e g. pi. L. de tijd voor het opdoen der Brandstoffen genaderd is, Bunnik—Haarzuilen. zes Huizen BETKE's CACAO D. GERRITSEN, Llit den omtrek. STADSNIEUWS. BURGER-AVONDSCHOOL. Inschrijving van Leerlingen ADVERTENTI EN. Te HÜÜR bij inschrijving: Bosch van Oud-Amelisweerd, eene Boerenhofstede, Dienstbode voor Meid-Alleen. Goedkoopste Stoomfabrieken Wolindustrie, f 0 55 f 025 k. e. riK. G. D art vark's HUISMOEDERS! Van af heden voor niets!! Verzekering-Maatschappij „HOLD A", Kiesvereeniging „Amersfoort". AüiTËL HOTEL. wordt U aangeraden, wanneer U nog niet met BRUINKOLEN-BRIKETTEN stookt, daarmede eens proef te nemen. Bruinkolenbriketten zijn de voordeeligste en zindelijkste brandstof. Het nieuwe bankbiljet is een geheel Ne- dierland'sch product, dat do bestaande bank biljetten in uiterlijk in mrnig opzicht over treft.'" Belletjes te Zaandam. Met het oog op de dingen die Zaterdag avond van de voorgaande week te Zaandam waren voorge vallen, hadden B. en W. j.l. Zaterdag vast gesteld en afgekondigd eenige voorschriften tot handhaving der orde. Volgens die voor schriften was het aan ieder verboden, die op de markt een standplaats heeft gekregen, bij den verkoop zijner koopwaren toespra ken te houden, of zijn waren andera aan te bevelen dan door het noemen van de prijzen on de namen der goederen, of, zoo dit ge drukte stukken zijn, door het noemen van de titels dier stukken. Als altijd versoheen de anarchist Kloos terman weer ter markt, met tal van geschrif ten en brochures. Aanvankelijk hield de man zich nauwgezet aan do gegeven voorschriften, maar allengs werd hij iets vrijmoediger van toon. Zoo sprak hij o.a. van „ministers en andere roofridders" ©n meer in dien geest. Be waarnemende commissaris van politie, on der zijn gehoor, vond hierin aanleiding Kloos terman in verzekerde bewaring te nemen. Onder toevloed van een groote massa men- scben werd hij onder geleide van eenige agen ten naar het politiebureau overgebracht om aldaar te worden verhoord. Vóór het bureau was het buitengewoon woelig, en de politie was genoodzaakt een der toeschouwers, die niot wilde doorloopen, in arrest te nemen. De christelijke actie trad Zaterdagavond niet ap. Spoorwegdiefstallen. De vlaai spoorwegdiefstallen verdachte besteller in drenst der H. IJ. S. M. te Botterdam, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het ge- stoleaie, moest door voorgoederenverzanden uit Hilversum en Amsterdam en gedeeltelijk voor Zierikzee bestemd, werd door hem in zijn bestelwagen geladen en dan, alsof het zoo hoonde, besteld in het bierhuis aan het Hang 110. 99 te Botterdam. De aangehoudene heeft als zijn medeplichtige aangewezen eeu spoorwegarbeider, eveneens in dienst der H. IJ. S. M. Deze, mede door de politie ge arresteerd, ontkent alle schuld. Men zij gewaarschuwd! De heer P. G., die Zaterdag van Venlo naar Bot terdam reisde, zat in een spoorwegcoupé al leen met een vreemdeling. Deze bood hem een sigaar aan en hij had de onvoorzichtig heid die aan te nemen. Nauwelijks had hij eenige oogenblikken gerookt, of hij viel '11 een diepen slaap. Toen hij een tijd later weder wakker werd, was zijn poi'temonnaie ledig en was zijn gou den horlogeketting vervangen door een nik kelen. De vreemdeling was intussohen op eon tuaschenstation uitgestapt. (N. v. d. D.) Te Nijmegen werd verleden jaar J. v B. wegens diefstal tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij had ongeveer f 700 van men- scheu bij wie zij inwoonde gestolen. Bij de arrestatie werd slechts t 200 gevonden. Than9 heeft z in de gevangenis te Utrecht be kend, waar zij het geld ver oorgen heeft In haar tegenwoordigheid werd daar Vrij dag het reeds gedeeltelijk verteerde bankpa pier gevonden. Een onschuldige gearre steerd. Op aanwijzing van den heer P. J. B. arresteerde