openbaarmaking eigen lijk eerst den 20. September, op den verjaar dag van de prinses, zou zijn geschied. Do door deze verbintenis gedeeltelijk nieuw geknoopte, gedeeltelijk verstrekte verwan t- schaps-bet rekkingen tot de huizen van Dene marken en Cumberland geven aanleiding +«>t politieke beschouwingen, dio ondersteund worden door de in de laatste jaren zichtbaar toegenomen intimiteit tusschen Berlijn en Kopenhagen en door oplettendheden, dio aan dc jonge groothertogin van Mecklenburg, eene dochter uit het huis Cumberland, door den Keizer bewezen zijn. Daarbij wordt op de mogelijkheid gewezen van eene regeling, die het huis Cumberland, dat de kroon van Hannover heeft verloren en dat dén hertoge- lijkon troon van Bronswijk niet kan bezet ten, met de thans in Duitschland bestaande orde van zaken zou verzoenen. Engeland. Dé Koning heeft den Keizer van Oosten- rijik-Hongarije en den Czaar van Rusland alen koninspketen van de Victoria-orde toegekend. Balkan-Staten. Reuter seint uit Saloniki, dat de rust en- der de Albaneezen teruggekeerd is. De redifs worden nu geleidelijk naar Klein-Azië terug gezonden. Gisteren zijn drie bataljons, voor Smirna bestemd, door Saloniki getrokken. Turkije. Volgens een bericht van de Pester Lloyd heeft de Porte ten slotte toch toegegeven aan den aandrang van Oostonrijk-Hongarije en Rusland tot vermeerdering van het aantal vreemde gendarmerie-officieren in Macedonië. Dientengevolge zal Oostenrijk-Hongarije nog zes officieren en 10 a 12 onderofficieren voor de Macedonische gendarmerie beschikbaar stellen. Naar aanleiding van een rapport van haren gezant te Athene, heeft de Porte eene circulaire gezonden aan de vier mogendhe den, die toezicht houden op Kreta, met het verzoek geen acht te slaan op de stappen van den Harmost- prins George ten gunste van de vereenigang van Kreta met Griekenland. Do Bulgaarsche exarch heeft bij de gezan ten een verweerschrift ingediend op de nota van beschuldigingen van het oecumenische patriarchaat. Hij komt daarin op tegen de bewering, dat de toestand in Macedonië ver oorzaakt is door Bulgaarsche agitators, en werpt de verantwoordelijkheid voor dien. toestand op het patriarchaat. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgend© berichten Tsjifoe, 0 Sept. Hedennacht werd uit Port Arthur kanonvuur gehoord. Twee Chi- neesche tolken, die behoorden tot den dienst van generaal Stössel, werden gevangen geno men. terwijl zij spdonuagodiensten verrich ten, de eene te Shoeshinjin, de ander te Par loengshan. Do Japanners hebben beiden, te rechtgesteld. Een heden uit Port Arthur gekomen Chi nees zegt, dat de Russen morgen den alge- meenen aanval te land en ter zee verwach ten. De Japanners bombardeerden die stad hevig den 2en en 3en September. Twee ka nonnen werden buiten gevecht gesteld in een fort bij Erloengshan. De aankomst, kort geleden, van een groot stoomschip te Port-Arthur met eeu lading voedingsmiddelen, voornamelijk meel, heeft den prijs van het meel doen dalen van tien tot vier roebels. Petersburg, 6 Sept. De kapitein ter zee Wiren, commandant van den kruiser Bajan, is ter vervanging van schout-bi j-naclit Uch- tomsky benoemd tot bevelhebber van het Port Arthur-eskader. Volgens een telegram van de Exchange houdt het laatste bericht uit Port Arthur, dat te Rome ontvangen is, in, dat do Ja panners van do periode van betrekkelijke rust in de vijandelijkheden, die is voorge komen, partij hebben getrokken om hunne zware kanonnen, van de vloot van admiraal Togo aan land gebracht, door verschansin gen te beschermen. Met die kanonnen kun