347, 3de Jaargang Dinsdag 20 Juni 1905. "BUITENLAND. BINNENLAND." ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C<>. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer- U.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eem» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I Juli a. 8. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenKOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving, AFSLUITING WEG. 'Burgemeester en Wethouders van Amers foort. brengen ter algemeene kennis, dat de A r n h e m s c h e weg tusschen de toegangen naar de Beukenlaan en de Lange Bergstraat van den 20. tot en met den 28. Juni 1905 zal a fig e s l o te'n ziijn voor rij- en voertuigen. Amersfoort, 19 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WULJTEERS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUUS. 1.-8. Politiek Overzicht De Marokko-conferentie. De reconstructie van het Fransche kabi net, die door het ontslag van Dclcassó noo- dig was geworden, heeft naar bes'ag geku- geude minister-preside ut Rouvier heeft zich voor goed belast met de portefeuille van buitenlandsche zaken en tot zij no vervan ging is als minister van financiën benoemd de vioe-staatssecretaris van dat departement Morion. Het werd tijd, dat die zaak haar be&lag kreeg, want de onzekerheid, die heerschte over de aanvulling van het kabi- not, verwekte in het laatst der vorige week eene zenuwachtige stemming op de beurs en ook in de beide Kamers, zelfs in den meesal zeer kalmen senaat. Over de stemming, die verleden Vrijdag te Parijs heerschte, schreef de correspondent van de Vossische Ztg. „Men achtte den vrede ernstig bedreigd en herhaalde algemeen, dat het Duitschland niet te doen was om Marokko, maar hierom, dat Frankrijk zich zou losmaken van Enge land en zich zou aansluiten bij eene conti nentale groepeering tegen Engeland. Zoo- a.ls altijd in tijden van opgewondenheid, gin gen er talrijke geruchten rond, waarvan juist de onzinnigsteu het meest geloofd en verspreid werden. Men beweerde, dat de Czaar zich tot vredespreliminaires had1 laten vinden na de ontvangst van een lang telegram uit Ber lijn van grootvorst Michael, dat hem een gesprek met Keizer Wilhelm overbracht. Men wilde weten, dat president Loubet, dien men mede verantwoordelijk wilde stellen voor de politiek van Delcassé, dacht aan af treden. De onder leiding van Combes staan de groep senatoren besloot, van Rouvier in lichtingen te erlangen over den staat van za ken. Des avonds werd het wat kahner op het bericht, dat Keizer Wilhelm weldra op de Hahenzollern scheep zou gaan voor een zeetochtje. Men zag daarin eene aanwijzing, dat de Keizer geen verwikkelingen voorzag. Sommige parlementaire intriganten trokken partij van de algemeene opgewondenheid, om. achter de coulissen een veldtocht tegen het ministerie op touw te zetten zij zien er geen been in, ten hunne bate den kritieken toestand door het uitlokken van eene kabi netscrisis nog kritieker te maken." Wanneer er pogingen zijn aangewend om eene kabinetscrisis uit te lokken, dan zijn die mislukt, want de definitieve bezetting van do portefeuille van buiten landsche za ken en van financiën duidt aan, dat er aan eene crisis voor 't oogenblilc niet te denken valt. Onder leiding van den minister-presi dent Rouvier za! Frankrijk in zijne buiten landsche politiek do nieuwe banen inslaan, die door de veranderde politieke omstandig heden gevorderd worden Wat de zaken in Marokko betreft, gaat de voorbereidende arbeid daartoe langzaam, maar gestadig zijn gang. Van de meesten der betrokken staten is de mededeeling ingeko men. dat zij bereid zijn deel te nemen aan de door den sultan van Marokko voorgestelde conferentie. Oostenrijk en Ita lië hebben in dien zin geantwoord, de eene staat onvoorwaardelijk, de andere met het voorbehoud, dat nog