N\ 8». 3,le Jaargang. Vrijdag 30 September 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. FASTE F0RLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco, per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- on Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels fLO/ïtl, Elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen, tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circnlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De Russische minister van binnentandsche zaken. Men verwacht van den tot opvolger van den vermoorden minister Von Plehwe be noemden graaf Swiatopolk Mirski een meer gematigd optreden dan men van zijn voor ganger gewend was. Voor zijn vertrok uit Wilna, waar hij gouverneur was, heeft hij verschillende deputaties ontvangen, waaron der een deputatie uit de Joodsclie kringen, aan welke hij verklaarde de nooden der Jood sclie bevolking te kennen en de Israëlitische quaestie met volkomen kennis van zaken te willen behandelen. Hiji zou er voor waken, dat den Joden recht zou geschieden. Die verklaring klinkt inderdaad zeer be moedigend en geeft hoop, dat gruwelen als indertijd te Kisjeuief zijn voorgekomen, die door de overheidspersonen hadden kunnen zijn voorkomen, zich niet zullen herhalen, en dat er bij de bestraffing van joden-mishande lingen met meer onpartijdigheid te werk zal worden gegaain. Do nieuwe minister is, naar het algemeene oordeel dat over hem is uit gesproken, een eerlijk man, iemand met een helder hoofd en een hart van goud, zoodat te verwachten is, dat hij zijn beloften zal houden. Dat hij een man is, die zelfstandig wil zijn, heeft hij al reeds bewezen, door eenigo hooge ambtenaren aan zijn departe ment, die geheel in den geest van Von Plehwo werkten, uit zijn omgeving te v<y- wijderen, door hen te doen benoemen tot leden van den Rijksraadeen zachte vorm van wat men pleegt te noemenop stal zet ten. Op die wijze heeft hij althans de atmos feer in het departement van binnenlaudsche zaken eenigszius gezuiverd. Onder hen bevindt zich ook de directeur van het kabinet Schtürmer, en in zijn „be vordering" wil men het bewijs zien, dat de minister van plan is om een grootere zelf standigheid te gunnen aan de „semstwo", de gouvernementsraden. Schtürmer toch was evenals zijn vorige chef een groote tegen stander van het lokale zelfbestuur, daar hij van die meerdere zelfstandigheid do vernietiging van den staat vreesde. Zijn vrienden zijn natuurlijk ontstemd over dezen maatregel van den minister en beijveren zich nu om de „semstwo" verdacht te maken, door zo te beschuldigen van republikcinsche gezindheden. Intusschen streven zij alleen maar naar vrijheid van beweging, naar een verlossing van het juk der bureaucratie, waaronder in Rusland zooveel, zoo niet alles gebukt gaat. Nog een andere categorie van personen, die zich al evenmin in een bijzonder groote mate van vrijheid van beweging mag ver heugen, is door den nieuwen minister bij zijn afscheidsaudientie ontvangen, en wel een deputatie van de vertegenwoordigers der pers. Ook tegenover hen legde de minister een geruststellende verklaring af. Hij wees daarin op de groote beteekenis van de pers, vooral van d© provinciale bladen. ,,Ik was altijd een vriend van de provinciale pe-rs", zeide hij, „en wanneer zij steeds oprecht en goed gezind de ware behoeften der bevol king weergeeft, zal ik verder haar vriend blij ven." Dat een Russisch minister van binnenlaud sche zaken de groote beteekenis der pers erkent, is voor ons journalisten natuurlijk vleiend om te hooren. Maar of nu werkelijk onze Russische collega's de zoo gewenschto vrijheid van beweging zullen vorkrijgen? Men zou bijna geneigd zijn het te geloo- ven als wij letten op het feit, dat een artikel als dat van Vorst Mesjtsjerski, waarin