Vrijdag 30 |uni 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. ST. 357. 3de Jaargang AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men v<56r 10 nar '8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f 0.75. - 0.15. Van 15 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handol en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Èen« circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. TER-VLSTE-LIOGUfG OPGAVE5T VASf C.Wl>n>ATEN. Do Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend dat, de bjj hem ingeleverde opgaven van can- didaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van twee plaatsen in den Raad der gemeente Amersfoort, evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting der candid aten lijst, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier ^tukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Amersfoort, den 29. Juni 1995 De Burgemeester voornoemd, WUIJTIKRS. STEM M I X G. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat de stemming ter vervulling van twee plaatsen in den Ge meenteraad van Amersfoort; in de kiesdistric ten II en III, zal plaats hebben op Woensdag, den 12. Juli 1905. van des roormiddags acnt tot des namiddags vjjf uur. Candidate» zijn {namen en voorletters in alphabetische volgorde): Kiesdistrict II JDRISSEN, J. W. ROLANDUS HAIGKDOORN, J. C. Kiesdistrict III MEER VAX DHR, J. C. VELS HEIJX, v. De herstemming zal, zoo' noodig, plaats heb ben op 'Maandag; 24 Juli 1905. Verder worden de ingezetenen herinnerd aan den inhoud van artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgerende, aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." Amersfoort, den 29. Juni 1905. De (Burgemeester voornoemd, WUUTD0RS. S T E M M I X G. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter openbare kennis, dat de stemming ter vervulling van vijf plaatsen in den Gemeen teraad van Amersfoort, in de kiesdistricten I, II en III. zal plaats hebben op Maandag, den 10. Juli 1905, van des voormiddags acht lot des namiddags vijf uur. Candidate» zijn (namen en voorletters in alphabetische volgorde) Kiesdistrict I KSVHLD VAX, H. W. KLEBHR, J. G. KONING. H. ROLANDO; JIAJGEDOORX, J. O. Kiesdistrict II AGÏITfiR)BERGH VAN, P. HAMERS, A. A. Kiesdistrict III HERSCHEL Bzn., A. PLOMP, C. J. TROMP VAN HOLST, A. M. De herstemming zal, zoo noodig, plaats heb ben op Woensdag, den 19. Juli 1905. Verder worden de ingezetenen herinnerd aan den inhoud van artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met. gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Amersfoort, den 28. Juni 1905. De (Burgemeester voornoemd, WULITEEIRK. De Burgemeester van Amersfoort maakt be kend, dat in de gemeente Bunnik een geval van vlekziekte is geconstateerd. Amersfoort, den 29. Juni 1905. De (Burgemeester voornoemd, WUIJ TIERS. Politiek Overzicht Ouitschland en Frankrijk. Hot bericht., dat die Fransche regeering de uibnoodiging tot de Marokko-conferentie had aangenomen na de ontvangst vara do Duitsehe antwoord-mota blijkt voorbarig geweest te zijn. De Frankf. Ztg., die dit bericht had gebracht, meldt thans uit Berlij n Wie na de eenigs- zins sanguinische berichtten uit Parijl? meende, dat de conferentie nu reedis was aangemioimen en dat Rooi vier dat terstond zou uitspreken, ondervindt misschien eene teleurstelling en zal voorloopig nog niet bevredigd zijtin Men mag echter verwachten, dat liet besluit vara de Fransche regeering ziok spoedig geheel zal aanpassen aan de in de pers en in de open bare meening zoo levendig aan dera dag ge komen blijde toestemming tot de conferentie. Ook de Köln. Ztg. gewaagt er -vara, dat wie had aangenomen, dat de moeielijkheden in den allerkorteten tijd ooudctin zijm uit den weg geruimd, eene teleurstelling heeft oradervora- deu. Na wat men van wel ingelichte zijde hoort over het antwoord, dab de heer Rouvier gegeven heeft ou de nota, is daardoor nog geen besluit