JM#. 4. 4de Jaargang Dinsdag 4 Juli 1905. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiên, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1—5 regelf 0.73. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeolige bepalingen tot hot herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Een« circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. ONTTREKKING AAN DIEN OPEN BAREN DIENST. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, brengen ter algemeene kennis, dat het voor nemen bestaat om eene oppervlakte van 1060 M-', uitmakende het zuidelijk gedeelte van den Hof alhier, van 8 tot en met 12 Juli a. s. aan den openbaren dienst te onttrekken. Bezwaren moeten worden ingediend bij nun College vóór Woensdag, 5 dezer, des middags 12 ure. Amersfoort, 3 Juli 1905. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. H. STENTFERT KROEBE. Politiek Overzicht De anarchie in Rusland. Wat thans te Odessa is afgespeeld, is een hoogst ernstige gebeurtenis. Over het geheele rijik heeft men reeds verschillende uitbarstin gen der anarchie gezien, maar wait in de af- geloopen week to Odessa is voorgevallen, is voor het gezag der autocratie gevaarlijker dan de met kracht van wapenen bedwongen opstanden in Polen, in den Oeral of in den Kaukasus. Terecht zegt de Frankf. Ztg.„als de abel niet meer aan de hand gehoorzaamt, maar zich tegen de borst keert, die hij be schermen moet, wat is dan nog veilig?" De muiterij van Ie manschappen der Kniaz Potemkin is iets ongehoords. Dit is nu inder daad toch iets nieuws onder de zon. Op zich zelf staande gevallen van muiterij aan boord, zijn ton allen tijde voorgekomen. Maar dat de geheele bemanning van een oorlogsschip in opstand komt tegen het wettige gezag, de officieren vermoordt, met de vlag der revo lutie in top de haven binnenkomt, en eenige granaten in de stad werpt, dat is iets, dat zonder voorbeeld is in eenigen staat. Hoe moet de geest bij de marine zijn, wan neer zoo iets kan voorkomen. En het geval van de Kmdaz Potemkin staat nog niet eens op zich zelf. Het zou ook moeielijk aan te nemen zijn, dat alleen de bemanning van één enkel schip door den geest der anarchie beze ten zou zijin. Gelijk uit de telegrammen gis teren reeds gebleken is, volgde de bemanning van een ander pantserschip, de Georgi Pobr jedonostjef, het voorbeeld van de Potemkin. En ofschoon het niet officieel is bevestigd, wordt ook gemeld, dat ook de „Wecba", een transportschip en enkele torpedobooten, zich aan de zijde der muiters hebben geschaard. Het overige deel der Zwarte-zee-vloot stoom de uit Sebastopol naar Odessa, om de op standelingen te bedwingen. De goedgezinde burgers en de vreemdelingen hebben hun liart vastgehouden, wat er gebeuren zou. Een zee gevecht op de reede tusschen Russische oor logsschepen onderling? Gelukkig is althans het eskader behalve de genoemde schepen, trouw gebleven, en is het niet tot een bloedig treffen gekomen. Wat er precies gebeurd is, is niet met. zekerheid te zeggen. De berichten waren met elkander in strijd. In enkele telegram men heette het, dat de Kniaz Potemkin zich had overgegeven. Zelfs stond in de Neue Freie een verhaal, hoe die overgave had plaats gehad. Het blad schreef o. a. „De bemamning van de Kniaz Potemkin heeft zich dan toch zonder een schot te los sen en zonder voorwaarden overgegeven. Het moet een uiterst spannende aanblik geweest zijn, toen de zes pantser schepen van de Zwarte-zee vloot de liaven van Odessa binnenstoomden en zich, in een halven cir kel. klaar tot het gevecht, tegenover de Po temkin opstelden. Sloepen werden uitgezonden om de over gave te eischen. De muiters wilden zich wel overgeven, mits volledige amnestie werd be loofd Dit werd evenwel gewe'gerd, waarna de muitende matrozen inzagen dat tegen stand nutteloos zou zijn en zij rich zonder verzet gevangen lieten nemen. Do haven was gedurende dit tooneel door