hij op vredo met Japan aandrong, ongehinderd is toegelaten en verspreid, iets waarop wij ook reeds in het ..Politiek Overzicht" in no. 582 hebben gewezen. Voor een gezonde ontwikkeling van het politieke en het oeconomische leven is het vrijp woord een eerste vereischte. En dat laat in Rusland nog al iets te wensohen over. On meer vrijheid drong dan ook dezer dagen de Nowoje Vremja aan. Het blad hoopte die on der den nieuwen minister van binnenlansche zaken te verkrijgen. Doch blijkbaar nog on der den invloed van het Plehwe'sche schrik bewind, waaronder ook do pers gebukt ging, uitte het blad zich slechts schuchter en waagde het niet om concrete eisohen te stel len. In een correspondentie uit Petersburg werd dezer dagen gezegd, dat de ministers van binnenlaudsche zaken in Rusland, de beulen der pers geweest zijn, zoodra deze maar een schijn van zelfstandigheid durfde ten toon to spreiden. De reactie-periode on der Czaar Alexander III werd. geopend door minister Ignatiew, die door zijn eigen volk „de vader van den leugen" genoemd werd. Hij snoerde den Petersburgscihen bladen, die na den moord op Alexander II van diens zoon een frissche liberale strooming ver wachtten en zoo brutaal waren aan die ver wachting uitdrukking te geven, onmiddel lijk den mond. Hij was een woedend hater dor zwarte kunst en van dien haat was destijds, in 1881, een vermakelijk verhaaltje in omloop. Op zekeren dag trad een zijifter hooge amb tenaren in zijn werkvertrek binnen en zei, met een diepe buiging, dat hij voor zijn ver- lofreis naar het buitenland afscheid kwam nemen. „Zoo", antwoordde de minister, „aangename reis. Waar gaat u heen?" „Naar Duitsohland, naar den Rijn, Exoel- 'entie. Heeft Uwe Excellentie mij misschien een opdracht te geven?" „Een opdracht, hoo zoo? Ik zou niet weten watmaar ja, gaat u ook naarMainz?" „Jawel Excel lentie." „Welnu, ga dan het standbeeld van Gutenberg zien, en doe mij dan het pleizier dien kerel eens in het ge zicht te spuw©u." Zoo'n afschuw had Ignatiew van de pers, diat liij het beeld van den uitvinder der boek- diukkunst in het gezicht wdlde spuwen! 't Verhaal mag misschien niet historisch zijn, het. teekent toch op schilderachtige wijze de positie der tiers in die dagen. En sedert is het niet zoo heel veel beter geworden. Doch wellicht mag men ook te dien aan zien nu betere tijden verwachten. Ook giste ren weer bij de ontvangst van de hoofd ambtenaren van zijn departement deed de minister zich kennen als een gematigd man, die zich langs andere paden wil bewegen als zijn ambtsvoorganger. Hij verklaarde, dat de grondslag voor zijn progamma te vinden was in het manifest, dat verleden jaar in Maart bij gelegenheid van den verjaardag van den Czaar was afgekondigd. In dit manifest verklaarde de Czaar, dat hij had goed gevonden de inachtneming van het door de funamenteele wetten van het Russische rijk voorgeschreven gebod van verdraagzaamheid te verzekeren door maat regelen, die, terwijl zij de orthodoxe kerk als de heerschende eerbiedigen, aan alle onder danen van ander -geloof en vreemde confes- siën vrijheid van geloof en uitoefening van hun godsdienst naar hun eigen ritus toe staan, en voorts de uitvoering voort te zet ten van de maatregelen tot verbetering van den materieelen toestand der orthodoxe geestelijkheid op het platteland. De werkzaamheid van de instellingen voor het staatscrediet, inzonderheid van de adels- en do boerenbauken, moest gemunt zijn op de ontwikkeling van den weistand van de plaatselijke edellieden en boeren. Tot de toetsing van de ten behoeve der landelijke bevolking uitgevaardigde wetten met het oog op hunne uitvoering, tot de overweging van de verdere verbetering dier wetten en hunne aanpassing aan de plaatse lijke bijzondere omstandigheden, zouden