M. KAMERLING, Arts. de Witte Bazar", Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. Gevestigd Speciaal Kinflerzieïten.' g2£"T00r mi"yern,°' Eataafsche Hypotheekbank eene KEUKENMEID gevraagd, aankomend Bediende H, VETTEWINKEL ZONEN, Copaliak voor Buitenwerk, Exquise. f 100 000. Het Woordenboek van GILLE HERINGA voor slechts f 1. Autogr. Drukinr. Fabriek Nobelstraat 15 hoek Ambachtstraat, Utrecht dellandsche zee en, vóór zijn bezoek aan Poging tot zware mishande- Holland, van het Deensche plaatsje Haiti ling. In den ochtend van 4 Mei verscheen uit, dat op eenigen afstand van Viburg gc- J p. Hoofman, oen veehouder uit de gemeente legen is. 1 Weespercarspel, op het erf van den Hilver- Bij deze proeven worden door hem ballons gumschen meentopzichter, den heer H. Klaas- en vliegers gebruikt, die de meteorologische gpQ sommeerde Hoofman het erf te ver- toestellen mee omhoog voeren. ÉM De heer De Bort kwam gisterenavond te Amsterdam aan en tegen het einde der week zullen de proefnemingen op de Zuiderzee be ginnen. Tegen destraatbelasting. Te Middelburg zal Dondei'dag een protestverga dering worden gehouden tegen de door B. en W. dier gemeente aan den Raad ingediende voorstellen tot invoering eener straatbelas- tuig- De /iUtphenscne Courant vermeldde on langs dat' er geen wespen waren. Welnu, zij zou dat zeker niet gezesrd hebben, wan -eer z;j gisteren op het tentoonstellingsterrein vau 5e land- en tuinbouwtentoonstelling te Enk huizen was geweest. Daar waren er zoo veel, dat een kraampje met zoetigheden ge sloten moest, worden wegens hwt heirleger van .espen dat op die taartjes, ohocolauvbes en suikergoed afkwam. Arbeid in diamantslijpe- r ij e n. Men meldt uit Amsterdam aan de N. Ct.: De Vereeniging van Diamantslijperijen heeft ingevolge een missive van den inspec teur van den arbeid, in haar jongste alge- meene vergadering met algemeene stem men besloten, dat van October af in de fabrieken harer leden niet anders dan giftvrije verzwaringsstukken mogvn woi - den gebruikt. Met verzwaringsstukken wei den bedoeld zware voorwerpen, die om den diamant meer drukking op de schijf te ge ven op de tang (die den in een dop govat- ten diamant op de schijf houdt) werden pe- plaatst. Bijna algemeen gebruiken de slij pers tot nu toe stukken lood daarvoor. B-> venstaand besluit is in de fabrieken van leden der Vereeniging en dat zijn ze bijna alle in groot plakkaat aangeplakt. Wormziekte. Dat niet op alle mijnen de wormziekte even sterk heerscht, zegt de N. Limib. Koer. bewijst het feit, dat bij zeer nauwkeurig onderzoek op de mijn Vokart, waar meest Kerkrader ar beiders werkzaam zijn, onder 250 mijnarbei ders slechts 10 worm lijders gevonden wer den. Daarentegen telde de mijn Prick onder 90 arbeiders 73 wormlijiders. Het was Don derdag een mooi gezicht, toen men in den vroegen morgen de mijnarbeiders van Prick met- hun werktuig en lamp beladen naar Vokart zag reizen, waar ze allen hun nieuwe posten aanvaardden. Dit is voor de arbeiders van Prick een groot voordeel, daar men op het oogenblik niet licht van de eene mijn naar de andere kan, wegens de wormziekte, hetgeen duurt tot November. Bij den Hoogen Baad requireerde ad vocaat-generaal jhr. mr. Rethaan Macaré af- wijziging van het revisiever zoek van H. v. d. Linden, koopman te Utrecht, wegens dief stal van hout bij arrest van het gerechtshof te Amsterdam, dd. 2 Maart 1904, veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Het aangevoerde novum, dat de veroor deelde vergunning zou hebben gehad om het hout weg te nemen, wat zou moeten blijken uit de verklaring van een vroeger nog niet gehoorden getuige, achtte adv.