3 zoek te stellen in handen van eene com missie, tot leden waarvan worden benoemd de heeren van Eek, Tromp van Holst en van Kalken. 10. Voorstel van B. én W. betreffende het geven van privaatlessen door mej. J. C. van der Schroeff, met adviezen. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, niet om iets tegen het voorstel van B en W. te zeggen heb ik het woord ge vraagd, maar om B. en W. te vragen of van hen een voorstel kan worden verwacht tot wijziging van de verordening, zoodat de raad zich in 't vervolg niet meer met verzoeken tot het geven van privaatlessen zal behoeven be zig te houden. Het komt mij voor te zijn be neden de waardigheid van de betrokken leer aren en ook van den raad, Wanneer de raad zich met dergelijke zaken bemoeit. Als wij zulk een voorstel niet van B. en W. krijgen, dan ben ik bereid het zelf in te dienen. De Voorzitter. Het doet mij genoe gen, dat de heer Gerritsen deze zaak ter sprake brengt. Ik kan mededeelen, dat bij B en W. reeds het voornemen bestond tot indiening van een voorstel, om voortaan de beslissing over dergelijke verzoeken aan B. en W. over te laten. Ik hoop in de volgende vergadering een voorstel in dien geest in te brengen. De heer Gerritsen. Ik dank u zeer. Wordt z. h. o. conform het advies beslo ten 11 Voorstel van B. en W. betreffende het geven van privaatlessen door dr. H. J. Reynders, met adviezen. Wordt z. h. o. conform het advies beslo ten. 12. Voorstel van B. en W. betreffende toe lating van een meisje tot het admissie-exa- men voor het gymnasium. Wordt z. h. o. conform het advies beslo ten. 13. Benoeming van een secretaris-penning meester van het Burgerweeshuis. De aanbeveling lu dt: L. A. baron van Ittersum, commies ter secretarie, en J. Heyli- gera Jr., boekhouder. Do heer Heyligers verlaat de vergadering. De Voorzitter verzoekt de heeren Visser en Gerritsen als stemopnemera te fungeo- ren Benoemd wordt L. A. baron van Ittersum met 9 stemmen. De Voorzitter betuigt dank aan de stem- optemera voor de genomen moeite. De Voorzitter sluit de openbare vergade ring en verandert de zitting in eene met ge sloten deuren. Stoomdrukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 7