TEERRESERVOIR. Heerenhuis met Tuin Kasteel Well Üit den omtrek. STADSNIEUWS. Loenen ad. Vecht. genaamd „Leeuwendük" Keukenmeid Agent gevraagd ADVERTENT! ËN. FAILLISSEMENT Stoomvaart Maatschappij „Nederland". Utrechtsche Tram-Maatschappij. Verplaatst naar Nieuwstraat 13. 6 G. Pil. L AANBESTEDING De Wondereeuw. DE WONDEREEUW, Prima NATUURBOTER Verzekerng-Maatschappij „HOLD A", GOSLAR id K. Hotel Hannover, Huis van den Eersten Rang. (bij Venralj, Limburg). VEILING op 9 en 10 Mei 1905. benoden de waarde kocht. Inmiddels was bij den kruidenier, den heer E. V., de diefstal ontdekt en werd de politie gewaarschuwd, aan wien het kort daarna gelukte, op aan wijzing van den jongen, d;c zijfa handwagen voor het vervoer leende, de beide dieven in de Baan te arresteeren. Het zijn de recidi visten H. B. en N. S., die daarop naar het politie bureau in de Pauwensteeg zijn over gebracht. H. B. is de 'hoofddader. N. R. Ct Ongelukken. Men sobrijift uit Uden d.d. 28 April aan dé 's Hert. Courant: Heden had alhier een treurig ongeluk plaats. De timmerman W. v. d. Wee uit Zeeland liep achter een handwagen mot hout beladen, toen een hollend paard kwam aangerend, zoo dat v. d. W. onder de kar geraakte en hem een wiel over de borst ging. Zwaar gewond is v. d. W. naar het gasthuis vervoerd, waar hem de laatste H. Saerementen zijn toegediend. Vrijdagavond had nabij Ravenstein een zeer ernstig ongeluk plaats. De machinist le klasse der Staatsspoor De Koning, uit Arn hem, kwam in aanraking met een in beweging zijnde locomotief, waarbij hij aan het onder- lijf zoo ernstig gekwetst werd, dat er een darmwonde ontstond. Naar Dén Bosch gebracht, werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij Zaterdag morgen is geopereerd. Zijr toestand is zeer zorgelijk. Door de tram overreden. Het vierjarig knaapje dat te Souburg door de stoomtram werd overreden, is korten tijd daarna aan de gevolgen overleden. School- en Kerknieuws. De Minister van Binnenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met 1 September a. s. te vervullen is de betrekking van leeraar in de Nederlandsche en Hoogduit- sche taal aan de Rijks-hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Meppel. Het aantal wekelijksche lesuren bedraagt in elk der genoemde leervakken 10. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wensohen te komen en zij, die bevoegd en be reid zijn om een der genoemde leervakken U onderwijzen, gelieven zich vóór 14 Juni e. k., aan te melden bij den inspecteur van het mid delbaar onderwijs, dr. J. Campert, te 's-Gra- venhage, eventueel met opgave van het aantal dienstjaren door hen als leeraar aan eene hoo- gere burgerschool of gymnasium doorgebracht. Ds. J. Kuiper, predikant, bij de Doops gezinde gemeente te Den Hom (Gr.) heeft we gens gezondheidsredenen eervol emeritaat aan gevraagd. aIn het Gebouw voor K. en W. te Utrecht had Zaïterdagmorgen 11 uur dc alge meen© vergadering plaats1 vaan de Christelijk- liistorische partij, onder leiding van, den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lokman. Medegedeeld werd, dat dr. De Visser door ongesteldheid verhinderd was de vergadering bij te wonen. Dc bijeenkomst werd met ge bed geopend. Hierna sprak de heer De Sa vornin Lohman de openingsrede uit. Spr. be gon met de aandacht te vragen voor de al- gemeeno politiek, bepaaldelijk om eenige practische zaken te bespreken. Spr. beschouwt deze vergadering als eene van belanghebben den, die wenschen te overwegen op welke wijze