-gen. blijkens het thans opgemaakte proces-verbaal van het verhoor van dien getuige, niet door die verklaring gestaafd. Uitspraak 3 October. Veel werk. In de gisteren gehou den civiele zitting van de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage, bij den aanvang van het nieuwe zittingjaar, kwamen niet min der dan 186 zaken op de rol voor. Doodslag. Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch is gisteren behandeld de zaak tegen P. J. J. te Gennep, beklaagd zijn schoonzoon A. R. op 1 Aug. jl. een steek te hebben gegeven, tengevolge waar van de verwonde nog denzelfden dag is over leden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de beklaagde een oppassend man was, die, door den verslagene gesard, in drift de misdaad had begaan. Het O. M. requireerde tegen hem eene ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Jhr. mr. Van Meeuwen, bekl. als verde diger toegevoegd, pleitte nog lichtere straf. De rechtbank zal Dinalag 13 dezer uitspraak doen. Poging tot moord te Almelo. Ter zake hier van stond gisteren voor de rechtbank te Almelo tererht H. B. Stoudt, oud 24 jaar, vroeger schilder te Hengelo, thans werkzaam te Ter Borg. Beklaagde, die een ongunstig verleden ~ch- ter zich heeft, was verloofd met een meisje te Enschedé. Een zekere J. B. Bonthuis, al. daar, bracht het meisje op de hoogte van Stodt's verleden, met het gevolg, dat het engagement „uit" raakte. Stoudt zon op wraak, en den 14en Juli kwam de dag der wrake. Beklaagde wilde Bonthuis met het „Twentsche wapen" het mes vermoor den. Bonthuis werd tweemaal geraakt, ech ter niet doodeüjk. De officier van justitie eischte tegen be klaagde zes jaren gevangenisstraf, onder af trek van preventieve hechtenis. De uitspraak is bepaald op a. s. Dinsdag. Hinderlijkvolgen. De rechtbank te Arnhem bevestigde gisteren het vonnis van den kantonrechter te Wageningen, waarbij een-en-twintig-sagarenmakers wegens hinder- t lijk volgen tijdens een staking aan een siga renfabriek werden veroordeeld. Do straf, drie gulden boete, werd voor sommigen tot vijf gulden verzwaard. Moordaanslag. Te Heurne, gem. Dinxperlo, is Zondagmiddag een moordaan slag gepleegd door de arbeider B. R. aldaar. Boos geworden, omdat hij door een spoor wegarbeider werd gewaarschuwd zich van het spoorwegterrein te verwijderen, viel hij dezen met een mes aan en bracht hem drie zware hoofdwonden toe. De verwonde is niet buiten gevaar. De da der heeft zich bij de politie aangemeld. laten, waaraan deze niet voldeed, zeggende dat hij als erfgooier recht had over het erf naar de meent te gaan. Bij verdere woordenwisseling dreigde Hoof man den meentmeester met een mes en stak hij vervolgens naar Klaassen, die tijdig zijde lings uitweek en daardoor geen letsel be kwam. Het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam eischte wegen3 poging tot zware mishande ling, 4 maanden gevangenis tegen Hoofman. Mishandeling. Aan de „Ass. Ct. wordt vit Nieuw-Weerdinge geschreven -tuen zeer ernstige mishandeling had Zon dagavond in do naburige „dikbrooken" plaats. Zekere Martje O., een meisje van pl.m. 20 jaar, was op Dezcek bij H. V. aldaar, welke gehuwd