5 grónd ten behoeve van de verbouwing van de kosterswbming. De heer EC e y 1 i g e r s. Mijpheer de voor zitter, uit de stukken blijkt de grootte van de stukjes grond, die zullen worden geruild. Maar er .blijkt niet uit, dat het plan van verbouwing voldoet aan de eischen van wel stand. Ik had gaarne vernomen, of de nieuwe kosterswoning in overeenstemming zal zijn met het karakter van het monumentale ge bouw, waartegen zij wordt aangebouwd. De groot e kerk is een gelbouiw van dien aard, dat als daaraan veranderingen worden aan gebracht, daarvan mededeeling gedaan zou moeten worden aan de rijks-commissie voor de monumenten van geschiedenis en kunst, opdat, als de plannen niet voldoen aan de eischen, daartegen bezwaren kunnen worden ingebracht. Er zal nu eene ruiling van grond worden aangegaan in het belang van het verkeer, maar welke daarvan dè archi tectonische gevolgen "zullen zijn, zou ik wel gaarne willen weten. De V oorzitter. De verbouwing van de kosterswoning is eene zaak, die moeaelijk in overeenstemming te brengen is met d© ar chitectuur van de kerk. Maar fbovendien geeft de bouwverordening ons geen recht om dat te verlangen. De heer Jorissen. Het zou misschien reeds een goeden invloed hebben als de raad een verzoek richtte tot het college van kerk voogden. De heer van Esveld. Mijnheer de voor zitter, ik kan den 'heer Heyligers gerust stel len. Wat gebouwd wordt in plaats van de kosterswoning, zal wel in stijl met de kerk overeenkomen, veel beter dan wat er nu staat. Er zal voor een behoorlijken trapjes gevel gezorgd worden. De Voorzitter. Dat is eene gerust stellende mededeeling. De heer van Duinen. Mijnheer de voorzitter, het is in allen deele verkieslijk, dat ihet verzoek worde toegestaan. Een leefijke punt, die de straat versmalt, zal verdwijnen, en van de Langestraat af zal recht naar ach teren eene flinke rooilijn komen; de in kepingen en hoeken, die er nu zijn, zullen verdwijnen. Het is werkelijk in het belang van de gemeente, ook om een beteren toe gang te krijgen tot de Groentemarkt, indien het verzoek wordt toegestaan. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten. 13. Voorstel van B. en W. betreffende een adres van den Nederlandschen schutterij- kaderbond om een gemeentelijk subsidie voor 1905. Het voorgestelde bedrag is f 100. De heer van Eek. Mijnheer de voorzit ter, nu de sahutterij Weldra wordt opge doekt, heeft het dan nog reden van bestaan om van gemeentewege een jaarlijksch sub sidie te geven? De 'heer van Esveld. Het is maar voor een jaar. De heer van Eek. Het is in de laatste jaren al 2 of 3 maal voorgekomen. De Voorzitter. Die schutterij leeft nog, en zoolang zij besbaat is er reden om op het verzoek in te gaan. Bij: die gelegen heid zullen vele vreemdelingen in de stadi komen. Dó heer Plomp. Het is niet om de schutterij, er is een ander motief voor het subsidie. Het is om menschen te lokken. Wordt z. h. o. conform besloten. 14. Voorstel van B. en W- betreffende het verzoek van de vereeniging Jubal tot het mogen gebruiken van een gemeentelokaal. De heer van Eek. Mijnheer de voorzit ter, het is nog niet zoo heel lang geleden, dat eene andere vereeniging voor hetzelfde doel is komen vragen. Ik meen, dat het ver zoek toen is afgestemd. Als het nu aan Jubal wordt toegestaan, zijn wij dan niet onbillijk tegenover anderen? Stemmen. Het lokaal wordt tegen betaling beschikbaar gesteld. De Voorzitter. B. en W. hebben in hun advies het versdhil tusschen de twee aanvragen in het licht gesteld. Wlordt z. h. o. conform besloten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L. E B09GH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 9