conferentiën van do regeeringsorganen uit geschreven worden, waaraan in ruime mate personen zouden worden toegevoegd^ die heb openbare vertrouwen genioten. De grondslag van deze werkzaamheden moet blijven, het onaantastbare gjemeentebezit, hoewel er naar m^et worden gestreefd middelen op te spo ren, om den boeren het uittreden uit de ge meente te vergemakkelijken. Er zouden onverwijld maatregelen geno men worden tot opheffing van de voor de boeren lastige aansprakelijkheden. De gou- vernements- en districtsbesturen zouden wor den hervormd door opdracht van werkzaam heden aan plaatselijke vertegenwoordigers. Ten slotte gelastte de Keizer den minis ters en den betrokken diensttakken hem hunne consideratiën en adviezen over de uit voering van 's Keizers voornemen mede to deelen, Minister Von Plehwe liet dit manifest ge heel onuitgevoerd, dat nu echter het pro gram zal zijn van minister Swiatopolk Mirsky. Voor Rusland is het te hopen, dat hij den aanvankelijken goeden indruk niet zal beschamen en voldoen zal aan de ver wachtingen, die men van hem koestert. Daitschland. In Dresden is met zeer ernstig gestemd over de berichten over den gezondheidstoe stand des Konings. Al is ook oogenblikkelijk levensgevaar niet aanwezig en de Koning Woensdag nog aan zij,n omgeving verklaarde, dat hij zich vrij goed gevoelde, zoo verheelt men zich toch nergens, dat de voortdurende aanvallen van benauwdheid en adem loosheid de krachten zeer doen afnemen en dat de aandoening der groote bloedvaten (arterie verkalking) op zijn hoogen leeftijd als hoogst gevaarlijk moet worden beschouwd. De ar terie-verkalking kan tot aderbreuken aan leiding geven, dio gemakkelijk tot doodo- lijke bloeduitstortingen kunnen leiden. Do asthmatische benauwdheden vertooncn zich in den regel tegen den morgen, om streeks 3 of 4 uiur en gaan dan gepaard met hevige hoestbuien, zoodat de patiënt het dan in bed niet kan uithouden. Tegen den mid dag wordt de toestand gewoonlijk iets beter en de voornacht verloopt meestal rustig. Sedert Woensdag is de toestand over 't algemeen achteruit gegaan. De krachten ne men af. De familie is to Pillnitz om het ziekbed vereenigd. Een medewerker van de Frankf. Ztg. lieeft een onderhoud gehad met den Duitsoheri rijkskanselier, te Homburg. „Het is onjuist, zei graaf Von Bülow, dat achter de reis van minister Giolitti een groot politiek geheim verborgen is. De quaestie is eenvoudig, dat ik met den heer Giolitti, van den tijd dat ik to Rome was, bevriend ben. Wij hebben elkaar sedert dien niet. meer gezien, en wilden elkander weer eens ont moeten. De samenkomst had een zuiver per soonlijk karakter. Er kan niets meer gezegd worden dan dat dit bezoek een bewijs is van do goede verstandhouding tussohen Italië en Duitsohland. Over een interventie in den Russisch-Japanschen oorlog is niet gesproken. Hieraan denkt niemand. Hoe zou Duitsoh land aan bemiddeling kunnen denken, wan neer deze niet gevraagd wordt door een dier oorlogvoerende partijen Dat zou niets an ders zijn dan hulp opdringen. Wij betreuren, evenals alle beschaafde menschen dezen ver- schrikkclijken oorlog, die wellicht nog lang duren zal, doch wij zijn niet in staat er oen einde aan te maken." Portugal. In de troonrede, waarmede de Koning van Portugal heden biet Parlement opende, dank te hij, Koning Eduard voor de uitnoodiging cm met zijn gemalin Londen te bezoeken. Hij herinnerde voorts aan 'de uitstekende vei standhouding mot Engeland. Bij het opsommen van de belangwekkende, gebeurtenissen voor Portugal legde de Ko ning nadruk op do overeenkomst met Ne derland in zake de grensbepaling op Timo1' Rusland. Dé toespraak1, welke de Russische mi nister van binnenlaudsche zaken Swiato polk Mirski heden ridhtte tot do hoo- gere ambten aren van zijn