nen zij nu de stad beschieten, zonder ernstig nadeel te ondervinden. De uitwerking van het bombardement, dat nu weder begonnen is, is veel krachtiger, ten gevolge van de betere stellingen der kanonnen. De troepen van generaal Stoessel hebben, behalve dat zij de stad moeten verdedigen, ook verschei dene branden te bestrijden, die door goedge mikte Japansche ontplofbare kogels waren ontstaan. Tsjifoe, 6 Sept. (Chronicle). Br zij^n thans 10,000 zieke en gewonde Japanners te Dal- ny, van wie meer dan de helft Jijden aan beri-beri. De sterfte onder die lijoers is groot. Dfe Russen te Port Arthur 2 re overvloe dig van levensmiddelen voorzien, iiuouder- heid van meel. Jantai, 5 Sept. Heden had een hevig ge vecht plaats ten noordoosten van Jantai. De Japanners marcheeren in noordelijke richting langs de bergruggen ten oosten van den spoorweg. Verscheidene schermutselingen had den plaats op twintig mijlen ten zuidoosten van Moekden. De Russen houden Koeroki in toom, terwijl het Russische Liaojang-leger noordwaarts trekt. Tokio6 Sept., 2 uur 's namiddags. Er wordt bericht, dat de Russen zioh verder dan Jantai hebben teruggetrokken ein dat Koeroki Jantai heeft bezet. PetersburgG Sept. Generaal Koeropatkin bericht den Czaar van gisterenHeden slaagde het leger er in noordwaarts te gaan en zich te onttrekken aan de gevaarlijke po sitie, waarin het zich bevond, doordat bij oen kleine front-uitbreiding het, zoowel op het front als op den linkervlegel, door den vijand bedreigd werd. Den ganschen dag hadden vooral op den linkervleugel onbeduidende achter hoede-schermutselingen plaats. Onze verlie zen bedroegen heden ongeveer 100 man. Tokio, 6 Sept. Officieel wordt bekend go- maakt, dat een deel tier Russische legermacht blijft te Ying-sjoe-issoe, ten Zuiden van Jentaa, waar de hoofdmacht der Russen is geconcentreerd. Nioetsjwang, 6 Sept. (Daily Mail). De Rus sen gaan hoofdzakelijk terug op TLehling en vermijden Moekden. Acht transportschepen zijn hier heden aan gekomen met troepen, die aanstonds naar het front gezonden werden met den trein naar Liaojang. Het Japansche leger zal in Liaojang en in Moekden overwinteren. Een telegram uit Tokio aan de Standard van den 4en, kenschetst den toestand op het oorlogstooneel in Mandsjoerije aldus: Een sterk Russisch korps, dat de verschan ste stellingen in het zuiden en westen van Liaojang hardnekkig verdedigde en dus den terugtocht van het hoofdleger van Koeoro- pat dekte, werd Zaterdagnacht daaruit ver dreven, waardoor het gebied ten zuiden van de Taitse-rivier geheel van Russen gezuiverd is. Intusschen was het aan het leger van Koeroki, dat ten noorden van de Taitse ope reert, tot Zaterdagavond laat niet gelukt de hoogten, die den spoorweg beheersohen, geheel te bezetten. De Russen worden daar door van Moekden aankomende, nieuwe troepen aanhoudend versterkt. De Japan ners vreezen daarom, dat het grootste gedeel te van het Russische leger er in slagen zal, naar het noorden te ontkomen. De Londensche bladen rijn 't er over eens, dat do Japanners eene schitterende overwin ning hebben behaald, maar dat de groote prijs van deze reeks bloedige gevechten niet gewonnen is, omdat het Russische leger aan den voor hem uitgezetten val voorloopig al thans ontkomen is. Het onder de telegrammen opgenomen be richt van generaal Koeropatkin aan den Czaar van eergisteren, dat gunstige tijding bevat over den terugtocht naar het noorden, waarop hij zich nu bevindt, schijnt dit oor deel te bevestigen. Do Vossische Ztg. is van oordeel, dat do stellingen, die de Russen op ongeveer 17 K.M. afstand