is met een oudere zuster van, Martje. Al spoedig werd d© flesch duchtig aange sproken en kregen V. en Martje twist, welke zoo Jioog lie; dat V. het meisje met stoelen en ander huisraad allervreeselijkst sloeg, en haar dientengevolge vele ernstige wonden toebracht, waardoor zij bewusteloos neerviel. Geneeskundige hulp moest dadelijk worden ingeroepen. Hare toestand is dan ook zeer be- .ukelijik. V. is den volgenden morgen on middellijk in hechtenis genomen door de maréchaussees te Valthermond. Het verdronken meisje. In verband met het vinden van het lijk van Cornelia buurland in de Schie te Rotter dam, wordt thans het onderzoek in een an dere richting geleid. Donderdag jl. namelijk lowam een bewo ner van den Bergweg op een der politie bureaus aangifte doen, dat hij in den nacht, Woensdag op Donderdag omstreeks lialf- twe© was aangerand door 3 personen, die hem mshandelden en beroofden van 2 bank biljetten van f 25. Noch de daar surveilleerende politieagen ten, noch een particuliere nachtwaker op de Schiekade WZ., hadden even, wel iets van een aanranding bemerkt, zoodat deze haast ongclooielijk voorkomt. In denzelfden nacht en ter zelfder plaatse in den oantrek van de Schiekade WZ. moet het meisje Buurland op een of andere wij;ze te water geraakt en verdronken zijn. Tusscihen beide gevallen wordt thans ver band gezocht. Inbusschen heeft de bewuste persoon naar wij vernemen verzocht aan de zaak verder geen voortgang te geven, en de aanklacht van aanranding ingetrokken. De politie heeft zich evenwel de zaak aan getrokken. Bij de aanranding zou de bewoner van den Bergweg licht verwond zijn in het aan gezicht. Gisteren' had onder zeer groot© deel neming op de begraafplaats te Crooswijk de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van Cornelia Suurland. Ds Van Velo, predikant bij de gereformeerde kerk B, sprak aan de groeve een treffend woord, er op wijzende dat men hier stond aan de groeve van een slachtoffer van het werk der duisternis, waarvan de dader zich misschien onder de toehoorders bevond. Hij richtte woorden van troost tot de diep getroffen ouders, broeders en zusters, en een ernstig woord tot de omstanders. Volgens „De Ned." was op het kerkhof ook een groot aantal rechercheurs aanwezig, die elke beweging gadesloegen van de talrijke beruchte sujetten, die zich mede op het kerk hof bevonden. Het moet namelijk bij de ju stitie reeds Snjji uitgemaakt, dat hier werke lijk een moord gepleegd is. Het onderzoek naar den dader of daders is dan ook nog in vollen gang. Diefstal op een politie bureau. Toen de heer F. Zaterdagnamid dag op het Beursplein te Rotterdam tusschen de treeplanken van twee trams liet linker onderbeen werd afgeknepen (het been is in middels beneden de knie geamputeerd), over handigde hij meldt de N. R. C. aan een agent van politie, voor alle zekerheid, een taschje waarin eenige papieren, alsook een gouden horloge waren geborgen. De agent deponeerde dit taschje in de politie post aan de Beurs, waarheen men ook den heer F. bracht, alvorens hij naar het zieken huis werd vervoerd. Op dat oogenblik waren vele nieuwsgierigen dezen post binnengedron gen en na hun vertrek bleek heb taschje met inhoud te zijn gestolen. Gisteren werd door een postbode, die den 's Graven weg te Rotterdam passeerde, bij de spoorbaan gevonden een aantal briefkaarten en papieren, welke bleken toe te behooren aan den