verkregen, omdat de heer Rou vier de conferentie nog niet heeft aangeno men. ..Wii hopen ons niet te vergissen in de opvatting, dat liet daarbij slechts te doera is om oane verlenging van het overleg, wamt niets geeft, recht tot het koesterera van twij fel in do goede voornemens van den heer Rouvier. en de openbare meening van Frank rijk heeft zich in den> laatsten tijd met de gedachte aam do oplossing door eene confe rentie vertrouwd gemaakt en verzoend. Fraraik- riiik echter is een land, waar de openbare meening den «•dlergewicbitigsterai factor uit maakt era waar in het laatste ressort alle groote beslissingen dcor haar op doorslaande wijze geïnfluenceerd worden. Wanneer dus de openbare meera.img in Frankrijk het een minis ter zoo gemakkelijk maakt zijne besluiten te nemen als in dit geval, en wanneer deze minister den naam heeft een kalm en om zicht-'g staatsman te zijn, dan schijnt de hoop gerechtvaardigd, dat de eenvoudige oplossing door eene conferentie dos te zekerder zal "ge schieden. omdat juist daardoor Fra.nkrijks eigenliefde liet minst gevaar loopt geschon den te worden, een standpunt, waarop ook veelvuldig in» Franscho bladen gewezen is." De verdere loop van zaken zal nu afhangen van de nieuwe Frarasche nota. die te verwach ten is. Volgens de inlichtingen vara Du'tseho ziiide heeft Rouvier het comigres-denk beeld nog niet uitdrukkelijk aangenomen, maar beloofd de zaak aan den ministerraad over te leggen en eene vlugge beslissing te zullen uitlokken. Dit. wordt hem gemakkelijk gemaakt door de tegemoetkomende houdimig, die de Duitselio regeering blijft iui acht nemen. „Wij zijn er zeker van geein démenti te zuilera krijigera schrijft de Berlijnsche correspondent vau de Frarakf. Ztg. wanneer wij zeggen, dat de n:kskan;elier in zijn gesprek met den Fran- schen gezant zich ongeveer aldus heeft uit gedrukt, dat men in de Duitsehe regeerings- kringen de aannemiinig van de conferentie door Frankrijk, volstrekt niet als eerae verne dering van Frankrijk on ook niet als1 een triomf van de Duitsehe politiek zal opvatteiiii, maar veeleer slechts als het zekerste middel om uit eera onzekeren en in vele opzichten gevaarlijken toestand den overgang naar eene algemeene ver-tandlionding om bevrediging te vinden." De Parijsche pers toont zich bijraa zonder uitzondering voldaan over den loop der on derhandelingen met Duitschland. Slechts z^gr enkele stemmen drukken de verdenking uit, of het vertrouwen ook gerechtvaardigd is, dat men nu in Duitsch land's verzoen li jke ste/miming stelt. Het Journal des Débats bericht, dat men in de diplomatieke kringen voortgaat te ge- looven, dat de internationale oonferentie over de zakeD van Marokko zal bijeenkomen. De Temps doet uitkomen, dat de beide nota's slechts eeno academisdh belang heb ben. Meer dan de historische studiën, die tus- schcra de kanselarijen gewisseld zijn, hebben de mondelinge gedachtenwisselingen gedaan om eene ontspanning teweeg te brengen. „De beide schriftelijke stellingen komen niet over een dat. is zekerde eene verlangt de be paling van een programma, wat de andere weigert. Maar de gesprekken hebben de be zwaren uit den weg geruimd. „De Franscho regeering verlangt geen rechtstreeksch acoord; zij vraagt., dat men zich vooraf met elkaar zal verstaan, hetgeen niet geheel hetzelfde is, omdat het acoorf meebrengt, dat iets op schrift wordt gebracht, terwijl men zich met elkaar kan verstaan door mondelinge mededeelingen. Daar de overeen stemming van de Frarasche politiek met de Engelsche en Spaansche politiek een vol dongen. feit is, zou eerae verstandhouding van de Franscho regeering met Duitsdhland bij voorbaat vele moeielijkheden uit den weg ruimen en de werkzaamheden van de confe rentie vereenvoudigen. „Wanneer voor „voorafgaande verstand houding" in de plaats kwam „rechtstreeksch accoord," dan zou dat reeds een vooruitgang zijm, die misschien zora toelaten binnenkort het Fransch-Duitsehe incident te