De PIANOLA Otelitscto WietM, J. A.vanderVET JEBBINK, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. De Landbouwbank te Utrecht, Verzekering-Maatschappij „HOLD A", ADVERTENT! ÊN. Maatschappij „DE TOEKOMST", een Heerenhuis, Huizinge, Huizinge, Dogcart. Door sterteval te Heir aaieMen Villa „KITTY" Dienstbode als Meid-alleen, Gouvernante. ff. F. A. GROENHUIZEN, Verhand- ei Mmerplepis-ArtikelEii. Prima kwaliteit Scharen, Messen en bijbehoorende zaken, Brandstoffen. Mnnrlinizen 20 ei UtrechtschR ffe& 532, Kampstraat 15 en Schimmelp. Straat. Het „Nederlandsch Tooneel". De Hofslachter. is de eenige Pianospeler die eene uitvoerinn der piano- werken mogelijk maakt, welke aan ie eischen van den muzikaalontwikkelde voldoet J. M. W. STOKER, vraa wool vraag, hoe hij over protectie dadht, geant woord Er kunnen, gelijik ook prof. Treuib toegeeft, voorwaarden aanwezig zijn, die protectie oir- baar en wensohelijk maken. Maar die voor waarde n zuilen in een groot land veeleer aanr wwag zijin, dan in een klein land. Voor een klein land zal protectie in den regel beden kelijk en nooit geheel sterk kunnen worden. Denk maar aan 't gevaar van trustvorming. Posto restante. Volgens liet Vad. ia de volgende maatregel door de posterijen genomen Poste-resbant-brieven worden voortaan al leen dan aan den adressant op diens aanvrage aan het postkantoor uitgereikt, als die adres- sant niet woont in de gemeente, waarheen de brief geadresseerd is. Woont de adressant in de plaats, waarheen de poste-restante-brief geadresseerd is, dan moet hij eerst maar, een abonnement postbus (box) nemen. Alleen in dat geval kan hij den poste-res- tante-brief krijgen, die dan in zijn postbus wordt gestopt, waaruit hij dien dan zelf kan lichten." Deze nieuwe bepaling zal voor het geheele land geldrn. Automobieldie 11 st Den Ha»gR ijs w ij k. Naar de Delftsdhe Cou rant meldt, zal op 1 Mei, misschien wel reeds op 15 April, door een bewoner van Rijswijk een antomobieldienst tot vervoer van reizi gers worden geopend tusschen genoemde ge meente en 's Gravenhage. De rijtuigen zullen ruimte bevatten voor achttien personen en om de 15 minuten afrijden van het hotel Leeuwen daal tot de Gedempte Gracht, vice Het hoofdbestuur van „Eigen Hulp" heeft besloten tot de oprichting van oen „Algemeen Adviesbureau van Eigen Hulp". Het doel dezer instelling is met name de leden der vereeniging „Eigen Hulp", hare af deelingen en hare districtsbesturen in de gelegenheid te stellen, waar zii die behoe ven, ziah. den noodigen raad of inlichting te verschaffen. Ter uitvoering van dit denkbeeld heeft het hoofdbestuur een commissie van drie leden benoeand, welke onder zijn oppertoe zicht op zidh zal nemen de leiding van een algemeen adviesbureau. Deze commissie zal zich in verbinding stel len met een breede schaar van deskundigen, die elk op zijp terrein bereid zijn de noodige medewerking te verleenen. De adviezen zullen niet kosteloos kunnen worden gegeven. Een matige vergoeding zal noodig zijn om de kosten van het bureau, dat zelf zijn inlichtingen niet kosteloos ont vangt, te dekken. Het bureau bepaalt zich alleen tot het geven van advies, doch treedt op geene wijze voor zijn cliënten naar buiten op. De aanvragen om advies moeten schrif telijk warden ingediend en de adviezen wor den schriftelijk gegeven. Dij wijzs van proef zal ook de gelegenheid gegeven worden mondeling advies te vragen. De commissie, door het hoofdbestuur be noeand, bestaat uit do heeren mr. L. M. Rol- lin