f KT 164. 3de Jaargang. Dinsdag 13 December 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. AMERSFOORTSCH DAGBLAD f 1.25. 1.75. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertenticn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nar 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIÈN Van 15 regels £0/75. Elke regel moer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tót het herhaald advertééren in dit Blad bij abonnement Böne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan bendie met I Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Kennisgeving. HAMER VAN ARBEID VOOR DE BOUW BEDRIJVEN" TE AiMERSPOORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, Gelet op de artikelen. 11 en 76 van het Kies reglement voor de Kamers van Arbeid Brengen ter kennis van de hoofden of bestuur ders van de "bedrijven, welke in de bovengenoem de Kamer van Aifoeid' vertegenwoordigd zijn. te wetenhet bewerken van hout. steen of meta len het leggen van electrische geleidingen of van gas- of waterleidingenhet schilders-, stof feerders-, behangers-, beiers-, stukadoors-, aard- werkers- en straatimakers'bedrijf het ontwerpen van en het houden van toezicht bij; het uitvoe ren van bouwplannen dat zij verplicht zijn vóór 16 Januari aan staande eene lijst of zoo noodia lijsten op te maken van de namen en van de voornamen der •mannelijke en vrouwelijke personen, die in hun bedrijf 'binnen het gebied, der Kamer van Ar beid als patroons of in hun dienst als werklie den werkzaam zijn geweest gedurende het laatst verloopen kalenderjaar, of. wat het bouwvak betreft, gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in dat bedrijf is gewerkt dat in den loop dezer maand zooveel mogelijk aan de 'bedoelde hoofden en bestuurders formu lieren der lijsten zullen worden gezonden, en dat die lijst of lijsten zoo sooedig mogelijk, in. elk geval vóór 'IS Januari e. k., nauwkeurig in gevuld, behoor en te worden gezonden1 wanneer de daarop vermelde personen slechts in éénc gemeente hij; hetzelfde hoofd of denzelf den Ibestuurder van een der genoemde bedrijven werkzaam zijn reweest, aan Burgemeester eni Wethouders van die gemeente en, wanneer de daarop vermelde personen in meer dan ééne gemeente binnen! heb gebied' dier Kamer van Arbeid ibiji hetzelfde hoofd: of den- zelfden bestuurder van een der genoemde be drijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemees ter en Wethouders der gemeente, waJar die per sonen liet laatst werkzaam zijn geweest. Op 'de lijsten worden niet vermeld: lo. zij, die gedurende den 'bovenaanigegevcn tijd binnen heb gebied) der Kamer van. Arbeid n.iet bij hetzelfde hoolfdl of dienzelfden Ibestuur der zijn werkzaam geweest; 3o. zij, die geen ingezetenen d'es Rijks cf geen [Nederlanders zijn of on 16 Februari aanstaande den leeftijd' van 25 jaren niet zullen hebben 'be reikt. Wordende voorts ter kennis gebracht van hen, die gedurende het laatstverïoopen kalender jaar, of, wat het bouwvak betreftgedu rende het laatste tijdvak van 7 maanden niet int heb bedrijf van hetzelfde hoofd! óf den- zelfden bestuurder werkzaam zijn geweest, doch. die aanspraak kunnen maken om; geplaatst te worden op eene Kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid', dat zijl daarvan vóór den 35. Janulari a. s. aangifte kunnen doen bij Burgemeester en Wethouder® der gemeente, waar zij werkzaam zijn geweest of het laatst werkzaam zijn geweest. 'De formulieren der lijsten en dór aangiften zijnv van heden af kosteloos verkrnilsfbaar ter Secretarie dezer gemeente, op werkdagen ge opend van des voormiddags 10 tot des namidf- dags 5 uur. Amersfoort, den 10. December 1004. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WlTUTliWRS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG TERSDUIJ3. waarnd. Secretaris. Duitschland. De officieuse mededeeling, dat. de rijks kanselier Zaterdag namiddag den gezant van Ocstenrijik-Hongarije heeft ontvangen, be- teekent, dat daarmede officieel de onderhan delingen over het handelsverdrag, die in Weenen afgebroken werden, in Berlijn we der zijn opgevat. Benige spoed is noodig, want de rijkskanselier heeft laten doorsche meren, dat hij in staat zou zijn de verdragen, met inbegrip van het Oostenrijksch-Hou- gaarsche, spoedig na Kerstmis in te dienen. Frankrijk, De Koning van Portugal is Zendag uit Londen te Parijs aangekomen. Een paar uren later kwam daar ook de Koningin, die in Engeland haren gemaal had moeten ver laten om hare ziek geworden zuster, de her togin van Aosta, te Turijn te bezoeken. Gis teren namiddag bracht het Koningspaar een bezoek op het Elysée aan president Loubet. De begrootingsconi missie heeft van gedach ten gewisseld met den minister van finan ciën Rouvier en den ondersecretaris van post en telegrafie, over de invoering van het stui- versport in Frankrijk. De regeering was er echter niet voor om het port voer een gewo nen brief van 15 op 10 centimes terug te brengen. Rouvier was van meening dat, ook al neemt men de- uitbreiding van het brie venvervoer in aanmerking', dan meent zij toch, dat de schatkist er 35, millioen hij t© kort zou komen. Engeland, Londen13 Dec. Eene particuliere maat schappij heeft 250 acres land bij Harwich aangekocht met het plan daar een dok te bouwen, met eene oppervlakte van 100 acres en. dat in staat zal zijn de grootste schepen te bevatten. De kosten zullen volgens raming zijn millioen st. Italië. Verleden Zaterdag hebben alle leden van Senaat en Kamer, die te Rome waren, zich naar liet Quirinaal begeven, om den Koning hunne gelukwensoben aan te bieden, met de geboorte van den kroonprins. Nog nooit sedert het 'koninkrijk werd gesticht, had men zoo vele leden der vertegerrwoo rdligi ng bij den Koning gezien. De receptie duurde drie uren. Rome, 12 Dec. In antwoord op de inter lace om den wensch uit te drukken naar een© internationale conferentie tob het vast stellen van regelen voor het gebruik van on- derzeesche vernielingswerktuigen in zeeoor logen, aeide de minister van buitenlandsche zaken, dat de betrekkingen met. Rusland uitstekend zijn. Hij verklaarde, dat. de vre- dies-ooinferentie te 'sGra.ven.hage de rechten van oorlogvoerenden in zeeoorlogen heeft besproken. Het onderwerp is echter vol strekt niet uitgeput en vele vragen zullen bewaard blijven voor latere bijeenkomsten Italië zal steeds de mensch lieven de traditie 1} handhaven, waarvan de interpellantit de tolk is geweest. Oosten rijK. Aan de universiteit te Weenen zijn de colleges gesloten, om eene herhaling te voor komen vau demonstratiën tegen den rector door do Duitsche studenten. Deze demonstra tiëu waren nog eene nawerking van het ge beurde aan de universiteit te Innsbruck. Na nieuwjaar zal de universiteit weder geopend worden. Servië. Belgrado, 12 Dec. Het nieuwe ministerie heeft zich vooigesteld aan de Skoepsjtina. De minister-president las eene verklaring voor, waarin de regeering verklaart te ver? trouwen in de medewerking van de meer derheid in de volksvertegenwoordiging, om d© in do troonrede aangekondigde maatrege len tob stand te bretagen. Rusland. Naar de Matin'' verneemt is een arbitra ge-verdrag gesloten tusschcn Rusland en Zweden en Noorwegen. Dit. is het eerste arbitrage-verdrag door Rusland geteekend. Deputatiën van de orden van advocaten te Petersburg en te Moskou hadden gisteren bij den minister van binnenlandsohe zaken eene audiëntie aangevraagd om hem de besluiten te