imersfoorlsche Bank. Wei- en Hooiland Uit den omtrek._ STADSNIEUWS. ADVERTENT! ËN. Korfpgracht 20. De Notaris A. N. J VOS Bouwland BOUWLAND Bouwland Bouwland Bouwland Het recht van erfpacht dus spr., door onze Christelijke stadsrege©- ring broodeloos gemaakt. Het gemeentebe stuur, zeidc Van Erkel verder, denkt er niet aan, of het do betrokkenen juist hierdoor zal nop n do dingen te doen, waaraan ze bij dat heele pretje niet gedacht hebben. Van de eigenlijke zaak wist de spreker anders niets te vertellen. Daarop bepaalde hij zicih verder tot het maken van propaganda voor de Vrije Vrouwen-beweging. Toen hij geëindigd had, werd er gelegenheid gegeven tot debat en de voorzitst r riep ook met nadruk den naam Heemskerk af, daar de wethouder, naar men zeide, tweemaal was uitgenoodigd om op deze vergadering te ko men en "verantwoording af te leggen. Maar niemand antwoordde en geen der aanwezigen vond aanleiding om te debatteeren. Ten behoeve van de glasblar zers, wier staking wel geëindigd is, zegt de Delftsehe Courant, maar die toch allen het werk nog niet hebben hervat, is een gift van f 300 ingekomen van iemand die tot de glas industrie in zeer nauwe betrekking staat-. Hetgerechtshof te Leeuwar den heeft het vonnis bevestigd van de rechtbank te Groningen, waarbij de 33-jarige koopman Meijer B., wegens inbraak en dief stal, is veroordeeld tot twee jaren gevange nisstraf. Bekl. had in den nacht van 8 op 9 October j.L bij den koopman M. Frank, in de Pluim- straat te Groningen toen deze met be klaagde zich op een feest in het Ccncerthuis zich bevond inbraak gepleegd, en uit eeu kast in die huiskamer een trommel ontvreemd, waarin ongeveer f 610 aan bankpapier, eenig zilvergeld en een spaarbankboekje waarop f 800, alles toebehoorende aan den heer des huizes. Diefstal opeen bookmakers- kantoor. Voor de rechtbank te Middelburg heeft Donderdag terechtgestaan P. H. T. ,kaa toorbediende, wonende te Vlissingen, gede tineerd te Middelburg, beklaagd van op het bookmakerskantoor der firma Topping en Spindler te Vlissingen zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van ]£ng?lsche bank noten. Beklaagde legde een volledige beken tenis af. Het O. M. eischte wegens diefstal 9 maan- deu gevangenisstraf onder aftrek der preven tieve hechtenis. De verdediger, mr. J. J. Heyse, meende, dat van diefstal geen sprake kan zijn, hoog stens van verduistering. PI. noemde bekl. eeu slachtoffer van de vervloekte bookmakers- kantoren, die de ellende zijn voor do jongens uit den burgerstand. Uitspraak 20 dezer. Diefstal van collectegeld. De administrateurs van de Ger. Kerk te Rinsumageest bemerkten al sedert geruimen tijd, dat de opbrengst van de wekelijksche collecten op geheimzinnige wijze verminder de, zoodat meu wantrouwen kreeg. Na afloop van een godsdienstoefening stel den twee kerkeraadsleden zich verdekt op zijl zagen toen Fokke den zoon van den koster met behulp van een sleutel, die al twee jaar zoek was, de kerkdeur openen en het gebouw binnentreden. Toen hij het gebouw verliet, was hij in het bezit van 40 dubbeltjes en 4 kwartjes, te zamen in een zakdoek geknoopt, welk geld hij door mid del van een valschen sleutel uit een kastje bij den preekstoel, waar de oollecten bewaard werden, had weggenomen. Deze kosterszoon heeft voor de rechtbank te Leeuwarden terecht gestaan en deze heeft hem wegens diefstal, overeenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Omtrent de arrestatie op hoeterdaad van den inbreker Hermsen to Rotterdam wordit nog het volgende ge meld In de maand December van het afgeloo- pen jaar hadden herhaaldelijk diefstallen plaats in de huidenzouterij en exportslach terij van Bierman en Co. aan den Zwaan hals, onder de voormalige gemeente Hilli- gersberg. Ongeveer 170 schapenvellen e. a., tot een waarde