Couquerque, mr. dir. H. J. Romeyn en S. A. Spaar water. Typografen te Enschedé. De Bestuurd ersboud te Ensdhedé had gelijk geaneld pogingen gedaan om, ten einde de ontslagen typografen bij de firma J. ten Cate B®n. aldaar weer werk te bezorgen, een nieuw advertentieblad uit te geven. Dit blad Nieuw Ensehedé's Advertentieblad zal inderdaad binnenkort verschijnen en telt reeds 2500 abonné's. Een persoon, die te Amsterdam een politie-agent had toegevoegdblijf van mijn lijf af, „vuile koekebakker", was door recht bank en gerechtshof veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf wegens beleediging, daar be doelde woorden, wegens het zinsverband waarin en de omstandigheden waaronder zij werden geuit, van minachting getuigden en een beleedigend karakter hadden. Van deze uitspraak was de veroordeelde in cassatie gekomen, zonder evenwel cassatiemid delen aan te geven. Tot verwerping word geconcludeerd. Uitspraak 27 Februari. Justitieel onderzoek. Naar wij vernemen is de justitie uit Breda Zaterdag wederom te Tilburg gearriveerd, om een na der onderzoek in te stellen raar de verdach te wijze van overlijden van de vrouw van P. v. G. In hoeverre een en ander in ver band staat met deu verdachten man is tot heden neg onbekentd. Tel. Doodslag. Zondagavond is bij- eene vechtpartij te Groot Azewijn gemeente 's Hee- renberg, zekere H. W. doodgeslagen. De ver moedelijke daders B. v. K. en Th. K., zijn gearresteerd. Het lijk vertoont eene gapende wonde aan het achterhoofd. Vermoedelijk is schedelbreuk de ooriaak van den dood. De timmerman D. van A., die zijne vrouw in de echtelijke woning in de Oudaen- straat te Rotterdam met. een revolverschot in het gelaat heeft verwond, is naar de ge vangenis overgebracht. De moord te Amsterdam. Hoe wel uit een juridisch oogpunt de schouwing van de lijken der slachtoffers van den moord in de Jau-van-der-Heijdenstraat te Amster dam, thans haar belang verloren heeft, is 't toch wel eigenaardig mede te deelen, nat die schouwing juist juridisch een merkwaar dig resultaat heeft opgeleverd, zegt het N. v. d. D. De deskundigen, die daarmede belast zijn geweest, de doctoren Waller en Snouck, heb ben als den uitslag van hun onderzoek vast- geateld, dat die vrouw inderdaad tengevolge van verworging is overleden. Zij hebben ech ter geconstateerd, dat de oorzaak van den dood van het kind niet aan v.rdrinken is toe te schrijven, maar dat dë dood een gevolg van hartverlamming is geweest. Deze kan dan veroorzaakt zijn öf door hardhandig aanpakken bij het uit de wieg nemen óf door de plotselinge aanraking met koud water. Gelijk men weet was het element verdrin ken in de zaak gebracht door het verhaal mn den man, aangevuld door het vinden van de natte kleertjes. Een goede vangst. Door de poli tie te Venlo is aangehouden zekere C. Teu- wen, oud 29 jaar. geboren te Alstaden, die in December u. uit do gevangenis te Duis burg, waar hij in voorarrest zat wegens dief stal van vier paarden, wist te ontvluchten. Thans kwam hij te Venlo met een paard en wagen, eveneens van diefstal afkomstig. Bij zijne fouilleering bleek liij in hot bezit te zijn van een belangrijk bedrag aan geld, een scherp geladen revolver, tien scherpe patro nen en een dolkmes. Naar men verzc! ~t moetd persoon deel uitmaken van de bende, waarvan er korte lings daar ook twee gearresteerd werden. De diefstal te Hulst. Bij den diefstal te Hulst, waarvan wij reeds melding maakten, zijn niet minder dan 126 horloges en 137 ringen ontvreemd, en bovendien een belangrijk bedrag aan andere gouden en zil veren voorwerpen. Inbraak. Te Hulst is ingebroken bij den horlogemaker Van Kruijssen. De die ven hebben den winkel geplunderd. De waar de van het gestolene wordt op f 3000 ge schat. De daders zijn onbekend. 