I'. 173. 3de Jaargang. Donderdag 22 December 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per S maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco.per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTBNTIÉ»: Yan 1—5 regel* Elke regel meer >te letti to/rm. «0.15. Groote lettere naar plaatandmte. Voor handel en bedrijf bestaan voordoellge bepalingen:tot het herhaald adverteeren in dit Blad by abonnement. Bene circulaire, bevattende de toorwaarden, wordt op toegezonden. Aan hen, die mei I Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester ea "Wethouders rail Amers foort, Gezien art. 12 der Drankwet 'Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van eter ken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop, bij hen is ingekomen van G'. van Mourik Jr., in de benedenlocaliteit van het per ceel no. 2, wijk G, aan. den Ouden Vlasakkerweg alhier, tegen afstand van de vergunningen ver leend aan de wed. X. de Folter en F. Schoonder- beeb, respectievelijk voor de perceelen, gelegen te Amersfoort, aan den Hof uo. 294 (oud), wijk F. en Soesterweg no. 201 (oud), wijk G. Amersfoort, den 21. December 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester. WUIJHOBRS. De fd. Secretaris, VAN REIG1EÖRSBERG YBRS3LUETS. Politiek Overzicht De obstructie ia Hongarije. D<e strijd in het Hóngaarsche parlement zal beslecht worden op de eenige wijze, waarop de beslissing mogelijk, is: heb buis vain afgevaardigden zal worden ontbonden. Verleden Maandag kwam het buis tot eene korte vergadering bijeen, alleen om eene ko ninklijke boodschap te hooren voorlezen, waarin werd medegedeeld, dat de zittingen tot 28 December werden verdaagd. Door deze verdaging wil de regeering! de oppot-' sit ie, die tot dusver beeft verhinderd, dat bet buis zich kon oonstitueeren voor de in de vorige week geopende zitting, een laat- sten bedenktijd 'toestaan. De ofnitbinding staat vast, maar de omstandigheden waar onder zij zal gescbieden, nog niet-. Graaf Tisza verlangt eene credietwet, slechts voor enkele weken, met bet doled bet landsbestuur1 gaande te kunnen houden gedurende den tijd die tusschen de ontbinding en het bijeen komen, van de nieuwe Kamer moet verloor pen. Die oppositie weigert hem echter zelfs dat, op gevaar af dat daardoor weder de toe stand buiten dè wet zal ontstaan, waarvan men nog kort geleden het ongerief heeft ondervonden.. Door de Kamer nogmaals bijt een te laten komen vóór het einde van bet jaar, wordt haar de gelegenheid geboden om in dat opzicht op hare weigerende houding terug te komen. Blijft zij daarin volharden, dan zal de ontbinding toch geschieden, maar* do regeering kan dan in den strijd aan de stembus, die aanstaande is, de verantwoor delijkheid voor den toestand! buiten de wet van zich afwijzende oppositie zal daarvan de schuld dragen. Ondanks het ramoer, waarmee men in de zittingen, die met het vandaalsohe vernie lingswerk in, de vergaderzaal zijn begonnen, den minister-president beeft willen beletten het woord te voeren, is graaf Tisza er toch in geslaagd de kwestie waar 't- om gaat in den aanstaanden verkiezingsstrijd, duidelijk te stellen. Hij beeft aangetoond, dat er moet gekozen worden tussohen den triomf van de obstructie eenerzij ds, d. w. z. de ver lamming van bet constitutioneel© leven on der voorwendsel van stipten eerbied voor de letter van een reglement, en anderzijds de bekrachtiging van eene herziening van bet reglement, waarbij de vormen misschien niet geheel in acht genomen zijn, omdat gehan deld moest worden naar den stelregel, dat nood breekt wet, maar die naar den geest tocli volkomen overeenkomstig de constitu tie is. Dat is de vraag, waarover de kiezers in Hongarije weldra zullen hebben te beslissen. Of de regeering al dan niet in het bezit komt van de credietwet, die zij vraagt voor den duur van de verkiezingsperiode, in ieder geval is zij