van plm. f 1000, werden ver- ma st. Om tot de ontdekking van de dieven te komen, nam de firma Bierman eu Col twee particuliere wakers in 'naaen dienst; een hunner in het bezit van liet radicaal van onbezoldigd rijksveldwachter. Deze mannen hielden de laatste nachten de wacht in de hiuidenzouteriji. Zoo ook Woensdagnacht. Terwijl zij in de zouterij op het kantoortje gezeten waren, zagen zij plotseling de schim van een man voorbij een der ramen gaan. Zij begaven zich heel stil uit het kantoortje in de huidenzouterij en wachtten daar, zich verdekt opstellende, op wat er zou gebeu ren. Duidelijk boorden zij even daarna in de nachtelijke stilte boven hun hoofden op den zolder loopen en konden zij nagaan dat er twee personen waren, die zich van buiten af, klimmende langs traliewerk, opgewerkt hidden tot een ongeveer vijf meters zich bo ven den beganen grond bevindend raam. Door dit raam kwamen zij op den zolder en kort daarop verschenen beiden langs een t ap van dien zolder in de huidenzouterij. Daar lag een heede stapel gezouten vellen; de dieven stapten daarop af en begonnen stuk voor stuk weg te sleepen. Plotseling deinsde een hunner terug, want hiji had de schim van een der wakers gezien. Hij waar- pohuwde zijn kameraad, riep hem toe „Kom, kom, vlug! er is onraad!" en tegelijkertijd rendie hij de -trap op naar den zolder. Doch de onbezoldigd rijksveldwachter, die al dien tijd klaar had gestaan met zijp revolver, zwaar kaliber, stoutweg met zijn maat naar voren tredend nu zij ontdekt waren, sprong naar voren en uitte het bevel„Sta, of ik schieten toen dit bevel niet opgevolgd werd, loste hij een schot en dadelijk daarop nog eens in de richting van de den zolder opvluchtende dieven. Nu snelden beide wa kers naar buiten om de vluchtelingen, te achterhalen. Even hoorden zii een plons in het water, waarschijnlijk doordat een der vluchtelingen, die onbekend is gebleven, in de Rotte is gesprongen, welke vlak achter langs do huidenzouterij loopt. Zwemmende heeft die man ziah waarschijnlijk uit de voe ten gemaakt. De tweede dief werd in de na bijheid gevonden, waar hij weggekropen was achter de schutting van een cementfabriek. Hij werd gearresteerd en met behulp van in middels verschenen politieagenten naar het bureau in de Vinkenstraat gebracht. Hij ontkende halstarrig met de poging tot diefstal van gisterennacht iets uitstaande te hebben. Door de wakers werd hij aan de poliitie overgeleverd en in bewaring gesteld op het bureau aan de Lange Torenatraat. Inbraflik te Middelburg. Gis terennacht is door het stukslaan van een glasruit inbraak gepleegd bij een geweerma ker in de Lange Noordstraat te Middel burg. D© daders, waarvan geen spoor ont dekt is, hebben eenige jachtgeweren gesto len. Omtrent den te Kemseke ge- pleegden moord meldit men aan de M.idb. üt. uit Koewacht: De buren De R. en T. aldaar leefden al sinds geruimen tijd p een eenigszins gespan nen voet. Al meermalen was het tot een woor denwisseling gekomen en dat was Dinsdag namiddag om een onbeduidende reden weer het geval. De 25-jarig2 C. de R- ontstak zoo in drift, dat hij een stuk hout greep en daarmede del achter oor, waardoor hij op den grond) del achter het oor, waardoor -op den grond viel en niet meer bij kennis kwam. Genees kundige hulp, die onmiddellijk ingeroepen werd, mocht niet baten - des avonds circa 9 uur overleed de man, een braaf werkman, ach terlatende een weduwe met 5 kinderen. Do dader moet een oppassend jongmensch uit den arbeidendten stand zijnhet opzet om T. te dooden moet teneenenmaJe niet hebben bestaan. De ongelukkige nam, na het plegen v ,n zijn betreurenswaardige daad, onmiddel lijk de rijk. Een smartelijk verlies. Te Dreumel zijn dezer dagen uit één gezin vijf kinderen.aan net roodvonk gestorven. Thans is de ziekte aldaar een