"buitenland. Woensdag 15 Maart 1905. BINNENLAND. S-. 854. 3d" Jaargang^. ERSFOORTSCH DAGBLAD PRIJS DBS ADVERTENTIE» ABONNEMENTSPRIJS Pflfc.8 wiwnden voor Amersfoortf 1 Idem franco, per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijksmet uitsondering ran Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnammer 66. Elk» regel meer I***- Groot© lettors naar plaatsruimt©. Voor handel eh bedrijf bestaan voort het herhaald adverteren iiu dit.Blad w circulaire, bevattende de Voorwaarden, wordt dp aantraag toegezonden. "S Jit. BUJ b,j ^pbneme°rB^I Aan hen, die met I April a. a. op dit blad inteekenen, worden de nnmmere die ge durende de maand Maart nog zullen versohijnenKOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving.. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeen© kennis, <lat zij voorne mens zijn aan den Gemeenteraad voor te stellen, ter gelegenheid van de' jaarmarkt, tijdelijk aan den openbaren dienst te onttrekken voor het tijdperk van 18 October tot 1 November 1ÖÖ5 a. een oppervlakte van hoogstens 550 M2. op den Hóf b. een oppervlakte van hoogstens 150 M2. op de Groenmarkt c. een oppervlakte van hoogstens 400 M2. op de Appelmarkt d. een oppervlakte van hoogstens 250 M2. op den Hof e. een oppervlakte van hoogstens 70 M2. op den Hof f. een oppervlakte van hoogstens 50 M2. op de Varkensmarkt g. een oppervlakte van hoogstens 30 M2. op de Groenmarkt h. een oppervlakte van hoogstens 30 M?. op de Groenmarkt i. een oppervlakte van hoogstens 180 M2. op den Hof j. een oppervlakte van hoogstens 180 Mr. op den Hof k. een oppervlakte van hoogstens 60 M2. op de Varken smarkt 1. een oppervlakte van hoogstens 120 M2. op den Hof m. een oppervlakte hoogstens 150 Af2, op" den Hof. Nadere inlichtingen zijn ter Secretarie ver krijgbaar. Zij, die tegen zoodanige onttrekking .bezwo ren wenschen in te brengen, worden uitgenoo- digd die vóór 23 Maart a. s. schriftelijk ter Secretarie in te d ionen. Amersfoort, 9 Maart 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd!, De Burgemeester, WiUUTEEES. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VBRSLtTTJE, looo-Secretaris. Politiek Overzïcbt De kans op vrede. Ondanks de categorische tegenspraak, die het bericht gevonden heeft, dat men aam Russische zijde nu wel gezind, zou zijn om vrede te sluiten, blijft de vraag der vredes bemiddeling aan de orde. Dat zal ook wel zoo blijfven, want hoe meer men de cijfers bekijkt, die den omvang van ie ramp van Moekden vermelden*, des te vaster wordt de overtuiging, dat bet ondoenlijk is voor Rus land den oorlog voort te zetten. Wanneer men hoort, dat admiraal Doebaw- sow, het Russische lid van de commissie van admiraals die het Doggersbank-inoident heeft geregeld, op de vraag wanneer het tijd was om eene poging tot bemiddeling te beproeven, antwoordt: „Na eene Russische overwinning, ja; na eene nederlaag, neen", dan klinkt dat eigenlijk als eene bespotting. Om eene over winning op de Japanners te kunnen behalen, moet Rusland soldaten hebben. Waar zal het die zoo aanstonds vandaan halen? Volgens de opgaven van den Japamschen. generalen staf heeft het Russische leger verloren 116,500 man aan dooden en gewonden en 40,000 man aan krijgsgevangenen, in 't geheel dus 156,500 man. Van het 330,000 man sterke leger zijn .dus nog over 173,500 man. Zelfs al waren die troepen terstond weer gereed voor den strijd, wat niet het geval is, dan bevindt het Rus sische leger toch in ieder geval zich thans ver in de minderheid tegenover de Japanners. Met het aanvoeren van versterkingen uit Europeesch Rusland zal een aanzienlijke tijd heengaan. En de groote vraag is: zal het mogeliiik rijm die versterkingen te zenden De Peterab. Wjedomosti wijst, er op, dat nieuwe mobilisatiën en die ziiin daarvoor natuur lijk noodigonmogelijk zijn, wanneer de massa van het volk tegen de voortzetting van den oorlog