BINNENLAND. Uit den omtrek. vTe Milaan is eene dievenbende gevat, welke haar hoofdkwartier had in de woning eencr adellijke dame, gravin Rizzala, die medo in hechtenis genomen werd. vTc Stendal (Pruisen) is een man, dio terechtstond wegens diefstal en poging tot moord, terwijl hij wachtte op de uitspraak van het vonnis, uit de bank der beschuldig den gesprongen en, vóór iemand het kon be letten, ontvlucht. Meu heeft al eenige dagen overal naar den vluchteling gezocht, maar hem niet kun oen vinden. vUit New-York wordt gemeld, dat er weer een botsing is geweest op den onder aardse hen spoorweg. Er werden 35 reizigers, meest vrouwen, gewond. Do bestuurder is doodelijk gekwetst. Vele mannen, die lijfs behoud zochten, hebben vrouwen en kindo ren onder hunne voeten vertreden De Staatscourant van Dinsdag 28 Maart 1905 bevat de volgende Koninklijke besluiten benoemd bij de infanterie bij het le regi ment tot kapitein do le luit. N. W. Blom, adjudant bij het 9o reg., en bij liet 10e rog. tot lo luit. de 2o luit. E. N. L. Quadekker, van het corps benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Renkum G. Beins, thans in gelijke betrekking te Weert; bevorderd tot vaste knecht ter directie van de Rijkspostspaarbank G. van de Logt, thans tijdelijk aldaar werkzaam; op verzoek eervol ontslagen do directeur van het post- en telegraafkantoor te Meppel H. Crocsc. H. M. de Koningin-Moeder heeft haar voornemen te kennen gegeven het feest con cert der koninklijke zangveroeniging Cecilia, ter ge legeheid van haar 75-jarig bestaan op 14 April a.s., met hare tegenwoordigheid te zullen vereeren. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben het bestuur dier zaugvereeniging be richt, dat zij wegens uitstodigheid tot hun leedwezen verhinderd zijn dit feest concert bij te wonen. Het gedenkteeken dat voor H. M. de Koningin-Moeder op het Regentesseplein te 'sGravenhage wordt opgericht, nadert zijno voltooiing. De fundeering is gereed en do dezer dagen aangevoerde stukken van het monument zijn reeds gedeeltelijk opgesteld. In verband met den naderenden dag der onthullingsplechtigiheid is thans het geheelo Regentesseplein door een houten schutting omgeven. De gewono audiëntie van de ministers van oorlog, van financiën en van marine, zullen deze week niet plaats hebben. Land en Volk spreekt de mededeeling van Het Vaderland tegen, dat de heer Vou Weckherlin niet meer aan het departement van buitenlandscho zaken werkzaam zou we zen. We hebben hem schrijft het blad er dezer dagen nog werkzaam gezien en zou den eer geloovcn dat zijn invloed vermeerderd dan wel verminderd is. Naar Het Volk mededeelt, zal mr P. J. Troelstra in het begin van April in het land terugkomen en zich metterwoon te Amsterdam vestigen. Do candidatuu r-B looker. Do heeron prof. Hector Treub, dr. N. van Rijn- kerk, dr. L. C. van der Meulen en de arts A. R. Cohen schrijven aan het Hbld. het volgen de: „Het komt ons voor, dat het noodig is in het kort uiteen te zetten wat do meer dan 300 geneeskundigen in Nederland bedoelen met te adverteeren dat zij„allen geneeskun digen, do candidatuur van dr. Blooker te Amsterdam voor het lidmaatschap van do Tweede Kamer der Staten-Generaal dringend aanbevolen." „In de eerste plaats blijkt uit de deelne ming van zoo velen die van verschillende godsdienstige zindlicid en van verschillende politieke kleur zijn, dat godsdienst of politiek met deze canddatuur niets te maken hebben. „Verder blijkt uit het feit, dat in zeer korten tijd zoovele geneeskundigen in