de algemeene verkiezingen moeten be schouwd worden. Onze partij, zooals die be staat, is feitelijk een jonge partij. Wij zijn voortgekomen uit de anti-rev. partij en al- tr'id komt weer de vraag op den voorgrond: Is het wel noodig, dat wij afzonderlijk ver gaderen en handelen? Wij staan nog altijd op hetzelfde program van 1878 en er bestaat tusschen de anti-revolutionairen en ons geen principieel verschil. Spr. meende, dat sinds 1878 tot 1894 het niet mogelijk was in de anti-rev. partij zijjn meening te doen ingang vinden, daar men, nadat de leider gesprot ken had, zonder scheurmaker te willen wor den, een eigen meening niet tot haar recht kon komen. Spr. meent dat wel degelijk ver schil van meening bestaan kan, vandaar dat de Clir.-Hist. partij recht van bestaan heeft. Spr. constateerde dat de positie van dr. Kuy- per is veranderd, niet zijp principes. Als men een aantal theorieën heeft verkondigd, gaat dit als afgevaardigde gemakkelijk, doch moet men een en ander in de practische po litiek reaPseeren, dan stuit men op een zee van moeielijikkeden. Sedert 1901 is dr. Kuy- per weer gebonden aan de partij en heeft zijn groote werkkracht ten algemeenen nutte aangewend. En met zulk een leider kan men gerust den weg op gaan, al gaan we even ver mede als wij het zelf goed vinden. In die 4 jaren heeft een minister te kam pen met verschillende toestanden. Wat het laatste betreft, herinnert Spr. aan de afge- Loopen stakingen en de groote boeveelheid Koninklijke Besluiten, welke een grooten werktijd vorderen. Spr. herinnert aan de groote vóór-werkzaamheden, aan wetten als de Ziekte-verzekering en dan komen nog de sterfgevallen, waardoor vooral dit kabinet getroffen werd. En dan de financiën! Men vindt iedere belasting goed, behalve die zijn voorgesteld. Spr. kwam nu tot de vraag of de Chr.- Hist. partij in de Kamer de juiste houding heeft aangenomen tegenover dit kabinet. Spr. meeut dat het noodzakelijk is, dat een partij, die staat tegenover zijn vriend en vijand tevens, moet aansturen op een royale samenwerking. Van tijd tot tijd is een zelf standige partij als de onze wel geneigd om door een tikje te doen gevoelen, dat wij er ook nog zijn. Dat tot de orde roepen van den minister moet men overlaten aan de tegenpartij. In de christelijke politiek moe ten dezelfde regelen gelden als in het leven van den christen. Spr. is het hiermede niet eens. Als de een den ander wat méér acht dan hij zelf, gaat alles méér krachtens het christelijk beginsel. Spr. meent, dat wij in de eerste plaats rijn vertegenwoordigers van het Nederlandsche volk en niet leden eener bepaalde partij. Wij moeten dus hebben vrije critiek en royale samenwerking. Bij iedere beslissing en motie moet eigen over tuiging op den voorgrond treden, al dient men goed na te gaan de gevolgen. Spr. meent, dat de Chr.-Hist. partij herhaaldelijk de gelegenheid heeft gehad om van zijn per soonlijk gevoelen blijk te doen geven. Voor beelden hiervan rijn het Militairo Strafrecht en Krijgstucht. De wet op het Hooger On derwijs is ©en tweede voorbeeld. In die wet wordt ook opgenomen de bevoegdheid van de regeering, dat christelijke gymnasia sub sidies worden gegeven. Spr. meent, dat deze subsidies moeten gegeven worden door chris telijke menschen zelf. Spr. heeft herhaalde lijk gezegd, dat de uitsluitende bevoegdheid die aan de Rijks-universiteiten is gegeven, in verband met de effectus civilis, haar niet toekomt. Bij deze gelegenheid is gebleken de vrij heid van