S.M, PEREL, shir. PédicnrB, Opening ,,'t Gentrum". Gratis land in Canada. F. F. SGHWAGER, Utrecht. ADVERTENTIËN. Instituut „DE WAAL", Utrecht. Paaschvac. 2Vs;itot Aanbesteding Te Huur uf te Koop gevraagd: HEERENHUIS oi VILLA iet Té, Weggeloopen, ZEIST, Park Bosch en Duin. LiMSi BDÜWEE Co. Zaterdag 15 April 1905, Langestraat 21. ^NaarhetschooueSpanje# Autogr. Drukinr. Fabriek Stichtsche Hypotheekbank Meubelmakers en Politoerders en een Fraiser Engeland's fijnste Rijwiel GENEVER NIGHTCAP. Het „Nederiandsch Tooneel". De Kiesraeenip van Stellendijk. deringen tot een bedrag van f 1768.53 of ruim 60 pet. van het bedrag der ingezonden posten. Voorts zij|n nog 18 vorderingen in behandeling. Benige malen werden door de vereeniging flesschentrekkers gesignaleerd, die daarop verdwenen zijn. In 't afgeloopen jaar wer den verscheidene adviezen in onderlinge kwesties afgegeven, en alle tot zeer groote tevredenheid der betrokken leden afgehan deld. De financieele toestand kan, vergeleken bij de vorige jaren, bijzonder gunstig genoemd worden, daar het te kort ia verdwenen, en zelfs dit jaar een batig saldo kan geboekt worden. De ontvangsten over 't boekjaar 1904 be droegen f 677.45, de uitgaven f 648.80, blijft dus een batig saldo van f 28.65. Dit saldo kan nog vermeerderd worden met een actief aan goederen, het eigendom der ver- eeniging, van f 45.22, waardoor het stijgt tot f 73.87. Men ziet hieruit, dat. de vereeniging lang zaam doch zeker vooruitgaat, en mag men vertrouwen dat ze haar plaats zal blijven in nemen, tot steun van de handeldrij,vendeu in en om Amersfoort. Om dit doel te bereiken roept het bestuur de krachtige hulp in van al de leden, om het ledental zoo veel mogelijik te helpen uitbrei den; want indien de leden ieder voor zich be ginnen met belang te stellen in het werk der vereeniging en, desgevraagd, daaraan hun steun willen verleenen, dan zullen de zaken, die het bestuur nog wil ondernemen, zeker 9lagen. Wordt aan dit verlangen van het bestuur voldaan, dan zal de vereeniging Handel en Nijverheid rustig en vast. besloten voortgaan, alles opnemende en doende wat zij op haar weg vindt en zal zij nog veel meer kunnen tot stand brengen dan zij nu reeds heeft ge daan. Punt III. Verkiezing van vijf bestuursleden vier wegens periodieke aftreding en wel de lteerenS. J. van Duinen, E. Klasser, M. R. N. Oosterveen en G. Berns, en één wegens bedanken van den heer G. G. Veenendaal als bestuurslid. Dè vier aftredende leden worden met bijna algemeene stemmen herkozen. In de plaats van den heer Veenendaal wordt tot ■bestuurslid gekozen de beer B Schimmel Hzn. Alle gekozen heeren nemen hun benoeming aan. Punt IV. Ballotage. Van de 6 voorgedragen nieuwe leden wor den er 5 tot de vereeniging toegelaten. Punt V. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn een maandlijst van de Haarlémsohe liandelsvereeniging en de statu ten van de Nederlandsche Kamer van Koop handel te Smirna. Beide stukken liggen op 't kantoor van de vereeniging ter inzage voor de leden. Puint VI. Mededeeilingn Gisteren, is te Utrecht een vergadering ge- houdon van eenige leden vau den Midden standsbond, om te komen tot de oprichting van een Invorderings- t,n incasso-bureau. De heer B'erns (penningmeester) als vertegen woordiger der vereeniging daar aanwezig, brengt thans daarover verslag uit, en zegt dat op die vergadering besloten is een commissie te benoemen, om de zaak te onderzoeken dezo zal op de eerste bondsvergadering rap port. uitbrengen, Met algemeene stemmen werd aangenomen dé inrichting te maken, zooals deze te Amersfoort en te Haarlem wer ken. Dé voorzitter leest hierna voor een art. uit de „Groene" getiteld„Brieven uit die Hof stad", die ditmaal de vercetndging „Eigen Hulp", gevestigd in den Haag, bespreekt. Bij dé