4d" Jaargang. Dinsdag 18 Juli 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. JS°. 18. AMERSFOORT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke "nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIEN: f 0.75. 0.15. Van 1—5 regels Elke regel moer Grooto letters naar plaatsrnimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eemt circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Hst Britsche lagerhuis. Do herziening van de bestaande regeling van de iudeeling der kiesdistricten voor het lagerhuis, die de regeering heeft aangekondigd in de troonrede, waarmee deze zitting geopend werd, is thans bij bet parlement aanhangig gemaakt. De nieuwe regeling, die ontworpen is, beteekent een zwaren slag voor Ierland. Het aantal zetels in het parlement blijft 670. Maar aan Ierland, dat nu 103 zetels bezet, wordun 22 zetels ontnomen, terwijl Engeland1 17 nieuwe zetels krijgt, Wales een, en Schot land vier. De wijzigingen ira de bevolking van het vereenigde koninkrijk, die in de laatste decen nia zijn voorgekomen, inzonderheid het aan groeien van de groote steden, maken eene verandering van de bestaande regeling noodig. Men ziet dat het duidelijkst in London. Zeer groote voorsteden, die meestal door arbeiders gezinnen bewoond worden, zijn ten noorden en oosten ontstaan en zijn in verhouding tot hun ne bevolking geheel onvoldoende vertegen woordigd. Het district Romford in Essex met 217,085 inwoners eai het d'strict Walthasn- stow, eveneens in Essex, met 185,549 inwo ners zenden thans elk slechits één afgevaar digde naar het parlement, terwijl iedere stad (borough) met 15.000 inwoners reeds recht heeft op afzonderlijke vertegenwoordiging era steden als Newry en Kilkenny in Ierland zelfs slechts weinig meer dan 13,000 inwoners heb ben en tooli ieder een eigen afgevaardigde hebben. Of Ierland als geheel, zonder dat het bevol kingscijfer in aanmerking komt, al of niet recht heeft op een bepaald deel van de zetels in het lagerhuis, is eene beginselkwestie op ■zioh zelf. Do regeerinig schijnt eeine beslissing over deze beginselvraag te willen ontwijken, dioor aan Ierland niet zóó vele plaatsen te ontnomen, als op grond van de werkelijke be volkingscijfers zou kunnen geschieden. Op grond daarvan zou men. aan Ierland 30 zetels kunnen ontnemen in plaats van 22, en aan Engeland en Wales 28 nieuwe plaatsen geven in plaats van 18. Het stelsel, waarop de nieuwe regeling be rust, is het volgende: De wet van 1885, die voor 't eerst de indeeling van de kiesdistric ten van het bevolkingscijfer afhankelijk maak te, bepaalde, dat steden of districten met 15,000 tot 50,000 inwoners elk een afgevaar d'igde moeten hebben. Steden met 50.000 tc^ 165,000 inwoners kiezen twee afgevaardigden bii 50,000 tot 60,000 inwoners meer komt er telkens een nieuwe afgevaardigde bij. In over eenstemming met die klimming van het bevol kingscijfer moeten de cijjfers, d^e de wet van 1885 als maatstaf aanneemt, verhoogd worden. Tliaini3 zullen ïiteden en 1 "stricten van 18,500 tot 65,000 inwoners recht hebben op een af gevaardigde en eerst bijl 75,000 inwoners meer begint bet recht op een tweeden zetel in bet lagerhuis. Door deze verbooging van de mini- mijm-cijfers verliezen oude steden van Engel land, als Bury St. Edmund's en Durham, hunne bijzondere vertegenwoordiging. Bath en Ips wich zullen voortaan nog slechts één afge vaardigde hebben in plaats van twee. In t geheel verdwijnen in Engeland 14 districten, in Wa'es een, in Schotland een, in Ierland 23. Daarentegen worden in Engeland 31 nieuwe districten gevormd, in Wales twee, in Schot land rijf, en in Ierland krijgt Belfast een af gevaardigde meer. Wat de kleine ralaatsen en districten van minder dan 18,500 inwoners verliezen, komt hoofdzakelijk aan de grooJ niiddlelpuraten van nijverheid en handel ten goede, zooals Birmingham, Bradford, Bristol. Leeds. Leicester, Liverpool, Manchester, New castle. Sheffield, Cardiff. Glasgow, Belfast, en vooral de groote voorsteden van Louden, die rijf nieuwe afgevaardigden krijgenmet bij voeging van Weet Ham, dat weJ buiten het graafschap Londen ligt maar toch eene groo' arbeidersvoorstad is, zelfs zeven. De groote grief tegen hot regeeringsvoo r- 9tel is intusschen, dat het beginsel om de districtsömdeeling in overeenstemming te bron gen met de gewijzigde bevolkingsomstandig- heden, daarin veel te weinig tot zijn reent komt. De terug gaande of afstervende distne ten worden begunstigd ten nadeele van