Openbare Aanbesteding;. Openbare Aanbesteding. Eerste Verkoopster. 1 ons A. J. P.'s AMANDELTJESPUDDING a. j. p:s amandeltjespudding KEIZER KAREL, NIJMEGEN. LUW SHOWER Go.' Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Rijks-Universiteit te Utrecht. Instituut DE WAAL, Leeraren Middelt). Onderwijs. Het verrichten van herstellin gen aan den Bnnrtoren. Gebr. GERZON, Ulracht, SB/KJE «SMff-SR™: Boomvruchten. GOSLAR id H. Hotel Hannover. Huis van den Eersten Rang. •«•'naar Londen en Parijs."%9 3 pr. fijne Wollen deelneming aan de wedstrijden enz. «n de „automobielweek" te Soheveningen zijn in vollen gang. Die voor den wedstrijd met toeristen-voertuigen zijn zelfs zeer talrijk. Die voor de snelheids (races)-rijtuigen zullen dadelijk toenemen na het verrijden van de Gordon-Bennet-Cup in Frankrijk. Buiten de gouden, z;lveren en bronzen medailles, uitgeloofd voor elk conoours, heeft de Kon. Jachtclub te Brussel een zilveren beker uitgeloofd voor den wedstrijd met mo torbooten op zee. Het gipsmodel der medailles bestaat aan de voorzijde uit eene uit de zee ten hemel stijgende najade. Op den voorgrond ziet men sportattributen en een band voor een in schrift. Aan de achterzijde der medaille komen do vermeldingen voor van den aard der prijzen, enz. Prijsvraag o v e r coöperatie. De raad van den I'xlerl.' Coöperatieven Bond heeft een prijsvraag uitgeschreven voor eene duidelijk en populair geschreven brochure van hoogstens 16 bladzijden, bevattende bet standpunt, het doel en de werking van den Bond, zoomede een zeer kort overzicht vaai dergelijke bonden in het buitenland en een© uiteenzetting dier sociale taak van de coö peratie. ,uu, Do vrees voor gevangenis straf bij melkvervalsckers. De hoeren dr. Van Hamel Roos en Harmens schrijven in het Weekblad tegen de Verval- schingen Wij hebben vroeger op grond eener veel jarige ervaring reeds herhaaldelijk betoogd, dat de oenige juiste straf voor vervalschers bestond uit toepassing van hechtenis, en het kwaad niet alléén door geldboeten kon be streden worden. Zooals mem schier dagelijks uit de nieuws bladen zien kan, wordt deze opvatting steeds meer en meer door de rechterlijke macht gedeeld, eu worden behalve boeten, gevan genisstraffen tot zelfs vijf maanden, tegen de melk vervalschers geëischt. Wij hadden nu in den laatsten tijd herhaaldelijk gele genheid den invloed dezer opgelegde straf fen bij nog niet veroordeelde vervalschers op te merken. Bij een reeks van 27 melkonder- zoekingen bevonden wij n.l., dat niet min der dan 20 monsters v©rvalscht waren met van 5 tot 20 varieerende boeveelheden water En toen nu de water-en-melk-leveren- de „molk''-leveranciers (veehouders) inzage hadden gekregen van de rapporten der on der getuigen genomen monsters, boden zij onmiddellijk belangrijke schadeloosstellingen aan, die zelfs bodragen van f 300 bereikten Alles liever dan eventueele gevangenisstraf fen Dat het melkvervalschersberoep voor- deelig is, en boeten schier geen uitwerking hebben, bleek verder uit het feit, dat eenige knoeiers tot tweemaal toe flinke sommen als schadeloosstelling betaalden Het is evenwel duidelijk, dat indien de grootere afnemers door vóór-onderzoek met melkweger en Gerber toes tel, zich eerst over tuigen alvorens de melk te betalen of af te leveren, langzamerhand deze praktijken ge lukkig geen zin meer zullen hebben. Doch de keine slijters, die zich niet d© moeite kun nen of willen geven van bedoeld vóór-onder