is. Daarom geeft dit blad den raad, onverwijld het. volk te raadplegen, of het den oorlog of den vrede willdiat is de eenige uitweg om uit den kritieken, toestand te kom». Nergens is de overtuiging, dat het oogen- blik om vrede te sluiten gekomen is, alge- ra eene r dan in Frankrijk. Wij hebben reeds medegedeeld hoe de Temps haar best heeft gedaan om Rusland tot den vrede te raden. Het Journal des Débats blijft daarin niet achter. „Bet1 is niet meer te doen om het zenden van versterkingen", schrijft dit blad. „Men zal nieuwe legers moeten oprichten te midden van ernstige binnenlandsche moeie- lijkheden. Aan den anderen kant is het, hoe langer de strijd duurt, des te meer te vree- zen, d«Japan er China in zal meesleepeu, dat tot dusver onzijdig is gebleven. En be halve dat daardoor de toestand van de Rus sen zou worden verergerd, zou dit het gevaar van internationale verwikkelingen doen ont staan. Daar de Russische regeering alleen rechter is over zijne belangen, zou het mis plaatst zijn haar raad te geven. Maar wel is liet geoorloofd aa.n de Russen te1 verzekeren, dat in de oogen van de buitenwereld hunne eer buiten kijf ia" De raad, dien het Journal des Débats niet wil uitspreken, ligt duidelijk genoeg in deze woorden opgesloten. Anderen zijn min der schroomvallig. Zoo schrijft de oud-mi nister De Lanessan in de Siècle„Zal onze diplomatie nu doen, wat zij voor zes maan den niet durfde doen? Ziet zij niet, welke erge gevolgen de vreeselijke nederlaag van onzen bondgenoot voor ons zelf heeft? En geland en de Vereenigde Staten zijn klaar blijkelijk gezind bij Japan tussohen beide te komen ten gunste van de staking der vijan delijkheden. Zou Frankrijk weigeren het zelfde bij Rusland to doen? Hebben wij, niet meer dan alle andere natiën belang bij de beëindiging van een oorlog, die onzen band- genoot tot den ondergang brengt en ver zwakt in die mate, dat hij ons alleen laat staan tegenover regeeringen, welker eer zuchtig streven te matigen het doel van het Fransoli-Russische bondgenootschap is?" Het artikel eindigt met deze als eene ernstige vermaning klinkende woorden „Wanneer ik de vraag opwerp, dan geschiedt dat met de overtuiging, dat zij onzen minister van bui ten landsohe zaken, als ook de ministers van oorlog en van marine bezig gehouden heeft, dat het tijd is er eene oplossing aan te geven en dat Frankrijk zijn bondgenoot diensten bewezen heeft, die groot genoeg zijn om het het recht te geven, eindelijk Ruslands aan dacht te vestigen op de gevolgen van zijne verblinding. Frankrijk bezit dit recht en de Fransche regeering heeft den plicht, dit reoht zonder verwijl uit te oefenen." Ook de senator Clémenceau vermaant in de Aurore den minister Delc&ssé, dat het nu tijd is alle hoop op een voor Rusland gun- stigen uitslag van den oorlog té laten varen en als vredesbemiddelaar op te treden. Niet anders klinkt de stem van de Preese, oen nationalistisch orgaan, die schrijft „De strijdenden hebben zich uitgeput. Het kan zijn, dat tij. nu wachten op dé bemiddeling van Europa.. Kan iemand zeggen, na de won deren van heldenmoed die tij hebben ver richt, dat aan de eer niet is voldaan?" Inder daad, er is geen blad in geheel Frankrijk, van welke richting ook, dat niet eene aan bieding, van bemiddeling, hetzij van Frank rijk alleen, hetzij, betér nog, van Engeland en Frankrijk te zaanen, als eeiie uitkomst zou begroeten. Wanneer de Fransche regee ring besloot dien stap te doen, dan zou tij de geheele natie achter zich hebben. Dnltschland. Keizer Wilhelm heeft aan den regent van Beieren, prins Luibpold, een eigenhandige» brief gericht, om hem geluk te wenschen met zijn 70-jarig militair dienstjubüeum, dat samenvalt met zijn 84en verjaardag. Te' Munchem is, in verband met dien ge denkdag een Bederech legermuseum geopend. Rusland. Petersburg, Uf Maart. De bij Dmitrowsk in het gouvernement Orel