Neder land hun levendige instemming betuigden met deze candidatuur, dat algemeen de nood- zakelijkheid wordt gevoeld, dat de a.s. behan deling van sociale wetten, waarbij de ge neeskundigen zulk een belangrijke taak te verrollen nebben en waarbij het gaat om do bola ngen van een groot tieel der bevolking van Nederland, in de Tweede Kamer een ge neeskundige als deskundige zitting hebbo oin de niet-doskundige leden voor te lichten, en tevens dat eon zeer groot aantal geneeskun digen in Nederland voor die taak dr. Bloo ker bijzonder geschik achten." Zutphen. In oen vergadering van de Vrijzinnig-democratische vereeniging te Zutphen werd, met het oog op een loyale uit voering der coalitie tusschen don Vrijzinnig- deraocratiechen bond en de liberale unie, met algemeene stommen besloten, den door de liberale kiosverooniging gc6tolden candidaat, mr. H. Goeman Borgesius, over te nemen en diens verkiezing zooveel mogelijk, zoowel op zelfstandige wijze als in vereeniging met dc liberal® kiesvereeniging, te verzekeren. Zutph. Ct. In de algemeene vergadering van de centrale vrijzinnige kieevcrecniging „Do Grondwet" in 't kiesdistrict Vee naam is mr. E. A. Smidt definitief candidaat gesteld voor do Tweede Kamer. Het Kamerlid Molchers. De zer dagen deed het bericht <le Tonde in do pers. dat het Kamerlid Melchers. vroeger predikant te Zuid-Scharwoudc, zich te Alk maar had gevestigd als handelaar m kunst meststoffen. Dit bericht gaf aan de redactie van de Aikmaarschc Ct. aanleiding den lieer Mol chers to bezoeken en hem do vraag te doen, hoe hij er toe gekomen was zich aan de politiek te onttrekken. De lieer Melchers was bereid op die vraag te antwoorden en noemde in hoofdzaak drio roclenen op. Als propagandist in Friesland van de S. D. A. P. en Kamerlid, tevens lid van den gemeenteraad van Leeuwarden, had de heer Melchers een drukken werkkring, zoodat liij niet slechts in dion tijd van allen weten- schappelijken arbeid moest afstand doen, maar ook zoo met werk overladen was, dat hij niet voor zijn gezin kou wezen wat hij wensclite. Toch hij nu, om tijd te winner., ook op advies van zijn dokter te 's Graven- hage ging wonen, leerde hij zijn partijgenoo- teu, die hem geheel in beslag wenschten te nomen, „kennen van een zijde, dio voor hem, na alles wat hij voor hen had gedaan, zeer teleurstellend was." De heer Melchers stelde echter het belang zijner partij bover. per soonlijke gevoeligheid, maar deze ervaring had hem nuchterder gestemd ten opzichte van het leven voor en in de partij. De tweede teleurstellende ervaring deed de heer Melchers op als directeur van de hier ter stede gevestigde „Centrale Arbe'- ders-verzekerings- en Deposito-bank'' De heer Troelstra wreekte de aardigheden, die door Kamerleden, kort na de zvrendelde- ba'tten" in de Kamer, op de nieuwe bank werden gemaakt op hen, die de algemeene leiding der Bank hadden aanvaard en trok in Hot Volk te velde tegen den heer Mel chers, die zich dat te meer aantrok, om'lat hij meende alle bewijizen van zijn goode trouw te hebben gegeven. De doorslag aan het besluit van den heer Melchers werd gegeven door de houding zij ner partijgenooten te 's Gravenhage, naar aanleiding van de werkstaking bij een stu kadoors-patroon. Daar deze patroon, die soc.