r*w. 7. 4do Jaargang. Vrijdag 7 juli 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. AMERSFOORTSGH DAGBLAD abonnementsprijs: Per 8 maanden roor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur 's morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utreclitschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN Van 1—5 regels0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De oorlog in de Zwarte Zee. Een nieuwe ooirlog is uitgebarsten, thans een tusschen Rusland enRusland. Zoo als gisteren onder do telegrammen is mede gedeeld, heeft de muitende bemanning van de „Knia-z Potemkin" officieel den oorlog verklaard aan do Russische regeering, daar bij tegenover do vertegenwoordigers der vreemde mogendheden d© belofte afleggende, dat de rechten der neutralen zouden worden ontzien. Wat er van dit laatste is, zullen wij nader zien. Indien de feiten niet zoo hoogst ernstig waren, zou men om die plechtige oorlogsver klaring hebben kunnen glimlachen. Want liet klinkt toch' oppervlakkig bezien, a.l lieel fantastisch, dat een oorlogsschip van een groote mogendheid den oorlog verklaart aan het- eigen land. En ongelooflijk klinkt het zelfs, wanneer men leest hoe dit eenige oor logsschip baas is in de Zwarte Zee, terwijl er een geheel Russisch eskader in een an dere haven ligt. En toch is dit maar al te waar D© bemanning der Potemkin wist, dat zij' van de overige Russische schepen niets te vreez°n had. Do vernederende terugtocht, dien admiraal Krcgcr heeft moeten onder nemen van Odessa naar Sebastopol, in eerst genoemde haven de „stakende" oorlogssche pen achter latende, is een afdoend bewijs er voor. dat de geheele Zwarte-Zee-v'oot gede moraliseerd is en dat de officieren alle gezag heulen verloren. Men heeft er zich in mari tieme kringen in het buitenland ten hoogsto ovst verbaasd, dat admiraal Krieger niet onmiddellijk, zij het dan ook alleen met zijn vla'ggeschip, tegen het muitende schip is opgetrokken om dat te overmeesteren of althans daartoe een poging te doen, al zou dat dan ook gaan ten koste van zich zelf en zijn schip. „Dat hij, nog in leven is. na dat het hem niet gelukt is om het militaire gezag te doen gelden, en een muitend schip te onderwerpen, ja zejfs zonder te trachten dit met geweld te verkrijigen, is een raad sel,' aldus schrijft een officier der Oostenrijksche marine in de Neue Freie Presse. En waarlijk, bij een andore marine dan dw Russische zou zulks niet mogelijk zijn. Wordt er dan niets gedaan om de Po- tem k;n onschadelijk te maken? O zeker, er zijn torpedojagers uitgezonden om het schip iu den grond te boren. Teekenend is liet feit, dat die torpedojagers bemand zijn met enkel officieren. Eén er van stoomde, toen bekend was gewerden, dat de Potem kin te Constanza liet anker had laten vallen, daarheen, maar vond het schip reeds weer vertrokken en wist toen niets beters te do an dar, de Rumecnsche vlag te beleedigen, door zonder eenig eerbewijs de haven binnen te loopen en daar rond te spoken. Maar Ru- menie heeft behoorlijk van zich afgebeten. De liaveu-commandant zond een officier aan boord van de Russische torpedojager met de boodschap, dat in de Rumeensclie Lavens de Rumeensche schepen zelf het politie-toezicht zouden voeren. Dit kloeke optreden heeft blijkbaar indruk gemaakt, want de Russi sche gezant te Boekarest heeft zijin veront schuldiging aangeboden voer de handelwijize van het Russische schip. Nu de Russische marine machteloos is te genover de Potemkin, gaat zij ouder gewoon te barsch optreden tegenover neutrale koop vaarders, en gaat zij hetzelfde spelletje spe len als andere zwervendoRussische kruisers vertoond hebben. Conflicten met de andere mogendheden kunnen op die manier niet uitblijven. De Russische admiraal Tscbuck- nin heeft Maandag de Engelsche stoomboot Cranley aangehouden en doorzocht. Toen het bleek, dat er geen opstandelingen aan boord waren, gingen de Russen weder heen, zonder ook maai er aan te denken hun verontschul dig ng aan te bieden. Voorts heeft Rusland aan Turkije den eiscli gesteld, dat het de schepen, welke uit de Zwarte Zee den Bos- phorus binnenloopen, zal doorzoeken om te zien, of er ook republikeinsche vluchtelingen aan boord zijn. Die eiscb werd door den Russischeu gezant te Consi.