i°. 321. 3de Jaargang. Donderdag 25 Mei 1905. BUITENLAND^ FEUILLETON. EEN PRINSES. git*. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Br 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. fconderlijke nummers- 0.05. eze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. dvertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PBIJS DEE ADVEBTENTIËJi Van 15 regelsf 0.75* Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanTraag toegezonden. Kennisgeving. (rekbeseng voor de tweede kamer DER STATEN-GENERAAL De 'Burgemeester der gemeente Amersfoort tagt hiermede ter openbare kennis, dat op nsdag, den 6. Juni aanstaande zal plaats bben de verkiezing van een lid van de Tweede uner der Sta ten-Generaal, in het kiesdistrict oersfoort, waartoe deze Gemeente behoort Öat op dien dag, van des voormiddags negen des namiddags vier uren, ter Secretarie bij n Burgemeester der gemeente Amersfoort fofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen wor- n ingeleverd OPGAVEN VAN CAINDIPATEN i bedoeld in artikel 51 der Kieswet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de 6rletters en de woonplaats van den candi- at en onder teek end zijn door ten minste veer- kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze kiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden ■soonlijk door één of meer der personen, die opgave hebben onderteekend. De candidaat n daarbij tegenwoordig zijn. Van de inleve- )g wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. (Formulieren voor de opgaven bovenvermeld in ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos rkrijgbaar, van den 24. Mei 1905 tot en met n dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinne- ttg artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt (Hij. die eene opgave, als bedoeld in artikel i inlevert, wetende dat ziji voorzien is van indteekeningen van personen, die niet bevoegd n tot deelneming aan do verkiezin,g waar- lor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die indteekeningen geen voldoend aantal voor me wettige opgave zou overblijven, wordt ge kaft met gevangenisstraf van ten hoogste drie aanden of eene geldboete van ten hoogste jnderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hiji, die, wa mde dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan verkiezing, een© voor die verkiezing ter in hering bestemd© opgave, als bedoeld bij arti- }1 51, heeft onderteekend. Amersfoort, den 23. Mei 1905. De Burgemeester voornoemd, W1TUTIE1RS. Politiek Overzicht Fransch Indo-China. Door den loop, dien de oorlog bus sollen iusland en Japa^n genomen heeft, is de aan hebt nu meer dan gewoonlijjk gevestigd op cdo-Ohina, het Fransche koloniale gebied 0 Acfhter-Inddë. De aandadht van -de bui- emwereld is gevestigd op de kuststrook, die Russische vloot tot ergernis van Japan n tot benauwdheid van Frankrijk heeft ge- lruikt als plaats, om zich van het tot voort- efcting der reis benoodigde te voorzien, en n Frankrijk zelf ds in sommige kringen be- prgdhead gewekt wegens de veiligheid van bare „parel" der Fransohe koloniale bez ittingen. 1 Uit de beraadslagingen, die in het vorige aar door den kolonialen raad van Indo- ühina te Hanoi zijn gevoerd over de vast- telling van de begrooting voor het loopende lienstjaar, kan men een vrij volledigen in- truk krijgen van-den toestand der kolonie, (ooals de regeering dien opvat. Wel zijn de njfers der begrooting niet ongunstig ten ge volge vian de groote vruohtbaarheid van het and en de aeer voorzichtige financieel© po litiek van de regeering, maar in alle be lt uurstaikken heeft men tooh te kampen met (ene groote sohaarsohte van geldmiddelen. ironder hebben landbouw en handel even te lijden als de mijnbouw, de rechts pleging, leger en vloot en het onderwijs, waarvoor slechts 1 percent van de uitgaven kan worden besteed. Zooals in vele andere koloniale staten, ontbreken ook in