overhandigen, die de leden in hunne ver- gaderigen hebben genomen. Uit verschillende steden in de provinciën Kiew, Saratow, Odessa, Woronesch en Nishni Nowgorod zijn berichten ontvangen over politieke feestmalen met redevoeringen, waarbij besluiten genomen werden in den zin van dio te Petersburg en te Moskou. Men kan zich onmogelijk de gisting van de ge moederen voorstellen, schrijpft de correspon dent van de Temps. Iedereen spreekt met on gelooflijke vrijmoedigheid van de elf artike len, die zijn aangenomen door d© vergade ring van de voorzatters en gemachtigden der zemstwo s, en vaai het plan eener grondwet. Men vraagt zich af wat de Czaar denkt en wil, die tot dusver niets laat doorschemeren omtrent zijne plannen. De door den burgemeester van Moskou ter sprake gebrachte samenkomst van burgemees- tere der Russische steden is op zwarigheden gestuit en aal, naar gemeld wordt, niet tot stand komen. Op last van het ministerie van marine >s de kapitein ter zee Klado wegens liet schrij ven van eenige artikelen, in de N'owoje Vrern- ja met 15 dagen arrest gestraft. Hij wa® daarin opgekomen voor h.b zenden van de Zwartezee-vloot naar Oost-Azië. Petersburg12 Dcc. Dó studeait&n beproef den hedenmiddag wederom betoogingeai te hcudón, maar de politie heeft hun dit belet. Kasan12 Dce. Het proces tegen Stojan, ook Tsohajyin geheeten, is heden met de veroordeeling van den beklaagde tot 12 jaren dwangarbeid geëindigd. Hij had uit het nonnenklooster van Kasan het beeld van de Moeder Gods gestolen, dat zelfs Pugatschew in 1773 bdj de verovering van Kasan had ge spaard en van welk beeld eene afbeelding staat op den standaard van het huis Roma- now. Het beeld was door Stojan verbrand, nadat hij zich de edelsteenen had toege ëigend. Ce oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, 12 Dec. Een officioel telegram van den lOen uit Port Arthur meldt, dat vier linieschepen, twee kruisers, een kanonneer boot en een torpedo-transportschip geheel ontredderd zijin. Een verder bombardement van de Russische schepen is ounoodig. De be legeraars beschieten nu de stad en richten daar zware schade aan. Tokio, 12 Dec. (Daily Mail). Een pas in do haven van Moji terug gekeerd officier uo- richt, dat bij gelegenheid van den wapenstil stand van den 9en duizend Russische lijken zijn geteld in de buurt van. den 203 meter hoogen heuvel. Bij de bestorming van den 203 meier hco- gen heuvel werden twee Russiscie officieren gevangen genomen. De gevingouueimng wordt in Japan als een bewijs beschouwd, dat er niet meer gevochten ->rdt roef dc vroegere woestheid, toen er geen pardon ver langd en gegeven werd. Volgens een bij het Japanse ne gezantschap te Rome ontvangen bericht, heeft generaal Nogi. den bevelhebber van hot belegerings leger van Port-Arthur, in zijne laatste go- dachten wisseling met generaal Stoessel ver klaard, da* ais Port-Arthur zich overgaf, hij thans geen vrijheid meer zou verleenen voor de troepen van het garnizoen om zich met generaal Koeropatkin te vereenigen. De „Morning Post" verneemt uit Sjanghai, dat de bezetting van Port Arthur, vooraoo- ver ze niet tot de garnizoenen der forten be hoort, naar Liaotisjan is vertrokken, om den laatste® tegenstand te bieden. Dit kan ook hoogstwaarschijnlijk tot verklaring die nen, waarom te Petersburg geen berichten over de laatste gebeurtenissen zijn ontvain- Aan Router's agentschap wordt uit het hoofdkwartier van het belegeringsleger be richt: Russische gevangenen berichten, dat- de voorraden levensmiddelen in Port Arthur onvoldoende zijn. Het garnizoen krijgt ver kleinde rantsoenen en een soort brood, dat uit meel met bijmenging y.m grovere graan soorten wordt bereid. De ofncieren krijgen tweemaal per