- democraat is, niet spoedig genoeg toegaf aar. den eisch zijner werklieden om loonsverhoo- ging, verlangde men zijn royement als lid der partij. Daar verzette zich de heer Mel chers tegen, en hoewel deze qunestie nog in de partij moet uitgevochten worden, heeft de heer Melchers er alvast deze conclusie uit getrokken„dat er maar weinig noodig 's om iemands politieke positie en daarmede tevens den grondslag voor zijn maatschappe lijk bestaan te ondermijnen. En hij heeft uit deze ervaring en uit de daaraan vooraf gaande de gevolgtrekking gemaakt, dat het afgescheiden van do waarde van het begin sel en het algemeen streven eener partij, on- gewenscht is op eenige wijze afhankelijk te rijn van een factor, die zoo onbetrouwbaar en veranderlijk is als de gunst van menschen en partijgenooten." Hoewel in de politieke zienswijze van den heer Melchers geen verandering is gekomen, verwacht hij toch, dat rijn tegenwoordige be zigheden zooveel beslag op zijn tijd zullen leggen, dat er voor politiek geen gelegenheid zal overblijven. De heer Jhr. Mr. B. C. van Merlen heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd als burgemeester en als secretaris van do ge meente Heiloo. Een hoogleeraar in bet Zuid- Afrikaansche recht. Hier te lande is bericht ontvangen, dat do heer Melius do Villiers, gewezen hoofdrechtor van den voor mal igen Oranje-Vrijstaat, do uitnoodiging tot hem gericht om het professoraat in het Zuid- Afrik aansch© recht aan de Leidsche universi teit to komen bekleeden, heeft aangenomen. (N. Ct.) Bij ministerieele beschikking zijn, met ingang van 1 April a. s., bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie benoemd tot tweede-klerk, W. G. van Oijen en G. W. Bee mink, thans tijdelijjk aldaar werkzaam, en is met gemelden datum bevorderd tot eerste-klerk, A. Visscher, thans tweede-klerk. Bij de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij zijn benoemd met ingang van 1 April 1905: tot hoofdingenieur, chef van dienst van weg en werken, do ingenieur vau den weg J. J. s'Jaoob; tot afd.-ehef le kl„ chef der 2c afdeeling van dienst van weg en werken de chef der 4e' afclSeling H. P. Maas Geesteranus; tot afd.-chef le kl. chef der 3e afdeeling van den dienst van weg en werken de ingenieur bij dien dienst J. W. Nierstrasz tot inspecteur, chef der 4e afdeeling van den dienst van weg en werken de inspecteur bij dien dienst- J. Smit; tot chef der afdeeling nieuwe werken de ingenieur H. N. Franpois; tot chef der afdeeling voor speciale technisch- administratieve diensten de ingenieur in al- gemeenen dienst F. M. van Veen. Brondgeest in Indië. Men leest in de N. R. Ct. De heer P. P. J. Ketner, administrateur der tournee Broudgeest-eusemble in Indië, is ons de groeten onzer vroegere stad ge nooten komen brengen en de verzekering dat het hun goedgaat. Er is wel eens ongesteld heid geweest, maar over het algemeen heeft het groepje dames en heeren klimaat en ver moeienis wel doorstaan. Veel belangstelling is er geweest, veel ingenomenheid biji het pu bliek er rijn mooie zaken gemaakt. Dochaldra is er ruzie ontstaan en het gezelschapjo valt uiteen, 't Speelt thans te Batavia, gaat begin Mei naar Medan, zal daar misschien te Kota-Radja spelen en 29 Mei eindigen de contracten. Mevrouw A- Roelof- sen begint dan met de heeren De Vriendt, Caret eu Van Hees een tournee naar den trant van het trio Clous c. s. En Brondgeest Hij heeft er ernstig over gedacht terug te keeren en misschien over een paar jaar een nieuwo reis te beginnen. Doch nu zal hij toch m. r blijven, indien althans de heer Ketner or in slaagt, nieuwe leden voor een gezelschap to winnen. Deze zal daartoe gedurende enkele weken pogingen doen en heeft reeds aanbie dingen ontvangen. Do opvoering van Heyor- mans „Allerzielen"' op 6 April in de Grooto