anderen het zullen doen. President Roosevelt heeft, na verschillende gesprekken met den Duitschen gezant te heb ben gehad, verklaard, dat zijne regeerin'g op de conference zal komen. In de Spaansche regeeringskringen is men van oordeel, dat Spanje niet zal antwoorden, alvorens de be slissing van Frankrijk te kennen. Dat zelfde zal ook wel met Engeland het geval zijn. Maar op den duur zal Frankrijk zich moeie- lijk aan de deelneming aan deze conferentie kunnen onttrekken. Over den stand van de kwestie op dit oogenblik, wordt in de Temps het volgende medegedeeld Het terrein, waarop do onderhandeling wordt gevoerd, wordt eenerzijds bepaald door den aandrang van Duitsohland om het be ginsel van de oonferentie door Frankrijk te doen aanvaarden, en anderzijds door den aan drang van Frankrijk, om door Duitschland een acooord te doen aannemen, voorafgaande aan het bijeenkomen van do conferentie. Bei den hebben tot dusver hun standpunt ge handhaafd maar in zijn laatste onderhoud met minister Rouvier heeft de Duitsche ge zant officieus de inzichten van zijne regeering omtrent verschillende punten, die het fond van de zaak betreffen, medegedeeld. Het is waarschijnlijk, dat deze gesprekken zullen eindigen met tot een accoord te komen, maar thans is dat nog niet verkregen. Er is ont spanning, maar geen overeenstemming. Wat de Engelsche regeering betreft, kan de zegsman van de Temps mededeelen, dat het den 8en Juni door den gezant Lowther aan Ben Slima, den vertegenwoordiger van den sultan, gegeven antwoord niet het besliste ka rakter, dat men er aan heeft toegekend, gehad heeft; er is geen eigenlijk gezegde weigering geweest, maar slechts eene waarschuwing tegen een© politiek, die door Engeland ver keerd werd geaefht. De Engelsche regeering is besloten zich te houden aan art. 9 van de verklaring van 8 April 1904, waarbij de beide regeeringen elkaar wederzijds hun steun toe zeggen bij de regeling van de zaken in Ma rokko. Indien het komt tot eene conferen tie, dan zal Engeland daar verschijnen naast Frankrijk. Duitschland. Hamburg, 19 Juni. Het op de Berlijnsche beurs verspreid© gerucht, dat in de haven van Hamburg een geval van pest- zou ziju voorgekomen, is ongegrond. Frankrijk: Uit de omgeving van den minister-president Rouvier verneemt do Frankf. Ztg., dat daar de indruk bestaat, dat Frankrijk de confe rentie betreffende Marokko terstond zou aan nemen, waanneer er niet op Engeland moest worden gelet. Men denkt misschien aan een uitweg in deze richting, dat Frankrijk :n overleg met Engeland en Spanje eene Marok ko-conferentie zou kunnen oproepen, waar door de uitnoodiging van den sultan ter zijde gesteld werd en de conferentie irai een ander land zou kunnen bijeenkomen dan Marokko. Als plaats van samenkomst zou dan Madrid in de eerste plaats in aanmerking komen. Eenige senatoren, die door Rouvier ontvan gen werden, kregen den indruk, dat de ver standhouding met Duitschland met de nieuwe audiëntie, die Zaterdag de Duitsche gezant prins Radolin had, op den goeden weg is ge leid Frankrijk hoopt Duikschlands wenschen met betrekking tot Marokko te kummen be vredigen. zonder de vriendschap met Enge land op te zeggen. Noorwegen. Christiania, 19 Juni. Do Storthing stelde heden nam ïddag het antwoord vast op den brief van koning Oscar aan den Storthing en het volk van Noorwegen. Dit antwoord zal morgenvoormiddag bekend 'gemaakt wor den. Italië. Rome, 10 Juni. In antwoord op eene inter pellatie in de Kamer, verklaarde minister Fortis, dart de Italiaansche regeering, zonder openlijk het initiatief tot bevordering van den vrede te hebben genomen, toch niet in gebreke was gebleven om handelend op te treden ter bemiddeling tusschen Rusland en Japan. Een voorstel in dien geest was aan de buitealandsche gezanten gezonden. Rome, 19 Juni. De heden bekend gemaakte encycliek