liquideeren. Maar het is ook mogelijk, dat men zijne toe vlucht neemt tot eene derde oplossing, die de beide regeeringen tot overeenstemming zou brengen. Daar de sultan van Marokko de uitnoodigingen tot de oonferentie heeft ge daan, zou het zeer natuurlijk zijn, wann -er hij het was, die liet arbeidsveld van de diplo maten bepaalde. De Fransebe regeering heeft sedert lang aan deze eventualiteit gedacht. Wij weten, dat de Duitsehe regeering haar eveneens onder do oogen heeft, gezien. „Hoe dit zij, zooals men ons van morgen zeide van Fransoh© zijde, de ontspanning is zoo groot, dat het oogenblik nabij is, waar op men zich samen zal verslaan. Yan Duitsehe zijde verzekerde men ons eveneens - Prins Radolin is het met den heer Rouvier, in een gesprek van de vrijmoedigste openhar tigheid, eens geworden ©ver een groot aantal detailpunten, die niet. behandeld zijn in do beide nota's en die welbeschouwd den grond van het geschil uitmaken. De onderhande laars behoeven 't nog slechts eens te wor den over woordvragen en protokol-finesses." De inlichtingen van beide zijden komen dus hierin overeen, dat de zaak de gevaar lijkste klippen achter zich schijnt te hebben. Duitschland. Berlijn29 Juni. Blijkens een bericht in de Norddeutsohe Allgem. Ztg. had de rijks kanselier Vow "Btilow bedien eera onderhoud met den Fransclien gezant. Engeland. Londen29 Juni. Bij de behandeling van de marinebegrooting zeide de vice-staatssecre- taris Pretynian, in antwoord op de redevoe ringen van verschillende leden, dat vele ver anderingen, die de thans gevolgde nieuwe tnariuepolitiek meebracht, te danken waren aan de lcesen, die de admiraliteit trachtte te putten uit de gebeurtenissen in het verre Oostn. Hij ontkende, dat Engeland zou trachten naar de oppermacht in den Grooten Oceaan of op ©enigen anderen Oceaan, wan neer ten minste de Britsche handelsbelangen daar veilig zijn era gelijk gesteld worden met die van andere landen. Hij voegde er bij, dat de schepen, die Engeland in den Groeten Oceaan heeft, niet alleen voldoen aan wat thans de Britsche belangen vorderen, maar nog voor langen tijd in de toekomst aa de behoefte zullen beantwoorden. Londen, 29 Jum. In East Finsbury is de liberale candidaat Baker gekozen met 23_ stemmen, de unionist Cohen kreeg 1552 stem men. Bij de vorige verkiezing was in dit district een unionist gekozen. Zweden. Stockholm, 29 Juni. De liberale partij heeft eene commissie gevormd, die tot taak heeft zich in betrekking te stellen met de speciale oommissie tot onderzoek van die regeringsvoorstellen over de ontbinding van de unie en over de beraadslagingen van die commissie in overleg te rieden. Ook de an dere partijen zijn er op uit eene samenwer king tusschen de partijen en de commissie te weeg te brengen. Spanje. Barcelona, SO Juni. De autoriteiten, heb ben den ernst erkend van de verdacht© ziekte gevallen, die zich hebben voorgedaan. Men gelooft-, dat het gevallen van peet zijn. Oostenrijk. De Kamer van afgevaardigden van den rijksraad heeft eene credietwet voor het twee de halfjaar van 1905 aangenomen. De debat ten, die aan dit besluit voorafgingen, waren zeer levendig; inzonderheid lokt de aankon diging van het voornemen tot oprichting van eene Sloveensche faculteit in de rechtsweten schap vele bezwaren uit van Duitsehe zijde. Over 't geheel echter mag worden aangeno men, dat de geschillen tusschora de partijen niet meer zoo hevig zullen uitbreken, dat zij dera goeden gang van den parlementairen ar beid beletten. Het gevoel van solidariteit tegen het Hongaarsohe gevaar werkt mede om de partijen te kalmeeren. Rusland. Petersburg, 29 Juni. Het congres van ver tegenwoordigers der steden heeft het volgen- do besluit aangenomen Een© volksvertegen woordiging op constitut-ioneelen grondslag in eene dringende noodzakelijkheid. Het plan- Boelvgiu bevredigt., voor zoover het bekend is, niet de bescheidenste wenschen. Het is on mogelijk een plan vast te stellen zonder