&ntinopel gesteld ten opzichte van een Engelsch schip, dat naar hij ver moedde 400 vluchtelingen aan boord had. Turkije heeft dat geweigerd, doch schijnt ge neigit om een dergel ij ken eisch ten opzichte van een Duitseh schip te zullen -nwilligen. Althans zoo meldt de Frankf. Ztgdie er bij voegt, dat zoo iets een beleediging van de Dudtsche vlag zou zijn, welke Duitsch land niet zal dulden. Werden de neutralen door Rusland be dreigd ook door de andere „oorlogvoerende partij" in de Zwarte Zee is zulks het geval. En die laat het niet bij dreigen, want de Potemkin heeft een Italiaansch schip van zijn kolenvoorraad beroofd, en in een Rus- sisci plaatsje aan de kust, hoofdzakelijk door l Duitschers bewoond, al het vee geroofd. Er dreigt dus conflict op conflict en hoe dat alles nog zal afloopeu, is niet te zeggen. Het spookschip was gisteren te Fedoesia, een haven aan de oostkust van d© Krim. Wegens een dreigend bombardement hadden alle inwoners op een order der stedelijke re- geeting (1© stad verlaten, en wapen daar en kel de troepen en de ambtenaren achterge bleven Zijn de gebeurtenissen in de Zwarte Zee zonder voorbeeld iu de wereldgeschiedenis, ongehoo'd, maar echt Russisch is ook de wijze geweest, waarop de wereld omtrent den waren aard der gebeurtenissen om den tuin geleid is. Niet alleen dat de Russische cen suur belette, dat de waarheid gemeld werd, neeu, de Russische regeering heeft opzet telijk valsche berichten verspreid. Het, be richt, dal, do Potemkin zich op genade of ongenade had overgegeven, is door haar ver breid, terwijl het schip, spotte met admi- raad Krieger's bevelen, onder hoera-geroep van de matrozen der andere schepen, langs het eskader heen voer, en het ruime sop koos. Wat nu daar in Odessa i9 afgespeeld, is volstrekt geen op zich zelf staand feit. Want in Kroonstad en Libau is men evenmin zeker van de matrozen. Na dfeze feiten is do smadelijke nederlaag van Rodjestwensky's vloot verklaarbaar. Ook daar zullen de ma trozen geweigerd hebben te vechten. De muiterij aan boord van de Potem kin moet natuurlijk lang te voren zijn voor bereid, door liet revolutionaire comité, dat. overal zijn vertakkingen heeft. Hoe overal in het land de anarchie feitelijk beerscht, leert ons Warschau. En ofschoon dit, nu niet Een van morgen ontvangen telegram houdt in dat de Potemkin in de lucht is gevlogen. Dit bericht is echter op dit oogenblik nog niet nader bevestigd. direct in verband staat tot het onderwerp, dat wij in dit overzicht bespreken, is het toch wel eigenaardig daarover het een en ander mede te deelen. Niettegenstaande daar de staat van beleg is afgekondigd, werd er onlangs een verboden vergadering ge houden. De overheid was daarvan onderricht, doch do machthebbers deden niets, omdat zij zelf verklaarden geen macht te hebben. De macht is in handen van de revolutionaire partij, die aan vreemdelingen en inwoners, voorschriften geeft hoe zij zich moeten ge dragen. Zij moeten zich op straat niet in al te dichte nabijheid van de overheidsperso nen bewegen, daar zij anders kans hebben door eigen onvoorzichtigheid om het leven te komen. Zij moeten den steeds patrouillee renden militairen uit den weg blijven om niet door dezen doodge®choton te worden of door tegen d© soldaten geworpen bommen ge kwetst te worden. Het revolutionaire comité heeft om de schatkist te luenadeslen het cigaretten-roo- ken verboden. Indien een vreemdeling, die van dat verbod niets weet, op straat een cigaret rookt, komen een