oordeed, die de christelijk-histori seren bezielden. Wat de indiening betreft, de minister heeft eenige weken vóór do in diening aan de verschillende Kamerclubs van den inhoud kennis gegeven; die gewel dige oppositie heeft toen niets van zich doen hooren. Den minister treft dus geen verwijt. Wat de Drankwet betreft, er rijn verschil lende ontstaan, doch dat was do schuld van de vorige wet. En na het verstrijken van de 20 jaar stond de minister voor het feit, om het te moeten doen. En Spr. moet den mi nister bewonderen voor het groote werk, dat de minister heeft gewrocht. Het gaat niet aan dezen minister gebrek aan wetgevend vermogen te verwijten. De fout van den mi nister is geweest-, dat hi' de wet te laat heeft ingediend. De wet is na het debat aanmer kelijk veranderd. En de critiek is geheel ge makkelijk te geven. Nog besprak Spr. de pensioenwetten en de wet op het lager on derwijs. Bij de behandeling hiervan is geble ken dat de leden der rechterzijde het geheel niet eens waren. Spr. meent dat wij niet telkens onze amendementen hebben in orde gemaakt, doch in alle stilte is aan den minister op sommige junten gezegdEls cellen tie, dit en dat wil- en wij veranderd hebben, en dan werd dit veranderd ook. En dit komt door de royale samenwerking. Daarom is do christelijk- historisehe partij hare roeping getrouw ge bleven. Ten slotte een enkel woord betreffende ons gezamenlijk optreden in den landle. Het spreekt van zelf. dat er een leuze en een tegenstelling moet zijn bij de a, s. verkiezin gen. Als dit mankeert dan is er een strijd tusschen cóteriën zone1 er meer. Er moet zijn een antithese. En welke Men heeft u ge zegd, dat 't volk is verdeeld in christenen en ïaganisten. Aldus heeft de premier van het Cabinet niet gesproken. Wel rijn er woor den gezegd, die den indruk geven, dat de an tithese zóó zou zijn gesteld. Spr. herinnerde aan een plaats waar Goethe zegter is maar ééu ontwikkeling, en dat is het christendom. De scheidingslijn tusschen christenen en an deren is onzichtbaar. Alleen God ziet het. Die scheidingslijn kunnen wij op politiek ge bied nooit aanvaarden. Men kan een kerke lijke lijm trekken. Maar men kan die lijn ook niet gebruiken, omdat men dan met andere kerken niet kan samenwerken. Spr. wenschte dat bij de verkiezingen doordringe, dat niet een kerkelijke vraag domineere. Tal yan g%loovigen in den lande meenen, dat godsdienst en politiek niets met elkander te maken hebben. Er is wel degelijk een onver brekelijke band. Een christelijke staat is een andere dan een mohammodaansche staat. Waar wij het voorrecht hobben te gelooven, moeten wij een ander, die niet gelooft, daar om niet minder achten. Hoog moet gehou den worden de cbrist lijkheid van onze open bare instellingen. Een roomsch-katholiek denkt op sommige punten er natuurlijk an ders over. Het christendom omvat alle tij den en alle volken. Wij voelen allen dat wij allen uitgaan van de openbaring, die uit gaat van Christus onzen Heer. De liberalen hebben ons gesteld voor de sohoolkwestie, zij hebben die op den voorgrond gesteld. De strijld is aangebonden en feller dan ooit zal ze van die zijde worden gevoerd. Zelfs wil men politieke demonstraties uitvoeren. Spr. is den liberalen dankbaar, want op geen terrein kunnen wij de strijd kalmer aanvaarden. Niet dat wiij zeker zijn van de overwinning God kan alles beschikken. Ook al moeten wij gaan in de verdrukking, na 50 jaren strijds, dan zullen wiji daarin be rusten, want als er ooit een