medewerking van vertegenwoordigers der na tie. Het uitstel van de toegezegde hervormin gen maakt den toestand eiken dag moeie- lijker. Het besluit zal ter kennis van den minis terraad gebracht worden De Schlezisclie Zeitung bericht, dat «ie Duitsehe overheid maatregelen neemt met het oog op d© massa's uitgewekenen, die uit Rus sisch Polen de grens overtrekken, era mis schien in nog grooter aantal te verwachten zijn. Do Ooetenrijikrche Rijksraad heeft sympa thie betuigd met d© vluchtelingen uit Rus land en den wenseli uitgedrukt, dat het asylrecht tegenover hun zou worden gehand haafd. Londen, 29 Juni. Lloyds bericht, dat vol gens een particulier telegram er orustigo on lusten zijn voorgekomen te Odessa. Honder den menschen zijm doodgeschoten. De haven is gedeeltelijk afgebrand. De stad is nu rustig; de staat- van beleg is afgekondigd. Odessa, 29 Juni, een uur namiddags. Men kan gerust zeggen, dat het gepeupel- de ge- heele haven en alle pakhuizen heeft Vernield- Vier of vijf Russische stoombooten zijn ver brand. Een aantal kozakken en omstreeks 300 andere personen zijn gedood. Die troepen borstelden vlug de orde. Een groote hoeveel heid koopwaren is vernield. Odessa29 Juni, 's middags. Sedert gisteren avond tien uur branden de pakhuizen aan de haven. Het gepeupel sleept do koopwaren weg; de verliezen bediragen vele milKoeraen. Een dicht© rook omiliult de stad. Gisterenavond oMtplofils op het Katharina- plein bij het standbeeld van Richelieu een bom, waardoor twee personen werden gedood. Gedurende den nacht hadden in,, de haven eendge ontplof fingen plaats, waarop een hevig gevecht tusschen do troepen en <1© menigte volgde. Da doodera worden bij honderden ge teld; do ziekenhuizen kunnen alle gewonden raiet, bevatten, en de geneeskundige hulp ia ontoereikend. De winkels zijn gesloten en het ver keen- is gestremdde hoofdstraten zijni met troepen afgezet. Velen verlaten de stad. Dte matrozen van de „Knias Potemkin" nemen aan de gevechten met de troepen doel. Het lijk van Omeltsjoek ligt nog steeds bij de havendo matrozen eischen, dat. dén doode militaire eer bewezen zal worden. Odessa, 29 Juni. Drie schepen- van de Oud- Russische Maatschappij;, die in de haven lagen, zijn door "brand vernield. De gelx>uwen van het havenbestuur en vele andere zijn af gebrand. Een groote massa gJoste en op tie kade liggende waren staat in brand. Vele schepen hebben in allerijl de haren verlaten. De brandweer wordt verhinderd het vuur te blui3Bchen. Het lijk van. den matroos Omeltfijoek is door d© matrozen van de ,,Knias Potemkin" weder aan boord gebracht; de elf officieren, die door de matrozen van dat scliip in bet- leven gelaten waren, zijn aan land gezet. Eene afdeeling matrozen heeft zich onder lei ding van dera geestelijke yan do „Knias Potem kin'' naar den militairen gouverneur begeven en dezen verzocht tien gedooden matroos Omeltsjoek te mogen b; gaven. D© bemanning van Wt transportschip ..Wecha" dat hie uit Nicolajew is aangeko men, hoeft zich, naar men verneemt, bij de muitende matrozen van de „Knias Potemkin" aangesloten do kapitein era de officieren zijn van de Wecha aan land gezet. In de stad wordt voortdurend geschoten- De soldaten schieten op het publick, dat vol angst een goed heenkomen zoekt. Het aantal dooden era gewonden moet aanzienlijk zijin. Naai- verluidt, hebben de in Odessa resri- deerende consuls zich tob hunne regeeringen gewend met het verzoek oorlogsschepen naar Odessa te zenden. De stad is in staat van be leg verklaard. Morgen verschijnen er geen dagbladen. Sehastopol, 29 Juni. Hedenavond zullen een pantserschip en een kruiser naar Odessa vertrekken. Om de uitzending is dringend verzocht. Sehastopol, 30 Juni De schepen die gis teravond acht uur van hier naar Odessa ver trokken zijmzijn de linieschepen Trisvia- tittefa, Dvenadzat, Apostolow, Rostislaw, 9 ROMAN YAN ANNA WAHLENBERG. Zij wilde buiten, eens rondkijken, want zij wist nog volstrekt niet hoe