Sociëteit to Enschedé vindt verre van algemeene instemming. De heeren G. Groothuis en G. A. L. Poters pastoors aldaar, hebben in een open schrijven de hoop uitge sproken, dat het bestuur der Groote Socië teit, waar de opvoering plaats hoeft, nog niet zijn vollo toestemming tot do opvoering heeft gegeven en dan ook niet geven zal. Bij opvoering van het stuk zullen do katho lieke leden der Groote Sociëteit zich als zoo danig laten schrappen, Naar de Prov. Gron. Ct. verneemt is voor do betrekking van dirigent van het Harmonie orkest te Groningou eeii viertal op gemaakt. bestaande uit de hoeren Kwast te Amsterdam. Van Anrooij, Brandts Buys en Kor Kuiler. Het ligt in het voornemen deze heeren te laten dirigeeren ten overstaan van de vroeger gemolde commissie van deskun digen, de heeren Bouman, Van Milligen en Viotta. Het Vredespaleis. De X. C. kan thans mededeelen, dat de onderhandelingen tusschen de maatschappij Zorgvliet en do bouwgrondmaatschappij Duinoord omtrent de plaatsing van het Vredespaleis op een terrein behoorende tot het park Zorgvliet, geëindigd zijn en dat zij tusschen beide maat- schappijen gevoerd zijn op de meest bevre digende on coulante wijze; vau een geldelijk bedrag aan Duinoord uit te keeren is geen sprake geweest. Er is thans volledige over eenstemming verkregen, zoodat zich van den kant van Duinoord niets moer verzet tegen het welslagen van de onderhandelingen der maatschappij Zorgvliet met het bestuur der CarnegLstichting over den afstand van een. deel van het park voor de plaatsing van het V t edvspaleis. Tevens verneemt het blad, dat voornoemd bestuur en de maatschappij Zorgvliet tot overeenstemming zijn gekomen omtrent de overdracht van liet deel van het park waar in besloten zijn het vooralige paleis Buiten rust met annexe gebouwen eu tuinen, aan het begin van den Ouden Scheveningsohen weg, benoorden den stoomtramweg tot onge veer aan den Vijver tegenover Bronovo. De koopsom van dat terrein, groot pi. m. 5| A., beloopt ongeveer f 600.000. Als dit plan tot stand komt, d. w. z. als de Staten-Generaal daaraan goedkeuring ver leenen, zal tevens een schcone gelegenheid bestaan om op liet drukke kruispunt aan het begin van cïen Scheveningsohen weg een zeer gowenschte verruiming tot stand te brengen. Directeuren van „Teylers' Stichting" en de leden van Teylers' beide Genootschappen hebben in hunne vergadering van den 21en Maart jl. uitspraak gedaan over twee verhan delingen. ingezonden tot beantwoording van de door het Tweede Genootschap voor het jaar 1902 uitgeschreven prijsvraag: ..Een geschiedenis van Nederland tijdens de inlijving bij Frankrijk (1810November 1813.)" Van dezen werd bekroond die, welke onder het motto: „Met eerbiedigen schroom" was ingezonden, waarvan bij opening van het naambriefje de schrijfster bleek te rijn mejuf frouw Johanna \V. A. Naber, te Amster dam. N. v. d. D. De aangekondigde Interna tionale bakker ij-t entoonstelling zal te Amsterdam gehouden worden in de tweede helft vam September 1906. Een renbaan te Rotterdam. Door de eigenaars van den renstal „Com- mercio" te Rotterdam is van de gemeente Rotterdam het uitgestrekte terrein gehuurd acher de voormalige buitenplaats Wouden- stein bij de Oude Plantage, om dit in te richten tot renbaan. Over een maand zullen reeds de eerste wedrennen plaats hebben. Hot nut der kievit-ten. Do Friesche bladen bevatten, in verband met bet ingetroden kievitseieren-seizoen, tal van advertentiën, waarbij grondeigenaren en pachters het eierenzoeken, slootjespringen ©n loopen over hunne landen verbieden. Dit geschiedt, omdat het eierzoeken het jonge gras vertrapt en de kievit zelf ver jaagd wordt, en deze vogel, die zich voedt met wormen en insecten, voor den landbouw van groot nut is. Uit Enschede wordt gemeld, dat de firma Serphos en Zn aldaar weigert in te gaan op de eisclien harer arbeiders. Nadat dezen hebben vergaderd, waren zij oorspron kelijk van plan lieden den arbeid neer te leg gen. Dlaarop zijn zijl evenwel teruggekomen, omdat de leiders der organisaties met beslist steun konden toezeggen, op grond det deze wevers niet georganiseerd waren. In strijd met een vonnis van den kan tonrechter te Amsterdam, houdende beslis sing dat een openbaar vaarwater niet, in den zin der Drankwet, als een openbare weg is te beschouwen, hoeft advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heden geconcludeerd tot ven- oordecling vau oen persoon, die op een zol derschuit. in «en openbaar water in staat van kennelijke dronkenschap was aangetroffen. Volgons de Zwolsche Ct. zal dr. R. F. baron van Hecckeren van Wassenaer tot Twickel de gemeente Enschedé dagvaarden „op grond, dat een rioolstelsel heeft inge voerd van vloeibare, vuile stoffen, op zooda- nige wijze, dat dio vuile stoffen alle moeten terecht komen in de Twekkeler heek, verder benedenwaarts ook genoemd Oeler- en Aze- lerbeek, welke meer d'an 10 kilometer door het landgoed Twickel loopt en daardoor groo te schade is en weidt toegebracht aan eischers bezittingen, weshalve eischer concludeert ge daagde tc veroordeelen hiermede dadelijk op te houden." Brandstichting. Het Openbare Ministerie bij de Haagsche rechtbank eischte gisteren vijf jaar gevangenisstraf tegen een jonge man uit Voorhout-, wegens brandstich ting in een hooiberg bij de woning van een wa genmaker aldaar. Aanleiding tot de verden king van dozen bekL, die zelf den brand liielp blusschen, eu don veldwachter had gewaar schuwd, was dat hij zich nog al tuk op het verkrijgen eener premie had getoond, en het vinden van afgebrande lucifers die van bekl. afkomstig zouden zijn. Bekl. ontkende en zijn verdediger, mr. E. L. van Emden, pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. De Mi ndrineti. Naar men ver neemt, heeft mr. A. A. H. Struijcken. cura- tor in het faillissement der Mindrinet. maat schappij, thans ook het faillissement aange vraagd van den heer Verloop en zal dèee aanvrage heden voor de Haagsche rechtbank worden liehandcld. In afwachting van de beslissing van dat college tc dezer zake, heeft de curator voorloo- pig vcrdcro executoriale maatregelen dan die tot dusver geschied zijn (de opening van de brandkast in de woning aan het Bankaplein) en waartoe hij gerechtigd is ingevolge het vroeger medegedeelde vonnis der rechtbank achterwege gelaten. De heer Verloop bevindt rich, naar gezegd wordt, weder te 'sGravenhage. waar hij in een pension rijn intrek zou hebben genomeu. Men schrijft- uit 'sGravenhage: Gisterennacht heeft de 68-jarige werkman Zaalberg, wonende aan 'de Van Ravcsteijn- straat, zijn ruim 60-iarig© vrouw vermoord, door haar met een scheermes den hals af te snijden. De moordenaar heeft daarna getracht zich zelf met een broodmes eveneens het leven te benemen. Door een inwonendeu zoon, die niets van liet gebeurde heeft gemerkt werd gisterenooh- teud, toen hij in de woonkamer zijner ouders kwam de moord ontdekt. Hij vond het lijk zijner moeder op bed, en zijn vader wente lend in bloed op den vloer. Tegenover de politie legde de moordenaar die inmiddels is overleden, eene