besloten het parlement te ont binden en de kiezers vóór einde Januari aan de stembus te roepen. Het kabinet-Tisza doet een beroep op de natie, omdat het niet alleen niet kan regeeren met eene Kamer, waarin het eene meerderheid van 76 stem men heeft, maar er zelfs niet kan spreken. Zeer streng is het oordeel, dat de Lon- densche Spectator velt over het bedrijf van de oppositie in het Hóngaarsche parlement. Het blad schrijft „Wanneer graaf Tisza de Kamer ontbindt, dan doet hij een beroep op het land in eene zaak, waarin bij sterker staat dan ooit eenige leider, dde tegenstanders bad te be strijden, die zich hebben gediscrediteerd dooi- daden, welke zoowel flaters als misda den zijp. Want het is duidelijk, dat dó op positie hare beste kaarten heeft weggewor pen. Waarschijnlijk was de handelwijze van graaf Tisza in, de door hem voorgenomen hervorming van de parlementaire procedure niet boven kritiek. Mogelijk maakte hij in breuk op sommige wettelijke vormen. Maar kii handelde in de constitutioneel© lijn, en het betaamde zijne tegenstanders, die zich als verdedigers van de grondwet opwierpen, zijn voorbeeld te volgen. In plaats daarvan hebben zij de wet gebroken in naam van de wettigheid, en in hun ij|ver om die grondwet hoog te houden, hebben zij juist de traditie, die het oonstitutioueele stelsel mogelijk maakt, geschonden. Wanneer graaf Tisza dien vorm verwaarloosde, dan hebben zij hun best gedaan om vorm en geest beiden te vernietigen." Frankrijk. De regeering lieeft eene credietwet voor de maand Januari bii de Kamer ingediend, om dat de begrooting in den loop van deze maand niet meer kan worden afgedaan. De bcgroo- tingiscammissie zal eerst over eenige dagen haar rapport uitbrengen. De Kamer zal dus na Kerstmis nog zitting moeten houden en de zitting aal eerst te^en bet laatst van de volgende week gesloten kunne i worden. De Senaat heeft een wetsontwerp aange nomen, bepalende dat, wanneer de eerste Kerstdag en de Nieuwjaarsdag op een Zon dag vallen, de daarop voigende Maandag eein wettelijke vrije dag aal zijn. Rusland- Petersburg21 Dec. Gisteren had onder voorzitterschap van den Ozaar eene vergade ring van den geheimen raad plaats ter be spreking van den algemeenen binnenland- schen politieken toestond. De vergadering wordt heden voortgezet. De Petersburgscbe oerichtgever van 'de Echo de Paris, die voelhorens beeft in de Russische regeeringsknngen, verzekert dat Erins Swiatopolk-Mirski voorgoed den bons eeft gekregen met zijn hervormingsprogram. In plaats van de verwachte ukase, is er eene aanschrijving tot de gouverneurs van de pro vinciën gericht, die hen beveelt te verbieden, dat de zemstwo's in uunne aanstaande zit tingen over den regeeringsvorm beraadslagen, en de voorzitters van de zemstwo's persoon lijk verantwoordelijk te stellen voor de na leving van dezen last. Deze maatregel vult een vroeger verzonden aanschrijving betreffende het muilbanden van de pers aan. Intusschen schijnt de Czaar van zins te zijn, aan den Rijksraad op 1.» drageu om een vrijzinniger reglement voo de provinciale pers uit te werkenverder voor te bereiden de toelating van een grooter percentage Jo den aan zekere scholen en universiteiten, en de afschaffing van paspoorten voor boeren. Volgens een gerucht zulléu later in den Rijksraad ook een zeker aantal door de zemstwo's gekozen leden opgenomen worden. In elk geval gebeurt er nu echter niets. Petersburg, 21 Dec. In tegenspraak met de heden op de Parijsche beurs verspreide ge ruchten, dat in Rusland een. opstand zou zijn uitgebroken, wordt verzekerd, dat behal ve de reeds gemelde ongeregeldheden, in de laatste dagen geeue onlusten zijn voorgeko men. Turkije» Het antwoord van de Porte op de laatste nota van de entente-mogendheden betoogt, dat het tegenwoordige aantal vreemde of ficieren in Macedonië voldoende is voor de behoefte en dat eene vermeerdering vain hun aantal