gelegen bezitting van grootvorst Sergius is uitgeplunderd. De daar aanwezige rudustrieele instellingen zijn afge brand. Minsk, 14 Maart. De dader van den aan slag op het hoofd der politie is gevangen gene -en. Hij noemt zich Bermann. Het Peterbuxgsche Telegraafagentschap verklaart de in het buitenland verspreide ge ruchten over boerenopstanden, in het- gouver nement Saratow voor overdreven ein stelt den stand van zaken aldus voor: De boeren van Baladhof hadden, steunende op oorkonden, welker echtheid niet te bewijzen was, boomen geveld in- het bosch van den grondeigenaar Lwow en geweigerd te voldoen aan het bevel der overheid om dit na te laten, Daarop wer den er soldaten heen gezonden. Een aantal Kozakkèn en andere militairen wenden door steenworpen gekwetst. De gouverneur wist de boeren te kalmeeren. Later gaven deze de namen op van de opruiers, die hen tot de ge weldplegingen hadden overgehaald. De sol daten maakten geen gebruik van hunne wa penen, geen enkele boer werd gewend. Er heerscht thans rust. Korea. Tokio, 13 Maart. (Times). Te Seoel is een samenzwering, ontdekt om den Keizer te no pen de overeenkomst met Japan op to zeg gen en de wijk te nemen in eene vreemde legatie. De samenzweerders zijn gevangen ge nomen. De oorlof) «n Oost-Azië. Van dea oorlog aaju de volgende berichten Petersburg, 14 Maart. (Petersbuxgsch Tele graafagentschap.) Hier loopt'liet gerucht, dat de commandant van de troepen in het mili taire district Kiew, luitenant-generaal Söc- chemlinow, benoemd zal worden tot chef van den staf van don opperbevelhebber van het leger in Manosjoerije. Tokio13 Maart. Router's berichtgever bij Koeroki-s leger deelt mede, dat men veron derstelt, dat hot grootste godeeKe van de Russen Tjeling heeft, bereikt. Tusschon de achterhoedeen de voorwaarts trekkende Ja panners vonden herhaalde schermutselingen plaats. De Russen moeten versterkingen heb ben gekregen van Tjeling. Wanneer zij plan hebben terug, to trekken naar Charbin. dan hebben tussohen Tjeling en Charbin de Rus sen geene voorraden, waaruit het leger ge durende den mar&ch kan worden gevoed. Tokio, 13 Maart. (Telegraph). Onder de Russische troepen, die zich overgaven ten westen van Moekden, was begrepen het 16e legerkorps. Degenen, die ontsnapten uit de buurt van Moekden, vormden eene groote colonnemaar toen zij bij; Noka aangevallen werden, heschon rij de witte vlag. Vele Rus sen versohuilen zich nog in Chineesche hui zen. Men zegt, dat generaal Bilderling gedood is. Londen, 14 Maart. Het Japansche gezant schap maakt het volgende telegram uit To kio van heden bekend In de richting van Hsingking bezette ons detachement den Hen Yingkan, 18 mijlen ten oosten van Foesjoen gelegen, na den vijand daaruit te hebben verdreven. In de richting van de Sjaho gaan onze strijdkrach ten in verschillende streken voort de over blijfselen van den vijand te drijven naar de bergachtige streek ten oosten van den weg naar Tiellng. Een aanzienlijk aantal Russi sche officieren en manschappen kwam zich overgeven. Londen, 14 Maart. Aan de „Evening News" wordt uit Tsjifoe berichtBetrouwbare tijdin gen bevestigen, dat er weinig voortgang wordt gemaakt met de herversterking van Port Ar thur. Het garnizoen is nu slechts 4000 man sterkieder man, die slechts gemist kon wor den, is naar het front gezonden. Personen uit Port-Arthur spreken over de opmerkelijke tegenstelling tusschen de vroegere koortsach tige haast tot voorbereiding der herverster- Itiiiig en de tegenwoordige werkeloosheid. De dokken zijp feitelijk verlatenaan de gezon ken schepen is nog niets gedaan. Petersburg14 Maart. Koeropatkin bericht van 12 dezerGeneraal Meyendorf viel den 10. van zijn paard, brak zijn sleutelbeen en werd naar Charbin gezonden. De geneeshec- ren denken, dat hij weldra hersteld zal zijn. Een telegram van den 13. bericht: Op het oogenblik zijn er geen berichten