volledige be kentenis af. Omtrent de vermoedelijke oorzaak wordt vernomen dat vooral ini den laatsten tijd we gens het huwelijk van een dochter, nog al eens oneenigheid tusschen de bejaarde echte- 1 lieden was voorgekomen. Een liefdesdrama. Men schrijft uit 'sGravenhage: Een dienstbode, die met haar'vrijer een woordenwisseling had gehad, sprong Zondag avond in l.et slootje icopendc achter de uit spanning „die Bonte Koe" aan het Bezudden- liout. De vrijer, ten zeerste verschrikt, Rep weg, in plaats van bijstand te verleenen en haalde hulp, die te laat kwam. Het meisje, later uit het water gehaald, was n.l. reeds overleden. De zaak is bij de politie in ondierzoek en de jongeman in verband met het op te maken proces-verbaal, voorloopig ter beschikking vau den commissaris gehouden. Nader meldt men aan het Vad. De beminde van het meisje heeft, na lang durig verhoor door den commissaris van po litie den heer Dietz, vergunning gekregen huiswaarts te keeren. Er is echter wel proces-verbaal tegen hem opgemaakt, op grond van artikel 450 van het wetboek van strafrecht, dat als volgt luidt: Hij die, getuige van het oogenblikkelijke levensgevaar, waarin een ander verkeert, na laat dezen die hulp te verleenen of te ver schaffen die hij hem, zonder gevaar voor zichzelf of anderen redelijkerwijs te kunnen duchten, verleenen of verschaffen kan, wordt, indien de dood van dén hulpbehoevende volgt, gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Verdwenen. Namens den vader, den heer Kok, rijksveearts, wonende aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, wordt door den commissaris van politie te Delft dringend in een buitengewoon politieblad de opsporing verzocht van den 20-jarigen Delftscheu stu dent aan de Polytechnische School, Eduard Adolf Kok, die sedert 5 Maart 1.1. vermist wordt van zijne kamer aan de Voldersgracht 15 te Delft. Het laatst is hij 6 Maart 1.1. gezien, op het perron der Hollandsche spoor te 's Graven- rage, even voor het vertrek der treinen naar Antwerpen en Amsterdam. Hij was in het bezit van pl m. f 75. Hij heeft een litteekeai aan den linkerkant van den neus bij den oog hoek en een litteeken aan den rechterkant van den hals. Hij was gekleed met gekleede jas en broek van donkere stof, een met zijde bewerkt vest en donker grijze waterproof regenjas met steekzakken. Zijn linnengoed was gemerkt K. Hij was in het bezit van een zakmes, ge merkt „Wilton". Het vermoeden is niet uitgesloten, dat er misdaad in het spel is. Naar het huis van bewaring te Rotterdam rijn heden overgebracht in verband met de diefstallen van gedistil leerd bij de firma H. HeLlebrekers en Zoon, aan het Haagsche veer, de schippersknecht C. G. v. K.. wonende Z.O. Buitensingel, Den Haag, M. M„ stalbaas, en J. L. O., kuipers- knecht bij do firma H. Twee medeplichtigen zijn op vrije voeten gesteld na opgemaakt proces-verbaal. De gestolen goederen werden aan de ach terzijde der distilleerderij over een schutting aangegeven aan den stalbaas, die ze eenige huizen verder door den stal naar buiten droeg en overgaf aan de schippers, die de kruiken rum enz. meetvoerden naar Denu Haag. Diefstallen te Middelburg. In verband met verschillend© te Middelburg aan het licht gekomen diefstallen, zijn gis teren vijf personen gearresteerd en naar het huis van bewaring gebracht. Vrouw v. T., die onlangs is gearresteerd, verdacht van medeplichtigheid aan andere, aldaar gepleegde, diefstallen, is op vrijo voo- ten gesteld. Inbraken te 's Gravenhage. Men schrijft uit Gravenhage