ten noorden van Liaojang heb ben bezet., er alleen toe bestemd zijn den terugtocht te dekken. Na de dagen achter een voortgezette, bloedige worstelingen zijn de Russische troepen veel to uitgeput en ook te zeer in verwarring gebracht, om nu reeds weer den strijd te kunnen hervatten. Maar ook bij de Japanners schijnt, na den zwaren arbeid der laatste dagen, het aanvals- vermogen te zijn verminderd. Wel zet Koe roki zijne operation ten< noorden van do Taitse-rivier voort en tracht nog altijd rijn doel om den Russen den terugweg te ver sperren, te verwezenlijkendoch daar het hem tot dusver niet gelukt is den ring om de Russen te sluiten, is er van zijne verdere pogingen bezwaarlijk nog suooes te verwach ten. De gevechten, die ten noorden van de Taitse plaats hebben, zijn als eindgevechten te beschouwen, die op den totalen uitslag slechts geringen invloed uitoefenen. Het succes van de Japanners in de slagen om Liaojang bestaat dus hierin, dat de door de Russen zwaar versterkte stellingen in Uit het Noorsch 17 VA V JONAS LIE. „En Johannes Bockmann, mijn oude, bij zondere vijand, was gevoelvol, wat zeg je cr van! en deelde mij mede. dat er om ïoo te zeggen een heele leege ruimte in de rtad was, na oude Joëls onzichtbaarheid, ge woon als men was hem in de lange, blauwe jas en de platte muts over straat naar de bank te zien strompelenOmdat moeder om Joël's stiefzuster is, houdt men ons in den geest reeds half voor rijn erven, wat voor mijn plannen uog wel een nuttige on derstelling kan wezenDezelfde gedachte verheft ons eigenlijk bij allen. Hij zal toch voor den drommel wel uiet over middelen T «schikken, waarmede hij do zaak kon drij- en. Ja, zoo staan nu de zaken. Maar dit is slechts tie voorbereiding, het >rste Waarsohuwings-schot. Eu dan dreunt et spoedig opnieuw in een uitstekend op- istelde uitnoodiging tot het inteekenen op uideelen. Eu dan zal ik een fijne prospectus opstel len, daar kun je op aanEen toekomstbeeld, daar zij bijina met de handen naar grijpen kunnenHet zal zijn eigen eilandjes vor men, en klippen liggen daarbuiten zoo ver lokkend. alsof het de „eilanden der zaligen" waren, met villa's en pleirierjachten van de ganisehe wereld. Dte makelaar zorgt voor de zakelijke, nuchtere grondverf, gehouden in den solieden, voorrichtigen stijl, en op zijn zuinigst aangebracht Ik zie aan je, Bera, dat je denkt, dat alles humbug en zwendel isMaar daarop wil ik je antwoorden, dat er, zooals ik het be schrijf en zie geen verfje te veel op is! Ik heb niet eens getracht, om aan mijn in nigste geloof aan de toekomst der zaak krach tige en warme uitdrukking te geven." „Hadt jiji het plan maar geheel zelf ge maakt, Fastc, dan zouden de menschen ie geloof kunnen deelen of niet. Maar die vuile makelaar „Altijd die verschrikkelijke makelaar Wie door de modder wil loopen krijgt vuile schoenen." „Je zegt zelf modder, Faste!" „Geloof jij, dat iemand, die iets op de we reld tot stand heeft gebracht, er zich om bekommerd heeft of zijn schoenen bemodderd werden." „Ik had nu eigenlijk geen modderlaarzen op het oog." „Neen, natuurlijk het'gewetenna tuurlijk. Maar wil je weten wat mijn gewe ten zegt wat dat betreft, zoo zegt het niet alleen, maar het schreeuwt het uit, dat als ik opgaf wat ik nu zoo duidelijk voor mij zie, ik dan afzag van het baantje om Faste For land te zijn." Bera keek recht voor zich uit. „Beste Faste, ik ken je zoo goed; je heb je nu met je gansche ziel, gloeiend van be langstelling, op die badinrichting geworpen. Neen. noen, dat- is niets voor jou hot lijkt je nietIk zie je reeds als directeur