de politie bij het postkantoor to Botterdam Zaterdag een heer, die vol gens den heer B. zou zijn de voortvluchtige gelddrager J., van een bankiershuis te Wee- nen, die er met 235.000 kronen van door is en op wiens aanhouding een belooning van 10,000 kronen staat. De aangehoudene, die zich onmiddellijk legitimeerde, bleek even wel een Amerikaansoh loderliandelaar uit Newark te zijn. Hij kwam van Weenen op zijn doorreis hier aan, en, bracht eenigen tijd, zeer tegen zijn zin bij de politie door, door dat de heer B. volhield dat hij, de gezochte moest zijn. N. B. Ct. De brand te Leiden. Onder een kalossalen toevloed van menschen had Zater dag op de begraafplaats aan. de Marepoort te Leiden do begrafenis plaats der drie slacht offers van den nood'lottigon brand. Mevrouw Bosina Maria lest werd volgens den ritus der Engelsche kerk begraven. Prof. Kiersopp Lake leidde den dienst. Aan het graf van den zoon sprak o.a. een kapitein van het Heils leger, waartoe de jonge man behoorde. De landbouwer Smit-s uit Nederhe» niert is op den terugweg van de paardenmarkt te Zalt-Bomrael door zijn onbesuisd rijden van zijn voertuig gevallen. Hij brak zijn hals en bleef dood liggen. Een 3-jarig kind te Hengelo kreeg van een paard een trap, die zoodanig aankwam, dat een der oog en uit het hoofd werd gesla gen. Men schrijft uit 's Gravenhage Ter hoogte van de Boschbrug had Zaterdag ochtend een botsing plaats tuf -hen een rij tuig en de Staatsspoorstooiutram, 't Liep wonder boven wonder betrekkelijk goed, al thans zonder persoonlijke ongelukken af. Vlak voor een aanrijdende tram wilde jhr. de K. met zijn rijftuig de rails passeeren. Het paard werd echter door de machine gegrepen, viel en brak een der pooten, zoodat het dier moest worden afgemaakt. Jhr. de K, die zelf het paard mende wist, evenals de koetsier, nog juist bijtijds uit het rijtuig te springen. Het rijuig word zoo goed als geheel vernield. Donderdag had te Heerde een droevig ongeluk plaats. Terwijl de moeder op het laud bezig was, bleef het zoontje, bijna jaar oud, alleen thuis. Waarschijnlijk is het kind te dicht bij het vuur gekomen, want hij kwam brandend uit de woning loopen. De moeder was in een oogwenk Dij haar kind om den brand te blus- scheir. Do wonden waren echter- van dion aard, dat het kind ig overleden. Slachtoffers der ree. De te Groningen woonachtige familiën J. Suk eai H. Roze ma hebben, na zes maanden tusschen hoop en vrees geleefd te hebben, thans do treurige zekerheid gekregen, dat de schoener „Drie Gebroeders", kapitein, T. Suk, oip dé reis van Schotland naar Noorwegen is ver gaan, waarbij de kapitein, zijne vrouw en drie kinderen, benevens de verdere bemanning hun graf in de golven hebben gevonden. Een schoolgaand kind was te Groningen achtergebleven. Een agent van politie te Deventer vond een bedrag van f 3000, dat verloren was door con reiziger der firma H. Hij gaf het na tuurlijk terug, en kreeg als belooniing.... een sigaar, waarvoor de agent echter heel vrien delijk bedankte, zeggende dat hiji geen rooker was. Uit een opstel van een zesjarigen knaap: Er was eens een Koning en een Koningin. Dio hadden geen kinderen,. Ze zochten een goede fee op, die hun zeide „Hebt uw vader en uw moeder lief, en ar- beid vlijtig op school en in huis, dan zult ge hebben wat ge wenscht." Em werkelijk bracht de Koning veertien dageai later een zoon ter wereld. aDe 6e algemeene vergadering van on derwijzers uit de verschillende arrondisse menten in deze provincie, werd Zaterdagoch tend .ehouden 111 de groote zaal van Buiten- luit, Maliebaan, alhier. De vergadering was buitengewoon druk bezocht. Zij werd geleid door aen heer D. de Groot, schoolopziener in het arr. Utrecht I, die in zijn openings woord in gevoelvolle woorden het asterven herdacht van den heer J. Uouvee, in leven schoolopziener in het arr. Loenen. Hulde werd gebracht aan den grooten ijver en de bukenue welwillendheid van den overledene. De voorz. ging thans de beteekenis na van deze arroudissements-verfgadering, die door de onderwijzers van de geheele provincie kan worden bezocht. De lieer C. F. A. Zernike, hoofd eener school te Amsterdam, kreeg thans het woord over.