militairen en politie afgezet. Doch van de daken der huizen sloegen duizenden de ge- ge beurtenissen op de reede gade, m angstige spanning, of soms een gevecht zou beginnen en de bemanning der Potemkin zich tot het uiterste zou verdedigen. Dit hebben de mu> ters echter niet gedaan. Zij, die wel den euvelen moed hadden hunne off;cieren te vermoorden en de stad te beschieten, misten den heldenmoed om zich dood te vechten." Volgens tndere berichten echter was de Potemkin weggestoomd, koers zettende naar een Rumeenscke haven. En die berichten zijn juist gebleken. Want volgens een gisteren avond ontvangen telegram heeft het- schip op de reede van Constanrtza het anker later» vallen. Brutaalweg is het langs de overige schepen gestoomd, zonder dat deze iets deden om het schip te nemen of desnoods in den gTond te boren. Het schijnt dan ook meer dan waarschijn lijk, dart. de bevelvoerende officieren hun manschappen niet vertrouwden. Want te Sebastopol teruggekeerd besloot de raad van bevelhebbers, officieren en manschappen, die er om vroegen, met verlof te laten gaan en de machines onbruikbaar te maken. Dat geeft veel te deuken. Tot zoover de feiten. Dat deze voor den inwendigen toestand van Rusland van het hoogste gewicht zijn, is voor ieder duidelijk, die de verwikkelingen in dien staat in de laat- ste maanden met belangstelling heeft gevolgd. Tot nu toe waren alle plaatselijke opstanden door geweld van wapenen onderdrukt en zoo- lang de bureaucratie te Petersburg op het leger vertrouwen kon, was zij meester van den toestand. Maar talrijk zijn de sympto men, dat het zaad der anarchie ook in het leger wortel geschoten heeft. Weigerden niet reeds een paar malen de soldaten op de sta- I kende arbeiders te schieten? Is de onlangs gehouden bijeenkomst van garde-officieren te Tsarskoje Selo niet eveneens een teekeu van ontevredenheid over het huidige regime? En hoorde men nu laatst zelfs niet vai» muiterij in het leger van Linewitsch En ook de over gave van Nebogatow met zijn schepen, zonder ernstigen strijd, in den slag bij Foesjima wordt in dit. verband genoemd als een gevolg van den ondermijnden geest en verslapte tucht bij de Russische vloot. De gebeurtenissen te Odessa zijn een nieu we ernstige waarschuwing aan de bureaucra tie te Petersburg. In Januari heeft men niet geluisterd naar de stem des volks en heeft men het volk met bloedvergieten onderdrukt. Als toen snel en goed gehandeld was, zou men het volk, dat toen slechts weinig vroeg, tevreden hebben kunnen stellen. Sedert heeft men een politiek gevoerd van beloven en uitstellen. Hervormingen werden ingevoerd °p papier en weer ingetrokken. Zóó kweekte me» het verzet aan, dat. telkens op krachtiger manier zich uitte, totdat nu het oproer der matrozen van de Potemkin op eens toonde, tot welk een allergevaarlijkst punt dat verzet gekomen is. Zal de regeering nu luisteren? Maar tevens zal het nu nog rniet te laait zijn? België. President Loubet schijnt zich na het ver strijken van zijn ambtstijd geen nieuwe keuze te zullen laten welgevallen. Hij heeft tegen het volgende jaar een woning gehuurd in de rue Dante. Een officieuse nota van Havas maakt mel ding van het laatste onderhoud, dat minister Bouvier met prins Radolin heeft gevoerd. Het onderhoud had ten doel de voorafgaan- do gesprekken nog eens na te gaan en daar uit alle bezwaren op te ruimen die Frank rijk beletten om het beginsel van de confe rentie aan te nemen. Parijs, 3 Juli. De Kamer nam met 341 stemmen tegen 233 de wet aan op de schei ding van Kerk en Staat. De met het onderzoek van den hommen- aanslag tegen den Koning van Spanje be laste rechter van instructie Leydet, heeft de stukken tegen vier Spaansche anarchisten, beschuldigd van samearotting met misdadige doeleinden aan de rechtbank gezonden. Het onderzoek tegen vijf andere anarchisten, on der wie Ferras, Malato en Volina, is nog niet afgeloopen