van een badplaats of den vader van ©en dergelijke inrichting louter kleine practi- sche zaken behandelen en bepalen, waarin ieder knapper is dan jijIk aeg je, Faste, jij gaat daarin onder, jij doet je natuur on recht aan Misschien moet jij de bediening en do rekeningen van de table d'hote ook nazien en de kelln rs nagaan. En toespraken houden op feestdagen! Werp het van je, werp het van je. Faste, zeg ik O, als je het morgenavond maar mocht afleggen, wat zou ik blij zijn, zoo blij!" riep zij opgewonden. „Ik weet nu ten minste wat ik aan je heb, Bera! Als ik het afleg, moet jij je mor gen mijn fiasco behoorlijk, nauwkeurig la ten vertellen, het liefst door dien Ek. En ook hoe ik daar eindelijk bleek, bang en sprakeloos stond en wegsloopIk zie je al zóó blij, zóó blij, zooals je zegt!Of misschien zul je ook het verdriet ondervin den van het tegenovergestelde te hooren, dat die Faste Forland zulke troeven van ar gumenten» uitspeelde en de zaak zoo flink aanpakte, dat hij overwinnaar bleef! Maar één naam," fluisterde hij haar in het oor, terwijl hij zijn hoed nam en haar verliet, „één naam zul je hebben in hetdiep6t van mijn ziel en dat isverraderes, die haar vriend in den steek liet!" Mevrouw Forland, Solvi en Agnefce zaten 's avonds bij elkander Zij fluisterden slechts bijna, en nu en dan waren er lange pauzen... Een hand- of een haakwerk werd af en toe zichtbaar iu den lichtkring van de met rose franje omhangen lamp. De stemming werd hoe langer hoe gedruk te!', nu het bijna elf uur werd. Somtijds liet mevrouw Forland haar brei werk in den schoot vallen en luisterde, of Solvi stond op en keek door het raam naar de laatste gaslantaarns van do stad... Nu en dan een ver, eenzaam klinkend schel letje van een paardentuig, beneden op den weg... Plotseling drie, vier sleden achter elkaar, die in snelle vaart, met luidklinkcnde stem men en zweepslagen de hoogte opkwamen. Dat moesten eigenaars der groote boeren hofsteden daarboven zijn, die rich van de vergaderingen huiswaarts spoedden. Weer twee sleden in langzamer gang. Solvi ging haastig de gangdeur uit en luis terde... Nog een slede, met een luid zingenden man er in... Toen werd het doodstil... nergens een ge luid in den blccken maneschijn. Solvi kwam de kamer weer binnen. „Faste moet toch eens komen," zeide rij geruststellend„wij zuÏÏon uog een poosje wachten, moeder... Dan hebben wij( do halve stad in, be we ging gebracht en bcleedigd en daar moet Fal- kenberg dan in werkenontviel haar daar op wanhopig als slot van haar gedachten- loop. „Als wij maar naar een andere stad kon den vluchten, moeder, en dit huis ons niet vasthield!" mompelde Agnete. „De arme jongen..." zuchtte mevrouw For land, „hij zal wel weer in rijn hooip bedrogen zijn Meer en meer verspreidde zich de zelfde doffe moedeloosheid over de drie gezichten. Agnete deed al de kaarsen van den kan delaar uit, om haar moeder naar de slaap kamer te volgen toen Solvi opsprong. Een paar overschoenen werden in de gang uitgegooid en daar kwam dokter Falkenberg binnenin zweet badende van den snellen gang. Mevrouw Forland vergat zijp groet te be antwoorden. terwijl haai- groote oogen zich op hem vestigden. „Kom je van de vergadering?" vroeg Sol vi ademloos. „Ja, die is nu uit. Laat mij u al dade lijk zeggen, mevrouw Forland, dat Faste in allen geval niet is doodgeslagen." Het werd stil. De oogen keken hem on zeker aan en de gezichten werden betrokken, totdat Solvi driest uitviel „Neen, zij konden hem toelf ook niet best om het leven brengen." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1