- Ons onderwijs is met eenvoudig ge noeg. Op zeer humoristische wijze toonde Je spreker met tal van voorbeelden uit de prac- tijk van het schoolleven aan, dat niet genoeg rekening gehouden wordt met het eenvoudi ge en met de belangstelling en de behoeften van het kind en. naast de aankweeking van waarheid, van goedheid en schoonheid. De redenen van het niet-eenvoudig genoeg zij a van ons onderwijs meent Spr. te vinden in den invloed van Frankrijk en Duitschland, op onze studie en ons onderwijs. Wij menen bedenken, dat het kind niet alles in de school behoeft te, leeren en dat het bovendien nog genoeg buiten de school leertook moet er een goede keuze uit die leerstof geda v'J. worden. Na de pauze verkreeg de heer O. J. ten Thije, hoofd eener school te Utrecht, het woord over: „Zelfwerkzaamheid". De nuttige eu leerrijke causerie van den heer Ten Thye oogstte warm toejuiching van de opgekomenen. Na een woord van dank aan de vergade1" den voor hunne tegenwoordigheid, in het bijizonder aan den heer Bagay, wethouder van onderwijs, sloot de heer De Groot de iu alle opzichten goed geslaagde bijeenkomst. Hilversum. In den loop van de vol gende maand zial hier een photografie-wed- strijdl van amateurs worden georganiseerd. Een twintigtal deelnemers 'hebben zich reeds aangemeld. De kapitein van de d.d. schutterij J. A. T. H. F. van Bijswijk dé Jong is benoemd Wt reserve-kapitein bij de infanterie der landweer in het XXXVe Landweerdistricb. Van af morgen zal' er in het gebouw van die Ambachtsschool van 9 tot 11 uur voorai.. en van 2 tot 4 en van 7 tot 8 nam. ge legenheid bestaan tot het inschrijven van leerlingen van de Burgeravondschool. Be langhebbenden maken wij attent op dé des betreffende .advertentie in het nummer van heden. Ten voordeele der vereeniging „Lief dadigheid'' alhier zal over een paai' weken een middag concert gegevén worden in dé Luthersolie kerk. Men meldt ons, dat eene dame, thans hier wonende, vroeger als sopraanzangefres deel uitmakende van het Zalaman-kwaitet, en twee dames-violisten uit Den Haag, leerlin gen van Bra,111 Elderiug, die reeds dikwijls en met veel succes in verschillende steden van ons land klassieke duo's ten gehoore brachten, hun welwillende medewerking toe zegden, terwijl eene ons allen als zeer goedé organisatie bekende stadgefnoote eveneens welwillend de bespeling van het ér gel op zich nam. Het is te wenschen, dat, nu zoo goede krachten zich inspannen voor „Liefdadig heid", zij de voldoening zullen smaken zeer velen te doen genieten en „liefdadigheid" flink te helpen. Bij de courses te Woestduin behaalde Angela van majoor Meteier kamp den twee den prijs in een wedren vlakke baan voor in- landscihe paarden, over een. afstand van 1700 meter. Angela had aanvankelijk: de leiding, maar aangezien ze bij het ingaan dér rechte lijn uitbrak, verloor zo veel terrein. De wielerwedstrijden van onderofficie ren en minderen van het 5e regiment infan terie zullen morgen te uur voorm. aanvan gen met een wegwedstrijd' over 30 K.M. voor iniicien-wielrijders. Het beginpunt is bij hotel „De Berg", heb eindpunt bij het „Herten- huis" aan den Arnhemschen straatweg. 