over nieuwe gevechten. De troepen-bewegingen gesohieden in de beste orde, de vijand onderneemt ver kenningen. Petersburg, 14 Maart. (Petersburgsch Téle- graaf-agentschap). Volgens de nauwkeurige inlichtingen, die door ons werden ingewon nen, bevestigt zich het Reuter-bericht uflt Washington niet, dat de Russische regeering heb tweede eskader van den Groeten oceaan heeft teruggeroepen. Het telegram van maarschalk Ovama over de verliezen van de Russen, is gisteren niet volledig, overgebracht. Hij, geeft op40.000 gevangenen, 26,500 Russische dooden op het veld en ongeveer 90,000 andere dooden en gewonden. Te zanien 156,500 man verlies voor de Ruseen. Wat de Russische loot zal doen, blijft nog altijd onzeker.- Tot fwisseling brengt nu de correspondent te Die go Suarez (Madagascar) van de South China Morning Post het be richt, dat 55 Russische schepen den 15en (dus heden.) de wateren van Madagascar zul len verlaten, om zich naar het oosten te be geven. Do New-Yorksche Evening Post laat zich uit Washington berichten, dat men daar in diplomatieke kringen stellig verwacht, dat Japan binnen eene week een definitieven stap naar den vrede zal doen en zoo gemak kelijke voorwaarden zal stellen, dat zij door Rusland zeker zouden worden aangenomen. De Petersburgsche correspondent van de Times bericht, dat Japan reeds tot twee ma len toe Rusland heeft laten polsen over je vredesonderhandelingen, maar zijne voorstel len telkens - mislukt zijn, omdat het eene oorlogsschadevergoeding verlangde en de be lofte van Rusland, in de eerste 25 jaren geen oorlogsschepen in den Grooten oceaan te zullen onderhouden. De aandrang van Japan op eene oorlogsschadevergoeding heeft dl© Russische regeering in de meening gebracht, dat de financiëele hulpmiddelen van Japan uitgeput zijn en dat het, door den oorlog nog slechts enkele maanden voort te zetten, betere voorwaarden zou kunnen bedingen. De Vossische Ztg. bericht uit Petersburg, dat er aan do druk bezochte beurs stemming gemaakt wordt voor een optreden van den handel ten gunste" van het spoedig tot stand komen van den vrede. De minister van finan ciën wordt gezegd gestemd te zijn voor den vrede. Allerlei vVorst Ferdinand van Blulgarije heeft, op reis van Londen naar Parijs, het laatste gedeelte van den weg afgelegd als machinist op de locomotief. Te Abbeville verliet de vorst zijn salon- wagen en stapte in een machinisten pak met een ingenieur op de locomotief. Zoo reed hij, onder een stortregen, naar Parijs, waar hij aan het Noorderstation door de spoorwegautoriteiten werd begroet en ge complimenteerd In het Hotel Continental wekte de Vorst cenigszins opoaeu toon hij daar, nat en zwart v» van kolenstof, in zijn machinistenpakje af stapte, vergezeld door een paar adjudanten in schitterende uniformen. vGeneraal Booth is zijn veldtocht in Jeruzalem begonnen. Er is een dienst gehou den op Golgotha, en de reneraal heeft voor inlandsche Christenen gepreekt. Twee zielen, werden gered, zegt de Daily Telegraph. vVan de stakers aan den stadsspoorweg te New-York worden slechts weinige weer in dienst genomen. De helpers in nood worden gehandhaafd en de getrouw geblevenen beloond. Jim Parley, de „stakingsbreker", gelijk hij wordt genoemd, heeft ook hier weder rijn werk gedaan en nieuw personeel geleverd aan de spoorwegmaatschappij. Parley is een gewezen omn rbus-oonducteür, die een vurigen haat beeft opgevat tégen dë arbeiderssyndicaten, sedert hij in 1895 te Philadelphia werd afgeranseld en gewond, omdat hij niet meê wilde doen aan eene werk staking. Hij zwoer toen wraak aan de dwingelandij der syndicaten en stichtte eene soort van „gele partij", bestaande uit 40,000 arbeiders, die altijd bereid zijn om bij werkstakingén in het vervoerwezen de stakers te vervangen. Eenige honderden mannen heeft hij altijdj bij de hand en door een veertigtal agenten wordt hij voortdurend