van den paus aan de Italiaansche bisschoppen heeft tot onderwerp de actie van de katholieke christendemocraten en de gees telijkheid. De paus moedigt daarin de sociale volksinstellinigen aan en noodigt de katholie ken uit deel te nemen aa.n het openbare, po litieke leven. De kerk heeft getoond, dat zij weet zich aan te passen aan de eischen van het burgerlijke leven. De katholieken, die deelnemen aan do economische vereenigingen en het openbare bestuur, moeten echter steeds blijven gehoorzamen aan liet geestelijke ge zag, onder behoud van hunne vrijheid, waar het wereldlijke elangen betreft. De paus laakt degenen, die deze aanwijzing niet- volgen en noodigt de geestelijkheid uit zich te hou den buiten den partijstrijd. Spanje. President Loubet zal in October naar Ma drid komen om het bezoek van den Koning te beantwoorden. De minister van bui ten landsche zaken, die de reis van den Koning in het buitenland heeft meegemaakt, verklaarde aan een dag bladschrijver, dat alle geruchten van huwe lijksplannen van den Koning zuivere pro ducten der fantasie zijn. Madrid, 19 Juni. De president van den ministerraad verklaarde gisteren, dat de toe stand onhoudbaar was. Het ministerie had besloten de kabinetsquaestie te stellen, zoo dra Linares de omstandigheden van de December-crisis in den Senaat ntvouwd had. De toestand zou aarschijnliik heden eeu ontknooping vinden in een Kamer-orrtbin- ding. Madrid, 19 Juni. In antwoord op eene interpellatie van den liberaal Gulion in den Senaat, zeide de minister van justitie, dat de crisis in December het gevolg was geweest van gebrek aan overeenstemming tusschen de Kroon en Maura. Het ministerie is vast besloten zich te verdedigen. De vertraging van de bijeeuroeping der Cortes kwam voort uit den tijd, die was besteed aan het bestu- deeren van hervormingsplannen. De. begroo ting van 1906 is zonder waarde, omdat .re van 19C4 daarvoor in de plaats werd gesteld. De regeering wacht zonder vrees de beslissing van het parlement af. Madrid, 20 Juni. De bladen berieden, dat de gouverneur van de bank zijn ontslag ge nomen heeft, om vrijheid te hebben deel te nemen aan de politieke debatten. Hongarije. Budapest, 19 Juni. Het Staatsblad publi ceert heden een brief van den Koning aan Tisza, waarin de ministers van hunne func- tiën ontheven worden, en hun dank wordt betuigd vcor de bewezen diensten. Het nieuwe ministerie is samengesteld volgens de lijst, die reeds is medegedeeld. Alleen de minister voor Croatie is nog niet aangewezen. De Koning richtte tot Tejervary een brief, waarin hij ziju leedwezen uitspreekt, geen ministerie ta hebben kunnen vormen uit de meerderheid, welke geen programma aan bood, dat hem veroorloofde zonder bezorgd heid het lot des volks daaraan toe te ver trouwen. De Koning kon zich vereenigen met de plannen der meerderheid, ten aanzien vau het binnenlandsche bestuur, dooh niet met de eischen betreffende het leger. De Koning rekent op Tejervary, om op een compromis met de meerderheid aan te sturen. Rusland. Peterslmrg, 19 Juni. (Petersburgsch tele- graafagentschap). Heden namiddag ontving de Czaar in het Alexandrapaleis in Peterhof eene deputatie van het Zemstwo-congres te Moskou, benevens den burgemeester eu de vertegenwoordigers van Petersburg. De af gevaardigden van het congres waren de hee- ren PetroenkewitschRoditschewprins Tsjakowsky, prins Dolgoroekow, prins Lwow, Kowalewsky, Nowosilzew, prins Troebetzkoi, Golowin, met graaf Heyden aan het hoofd. De afgevaardigden van Petersburg zijn baron Kor ff, Nikitin en Fedorow. Prins Troebeczkoi hield eene lange rede, waarin hij den treurigen toestand uiteenzette, waarin Rusland verkeert en waardoor de Zemstwo's waren genoopt zich rechtstreeks tot den Czaar te wenden. De rede van prins Troe betzkoi, die eeu half uur duurde, maakte een diepen indruk