weinig aan het minderen, naar het schijnt. Ook te Leeu wen en Wamel laat de gezondheidstoestand te wenschen over. verband daarmede be zocht de inspecteur der volksgezondheid uit 's-Hertrgenbosch de streek. Ongeluk bij den arbeid. Op de houtwerf van de firma H. en P. van Schaik aan de Rechter Rottekade te Rotter dam waren eenige werklieden bezig met het verplaatsen van zeer zware balken. Door het uitschieten van eeu kelderwind viel een balk naar beneden en werd de 22-jarige werkman A. v. d. Bos zoodanig tegen het hoofd ge troffen, dat daaruit een schedelbreuk en her senschudding ontstond. In hopeloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Door den stoom tr am overre den. Ter hoogte van Halfweg op den Looï- duinschen weg is Donderdagavond door de stoomtram overreden de heer I. A. C. com mies bij departement van koloniën. Naar het ziekenhuis vervoerd, bleek hij bij aankomst aldaar te zijn overleden. Brand. Op Vinkembroek nabij Roo- zendaal is de hofstede van den heer D. Luykx geheel in vlammen opgegaan. Een groot aantal runderen is in de vlammen om? gekomen. De oorzaak van den brand is on bekend, doch men vermoedt algemeen dat er kwaadwilligheid in het spel is. Assurantie dekt de schade. Na den storm. Sedert acht dagen wordt te Zaandam vermist de schippers knecht K., gehuwd en vader van zes kinde ren. Hij is zeer vermoedelijk bij den laats ten storm op de Zuiderzee verongelukt. Zoover bekend, bevond hij zich aan boord van een vaartuig, dat toen bij Elburg is gezonken, en waarvan alle opvarenden moeten zijn ver dronken. Een paar stijlbloempjes. Een volksredenaar, dezer dagen te Leiden optre dend, riep, sprekende over de wetgeving van het huidige ministerie, in vervoering uit: „Zoo worden, mijne hoorders, ons de duim schroeven op de schouders gelegd". Een spreker, die hem opvolgde, maakte het al niet veel beter, toen hii, herinnerend aan de memorie van toelichting bij het ont- werp-arbeidscont-raot van minister Loeff, ver klaarde, dat d© sociaal-democraten „deze phraseologie kunnen onderschrijven". Hbld. Moderne geest. Te 'sGravenhage werd aan de huizen dezer dagen een brief afgegeven met het opschrift: „A donner a Madame". Bij opening van het couvert met deze ver fijning van 't bekende: „Voor mefrou", vond men er ineen reclamebriefje van een boterboer in een dorp bij Delft. V r o e g e r b ij. Te Muntendam (Gr.) vervoegde zich dezer dagen ter secretarie een 18-jarige jonge man, die zich moest laten in schrijven voor de nationale militie, lichting 1506. De loteling, gehuwd, bleek reeds vader van twee kinderen te zijn en een derde eerst daags te wachten te hebben. aZooais bekend is verleent de Alge meen© Nederl. Politiebond ouderscheidingen aan politiebeambten wegens langdurige ge trouwe plichtsbetrachting. Thams zijn die onderscheidingen te Zeist ten deel gevallen, en wel aan don veldwachter I. de Jonge do verguld zilveren medaille voor 30-jarigein dienst; aan den veldwachter A. Verweij de zilveren medaille voor 20-jarige® dienst, en aam de reserve-agenten A. Aalton en H. Ger ritsen iedor de bronzen medaille voor 10- jairigein dienst. In de gisterenmorgen gehouden' verga dering van den gemeenteraad van Baarn werd na ampele bespreking verworpen een voorstel, uitgegaan van de Commissie van Schooltoezicht, om bij de vaststelling van het aanvangssalaris der onderwijzers rekening te houden met de dienstjaren elders doorge bracht en wel in dier voege, dat voor iedere 5 dienstjaren elders de hoofden van scho len als zoodanig een verhooging van f 50 toe te kennen, zonder verhooging der thans geldende maxima. De heeron Thomas en Van den Brandeler verdedigden het voorstel, dat door den voor zitter en den heer Bicker Caarten werd be streden. Het viel ten slotte met 7 tegen 6 stemmen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. en