strijd is geweest van rechtvaardigheid, dan is het onze strijd voor de vrije christelijke school. Spr. moet het aanhooren, dat de liberalen uit de hoogte spreken voor hunne liefde voor de openbare school. Waar deden zij iets voor de openbare school met hun eigen beurs? (Daverend ap plaus). Er moet rijn vrijheid, dat zoowel een christelijken als een andersdenkenden hun kinderen naar de school kunnen-zenden, welke zij willen. Als de liberalen zóó voortgaan, zullen zij zelf de schade er van ondervinden. Spr. wil alle waarborgen geven dat het on derwijs goed rij, doch de beschikking over do onderwijzers etc. moet blijven bij hen, die de subsidlën jaren lang hebben bijeenge bracht. En mocht de tijd komen dat men ons wil dwingen om ons dé vrijheid te ont nemen, dan willen wij de subsidie niet aan vaarden. Spr. eindigde met een beroep te doen op de eenheid der rechterzijde. (Toe juichingen). Van de gelegenheid om naar aanleiding van het gesprokene met den spreker van ge dachten te wisselen werd geen gebruik ge maakt. Hierna werden eenige huishoudelijk© zaken behandeld, waarbij de pers niet wérd toegelaten. Soest. De heer J. Aalders alhier is be noemd! tot gemeente-ontvanger. Hilversum. Van 713 Mei woo-dt al hier een tentoonstelling gehouden van Indi sche kunstnijverheid, onder patronaat van de vereeniging t. b. v. h. Vreemdelingenver keer. De tentoonstelling gaat uit van de ver eeniging „Oost en West" te 's Gravenkage. Hilversum. In Juni a.s. zal alhier een national© wedstrijdi voor muziekkorpsen wor den gehouden. Dc harmonie „WiJrelmina" en de vereeniging t. b. v. h. Vreemdelingen verkeer nemen hiertoe het initiatief. De timmerliedensta-ingtc Hilversum. De Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven te Hilversum heeft in het geschil tusschen de timmerlieden-patroons en -werklieden hare bemiddeling aangeboden. Tot dusver hebben 24 patroons de eischen ingewilligd, terwijl 33 wcigei'achtig blijven. Bij deze laatste zijn nog betrekkelijk een ge ring aantal werklieden aan den arbeid. In verband) met de adiviezen van de commissie van fabricage en van den gemeen te-architect, zal in de gemeenteraadszitting van morgen een voorstel in behandeling ko men, om voortaan, bij het overdragen aan de gemeente van straten of wegen, of van gromden tot het aanleggen van straten of wegen bestemd, 20 in plaats van 5 van do kosten van hardmaking te doen storten ter tegemoetkoming in dé kosten van eerste on derhoud. In hun advies bij het voorstel tot ver- leencn van een subsidie aan de vereeniging het „Groene Kruis" merken B. en W. o.m. het navolgende op: „Het komt ons voor, diat een dergelijke ver eeniging, welke zich de ziekenzorg en de be vordering van den algemeenen gezondheids toestand ten doel stelt, in deze gemeente een nuttig en ruim arbeidsveld lean vinden en in vele opzichten aan het werkelijke gemeente belang ten goede kan komen. Waar de ver eeniging zich voorstelt, haar doel te bereiken o.a. door verzorging van rieken en gewond.n door middel van een of meer wijkverpleeg sters, meenen wij, dat ook de gemeente finan cieel belang heeft bij het tot stand komen dor vereeniging. In vele gevallen toch waarin tot dusver opname der patiënten in het gasthuis op kosten der gemeente noodzakelijk was, zullen dan patiënten thuis verpleegd kunnen worden onder leiding en toeridht van een wij kverpleegsrter. Ook om deze reden meenen wij u te moe ten voorstellen, de gevraagde subsidie van f 300 jaarlijks tot wederopzeggens te