paar goed gekleede mannen op hem af met het bevel om zijn cigaret. weg te gooien. En men doet verstan dig dat bevel maar op te volgen. Ook wor den rijke inwoners onder bedreiging met den revolver gedwongen geld te geven voor liet revolutionair© comité, waarbij zij dan tevens een bewijs moeten teekenen. dat zij dat geld vrijwillig gegeven hebben. En tegen dat alles doet d1© overheid niets, omdat zij niet kan. Zoo toont zich overal de onmacht van het staatsgezag. Maar, om op ons onderwerp terug te ko men, de gebeurtenissen van Odessa hebben vermoedelijk ook haar goede zijde Want hierdoor gaan ook bij de oorlogskliek en de grootvorsten-partij te Petersburg de oogeu eindelijk open voor het gevaar, dat allemvege dreigt en dringt, de overtuiging ook daar door, dat het tot stand komen van den vre de, het eenige is dat de dvnastie nog kan redden. Vrede is thans voor Rusland ..het eene noodige," vrede met Japan, ten einde daarna den binnenlandscbcn vrede te kun nen bavorderen. Dultschland. De Frankf. Ztg. wijst er op, dat de staats secretaris van de rijksschatkist nu al langer dan een half jaar werkt aan herziening der rijks-financiën, welke het eerste groote ont werp zou zijn, waarmee de rijksdag zich in de aanstaande zitting zou hebben bezig te houden. Men wilde, zooals dat ook uit een akelijk oogpunt beschouwd behoort, het eerst eens worden over de financieele her vormingen en dc grootte en don aard der rijksinkomsten vaststellen, voor men aan de behandeling van de begrooting, de vlootwet, de militaire pensioenwet en andere ontwer pen begon, welke nieuwe uitgaven voor liet rijk tengevolge zouden hebben. Daarmee was het voornemen in overeenstemming om den rijksdag eerst in October weer bijeen te roe pen. Nu echter is het de vraag of dat ge schieden kan, of liever het is geen vraag meer, omdat het vrijwel vast staat, dat zulks onmogelijk is. Enkele voorstellen van den minister van financiën betreffende de nieuwe belastingen, die de basis voor de financieele hervormin gen zouden vormen, hebben klaarblijkelijk in den Bondsraad verzet gevonden. Van de rijiks-suocessie-belasting weet men dat zeker, want daartegen hebben zich Pruisen en Sak sen verzet. En het schijnt wel, dat dit ont werp, indien de minister het niet geheel zal laten vallen, een heel andere gedaante zal krijgen dan oorspronkelijk de bedoeling is geweest. Ook is men het er niet- over eens of de tabak of het bier dan wel beide door een hoogere belasting getroffen zullen wor den. Do Bondsraad staat thans voor de zomer- vacantie, de minister van financiën gaat met verlof en het ontwerp der hervorming der rijksfinanciën is nog niet verschenen. Dc Bondsraad heeft er zich nog niet mee bezig gehouden en het groote werk is uitgesteld tot den herfst. Er is dus geen denken aan, dat de rijksdag het ontwerp in de aanstaan de zitting zal kunnen behandelen. Berlijn, G Juli. Volgens de „Nordd. Zeit." richtte do Rijkskanselier een schrijven aan den Duitschen gezant te Parijs, waarin hij zegtDe pers deelde mede, dat de heer Jau- rès op 9 Juli in sociaal-democratische ver gaderingen te Berlijn zal optreden. Togen den persoon van Jaurès op zichzelf heb ik niets in te brengen, hier is echter quaestio van een politieke rol, die hem door de sa- ciaal-democratische pers wordt opgedrongen. De Duitsche sociaal-democratie zou van zijn aanwezigheid alleen gebruik maken ter be vordering van haar vijandig streven tegen over den Staat en de nationale belangen. Het komt. mij beter voor, dat de heer Jaurès hier niet. in het openbaar optreedt en ik verzoek u derhalve hem te verzoeken zijn reis naar Berlijn op te gewen. België. Brussel, 6 Juli. De „Bond van vrienden van het Russische volk'' had hedenavond een groote meeting belegd ter bespreking van «Je revolutionaire gebeurtenissen in Rusland Van der Kindere, burgemeester van dc voorstad „Uccle", was