Indo- China de geldmiddelen om de natuurscbat- ten goed te exploiteeren. Daarentegen stelt het klimaat de kostbare inrichtingen ten be hoeve van verkeer, handel en bedrijf aan groote sohade bloot en werkt de diepe klove, die tussehen de blanke kolonisten en de in boorlingen bestaat, de ontwikkeling van de kolonie niet in de hand. Deze nadeelen zou het Fransche koloniale bestuur intusschen op detn duur wel kunnen overwinnen, als zich geene omstandigheden voordoen, die een storenden invloed uitoefe nen. Zulk eene storende omstandigheid is nu edhter de Riussisoh-Japansche oorlog. Reeds in het vorige jiaar kfwaim in de beraadslagin gen van den kolonialen raad de vrees aan den dag voor den nadeeligien invloed der Janansche overwinningen op de bevolking. De gouverneur-generaal gaf wel is waar hier over geruststellende verzekeringen, maar me.i achtte het todh geraden den invoer van Japansche en Chineesohe bladen en van pla ten, die den oorlog tot onderwerp bobben, te verbieden. Ook in de Kamer van afge vaardigden van het moederland maakte de vertegenwoordiger van de kolonie, de heer Delende, zich tot bet orgaan van die be zorgdheid. Hij legde een door hem samenge steld plan over tot verdediging van de ko lonie. Nog een ander plan daarvan werd in gediend. Beide plannen stemmen hierin over een, dat de tot dusver genomen maatrege len tot beveiliging van Indo-China tegen binnen- en buitenlandsohe vijanden onvol doende zijn, en dat hiertoe onvoorwaarde lijk de steun van het moederland noodig is. En het- zijn aanzienlijke sommen, die daar voor worden verlangdin bet plan van De loncle worden de kosten van permanente versterkingen geraamd op 110 mdllioen, die van mobiele verdediginigsinricbtingen op 70 millioen, die van het inrichten van mari tieme bases in de Along baai, in Kamranh, Port Dayot en Poaloe Condor op 80 millioen francs. Toen het lang gerekte verblijf van de Russische vloot in de wateren van Mada gascar de Jaipansche bevolking in booze stem ming bracht en Engelseke bladen wisten te berichten van een plan voor een veldtocht tegen Indo-China, dat de Japansche gene rale staf had gereed gemaakt, schijnt ook in de Fransche regeeringskringen de bezorgd heid te zijn toegenomen, ofschoon in de Japansche pers het bericht als een onzin nige hersenschim werd gekenschetst. Er werd eene commissie van vijf leden door de regeering uitgezonden, die de opdracht kreeg de kwestie der verdediging van de kolonie te onderzoeken. Als militair deskundige maakte generaal Voyron, die den veldtocht in China heeft meegemaakt, deel uit van deze commiss'e. Do troepenmacht, die de Fransohe regee ring in bet uitgestrekte gebied van deze ko lonie tot hare beschikking beeft, beeft on geveer de sterkte van een legerkorps, ver deeld in twee divisiën, elk van twee briga des, bestaande uit een regiment Europeanen en een regiment inLandsche troepen. Verder behoor en daartoe de noodige kawallerie en artillerie en een ruim contingent technische troepen. In de inlandsdbe troepen stelde men lang groot vertrouwenrij toonden eene zoo groote volgzaamheid tegenover hunne Europeesclie aanvoerders, dat men hen „les doux tirailleurs" (de zachte scherpschutters) noemde. In het laatst van 1894 hebben deze „doux tirailleurs" op sommige plaatsen min der aangename eigenschappen aan den dag gelegd, o. a .in Namdienh, waar rij hunne superieuren met steenworpen verjoegen en de hoofdwacht bedreigden, zoodat het ge- heele overige garnizoen tegen hen te wa pen moest worden geroepen. Ook over de tucht van de Europeesohe regimenten, het vreemden-legioen en de marine-infanterïe heeft men wel eens slechte noten hooren kraken. Daarbij komen nog de karakter eigenschappen van de Annamieten en Ton- kineeeen ;n aanmerking, hunne onbetwist bare dapperheid en volharding, hun sterk ontwikkeld nationaal gevoel en hunne giave om hunne ware gevoelens onder den dek mantel van slaafsölie onderworpenheid