verlee- nen en een der lokalen van het bureau der schutterij af te staan voorzoover de ruimte daar ter plaatse toelaat, onder de voorwaar den, vernield in het hierbij gevoegde concept besluit. Tot toelichting en motiveering van voor waarde 2 zij medegedeeld, d:at ongeveer 15 patiënten gemiddeld per week op kosten der gemeente behandeld worden, waarvan echter het grootste deel de hulp dier verpleegster niet noodig zal 'hebben." Wij herinneren aan de morgen te hou den stemming voor het kiescollege bij het Nederl. herv. gemeente. De stemming heeft plaats in de consistorie kamer van de St. Joriskerk, tusschen 8 en 5 uur. Dé majoor A. L. Klerk de Reus, van het 5e regiment infanterie, wordt van 15 Mei tot- 1 Juli gedetacheerd op het bureau van den chef van den staf der 2e divisie to Arn hem. Bij beschikking van Z.Ei. dón luite nant-generaal. inspecteur der infanterie, is dé le luitenant van het 5e regiment infanterie F. J. C. baron van Hardenbroek van Am- merstol, met ingang van 13 Juli, op rijn verzoek, overgeplaatst bij het 11 regiment te Nijmegen. In de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus zal wederom de gelegenheid worién opengesteld' om zich des Zaterdags van 12 tot 7 ure nam. te oefenen in liet schieten mei het geweer model '95. Dja oefeningen wordén göhouiden txp dn Leusderheide, onder leiding van een officier van het 5e regiment infanterie. Hieraan kunnen deelnemen le kadcr-re servisten met verlof2e miliciens met verlof 3e alle mannelijke ingezetenen van 1630 jarigen leeftijd, nadat zij te voren met vrucht het noodige voorbereidend sdliietoncllerriciht hebben ontvangen. Men kan zich van af 6 Mei eiken Zaterdag op de schietbaan tot deel neming aanmelden. Aan bet einde van hot schietjaar wordt een wedstrijd om prijzen gehouden, waaraan al leen zij kunnen deelnemen, die minstens van het aanbal gehouden oefeningen iieb- be-n bijgewoond. In liet bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat- in het vervolg, bij dé uitrei king van een der bewijzen van militaire be kwaamheid en (of) lichamelijke geoefendheid, vooral op de geoefendheid ini heb schieten zal worden gelet. Wie or dUs prijs op stelt mettertijd bedoel de bewijzen te verwerven (ook in verband met den wensch om voor de mil'tie als vier- maander te worden aangewezen), verzuim© niet van de gelegenheid1, om kosteloos schiet- onderricht te krijgen, gebruik te maken. De heeren A. de Groot en M. L. van den Berg slaagden te Utrecht voor de acte Lager onderwijs. Tot afgevaardigde naar de te 's Graven- hage te houden groot© protest-vergadering tegen de Lager-onderwijs-novelle is benoemd! d© heer C. Moerman jr., terwijl als afgevaar digden naar d© algem. vergadering van den bond van V. P. C. zijn benoemd de heeren Van dér Kuilen, A. C. R. O. Leinweber en C. Moerman Jr. Wij herinneren nogmaals aan de heden avond, te 8 uur, in Amieitia te geven speci aliteiten-voorstelling van het gezelschap Vleu gels. Verschillende- recensies omtrent deze voorstellingen haddén wij ter mzage, welko allen zeer gunstig zijn. „Les Fleurs d'Orango" hadden overal, ook in het buitenland, veel succes. Wat Nap. do la Mar presteert is hier zeker voldoendé be kend. Als het publiek een beetje opkomt, dan kan het weer een aardige avond worden. De halte „Kleine Koppel" van de Ned. Oentr. spoorweg Mijl. is heden in gebruik ge nomen. De halte Hooglandsche weg is thans ver vallen. De aanbesteding van een hotel café restaurant aan het Stationsplein, hoek