eene bedenkelijke, ontevreden heid onder de bevolking zou verwekken. Thans is eene collectieve nota van de ver tegenwoordigers van Oostenrijk-Hongarije, Rusand, Frankrijk, Italië ein .Engeland in gediend, waarin wordt aangedrongen op de vermeerdering van het getal vreemde officie ren voor de gendarmerie. Er wordt op ge wezen, dat deze vermeerdering in eene ver gadering van de militaire adjuncten in Salo- ni.ki onder voorzitterschap van Degiorgis pacha werd vastgesteldverder wordt er op gewezen, dat die vermeerdering ook noedig is tengevolge van het toenemend optreden, van gewapende benden. De Temps bericht uit Konstantinopel, dat de vertegenwoordigers de.- mogendheden, naar aanleiding van do herbaalde weigering van de Porte om toe te stemmen in de ver meerdering van het aantal Europeesoho offi cieren bij de gendarmerie in Macedonië, daar op andermaal hebben aangedrongen, maar daarbij twee belangrijke ooncessiën aan de Porte hebben gedaande officieren zullen niet de Turksche uniform dragen, en zij zul len 'hunne bezoldiging ontvangen van hunne respectieve regeeringen. Dit laatste zal voor Turkije wel het punt arm, waai' 't het meest op aankomt. Vereenlgde Staten. Washingtont 21 Dec. Garfield, lid van het corporatie-bureau, beeft aan president Roose velt een rapport uitgebracht, waarin hij ver klaart, diat het tegenwoordige stelsel van re geling van de trusts geheel verkeerd en anar chistisch is. Hij beveelt aan vam de trusts, die zich bemoeien met handel, over verschei dene .staten zich uitstrekkende, te vorderen, dat zij eene vergunning hebben van het bondsbestuur, die zal worden ingetrokken in geval van misbruik. De meeste trusts zijn nu geregistreerd in staten, waar geen anti trust-wetgeving bestaat, ofschoon zij zaken doen in andere staten, welker wetten ben niet zouden toestaan zich te vormen. De oorlog in Oosi'Azië. Yan den oorlog rijn de volgende berichten Tokio21 Dec. Generaal Nogi bericht, dat in het geheel dertien kanonnen benevens een groote voorraad munitie in het Noord- Kik wanfort werden buit gemaakt. Reuter's correspondent in het Jaipansche hoofdkwartier voor Part-Arthur bericht van den 21en: De verovering van het Noord- Kikwanfori is van groot belang voor de Japanners, omdat zij hierdoor een nieuw steunpunt verkrijgen op den heuvelkam ten behoeve van den algemeenen aanval op de westelijke en gedeeltelijk ook op de oostelijke fortenreeks. De Japanners hebben thans vijf van de zeven wachtforten in hun bezit. Sjanghai, 21 Dec. (Daily Telegraph). De verliezen van, de Japanners bij de verovering van het Kikwansjan-fort bedroegen 400 man. Het bericht, dat het noordelijke Kikwan- fort in handen van de Japanners is geval len, wordt in.de Engelsche pers opgevat als eene aanwijzing, dat het einde van den strijd om Port Arthur nu niet lang meer kan uit blijven. Be Daily News schrijft, dat deze bres in den grooten kring van forten duide lijk beteekent, dat het verzet gebroken wordt, en ziet eene nadere bevestiging daar van in het bericht, dat de Japanners van den 203 meter Ihoogen heuvel door het dal, dat den heuvelkam van de vesting in tweeën snijdt, oprukken naar de stad. Dit kan slechts bêteekenen, dat de forten tegenover den heuvel van 203 meter nu tot zwijgen gebracht zijn, hetgeen zou zijn op te vatten, dat de verdediging op haar einde loopt. De eenige weg, die voor de verdedigers over blijft, behalve de overgave of do dood, zou rijn de terugtocht over het water naar het Tijgerstaart schiereiland, op welks steile hellingen de Russen zware versterkingen hebben. De Köln. Ztg. heeft van liet bericht der overgave van het noordelijke Kikwanfort eene andere opvatting en meent, dat men hier slechts te doen heeft met een 'buiten werk van het Kikwanfort, dat den oosteliy- ken hoek van het noorderfront vormt. Voor de eigenlijke forten hebben de Russen «een aantal werken aangelegd, die niet