architect Ed. G. A. Fof. Kinderen waren er mede aan het spelen. Het taschje was niet in hun bezit. Automobiel-ren woede. Bij Remagen (Duitschland) werd een vrouw door een automobiel overreden en doodelijk ver wond. Het Kölner Tageblat meldt, dat deze auto daarop in razende vaart over den straat weg naar ,Sii.zig reed. Het paard van een gendarm, die den automobilist wilde aan houden, ging bij het zien van het voertuig op hol, doch de beambte wist nog juist de auto te ontwijken. Verder ging het voer tuig, dat op het halt- roepen van den gen darm nog sneller werd aangezet. Bij het station werd een hond overreden, terwijl de mensohen ternauwernood het leven reddeoi. Bij een der straten was de spoorwegovergang afgesloten, zoodat de automobiel omkeerde en weder den straatweg insloeg. De gendarm reed in gestrekten galop het voertuig achter na en arresteerde den automobilist, toen de auto door een defect aan dc machine tot stil stand kwam. De automobilist was de heer W J. Jochems uit Den Haag. Iiij wilde een hoogen borgtocht stelleen, doch dit werd ge weigerd. Op zoon manier is het geen wonder dar b.v. te Prinsenhage de ingezetenen dreigen met scherpe maatregelen tegen ^de automo bilisten Vergiftige bessen. Te Goirle (N.-B.) is het elfjarig dochtertje van een landbouwer tengevolge van het eten van ver giftige bessen overleden. Een pruimenpit doorge slikt. Een 4-jarig meisje te Heerenveen kreeg Maandag een pruimenpit in de luoht- pijp Twee doktoren poogden tevergeefs den steen te verwijderen, die steeds lager zakte. Eindelijk kwam bloed voor den dag, waarom do geneesheeren adviseerden het kind naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen te vervoeren, om door een operatie het euvel te verhelpen. Deze operatie is gisteren ver richte en de pit verwijderd. De toestand van het kind is thans redelijk. Gisteren morgen is te Winterswijk een blok huizen, bewoond door vijf gezinnen, af gebrand. Een kind word met moeite gered. Oorzaak onbekend. Twee stoombooten aan den grond geraakt. Toen Maandagmiddag te Urk de postboot „Minister Havelaar' van Kampen aankwam, stoomde zij in den mond van de haven aan don grond, waarbij de schroefas verbogen werd. Alle pogingen om vlot te komen, mislukten. Er werd om de stoomboot „Baron Rengers" getelegrapheerd. Deze arriveerde Maandag avond te ongeveer 10 uur, doch stoomde door te grooten diepgang en onbekendheid des gezagvoerders ook aan don grond nabij de „Havelaar." Het is een lastig geval, vooral daar l>eide booten gisteren extrareizen zouden hebben naar Enkhuizen, ter gelegenheid van de ten toonstelling aldaar. School- en Kerknieuws. Het rectoraat der Leidsche Universiteit zal 19 September a. s., naar het „L. D." ver meldt, door prof. dr. H. Kamerlingh Onnes niet aan prof. dr. P. L. Muller, die ernstig ziek .s, maar aan prof. dr. van Leeuwen Jzn. worden overgedragen. Rijks-Landbouwschool te Wageningen. 