2e 2 uur nam. zal een gelijke wedstrijd worden gehouden voor ondérofficieren en min deren, die van een eigen rijwiel gebruik ma ken Woensdag te uur voorm. heeft er nabij de „Groote Weede" op den Hooglandschen weg een wedstrijd met hindietrnissen in het overbrengen van berichten plaats voor milt- cienr-wielrijders. Te 2 uur nam. het. rijden der finales van den wegwedstrijd Van den vorigen dag. voor den Cursus 1904/1905 van af Dinsdag 27 September tot en met Maandag 3 October, van 9 tot 11 en 2 tot 4 en bovendien des avonds van 7 tot 8 norin het gebouw der Ambachtsschool. Het onderwijs bestaat voornamelijk in Tak- teebenen met bijbehoorende lessen in Ned. TaalWiskunde, enz. en wordt 0. a. gegeven aanTimmerlieden Meubelmakers Smeden, Machinebankwerkers. I.ood- en Zlnkwerkers, Schilders, Behan gers SteenhouwersMetselaars Stncadoors en Lithografeu. Zie verder de aanplakbiljetten. De Directeur B. VAN DER WORP Jr. Het programma voor Donderdag luidt: ai. 2 uur nam. Wedstrijd korte baan (1 K. M.) voor mi lici en-wielrijidiera eu andere déelnemers, bij het „Hertenhuis." b. Hindernisrijden. c. Het rijden van de finales van den wed strijd korte baan. Na afloop worden de prijzen uitgereikt. Zondagmiddag speelde Quick te Hil versum een oefenwedstrijd tegen Victoria». Om twee uur gaf scheidsrechter Harterink het sein tot den aanvang, eu hbetwel dé A meirsf boaters niet volledig w'aren, wistefn) zij zich toch uitstekend te handhaven. Bëidé partijen slaagden er in, een doelpunt te beha len, en toen „rust" gefloten werd, was de stand 11 gebleven. Na verwisseling van doei had Quick de overhand, en wist door magnifiek samenspel driemaal te doelpun ten (41). Deze groote voorsprong mocht zij echter niet behouden: de Hi 1 versummiers zettén er alles op en wisten in 't laatste kwar tier driemaal "t vijandelijk net te vinden, niettegenstaande doe Ivor dediger eni achter hoede enorm spel te zien gaiven. ZoO eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel (44). Het is Victoria in allen gevalle niet gelukt, om als immer, op eigen terrein te zegevieren over éen Amersfoortsch Xl-tal. 't Versluijpelftal won van U. D. I. II met 51. Met pauze w'as de stand 40 voor eerstgenoemde. Volgens de officieels kennisgeving aan het hoofd van dit nummer, is in dé gemeente Utrecht vlekziekte onder de varkens gecon stateerd. Zaterdag is de eerste proef génomen met het houden van een Zaterdagavond- markt. De Wagens en karren, die anders in do Langestraat, nabij de Kartegracht, geplaatst zijn, w'aren tbans op dé Varkenmarkt opge steld. Het was er nog al druk. Burgerlijke stand. Geboren: Petromella Antoniai, d. v. G. ter Maten en ML van der Ham; Wilhelmina, d van H. Hijmering en G. E. van Ouwer- kerk. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 5. klasse. Trekking van 26 Sept. Prijs v. t 1000 ^o. 11316 9393 11266 3143 6323 14853 17880 13839 14396 9119 13071 13925 7278 19579 10502 12052 18509 67 51 20435 6740 3160 5 30 8084 19041 400 200 100 1. Een perceel WEIEANDgroot ongeveer 7 Hectaren, onderyjfytinik aan den Koningsweg, tegen het Voorbosch van Nieuw- Amelisweerdgenaamd „de acht morgen"; thans in huur bij den Heer W. JONGERIUS. 2. Een perceel WEI- en HOOI LAND, groot ongeveer 4 Hectaren, gelegen op Themaat, gemeente Haarzuilenthans in huur bij den Heer J. DE GOEIJ Wzn. Billetten in te leveren en inlichtingen te bekomen uiterlijk tot 15 October a. s., 's middags 12 uur, ten kantore van Notaris te Utrecht, Voorstraat 65. Woensdag 12 Oct. 1904, des nam. 2 ure, zullen iu het Hotel Poll te de Bilt, publiek worden geveild en verkocht: Erf en Grond, te de Bilt aan de Nieuw- straat of Nieuwen wegnos. 