met zware kanonnen, maar met veldgeschut en maxims bewapend zijn en ten doel hebben den aan val op de forten zooveel mogelijk tegen te houden. Deze buitenwerken rijn met diepe grachten en caponières versterkt. Toegege ven wordt, dat, al is de fortengordel nog niet verbroken, de Japanners nu mogelijk een belangrijk steunpunt hebben verkregen voor hunne sapeurswerkzaamheden tegen dien Kikwangroep. Petersburg21 Dec. Generaal Koer opat kin bericht aan den Czaar: In den nacht van 15 op 16 Dec. veroverden vrijwilligers op onzen rechtervleugel een Japansche schans. Den volgenden nacht vonden vrijwilligers in eene Japansche schans een schrijven in het Russisch, waarin onze soldaten werden aan gespoord zich vrijwillig in Japansche gevan genschap te begeven. In den nacht op 19 December verdreven vrijwilligers de Japan ners uit verschansingen bij do spoorwegbrug over de Shaho; zij vernielden door middel van pyroxylin© de blindeeringen in deze schansen en de mijngangen van de schansen naar do brug. Aan onze zijde werden hierbij zes man ge wond. Deze onderneming, die ten doel bad den Japanners te beletten de brug over te gaan, werd in den loop van drie nachten voorbereid, terwijl onder hevig geweervuur, met behulp van sappen en zandzakken, eene schans was opgeworpen om op korten afstand de brug te kunnen beschieten. De correspondent van den Lokalanzeiger te Moekden maakt melding van eene schat ting van de Japansche strijdmacht, die door den Russisch en generalen staf is opgemaakt. Volgens deze schatting telt het veldleger 219,000 man en 816 stukken en het land- weerleger 110,000 man met 318 stukken. De sterkte van den landstorm is onbekend. De verliezen schijnen te worden aangevuld door oproeping van de militieplichtigen van de lichting van het volgende jaar en van man schappen van den landstorm; maar er zijn reeds teekenen merkbaar, dat de aanvulling uit het land zelf moeielijk wordt; er wor den Chineezen en Koreanen in dienst ge steld en inlanders uit Formosa; deze laat- sten zijn flink uitgegroeide mannen van Ma- leisch type. Wanneer het belegeringsleger van Port Arthur vrij zal zijn, schat men het Japan sche landleger op 330,000 man met 1100 stukkenwat echter dit volk van 47 m-il- lioen bovendien met uiterste krachteinspan ning kan opbrengen, is moeielijk te over zien. In ieder geval is er tot het voeren van een aanvallenden oorlog tegen deze strijd- macht, die nagenoeg geheel uit goede solda ten bestaat en steunt op zware versterkin gen, een leger van minstens een half millioen soldaten noodig. Over de mobilisatiën, die tot dusver in Rusland hebben plaats gehad, bericht de Mosk Wjed., dat van de 764 districten, die Rusland met uitzonden ng van het groot vor stendom Finland bezit, de mobilisatie tot dusver in 343 districten is toegepast, terwijl in 74 districten eenige ategonen van reser visten onder de wapens geroepen zijn. In 347 districten heeft dus nog in 't geneel geen mobilisatie plaats gehad. In de districten, waar alle categoriën van reservisten worden opgeroepen, zijn echter volstrekt niet allen feitelijk in dienst gesteld, maar slechts het „vereischte aantal". Op grono. van een kei zerlijk bevel worden reservisten, die groote gezinnen hebben, slechte dan in dienst ge steld, wanneer het vereiwohte getal niet is bijieen te brengen. Men kan dus veilig zeg gen, dat op dit oogenblik nog niet de helft van de reservisten van l et rrjik "bij het actie ve leger is ingelijfd. Over het gedeelte van het Oosteee-eskader, dat bij de Kaap de Goede Hoop is gezien, bericht een telegram van Reuter, dat 16 schepen 25 mijlen ten zuiden van Kaapstad gezien werden. Te Lorenzo Marquez zijn vier kolensche pen voor de Russische vloot aangekomen. De internationale commissie, die tot onder zoek van het Doggersbank-incident thans te Parijs bijeengekomen is„ bestaat uit: 1. de eigenlijke leden van ce commissie, die als hooge marine-officieren met het onderzoek van de feiten zelf belast zijn; 2. de rechts geleerde bijzitters, deskundigen voor vragen van internationaal rechtde diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland en Rus land voor het uitbrengen van rapport aan hunne regeeringen en de behandeling van diplomatieke vragen; 4. neb secretariaat. Leden van -_e oommiss: j zijn admiraal 59 Naar het Engolsch,%£2 [tak JOHN STRANGE WINTER.