week paardevleesch. Ten ge volge van het slechte weder heerschen typhus en dysenterie. Versdhe groenten zijin niet te verkrijgen en de voorraad conserven is uit geput. Over eene maand zullen de voorraden opgebruikt zijn. De Japansche gezant te Londen, Hayaslhi, verklaarde aan ©en correspondent van Realtor, dat het hoofddoel, dat met de bele gering van Port Arthur beoogd wordt, is, de haiveu als basis voor de Russische operation ter zee onmogelijk te maken. '„De laatst ont vangen berichten doen zien dat we daarin reeds zijin geslaagd en admiraal Togo de han den zal vrij hebben, om elders te kunnen on treden", Tokio12 Dec. Het hoofdkwartier van het leger in Mantsjoerije meldt, dat den llen December Mamachich aan den rechteroever van de Hoenho dóór de Russische cavallerie werd aangevallen. Deze werd in noordelijke richting teruggedreven, met verlies van een aantal manschappen. De Japanners leden geen verliezen. De correspondent van d© Daily Telegraph te Tientsin bericht, dat generaal Okoe door een driedaagsch bombardement het kleine maar hooge eiland Kasjan in de Liao-rivier, op 60 K.M. van Liaojang, voor de Russen onhoudbaar gemaakt heeft. De Russen trok ken zich verleden Zondag naar een stelling terug, op 12 K M. in het noordwesten ge legen; zij moesten allerlei voorraad en ver scheidene kanonnen in den steek laten. Dó Japansche liniën werden hevig beschoten, zoodat Dinsdag een petroleum magazijn in brand raakte. De Petit Bleu verneemt, dat de Russische regeering te Spezzia een pantserechip en drie snelvarende kruisers, alles natuurlijk van de modernste type, besteld heeft. Over de Zwartezee-vloot drukt do corres pondent van <ie Daily Mail te Petersburg de meening uit, dat het geen doel zou hebben, wanneer zij de Dardanellen passeerde, want gevechtswaarde bezitten de schepen van die vl' ot toch niet. Uit Konstantinopel wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat het Russische ge zantschap aldaar er volstrekt geen kennis van draagt dat van Russische zijde moeite wordt gedaan tot oplossing van de zeeëng- ten-kwestie en ook geen stappen zijn. ge daan om de Porte daarover te polsen. De Japansche kanonneerboot Ssaiyeu, die den 3Oen op eene mijn gestooten en gezon ken is. was een pantserschip voor de kust verdediging, meer dan twintig jaar oud. Het schip was in 1883 op de werf Vulcan te Stetti i gebouwd voor ühineesche rekening en in 1895 door de Japanners veroverd. Donderdag jl. heeft op den spoorweg om het Baikalrneer een botsing plaats gehad tus&ohen een goederentrein en den extra- trein, die den commandeerenden generaal van het le mantsjoerijsche leger, baron Kaulbars, naar het oorlogstooneel brengt. De trein van den generaal bleef onbeschadigd. De machi nist van den goederentrein liep eenige ver wondingen op. Allerlei vKoningin Maria Amalia van Portu gal, die zich, gelijk reeds vroeger werd be richt, op de studie der geneeskunde toeleg de, hoopt eerlang het practisch© arts-examen af te leggen. De Koningin, geboren prinses van Orleans,, is 40 jaren oud. vDte „laatste trek'' van President Kruger's overschot door Zuid-Af rika, geeft tot indrukwekkende betoogiiagen, aanleiding, indrukwekkend juist door de volkomen stil te, kalmte en orde, waarmede de groote men- schen-massa's, van alle kanten toegestroomd, nagenoeg zwijgend dein trein laten passee- ren. Psalmgezang de dolefull hymns, die de Engelschen in den oorlog soms zoo trof fen is het eenige geluid dat men hoort. Dat het krachtig moet zijn en de menigte groot, blijkt wel uit de vermelding, dat te Bloemfontein b.v. honderden zelfs niet ver mochten die kist te zien te krijgen, waarop onderweg steeds meer kransen werden neder- gelegd. Zaterdag kwam het overschot te Pretoria