'f-Brandstichting. Te Haarlem gevankelijk binnengebracht een persoon uit Lisse. Deze werd Donderdagavond op zijn verzoek onderdak versohaft in het hok ou der het raadhuis. Kort nadat hij Vrijdag morgen dit nachtverblijf heeft verlaten, is er in dit hok brand uitgebroken. Er zijn men- schen die den man weer naar de plaats, waar bij den nacht had doorgebracht, hebben zien teruggaan. Aangenomen wordt dat hij brand stichtte met olie uit de kruiken der nachtwa kers. Het vuur is gelukkig vrij spoedig ge- bluscfri. O. H. C. Kinderexplotatie. Zaterdag avond werd de poelierster wed. Swijtink te Arnhem door den adjunct-inspecteur van den arbeid Zaalberg bekeurd wegens het na bezet ten tijd doen werken van een 12-jarigen jon gen. Ook ontbrak de arbeidskaart. Naar men onzen correspondent mededeel de exploiteert deze firma zeer ergerlijk min derjarigen, zelfs schoolkinderen, door hun 's avonds tot zeer laat kippen en gevogelte te laten plukken, waarvoor als vergooding 1 cent per kip wordt betaald. Het Volk. Door een automobiel gedood. Zaterdagavond, omstreeks negen uur was de 68-jarige weduwe Schram, conventuale in het Midden gasthuis in de Groote Leliestraat te Groningen, een boodschap gaan doen. Zij be vond zioh op de Kijk-i n-'t-Jatebrug en wilde de Oude Kijjk-in-'bJatstraat ingaan. Juist kwam de groote automobiel van den Fran- schen Bazaar uit die straat, naar men ons mededeelde met geringe snelheid. Het vrouw tje moet gestruikeld zijn en de automobiel moet den draai wat te kort hebben genomen, zegt men. Het vrouwtje kwam onder de automobiel en werd in deerniswekkenden toestand opge nomen. Men droeg haar binnen in de woning van den apotheker, den heer Kramer. Ter stond werd getelefoneerd aan dr. W. G. van den Berg, die onmiddelliik verscheen. Toch was het vrouwtje in dezen korten tussclien- tijd reeds overleden. De politie stelt een on derzoek in. (N. Gr. Ct.) S ii e c h t te pas gekomen. De 44-jarige Jan Sikkens, meester-bakker aan de broodfabriek „De Hunze", die den 26. Januari 1.1. door het vallen van eenige stee- non uit den gevel van een perceel aan het Sehuitendiep te Groningen zeer ernstig aan 't hoofd werd verwond en in deerniswaardigen toestand in liet ziekenhuis werd opgenomen, is gisteren aan de gevolgen van deze verwon ding overleden. Sikkers laat eene weduwe met eenige kinderen achter. P. G. Ct. Brand. Te Beverwijk zijn de stal en een hooiberg aan den Alkmaarschen weg, toebelioorende aan den heer Gerritsen, afge brand. Drie pin'ken en een paard verbrand den. Alles was verzekerd. In de buitenhaven te Soheveningen ij de kielbom S. C. H. 325, schipper C. Mos, bij het binnenkomen aan den grond geraakt en den volgenden dag bij vloed vlot geraakt en naar de binnenhaven gesleept. Zij verloor daaabij de kiel en het roer. - Nog steeds ijs! Uit Vallenihove wordt van 17 Februari aan de Zw. Ct. ge meld Gisterenavond omstreeks negen uur is men met alle krachtsinspanning met de geul door het ijs gereed gekomen. Onmiddellijk daarna maakten de visschera gebruik te ontsnappen, doch de uitvaart ging uiterst langzaam, zoodat eerst gisteren voormiddag omstreeks elf uur de geheele vloot zich in zee bevond, 't Was een aardig gezicht, ruim honderd vaartuigen achter el- cander de