} „Lord Treherne zegt, dat ik alles doen. alles hebben mag, zoolang ik leef. En hij weet, hoe arm moeder is ©n alles van vader, omdat ik hem van tijd tot tijd het een en ander verteld heb. Nu heeft hij gezegd,dat, als moeder het niet betalen kon, om Oscar naar Oxford te zenden, hij het voor haar doen zal of ik; al naar wij dat beter vin den. Is dat nu niet lief van hem En hij zegt, dat de diamanten de Trelierne-diamanten tot do schoonste van Engeland behooren. en dat de paarlen onovertrefbaar zijn. Ik kan mijzelf niet iu paarlen en diamanten voorstellen, Awty." Nu dat kon ik heel.goed, en ik zeide haar dit. Terwijl rij daar zoo zat, terwijl het zachte maanlicht baar blonde hoofd liefelijk bescheen, en de schoone lijnen van aangezicht en hals op zijn voordeeligst- deed uitkomen, dacht ik, dat zij den Trehernen-diamanten om niet te spreken van paarlen, evenveel eer zou aandoen als eenige dame, die ze ooit had gedragen. „Je moet weten, dat hij vreeselijk rijk is, Awty, ontzettend mag ik wel zegen. Maar ik houd dol van hem, en dat is nog beter." Nelly had nooit- <ie minste gedachte, dat ik Lady Treherne had kun en worden in plaats van zij, en dien avond dacht ik zoo vanzelf, dat het toch maar goed was, dat ik, toen zij terugkwam, nog niet reeds met lord Treherne getrouwd was. Want wat had ik moeten beginnen, als zij eens op elkander verliefd geworden waren? Er was toch nog iets goeds in de wereld, hoewel er voor mij niet veel hoop meer over was. Hoewel onwillig ging Nelly eindelijk naar bed. Ik geloof, dat zij, als ik het had toege laten, tot 's morgens was blijiven zitten maar ik ging er erg vermoeid uitzien (ik vond het hardvochtig van mijzelf) en geeuw de telkens hoorbaar en zeide haar eindelijk, dat zij er, als hij morgen kwam, bleek zou uitzien. Dit laatste argument deed haar ein delijk glimlachend en blozend naar bed gaan, na mij hartelijk omhelsd te lrebben. Weinig dacht rij, dat mijn hart bijna hrak. Ik had volstrekt geen slaap. Ik sloot mijn deur en ihet venster, en ging op Nelly's plaats zitten, om eens goed na te denken. Te denken, dat mijn Godfried die slechts weinige maanden geleden afscheid van mij genomen had, met in het minst geen twijfel voor zich zelf, en een weinig onzekerheid voor mij in rijn gemoed te denken, dat hij eindelijk teruggekomen was, niet vol lief de, ook niet onverschillig of boos. Ook had hij mij niet vergeten, maar diep ongelukkig was hij mij den ring terug komen vragen, die ons aan elkander had moeten verbinden het pand van onze trouw! Ik dacht aan dien avond, toen wij van Londen naar den Rozettenweg reden, en ik hem vroeg, wat er gebeuren zou, als hij eens veranderen zou, daar hij slechts sprak van de mogelijkheid eener verkoeling van mijn kant. Eu ik herinnerde mij, hoe hij toen dat denkbeeld met een trotsch gebaar had ver worpen als iets, waarvan de gedachte zelfs onmogelijk was. En nu was alles uit. Otns verbond was ver broken, en niet door mij. Ik had mij slechts in mijn hart verbonden gevoeld, maar, of schoon hij dit zeer goéd wist, had hij niet geaarzeld te handelen, alsof hij volkomen vrij was. Nu, hij was ook vrij. Toch had ik hem door datzelfde aandenken onherroepe lijk verbonden geacht. Laat mij eens zion. Ging ik dien avond naai' bed? Ik zat in het maanlicht te staren met volstrekt geen slaap en dacht aan de toekomst een toekomst zpnder Godfried. geheel vergetend dat ik een lichaam had, dat moe kon worden. Ik moet