Hongarije. Na zijn terugkomst uit Weenen van de audiëntie bij den Keizer, heeft baron Fejer- vary te Budapest de hoofden der meerder heidspartijen tot een bespreking uitgenoo- digd. Franz Kossutl» verklaarde echter al dade lijk, dat de partij-leiders gekomen waren niet op een conferentie, doch enkel omdat zij meenden, dat de minister-president wellicht iets nieuws mede te deelen zou hebben. Fejervary kon echter geen nieuwe conces sies doen. Hij verklaarde echter, dat de Ko ning zich met het program der meerderheid vereenigde, behoudens den eisch der kom- mando-taal van het leger. Graaf Aladar Ziehy verklaarde evenals Andrassy Bauffy Apponyi en Kossuth, dat de mededeeling van Fejervary geen gronden aan bood voor nieuwe onderhandelingen. Rusland. Petersburg, 3 Juli. Do Tsaar ontving een deputatie van den Koerkschen adel onder leiding van den adelsmaarschalk dezer pro vincie, graaf Dorer. Da deputatie overhan digde een adres, waarin de wensch werd uit gesproken dat iu da toekomstige wetgeven de en advisoerende vergadering de beide hoofdbestanddeelen der Zewstwo's, de boeren en de adel naar de standen vertegenwoordigd zullen worden. Morgen ontvangt de Tsaar een deputatie van de „Vereenigiug van Russische mannen" onder leiding van graaf Bobrinsky, tot welke vereenigiug o.a. 4 boeren behooren. Na een door 5 adelm aarschalken tot de Czaar gericht verzoek om audiëntie, werden slechts 2 van hen ontvangen, de adelsmaar schalk van Moskou, prins Troebetzkoy en de Petersburgsche graaf Goedowetsj. De audiëntie, die verleend werd, in het particuliere kabinet van den Czaar, duurde zeer lang. 1 Petersburg, J, Juli. De geruchten, welke in 1 omloop zijn, over muiterij aan boord van de kruiser Minin, die aanleiding zou geweest zijn, dat het scliip op een afstand van 25 mijl van Kroonstad weggesleept zou zijn, zijin ge heel en al zonder grond. De Minin verliet de haven va» Kroonstad in Mei en bevindt zich thans bij het oefenings-eskader. Petersburg, 3 Juli. Gisterennacht ver woestte een troep van 3000 mau de meubels in oen aantal huizen van de Mjassnaja-straat. Kozakken onderdrukten het oproer. Een officier der politie en 4 kozakken werden gewond. Twintig personen werden gevangen genomen. De Vrijdag ten gevolge van de staking in Kroonstad uitgebroken opstootjes, waarvan werd gemeld, dat er geen botsingen tusschen arbeiders en troepen bij plaats hadden ge vonden, zijn feitelijk door militairen, die van machinegeweren gebruik maakten, onder drukt. Er zijn vele dooden en gewonden. Op het linieschip Alexander II werd Zaterdag avond een muiterij onder de bemanning da delijk onderdrukt. Op de Poetilofwerken leg den heden 12,000 arbeiders het werk neder. Bij het jongste matrozenoproer in Libau vielen 200 dooden. Odessa, 3 Juli. De Pobjedonostjef heeft zich heden morgen overgegeven. De bel hamels der muiters zijn door de officieren aangewezen en aan Jand gebracht. De burgemeester heeft den inwoners door aanplakbiljetten doen weten, dat door de aan wezigheid van pantserschepen het dreigende gevaar voorbij is en dat hij hen uitnoodigt hunne dageÜjksche werkzaamheden weer aan te vangen. Odessa, 3 Juli. De Pobjedonossef gaf aan de autoriteiten een lijst, bevattende de na men van 67 belhamels van het matrozen- oproer, die intusschen reeds aan wal waren gezet Na de overgave legde de bemanning opnieuw den eed van trouw af. Met het jacht Eiiklik, kwamen 17 officieren van de Pobje donossef aan, die toen de bemanning van dit schip één lijm trok met die van de Po temkin, naar Dofinowka waren vervoerd, vanwaar ze zich naar Nikolajef hadden be geven De nieuw ingestelde betrekking van gouverneur-generaal van Odessa zal worden vervu'd door generaal Kernisow. Boekarest, 3 Juli. De Potemkin en de tor pedo-boot verlieten in den namiddag de wate ren van Constantsa, koers zettende naar de open zee in noordoostelijke richting. De hou ding der