gebruikelijke rondvraag vraagt een lid, of in deze vereeniging al eens maatrege len zijin besproken om het koopen van waren door Amersfoortscke burgers buiten Amers foort tegen te gaan. Dé voorzitter zegt, dat daarover reeds meer dan eens gesproken is, en dat de destijds gehouden etalage-wedstrijd ook wel als een uitvloeisel van die besprekin gen kan worden beschouwd, 't Is echter een zaak, die men n;cfc kan dwingen. Hijj hoopt echter dat mettertij|d dit ten goede zal ver anderen. De eerste spreker vindt dat, waar de win keliers moeten bijdragen in de kosten van de Ceentehuishouding, zij> ook recht hebben op herming van hooger hand, zooals dit bv. in Aken gebeurt, door de heffing van een stedelijke tol. Zou dit den gemeenteraad van Amersfoort ook niet voor te leggen zijn? Een ander lid spreekt zijn bezwaren hier tegen uit, en zegt dat de schuld zeer dikwijls biji de winkeliers zelf gezocht moet worden, daar ze zich vaak volstrekt niet "de noodige moerite geven hun artikelen te pousseeren. Een groot deel van hen mist de gave, hun clientèle aan 't verstand te brengen dat zij bijl hen even goed terecht kunnen als buiten de stad. Spreker zou het in 't belang vain de zaak achten, om een tentoonstelling te orga- niseeren, om eens aan 't publiek te laten zien Wat. we kunnen voortbrengen. Een bestuurslid merkt naar aanleiding van deze bespreking op, dat de commissie-leden van het kegelconeours zich ook aan bedoelde fout hebben schuldig gemaakt. De aandeelen voor dit concours zijin voor 't grootste deel bij de Amersfoortsche winkeliers en ingezete nen geplaatst. Tot zijn spijt moet hij mede- declen, dat bijl gehoord heeft, dat een groot aantal prijlzen in Utrecht zijin gekocht. Dit is iets dat II. en N. had kunnen coupeerem. Een lid. dat destijds zitting had in een der comnrssies van het kegelconcours zegt, dat men getracht heeft do aandeelen hier te ver- koopen; dat ook aan hen, die belast waren met het koopen der prijzen, een lij)stje is ge geven van winkeliers, die aandeelen hadden genomen, en dat ook wel degelijk bij deze winkeliers ia gekocht, terwijl bij sommigen, is gekocht, omdat men wel moest, en heusch niet omdat men er zóó goed terecht kon. Voor ruim f 500 is aan prijzen in Amersfoort toen gekocht en voor pl. m. f 300 in Utrecht. Een bestuurslid stelt voor, dat het bestuur vau Handel en Nijverheid eventueel van der gelijke gevallen notitie zal nemen. Heb bestuur zal de quaestie cener tentoon stelling overwegen. Dé Vrijz. Propagandaclub hield giste renavond een openbare vergadering, waarin jhr. mr. Smissaert sprak over het Ziektever- zekeringpontwerp. De voorzitter, de heer Moerman, opende fce kwart over acht de vergadering, besprak' in een inleidend woord in 't kort de belof ten, welke de tegenwoordige regeering bij haar optreden hooft gedaan, waarvan er echter maar uiterst weinig zijn vervuld, zoo dat in haar étalagekast niet veel te bekijken valt. Wèl zijn er heel wat wetten aangekon digd, doch hierbij is het dan ook gebleven. Nu wil de regeering echter vóór de verkie zingen nag gauw een paar wetten er door jagen. Maar de bedoeling ligt voor dè hand, 't is te doen om de gunst en de recomman datie van de kiezers. Spr. heet de aanwezigen welkom, waarbij bijl er zijn Ie ödwiezen over uitspreekt dat niet meerderen zijn opgekomen. Hij meent de "oorzaak hierin to moeten zoeken, dat in Utrecht de Deputatenvergadering wordt go- houden en dat er in het begin van de week reeds een groote openbare vergadering is ge weest. Thans wordt het woord verleend aan den heer jhr. Smissaert. Deze vangt aan met te zeggen, dat, wan neer hij een oogenblik voortgaat met de beeldspraak van den voorzitter en de étalage- kast van het tegenwoordig ministerie be kijkt, er niet veel anders in te zien is dan wetsontwerpen. Op