vooratter. Zermilof, redacteur der „Nowosti", hield een voordracht over den tegenwoordigen toestand in Rusland en legde cr den nadruk op dat de ilberale en de socia listische partijen iu Rusland overeengekomen waren een voorloopige regeering in nloven te roepen, die de officieren zou onts'uin van hun eed van trouw en den Czaar vervallen verklaren zou van den troon. Een aantal aan wezige Kamerleden sloot zich aan bij do mo ties van afkeuring over de slachtingen. Frankrijk* De minister-president Rouvier heeft giste ren een déjeuner aangeboden aan de buiten gewone afgezanten der Vereenigde Staten, die te Parijs zijn aangekomen en do overblijfse len van admiraal Paul Jones zullen overbren gen naar Amerika. Aan het déjeuner werd o. a. deelgenomen door alle ministers, behalve de heer Clemen- tel, die do afrit der automobielen voor den Oordon-Bcnnett-beker bijwoonde, door de officieren der Amerikaansche schepen en dooi den ingenieur der stad Parijs, Weiss, die dc overblijfselen van Paul Jones ontdekte. Dc buitengewone afgezanten zijn ook op 1 .t stadhuis te Parijs ontvangen. De afgevaardigde Denys Cochin heeft een interpellatie aangekondigd over Marokko in de hoop voor het reces de gewenschte inlich tingen over den stand van zaken te verkrij gen.. Men acht het in de wandelgangen der •Kamer echter waarschijnlijk, dat Rouvier eerst in den loop der volgend© maand do interpellatie zal beantwoorden. Do Lantern© hoopt dat Dolcassé, die se dert zijn ontslag zich niet meer in dc Kamer vertoond hoeft, bij die gelegenheid tegen woordig zal zijn om zijn gedragslijn tc verde digen. De Fransche Kamer heeft een aanvang gemaakt, met de behandeling van het wets ontwerp betreffende de verzekering van werklieden tegen invaliditeit. Oostenrijk. Weetien, G Juli. Ten einde obstructie te voeren bij de behandeling van het handels verdrag met Duitschland, zijn 700 moties vau urgentie door radicale Czechen ingediend. De Kamer weigert de moties to steunen, niette genstaande de heftige protesten van radicale Czechen. Tweede telegra m. De Kamer weiger de de urgentie van twee voorgesteld© moties te erkennen en ging toen over tot de behan deling van het handelsverdrag met Duitsch land. De radicale Tsechen pretesteerden on der een oorverdoovend ge raas tegen deze be raadslaging. De rapporteur kon niet andeis doorlezen dan onder een vreeselijk lawaai, dat de Tsechen voortdurend maakten me', fluitjes en door op hun lessenaars te slaan Derde telegram. De Kamer nam het handelsverdrag met Duitschland aan. Rusland. Het- feit, dat de Ozaar den leider der hervormingsbeweging prins Troelbetzkoj heeft ontvangen, heeft in Rusland een goe den indruk gemaakt. Maar overigens is men niet voel verder gekomen. De Ozaar bleek zeer besluiteloos. Alleen gaf hij te verstaan, dat het. ontwerp-Boelygin do uiterste con cessie was, die hij. doen kon. Petersburg, 6 Juli. Volgens mcdedeolingen van den commandant van het. militaire d's- trict Odessa, generaal Machanof, zijn in den nacht van 28 op 29 Juni gedood 49 oproer lingen en gewond 74 een politieagent weri gedood, 8 soldaten, 9 politiewacht-meesters en 8 agenten gewond. Sebastopol, 7 Juli. Het uit Odessa mot de Georgi Pobjedonosef teruggekeerde oefenings- eskadei liep gisteren weer uit in de richting van Feodossia. Feodossia, G Juli. Heden ochtend om streeks 9 uur naderde een boot van de F temkin de kust. Ze werd met geweeruur ontvangen, 2 man werden gedood, zrvea vurpen zich in zee, maar werden gered. De terpedoboot, die de Potemk'a begeleidt, loste een schot op de stad. Het pant rei schip venrijderde zich tegen 12 uur uit di haven, maar bleef in de buurt kruisen. Het schot van dc torpedoboot vloog over de stad heen In de stad is de staat van beleg afgekon- diga. Feodossia, G Juli. De Kniaz Potemkin wordt gecommandeerd door ee.n uit 7 ]>erso- ncn bestaande commissie, aan wier hoofd een loods dei- reserve bij de oorlogsmarine staat, genaamd Alexejef; de namen der anderen zijn onbekend, De wachten worden geregeld bezet, het geschut bevindt zich in uitsteken den toestand, munitie is in voldoende hoe veelheid voorhanden de bemanning van het schip is 750 man sterk, die van de torpedoboot Onder de officieren aan den wal loopt het gerucht, dat onder de matrozen zich een aan tal uit hun rang ontzette adelborsten bevin den, die gevangen worden gehouden. Odessa, G Juli. Hier is Kriekt, ontvangen dat de Kniaz Potemkin dicht bij Feodosia in de lucht is gevlogen. 