de gascommisaie, om tot 1 Januari 1907 aan den heer J. D. Reiman Jr. te Amersfoort, de functie van administrateur der gasfabriek op te dragen, tegen een jaar- lijksch honorarium van f 1600, na ernstige bestrijding er van door den heer Bicker Caar ten, die meer heil zag in de aanstelling van een boekhouder, rechtstreeks als ambtenaar aan de gasfabriek verbonden. Apeldoorn. Alhier is overledenotaris R. A. van de Poll, voorzitter van da plaat selijke a.d. van Toonkunst. V eenendaal. Toen men Donderdag avond bij den manufacturier Herman van, Schuppen in de Hoofdstraat te Veenendaal de hoofdkraan van het gas, die te vast was gesteld, niet voldoende kon cpenkrijgen, werd iemand van de fabriek gehaald. Terwijl hij, met de herstelling bezig was, vloog d© stoj) der kraan uit de leiding, waardoor een dikke straal gas bet geheele voorste gedeelte van; den w nkel in vlam zette. Door tegenwoor digheid van geest van den hear J. van Schup pen, broeder van den winkelier, die de leiding wist te stoppen, heeft de brand zioh bepaald tot het voorste gedeelte v^n den winkel. De heer Van Schuppen kreeg daarbij tamelijk ernstige brandwonden aan zijn handen. De schade wordt gedekt door verzekering H. bL Men wil weten, dat bij de in dit jaar te hooudlen verkiezing vdor lcdeml van die Tweede Kamer van soo.-dem. rijde alhier zal uandidaat gesteld worde® die heer F. v. d. Goes. De heer J. D. Reiman, Jr. is door den gemeenteraad van Baarn benoemd tot ad ministrateur der gasfabriek op een salaris van f 1600. Vervolg verslag van de vergadering van „Handel en Nijverheid De Voorzitter vervolgtDe kwestie van het bijzonder nadeel voor Amersfoort, waarover in het rapport een heele boom is opgezet, kan voor ons wel buiten beschou wing blijven. Ik weet geen, enkele reden waardoor Amersfoort meer getroffen zou worden dan elke andere plaats, waar een even groot aantal personen wonen, in dienst van de Maatschiji. Maar we zullen het na- nadeel spoedig genoeg ondiervinden. Nu rijn er nog middenstanders hier, die 't niet ge voelen en daardoor denken dat 't zoo'n vaart niet zal loopen. Voor hen hoop ik, diat ze niet met schade en schande wijs zullen wor den. Dezulken worden alleen dan wakker, wanneer zo een blief je thuis krijgen (zooals er nu reeds onder onze leden rijn) van on geveer den volgenden inhoud Mijn Heer! Bij deze moet ik u mededeelen, dat ik voor 't vervolg dè waren, tot nu bij u ge kocht, niet meer van u zal betrekken. Noch de prijs der artikelen, noch de kwaliteit, noch uwe behandeling nopen mij daartoe, integendeel, ik kan u de verzekering geven, dat 't een zoowel als 't ander volkomen naar genoegen waren; maar nu de H. IJ. S. M. eene coöperatieve vereeniging met daaraan verbonden verbruiksinstelling heeft opge richt, kan ik bezwaarlijk anders dan daar van lid worden. Hoogachtend, enz. Van een soortgelijk schrijven is te Am sterdam inzage gegeven door een der groot ste oomesitiblehandelaars, aan hem geschre ven en gezonden door een hooggeplaatst ambtenaar bij de H. IJ. S. M. Zulke briefjes zeggen meer dan ellenlange betoogen. Maar hoevelen blijven den win kel mijden, zonder eenig taal of toeken te govern Het eenige waarvoor ik nog eenige oogenblikken uwe aandacht vraag, zijn de redenen waarom dé verbruiksvereeniging werd opgericht. Ein dan lezen we in het rap port, als antwoord op die vraag, dat één van die redenen is geweest, trouwens ook die eenige door de heeren, aangevoerd, dat vele beambten, dus niet ambtenaren, hun kruide nierswaren betrokken uit heele kleine win keltjes, waar rij slechte waar kregen togen hoogen prijs, enz. Wat wordt die Maiatschij. hier verbazend zorgvol voor hare beambten in, de oogen van het publiek. Dit is één der redenen, waarom de anderen niet vermeld? Welke zijn die meerdere