Hier ter stede zijn gisterenavond tusschen 7 en 1 lg uur, gedurende de afwezigheid van de bewoners, uit het bovenhuis no. 170e aan den Z. O. Buitensingel, door middel van opensluiting van de straatdeur en braak ont vreemd 3 Oostenrijksohe obligatiën no. 558545, 738539 en 824629, elk groot 100 flo rijn, coupons betaalbaar 1 Januari en 1 Juli; 1 lot Amsterdam 1874 serie 4484 no. 5; 2 Russische Zuidwester Spoorweg, elk groot 125 roebels, nos. 182179 en 185578; 1 lot Brussel 100 francs 1886 serie 64404 no. 1 1 aandeel Maatsohappiji Exploitatie Staats spoorwegen, groot f 250. 2e serie 277171 aandeel Ned. Werk. Schuld no. 1931, groot f 500, 3 administratiekantoor „Brond geest" 1 obligatie Koninkrijk Hongarije van 1902 no. 492672 van 200 kronen en 1 obli gatie Koninkrijk Hongarije van 1902 no. 232921 van 100 kronen. De commissaris van politie der 2de afdee ling to '9 Gravenhage verzoekt van deze ef fecten de opsporing en bij aanbieding on middellijk bericht. Inbraak. Gisteren nacht is te Zwolle ingebroken in liet kantoor der koffiebranderij van de firma IJsendijk. Do dief beeft den lessenaar opengebroken, daar uit den sleutel van de brandkast genomen en ongeveer f 800 ontvreemd. De dader is echter reeds gesnapt. Hij bekende niet al leen dezen diefstal, maar ook de inbraak de vorige we. k gepleegd in het kantoor der Dedcrasv. Stoomtram. De Hengelosch© verloting. De trekking der 23ste Hengclosche verlo ting te Hengelo (G moest Zaterdag op last van de maréchaussee gestaakt worden. Do bus werd iu beslag genomen eu verzegeld ter onderzoek döor de justitie. De uitslag daar van is nog onbekend. Dr. L. Bleekrode te 'sGravenhage, werd gisterenavond op weg naar het labora torium van de Hoogere Burgerschool in de Raamstraat, ernstig ongesteld, zoodat hij viel en eene wonde aan 't hoofd bekwam. Men verleende den hooggeachte» leeraar de eerste hulp, waarna zijn broeder ter plaatse geko men, hem per rijltuig naar zijne woning over bracht. Vermist. Te Tiel heeft de heer P. A. K., een algemeen geacht ambtenaar ter gemeente-secretarie, Donderdagavond rijn woning verlaten en is daarin niet weder te ruggekeerd. In den laatsten tijd was hij zenuwachtig, soms zwaarmoedig, waarom men thans een ongeluk vreest. Door gas gestikt. Het gas heeft weder een slachtoffer gemaakt, zoo meldt het N. v. N.Zondagnacht is de 30-jarige B. van Dantzig, bewoner der Czaar Peter straat te Amsterdam, er door om het leven gekomen. Hij woonde met zijn zuster en be heerde erhet sigarenmagazijn „Padang". De zuster hu was Zaterdagavond wat vroeg naar bed gegaan. Bij haar ontwaken Zondag ochtend zag zij haar broeder niet en ging, na zicli gekleed te hebben, in den winkel kijken of hij daar reeds was. Een scherpe gaslucht hing in het vertrek en zij zag haar broeder op een stoel zitten, naar het scheen bewuste loos. Zij snelde direct naar den overkant naar het politie-posthuis in de straat en riep agenten binnenook een dokter was spoe dig aanwezig, doch slechts kon de dood door gasverstikking geconstateerd worden. Men vond trouwens dé gaskraan in den winkel openstaan. Hoe dit gekomen is, heeft men tot nog toe niet kunnen ophelderen. Tusschen de buffers. Te Win schoten geraakte gisterenavond een stokers jongen tusschen de buffers van de stoom tram Oldambt-Pekela. Hij werd zeer ver minkt .opgenomen. Gekrenkte vadertrots. Men leest in de „Katholieke Onderwijzer" Een onderwijizer aan een der schotlen 1ste klasse ontving van den vader van een zijner leerlingen het volgende briefje, dat wel waard is, aan