13 ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Ruth zag uit het. raam. Of zij in de verte de opheldering voor dit gedrag wilde halen Zij: antwoordde„Misschien is het onver standig,; maar hij acht dit zijn plicht te zijn. Met het oog opi andereu heb ik hem hooren I aeggen, dat hij, een meisje te binden zoolang je nog geen vaste betrekking hebt, gelijk stelt met het u'tgraven van eene plant, wan neer je nog geen goede aarde hebt om haar j in over te planten Ik ben er van overtuigd I al had hij mij nóg zoo lief, zou hij' eer zwij gen en het aanzien dat ik met een ander trouwde, die mij eene veilige toekomst, aan to 'bieden had, dan mij ten huwelijk vragen, .zoolang hij niets te geven had dan beloften, j En zoo is hijwat hij voor recht en plicht. I houdt, daar blijft hij bij, al zegt de geheele wereld dat het dwaas is en al zou hij er zelf bij te gronde gaan. Men kan dit overdreven j noemen en het tien maal in hem afkeuren, I toch moet men eindigen met te bekennen, dat hij voordcel'g uitkomt boven alle andcv ren, omdat hij dc eenige is die zijn hoofd fier rechtop houdt, ondanks alles." Terwijl zij dit zeide richtte Ruth haar j hoofd ook trotsch overeind. Het was duide lijk dat zij in hour hart volkomen overeen stemde met dat hoog gevoel van eer, al be rokkende dit haar verdriet. Ada zweeg. Zij kon daar, ondanks die ver klaring, niet in komen en met eene uit drukking van verbazing op haar gelaat be schouwde zii. de flinke, besliste trekken van dat jonge mensch. Hij w'as niet mooi zooal9 die andere, wien zij heur hart gegeven l,ad. Zijn aangezicht was hoekig met vooruitsprin gende Wangbeenderen en een hoog, knobbe lig voorhoofd. Maar in de oogen, onder die zware wenkbrauwen, tintelde levenskracht en de volle lippen waren gewelfd en spraken van hartstochtelijke gevcelenss al waren zij meest hardnekkig stijf op elkander geklemd. „Maar het zou toch kunnen gebeuren dat hij spoedig een eigen haard krijgt," vervolg de Ruth, terwijl zij opnieuw bloosde en een blijde glans haar gelaat verhelderde. „Den cursus aan de landbouwschool heeft hij door gemaakt, zooals je misschien gehoord hebt; en op 't oogenblik is hij in onderhandeling over den aankoop van Knutstorp, hier vlak in de buurt. Als hij die hoeve tegen billijke voorwaarden op afbetaling koopen kan en als het eeue goede zaak belooft te worden, dan „Dan..." herhaalde Ada. En hoewel zij straks afgewezen was, vlijide zij zich toch op nieuw tegen hare vriendin aan. Thans werd zij niet teruggeschoven. Wel Was Ruth eerst nog een weinig strak. Zii was er over verle gen en tegelijk verheugde zij zich, heur hart te hebben opengelegd. Onwillekeurig echter beantwoordde zij Ada's liefkozingen. Ja. liet was toch heerlijk, over dat dierbaar geheim te kunnen spreken, dat hoe verborgen ook, met ons leeft en in ons binnenste gekoesterd wordt. Sedert dien dag kwam Ada zoor dikwijls iu de kamer van Ruth en telkens verscheen dan het groote album op de tafel en altijd werd dezelfde bladzijde opgeslagen. Hoewel Ada voortdurend gebogen zat over het por tret van het jonge mensch met- de sohoone, regelmatige trekken, gleden hare oogen toch nu en dan wel eens naar de andere bladzijde over. Dat flinke gelaat niet de levendige, hoewel niet mooie oogen, had een zeldzame aantrekkingskracht, juist omdat zij het