te verbergen. Dit alles maakt, dat het koloniale gebied in Indo-China voor de Fransohen wel een kostbaar berit is, maar toch ook een bezit, dat huil niet geringe zorg baart. Duitschland. Wiesbaden, 2b Mei. De Keizer en de Kei zerin deden heden een uitstapje naar Bie- brich. De Keizer reed in een automobiel, de Keizerin in. een gesloten rijtuig. Het keizer lijke paar deed ook eene wandeling in den tuin van het paleis. Frankrijk» Die socialistische afgevaardigde Górault- Rickard heeft een amendement ingediend; op het ontwerp tot scheiding van Kerk en Staat, waarbij de vier wettelijk erkende feestdagen, die op werkdagen vallen, burgerlijke bena mingen zouden krijgen. Do voorsteller wil den Hemelvaartsdag noemen Bloemenfee&t, Maria Hemelvaart (15 Aug.) Oogstfeest, Allerheili gen Herinneringsfeest, en Kestmis Familie feest. De minister Bienvenu-Martin heeft het amendement overgenomen. Ondanks het votum van de Kamer, waarbij de houding van de regeering tegenover do stakende politie-agenten t© Lyon werd goed gekeurd, besloten: de stakers eerst te zullen volharden in de staking, totdat rij de ver zekering zouden ontvangen, dat er voor hun ouden dag zou worden gezorgd en dat zij' na de hervatting van den dienst geen straf zou den ontvangen wegens het gebeurde. Later hebben zij zich echter bedacht en besloten, in 't vertrouwen op de toegevendheid van de regeering, den dienst te hervatten. Te oordeelen naar do verklaringen van eenige officieuse tyladen, denkt het ministerie er aan, een wetsontwerp in te dienen tot het verleenen van amnestie aan de indertijd door den Senaat als hoog gerechtshof wegens sa menspanning tegen d© republiek veroordeel den, van wie de straftijd nog niet verstreken is. Aan Paul Déroulède, Buffet en de Lur Saluces zou dus de straf van verbanning met de daaraan verbonden redhtsgevolgen voor de rest van hun straftijd kwijtgescholden wor den. Deze maatregel, waartegen de kabinetten Waldeek-Rousseau en Combes zich steeds hebben verzet, schijnt nu geen oppositie van beteekenis te zullen vinden. Noorwegen. Het lagthing heeft met algemeen© stem men de wet tot instelling van een eigen con sul ai ren dienst aangenomen. Oostenrijk. Weenen, 2Jf Mei. Graaf Andrassy he:ft den Keizer het coalitie-program voor de vorming van een kabinet uiteengezet. De toestand is echter onveranderd. Graaf Tisza blijft met de waarneming der regeeringszaken ad in terim belast. Rusland. Het genootschap van het Roode Kruis heeft zijne raming van uitgaven over Mei 1905 openbaar gemaakt. Daaruit blijikt, dat er 734,959 roebels noodig is. De totale kosten van bet Roode kruis sedert het begin van den oorlog hebben ruim 11 millioen roebel bedragen, ongerekend de door den Russischen adel geschonken bedragen, waarbij belangrijke verduisteringen rijn voorgekomen. Bakoe2Jt Mei. (Petersburgsch Telegraaf- agentschap). Gm dne uur hedennamiddag is de gouverneur prins Makasehidze door een bom gedood. Ook een kozakken-afficier, die juist voorbij kwam, werd gedood; de koet sier van den jrrins werd gewond. Warschau, 2J, Mei. Omstreeks middernacht wierp een onbekende man eene bom naar het hoofd van de politie te Siedloewasser, terwijl deze gezeten) was in de Russische sociëteit Norandah. Hij werd ernstig, drie anderen licht gewond. De man, die den bom had geworpen, ontkwam. Warschau, 2b Mei. (Petersburgsch telegraaf- agentachap). Heden avond had in eenige stra ten in de nabijheid van de Marschalkowska- straat een bloedig gevecht plaats tussehen Joodsche werklieden en tot werken ongezind gepeupel, waarbij door schoten en messteken eenige personen gedood en versoheidenen ge wond werden. Het gevecht breidde zich ook uit tot andere straten en duurde tot midder nacht. Twintig stervenden werden naar de ziekenhuizen gebracht; het aantal gewonden is onbekend. De gevechten rijm ontstaan, door dat het betere deel van de Joodsche bevol king het tot werken ongezinde