2e Toelatings-examen. Tot. de voorbereidende klasse ziijn toegelaten Th. M. Bruijn, Doetinekem G. J. v. Holtke, AmersfoortE. E. Ecker, Curasao. Afgewe zen 3. Tot de le klasse werd toegelaten Jurj. Hoog- hiemstra, Utrecht. Afgewezen 1. Voor de thans geëindigde acte-examens Land- en Tuinbouwkunde hadden zich aange meld voorlandbouwkunde 1. o. 44, tuinbouw kunde 1. o. 27, landbouwkunde m. o. 3, tuin bouwkunde m. o. 4 candidates Van die voor de lagere acten slaagden 55 ongeveer, n.l. voor landbouwkunde 24, tuin bouwkunde 15, terwijl werden afgewezen 21 en zioh terugtrokken 11 candidate!.. Van de candidaten voor de midd. acte slaag den 2 voor landbouw en 1 voor tuinbouw, terwijl 2 werden afgewezen en 2 zich tijdens hut examen terugtrokken. Het examen voor het politiediploma Leeft plaats teDordrecht 7, 8, 9 Groningen 12, 13, 14 Arnhem 15, 16, 17 dezer. Er zijn 108 adspi- ranten. Een nieuw Weekblad. Versohenen is het eerste nummer van het „Weekblad voor gymnasiaal en middelbaar onderwijs", welk or gaan voorloopig dient als orgaan van de beide leeraars vereenigingen (die der Nederland sche gymnasiën en der middelbare scholen). In het voorwoord wordt gezegd ..Al moet erkend worden, althans voor l.-fc middelbaar onderwijs, dat van een aantal scho len de belangen beheerscht worden door plaat selijke omstandigheden, en dat het op dien grond wel eens noodig kan zijn de behartiging er van te versterken door het optreden eener plaatselijke - ereenigiug, toch is het aan geen twijfel onderhevig, dat de algemeene ond er wijs- bel.-in gen aldaar niet dientengevolge op den ach tergrond mogen treden en dat het Weekblad als gemeenschappelijk orgaan een ;m arbeidsveld zal kunnen vinden. Ook voor <Drbijzondere scho len Z..1 dit laatste bij medewerking harerzijds ongetwijfeld het geval kunnen zijn, en gaarne zullen wit in die richting haar tegemoetkomen en desverlangd onze kolommen voor haar open stellen." Dr. J. H. de Mui nek Keizer, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Meeden (Gr.), die het beroep naar Baflo had aangenomen, is van zijn besluit teruggekomen, heeft j;ijn woord van den kerkeraad teruggevraagd en zoodoende nog voor het beroep bedankt. aOp initiatief van het hoofdbestuur van de vereeniging De Dageraad, zal op Zondag e. k. te Utrecht een bijeenkomst worden gehouden, met het doel, te geraken tot stichting van ceno „Federatie van ver- eenigingen, die zich ten doel stellen de be vordering der vrije gedachte, tot zedelijke en verstandelijke ontwikkeling van den mensch." Te dien einde zijn alle vrijdenkersgroepen in Nederland uitgenoodigd afgevaardigden te zenden. Do beschrijvingsbrief bevat, buiten het voorstel tot stichting der federatie, dat als eerste punt wordt vermeld, voorstel no. 2, luidende ,,Elke vereeniging, die instemming be tuigt met het in voorstel no. 1 genoemde doel, kan zich aansluiten, ongeacht haar al gemeen karakter, noch welke andere meer dere doeleinden ze moge nastreven." Bij aanneming dezer voorstellen zal eene nieuwe bijeenkomst worden gehouden ter vaststelling van de statuten. Tot- het doen rijpen van het plan tot stichting van dezo federatie hebben het meest bijgedragen d© tegenwoordige omstan dig heden op staatkundig gebied. Men voor ziet in de toekomst de gel oofsd wi ngel and ij en oordeelt dat het steeds veld winnend cle ricalism© krachtiger actie van hen, die de vrije gedachte voorstaan, gebiedend nood zakelijk maakt. aDoor het gemeentebestuur van de Bilt is het optrekken van vier schoollokalen en ecu gymnastieklokaal aan de bestaande school gegund aan den laagsten inschrijver den heer H. J. A. Etmans te Utrecht, voor f 22349. aDoor den jachtopziener R. P. te Bun- nik zijn onder do gemeente de Bilt twee per sonen bekeurd wegens het bij nacht door middel van een net bemachtiging van wild (tirasseeren) of poging daartoe aan te wen den. Hilversum. Gisteren is alhier afge