de plank, bestemd voor de sociale wetgevingen, liggen uitsluitend voordrachten, doch helaas geen belangrijke wetten, die reeds tot stand gekomen zijn. Van de schrale oogst zal men nog trachten biuneu te halen het Arbeidscontract. Maar de vraag is of dit vóór de verkiezingen nog gelukken zal. De oogst beteekent al heel wéinig, eigen lijk is die z oveel als nul. Gaat men de ingediende voordrachten na,, dan is geen andere meer kenschetsend dan liet Ziekteverzekeringsontwerp. Het- Speet,wetje is tooh al heel wéinig be langrijk. In de arbeidswet is veel overgeno men uit bestaande wetten en kon. besluiten; de bepalingen van het Arbeidscontract zijn in hoofdzaak ontleend aan het ontwerp van prof. Drucker. Het Ziekteverzekeringsontwerp mag zeker wèl kenschetsend genoemd worden. Hierin is een nieuwe materie, welke door de wetge ving zal worden geregeld en die vroeger nog niet ter hand was genomen. Dit ontwierp biedt gelegenheid om de fouten van de On gevallenwet te vermijden. Dé heer Regoiut heeft in de eerste Kamer reeds gewézen op <le hooge kosten van de ongevallenverzekering en aangetoond dat. van de f 1,560,000 niet de helft terecht komt in de zakken van de verzekerden. Dr. Kuyper kan thans tot wérkelijkheid maken zijn Woorden, gesproken bij; de be handeling van de eerste editie Ongevallen wet. Spr. herinnert aan het groot amende ment en aan de bedoeling van dr. K. om de organisatie der verzekering aan particu liere krachten over te laten, de inmenging van het Staatsgezag zooveel mogelijk tegen te gaan. Aan de hand van het Ziekteverzekerings ontwerp zal Spr. trachten aan te toonen wat van dr. Kuyper's denkbeelden in zake sociale wetgeving is geworden, of liever wat er niet van is geworden. Het Z. V. O. beantwoordt in het geheel niet aan het ideaal, door dr. K. eens geuat. De regeling is zeer ingewik keld en bevat geen spoor van aanmoediging van het particulier initiatief. 'De eerste bepalingen komen al dadelijk in aanraking met de Ongevallenwet, waai" zé voorschijven dat de eerste 13 weken moet betaald worden uit de verzekeringskas. Verzekeringspliohtig zdj(n de vaste werk lieden boven de 16 jaar; de, losse zijn uitge sloten. Ook zijn uitgesloten verminkten, mi litairen, behoorende tot den zeedienst, en zij die een zekere som in bedrijfa- of vermogens belasting betalen. Verzekeringsplicht brengt ook mede verzekering voor het geein. Er zullen zijn 3 soorten van ziekenkassen, met name: „Erkende", „Districts-" en „On- dernemings"-kassen. De eerste zijn particuliere fondsen, ge sticht door Naaml. Vennootschappen, Coöp. vereenigingen en als rechtspersoon erkende vereenigingén. De districtskassen zijin ambtelijk'é, offi- ciëele lichamen, door de overheid opgericht. De ondernemingskassen zijn fabrieksfond- sen van Werklieden oener bepaalde onderne ming. Vaste werklieden zijn verplicht zich hier bij te verzekeren, terwijl geen andere perso nen er bij, mogen verzekerd worden. Overi gens is men vrij in zijn keuze. Echtgenooten moeten biji dezelfde kas ver zekerd zijn. De distriatskas mag in bepaalde gevallen verzekering weigeren. In de „Elrkende" kassen moot blijkbaar de beruchte antithese ook al doorwerken. ,want", zegt dr. Kuyper, „het kan zijn dat de statuten bepalen, dat alleen personen van een bepaalde godsdienstige richting leden van de vereeniging zijn." Wie verzuimt zich te verzekeren wordt, zonder 'een keuze te mogen doen, door een controleur ambtelijk verzekerd bij een dis- trictskas. Voor de erkende en fabrieksfondsen zijn verscliillende bindende bepalingen opgeno men, die Spr. alle in den breode nagaat, en die betrekking hebben op de statuten, het bedrag der uitkeering, de winst, de verla ging van heb tarief, door het bestuur te storten Waarborgsom, eventueel' faillissement,, minimum-aantal