zoek, loopen nog steeds groot gevaar van bedrogen te worden, resp. zeiven als bedrie gers beschouwd te worden, weshalve een of- ficieele bescherming van politiewege, door een veel grooter aantal keuringen te bewerk stelligen, een dringende noodzakelijkheid in het algemeen belang is. Pogingtotmoord. De rechtbank te Groningen veroordeelde gister den 20-jari- gen smidsknecht H. L. K. aldaar wegens poging tot moord, door in den nacht van 3 op 4 Mei eenige revolverschoten te lossen op den postillon K. Swaak, die rijdt- van Gro ningen op de Leek vice versai, tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar. Slag van een paard. De veerman R. van Akkeren te Voorburg heeft zulk een hevigen slag gekregen van een paard, dat hij uit de weide ging halen, dat hij bewusteloos neerviel en aan de gevolgen is overleden. Onweder. Gisterenmorgen te 7 uur werd in de Zuiderzee, ter hoogte van Harder wijk, tijdens een hevig onweder van het tjalkschip „De goede verwachting", schipper Scntel, uit Utrecht, de mast door midden geslagen. De stoomboot „Ellburg", in de na bijheid, verleende hulp, en bracht de tjalk te Amsterdam binnen. Het schip kwam van Dedemsvaart en was bestemd voor Gouda; zijn lading bestond uit veevoeder. BDbld. School- en Kerknieuws. De gewone jaarlijksche algemeene ver gadering van liet Tederl. Onderwijzers-Genoot schap zal gehouden worden op 24, 25 en 26 Ju'i a s. te Amsterdam. Het programma luidt als voagt: 24 Juli. Vergadering in de groote zaal van „Artis" te 11^ uur. Daarna ontvangst ten stad- huize van het hoofdbestuur en genoodigaen. 's Avonds 8 uur concert in den tuin van „Ar tis." 25 Juli. Voortzetting van de vergadering. Om 6 uur officieel diner in de Koningszaal. 26 Juli. Boottocht naar Muiden, bezoek Muiderslot, naar Weesp en per extra-trein naar Baarn. Naast de vele voorstellen, die in behandeling komen, zal prof. mr. G. A. van Hamel, hoog leeraar te Amsterdam, eene rede houden over „Misdadige kinderen." Verder zal de heer R. 'asimir, uit Gronin gen, eene inleiding houden over: „Is het mo gelijk en wenscheelijk, dat een norm of normen vastgesteld worden om te bepalen, wat vol doend lager onderwijs is?" Bovendien zal de heer L. W. J. A. SchaiK, uit Amsterdam, spreken over: „De gevolgen van de wijzigingen in de Onderwijswet." Door het hoofdbestuur van het Neder- laadsche Onderwijzers-genootschap is inder tijd, ingevolge eene opdracht van de alge meene vergadering te Zutphen, eene commis sie benoemd, om een onderzoek in te stellen j naar de regeling der vacanties in de groote steden van het buitenland. Deze commissie, bcstaaaide uit de heeren L. C. T. Bigot, E. Heimans en Th. Lancee, is thans met baren arbeid gereed gekomen en heeft de vruchten daarvan neergelegd in een rapport, dat door j het hoofdbestuur uitgegeven is. In eene vier talige circulaire beeft de oommissie zich in het najaar van 1904 gewend tot alle haar be kende onderwijzers-vereenigingeu entot de burgemeesters over de geheele wereld, met het verzoek om eenige vragen betreffende de schoolvacanties en de wijze, waarop de kin deren ze doorbrengen, te willen beantwoor den. Gegevens zijn verstrekt uit tal van plaat sen in Duitschland, Frankrijk, Engeland, Bel g'ë, Noorwegen, Denemarken, de Yereenigde Staten, Japan en Oostenrijk-Hongarije. Uit den opgemaakten verzamelstaat, die een overzicht geeft over de vacanties met Paschen, Pinksteren, Kerstmis en in den zomer en den herfst, blijkt, dat