9 hem een genoegen zal zijn als hem het ver lof wordt verleend buiten bezwaar van de gemeentekas. Als hij dat verklaart, dan kun nen wij hem toch moeielijk dat genoegen ont zeggen De heer Gerritsen.. Mijnheer de Voor zitter. het spijt mij, dat de heer Celosse dat heeft gezegd. De heer Buys heeft het den raad zoo gemakkelijk mogelijk willen ma ken, opdat er geene onaangename woorden zouden gezegd worden bij! de discussie over deze zaak. Is hij van plan deze f 177 aan de gemeente cadeau te geven, dam kan hij dat altijd nog doen. Maar als wijl dit aanbod aan nemen, dan zouden wij: een precedent schep pen. Het zal dan voortaan onmogelijk zijn verlof te verleenen met toekenning van traktement. Wanneer men een jaar geleden verlof geeft met behoud van wedde aan den leeraar Kerkkamp, die slechts twee maanden in vaste betrekking was, dam gaat het niet aan dat niet te doeu bij iemand, die gedu-, rende 23 jaren ambtenaar van de gemeente is. Er is nog iets wat mij heeft gefrappeerd. De heer Buiys heeft zijn aanbod gedaan in een brief aan. den burgemeester, dien hij ver zocht heeft in de openbare zitting van den raad mede fee deelen. Dio mededeeling is niet gedaan. Ik geloof niet, dat dit juist was. De V oorzitter. Het voorstel van B. en W. strekt om het verlof te verleenen buiten bezwaar van de gemeentekas. Het was mijn voornemen den brief van den heer Buys hier mede te deelen. De heer Buys heeft mij ge schreven, dat het hem aangenaam zou zijn als het verlof buiten bezwaar van de kas word verleend. De heer Gerritsen. Mijnheer de Voor zitter, ïk blijf er bij, dait B. en W. dit voor stel heusdk niet (hadden moeten doen. De heer Buys moet van zijn traktement leven. Om onaangename discussiën te ooupeeren, heeft hij gezegd, -dat hij een verlof buitem bezwaar van de gemeentekas wenschte. De V oorzitter. Ik zal het voorstel van den lieer van EsveHd, dat de verste strek king heeft, in stemming brengen. De heer Veis Heyn. Mijnheer de Voor zitter, ik zo-ui gaarne eerst nog (het antwoord li oor en op de vraag van den heer Kleber. 'Hoe is er vóór deze gehandeld in zulke ge vallen? Het geval van den heer Kerkkamp ós genoemd. Toen is er verlof verleend met behoud van traktement. Is dat de gewone regel? -De V o r z 111 e r. Zoolang ik hier werk zaam ben, herinner ik mij; niet, dat er ver lof is verleend buiten bezwaar van de ge meentekas. Steeds is dat geschied met be houd van traktement. Die- wethouders hebben echter eene langduriger ondervinding. Mis schien kunnen zij nadere inlichtingen geven. De heer Celosse. De heer Slot heeft on langs verlof gekregen buiten beswaar van de gemeentekas. Maar dat was voor de twee de maal. De eerste maal heeft (hij 't gekre gen met behoud van traktement. De heer Hamers. Ik zou toch wel wil len weten in welken geest hier is gehan deld. Daarnaar moet ik mijne stem inriah- ten. Is een eerste verlof steeds verleend met behoud van traktement? De heer Celosse. De heeren weten, dat zij den 'heer Buys geen genoegen doen met zijn traktement te laten doorgaan. De lieer Gerritsen. Ja, dan kan (hij 'b later cadeau geven. De heer Visser. De heer Buys heeft nu verlof gevraagd om frisch te zijn tegen de groote vacant ie, w'anneer hij alls voorzittei moet optreden van de examen-commissie. De Voorzitter. Dat heeft met het verzoek zélf niet te maken. In stemming gebracht, wordt het voorstel van den heer van Esveld aangenomen met 15 stemmen tegen één. Tegen stemde de heer Visser 17. Aan de orde zijn eenige benoemingen. Tot leden van het burgerlijk armbestuur worden benoemd de heeren H. W. van Es veld en B. A. Siddré, met 14 en 15 stem men, 1 op den heer van Esveld, 1 in blanco. Tot leden der commissie voor de gemeente reiniging de heeren C. Th. van Beek met 15 en H. W. van Esveld met- 14 stemmen 1 stem op de heeren van Eek en van Kal ken Tot leden der commissie van fabricage de heeren C. Th. van Beek, C. J. D. van Eek en A. M. Tromp van Holst met 15 stemmen; 1 stem op de heeren van Esveld en van Kal ken. Tot leden van de gascommissie de heeren C. Th. van Beek, J. G. Kleber, A. A. Ha mers en N. Veis Heyn met 15 stemmen, 1 stem op den heer van Esveld. Tot curator van het gymnasium ds. J. G. Kam met 15 stemmen. Voor eene benoeming in de vacature jhr. mr. Sand berg worden uitgebracht 7 stemmen op ds. Medners, 4 op ds. HoOykaas en 3 op mr. A. van Traa. Bij de 2e vrije stemming 8 op ds. Meiners, 6 op ds. Hooykaas en 2 op mr A. van Traa. Bij d© herstemming 8 op ds. Meiners en 7 op ds. Hooykaas en 1 in blanco, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Tot lid van de commissie van toezicht op het M. O. de heer M. L. Celosse met 14 stemmen, 1 stem op den heer J. W. Jorissen en 1 stem in blanco. Tot leden van de commissie van toezicht op hét L. 0. mevr. Rolandus Hagedoorn Schutte met 15 en de heer J. W. Jorissen met 14 stemmen, 1 stem in blanco. De Voorzitter dankt de stemopnemers voor de genomen moeite. Niets meer aan de orde zijinde, wordt de vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 13