het- er hier om het huis uitzag. Uit haar venster kon zij maar een stuk zieni vara de met kiezelsi bedekt© plaats, met de groen geschilderde tuinban ken verder werd het gezicht door zware oude lindeboomem beperkt. Van den- weg langs wel ken zij gisteravond van bet station hierheen waren gekomen, wist zij z;ah weinig meer te herinneren dan dat zij' door eene laan hooge populieren gereden waren die door onafzien baar groote, gemaaide korenvelden liep; dat zij daarna eene groote openi zandvlakte waren ingereden, waar een vlaggestok op het bloem bed in hot midden stondera dat zij; vervol gens hadden stil gehouden, voor een. uitge strekt, wit heerenhuis, met een paar kleinere zijvleugels aan weerskanten. Toen zij gereed was, deed zij heel zacht hare kamerdeur open en sloop de trap af naar de lange, met marmer geplaveide gang, die dwvvrs door het huis liep. Niemand was te zien. Uit eon hoek, waarschijnlijk uiit het departement dor keuken, klonken gedempte stemmen, en de gangdeur stond open. Zij ging naar buiten en spoedig bevond zij zich boven aan do hoog© stoep waarvan de treden in een halven cirkel afdaaldenhierop had zij gisteren "bij, de aan komst reeds gelet, en die brecde stoep, even als de toren met het ronde zwarte daik, had den bij haar de gedachte gewekt van op een kasteel te komen. De ruime blik, dien zij van hier over de bezitt'ng had, overtrof nog ver hare ver wachting. De plaats, met de lage gebouwen, met- de ruim uitgeplarate, kromme en tamelijk blad- arme eiken, era omgeven dooi* een. krans van lage beukenhagen, was vrij kaal. Het oog werd door niets in zijn blik beperkt dan door de hooge populier en-laan, die in een golvende lijn door eera groot gedeelte van de vlakte liep. Het eeno stoppelveld breidde zich uit nai hot arader© en de boschrand was zóo ver van den achtergrond teruggeschoven, dat hij daar lag als een wazige, donker blauwe strook aau den horizont. Met een weinig verbeeldingskracht kon men wanen daar de blauwe zee te zien beginnen. Zij waren gicotsoh, die gele, machtige akkers, die de schatten uit den grond hadden opgele verd en die weder andere vruchten zouden dragen. Er bb'es een frissche, krachtige wind) over de velden. Maar Ada gevoelde eerae eigenaardige bezorgdheid: alles hier binnen en buiten liet huis, de menschen en de na tuur, geleken op elkander. Er was in dat karakter eerae rijke, frissolie, levenwekkende krachtalles wat men zag was mooi en slork maar over alles gleed een eigenaar dige koelte; iets dat haar deed rillen. Zij ging de stoep af en zette koei's naar die zijlde waar het- park begon, vlak achter den linkervleugel van het huis. Even staardo zij besluiteloos naar do hooge boomen, tus schen de stammen der linden en eiken door. Zou zij zich daar heen wagen? Zij zagen or zoo verbazend deftig uit. die hooge boomen met hun grillig vertrokken takken en die dichte menigte van bladeren, die door hun schaduw het gras daar beneden slechts heel zuinig lieten opschieten. Neen, zij had nog geen moed om zich daar tusschen tc begeven. Zij kende ze nog te weinig. Dus ging zij vorder, sloeg den hoek om en kwam op het terras, dat langs de achter zijde van hot huis omliep. Het eerste wat zijl hier zag was een helder blauw water dat achter het tusschen liggen de lage herat van den tuin glinsterde. Dit was dus het meer, dat Rut-h zoo liefhad era waarvan zij zoo vaak had verteld. En het was mooi, met de blanke breede watervlak ken, zijne inhammen en zijne groene oevers, die met treurberken en wilgen omzoomd wa ren, waartusschen hier en daar eerae kleine opening het gezicht- vrij liet op strookje? van frisoh-groene, heuvelachtige weiden. Maar ook de groote tuin die hieraan grensde was mooi. Hij begon bij het heerenhuis met drie terrassen, het eene telkens lager dan het andere, die onderling vereonigd waren door van leuningen voorziene, steenen trappen. Het hoogste van de drie, waar zij op dit oogenblik stond, scheen een algemeene plaats