département luidt woordelijk als volgit: „Terwijl ik heden de mij door het vertrouwen van onzen Vorst opgedragen taak aanvaard, beschouw ik het als mijn plicht te verklaren, dat de leiding van het mij toevertrouwde ministerie berus ten zal op het manifest van 10 Maart 1903. Ik verzoek u in het bijzonder in dozen geest om uwe krachtige, zelfopofferende medewer king." „Mijn ondervinding in bestuurs-aaugele- genheden heeft mij tot do vaste overtuiging gebracht, dat vruchtbare werkzaamheid in de regeering gegrond is op een volkomen welwillende houding tegenover en oprecht vertrouwen in de gemeentelijke bestuursin stellingen en de bevolking." „Alleen wanneer dit vooropgesteld wordt, kan bij den arbeid wederzijdseh vertrouwen verkregen worden, zonder welk vertrouwen onmogelijk duurzame resultaten in hot Staats bestuur te verwachten zijn." „U tot ©nvermoeiden arbeid opwekkende, vertrouw ik op uwe krachten, uwe onder vinding, welke mij kunnen helpen om liet doel van den mij wachtenden arbeid te be reiken." Hot Journal de St. Petersbourg maakt1 melding van een artikel in de M'os- kowskija Wjedomosti, betrekking hebben de op hot Engelsdh-Thibetajansche ver drag. In dit artikel wordt betoogd, dat hot verdrag zoowel wat China als wat Tibet, doch speciaal wat Rusland betreft, van nul en geener waarde moet worden beschouwd. Rusland kan en mag dat verdrag niet erkennen, daar het in openlijke tegenspraak is met de in het Engelsche Parlement afge legde verklaringen en met de Engelsch-Rus- sische overeenkomst, krachtens welker bepa lingen Engeland zich officieel verplicht heeft, dat het in 1903 en 1904 geenerlei verande ring in het politieke status quo van Tibet zou trachten te verkrijgen. Aan het slot van het artikel wordt be toogd, dat do tekst van het Engolseh-Tibe- taausche verdrag de kenmerken draagt van kwade trouw en van hot cynisme der En gelsche regeering. Algerie De correspondent van den Matin meldt uit Algiers: „Ik verneem uit de beste bron dat een maand geleden ongeveer generaal Liautey het noodig oordeelde in verband met ge beurtenissen, die zich in Zuid-Oran afspeel den eenige punten te bezetten aan dc niet met juistheid afgepaalde grens tusschen Al giers on Marokko. De toestand liet niet toe dat hij de toestemming vroeg van den gou verneur-generaal. Het gevolg was een opge wonden correspondentie tusschen den gou verneur en generaal Liautey. Thans is deze laatste te Parijs om minister Dclcassé ver slag te doen. Men twijfelt er niet aan of rijn optreden zal goedgekeurd worden. Do bezette punten zijn nog niet verlaten." China. Volgens berichten uit Sjanghai zijn de Boksera in beol China weer druk bezig. Zij deelen openlijk geschriften uit, gelijk zij vóór de troebelen van 1900 gedaan hebben. Deze brochures zijjn ook van denzelfden op- ruiendon inhoud als de vroegere, en stellen den datum, 17 October, vast voor do uitmoor ding der vreemdelingen. Thibet Blijkens een Reuter-berioht uit Lhassa, gedateerd van den 19en, zal de Britsehe troepenmacht op haar terugweg naar Britach- Indië een andere route volgen dan die, langs welke zij gekomen is. De Tsang-po Tibet's groote rivier, welke de bovenloop ia van de Bramah-pootra wordt ditmaal 20 K.M. noordelijker overgetrokken, op ©en plaats, waar do rivier slechts 45 M. breed is, en geen gevaarlijke draaikolken worden aange troffen. Voor den overtocht worden vier da gen gerekend. Ook de Kamba-pas zal worden vermeden. In de plaats daarvan zal de missie haar weg nemen door den Peti-jing-pae, die wel 130 M. hooger ligt, maar minder steil en dus veel toegankelijker is. Na den over tocht van de Tsang-po, splitst de Britsehe macht zich in twee afdeelingen, die zich hij Gyang-tse weer zullen vereenigen. De leiders der expeditie rekenen er op, Britsch-Indië in 6 a 8 