brand het huis aan de Langestraat, bewoond door den rijwielhandelaar J. H. van Veen. Van den inboedel werd veel gered. De oor zaak is onbekend, daar de beer Van Veen alleen woont en niet thuis was. Bij zijn thuiskomst sloegen hem de vlammen*te ge- moet, waarop hij de politie waarschuwde. Do brandweer tastte met drie slangen op de waterleiding het vuur aan, hetwelk te be trekkelijk korten tijd was gobluseht. De be lendende porceelen kregen belangrijke brand en waterschade. De inboedel en liet huis ren verzekerd. Oranjefeest te Montfoort. Te Montfoort is met veel opgewektheid, eu ouder toevloed van tal van vreemdelingen, het 16de oranjefeest gevierd. Des morgens werd een ringrijderij op rijwielen gehouden, waaraan 40 personen deelnamen. Des na middags was er een optocht, gevolgd door een ringrijderij op tweewielige rijtuigen, om prijzen van f 100, f 50, f 25, f 10 en f 5. Hier voor hadden zich 50 paren aangegeven. In de koffiehuizen traden verschillendle speciali- teitengezebehappen op, die druk bezocht wer den. Des avonds werd op de vooergraoht een mooi vuurwerk afgestoken en bij het schijn sel van het bengaalsche vuur kon men zich overtuigen dat er eene groot© menschenmassa op de been was. Bij het tweede toelatingsexamen voor het gymnasium zijn geslaagd Voor klasse IIC. W. A. van Pallandt voor klasse VH. W. v. d. Sande Bakhuij- zenvJoor klasse Vla L. J. Jellesma; voor klasse VIb, als toehoorder: F. C. Gerretson. Bij de herexamens aan de H. B. S. werden toegelaten tot klasse I: H. J. W. Sevenhüijsentot klasse IIC. J. van In- gentot klasse HlMelanie Bock, F. Mos en A. W. Sanders; tot klasse IVHendriks Kroon en tot klasse VH. J. van Daal, J. van Oven en L. Thole. Alsnog werd tot klasse I toegelatenAnna 9. de Pool, en zonder examen tot klasse HJ. G. A. Smalt. De lessen zijn geopend met 232 leerlingen, verdeeld over 10 afdeeliugen. In de plaats van wijilen mevrouw van Blaricum is tot regentes vam het St. Pieter en Bloklandsgasthuis gekozen mejuffrouw! C- M. Botti. Wijl herinneren belanghebbenden, er aan, dat brieven, bestemd voor militairen vau dit garnizoen, die de groote manoeuvres bijwonen, als volgt moeten worden geadres seerd, met het oog op een vlugge bestelling: Naam. Compagnie (bataljon) 5e regiment in fanterie. B a 11 e r ij le reg. veld-artillerie. Escadrou ordonnansen. Op voldmanoeuvres in Noord-Brabant. Op 7 Sept.Veghel. Op 8 en 9 Sept.Eindhoven. Van 9 tot 14 Sept.Helmond. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche Blad- en Zweminrichting op 7 September 1904, des ochtends 7 uur, was 60 graden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Ge boren: Jacobus, z. van J. G. van den Berg en J. Hoksbergen. Overleden: Everarda van Koot, oud 67 jaar, ongeh.Hendrika van Hoff, oud 30 jaar, geh.Aaltje Vonno, oud 1 jaarHen- drikus Ossendrijver, oud 47 jaar, geh. Marktberichten. Amersfoort, 6 Sept. Aan de veemarkt werden - vtuks vee en schapen aangevoerd do prjjzen waren, voor: Yette koeion 140 a laO flu»te koeien lïO a >5 Kalfkoeion 130 a 190 Kalfvaarzen 8) a 140, Kalveren a tiusie- vaarzeD f u - Pinken 3^ 8 StioreD 80 a 14'). Lange Bergstraat 4. Amersfoort. SPREEKUREN -9runr rooriu. 12i/s2 uur uaui. Maandag en Donderdag van 2 - 21/9 uur namiddags. I Dinsdag en Vrijdag van 9 93i nur voormiddags. te Amsterdam. Opgericht A°. 1889. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1,000,000. (Reserves f IOO.OOO.) De Bank verstrekt gelden op Eerste Hypo theek uitsluitend op panden in Nederland ge legen en geeft 81,3 en 4 pCt. Pandbrie- ten uit. Mot Nov. wordt in een klein, deftig gezin in den Haag die zeer goed kan koken en van goede ge tuigen is voorzien. Flink loon naar bekwaam heid. Br. fr. Jetter S, Klattoweg 1. den Haag. %*In een Kruidenierswinkel, kan een P. G. geplaatst worden. Brieven met opgaaf van referentiën onder No. R 381a/d. Zeïster Boek- Kunsthandel Zeist. AMSTERDAM. beter dan eenig ander fabrikaat. Goeddrogend. Glansrijk. Standhoudend. Vry van bersten. ONGEVOELIG VOOR ZEEWATER en daarom uitstekend geschikt voor schepen. Stoomboten, Pleiziervaartuigen Attesten van bevoegde verbruikers en Monster op aanvrage. Tafelperen5 K.G. - 2.50 Jntteperen5 - 2.25 Tafelappelen5 - 2.00 Zo* te Kwetsen 5 - 1.80 r20 stuks - 2.25 Perziken 40 4 00 verzendt J. GERRITSEN, te Andelst. Hofleverancier van H. M. de Koningin. Maandag 12 September begint de 5® of laatste klasse van do 876e Staatsloterij waarin al de volgende Hooge Prijzen en Premien moeten uitkomen als f IOO.OOO f 50.000 f 30,000 f 25,000, f 15.000, f 10,000 f 5000 f SOOOf 20OO 8 a f 1500 55 a f 1000 enz. Zoolang de geringe voorraad strekt te be komen bij D. BOLLEHang b/d. Visch- markt te Rotterdam. Half lot f35. Vyf- de Lot f 14. Tiende Eot f 7, Twin tigste Eot f 3.59. franco met 15 Ct. er bij voor frankeeren en aantoekenen. liet Aardrijkskundig Woorden boek van f 3.50 voor den spotprys van f 1.—. Aardrijkskundig Woordenboekomvattend opgaaf van alle GemeentenSteden Dorpen, Gelinchten, Voorname Hul zen Buitenplaatsen bewoonde en onbewoonde Poldersenz. enz. met nanwkenrige vermelding waar ze in TVederlaud gelegen zijn, 3e druk, bijna 300 bladz. over 2 kolommen. Prijs f 3.50 wegens finalen uitverkoop voor den spotprijs van f 1,Wat is f 1.weinig in ver houding het herhaaldelijk gebruik van dit beroemde Woordenboek van GILLE HERINGA. Te bekomen by D. BOLLEBazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst Postw. van slechts f 1, waarop vermeld: GILLE HERINGA. 8TARK's Tandpasta 12 ti2 cents. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Utrecht1 znl op Woensdag 21 September 1904des namiddags ten 2 nre, te zijnen kan tore, Ondegracht i>aa»f de Mnnt G7, te Utrecht, publiek bij inschryviug verknopen A. Buiten gebruik gestelde goederen en albraak afkomstig van de Rijks-Universiteit te Utrecht, waaronder 2 heete Luchtmeters, Perspomp, ijzeren Waterreservoir. Koolzuurcylinder met standaard, Zuurstofcyiinder en Instrumenten; B. 133 K.G. afgesneden Looden. afkomstig van de invoerrechten en accijnsen. Alles breeder omschreven bij biljetten en notitiën welke laatste kosteloos te bekomen zijn ten kantore van genoemden Ontvanger. Si urmen —u» den J'ranschen Staal. CÉLEST19S - HOPITAL. GRANDE-GRILLE j COMPRIMÉS VICKY-ÉTAT ZOUT VICIty-ETAT °~ziz.r te KAMPEN (opgericht Anno *79). Fabrieksmerk,0 0 1 e v a a r met A. D. F." Diploma Tentoonat. Dordrecht. Edison-, Map-, Non P. Ültra-Hectografen, Compositie (specie), rollenvellen, inkten, alles van Superieure kwaliteit tot concurreerende prijzen. Traag prUsiyst en Attesten. Alvorens Uwe inkoopen VOOr den Uitzet te doen bezoekt dan eerst Stalen en monsters worden op aanvraag gratis en franco ter inzage gezonden. Ziet de étalage in de Nobelstraat en in de Ambachtstraat.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3