Nederland al heel misdeeld is; gemiddeld zijn hier 45 vacantiedag i per jaar op de lagere scholen en daartegen in andere landen gemiddeld resp. 75, 75 70, 60, 67, 70, 65, 75, 100 en 70 dagen; de Vereenigde Staten van Noord- merika tellen het grootste aantal. De commissie zou willen, dat er in do J groote steden, vooral in den zomer, een lange rusttijd werd gegeven mei veel ontspanning; zij stelt voor eeno zomervacantie van 42 dagen, 1 dag vóór en 4 dagen na Paasch-Zon- dag, 1 dag vóór en 6 dagen na Pinkster-Zon dag en nog 6 dagen na den eersten Zondag in October. Synode Ned. Herv. Kerk. Git goede bron vernemt de Ned. dat de Synode der Ned. Horv. Kerk, die Woensdag 19 Juli a s. hoopt bijeen te komen, samengesteld zal zjjn,pit. de heeren Dr. F. Canne^l'éter Hzn., hoogl. te Utrecht dr. L. Knappert, hoogl. te Leiden C. van Dis pred. te SilvoldeE. J. Griffijn, ouderl. te Arnhem A. Loeff, pred. te Dordrechtmr. Rens, ouderl. te Dordrecht A. A. Cremer Rzn pred. te Broek in Waterland P. de liaan, oud- ouderl. te Weesp dr. G. J. Weyland, pred. te VeereP. J. Siegers, ouderl. te Vlissingen K. A. de Groot, pred. te Houten; E. B. Gun ning» pred. te Oosthem c. a. H. A. Leenmans, pred. te Harlingen M. J. Adriani, pred. te Almelo W. Okken, pred. te Beerta W. El lens, pred. te UsquertPh. H. Edling, prei. te BuaelH. G. Tousbeek, pred. te Roswin kel C. van Gorcum, ouderl. te Assen 0. G. Chavannes, Waalsch-pred. te Leiden dr. M. A. Goossen, Waalsch-ouderl. te Leiden. Partij-verhouding: rechts 11, 7 predikanten en 4 ouderlingen links8, 6 predikanten en 2 ouderlingen. Vaste leden der Synode zijn, met adviseerende stemde heeren J. Knottenbelt, secretaris, en mr. S. J. Hogerzeil H.Vzn., quaes tor-generaal. aIn de gisteren te Utrecht voortgezette vergadering vam de Vereeaiging van Ambte naren en Beambten in dienst bijl den Rijks waterstaat waren1 22 afdeelingen vertegen woordigd. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan. Op 1 April 1905 wa9 in kas een batig saldo van f 89.94. Besloten werd -dit jaar wederom, een jaar boekje uit te geven, hoewel de vorige maal de resultaten niet schitterend geweest zijfn. De redactie zal wederom waargenomen wor den door den secretaris, bijgestaan door een commissie. De beer J. Alb. van der Linden sprak; daarna over „De positie der vaste arbeiders in het algemeen, hoever ze verbeterd is en wat nog direct noodzakelijk is". 9pr. was van oordeel, dat do aanvangsalarissen over het algemeen te laag zijn. Door den heer J. Zoeter werd de vraag ingesteld„Is het hoofdbestuur verant woord, wanneer het door conferentie of an derszins tradht de eenheid te bewaren of scheuringen te voorkomen", waarop een be vestigend antwoord volgde. Verschillende punten van ondergeschikten aard werden na ampele bespreking aangeno men. Verder werden o. a. goedgekeurd een voor stel van de afdeeling Friesland, behandelen de het pensionneeren der ambtenaren op 65- jarigen leefijtd met vol pensioen, en een voorstel van de afd. Bakenmees- ters om te verzoeken de periodieke verhoo ging, zooals die is vastgesteld voor 1015 en 20-jarigen diensttijd, te doen doorloopen ook voor 25 en 30 dienstjaren, zoodat de baken- meesters bij die dienstjaren, nog niet tot de 10 oudste behoorende, ook de 5 jaarlij ksohe verhooging zullen kunnen genieten. In den loop van den dag verscheen de I eere-voorzitter, de heer H. Smeenge, ter ver- gadering en werd door den voorzitter met een hartelijk woord