bemanning was vredelievero. Constantza, 3 Juli. De haven-oommandant begaf zich aan boord van de Potemkin en eischte dat het schip de reede zou verlaten. Er waren 700 matrozen aan boord, doch geen enkel officier. De muiters vroegen levensmid delen eai kolen. Krachtens bevelen ontvan gen uit Boekarest, weigerden de autoriteiten dit verzoek en sommeerden de matrozen het schip ongewapend te verlaten, hun mededee- lende, dat zij behandeld zouden worden als vreemde deserteurs. Indien zij zich niert over gaven of een vijandige daad jegens de stad bedreven, zouden de Rumeensche oorlogssche- Libau, Jf Juli. Do commandant van de vloot en van de havens der Oostzee vice-admiraal Nikossoff verklaart dat hij niets gehoord heeft van eenigerled opstootjes aan boord der Minin. Cher son, Jf Juli. Op het exercitie-terrein alhier wierpen zioli tijdens de oefeningen een aantal soldaten van het strafbataljon met gevelde bajonet op kapitein Migorodsky, die licht gewond werd. De bataljons-com mandant, kolonel Davydow, snelde met ge trokken sabel te hulp en kreeg 5 bajonet steken. Nochtans voerde hij onder hoera geroep het bataljon naar de kazerne terug en schroef daar een brief aan den Czaar. Toen zonk hij neer en was spoedig een lijk. Van de aan de misdaad medeplichtige sol daten waren er acht ontvlucht, die echter op één na weder gevangen ganomen rijn. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 3 Juli. Linewitsch seinde gis teren, dat de vijand weer overgegaan was tot een aanval bij Hailoengsjeu, maar dat hij terug trok toen hij stuitte op tegenstand van de Russische voorposten. Een correspondent van het Japansche hoofdkwartier in Mandsjoerije deelt aan de Daily Telegraph mede, dat de positie van generaal Linewitsch zoodanig ia, dat de in het buitenland verspreide berichten omtrent muiterij onder zijn troepen beslist ongegrond is. Alle voorbereidende maatregelen wijzen er o». dat Linewitsch een beslissenden slag denkt te slaan. De strategie van Linewitsch is geheel verschillend van die van Koero- patkin Er is niet aan te twijfelen of Line witsch geeft aan het offensief de voorkeur boven het defensief. Zijn uitgebreide ver- kenningsdienst heeft blijkbaar ten doel een zwakke plaats in de Japansche stellingen te zoeken Van de cavalerie maakt Linewitsch een zeer uitgebreid gebruik. De Russische hulpkruiser „Dnieper" is te Suez aangekomen en het kanaal ingevaren. Men vermoedt dat hij de bemanning van het door dit schip in den grond geboorde stoom schip „Si. Kilda" in Port-Saï<d aan wal zal zetten. Oysterbay, 3 Juli. De gedachtenwisseling tusschen Rusland en Japan geschiedt door bemiddeling van president Roosevelt. Do kansen voor een wapenstilstand worden in de kringen van den president beschouwd als gunstiger dan ooit. President Roosevelt hoopt dat de wapenstilstand misschien binnen en kele dagen gesloten zal zijn. Nu zoowel door Rusland als door Japan de gevolmachtigden voor de vredes-onderhande- lingen benoemd zijn, is men op dat gebied een belangrijke schrede verder gekomen. Van Russische zijde zijn aangewezen graaf Moerawief, de Russische gezant te Rome, en baron von Rosen, die bij het uitbreken der vijandelijkheden gezant in Japan was. Deze laatste heeft onlangs te Londen vertoevende in een interview zich gunstig uitgelaten over den loop der onderhandelingen. Hij is thans weer te Petersburg, waarheen ziah ook graaf Moerawief heeft begeven, om daar het- perso neel der bijzondere missie, waarvan hij het hoofd zal zijn, samen te stellen, en dat zal omvatten ambtenaren van de departementen van oorlog, marine, financiën e» binnenland- sche zaken. De Japansche regeering heeft tot gevol- machtigen benoemd baron Komoera, minister van buitenlaiicbche zaken eu den Japanschen gezant te Washington Takahira. Er zullen nu natuurlijk nog eenige weken verloopen, voor men omtrent de onderhande lingen iets naders hooren zal. Want