geul te zien doorvaren. Wij hopen van harte, dat hun een goede vangst ten deed mag vallen, opdat de schade wordt inge haald en hunne moeite ruimschoots beloond wordt. School- en Kerknieuws. De classis Edam va» de Geref. Kerk heeft de heer T. Ferwerda, na peremptoir exa men, toegelaten tot de evangeliebediening bij de Geref. Kerken. Een inwoner van <L gemeente Diemen heeft voor de in aanbouw zijnde Christ. Geref. Kerk aldaar een orgel ter waarde van f 1500 ten gesohenke gegeven. aDe algemeene vergadering van de ver eeniging van hoofden van scholen in Neder land. zal den 22. April te Utrecht worden ge houden. Aan de orde zal oa. komenDc taak van den schoolarts, in te leiden door den heer Oosterbaan, hoofdinspecteur der volks gezondheid te Zwolle. Aan de algemeene vergadering wordt instemming gevraagd voor de volgende verklaring van heb hoofdbe stuur De stelling, dat het openbaar lager onderwijs vrij moet zijn van alle godsdien stig en politiek dogma, kan naar den vorm, waarin ze vervat is, worden aanvaardmaar behoort naar de beteekenis, welke er veel tijds aan wordt toegekend, met beslistheid te worden afgewezen. Hilversum. Gisterenmiddag is het 6- jar'g zoontje van den arbeider A. Kool in de Bussummerstraat, bij 't postkantoor, door een wagen, geladen met sbeenen, overreden Direct naar de R.-K. Ziekenverpleging ver voerd, werd daar geconstateerd dat het ven tje reeds was overleden. 's Grave land. Alhier is opgericht een afdeeling van de Nederl. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde. In het bestuur heb ben zitting genomen de heeren H. Jansen, C. J. van Dort, M. Leunenburgh, J. Har- berts en J. Klarenbeek. N ij kerk. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer F. van Anken, thang in gelijke betrekking te Urk. N ij kerk. De oudste inwoonster dezer gemeente, de wied. Prins, heeft Zondag haar 93. verjaardag mogen herdenken. N ij k e r k. Hoe zelfs de politie van Nij- kerk unverdiend in moeilijkheden komen kan tengevolge van onvoldoende correctie eener courant, leert ons een geval dat pas is voor gekomen. Een der Amersf oortsche bladen neemt we kelijks een marktbericht van Nijkerk op. In open jachttijd komt daaronder natuurlijk een opsomming voor van het aangevoerde wild. Dat is correct. Laat men die posten ech ter ua gesloten jachttijd staan, dan is dat allesbehalve accuraat, hoewel zeer goedl verklaarbaar. Zoo meldde dan bedoel dl Amersfoortscihe blad in zijn marktbericht van einde Januari, dus nagenoeg een halve maand na liet sluiten der jacht, idat aan de markt te Nijkerk niet minder dan... 20 ha zen waresni aangevoerd. Edèle verontwaardi ging bij een Amersfoortschen Nimroddeze stuurt het bericht aan het blad „de Neder- landsche Jager," waarvan het gevolg is, dat de redactie, nog meer verontwaardigdin een vinnig artikeltje in genoemd blad onze ijyerige politie aan de kaak stelt. En wait men niet zou verwachten zelfs politie autoriteiten werden dupe van het foutieve marktbericht en stelden een ernstig onder zoek ter plaatse in, waarbij', naar wij hopen, gebleken mag zijn, dat onze politiemannen geheel ten onrechte van plichtverzuim zijn beschuldigd. Nijk Ct. Oudegracht b d. Orieharingstraat68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépot, met drie dagen opzeggens rentevergoeding, op heden 3$ De Directie: W. Til INN EN. G. E. DE GEEB. Awaterdam Keizersgracht 290. Goedgekeurd bij K. B. van 3 December 1895No. 38. Sluit alle soorten Terzekeringen op het Leren en van Lijfrenten 'met of