begroet. Zeist. Tot secretaris van do gezondheids commissie in den kring Zeist- ©n Omstreken is besnoemd de beer D. E'. Iluender, candi- da-at-notaris alhier. - Dat men bij het maken van reolama voor verkiezingen rekening moet houden met de ontwikkeling der kiezers, wil men zijn doel niet voorbijstreven, bleek dezer dagen te Zeist bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad, zoo wordt vandaar ge meld. Tot de candidaten behoorde de heer Gadellaa en nu hadden de vrienden van dezen iemand voor het stemlokaal doen post vat ten met een bord, dat tot opschrift droeg: „Kiezers maakt Gadellaa zwart!" En wat hadden nu onze snuggere kiezers gedaan Zij hadden zioh niet bepaald tot het zwart ma ken van het witte puntje in het zwarte blok voor den naam van Gadellaa, doch hadden zioh beijverd diens geliecüen naam zoo zwart te verven als pek. Dit bleek bij de opening der stembiljetten. Verscheiden biljetten moesten dientengevolge van onwaarde wor den verklaard. gehad, wordt bij voldoende deelneming ook dit jaar do gelegenheid opengesteld tot- het betrekken van cen kamp in do legerplaats bij Laren voor jongelieden, die toegelaten zijn tot do 4de of ectoe hoogero klasse van een gymnasium of eene hoogere burgerschool, of die op anderen grond aanspraak hebben op vrijstelling van het toelatingsexamen tot het reservekader, dan wel aan dit examen reeds hebben voldaan. 2o. het onderr lo. bedoeld kamp vangt aan op 1 Augustus e.k., en eindigt op 26 Augus tus d. a. v.; 3o. de deelneming aan liet kamp geschiedt voor eigen rekening; 4o. jongelieden als bedoeld sub. 10. dezer beschikking, die vorengenoemde legerplaats w«nschen te betrekkeu, moeten van hun voor- nemen schriftelijk doen blijken aan den n- specteur van het wapen der infanterie en wel vóór 24 Juli e.k. Laren. Aan de school dor Gooischo Schoolverceniging zijn benoemd, voor afd. A (fröbeiklasse) mej. G. v. d. Veen te Lei den; voor afd. B. als onderwijzeres mej. M. Ver hoeve te Laren en mej. H. Robbers te Hilyersumals onderwijzeres in don zang mej. A. van Gooi te Utrecht; als onderwij zer in het teekenende heer S. Garf te Laren, als onderwijizer in die gymnastiekdo heer A. W. van Apeldoorn te Hilversum. Tot lid van den raad der gemeente Maarssen zijn gekozen de heereai C. Wolff en N. Wijnenherstemd moet worden tusschen de heeren P. Broeksmit en R. Timmermans. Tot leden van den gemeenteraad van Maarsseveen zijn gefeoaen ,de heeren J. Hagc- man, J. v. Doorn en A. van der Wilt Az. Hygiëne. De gemeenteraad van Montfoort heeft, naar aanleiding van een herhaald verzoek van bewoners en eigenaars van huizen langs de stad shaven, welk water, vooral in den zomer, een ondragelijke» stank verspreidt, in beginsel besloten tot dempen over te gaan, wanneer de kosten van dat werk de draagkracht der gemeente niet te boven gaan. B. en W. zijn gemachtigd door een deskun dige een plan met begrooting te laten maken. Laren. De min. van oorlog brengt in oe St.-ct. ter keninis: lo. op gelijken voet als in 1904 heeft plaats De kapitein van den generale» staf v. Noest, van Hellevoetsluis naar Amersfoort overgeplaatst als adjudant, chef van den staf der 4e divisie infanterie, is in het garnizoen aangekomen. Die heeren J. H. van Drie en E. Kruit hof, onderwijzers met hoofdactc aan d© open bare school 3e soort (Koningstraat) alhier, zijn op de voordracht geplaatst voor hoofd der school te Groot-Aminere. Dfe kiesvercettiging Amersfoort en de Vrijz. Prop.