Joodsche ge peupel, waardoor men zich gecompromitteerd voelde, wilde uitroeien. Balkan-Staten. De mogendheden, die het Berlijnsche ver drag hebben onderteekend, besloten naar aanleiding van het bedrijf van de Grieksche benden in Macedonië en de bewezen begun stiging van deze benden door de Grieksche regeermg eene gezamenlijke nota in Athene te overhandigen om te protesteeren tegen deze met het volkenrecht strijdige handelingen en de Grieksche regeering ernstig te waar schuwen. Brltsch-IndlS. Londen, 2b Mei. De avondbladen bevatten een telegram uit Lahore van heden, dat te Mandi gedurende een onweder eenige hut ten, die als tijdelijk verblijf waren gebouwd der ten gevolge van de aardbeving gevluch te personen, door den bliksem getroffen wer den 23 personen werden gedood. Afrika. De Londenscke oorrespondent van de Matin beweert, dat de regeeringen van Frankrijk, Engeland en Italië op het punt staan een aeer belangrijke overeenkomst met betrekking tot elks belangen in Abessinië te sluiten. De overeenkomst heeft betrek king op de spoorwegplannen van de drie mogendheden en zal aan de Duitsche regee ring voorgelegd worden, om later verzet van Duitsohland te verhinderen. Frankrijk zou hij deae overeenkomst goed weg komen, want de spoorweg van Djilboeti naar Addis-Ababa zou geheel in Fransdhe handen blijven. Eenigen tijd geleden werd door negus Menelik de concessie van de Fransohe maatschappij voor den aanlog van dezen spoorweg ingetrokken, maar de negus is thans overtuigd, dat in overleg met Italië en Engeland deze lijn Fransch moet blijven. De oorlog in Ooet-Azië. Van den oorlog rijn de volgende berichte* Petersburg, 2b Mei. Generaal Linewitscli seint van gisteren: Toen den 21en eene af- deeling oprukte tegen het station Tsjant'foe, werd zij door vijandelijk geweervuur uit loopgraven op de hoogten ten noorden van het station begroet. Toen de af deeling tot den aanval overging, ontruimden de Japan ners de loopgraven. Manilla, 25 Mei. Het gerucht loopt, dat de Russische en Japansche eekaders eene ontmoeting gehad hebben ten zuiden van Formosa. De Japanners zouden geslagen rijn. Het Amerikaansche ministerie van marine verklaart niets te weten van de bedoeling van Rodjestwensky om kolen te laden *n de Amerikaansche wateren, bij Luzon. In ieder geval zou de regeering stipte onzijdigheid in acht nemende Russen zullen slechts zooveel kolen kunnen krijgen als rij noodig hebben om Wladiwostok te bereiken. De Amerikaansche vloot in de Filippijnen bestaat uit vier pantserschepen, voorts uit kruisers en itorpedobootenzij lag laatstelijk te Cavite. Petersburg2b Mei. Het Peterdburgpdhe Telegraafagentscihap deelt mede, dat het be richt van de Daily Telegraph, dat de spoor wegverbinding met Wladiwostok is verbro ken, geheel ongegrond is. Admiraal Birilew is nu tot opperbevelheb ber van de Russische vloot in den Groeten ocea«r benoemd, maar daarmede is het raad sel van Rodjestwensky nog volstrekt niet op gelost. Birilew vertrekt heden naar Wladiwo stok, de plaats van zijne nieuwe bestemming. Daar kan liij, over veertien dagen of drie weken aangekomen zijn. Men schijnt dus in Petersburg te verwachten, dat de vloot tegen dien tijd de haven vau "ladiwostok zxl heb ben bereikt. Al is de terugroeping van Rodjestwensky niet tegelijk uit Petersburg met de benoe ming van Birilew bericht, die benoeming komt toch hierop neer, dat zijne plaats nu door een ander is bezet. Over de redenen, die daartoe hebben geleid, blijven zeer uiteen- loopende geruchten rondgaan. De correspon dent van de Times te Petersburg, die het eerst heeft bericht, dat Rodjestwensky aan eene leveraandoening leed, komt nu daarop e nigsrins terug, op gezag van mededeelin gen van een officier van den marinestaf. Hij zegt nu, dat de admiraal tijdens zijn verblijf bij Madagascar slechts twee dagen ziek is geweest. Intusschen was het zenuwgestel van den admiraal reeds, toen hij uit Lubau