zonder opbonden van premiebetaling ingeval van Invaliditeit. Werkkraclit-Terzekerlng al of niet in verband met Levensverzeke ringen of Lijfrenten. Naar wij vernemen, is het nog niet ge heel zeker, dat de opvoering van „Allerzie lenwelke op 6 Maart zou plaats vinden, zal kunnen dooigaan. Het symphonieorkest Jubal, directeur de heer G. Bikkers, geeft Vrijdag a.s. weer een concert in de groote zaal van Amicitia. Het programma luidt als volgt 1. Cornelius-Marsoh, Mendelsöohrn; 2. La bel La Rosa, Ouverture, Langlois; 3. Abend- gebet (viool solo), Emil Cock4 Brise du Soir, Ern. Gillet5. Grande fantaisie sur les motifs favor.s de Lucie de Lanimeroor, Do- nizetti. 6. Festa annuale, marsch, G. Bikkers; 7. Concert-Polka (solo pour petit flüte), Ad. Burose8. Air de Rinaldo (op verzoek), Handel9. Rêverie (viool solo), Oh. Dancla 10 Potpourri, H. Thümer. Zondagavond volksconcert. De vereeniging „Het Groene Kruis'' vergadert Donderdag 2 Maart, des avonds 8 uur, in de Arend om haar statuten en huis houdelijk reglement vast te stellen en nog open plaatsen in het bestuur aan te vullen. Burgerlijke stand. Geboren: Geertraida Antonia, cL v. P. Stalenhoef en A. M. Boog. Cornelia Margaretha, d v. W. van den Brug en G. Huyskes. Wilhelmina Cato, d. v. A. de Vries en A. van Vulpen. Notaris VAN NIEUWEN H UI ZEN te Maarssen, zal aldaar op Dingdag 28 Febr. 1905, 's voorm. ten 11 ore, in „het Heerenlogement", publiek verkoopens 1. Een HEERETOLIN met Tuintje te Maarssen a/d Vecht (Schippersgracht no. 162), groot 281 centiaren, bevattendo 8 Kamers Keuken Kelders en Zolder voor fabriek handeleinrichilitg enz. door ruimte en ligging uitnomend geschikt. 25. Zéér gunstig gelegen TER11EIN, ook geschikt voor Villabonw Bloemis- teryenz te Maarssen bij de bebouwde kom der gemeente en de Vecht, aan Wilhel- minaweg en Amsterd. Straatweggroot 30 aren 30 centiarenen eenige daarbij gelegen perceeltjes water. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Breeder bij biljetten met inlichtingen te verkrijgen bij genoemden Notaris. VERKOCHT Woensdag, den 22 Februari 1905, dc« namiddags ten twee ure, zal in het Hótel „Nas", te DE BILT in het openbaar worden Kromme Nieuwe Bracht 46Utrecht Koopt on verkoopt Effecten Ooupons Bulfenlan<lse!i Geld en Bank papier, sluit prolongatiCn tegen den koers van den dag en opent rekeuing» on rant met rentevergoeding 3 pet. Neemt gelden in depót voor 3 maanden vast k S«/< pet.. iu met 14 dagen opzegging a 3 tn 2 2i* voer één maand tegen de geno- eerde prolongatie-rente io depót op langer termijn togen nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas S3 Bola8t zich mot het in bewaring nemen van waarden in hare brand vrl)e Inrichting. De Directie J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. Naamlooze Vennootschap gevestigd te Utrecht. GEWONE ALGEMEENE VERGADERING op Woensdag I Maart 1905des ua- midd gs ten 3 urein het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Agenda Verslag over het afgeloopen boekjaar. Goedkeuring van BalansWinst- en Ver liesrekening. Benoeming van een Commissaris ter voor ziening in de vacatureontstaande door periodieke aftreding. DE DIRECTEUR. Aandeelhouders worden herinnerd aan Artikel 20 der Statuten. genaamdVilla Margarethamet erf en tuin, aan de Oostbro»*k?che laan, onder de gemeente de Bilt, kadaster de Bilt, Sectie C No. 1081, groot 8 aren 55 centiaren. Bestaande uit: Beneden: Portaal, twee Kamers en Suite, Keuken, Kelder, Tuin boven Voor- en Achterkamer, Zijkamer, Zolder met Afge schoten Kamer. Verhuurd voor 200.'sjaars. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Nader onderricht ten kantore van notaris Bosch van Oud-Amelisweerd, te Utrecht, Voorstraat 65 Notaris ROBBEMOND, te Harmeien zal op Donderdag 9 Maart 19415, des voormiddags ten 11 ure in het koffiehuis van don Heer G. M. VAN DIJK, te Vleuten krachtens Art. 1223 B. W. R. PUBLIEK VERKOOPEN: JVo. 1. Eene weldoortimmerde bestaande uit twee Wonin*eu met groote steenen scbiinrerve en tuin, te Vleuten nabij het Haarsche Zandpadkad. bekend sectie B.nos. 723 en 724ter grootte van 218 aren. In huur bij L. VAN EIJK en W. VAN GEELEN. No. 2. Eeno soliede verdeeld in drie woningen waarvan een tot Winkol ingericht met ruime steenen sclinnrerve en grond, te Vleutenlangs het Haarsche Zandpad kad. bekend sectie B nos 742, 786 en 787, te zamen ter grootte van 7.40 aren. Het Winkelhuis en schuur ia gebruik bij den eigenaar R. VAN EGDOM, en de twee woningen verhuurd aan de Wed. J. v. d. BILT en F. DE JONG. Dagelijks, uitgenomen des Zondags, van 2 tot 4 ure te bezichtigen. Nadere information geeft de Notaris ROB BEMOND voornoemd ten wiens kantore de eigendom8titels en veilconditiën bij tijds ter inzage liggen. Een Heer l»i«-dt zijn goed onderhouden Dogcart billijk fe koop aan. Dageljjks te zien Stalhouderij DE ROOIJ te Wijk bij Duurstede. de t9 ManrsNfn welgelegen aan den Binnenweg tegen 1 Mei a. of vroegerbevattende 6 KamersProvisie kamer, Kelder met grooten Tuin en Serre Te bevragen letter A. boekh H. M. HEEK, te Maarssen. *4* Gevraagd met 1 Mei eene heldere liefst P. O., in een klein gezin, in den Haag. Br. fr., lett. P. bureau Amersfoortsch Dagblad. Gevraagd een OnderwijzeresP G Vereischten goede nitspraafc van talen, kennis van muziekhandwerken, enz. Schriftelijke opgaven van condities welke akten behaald zijn en waar inlichtingen te bekomen zijn aan Mevrouw VAN VOLLENHOVEN, Maliebaan 23, Utrecht. InstrumentmakerLangestraat 42 Reparatie-Inrichting. Groot- en Kleinhandel in Magazijnen i alwaar bestellingen worden aangenomen. Tevens zijn bestelbussen geplaatst: Concurreerende prijzen. Schouwburg Utrecht. Koninklijke Vereeniging Beschermheer Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Buitengewone Voorstelling ter gelegenheid van het 35-jarige Jubileum van den Heer J. L. LAM1E, Bureaulist. Maandag 27 Februari 1905, Bijspel in 3 bedrijven naar het Dnitsch van OSCAR WALTHER en LEO STEIN. RegieW. P. DE LEUR. Orke st onder leiding vanden Heer H. K UIJPERS. Aauvang half acht nre. Prijz n der Plaatsen,: Balcon f 2.25. Stalles en le Amph. f 2.Ie Zijloge f 1.75. Baigncrires en 2e Amph. f 1.50. Par- terie f 1.3e Amph. f 0.80. 2e Zijloge f 0.75. 4e Amph. f ^.50. Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandrel- houdens Vrijdag van 1012 uur, voor het publiek ua loting dienaelfdcn dag van 13 uur. Verder Zaterdag en Maandag van 1012 en vaji 13 uur. m *i* Op Donderdng 9 Maart 1905 des morgens II «ren zal in het Hótel „Het State Wapente Brenkeleu, worden aanbesteed het verbouwen van het Post- en Telegraafkantoor aldaar. Aanwijzing in loco Donderdag 2 Maart a. s., des morgens elf nren. Het bestek met teekening liggen ter inzage in het Hótel boven genoemd. Inlichtingen worden gegeven door de Architecten. JESSE FONTEIN Oude Singel 60, Leiden Om den frappanten indruk te verkrijgen van de werking van dit instrument bezoeke men onze ma gazijnen. - - - - UTRECHT, Choorstraat 9.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3