van bijeenkomst te zijnwant onder de vlier boomen stonden verscheidene rietera stoelen en tafels. Het zand dat nog niet op geharkt had kunnen worden, droeg dé spo ren van velerlei voeten. Dé stamrozen, die langs den muur van het huis stonden, waren keurig opgebonden en verzorgd, alsof zij do glorie van de plaats waren. De glazen deu ren van het gele salon stonden openhier door was dus reeds iemand uitgegaan. Do lagere terrassera waren, in tegenstelling mot het bovenste, door do trap in twee helf ten verdeeldmaar toch hadden deze ieder zijn eigenaardig karakter. Het hoogste van de twee maakte den indruk van een paar loofhutten, zoo als het daar lag tusschen do kamperfdolieliagenwaartegen kleine rieten tuinbanken geschoven waren, die tot uitrus ten noedigdentot droomen en dichtenof ook wel tot vertrouwelijk gefluisterde ge sprekken onder vier oogen. Op het- onderste terras verhieven zich daarentegen dichte heesters goudenregen over half vergane steenen banken en boven eera sternen tafel. Hier konden de kinderen gerust spelen, en eera klein kringetje gcede vrienden kon hier ongehinderd zitten praten. Nog 1ager, in de eigenlijken boomgaard, was hot- licht en pret tig. De moestuin, het. aardappelland» en do .groentebedden namen véél ruimte in beslag; hieromheen vormden appel- en peroboomen eon dubbele afsluiting, terwijl de kerseboo- men afzonderlijk op een grastapijt bijeen stonden, blijkbaar met het voornemen om na ©enigen tijd een op zich zelf staand bosch te vormen. Zonnebloemen, dahlias en do hooge stellen van uitgebloeide lelies omlijst ten dé kiezelpaden voor zoover dc perken niet mot kruisbessen of druiven beplant wa ren. Maar het was wel een buitengewoon groote tuin, half moestuin en half boomgaard. Er scheen geen einde aan te zijn. Achter loof hutten van treuresschen, achter een groep dennen, aelitcr eon met gras begroeiden heu vel en andore gedeelten, waar men zou den ken aan do grens te zijn gekomen, begon hij oj) nieuw, met vruchtboomen en groentebed den on oen aantal versoholen hoekjes die nog opgezocht moésten worden. Niet eer dan be neden aan het strand was liet werkelijk uit. Voor de grooten veiligheid hield hier even wel een rij overhangende wilgen de wacht; beschermend strekten zij hunne takken over het water uit. Terwijl Ada dooi- de zonnige ruime tuinen wandelde, diiezoo weinig geleken. op liet klei ne dicht omanuuird© en vol gegroeide stads tuintje, waar zij in d© afgeloopen zomer hare droomen gedroomd had, gevoeldo zij zich in deze nieuwe omgeving verwarmd en als her boren, zonder recht te weten waarom. Zij vond het zoo aangenaam dat ziji deze zijde van de plaats zelf on dekt had. Ziji verheugde zich óver het spiegelblanke water, over alle inhammen en schuilhoekjes, over de leven dige afwisseling van licht en schaduw. En wat haar aan dezen kant van het huis bijzon der beviel was, dat zij hier niets merkte van dien kouden wind, die haar aan de andore zijde van de plaats had doen rillen. Nadat zij eera poosje op de brug had stil gestaan en over liet- meer had' gestaard, kre-g zij een smal pad in hot oog, dat zich onder bescherming der knotwilligen kron kelde en tusschen do heesters en boomen van den tuin door liep tot aan ©era akker, waar het zichi in hot. stoppelveld schoen te verliezen. Nieuwsgierig om te zien waar het op uit zou loepen, begon Ada dit pad t© vol gen, en zij. stond reeds vrij dicht bij het lage houten hek, dat toegang tot die akkers gaf. toen zL opeens bleef stilstaan Een nijdig hondengeblaf had haar doen schrikken, het klonk vlak in hare buurt. En ja.wel, daar sprong ceti groote herdershond1, blaffend en grommend uit dc heesters te voorschijn. Ada- herkende hem. Het was Hej. dc trou we bewaker van hot huis. Gisteren, bij ha-ro aankomst, had hij 'haar op eerae even luid- druohtige wijtoe begroet, maar toen had' Ruth hem. zonder pardon, in een donkeren stal opgesloten. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1