verzekerden, stemrecht in de vergaderingen van ondernemer en werk lieden, het vervallen der erkenning, enz. enz. Voor de districtskassen wordt liet Rijik in districten verdeeld. Per 5000 inwtoners is 1 ddstrictskas met directeur (benoemd door de Kroon en verantwoordelijk aan den minis ter) en plaatsverv. directeur (onbezoldigd, maar krijgt vergoeding). Verder is er in elk district een Raad van Toezicht van 5 leden, Waarvan de voorzitter door de Kroon, de overigen door den gemeenteraad, of door God. Staten worden benoemd. Onder de leden moet zijn een dokter, oen apotheker en een werkgever. Spr. gaat vervolgens na in welke gevallen en aan wion schadeloosstelling wordt uitge keerd. Er zijn 3 gevallenziekte, kraam en overlijden. Verder worden besproken het be drag der schadeloosstelling in verschillende gevallen, de verloskundige hulp, verstrek king van geneesmiddelen, begrafeniskosten, verpleging in ziekenhuizen. Hierna gaat de heer Smissaert over tot bespreking van de geldmiddelen, welke door premiebetaling moeten .verkregen worden. Hij schetst hoe dagloon en gevaarklasse mee tellen welk deel door den werkgever, en welk door den verzekerde moet betaald wor den; hoe eerstbedoelde weer een gedeelte kan verhalen op het loon van den laatste; dat de premie kan gesplitst worden, enz. Spr. deelt vervolgens een en ander mede over het toezicht en over de kosten, welko de wet voor het Rijk zal medebrengen. Déze zijin door den minister geschat op f 85(3,000. De ziekteverzekering is, volgons Spr., van zeer groot gewicht voor den werkman, maar hij vraagt of de waarde van liet stelsel groot is en of in het ontwerp de idealen warden belichaamd, welke dr. Kuyper eens beweerde voor te staan, hetgeen Spr. meent ontken nend te moeten beantwoorden. Een andere vraag is of dwang gewenscht is. Indien het stelsel werkelijk, zóó voortreffe lijk is, waarom zou men do inenschen dan niet dwingen? Maar prof. Fabiua, een geest verwant van den president-minister, liet er zich ongunstig over uit. Hij sprak van een uiting van Staatssocialisme, welke voor anti- rev. onaannemelijk is. Een ander geestver want, ds. Sikkel, spreekt in het Hollandsch Kerkblad als zijn meeniug uit, dat men den werkman een dwangbuis aantrekt. De heer L. Simons verklaarde zich even eens tegen het ontwerp, waarvan hij den in houd hoogst onpsychologisch en hoogst im populair noeande. Volgens statistisalie gegevens, zijn in ons land slechts 500.000 menschen tegen ziekte verzekerd200.000 krijgen slechts voldoende geldelijke schadeloosstelling. Waar het par ticulier initiatief niet voldoende helpt, daar Vordert het algemeen belang, volgens Spr.'s meening, uitbreiding der verzekering, en is er z. i. tegen dwang geen gevaar. Hoe moet dan de organisatie zijn? Moet de staat alles doen of moet hij alleen dwin gen en aan particuliere krachten dé rest overlaten? In elk geval moet de Staat aan vullen. Het bewijs is intusschen geleverd, dat ziekenfondsen, die uitsluitend door werk lieden, dus door belanghebbenden, worden beheerd, en in wier reglementen strenge be palingen zijn opgenomen tegeu simulatie en bedrog, uitstekend werken. Spr. treedt thans in een breedvoerige be schouwing over de ziekteverzekering in Duitschland. De regeering heeft daar het publiek met opzet krachtig, doen gevoelen, dat ambtelijke verzekering in zijn nadeel is. Er waren in D. in 1902 bij de krankenkas- sen 9,000,000 menschen verzekerd, waarvan ongeveer 8,000,000 bij particuliere fondsen. De Staat treedt daar alleen aanvullend en toezichthoudend op. Hieraan voldoet het ontwerp van dr. Kuy per zeker niet. De districtskassen brengen ongetwijfeld hooge administratieve kosten met zich. Spr. gaat na, in verband met 10 loonklassen, welke de door den werkman te betalen pre mie zal ziiln, en komt hierbij tot