BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. AMERSFOORT. BIJ HET Gemeenteraad VAN Zitting van den gemeenteraad van "Woens dag 7 September 1904, des namiddags om drie uur. Voorzitter de heer wethouder EL L. Visser bij afwezigheid van den burgemeester. Tegenwoordig twaalf leden en de secre taris jhr. mr. B. W. Th. Sandberg; afwezig de heeren Klebcr, Tromp van Holst, van Beek en Veis Heyn met- kennisgeving; één vacature. De notulen van de vorige zitting worden gelezen. De heer Hoyligers. Mijnheer de voor zitter, mag ik vragen of tea- gelegenheid, dat dte barak vootr besmettelijke ziekten ter be schikking van de gemeente is gesteld, van wege den raad eene dankbetuiging is gericht aan den heer van Boetzelaer? De Voorzitter. Neen, dat is niet ge schied. Het beschikbaar stellen van de ba rak is een uitvloeisel van het contract, dat door de gemeente gesloten is met den heer van Boetzelaer, die van de gemeente eene jaarlijksoh!e uitkeering ontvangt van f 500, benevens f 300 als bijdrage in de bezoldi ging van eene verpleegster. De hoer Hoyligers. Doordien deze ba rak ter beschikking van de gemeente is ge steld, is zij gevrijwaard zelve te moeten zor gen voor de oprichting van eene gelegenheid tot verplcgiug van lijders aan besmettelijke ziekten. De Voorzitter. Het staat den heer Heyligers vrij straks een voorstel hierover te doen. De notulen werden daarop z. h. o. goed gekeurd. Ingekomen zijn a. Adres van den havenmeester J. W. Put man drainer, verzoekende vier hooging van zijue jaarwedde; - ter secretarie om te worden behandeld bij! de begrooting. b. Medcdeeling van den leer aar J. J. Ver meulen, dat hij de benoeming tot leer aar aan het gymnasium aanneemt; voor infor matie. c. Bericht van den heer H. Koopmans, dat hij zich voor eene herbenoeming tot 1 eer aar aan de Burgeravondschool niet beschik baar stelt; voor informatie. Aan de orde is: 1. Voorstel tot benoeming van een tijde lijk leeraar. in de natuurkunde aan de in richtingen voor hooger en middelbaar on derwijs. De heer J orissen. Mijnheer de voor zitter, naar aanleiding van het verschil in de aanbevelingen van curatoren en van B. en W. zooi ik gaarne in geheime zitting een paai' inlichtingen vragen. De Voorzittter verandert de vergadering in eene met gesloten deuren. De openbare vergadering hervat zijnde, noodigt de Voorzitter de heeren Oelosse en van Es veld uit als stemopnemers te fungee- ren. Benoemd wordt de heer A. Winter met 8 stemmen. Op den heer W. G. A. Meijer wa ren 3 stemmen uitgebracht en een briefje was blanco. 2. Benoeming van leden der oommissie van wetgeving wegens periodieke aftreding van do heeren Cel esse en mr. van Voorst Vader. De heeren M. L. Celosso en mr. P. J. F. van Voorts Vader worden herbenoemd met elf stemmen. Twee stemmen waren uitge bracht op mr. Piikken. De Voorzitter. Ik wtensch de heeren geluk met hunne herbenoeming. 3. Samenstelling van de afdèelingen van den raad. In de' eerste afdeeling "bekomen zitting het lid, dat gekozen zal worden in de vacaturen Croockewit-, de heeren J. G. Kleber, C. J. D. van Eek, C. J. Plomp. M. R. N. Oosterveen, C. Th. van Beek, N. Vel9 Heyn, mr. J. Heyli gers en als voorzitter de heer wethouder E. L. Visser. In de tweede afdeeling bekomen zitting de heeren A. M. Tromp van Holst, mr. P. J. F. van Voorst Vader, A. A. Hamers, A. H. van Kalken, J. W. Jorissen, H. W. van Es- veld, mr. J. C. H. Prikken en als voorzitter de heer wethouder M. L. Oelosse. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L E. BOSCH ZOON. 9

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 5