niet voor begin Augustus kunnen de gevolmachtigden hunne werktzaamheden» te Washington begin- m. Zulle», onder de gegeven omstandigheden, de krijgsverrichtingen gestaakt worden? Een wapenstilstand behoort o. i. het- eerste gevolg te zijn van de nu definitief aanvaarde vredes onderhandelingen. Die wapenstilstand zai na tuurlijk gesloten moeten worden op den voet van het status quo, en zal tot sitand gebracht moeten worden, tusschen de beide opperbevel hebbers in Mandsjoerije. OOST-INDIÈ. Een officieel telegram uit Boni luidt: De leenvorst van Boni heeft den eisch ver worpen, die hem als gevolg van de laatste jaren door hem aangenomen houding en het niet nakomen zijner contractueele verplich tingen door den gouverneur-generaal 's ge steld. Een telegram van den correspondent te Batavia vaai het Hbld. luidt ,D© in beslag genomen kostbare poesaha's behoorende aan de prinsen van Goa. inder tijd door de stoomboot „De Zwaan" aange houden, op last van den gouverneur van Ce lebes, zijn weder aangeboden aan den vorst van Goa. Deze weigert echter beslist ze in ontvangst te nemen." Uit Soerabaya zijn schepen met mate rieel naar de straat van Sandjai gezonden, teneinde te trachten het pantserschip Her tog Hendrik te lichten, dat op reis naar Boni op een rif is geloopen. De Staatscourant van Dinsdag 4 Juli bevat de volgende Kon. besluiten -. benoemd tot griffier van het kantonge recht te Zierikzee mr. J. C. M. W. Roosen- burg. thans substituut-griffier bij de recht bank tc Amsterdam bevorderd tot officier in de Oranje-Nassau- orde mr M. P. M. van Dam, voorzitter van de hoofdcommissie voor het Oranje-Nassau- monument te Breda; benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde mr. dr. W. G. H. Rombouts, wethouder van BredaF. J. M. Heijlaerts, lid van den "emeenteraad van Breda; J. R. baron van Kennel. secretaris der hoofdcommissieA. L. J H. M. Coenen, burgemeester van Roo sendaal en Nispen; L. Kamerling, majoor- commandant der d.d. schutterij te Breda; mej. J. S. Cloeije, (moeder Ignatia) algemeen overste van de vereeniging „Alles voor al len" tot ziekenverpleging en verzorging van oude liederen te Breda, is toegekend de eere medaille der Oranje-Nassau-orde in zilver, en C de Jongh, le stadsbode en concierge ten gemeentehuize te Breda; benoemd tot burgemeester van Appingedam O. J. Hooft van Iddekinge; tot burgemeester van Meeuiwen, Hill en Babylonaënbroek J. Oerlemans, burgemeester va» Drongelen; tot burgemeester van Willemstad H. P. J. Bloemers tot burgemeester van Schaik A. J. Hoef nagel benoemd tot burgemeester van Heilo jhr. N. van Foreest. benoemd tot rector-magnificus der techn:- sche hoogeschool te Delft J. Kraus; op verzoek eervol ontslagen uit den mihta1 ren dienst-, de le luitenant der infanterie K. Koning, thans op non-activiteit; benoemd tot 2e klerk ter directie van 's rijks postspaarbank J. H. van Aken, thans tijde lijk beambte bij die instelling; op verzoek eervol ontslagen als directcu van het post- en telegraafkantoor te Bever wijk. H. G. Berghuis van Woortman eervol ontslagen als commies der telegra fie 3e klasse O. Horstman benoemd bij het Kon. Ned. Meloorol. In- etituut tot assistent dr. C. Schout© te Gro ningen «tot adspiran t-dbse rvator G. P. van Zutphen to Do Bilt; tot observator ter standplaats Groningen D. A. Vonk, instru mentmaker aan het natuurkundige labora torium der rijksuniversiteit aldaar en tot ob servator ter standplaats Maastricht P. Son- navilla, tweede amanuensis aan de gemeen telijke hoogcro burgerschool aldaar benoemd tot lid van het vollege voor de zeevisschorijen H. A. Schippers, gepension- neerd schout bij nacht te 's Gravonhage bevorderd tot officier in de orde van Oranje- Nasau, de luitenant-kolonel F. van Hasselt, belast met het bevel over het 3de regiment veld-artillerie, thans ridder in die orde benoemd in de orde van Oranje-Nassau tot officier de luitenant-kolonel