redenen? Welke rijn de hoofdrede nen? Zijn zei alle even belangrijk als deze eene, die al zeer gezocht is? Omdat enkele beambten rich dus met in férieure waren tevreden stellen, daarom moet den middenstand groote concurrentie worden aangedaan. Is 't niet bedroevend, dat met zulke futiliteiten wordt voor den dag gekomen Zelfs vertellen do hoeren op één bladzijde vroeger in het rapport, dat- verschillende kruideniers op verschillende plaatsen lever den aan hun spoorclientèle langs de lijnen, soms op -groote afstanden Ik zou de opgave, die de heeren verstrekken, nog aanmerkelijk kunnen uitbreiden, alleen b.v. voor deze buurt. Die leverden dan toch zeker wél goede waar en kunnen niet gerangschikt worden onder winkeltjes, door de heeren genoemd? En hoe staat het met de velo spoorwegbe ambten, die in spoorweg-personeel-centra lid waren van de eene of andere coöperatieve winkelvereeniiging, inderdaad dioor hen zei- ven gesticht, zooals we er hier te Amersfoort ook een bezitten? Hier zijn we ongezocht genaderd tot een der hoofdredenen van de wording van de groote coöper. vereeniging, spottend door het spoorwegpersoneel ge noemd: „Alles voor de H. IJ. 9. M." Indien de bewering waarheid bevatte, dat de Maatschii. dezen maatregel had uitge dacht om de economisch zwakken tot bete ren staat te brengen, dan zoude er geen op positie zijn ontstaan, 't Is nog niet bekend, dat tegen een der coöperatieve winkels, vroeger door spoorwegpersoneel opgericht, ooit door iemand is t© velde getrokken. Wel is er meermalen op gewezen, dat tot derge lijke veroenigingen, bemiddelde personen toe traden, waarvoor die vereenigin gen niet wa ren in 't leven geroepen, personen die, in dien ze gevoel van eigenwaarde bezaten, moesten blozen bij zooveel zelfzuchtige aan bidding van den, mammon De ware oorzaak zal wel nooit van de rijde der Maatsch. wor den verkondigd. Het rijpi niet uitsluitend economische gronden ter verbetering van het lot van het personeel. De zooeven ge noemde ooöp. vereeniging vormden banden, waardoor de leden der vereeniging verbon den werden aan eene politieke partij. Die politieke partij maakte liet der Maatschiji lastig, daarom moesten die banden verbro ken., dool) werden op eigen terrein weer hio- moëopatiscili in praktijk gebracht, om daar door het heft vaster in de handen te kunnen klemmen en de Maatsahij. zoo mogelijk voor sterke schokken, als b.v. de werkstaking, te behoeden. En dat preservatief, ten bate van de aan deelhouders der Maatsch ij., mag de midden stand betalen, doordien de Maatschiji. recht streeks van oen zeer groot gedeelte van hare clientèle de directe concurrente is geworden Nadat de voorzitter deze beschouwing heeft gehouden, vraagt hij of ook oen der andere leden no;j het woord verlangt. Een bestuurslid maakt daarvan gebruik en spreekt de wenschelijikheid uit, dat dit referaat in druk zal verschijnen'. Al stuit dit de handlelingen der H. IJ. S. M. niet, in ieder geval zou de Maatschij. daaruit kunnen bemerken, dat de middenstand het volstrekt met hare handelingen niet eens is. Ook dringt hij aan op spoed, daar de Zut- fensche vereeniging op ons rapport wacht. Een voorstel om tot de uitgave van deze beschouwingen over te gaan, wordt, daar de voorzitter er nog niet geheel voor te vinden is, aan. de uitspraak van het bestuur overge laten. Punt II. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den direc teur van het post- en telegraafkantoor al hier, inhoudende bericht, dat de bestellin gen omstreeks nieuwjaar zoo spoedig, moge lijk weer op gewonen tijd zullen plaats heb ben. Voorts een schrijven van 9 Jan., inhouden de bericht, d'at weldra een verbetering zal worden ingevoerd, doordat 3 telegrambestel lers zullen worden vervangen door jongere krachten, waardoor de eersten, dus vrij ko men. Dit zal aan do postbestellingen in de eerste plaats ten goede komen. De laatste bestelling *s avonds zal ook aanmerkelijk worden uit gebreid. De voorzitter stelt voor daarvoor den di recteur dank te betuigen. Aldus wordt be sloten- Punt III. Mededeelingen. Vroeger is er wel eens over gesproken om een lezing te doen houden door iemand, die in de middenstandsbelangeoi goed is inge werkt. 