-club houden heden avond weer een gecombineerde vergadering in De Zwaaa. De vereeniging „Handel en Nijver heid" zal vermoedelijk Donderdag 13 Juli haar gewone maandvergadering houden io het hotel de Zwaan. De temperatuur van het water in de Zwemschool op 7 Juli 1905, des ochtends 7 uur, was 66 graden Fa h reuheit. Toen gifeteren een jongen van de drukkerij van den heer M. van liet postkan toor, waar hij postzegels had gehaald, te rugkeerde, had hij onderweg het ongeluk het terugontvangen geld1 tc verliezen. Bij zijn pogingen dit weer in zijn bezit t-e krij gen, hield een, „vriend" hem welwillend „op rapen." Nadat deze ongeveer f 2 teruggevon den had, gmg hij er, uit pure vriendschap, met het geld van dooa-, dat hij later omzet te in bier, cigaretten, kersen enz. Van z'n vrienden moet mem 't maar heb ben De politie is dien k^aap op hot spoor en zal hem vermoedelijk zijini leuze: „Alle goederen gemeen" wel afleeren. Kassiers en Commlsslonnalrs ln Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Muurhuizen 33, belasten zioh met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en rerkoopen van eonpons, buiten- landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden ln de sare-kasfjes banner gepantserde brand- en inbraakvrUe kastwaar voor nadere condities te hunnen kantore verkrU«baar verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongatiën. Kantoor geopend 9—8 en 7to—8i/s. Agent te Zeist W. H. A. van der Mer8ch, Driebergsche weg 13. Sollicitanten naar de te vervullen betrek kingen van Adslstent bij de Oogheelkunde en van Adsistent by de Pharmacie, worden uitgenoodigd zich te wenden tot den Minister van Binnenlandscbe Zaken, bij een op zegel geschreven adres, dat vdbrlSJnll e.k. bij den Secretaris van Curatoren moet worden ingeleverd. Nameni Curatoren der Rijks universiteit te Utrecht, De Secretaris, J. F. HOOFT GRAAFLAND. Utrecht, 5 Juli 1905. UTRECHT. Opl Eindex. H. B. S. met vijfj. cursus. In den voorafg. curs. slaagden met het meeste succes onze cand. voor Cadet- Adelb, Adsp.-Mach. K. N. M.. Posterijen. Eindex. H. B. S vijfj. cursus, K. M. A, Rijks-Veeartsenijsch. Dit voorjaar slaagden bereids al onze cand. voor het ex. der Posterijen en Telegraphle. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag den 22«,«n Jall 1905, des namiddags te 2 uur in h<t openbaar ten Stadhuize aan te bpsleden Het bouwen van een Brand spuithuis en Zandbergplaats aan de Kapelstraat en het sloonen van een bestaand Brandspuithuis en Zandbergplaats aan de Biltstraat liet bestek en teekening ligt ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken Achter Kla- renburg en is aldaar zoomede ten Stadhuize (Afdeeling Financiën) en bij de boekhande laren VAN TERVEEN ZOOS te verkrijgen tegen betaling van f 0.50 per stuk met teeke ning. Utrecht, 7 Juli 1905. De Secretaris der Gemeente Utrecht ENKLAAR, 1. s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag den 22*ten Juli 19 i»5, des namiddags te 2 uur in het openbaar ten Stadhuize aan te besteden Het bestek ligt ter inzage aan het Bureau dor Gcmeonteworken Achter Klarenburg, en is aldaar zoomede ten Stadhuize (Afdeeling Financiën) en bij de boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegon be taling van f 0.25. Aanwjjzing in loco zal plaats hebben op Ma<iudag 17 Juli 1905, des voormiddags te 11 unr. Utrecht7 Juli 1905. De Secretaris dor Gemeente Utrecht, ENKLAAR 1. s. KiP7AI*e voor de verkiezing van