aan. De kist werd op een expresselijk daar toe vervaardigden wagen geplaatst en onder geleide van een eere-escorte, bestaande uit oude Sbaotsartillerisben en politie-manschap- pen, naar het gebouiw gebracht, waar ge legenheid zal worden gegeven het o verse non een atfsoheidsgroet te brengen. Do generaals Botha, Die Wet, De la Rey en Smit-, gevolgd dioor de leden van den gemeenteraad, openden den stoet. vTe Londen is Zaterdag een oude bij bel, die eens den Schotschen dichter Robert Burns had toebehoord, die er zijn geslachts register in had geschreven, voor 1560 pond sterling, een kleine 20,000 gulden, verkocht. vTe Florence hebben ernstige anti-cle- ricale betoogingen plaats gehad. Seminaris ten werden in de straten aangevallen en mis- 52 Naar hetf Engelseh TAN JOHN STRANGE WINTER. Hij zag vuurrood van kwaadheid en hield mijn pols als een schroef omkneld; ik zonk op de koude rustbank terug, bevend en met veel neiging om in hevig schreien uit te barsten. „Maar het moet tegengegaan worden", gaf de stem van mevrouw 'fregenna ten ant woord. „Ja, clat is gemakkei iiker gezegd dan ge daan", ging barones d'Ecde koeltjes voort, „ik kon Godfried tegenhouden, maar dit kunt gij lord Treherne niet doen hij zou u uit lachen, als gij het wïldet órobeeren." „Het is waar maar achmijn arme, geruïneerde jongen", zeide mevrouw Tregefi ll a op eenigszins kermenden toon. „Het is alles uw schuld, Georgma; als gij er niet zoo op uit geweest waart, uw zoon te beseher men, zou mijn kind thans de boete niet be hoeven te betalen. Het zou voor Godfried weinig verschil gemaakt hebben, of hij haar gehuwd had of een ander hij is een twee de zoon maar mijn zoons geboorterecht is verdwenen verdwenen voor altoos." Lord Treherne maakte bij deze woorden een veelbeteekenend gebaar met zi jn hand en stond' op. „Kom, laat ons gaan," zeide hij gebiedend. „Wij nebben meer dan genoeg ge hoord. Kunt gij ongemerkt dien kant uit gaan Ik was maar al te blijde het te doen luis tervink spelen had nooit in mij® aard gele gen, ofschoitn noch hij, noch ik voor dit. on geval te beschuldigen was. Ik sloop dus uit de zaal in. de volle eetzaal, en daar verzocht lord Treherne mij, met hem de serres door te wandelen. „Juffrouw Audrey", zeide hij, „wat er ge beurd is, spijt mij zeer. Het is waarlijk mijn schuld niet. Mag ik u een vraag doen „O ja ai waren het. er een dozijn", zeide ik, even stilstaand om een welriekende bloem, waar wij voorbij gingen, te ruiken. Ik voelde mijzelf ongelukkig, verlegen en beschaamd, niet over mijzelf, maar over do nietswaardigheid mijner sekse. „Zijt ge met Godfried d'Ecie verloofd?" vroeg hij zonder omwegen. Ondanks mijzelf schrikte ik. „Neen, Lord Treherne," antwoordde hij, want wat kon ik anders zeggen? „Ik daoht ook van niet maar men kan nooit weten. Wilt giil mij dan de oer aandoen, waarde juffrouw Audrey, mijn vrouw te wor den V' Hij had mijn hand gevat en zag mij ver langend aan, „Wacht even en luister naar mij, voor gij antwoordt", ging hii voort. „Ge loof niet dat ik u deze vraag heb gedaan ten gevolge van hetgeen wij zoocven afgeluisterd hebben volstrekt met. Op mijn leeftijd stelt iemand zich zoo dwaas niet- aam, om alles op te offeren aan een daad van louter overdreven ridderlijkheid. Waarschijnlijk zou ik het u heden nog niet gevraagd hebben, maar zeker had het niet lang meer geduurd. Ik heb u nauwlettend gadegeslagen, ik heb u onuitsprekelijk bewonderd. Ik kan u rijk dom, stand en een. liei hebbend echtgenoot aanbieden. Ik vraag u, u te mogen bemin nen, Audrey, en eens zult gij leeren mij lief te hebben, zooals ik weet. dat g»ï het thans nog niet doet," Vóór Lord Treherne deze korte toespraak had geëindigd, had ik bij mijzelf al