de vergetelheid te worden ontrukt: Amsterdam, 16/2 1905. Mijn heer onder wijzer ik laad U weten dat ik geen oerang-oetang ben en geen aap en mijn vrouw ook niet dus dat er uit ons bijden ook geen aap geboren is maar wel zou ik dénken dat zijn onder wijzer een grooten aap is want anders zou hij niet een kind dat regt van lijf en leden is alle soorten van scheltwoorden geven ik denk wel als de Hoofd onderwijzer jou als alle beledigingen gaf dat jij daar ook niet lekker onder zou wezen maar denk er c*m als de grooten aap op je afkomd dat je spijd genoeg zal hebben wand ik heb er nog wel wad voor zoo over om voor mijn vleescli en bloed op tekomen. Geen Aap maar Vader ik laad er het blaadje aanzitten, dat ik rapport weer kan krijgen. Tot toelichting strekke, dat de jongen thuis beweerd had, dat de onderwijzer tot hem gezegd zou hfebben, terwijl hij in den hoek stond„Jongen, je lacht neb als een aap", welk gezegde, daargelaten, of 't on schuldig was of niet, van a tot z gelogen was. 1 April a. s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. Hubertus tot oprichter der koninklijke paleizen te Soestdijk benoemd werd. Met ingang van 16 April a. s. wordt de diensttijd op werkdagen van het post- en telegraafkantoor te Doorn geregeld als volgt van 7-30 uur voor- tot 3.30 uur namiddags, alsmede van 5 tot 7 uren namiddags. (Green- wichtijd). De dienst op Zon- en feestdagen blijft on veranderd. UithetGooi. Door de Vereeniging tot bevordering van bet Vreemdelingenver keer voor Naarden, Laren, Huizen en Blari- cum to Naarden, is aan den raad der gemeen te Hilversum een verzoekschrift ingediend om mede te werken tot opheffing van den tol op den weg tusschen Hilversum en Laren, als zijnde hinderlijk voor het verkeer. Do Erfgooiërsk westie. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in de zaak van Floris Vos, koopman te Naarden, veroor deeld door de rechtbank te Amsterdam tot f 1 boete Subs. 1 d'ag hechtenis, wegens het op den openbaron (Blaricumer) weg een wa pen (een revolver) bij zich hebben. De cassa- tiemididelen werden ongegrond' verklaard en het beroep werd verwerpen. Hilversum. Gisteren middag reed op den 's Gravelandschenweg een automobiel te gen het hek van een villa. Een ldlame, die er in zat, werd door dén schok er uit geslingerd. Ernstig gewond moest men haar naar het zie kenhuis vervoeren. Harderwijk. Van d© 17 'arbeiders, die dezer dagen naar D'uitsobland waren vertrok ken oan aldaar werk te bekomen, zijn er 10 onverrichter zake teruggekeerd. Te voet had de terugreis van Arnhem naar hier plaats. N unspeet. Door de maatschappij ,/de Veluwe" wordt thans een straatweg aange legd van af „Vel uw vine" (vroegere boterfa- briek) langs Platten burg iu do richting naar het station. De weg wordt ongeveer 20 M. broed en aan weerszijden beplant met boo- 111011. Een 40-tal arbeiders zijn hieraan werk zaam. Veenendaal. Heden morgen werd aan het station van de H. IJ. S. M., bij ihet ran geeren van een goederentrein, een petroleum- wagen vau den heer v. Leeuwen door de locomotief aangereden. Een der achterwielen van den petroleumwagen word geheel verbrij zeld, zoodat deze in elkaar zakte. De inhoud bleef gespaard. De koetsier, dio van den bok geslingerd werd, bekwam geen letsel. Ook de paarden bleven ongedeerd. N ij k e r k. D© vcorloopige vastgestelde kiezerslijst telt voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 1114, voor ido Prov. Staten 1108 en voor den gemeenteraad 1040 kiezers.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 2