zeven leden voor den Gemeenteraad op IO en 12 Juli a.9. wordt hoogst gewenscht geachts TE HERKIEZEN de twee periodiek aftredende loden die niet hebben bedankt, zijnde de heeren H. W. van Esveld, in District I, en A. NI. Tromp van Holst, in District III. NIET TE HERKIEZEN de vijf andere leden, waarvan drie periodiek aftredend, die voor het lidmaatschap van den Raad bedankten en reeds sedert drie maanden als zoodanig niet meer opkwamen. Daarom worden dringend aanbevolen Verkiezing op MIANDAG 10 JULI a.a. van 5 leden die tot 1911 kunnen zitting hebben: District I, op het RaadhuisH. w. van Esveld, aftredend lid. J. C. Rolandus Hagedoorn, bokwaam geneeskundige, Voorzitter vau de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. District II, in de Koningstraat: P. van Achterberghels bouwkundige voor den Raad aangewezen. District III, in de KoestraatA. NI. Tromp van Holst, aftredend lid. A. Herschel Bzn., erkend voorstander van degelijk onderwijs en goede regeling ran (inantiën. Verkiezing op WOENSDAG 12 JULI a. e. van 2 leden die tot 1909 knnnen zitting hebben District II, in de Koningstraat J. C. Rolandus Hagedoorn. District illin de KoestraatJ. C. van der Meerals flnantieela specialiteit in het bijzonder aanbevolen. Het Bestunr der Hieavereeniging „AMERSFOORT". Schriftelijke aanbieding met opgave van referentiën. met een eetlepel suikergeroerd door 1 ons zacht gokookte rijst en daarmee nog 5 minuten doorgekooktgeeft als het koud is het gezondste en verfrisschendste nagerecht. Vraag ook met geraspte citroen Alleen echt in cartons met den naam A. J. POLIK fabrikant, Gronin gen anders bepaald weigeren, want dan is 't bedrog. Vraag ze in alle winkels. 7017 In cartons van 1 ons 15 ets. I In cartons van 5 ons 70 ets. In cartons van 2 ons 80 ets. In cartons van 10 ons 1.85. Notaris IMMINK, to Honton, zal de verkoopingen van Boomvruchten Maandag 7 Augustus bij C. VULTO. aan Hotel Restaurant. - Telephoon No. 380. Prachtige geheel vrije ligging aan het Keizer Karei Plein. Aanzienlijk vergroot en vermeerderd met tal van Kamers en Balons met keerlUk uitzicht over het Plein en de Singels. Geheel nieuw en modern ingerichte Schrijf-, Leen- en UonveraatlezAlen. Ruime open veranda en uitgestrekt terras. Equipages en Automobielen aan het Hotel. Garage voor Automobielen. VRAAG TARIEVEN! Aanbevelend M. L. JORRITSMA, Gérant. Eigenaar L. A. ALBRECHT, vroeger H6t. de 1 Europe, Hamburg. houden Te KchalkwUk, 1905, 's nam. 6 uur, de Heul. Te Tnll en *t Waal, Dinsdag 8 Augus tus 1905 'a voorm. 10 uurbij A. I)E BRUIJN, op Rietveld. Te RuunlkDinsdag 8 Augustas 1905 'snara. 5 uur, b{) II. VAN DER HORST. Te Honten Vrijdag 11 Augustus 1905 'a voorm. 10 uurbij H. SOMEU. zal herhaald wordon de gezelschapsreis naar do wonderbare natuur van Wekt- en Midden-Noorwegen Christiania, Stockholm, KopenhagenHam burg enz. Progr. u 10 ets. verkrijgbaar. LISSONE ZOON. Singel 155, Amsterdam. 2 Extra Reizen. 13 Juli naar Parijs on de waterwerken te Versailles, duur 5to dag, roissom 70. alles inbegrepen. 25 Juli naar Londen en omstreken duur 7 dagen, reissom f 125. alles inbegrepen. Men vrago de programma s 10 ets. por stuk. LISSONE ZOONSingel 155, Amsterdam. Ïebreide Heeren Sokkon 1.65, 6 pr. 3. iange Dameskousen 3 pr. f2'"" franco. Kleur Jaogor, Beige, 2 10, 6 pr. ƒ3.90 ïigo, grijs of zwart. Lengte van den voet in cM. opgeven s. v. p. WolinduHtrle te Nyensleek.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3