't Bestuur heeft de noodige stappen ge daan, met het gevolg, dat zeer waarschijnlijk nog in deze maand, of in Februari, iemandi bereid zal zijn een lering op dat gebied te komen houden. Niets meer aam de orde zijnde sluit de voorzitter te tien uur de vergadering. Gisteren avond had in de comed.ezaal van Amicitia de aangekondigde vergadering pmats, waarin Ue heer F- C. Fiaisöher, op zemi onderhoudende en duidelijke wijze het doel en streven van het „Groene Kruis" uiteen zette. Spr. had verschillende voorwerpen, die bij de ziekenverpleging te pas komen, medege bracht, als windkussen, ï^szakken, kroepketel, kamerluchtre niger, enz. enz., ja zeis een miniatuur .ed.kant, ziekentafel, en rugsteun, zooals die door het Gr. Kr. overal waar af- deelingen gevestigd zijn, worden beschikbaar gesteld. Wij stonden in ons nummer van Vrijdag 6 Januari j.l., bij een en ander reeds vrij uit voerig stil, en zouden dus in herhalingen moe ten vervallen, wanneer wij de rede van den spreker geheel wilden weergeven. Wij teeke nen hieruit dus nog het volgende op: Da verpleegsters van het Gr. K. treden daar op, waar de verpleging voor ongeoefen- den te bezwaarlijk of onmogelijk wordt. De vereen ging houdt zich niet op met digma's of leerstellige zaken, zij geeft nimmer aan stoot-, laat eiken patiënt vrij, een verpleegster te nemen, die een godsdienst belijdt, zooals hij wenscht. Het Gr. Kr. werkt bemiddelend, zijn werk is geen armenverzorging, maar veel eer het werk van coöperatie. De leuze is „door a.len voor allen." De bijdrage van do Lden bedra gt gemiddeld 50 oonts per jaai, 'of-te-wel J cent per week. Het kan dus voor niemand bezwaar ople veren om als lid toe te treden, en dit mi*g zeer zeker aan alle arbeiders worden aange raden. Het streven der vereeniging is om in alle plaatsen van eenige betekenis een migazijn van verplegingsm ddelen op te richten, dat zoo volledig mogelijk moet ingericht rijn. De geneesheeren, die daar aankloppen, moeten steeds geholpen kunnen worden. Op twee duidelijk geteekende kaarten laai spr. zien waar het Gr. Kr. reeds afd.e ingen heeft gevestigd en waar het dus rijn heilzaam w.rk verricht Hierbij blijkt, dat in de pro vincie Utrecht nog slechts 2 afdeelingen be staan, nl. te Veenendaal en te Kocbengen. Warm dringt spr. er or> aan, dat oolS Amersfoort zich zal aansluiten, waarbij hij hulde brengt aan de commissie, welke den stoot tot deze v rgadering heeft gegeven. Na de pauze werden verschillende vragen gesteld, die door den hoer Fleischer uitvoe rig werden beantwoord. De heer Rolandns Hagedoorn bedankt© den spreker namens do com missie en namens de vergadering voor zijn schoon e red-voering, en deelde vervolgons mede, dat gelegenheid zou worden gegeven, om van zijn sympathie met de oprichting van oen pl. afd. te doen blijken door op een lijst te teekenen. Reeds dadelijk maakten een 60-tal personen hier van gebruik. De zaal was goed bezet, ook waren er veel dimes nanwez'g. Het de«di on© loet zoo wei nig werklieden op te merken. Juist hen had den wij zoo gaarne in grooten getale aan wezig gez;en Do voorlooniv^ commissie zal nu zeker wel niet gaan stilzitten, maar spoedig een tweede vergadering uitschrijven. Wij wekken de arbeiders op dan ook flink op te komen. De zaugvereenignng „Kunst naar Ver mogen", welke onder leiding van den heer H. Hendriks en met welwillende medewerking van een strijkorkest, morgenavond een uit voering