J. H. Makkink, van het 6de regiment infanterie, en de met den rang van kolonel ccpensionneerde luitenant-kolonel, plaatsclijke-commandant te Breda, A. E. van der Heide tot ridder de officier van gezondheid der 1ste klasse J. J. P. C. van den Heuvel tot Beichlingen, gezegd Bartolotti Rijnders, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, en de kapiteins J. I'. Weitzel. van den staf der infanterie, en D. G. van der Voort Maarschalk, van den staf der artillerie de drie laatstgenoemden werkzaam bij de Koninklijke Militaire Academie toegekend de eere-mcdaille der orde van Oranje-Nassau in zilver aan den adjudant-onderofficier der infanterie P. van der Singel den sergeant-majoor der infanterie A. van Gameren, en den sergeant der artillerie J. II. Schreuders, allen behoorende tot het personeel der Ko ninklijke Militaire Academie alsmede aan den eepensionneerden sergeant der infanterie B. H. Lefel in brons aan den korporaal-kok A .J. Kempen, mede behoorende tot het personeel der Koninklijke Militaire Academie toegekend de ccrepenning voor verdiensten jegens 's-Rijks musea, in goud, aan P. L. Bui tendijk, te Leiden toegekend de eerepenning voor verdiensten jegens 'sRijks musea, in zilver, aan J. W. van Nouhuys, gezaghobber l>jj de gouvernements marine in Nederlandsch-Indië. Het Koninklijk* bezoek aan Breda. Op den 21. Augustus 1904 was het 500 jaar geleden dat graaf Eugelbreoht I Van Nassau en zij.no gemalin Johanna van Po- laueu hun intocht deden in Breda en als baanderheer en -vrouwe begroet werden. Het was naar aanleiding hiervan dat zich te Breda een commissie vormde met liet doel een monument op te richten, als sym bool der dankbaarheid aan net geslacht dor Nassau's dat zooveel voor ons vadreland en voor har0 oudste bezitting, de baronie van Breda gewrocht heeft. Het was de innigste wensch der Bredaschc bevolking dat II. M. de Koningin zelf de onthulling van het gedenkteeken met Hare tegenwoordigheid zou vereeren. Aan dezen wensch gaf H. M. gehoor en zo° kwam Zij dan gisteren, vergezeld van Z. K. H. den Prins op bezoek aan Breda niet alleen om het gedenkteeken te onthullen, doch tevens om de Kon. Mil Academie te bezichtigen. Geen wouder dat de stad er feestelijk uitzag, eerepoorten waren opgericht en overal ver sieringen aangebracht. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins vertrokken gisterenmorgen om 8.50 van Het Loo met den koninklijken trein. H. M. de Koningin was gekleed in wit tbibet, -le prins in admiraalsuniform. Te voet begaf het Kou. Echtpaar zich van het paleis naar het perron, alwaar de opperstalmeester baron Bent-inck ter uitgeleide aanwezig was. Op den bepaalden tijd stoomde de Ko ninklijke trein binnen. De ©erewacht aan 't station was betrokken door do schutterij. N:adot den vorstel ijken bezoekers door den heer Ed. Guljó, burgemeester van Breda, ecu hartelijk welkom was toegeroepen en ion jongejuffrouw aan H. M. een bouquet had aangeboden, inspecteerde H. M. de e erewacht en begaf zich naar do keurig versierde wacht kamer, waar haar verschillende autoriteiten werden voorgesteld. Daarna werd in de gereedstaande rijtuigen plaats genomen en ging 't ouder daverend gejuich van 't publiek, dat zich langs den weg samengepakt had naar do Koninklijke Militaire Academie. Onderweg werd namens de officieren van hot garnizoen een bouquet aan H. M. aan geboden. Zoodra II. M. binnen het Academiegebouw kwam, word do Koninklijke Standaard ge- hescken. Aangezien het doel van oen bezoek aan do Academie was een inspectie te houdon, waren daar geen versieringen aangebracht eti werden geen bouquet ten aangeboden. Aan do buitenpoort was een terepoort opgericht, geheel samengesteld uit voorwer pen, die in don militairen dienst worden ge bezigd, n.l. bruggenhout, geweren, kanon nen enz. Het korps cadetten was opgesteld onder

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1