Ko- ninginnolaan, zal op 11 Mei a.s. plaats héb ben in het café van don heer Reichman. Van do werkstaking der timmerlie den te Hilversum begint men hier ook reeds gevolgen te ondervinden. Heden ochtend wa ren een negental stakers per rijwiel overge komen, blijkbaar met het doel eenige Amers- foorters, die per trein naar Hilversum wil den vertrekken om aldaar te gaan werken, zulks te beletten. De politie, in tijds gewaarschuwd, nam af doende maatregelen om ongeregeldheden te voorkomen, zoodat de Amorsf. werklieden ongestoord de reis konden beginnen. Gisterenochtend, omstreeks 10 uur, zag een politieagent, die in den omtrek van de Wolkerstraat surveilleerde, zich genood zaakt een persoon, die in staat van dron kenschap verkeerde, te arresteoren, daar deze do voorbijgangers lastig viel. Vier kamera den van den beschonkene vonden dit echter niet billijk en wisten het den agent zóó lastig te maken, dat hij^ na een formeele vecht partij, van rijn voornemen moest afzien. De namen van deze vijf heeren rij[n bij de politie bekonder zal proces-verbaal tegen hen wor den opgemaakt. Zekere van P. is hedennacht tenge volge van dronkenschap in de Eem gevallen en door de politic weer op het droge ge- biacht. Gisterenavond, omstreeks 7 uur, wa ren eenige knapen bij den Westsingel gracht bezig met steenen in 't water te werpen, toon een van hen, een jongetje van zes jaar, het ongeluk had „er in'' te vallen. Aan een paar voorbijgaande infanteristen mocht het gelukken den kleinen snaak spoe dig te grijpen, zoodat deze met den schrik en een nat pak vrijikwam. Sedert vandaag is het personeel der po litie van de nieuw© hoofddeksels voorzien. De petten komen ongeveer overeen met de kepd's van de onderofficieren der cavalerie. Burgerlijke stand. Geboren: Wijnandus Jbhannes, z. v H. van der Heijden cn C. de. Groot. Johanna Marritje, d. v. W. Plante en A. Gerritsen. Jenueken, d. v. M. Lok en J. Schreuder. Overleden: Nicolaas Veldhuizen, oud 68 jaar, ongehuwd1. STAATSLOTERIJ. De hoogste prijzen <ler 4. klasse Trekking van 1 Mei. Prijs v. f 5000 No. 2^44 Prijs v. f 1000 No. 13427 17016 Prijs v. f 400 No. 946 14174 Prijs v. f 200 No. 12131 20238 Prijs v. f 100 No. 12539 1973 6913 19374 15173 5155 te Notaris te Loenen zal in ran Mei in het openbaar G. F1KKERT de tweede helft verkoopen Het Heerenhuis met grooten Tnin en Voortuin aan de Veclit te Loenen. Dedelijk te aanvaarden. V Baronesse VAN HARDENBROEK te Bunnikverlangtwogens huwelijk der vorige, met 1 Aug. eene bekwame P. G., en van goede getuigen voorzien. Brieven franco mot opgave van vorige diensten. voor eene Verzekerings-Mij. met Afd. Volksverzekering. Reeds een klein aantal leden ingeschreven en voor uitbreiding vatbaar. Br. fr. onder lett. H. aan het Bureau van dit blad. Q. J. VAN VERSEVELD, te Zeist De door don E.A. Heer Rochter-Cominissaris goedgekeurde UitdeelingNlijst in boven staand faillissement is gedeponeerd ter Griffie der Arrondi8setnents-Rechtbank te Utrecht, ton einde aldaar gedurendo 10 dagen ter kostelooze inzago der schuldeischers to liggen. Zeistden 29 April 1905. De Curator Mr. F. W. A. ENGELMANN. De DIRECTIE maakt bekenddat het Dividend over het jaar 1904 is vastgesteld op 8.80 pCt. cn van 1 Mei a.s. af betaald zal worden ten kantore van do Kasvereeniging alhior, tegen introkking van het Dividend bewijs No. 34 met f 88 per aandeel van f 1000.— 44.