zonderlinge resultaten, Waaruit valt op te maken, dat de lust tot een eenigszins hooge verzekering al zeer gering zal zijn. Het voorgestelde ontwerp staat lijnrecht tegenover het goed werkende Duiitsche stel sel. Bijl ons wil men blijkbaar de ambtelijke verzekering voorop schuiven. Spr. stelt de benadeeling van de fabrieks fondsen tegenover de bevoordeeling der dis trictsfondsen, wier administratie door het Rijk wiordt bekostigd. Dit is dus feitelijk een subsidie. De heer Regout heeft dan ook in de E&rste Kamer reeds gezegd, dat de far briekskassen ten doode zijn gedoemd. Dr. Burger heeft betoogd, dat de macht, aan de werklieden gegeven, overdreven is». Maar is deze qualificatie wel juiist? Dé on dernemingskassen hinken op twee gedachten. De werkgever moet ze oprichten en de werk lieden hebben het meest te zeggen. Het uitbrengen van stemmen in de ver gadering en de uit te oefenen invloed moe ten afhankelijk worden gesteld van de te be talen kosten. Spr. geeft thans weer eenige cijfers, waar uit blijkt dat de bijdragen van ondernemers en van verzekeringspb'chtigen in de verschil lende klassen ontzettend variöeren. Hieruit moet dus wel volgen, dat de tech nische regeling niet in orde is. Resumeerende, meent Spr. dat in het ont werp geen spoor van aanmoediging van het particulier iniatief te vinden is. Dit is dus in strijjd met hetgeen dr. Kuyper vroeger heette voor te staan. Deze brengt niet in jractijk de theorieën, weleer door hem ver kondigd. Spr. komt eindelijk tot de conclusie, dat de indiening van het Ziekteverzekeringsont werp toejuiching verdient, doch dat dc rege ling ondeugdelijk is, daar ze leidt tot achter stelling van de verzekering door belangheb benden en tot vooropschuiving van Staats verzekering. Thans, te 9i uur, zal worden gopauseerd, Aangezien niemand zioh voor debat opgeeft geen der aanwezigen vragen wénscht te stellen, sluit de voorzitter de vergadering, na den spreker te hebben bedankt voor zijn duidelijke en aangename uiteenzetting van de zaak en het publiek voor zijn tegenwoor digheid. Dé reserve-sergeant A. van Kalken, van het le bataljon 5a reg. infanterie, is door den minister van oorlog benoemd tot vaandrig en op zijn verzoek, ingedeeld bij) het 6e reg. inf. te Hrédia. - Aan den korporaal-kleermaker W. A. Peters, van het 4e bat. 5e reg. infanterie, is de zilveren medaille voor 24-jarigeu trouwen dienst uitgereikt. Bij het op 12 April te Utrecht gehou den examen voor de acte L. O. slaagden de dames F. Veldhuizen en J. H. v. d. Hoeven, van hier. Do commissie, welke de beide liefdadig heidsvoorstellingen ten behoeve van de Fin seniu richting voor lupustijders te Rotterdam organiseerde, heeft aan den secretaris, dr. Bollaen, f 231.10 als batig saldo overgemaakt. Gaarne verwijzen wij naar een adver- tie voorkomende in dit blad, die de opening aankondigt va.n een nieuw sigarenmagazij; in de Langestraat. Wij namen er alvast een kijkje, en moeten bekennen, Jat het een waar dige plaats inneemt in de rij van keurige winkels, waardoor onze hoofdstraat wordt ver sierd. De sigaren zijn van een fabriek, welko bier geen onbekende isvelen zullen dus in ,,'t Centrum" hun „oude merkje" terug vin dun. Ten burecle van de genie te 's Graven- hage werd o.m. aanbesteed de verving van militaire gebouwen en werken aldaar. Minste inschrijver was dc heer J. R. van 't Hoff, al- I hier, voor f 2639. Bij de gisteren ten raadhuize gehou den publieke verpachting van een perceel bouwland, gelegen achter de gasfabriek, is ingeschreven door M, Kamsol aar voor f 103, en door J. do Gooijcr voor f 126 per jaar. Aan den hoogsten inschrijver word do grond ge gund. Burgerlijke stand. Geboren: Rijkje, d. v. S. van Leijen- Jiorst en W. van Diemon. Louis Lucius, z. v. A. M. Mol en T. C. M. Runde. Overleden: Anna