weken te zullen be reiken. De oorlog in Oost-Azië. Na eonigc dagen van betrekkei ijiko rust op het oorlogstooneel, schijnt nu de algemeene aanval der Japanners te beginnen. Blijkens een lieden ontvangen telegram hoeft do aan val plaats ten zuiden en ten oosten van de stad Moekden. Uit verdere berichten zal moetenblijken of do Russen ten zuiden, dan wel ten noordon van de Hun-ho een stel ling hebben ingenomen. Uit nadere berichten zal ook moeten blijken of hier thans een beslissende stap dan wel een achterhoede-gevecht door de Russen zal worden geleverd. Over Port-Arthur zijn enkele nadere be richten ingekomen. Het taaie verzet en de be wonderenswaardige verdediging van de Rus sische bezetting schijnen de Japannore te Tokio prikkelbaar te maken, en zij wijten het aan den bevelhebber der belegcringstroe- Uit het Noorsch 35 van JONAS LIE. „Wil je onzen jongen niet eens zien?' vroeg Solvi, bedarend. „Dén jongen? Ik had' bijna gezegd, heb je een jongen? Het is zoo lang geleden, dat ik aan zoo iets heb gedacht.' zeide hij ver strooid: en volgde haar werktuigelijk in de slaapkamer. „Een profeet moet natuurlijk zoo lang mogelijk het geloof staand© houden," hoorde hij achter zich zeggen, toen hij op den be- nedémweg, den hoek van hot kerkpad voorbij kwam. Het was de stem van Tryggesen. een hatelijkheid! op zijn aanstoot gevende, vrij moedige manier van optreden. En Faste gevoelde zelf, dat hij, door de handelsstraten loopend, ouwillekeurig geleek op een opgestangd! paard1. Hij had het genoegen, reeds op verren afstand ouden Kluwer te zien, die ook nu goed vond om stil te staan on hem aan te zien, maar zeker met een geheel anderen greep om1 den stok dan; vroeger, toen hij de gewoonte had' van hem te 'betitelen met „stadswonderdooner" E'n toen consul Wulff voorbijreed, was er spot op zijn ge laat te lezen, terwijl hij eenigszius veelbe- teekenend groette Een verduiveld prettige straat, die Har venstraat, het was alsof het- er wemelde van menschen met een gezicht als een oor deel. De douane-inspecteur had' zicli een ko perrood gezicht aangeschaft en staarde hem bepaald woest aan Daar stak juffrouw Laura Groth de straat over uaar hem toe op hot trottoir. Zij ge leek op een van die grootere, zwaar vliegende vlinders en was blijkbaar door den algemee- nen angst bevangen. „Zeg mij eens, is er iemand dood, graf waarts gebracht?" zeide Faste, haar tegen komend. „U ziet er zoo weemoedig deelne mend uit. Uw gezicht is zoo zoet in de plooi." Zij schudde het lioofd en zag hem ge kwetst aan „Laat ik u zeggen, dat ik niet anders kan dan een man bewonderen, die met zoo opge heven hoofd en zulke onvervaarde oogon gaat, te midden van de door laster opgezweep te zeeAch, Forland', was het maar in een oomedie of tragedie geweest?" „Ja, dat zegt- u wel, juffrouw Groth.'' ..Ver, ver van de ruwe werkelijkheid.. En voor mij, arme stakker, is dat alles nu als uitgedoofdIk zink weer terug tot het verzorgen van tantes koffie en thee. Maar ik wil u toch zeggen enj er u voor danken, dait dit altijd zal blijven het. glans punt van mijn leven als een betoovering, waarin ik met hart en ziel ben geweest En dé dolk, de heerlijke dolk, die ik ge kocht heb om mij in het liart te stooten! Is het comediespelen nu geheel en al uit?" vroeg zij plotseling. „Dat beloof ik u, Laura Groth, dat als ik blijf leven, er een behoorlijke oomedie zal komen!" Faste groette tot afscheid en ging heen. Hij bewoog zich opnieuwi in dien grijzen sluier van angst, die over de geheele stad hing. Het was alsof dc lentezon met haar scherp, verblindend, licht aan den hemel stond en zeer te onpas stak. Hij had den namiddag aan zijn lessenaar op het kantoor doorgebracht rekening op rekening geweigerd, met verwijzing naar de algemeene vergadering, uitvluchten