-500 Amsterdam28 April 1905. In de ALGEMEENE VERGADERING VAN ANDEELHOUDERS, gehouden op Vrijdag 28 April 1905is het dividend bepaald op 4 procent. Ingevolge Art. 13 der statuten, zal vanaf 1 Mei het dividendbewijs No. 12 betaalbaar worden gesteld ten kantore van do Heeren VLAER KOL to Utrecht, voor een aandeel groot f 500.— met f 20.— en voor een aan deel groot f 100.met 4. Voor belanghebbenden is het gedrukt Ver slag over het jaar 1904, ten kantore der Maatschappij (Willem Barentzstraat 96)ver krijgbaar. DE DIRECTEUR. Utrecht, 29 April 1905. de Boekbinderij van J. C. VAN ES, van Krommestraat Aanbevelend als boven. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. AFGELUISTERD GESPREK. BETSY. Wat zie je er weer goed uit Marie. MARIE. Ja, en ik «nel me ook weer flink en krachtig. DIE LUCHT IN BAARN IS TOCH MAAR ÉÉNIG. Inlichtingen verschaft g ra t i s de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ie BA .4 li TV. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Utrecht zijn voornemens in het openbaar ton Stadhuize aan te besteden op Zaterdag 13 Mei 1905des namiddags ten 2 ure Het leveren en stellen van een Teerreservolr op het ter rein der Gemeente-Gasfabriek. Voorwaarden en teekeningen zijn verkrijg baar tegen betaling van f 1.50 "ton kantore der Gemeente-Gasfabriekwaar nadere in- ichtingen te bekomen zijn. Fonkelnieuw, pas verschenen, fraai geïllustreerd boekwerk, tijdelijk voor spotprijs. den op hot gebied dor Wetenschappen en der Uitvindingen door ALFRED RU8SEL WALLACE. Prijs f 3.25, voor slechts t 1.25. In Prachtband Prijs 3.75, voor slechts f 1.75. U alles mededeelen wat in De Wou der- een w wordt behandeld gaat niet, het is te veel, opdat n ochter over de bclangrljk- heid van dit merkwaardige boek kunt oor- deelenstip ik nit den rijken inhoud slechts aan De Vervoermiddelen, Vooruitgang van het verkeer ter zee, Arbeidsparende Machines, De overbreng der Ge dachte Nieuwe toepassingen van het Licht, De beteekenis van het Stof, Ontdekkingen op het gebied der 8ckel- kunde, De Electriclteit, Draadlooze Telegrafie, Het Zonnestelsel, De «ter- ren, De bonw van den Hemel Het IJstijdperk en de Oudheid van den Mensch, Evolutie en Natnnrigke TeeltkeusPopulaire ontdekkingen in PbysiologieDe Plundering der Aarde. Wegens vertrek van den uitgever naar het buitenland, kocht ik deu geheelen voor raad van dit pas verschenen boekwaar van een gedeelte voor spotprijs wordt opgeruimd. De Woudereen w. Prijs f 3.25 voor sléchts f 1.25. In Prachtband Prjjs f 3.75 voor slechts f 1.75. Denk er aan hot maar tijdelUbdus spoedige hestelling noodig is. Te bekomen bij D. BOLLE), Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwisselwaarop te meldenDe Wondereeuw. i in nette Tafelbus, netto 4y# bruto 5 Kilo f 5.50. Fr. rembours H. MEIJBOOM Jzn.Wold- straat 107, Meppel. AmsterdamKeizersgracht 290. Goedgekeurd hij K. B. van 3 December 1895, No. 38. Sluit alle soorten Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten met of zonder ophouden van premiebetaling ingeval van invaliditeit. Werkkracht-Verzekering al oi niet in verband mot Levensverzeke ringen of LUfrenten. Eigenaar L. A. ALBBECHTvroeger HOI. de 1 Europe, Hamburg. De Portrettengalerij, Antieke, Louis XVI en Empire ameublementen, PendulesPorceleinenAntigniteiten, Zilverwerken, en de Bibliotbeek. Kijkdagen 7 en 8 Mei 1905. De catalogas is op aanvrage verkrijgbaar bij de H.H. FREDERIK MULLER C'e, Doelenstraat 10, Amstordam; P. C. J. VAN GORKOMLange Nieuwstraat 48, Utrecht» en bij den notaris U. G. M. TEULINGS, te Gennep.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3