ver trok, zeer geschokt, en het is zeer waarschijn lijk, dat dit nu tot oene crisis gekomen is, ofschoon men in Petersburg hoopt,dat het den admiraal zal gelukken 't zoo lang uit te houden, totdat hij zijne vloot naar Wladiwo stok zal hebben gebracht. Daarmee zou zijne taak ten einde zijn, en dan zou Rodjest wensky terugkeeren op zijn post te Peters-* burg, dien hij slechts voorloopig lieoft ver laten. Zijne zending zal met zijne komst te Wladiwostok eindigen, want hij is veel te zenuwachtig, om daar met de vesting- tn i Roman can MORITZ VON REICHENBACH. Naast den dooden man lag rijn arme vrouw neergeknield op den grond, iu doffe wanhoop haar handen wringend, zonder zelfs te klagen of te schreien en schier wezenloos van den vreesdij ken slag, die haar getroffen had. „Vergeet niet, dat ge in mij een vriendin hebt," zeido de prinses met zachte stem, be moedigend haar hand leggend op den schou der der zoo zwaar beproefde vrouw. Mevrouw von Lewoskv zag op, en einde lijk dan toch braken de tranen, die iemand bij het diepste leed zooveel goed kunnen doen, overvloediglijk los. Snikkend bedekte zij 't gelaat met de beide handen. Inmiddels had Friedrich met een paar be hulpzame mannen den doode opgericht en hem op de sofa neergelegd. De prinses kwam naderbij. „Hoop bestaat er niet meer," sprak rij zacht, terwijl zijl op het strakke gelaat staar de, „maar er moet tooh om een dokter ge stuurd worden." Zij wendde zich tot een der oprichters, die J Friedrich geholpen had. „Ga uw vrouw roepen," zeide zij, „me vrouw von Lewosky moet de hulp van een vrouw hebben en dc uwkï is zacht en voorko mend. Haar bijzijn zal die arme mevrouw von Lewosky goed doen." De opzichter ging heen om aan het ver langen der prinses te voldoen en deze, zich wederom tot de treurende weduwe wendend, drukte haar hartelijk de hand. „Och, prinses, 't is ook zoo ontzettend 1" jammerde de vrouw. „Een ongeluk komt nooit alleen, dat wist ik wel, maar dat hij 't zich zóó zou aantrekken Tranen verstik ten 't geluid barer stem. „Kunt ge dan nagaan, hoe bij er toe kwam?" vroeg de prinses. Het duurde een heele poos eer mevrouw von Lewosky in staat was iets te antwoor den. Toen fluisterde zij zacht, alleen voor de prinses verstaanbaar „Onze zoon, onze Felix, moest rijn ontslag nemen en hij was onze trots, onze eenige troost „Uw zoon was immers officier bij de hu zaren?" „Ja, ja, en hij had schulden gemaakt, die wij niet meer betalen konden." „Maar waarom u dan niet tot mij ge- Wend? Ja, 'tis waar, dat helpt niet meer en denkt ge nu, dat het verdriet daarover uw armen man zóó tot vertwijfeling heeft gebracht De vrouw wierp rioh Weder op de knieën, nu met het bovenlijf over den doode heen. „Ja, ja, in vertwijfeling heeft hij: het. ge daan. God zal hem wel genadig wezen!" Diep bewogen wendde de prinses zich van dit tooneel zoo vol jammer af. „Hier ligt een brief voor uw hoogheid," zeide Friedrich, wijzend op 't couvert, dat op de tafel lag en dat nog door niemand scheen I opgemerkt te zijn. De prinses zag naar de brief. Ja, dat was haar adres, met de haar zioo welbekende hand van den pachter geschreven. Haastig nam rij den brief op, doch op 't zelfde oogenblik kwam do vrouw, die zij had laten roepen binnen, en de prinses gaf naar eenige bevelen, ten einde in dit huis van wanhoop orde op de zaken te stellen. Toen trok zij zich met den brief van den doode in een zijvertrek terug. „Als mijn bijzijn bier noodig mocht wor den, roep mij dan onmiddellijk," zeide zij nog onder het heengaan tot Friedrich. waar op zijl de deur achter zioh toe trok. De inhoud van den brief luidde, na enkele inleidende woorden, waarmede hij een be roep deed op de goedheid der prinses en haar bad om de verlegenheid, waarin zijn plotse linge dood haar gewis zou brengen, toch te willen vergeven, als volgt: „Het is een moeilijke, zeer moeilijke biecht, die ik u heb te doen, en voor mij be stond er geen andere