op den Czaar. Daarna sprak Fedorow als vertegenwoordiger van Petersburg. De Keizer antwoordde uitvoerig. Hij be tuigde zijn leedwezen over de ontzaglijke offers, die de oorlog geëischt had, vooral over de laatste nederlaag. De Czaar eindigde met de woordenIk dank u, mijne heeren, voor de gevoelens, waaraan gij zooeven u;ting hebt gegeven. Ik geloof aan uwen wensch, om de staatsorde op nieuwe grondslagen te vestigen. Mijn keizerlijke wil om eene nationale vergade ring bijeen te roepen staat onwrikbaar vast. Dag aan dag draag ik zorg, dat mijn wil zal worden ten uitvoer gelegd, dat kunt gij reeds thans aan de bewoners van het land en de steden mededeelen. Gij zult mij bij dit nieuwe werk ondersteunen. De nationale vergadering zal de vroegere eendracht tus schen den Czaar en het volk van Rusland herstellenzij zal het fondament vormen van eene staatsorde, die op nationale, Russische beginselen zal rusten. Do afgevaardigden hebben van de ont vangst oen goeden indruk ontvangen. Ook de Czaar was bevredigd. Petersburg, 19 Juni. In Krasnoje-Selo wa ren den loen Juni eenige honderden officie ren bijeengekomen, om te beraadslagen over de positie, die het leger den laatsten tijd in de maatschappij inneemt. Gedurende de be raadslaging verscheen generaal Rohbinser, adjunct van grootvorst Wladimir, den op perbevelhebber van Het militaire district Petersburg, en eischte onmiddellijk slu'ting van de vergadering, die z. i. ondoelmatig was. Hierop trad een groep officieren naar voren, die verklaarden dat zij allen trouwe onderdanen van den Czaar waren, maar niet langer de rol van politiesoldaten konden spe len, d'"e hun sinds eenige maanden was op gedrongen. Deze rol scheidde hen geheel en al van de maatschappijn tegenover welke zij een soort beulsrol vervulden. Generaal Rehb'nser verlangde desniettemin de slui ting der vergadering onder belofte, binnen kort eene wettige vergadering te zullen bij eenroepen. Petersburg19 Juni. De bladen berichten, dat de minister van binnenlandsche zaken terstond nadat de behandeling van zijn plan van eene volksvertegenwoordiging is vol tooid, zijn ambt zal neerleggen. In de provincie zijn verscheidene liberale ambtenaren uit den tijd van Swiatopolk- Mirsky door bekende reactionairen vervan gen. Petersburg, 19 Juni. Uit do voorloopige kasopgaven, die aan het departement van financiën ontvangen zijn van de daaronder re-ssor toe rende kassen en van buitenlandsche bankinstelrngen over de inkomsten en uit gaven van den staat in de beide eerste maanden van 1905, blijkt het volgende: Op den gewonen dienst van 1905 waren de in komsten 342,939,000 roebel, tegen 352,453,000 in het vorige jaar, dus 9,514,000 minder; de uitgaven waren 339,070,000 roebel, tegen 355,926,000 in het vorige jaar, dus 16,856,000 minder. Op den buitengewonen dienst waren de inkomsten in 1905 80,434,000 roebel, in het vorige jaar 540,000, dus meer 79,894,000. De uitgaven waren 169,362,000 roebel, in het vorige jaar 33,926,000, dus 135,436,000 meer. Balkan-Staten. Uit Sofia wordt aau de Köln. Ztg. be richt, dat in den laatsten tijd in de streek tusschen Fiorina en Kastoria bloedige ge vechten hebben plaats gehad tusschen Bul- gaarsche en Grieksohe benden, waarbij de laatsten gevoelige verliezen schijnen te heb ben geleden. Het schijnt dat de Koetzowa- lachen de zijde der Bulgaren hebben geko zen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 19 Juni. De correspondent van het Petersburgsch© telegraaf agentschap bij den staf van Linewitsdh seinde den 18en uit Godsiadan: Van onzen linkervleugel wordt bericht, dat de plaats Liaojanjewopen door de Russische kavallerie hernomeu is. Een gerucht meldt, dat den 16en om tien uur voormiddags Japansdhe kavallerie Het dorp Symiatsjen, aan den hoofdweg van Sjantafoe naar Mamiakai, bezetten. Zij kon echter de plaats, waar