op de hoogte gehouden van alle arbeiders-toestanden. Zoodra er eene werkstaking uitbreekt, le vert hij aan de ondernemingen andere werk krachten tegen 6 dollars (f 12,50) pet man en per dag. 2ko heeft hij in den loop van drie jaren al twintig werkstakingen doen mislukken. vTe La Chauix-de-Fonds, in Zwitserland, zijn Zaterdag twee jongetjes gedood door mas sa's sneeuw en ijs, die tri plotseling ingetre den dooi van de daken vielen. Een derde jon getje is ernstig gewond. vBij een ontploffing en daarop gevolg den brand in een kolenmijn dim Zuid-Wales rijm minstens 32 mijnwerkers om het leven gekomen en 7 gewond. Kameroverzicht Eerste Kamer. Avondvergadering van Dinsdag 14 Maart. Geopend 8i ure. Mededeeling wordt gedaan van verschillen de ingekomen bescheiden, welke voor kennis geving worden aangenomen. Morgen 11 ure zullen in de afdeelingen onderzocht worden do navolgende wetsontwer pen, laatstelijk door de Tweede Kamer aan genomen, als Wijziging en aanvulling der wet tot rege ling van het hooger onderwijs; Naturalisatie van P. Fein eai anderen Overbrenging van een gedeelte Rijksweg AmsterdamHaarlem en beheer en onder houd bij de gemeente Amsterdam, enz. Onteigening voor een nieuwe spoorwegbrug over de Gouwe bi* Gouda; Geldleening ten laste van den Staat.; Onteigening voor de uitbreiding van de veemarkt te Leiden Provinciate heffing in Friesland. De Voorzitter kondigde zijn voorne men aan de Kamer Vrijdag om 11 ure bijeen te roepen ter openbare behandeling van de alsdan gereerijitde wetsontwerpen. De vergadering wordt gesloten. Tweede Kamer. Dë Tweedie Kamer zette gisteren de behandeling der Onderwi jzcTspenti oencre- geling voort. Men was gevorderd tot de rege ling van het. pensioen aan onderwijzers van met-gesubsidieerde bijzondere scholen. De heer Van Idsinga had hierbij een amendement voorgesteld, strekkende om de verplichte pensionueering der bijzondere on derwijzers te doen vervallen en de schoolbe sturen of houders dier scholen bevoegd to verklaren zich bij het pensioenfonds voor hun personeel aan to sluiten. Zeer .uitvoerig betoogde hij, dat men dië verplichting niet in de wet mocht voor schrijven. Wanneer d© aansluiting bij het pensioenfonds met facultatief werd gesteld, zou hij zich verplicht tien tegen de wet te stemmen. Hij ontkende, dat de schoolwet van 1889 aanleiding geeft tot het pension- neeren van alle bijzondere onderwijzers, en voorts was hij van oordeel dat men door de voorgesteld© regeling aan het bijzondere on derwijs een slechten dienst bewijst. Hij wil de niet-geeubtidieerde scholen ge heel vrijlaten en zou dien eisch niet prijs geven. En indien het wetsontwerp zou wor den ingetrokken als rijn amendement wordt aangenomen, dan zou dat voor hem geen beletsel zijn. Verder waren aan do orde twee amende menten van den heer Ter Laan. Het eerste strekte om te eischen dat aan de niet-gesub-' sidieerde bijr. scholen in alle vakken, ge noemd in art. 2 der L.-O.-wet, les zal wor den gegeven, dus ook in de vrije- en orde oefeningen en de nuttigt handwerken het tweede amendement beoogde om ook hoof den van niet-gesubeidieerde scholen, een kost schoolhouder in de pensioenregeling op te nemen. Nog is een amendement voorgesteld door de Comm. van Rapp., strekkende tot wijzi ging der voorwaarden betrekkelijk het leer plan, waardoor het mogelijk zal worden ook onderwijzers in de pensionneering op te ne men die les geven aan scholen met m. u. 1. o. Het amendement van den heer Van Id singa werd in een uitvoerige rede door den heer Heemskerk zeer krachtig bestre den. Hij' noemde het standpunt van den heer Van Idsinga eerder liberaal dan anti-revo lutionair of christelijtk-historisch. en wees dat standpunt beslist af, zijn medestanders ernstig aanbevelend vóór het regeeringsvoor- sbel te stemmen. De heer Van der Vlugt verklaarde zich met de hoofdgedachte van het amende ment-Van