niet begreep. Telkens weer deed zij haar best zich voor te stellen hoe hij er in werkelijkheid uitzagWant natuurlijk moest zij met be langstelling denken aan den vriend van Ruth. Soms ging zij wel eens in Rut-h's ka mer al was deze cr niet biiHet album lokte haqr. Zij kon niet cp verlof om naar binnen te gaan wachten. Maar eens, toen ziji hier ook weer zat, was Ruth in de kamer geTcomen zonder dat, zij 't gehoord had en stond plotseling achter haar. Ada voelde hare aanwezigheid en sprong met ecu uitroep van schrik van haar stoel op, hoewel zij niet wist, waarem zij ge schrokken was. Ruth zag haar met vriendelijk lachende oogen aan. Zij bukte zich over het album heen en nam de beeltenis van den mooien jongen man uit het carton. „Ik zou het je al eer gogoven hebben," zeide zij, „maar ik dacht dat je hem mogelijk zoudt kunnen vergeten. Maar nu weet ik dat. je dat toch niet kunt en dus kan het ie ook geen kwaad doen." Ada dankte voor het geschenk cvenzoo hartelijk als het haar was aangeboden en zij verborg het tusschen hare réliquicn. Maar toch, wanneer zii alleen zat en het portret bekeek, dwaalden hare oogen soms in een andere richting af. Zij tuurde dan in do ledige ruimte en trachtte zich de trekken tc herinneren van dat andere portret, dat zij nu niet meer te, zien kreeg. Ziji was er zoo aan gewoon geraakt, die twee tegelijk te zien. dat zij het eene nu bepaald miste. Op een morgen troonde Ruth Ada met een geheimzinnig gezicht mede naar den tuin, en toen zij in een van de prieeltjes van het laagste terras waren gekomen, waar zij vrij zeker kondon zijn niet te worden ge stoord, haalde zij een brief te voorschijn en hield dien op een afstand voor Ada in do hoogte. Zij las hem niet maar bleef alleen met van blijdschap stralende cogen naar haar vriendin zien. Eindelijk zeide zij „Nieuws, Ada! Kun je raden wie morgen hier komt?" „Mijnheer Grabe?" „Goed geradeneigenlijk wist je het voor uit. Maar kun je nu ook raden wie meor?" ..Hoe zou ik dat kunnen V' Maar toen zij Ruth in de oogjen zag, dio lachten en schitterenden van voldoening, begon zij te beven. „Ken jo misschien iemand, die tegen den herfst, naar een provinciestadje moet ver huizen1. om daar in eene betrekking aan 't Gerechtshof te worden geplaatst?" Ada green haar 'vast bij den arm, maar Rivt'h ver volgde „Sven Grabe en hij zijn goede kennissen, en zii vonden het geschikt de reis van Stook- holm naar hier samen te doen. Maar aange zien Sven hier zal blijven, dacht hij, dat er voor Karl Edwin ook wel een plaatsje wezen zou. ten minste voor een dag. Hij is ook een verre neef van ons." „O Ruth!" riep Ada uit. Toen bleef zij een oogenblik zwijgend voor zich uit staren. ..Ik begrijp best hoe het gegaan is. Ik weet wel dat jij Het is erg lief van je. Ruth, maar wat baat het? Hij geeft immers toch niets om mij,... Hoewel... ik ben toch blij, Ruth Ik 'ben: zoo blij, dat ik het niet. zeg- een kan En zij keerde zich om ten einde tegen hare kranen te kunnen strijden. hoofdstuk v. Toen de verwachte gasten kwamen, zat Ada in een hoekje van het salon verscho len maar daar de deuren alle openstonden kon zij ongezien, alles hooien van de drukte bi' do aankomst. Eerst boord© zij het rijtu'g stilhouden; daarna geloop van vele voetstappenpraten cr. lachen in de gang. Zij onderscheidde do stemmen van Ruth en van den kapitein en een andere mannelijke stem die. hoewel zij niet bi>zonder scherp of hard was. toch boven die der anderen uitklonk. Maar de stem waarnaar zij met zooveel inspanning luister de hoorde zij eerst in het geheel nieten toen zij die eindelijk meende te onderschei tien. klonk ze haar toch vroemd in do ooren zoo zacht, dat ze onder dio der luid praten- den als wegzonk. Nu waren zij in de eetkamer. „Goede hemel, wat is het verrukkelijk, weer in deze hooge kamers te mogen staan!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1