men over de rivier kon komen, niet bemachtigen. Om drie uur 's namiddags was Symiatsjen door drio Rus sische esoadrons hernomeude Japanners trokken af naar het zuidwesten. Volgens een telegram uit Petersburg aan de Matin, vertelt men daar dat de dusge naamde dépêche van Linewitsoh en zijne onderbevelhebbers tegen den vrede een valsch stuk is. Zonder dat de vredesbemoeiingen er merk baren invloed op uitoefenen, gaat de strijd op he:, Mandsjoerijsche oorlogstooneel zijn gang. Er is blijkbaar eene algemeene Japan- sche aanvalsibeweging in gang, die langzaam en voorzichtig, maar tevens goed voorbereid en krachtig ingeleid, zich begint te ontwik kelen. D'en Hoofdaanval heeft maarschalk Oyama gemunt tegen den linker Russischen vleugelhiji heeft kennelijk tot doel het Russische hoofdleger van de hulpmiddelen van de vesting Wladiwostok af te snijden. Maar ook op den rechter Russiscihen vleugel worden levendige flankbewegingen van de Japanners geconstateerd, die den Russischen legeraanvoerder kunnen nopen zijne vooruit- gebrachte stellingen ten westen van den spoorweg prijs te geven, maar verder, in ver band met de flank-operatiën van de Japan ners op den tegenovergestelden Russischen vleugel, zijn te beschouwen als de perste inleidende stappen tot eene omsingeling. Tegen het centrum van het Russische leger werd reeds voor eenige dagen bericht, dat aambeide zijden van den spoorweg, op den Mandarijnenweg en in parallel loopende da len ten oosten daarvan sterke voorhoeden met artTlerie in opmarsch waren. Het uit blijven van officiecle berichten van dit cen trum berint in Petersburg bezorgdheid te verwekken, te meer omdat Linewitsch den Czaar eene aanvalsbeweging in Het centrum heeft bericht in de algemeene richting op Tsjangtoefoe, waarvan het doel blijkbaar zou moeten zijn het door 't zenden van troepen naar de beide vleugels verzwakte Japansche centrum door te breken. De langzaam door komende berichten van het teruggaan der Russische voorhoede-troepen op de vleugels zii.n niet in staat de opkomende bezorgdheid uit den weg te ruimenook liet in het de partement van oorlog te Petersburg uitge drukte vertrouwen, dat Linewitsch zich zal kunnen handhaven, kan de stemming van het publiek niet Hoopvoller maken. Men staat dus weder aan den vooravond van eene nieuwe groote oorlogsgebeurtenis, wanneer niet de diplomaten de strijdende partijen nog op het laatste oogenblik in den arm vallen. Er is eohter weinig boop, dat het de diplomatie zal gelukken den groofen slag, die bezig is zich te ontwikkelen, te verhinderen. Totdat de gemachtigden voor den vrede der beide staten te Washington zijn aangekomen en 't over de eerste beslui ten, die vermoedelijk een wapenstilstand zul len betreffeu, eens zijn gewordan, zal er nog wel zóó veel tijd heengaan, dat de beslissende strijd, die in voorbereiding is, inmiddels wel zal zijn uitgevochten, wanneer althans de voorwaartsche bewegingen van de Japanners worden voortgezet in het tempo, waarin zij tot dusver zijn uitgevoerd. De kolonvloot van de Oostzeevloot, die tot Saigon was gekomen, heeft na den slag in de Zee van Japan de terugreis aanvaard. Het grootste deel van de kolenschepen is zuidwaarts gestoomd en zal als eerstvolgende haven Sabang aandoen Volgens een bericht uit Flensburg, heeft do Russische regeering voor de stoomboot Te- tartos van de Flensburgsche stoomvaartmaat schappij. die door een Russischen hulpkrui ser op de reis naar Tientsin in de Noord- Chineesche zee in den grond geboord :s, 200,000 roebel schadevergoeding 'toegestaan. De Staatscourant van Dinsdag 20 Juni 1905, bevat dë volgende Kom. besluiten: erkend en toegelaten als vice-consul van Duitschland te Menado H. Steffels; op verzoek eervol ontslagen als griffier bij. het kantongerecht te Sommelsdijik mr. J. P. de Maak; bij de R. H. B. S. te Gouda: benoemd tot leeraar dr. J. Geest, tijde lijk leeraar aan die schooltot leeraar aan die school van 1 Sept. 1905 tot 31 Aug. 1906 J W. Fr. Meegeren, tijdelijk leeraar aan die school en leeraar aan de H. B. S. met 3-jar. cursus te Den Haag; verder de heeren J. K. de Roos en J. A. W. Book, ook tijdelijke leeraren, en tot leeraresse mej. Th. J .E. van Aken, tijdelijk leeraresse aan die school Dr. Geest is gemachtigd! tot gelijktijdige waarneming van het ambt van leeraar aan het gymnasium te Gouda ©n de heer Meegeren is gemachtigd tot waarneming van het ambt aan de H. B. S. te 's Gravenhage. Zondag woonden het Koninklijke Echtpaar de voormiddag-godsdienstoefening bij in de herv. kerk te Apeldoorn, onder het gehocr van den predikant dier gemeente, ds. Van Rhijn. Naar aanleiding van den gedenkdag van Waterloo had Z.Eerw. tot tekst gekozen Ps. 77 12. De Koningin-Moeder woonde Zondag voormiddag de godsdienstoefening bij in de kerk te Eemnes-binnen, onder gehoor van ds. Wiersraa, van Amsterdam. Het gevolg van H. M. de Koningin bij het bezoek aan Leiden op Woensdag 21 dezer, zal bestaan uit Grootmeesteresse baronesse van Harden- broekhofdames baronesse van Burmamia Rengers en baronesse Schimmelpenninck v. cl. Oyegrootmeester baron Sirtema van Grovestir.s; opperstalmeester baron Ben- tinck kamerheer-ceremoniemeester jhr. v. d. Polladjudant kapitein v. Hoogstraten particuliere secretaris jhr. Van Geen; ord.- officyer baron v. Hardenbroek v. Lockhorst. Tevens zal H. M. worden vergezeld door graaf Van Bylandt, referendaris van het kabinet, terwijl zicli in het gevolg van Z. K. H. den Prins zal bevinden diens ad judant jhr. Hooft Graafland. Gisterenmiddag kwart vóór 2 uur "s de Japansche Prins met gemalin en gevolg uit Den Haag naar Apeldoorn vertrokken in een door H. M. de Koningin aangeboden exlratreiii. De gezant en de secretaris der legatie ver gezelden Z. K. H. naar het Loo. Aan het gala-diner, dat de Koningin en den Prins ter eere van het Keizerlijk Echt paar gaven, waren o.a. ook genoodigdi de mi nister van buitenlandsche zaken, verschil lende groot-officieren en leden vau het ci viele eu militair© huis van H. M. Hot vertrek naar Soestdijk in het salon - rijtuig van de Koningin-Moeder is bepaald op Woensdagochf nd ten 9 uur 49 minuten Na eeu luncit bij 13. M. de Koningin Moeder gebruikt to hebben, keert het Vorstelijk ge zelschap 's namiddags half vijf in den Haag terug. Het, g. volg van don Japanechon Prins en zijne gemalin bestaat uit: Max ITashiguchi, hofdame der Prinses Z. Ex. de heer Salto, inspecteur-generaal van de Rekenkamer van dei. KeizerY. Itp. grootmeester van Z. K. H.Mamo, kamerheer van den Erfprins van Japan; K. Osama, kapitein ter zee. adju dant Hishido, eskadronchef der artillerie, adjudantdr. Minura, lijfarts van H. H. K. K TT n. Meen meldt van Het Loo -. De Japansche prins Arisugawa kwam om 4 uur hier aan en werd ontvangen door Z. K II Prins Hendrik met gevolg, bestaande uit zijn adjudant. Hooft Graafland, den hof maarschalk Clifford, den jager meester Ben- tink, baronesse Schimmelpenninck en den burgemeester van Apeldoorn, dio werden v<x»rgesteld door den Prins. Een eere wacht vans 144 mam infanterie met 7 officieren, uit Arnhem, met de stafmuziek. uiit Amersfoort stond opgesteld. De muziek den- ©erewacht speelde het Japansche volkslied. Daarna werd de eerewacht geïnspecteerd door do vorstelijke personen, die vervolgens met hun gevolg in schitterende uniformen in galarijt-uigon naai- Het Loo reden, waar do Koningin do gasten aan bet bordes be groette Een escorte cavalerie begeleidde den stoet. Tijdens het verblijf van Prins en Prinses Arisugawa in het Kon. Paleis Noord einde te 's Grajvenhage, is op dat gebouw de Japansche vlag geplant. Heden biedt de Japansche gezant hot

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1