ge- wensch dat ik hem nooit had uitgelachen, of de belachelijke zijde van zijn karakter had opgemerkt, dat ik blind was geweest voor zijn kleine zwakheden en bijna bijna dat ik hem had kunnen liefhebben. Hij was wat oud, -hij was met vesel zwier gekleed en ik was met al mijn hart verliefd op een ander, en toch was ik vol bewondering en eerbied voor hem. Ik wenschte, dat hij mij niet had gevraagd en toch was ik er trotsch op. Ik legde beide handen in de zijne en riep op bovenden toon uit„O, Lord Treherne, ik wist waarlijk niet, wat gij van plan - waart te zeggen. Ik heb de laatste weken alleen gedacht, dat gij u een weinig met mij amu seerdot, mij een beetje het hof maaktet, en en ik had u moeten beletten dit te zeggen. Geloof mij, ik heb dit nooit willen uitlokken ik heb er geen oorenblik aan gedacht, dat gij mij vragen zoudt." „Maar uw antwoord?" vroeg hij verlam- gend. Hij liiold nog steeds mijn handen in de zijne en zag mij diep in de oogen. „Mijn antwoord o, het is onmogelijk onmogelijk", zeide ik. het hoofd schuddend. „Lord Trehorne, ik kan u niet zeggen, hoe dankbaar ik ben ik zou gaarne „ja" zeg gen ik zou u gaarne voor al uw goed heid met liefde willen danken, maar ik kan niet." „Bemint gij dan iemand: andera?" „Dat is geen kiesohe vraag", zeide ik, een anderen kant uitziende. „Gij hebt gelijk waarlijk en zult gij niet vau gevoelen veranderen?" „Dat geloof ik niet." „Maar zeker zijt gij er niet van. Welnu, ik zal wat wachten, misschien wilt gij dit ook doen. En wilt gij er dan aan donken, juffrouw Audrey, dat ik altijd uw trouwe vriend blijf?" Ik was dankbaar, dat hit er niet langer op bleef aandringen, maar klaaiblijkelijk de zaak als afgehandeld beschouwde. Wij liepen door de rij serres, zonder editor veel aan dacht aan ai het schoons te wijdon, toen lord Treherne over zijn zuster, mevrouw Tregen- na, begon te praten. „Dat is het slimste van het feit, ecu ver moedelijk erfgenaam te hebben," zeide hij op een toon van afkeer. „Een eigen zoon is zoo bescheiden te wachten, tot zijn tij(d gekomen is, zonder duidelijk te kennen te geven, dat hij. hiernaar verlangt. Maar een vermoedelijke erfgenaam ten minste zijn moeder be schouwt. zoo'n erf oompje slechts als iemand, die alleen bestaat, om een ander zijn rechten te onthouden. „Mijn jongens geboorterecht!" wel zeker. Maar, mevrouw Tregenna's zoon is nog geen lord Treherne." Ik wist nauwelijks wat te zeggen Ik mompelde zoo iets van dat dit zeer natuur lijk was, waarover hij een beetje gekheid maakte en met een flauw lachje zeide, dat mevrouw Tregenna het de onnatuurlijkste zaak va® de wereld zou vinden, als hij ging trouwen. „En ik ben het nu meer da® ooit van plan," zeide "hij kalm. Ik hen-ademde. Immers, als hij dit laatste meende, kon hij niet zoo erg zijn zinnen op mij gezet hebben, en was zij® teleurstelling dus ook zoo vreeseliik niet.. Toen traden wij uit de laatste broeikas en kwamen wij in den vollen, helderen middagzonnesahijn. „Ik zou wel eens willen weten, waar mevr. Clement is," zeide ik, naar haar rondziende. „Ik donk hierover in de laan," antwoordde hij. „Zoudt gij gaarne naar haar toegaan?" „Ja, dat moest ik maar doen het is op /ijn minst een uur geleden, sinds ik haar ver liet.. ..Misschien wil zij wel gaarne naar huis gaan." antwoordde ik. Zoo wandelden wij naar de laan tegenover liet huis, waar de meeeste menschen bijeen waren. En, toen wij over hot zachte grastapijt liepen en allerlei groepjes tegenkwamen en passeerden, voelde ik mij zelf eerst warm als vuur en toen koud worden want nieanand anders kwam mil tegemoet dam mijn innig geliefde Godfried d'Ecie met Heldred Tre genna naast. zich. Wordt verrol'id.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1