Maria van Voorst, oud 1 jaar. Maria Verbij, oud 27 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd; MRiegen en W. Vraan. Stationsdwarsstraat 8, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden Behandeling van Likdoorns, Nagelt* on verdere ongemakken aan den voetgeheel Pijnloos en anti-septisch. Met het meeste succes opleiding voor versch. Ex., benevens Eind- ex. H. B. S. met vijfj. cursus. Bij het in Feb. j.l. ex. Posterijen en Telegr. slaagden ai onze Cand. (een afgek. wegens lichaamsgebr.) Den Directeur staan vaste Leer aren M. 0. ter zijde. van het bovengrondsche geleidings- net voor de Electrische Gemeente tram te Utrecht. Burgemeester en Wethouders der gemeente Utrecht zullen op 6 Mei 1905 publiek aanbesteden de levering en montage van het bovengrondsche geleidlngs- net met toebehooren voor de Ge meentetram aldaar. Aanbiedingen moeten voor 6 Mei 1905, met gobruikmaking van de voorgeschreven formu lieren verzegeld en vrachtvrij bij Burge meester en Wethouders worden ingediend.^ Bestek en voorwaarden dezer aanbesteding zijn ter Financiekamer (Stadhuis kamer no. 36) en bij Gobrs. VAN TERVEENBoek handelaren aldaar, verkrijgbaar tegen beta- ing van f 2.50. tegen I November a. seen bevattende minstens acht Kamersde huur prijs van f 425.en de koopsom van/"8000. niet te boven gaande. Brieven franco onder no. 5 aan het Bureau van het Amersfoortsch Dagblad. op den Utrechtschen Straatweg een zwart harig Hondje met witte sokjes dragnde nikkelen halsband met blanco penning. Die het terug bezorgt aan het Hotel „de Zwaan" kan op eene goede belooning rekenen. Bouwterrein te Koop. a 30 cent de M2. VAN NIE, Nooit Gedacht no. 1, Zeist. Kassiers en Commisslonnalrs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Haarhuizen 83, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landsehe wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de j safe-kastjes hnnner gepantserde J brand- en inbraakvrfje kastwaar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongation. Kantoor geopend 93 en 7Va8Vs* van het Sigaren-Magazijn P. HOOGLAND. zal op 1 Mei eene gezelschapsreis plaats heb ben. Vraagt het uitvoerige programma ad 10 ets. aan LISSONE ZOON, Singel 155, Amsterdam. U KAMPEN (opgericht Anno *79). Fabrieksmerk.Ooievaar met A. D. F." Diploma Tentoonst. Dordrecht. Edit on-Map-, Non P. TJUra-Hectografen Compositie (specit), rollentellen, inkten, allee van Superieure kwaliteit tot concurreerende prijzen. Vraag prU«ll|st en Attesten. te UTRECHTstelt verkrijgbaar 4 °/o Pandbrieven tot den koers van 991/2 °/0 1' in stukken van 1000.- 41/4 °/o Pandbrieven 1301/4 °/o f 50°*en f gelegen aan de stations Huister Heide, Dold. weg en nabij de Bilt; hoog en laag, mooiste en gezondste deel van Utrecht. Ter opheldering maken wij hiermede bekend, dat in Canada nog 400,000.000 morgen akkerland braak liggen. De Regeering geeft ieder Kolonist die den leeftijd van 18 jaar bereikt heeft, 250 morgen land gratis als eigendom. Verdere inlichtingen verstrekt kosteloos The Farmers Auxiliary Association, 13. Charing Cross, Londen, G. W. Engeland. kunnen geplaatst worden aan de Stoomtimmerfabriek Gebrs. VAN HOUTUM te Hilversum. voor het stuur en kogel freewheel. f 100. - geheel compleet met nikkelen velgen, 2 velgremmen Eeitig Agent, fuik* oude «^»f*»schikdammkb Merkt Verkrjjgbaar bij demeeatt groaaiera in gedistilleerd. N3. Ala bewjja van echt heid ia caohet en kark ateeds voor*ien_ van i SCHItDAM.il Schouwburg Utrecht. Koninklijke Vereeniging Beschermheer Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Zondag 16 April 19051 Blijspel in vier bedrijven door LODEWIJK MULDER. RegieW. P. DE LEUR. Orkesl onder leiding van den H eer U.KV IJ PERS Aanvang halt acht ure.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3