echter wel moe rijn geworden, want, toen Watson mij 's morgens mijn thee kwam brengen, kon zij niet binnenkomen, omdat de deur gesloten was, en ik bemerkte met een schrik bij mijn ontwaken, dat ik boven op mijn bed in plaats van er in lag. Maar. mocht Watson al iets merken, zij zeide er niets van, noch liet zij er iets van blijken- Ik deed mijn kapmantel uit, toen rij weg was, en ging in lied, en voor iik mijn eerste stukje geroosterd brood genuttigd had, werd de deur geopend en kwam Nelly schuchter binnen met haar kopje in de hand en drie stukjes geroosterd brood op het schoteltje gestapeid. „Awty," zeide zij, op den rand van het bed zitten gaande, „ik moet met iemand pra ten. Den heelen nacht heb i!k niet geslapen ten minste, ik geloof het niet en ik heb eon brief van hem gehad en hij zegt, dat hij op zijn hoogst nog een maand wach ten wil. Ik moet zeggen, dat ik niet begrijp, wanneer hij hem geschreven heeft maar hij moet wel zijn gaan zitten, zoodra hij thuis gekomen is hij schrijft, dat hij, a's ik er niet tegen ben, zou willen trouwen, vóór hij jagen gaat in Schotland, dat ik voor al niet naar huis moet gaan, daar hij er zeker van is, dat mevrouw Clement gaarne het huwelijk bij rich aau huis heeft hij is erg bang, dat ik gevaar zal loopen met do schar lakenkoorts. Als ge nu niet denkt dat het lastig zal rijn voor mevrouw Clement „Nu, rij zetten er haast achter! „Lastig voor mevrouw Clement?" zeide ik met een lachje. „Wel lieve kind, rij verlangt er juist naar. Zij houdt veel van lord Tre herne en is zeer met het engagement inge nomen; zij heeft een hekel aan mevrouw Tregenna, en ik geloof niet, dat iets baar meer genoegen zal doen dan do gedachte, dat dit in haar huis tot stand kwam. Met dat al geloof ik Nelly, dat het beter is haar zelf het voorstel to laten doen dat is netter." Nu, we behoefden niet lang hierop te waohten, want, toen wij naar beneden gingen om te ontbijten, kwam mevrouw Cle ment in een zeer vreemdsoortig Grieksch ge waad van witte half doorschijnende stof, het blonde haar op Gricksche wijze gekapt en een bouquet je witte lelies op haar borst, de kamer binnen en trad ons te gcanoet, op kla- genden toon tot Nelly zeggende: „Ik zou gaarne heben, dat gij mij een grooten dienst beweest. Als Audrey in plaats van u ging trouwen, zou ik haar haar bruidschat, de bruiloft enz. geschonken hebben, alsof zij mijn zuster geweest was. En, daar het onmo gelijk voor u ia naar huis te gaan, en lord Treherne zeer spoedig trouwen wil, verzoek ik u te willen vergeten, dat gij Nelly zijt, en een poosje u te verbeelden, dat gij Au drey rijt en ik uw zuster of moeder ben." HOOFDSTUK. XXEX. Plotstelinjge dood. Nu begon het leven voor ons allen ieta te krijgen van een dwarrelwind. Ik kan mij nauwelijks meer herinneren, hoe de maand, die op lord Treherne's huwelijksvoorstel volgde, omkwam. Moeder schreef in zeer op- ge wekten toon over do nieuwe vooruitzich ten van Nelly en ons allen eigenlijk, en of schoon rij het betreurde, dat het eerste huwelijk van haar kinderen zoo ver van huis moest voltrokken worden, kon ik uit hare brieven aan mevrouw Clement, Nelly en mij opmaken, dat haar dankbaarheid hartgron dig en oprecht was. Mevrouw Clement was meer dan royaal, wat betreft den bruidschat. Nelly had eigen lijk gezegd, evenveel recht t© hebben op me vrouw Clement als op den sultan van Tur kije. Maar daaraan scheen mevrouw Clement geen oogenblik te denken. Clement Warring- ton koos zelf haar trouwjapon, en mevrouw zocht in haar voorraad beelderige echte kant uit om zo te garnecren, terwijl lord Tre herne zich met alle» bemoeide.Niet omdat hij daarvan hield, integendeel, maar omdat hij zoo vreeselijk verliefd was, en Nelly geen oogenblik alleen wilde laten. Hoe haar jar ponnen nog gepast werden, is mij tot heden een raadsel gebleven. W*dt ¥4T90lgé.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1