bedacht, men moest het hij, de eenvoudige grond stoffen zoeken hij had een jodiumfabriok gebouwd met toegang va.n den laindtong en uit al de zeeboezems van de kust, een centrale teerkokerij opgericht, die geappro viandeerd werd uit de millioeneni denne- boomwortels van do uitgestrekte, gevelde bosschen in het district. En ten slotte een scène met Ristings gehad, die zijn geld wilde terug hebben. Vermoeid enuitgeput keerde hij dés avonds laat van dat alles huiswaarts... Hij zag er eenigszius versuft uit, alsof de trots in hem sliep, terwijl de tooneelen van. dezen dag slechts half duidelijk en droamerig voor bijtrokken... Comcdic, welzeker! sprak hij plotseling in zich ztlf... Wanneer ik blijf leven, zal er een behoorlijke comedie komen, beloofde ik aan Laura Groth. Intusschen heel zonderling was het niet alsof zij zeer geroerd en plechtig afscheid van mij nam? Zij heeft natuurlijk het een en ander opgevangen van wat er omgaat, en men fluistert en mompelt over dö rechtma tigheid van mijn daden en natuurlijk heeft zij haar bewonderden vriend reeds vlijftig zien werken in het spinhuis.Er h> ©en af grond tusschen' ons ontstaanZij dacht, dat zij mij niet meer kon kennen, maar geroerd was zij toch... De menschen zijn toch zonder linge wezens... „Hoe gaat het, mijn jongen?" vroeg me vrouw Forland, toen hij de kamer binnen kwam. „Hoe het mij gaat? Ik beu als iemand, die op een gladde plank tegen do zee wor stelt. Maar het is merkwaardig, moeder," brak hij af. „Zoo n woekeraarsgeest kan heel goed1 een man van eer zijn, een echte zeg'ik u, die op alle manieren het goede wil. Het slechte daarin is alleen, dat hij het goe de bijna het liefste wil. Bij de keuze tus schen God en den Mammon isi het helaas do Mammon, die dé weegschaal doet. overslaan en hem geestelijk to gronde richt. Ach, steek toch mijn licht aan, Agnetc! Ik ben aan het toonee1 in den „gierig aard waarin hij zich mooi voordoet... Goede nacht, moeder!'' „Het doet zoo'n pijn, Agnete," ric-p me vrouw Forland uit, teen zijn voetstappen bo ven op de trap werden gehoord, „dat hij zoo avond aan avond kan thuiskomen met dien wegstervenden gloed in dé oogen den ganschen dag mishandeld en beetgenomen. En dan te weten, dat men hem niet ten on der zal brengen, voor hot oog is gedood en do wil gebroken. Hij is nu eenmaal zoo geschapen!" zuchtte zij. „Ilij moet zich aan zijn noodlot onderwerpen..." XIV. „Een lange zomer... Een treurige zomer!" beweerde John Borg. toen hij Faste hoven in de weide langs de heek ontmoette. Daar staat men nu uit te zien naar een aocoord met de schuldeisghersMaar de oene dag volgt op den andere, zonder dat men iets verder komt. Wat, voor den drommel, geeft men om iets heter of slechter zomerweerWij wachten op den tijd, die eens verandering zal brengen m die wanhopige geldschaarate. Men drinkt cocguac e-n selterswater tot in het oneindige onder do marquise op dé veranda's eu op de trappen en zit maar af te wachten. liet zou heerlijk zijn. als er maar eensTwut afwisseling kwam bijjvoorbeeld door een flink onweer met loodzware wolken. En was het niet merkwaardigdat dc faillisse menten onder een hemelsclie kanonade plot seling do vorige week weder losbraken? Bankroet op bankroet bijna een op de drie firma's, dc geheele Havenstraat door! Ja, men praat zelfs over een man als Arne Wulffhij reist in den laatsten tijd geweldig dikwijls naar de hoofdstad." Faste liep met oen geheel ander verplette rend bericht in zijn zak een brief, waarin het Hamburgsche huis, dat den inboedel voor het. hotel had geleverd, wegens het in gebreke blijven van onmiddellijke afbetaling, dreigde met gerechtelijk beslag op dc eigendommen van do maatschappij, het hotel met inventa ris en den bouwgrond. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1