138, 140, 142, 144, 146, 148 Samen groot 6 aren 17 centiaren. Elk perceel verhuurd voor f 1 per week. Te veilen afzonderlijkgecombineerd en in massa. Breeder bij biljetten, evenals inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris VAN DEN BERG, te Oirecht Oudegracht, Jacobiebrug 150 Notaris J. J. SCHALIJ te Breukelen-Nijenrode, zal op Dinsdag den 18. Oc tober 1904 des voor- middags 11 ure, in het Koffiehuis van Th. H. VRE- DËNDAALte Vinkeveen in het openbaar v e r k o op e n bestaande in eene Huizinge met Veestalling voor 13 stuks VeeSchuurHooiberg en verdere betimmeringErf, Wei- en Hooiland en Watergelegen in Proostdijonder de gemeente Vinkoveen en Wavervten, ter grootte van 7 hectaren, 87 aren, 89 centiaren in 4 koopeu, twee ondermaasa's en eene generale massa. In eigen gebruik te aanvaarden 1 Decem ber 1904. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van elke week vóór den verkoop, van 9 tot 3 ure. Nadere inlichtingen geeft de opgenoemde Notaris. Met 1 November wordt gevraagd eene Gesloten huis. Kleiu gezin. Loon naar be kwaamheid. Adres Mevrouw do Wed. A. J. VAN DEN BERGH, Steenweg 65, Utrecht. en beste adres van gebreide zuiver Wollen Ondergoederen en Kousen. Aanbreien van Kousen 6 h 10 cent per paar. 3 pr. zware Wollen Heerenkousen f 2.10. 3 pr. Sokken f 1.65. 3 pr. Lange Dameskousen f 1.95. 3 pr, Korte Dito f 1.65. Lange Kniekousen van 8O 60 cent. Lengte van den voet in c.M. opgeven is voldoende. Kleuren zwart licht en donker grijsbruin grijs en blauw. Franco zending, betalen bij bezorging. Leeraar In PIANO en ZAN8, (Jtrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. V0EDINGS MIDDEL VOOR LL'NGEN Fab^.VAN HASELEN BOOM AMERSFOORT Wettig gedep. fabrieksmerk. Verkrijgbaar bij B. VAN 'T EIND. I. VAN DEN HOOFF. C. J. DE KONING. A. J. JANS. M. R N OOSTERVEEN. WATERSCHOT en Co. A. VAN DE WEG. prijscourant franco. TE NIJENSLEEK. VRAAGT merk „AMERIKA" in gedec. bussen a f 1 per per per K 6. Maatacliappij tot Exploitatie van Betke's Hollandse he Cacaofabriek Amsterdam. Zweedsche Cristal arak Punch hoog fijne witte punch. Kantoor Amsterdam. Als U 12 Doosjes DAKE's Prima Glftvrije Poets-pommade van 2i/a of 5 of 71/2 Cent per stuk in eens koopt, of wanneer U ze bij voorkomende be hoefte nu en dan koopt en later ^dek seltjes van één soort of gesorteerd brengt bij Uw Winkelier, waar U ze gekocht hebt, ontvangt U een stuk prima TOILETZEEP van de fabriek GEBR. DOBBELMANN, te Nijmegen CADEAU. L. DAKE ZOON, van 't Damrak. tlfrielijk PRINS HENDRIKKADE 18, AMSTERDAM. KV" Overal verkrijgbaar. ""ON Neemt de proef! Beter poets middel is er niet en Giftvrij Sam. Pickwick Punch CHRISPIJN, de beste Punch van Rum. 25 depóts in Amsterdam. Amsterdam, Keizersgracht 290. Goedgekeurd bij K. B. van 3 December 1895No. 38. Slnit alle soorten Terzekeringen op het Leven en van Lijfrenten met of zonder opbonden van premiebetaling ingeval van invaliditeit. Werkkracht-Ter zekering al of niet in verband met Levensverzeke ringen of Lijfrenten. Bij de verkiezing van een lid van den Gemeente raad in District III, op Dinsdag 27 September a. s. wordt met aandrang aanbevolen het voormalig lid van District I de Heer een ONAFHANKELIJK man, voorstander van een goed degelijk en niet te duur Gemeentebeheer. Het bureau in de Koestraat is geopend van 8 uur voormiddags tot 5 uur namiddags. Stemming vóór 12 uur is gewenscht. HET BESTUUR. AMSTERDAM. Speciale Pensionsprljzen voor eea verlangd verblijf. Groote en Kleine Zalen voor Diners en Soirées. Notaris J. J. SCHALIJ, te Breukelen- Nijenrode, zal op Uw tlcrdaK den 13. October 19U4 des middags 12 ure, in de herberg „het Regthui*" aldaar bewoond door J. BAAS, in het openbaar VERKOOPENs Eenige kampen Hooilandmet een stukje TeellaudKadeWeg en Water gelegen in het waterschap Otter- spoorbroek onder de gemeente Breukelen- Nijenrode ter gezamenlijke grootte van 5 hectaren 63 aren 22 centiarenin 2 koopen, zooals bij billetten broeder is omschreven. Do koopen zijn in eigen gebruik te aan vaarden met Kerstmis 1904 en dagelijks, vóór den verkoop te bezichtigen. Nadere inlichtingen geeft de opgenoemdo notaris.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3