Idsinga te kunnen vereenigen, om dat het hier betreft een opgedrongen gunst, Waarvan de heer Van Idsinga evenmin we^ ten wil als Spr. De geheolo zaak ia te be schouwen als een nieuwe subsiuie aan het bijzonder© onderwijs, waarmede Spr. zou kunnen meegaan als de eindstemming werd uitgesteld tot na de behandeling der onder- wijs-novelle. De heer De Waal Malefijt bestreed het amendement van den heer Ter Laan be treffende de opneming der kostschoolhou ders. En ook had hij ernstig bezwaar tegen het amendement van den heer Van Idsinga, omdat dit van practosche tijde bezien ern stige bezwaren heeft. Alleen reeds de om standigheid, dat de onderwijzers eener niet- gesubsadi eerde school geheel afhankelijk worden van do schoolbesturen, maakt het amendement niet aanbevelenswaardig. De heer B ij 1 e v e 1 d beval het amende ment-Ter Laan aan, al erkende hij dat er bezwaren verbonden zijn aan de opneming der instituteurs. De beraadslaging werd hierna verdaagd tot heden. Berichten. - De Staatscourant van Woensdag 15 Mrt. 1905 bevat de volgende Kon. besluiten; op verzoek eervol ontslagen ala rechter irn de arrondissementsrechtbank te Utrecht, on der dankbetuiging voor de in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten, mr. M. Crom- melin; op verzoek eervol ontslagen als plaatsver vangend griffier bij den Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering te Dordrecht, onder dankbetuiging voor de in die betrek king bewezen diensten, mr. H. M. Moll; benoemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Tiel jhr. mr. J. A. van der Doea, thans ambtenaar van het O. M. bij de kan tongerechten in het arrondissement Zutphen, ter standplaats Zutphen toegekend de ©ere medaille der orde van Oranje-Nassau in zilver aan E. Jordan Klevu, werkzaam in dienst dier firma J. en J. Vinke, handelaars in. scheepsprovisiën te Amsterdam, aan A. G. Swenger, werkzaam in dienst bij de firma 6. Behagen, handelende in leder en drijfriemen te Amsterdam en aan J. O. Goed man te 's Gravenhage, voorzitter der Graven- li aagsclie af deeling van de dir. Werklieden- vereeniging „Onze Hulp is in den naam des Heeren" toegekend de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan H. C. Martens, agent van politie 2e klasse te Utrecht, wegens de met levensgevaar verrichte redding van een knaap uit de Vleutensche Wetering aldaar, op 24 Januari 1995; bevorderd tot luit. ter zee 2e kl. bij de Kon. Ned. Marine-Reserve de adelborsten le' klasse Th. W. Smit en J. B. van Meeuwen; benoemd aan boord van het gastransport.- vaartuig, gestationneerd in het 6e district tot' opzichter der verlichting, sohipper, de zee- loods in het le district J. Vader en tot licht- waohter-machinist de liclitwaohter-machinist aan boord van 's Rij ka liohtechip „Noordhin- der" J. C. Willom&e; op verzoek eervol ontslagen als oommies der telegraphie le klasse D. van do Rotte; de eere-medaill© der Oranje-Nassau-ordo in zilver verleend aan I. Nathans, reiziger bij de firma H. Hijtmans en Co., tabaksfa brikanten, te Tiel, en aan G. A. C. Maas, meesterknecht in de orgelfabriek van de firma Van Dam en Zn., te Leeuwarden. Gisboren dineerden ten pateiae» bij H. M. de Koningin: Baron van Hardenhroek van 's lieer aarts berg en Bergambacht, opperka merheer; baronesse Van Hardenbroek van 's Heer aarts berg en Bergambacht, grootmees teres; jonkvrouw© baronesse Van Ittersum, dame du1 polais-haneraüiro van H. M: de Ko- ningèn en eerste hofdame van H. M. do Ko- aingi u-Moederschout-bi ji-nachtKo uwen berg jhr! W. RoeH, kamerheer in buitengewonen dienst, en mevrouw graaf Van Limburg Sti- rum, kamer lieer in buitengewonen dienst; en lo luitenant jhr. Van der Wiick, ordonn ai nee- officier. Men meldt uit Apeldoorn Het Koninklijke EchtpAar wordt Zater dag op Eet Loo verwacht en blijtft' tot Maan dag.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1