in Amicitia geeft, zal het volgende programma ten gehoore brengen: 1. Requiem, Oherubini; 2. Aria, Mendels sohn 3. Ave Maria, Gounodl; 4. Solo-bari ton, H L. Hoffmann; 5. Sopraan-solo, Ger- retson6. Hollandsch Glorie, R oh. Hol. Kaarten zijn nog te verkrijgen bij den kas telein der Sociëteit en in het café Otte. ('t Boompje.) Door de vele aanvragen beeft rich langzamerhand de behoefte tot. uitbreiding van de inrichting tot christelijke verpleging van bedelaars en landloopers ,,'t Hoogeland" doen. gevoelen. Een tweede woning zal moe ten worden bijgebouwd. Het bestuur heeft in de nabijheid een stuk grond aangekocht, om daar een gebouw te doen verrijzen, maar daarvoor is veler steun, noodig. Het heeft daarom commissies benoemd tot het inzame len van gelden. Voor Amersfoort rijn daar voor aangezochtjhr. J. W. A. Barohman Wuytiers, mr. P. J. F. van Voorst Vader en W. Klober, die rich gaarne bereid ver klaarden gelden voor dit hoogst nuttige doel in ontvangst te nemen. Naar wij vernemen rijn de predik beurten voor Zondag 15 Januan als volgt: Ned. Herv. Gemeente. St. Joriskerk. Voonn. 10 uur, Ds. Ter Haar Romany. Bedaening van het H. Avondmaal. Namidd. 2 uur, Ds. Meiners, Z. 32. 's Avonds 5Js uur, Ds. Van Aalst. Dank- zegging van het H. Avondmaal. Gasthuis Kerk. Voorm. 10 uur, de heer K. Teeling, Gods dienstonderwijzer. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. De Meijere. Remonstranitsohe Kerk. Voormidd. 10A uur, Ds. Hooykaa». Gereform. Kerk (Lamgegr.) Voorm. 10 uiur, Ds. Donner. 's Avonds 6i uur, Ds. Donner. Gereform. Kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerbuk. 's Avonds 5i uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gem. Voorm. 94 uur, 's avonds 5 uur, lezing door ongesteldheid. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, z. v. P. Wijnand* en C. van Vliet. Corneiis, z. v. C. Berkloo en A. Apeldoorn. Elisabeth, d. v. H. van Es en J. C. Vee nendaal. Gerr tje, d. v. J. Hendriksen en M. A. R. van der Hi 1st. Alijda Maria, d- v. C. E. Jansen eu H. de Ridder. Gerritje, d. v. J. van Doorn en H. van Geenhuizen. Overleden: Johanna van der Last, oud 70 jaar, wed. van J. Tommei. Belast zich met aan- en verkoop van effec ten Incasso's, sluit Prolongatiënverleent Crediet in Rekening-courantneemt gelden in Déposito met 1 d. opvragen k 2 14 Kantoor geopend van 93 nur voormiddags* te Amersfoort, zal op IHiis log 31 Ja «ta art des namiddags 3 unr, in het koffiehuis .De Koophandel" bewoond door den Heer L. SCHALKX te Soest, publiek verkoopen: IN DE GEMEENTE SOEST. Ne. 1—8. Cfttmnnirnd •naatnd „De Beeksn" aan den Brinkweg en e Nieuwesteeg trekkende tot den Achter weg, uitnemend geschikt voor Bouwterrein Warmoe/.eniersgrondenz., ter gezamenljjke grootte van 5 hectaren, 40 aren, 90 centiaren. No. 9 en 10. genaamd „De Sandershoeken" aan den Hol- lenweg, groot 44 aren. Na. 11. genaamd „De Geerhoek" nabij den Molenweg, groot 52 aren, 10 centiaren. No. 13. genaamd „Het Smalle Hoekje" nabij de Bak- kersteeg, groot 18 aren, 10 centiaren. No. 13—18. genaamd „Steenherg" aan den Molenweg, groot 1 hectare, 30 aren, 90 centiaren. No. 17 en 18. genaamd „De Akkers" nabij de Nieuwenweg, groot 1 hectare, 79 aren, 50 centiaren. No. 19. om f3 50 'sjaars tot SI December 1927 aan een perceel bouwland aan den Nieuwen weg, sectie H no. 1988 groot 20 aren, helend door in erfpacht uitgegeven gronden eener- zijds aan G. Hagen, anderzijds aan C. A. Val- kenet. No. 118 rijn allen in eigen gebruik by de erven van A. DIJKMAN, terwgl No. 19 be hoort tot het faillissement van J. A. DE KRUIJF. Betreffende nos. 118 wordt aanwijzing ge daan door P. DIJKMANKoffihuishouder te Soest. Aanvaardiag bij de betaliig der kooppen ningen op 1 Mei 1905. BREEDER BIJ BILJETTEN.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3