uitkomst meer dan de dood' Ik ben eerloos geworden, want ik heb de hand uitgestoken naar t. eigendom van anderen, daar ik een gedeelte van 'tgoed, dat niet van do hand mocht worden gedaan, zonder voorkennis of medeweten van uw hoogheid heb verkocht om mot de opbrengst daarvan de schulden van mijn zoon te kun nen betalen. Toon ik zoo verkeerd handelde, had ik Wel het plan om langzamerhand alles weder in 'tgereede te brengen, maar ik kwam al ras tot de overtuiging, dat mij zulks onder de eenmaal bestaande omstan digheden letterlijk onmogelijk zou zijn. Met een niet genoeg te 'betreuren zwakheid had ik er in toegestemd, dat mijn jongen een loopbaan volgde, die, "bij' al den glans en al de voorrechten daaraan verbonden, voor een levenslustig jongmensch ook meer verzoe kingen heeft dan elke andere. Voor die ver zoekingen is mijn zoon bezweken en ik o, ik beken het met diepe schaamte heb mij niet genoog tegen zijn lichtzinnigheid ver zet; want telkens en telkens weer betaalde ik zijn zoogenaamde eereschulden, en toen eigen middelen te kort 9choten, heb ik mij vergrepen aan het eigendom van anderen. Toch had ik misschien nog den moed en de wilskracht gehad om mij er boven op te hou den, zoo niet de laatste en zwaarste slag al mijn veerkracht verbroken had! Mijn jongen is gedwongen geworden rijn ontslag te ne men, omdat hij, in spijt van alle opofferin gen van mijn kant, toch niet in staat was aan rijn laatste geldelijke verplichtingen te voldoen, en mijn broeder mijn pen wei gert bijna om mij tot een verrader te maken, maar het moet gezegd worden, en zonder mijn beschuldiging zou uw hoogheid het toch spoedig genoeg te weten komen mixn broeder heeft zich, zijne oude liefhebberijen voor wedrennen, enz. volgend, zoodanig in geldelijke moeilijkheden verward, dat hij mij dezen morgen om een groote soon geld vroeg, daar hij in rijn kas, die hij met uw hoogheid verrekenen moest, een enorm ,,te kort" heeft. Ik heb geweigerd, ik kon niet anders, al had ik ook anders gewild. Ik heb slecht, zeer slecht gehandeld, ik weet het wel, maar voor niets ter wereld had ifc nog slechter willen worden dan ik reeds was. Wat mijn broeder betreft, als gij' deze regelen leest, zal hij reeds op weg zijn naar de grenzen. O, laat hem niet achtervolgen, prinses! Laat hij alleen het be wustzijn van zijn zwaar vergrijp tegenover u in het eenzame, vreugdelooze leven, dat hem nog rest, met rich blijven omdragen. Het ge luk onzer familie is vernietigd en helaas door eigen schuld. Maar ik smeek 't u, hoogheid, geef onzen naam niet aan de openbare schande prijs! Ik zelf kan, geschandvlekt als ik ben, niet langer leven, maar wees, ik bid het u, genad'g voor de overblijvende© 1 Laat mijn dood het zoenoffer rijn voor wat wij beiden u misdeden, mijn broeder eau ik, en wees barm hartig voor een stervendeIk hoop op uw ge nade, geliïk ik op de genade en de barmhar tigheid hiernamaals vertrouw!" Het papier ontzonk aan do hand der prin ses. Dat was het dus geweest, wat dien man in ziju wanhoop naar 't pistool had doen grijpen Bedrogen was rij, opgelicht en bedrogen door de .twee menschen, in wie zij zulk een groot vertrouwen had gesteld, die zijl meer dan nemand anders vol van plichtbesef en dank baarheid had gewaand. Bedrogen:en bestolen! Het werd Mascha koud om 'thart! Verach ting en afschuw gevoelde zij voor dio twee menschen', welke op zulk een schromelijke wijzo van haar goed vertrouwen hadden mis bruik gemaakt. In haar gedachten deinsde zij terug voor den zelfmoordenaar eni spuwde zij naar den laffetn vluchteling. Daar werd de deur geopend. „Hemel. Mascha, wat is dat ontzettendEn verbeeld u. zoo ter loops maar werd het mij verteld! N'emand scheen 'tin de gedachten te zijn gekomen, hot m met eon beetje om zichtigheid mee te doelen. Ik bon zoo vrecse- iijk geschrokken! Ik kon haast niet vooruit komen, zoo beefde ik!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1