de zich krachtig ontwikkelde districten. Daarve n zijn de voorbeelden voor 't grijpen. Lewis!iani met 128,000, Middlesbro met 116,000, Gates head met 109.000. Hanley mot 100.000 inwo ners moeten zich met een afgevaardigde tevr? den stellen, terwijl York met 75,000, North arnpton met 76.000, Stockport met 78,000 en Devonport met 79,000 er twee behouden. Het graafschap Oxford behoudt met 130,000 -n- woners drie afgevaardigden, terwijl de stad Oldham met 195,000 zielen rich met twee moet tevreden stellen. Zelfs een zoo gematigd orgaan als de Spec tator kan do opmerking niet achterwege ho i- den, dat als men het beginsel van één man ééne stem tot zijn recht wil brengen, men het minimum van 18,500 op 30,000 had moe ten brengen en de districten welker bevolking de 100,000 overschrijdt, in tweeën had moe te i splitsen. Het blad schrijftWanneer het ont werp niet wordit geamendeerd, dan is he" klaarblijkelijk, dat de hervorming, die wor- L verkregoni, geheel onvoldoende zal zi jn, zoo on - voldoende, dat wij niet weten of 't niet betor zou zijfn de zaak te laten rusten en te wachten op een rationeeler plan. Wij stemmen natuur lijk toe, dat een half ei beter is dan een ledige dop, maar waar wij in dit geval voor vroezen, is dat een klein en bekrompen pla zal dienen tot verontschuldiging om in eerste twintig jaren niets meer te doen. Het is_ onmogelijk voor het parlement om alt 1 zijn electoralon grondslag' te wijzigen, en daarom is het bepaald noodig' dat. als --•© hervorming wordt ondernomen, die van af- doenden aard is." Blijkbaar hebben deze bedenkingen hun in vloed op de regeeringskringen niet gemist. Dat bewij jt de mededeel in g, die gisteren van wego de regeering in het lagerhuis weid gedaan Daardoor is voor deze zitting de zaak van d-' baan. En wanneer zijl in de volgende zitting weder aanhangig wordt gemaakt, niet bij wijze van resolutie die de uitwerking aan eene com - missie overlaat maar door indiening van he' toegezegde wetsontwerp, dan zal dait ontwerp er wel anders uitzien dan het nu bekend g" maakte en reeds weder ingetrokken plan. Engeland. Londen, 17 Juli. De minister van oorlog Brodxick verklaarde in antwoord op eene vraag, dat de Britsche regeering instemt met de inzichten van het Indische gouvernement, wat betreft eenage wijzigingen in net plan tot reorganisatie van het leger, met hand having van het hoofdbeginsel van dit plan. Minister Brodrick voegde hieraan toe, dat hij in een telegram over deze zaak aan de Indische regeering zijne voldoening had te kennen gegeven, dat generaal Kitchener en de onderkoning Curzon het thans eens waren over deai te volgen koers. (Toejuicl mgen). Naar aanleiding van de beslissing van den Speaker over de wijze van behandejing van het ontwerp-besluit betreffende de nieuwe indeeling der kiesdistricten, deelde minister Balfour mede, dat hij dit ontwerp-besluit zou intrekken, maar dat hij .oornemens was een wetsontwerp tot regeling van deze zaak in de volgende zitting in te dienen. De wijze van behandeling door den Speaker aangeduid, zou hebben geleid tot langgerekte discussiën, die den duur der zitting van het parlement bovenmate zouden hebben verlengd. B:j de verkiezing tot vervanging van den gewezen voorzitter van het lagerhuis, die na zijn aftreden als zoodanig volgeus oud ge bruik door verheffing tot pair van Engeland in het hoogerhuis is geroepen, is de liberaal Chance gekozen met 3616 tegen 2536 stem man De meerderheid bedroeg thans dus na genoeg 1000 stemmenbij vorige verkiezin gen was zij slechts een paar honderd. Zweden en Noorwegen. Naar aanleiding van het bericht, dat prins Ka-v-l van Denemarken voor den Noorweeg- schcn troon in aanmerking komt, wordt aan de Vossische Ztg. uit Christiania bericht, dat in Zweden de mogelijkheid, dat een Deen- sche prins den Noorweegschen troon zal be klimmen, zeer onaangenaam stemt. Intus- scheo blijft af te wachten wat Noorwegen zal besluiten. Voorloopig is er nog 'een aan vrage gedaan aan liet Deensche koninklijke huis er. liet schijnt ook twijfelachtig of Noor wegen. als er geen Zweedsclie prins te krij gen is. zich tot een ander koninklijk huis zal wenden. Vermoedelijk zullen de Noor- weegsche democraten, die voornamelijk om verstandsredenen een prins uit het huis Ber- nado' ie voorstelden, de afkondiging van de republiek in overweging nemen. Maar deze zaak wordt eerst actueel, wanneer er een definitief antwoord van Koning Oscar ont vangen is; tot dusver heeft hij rich slechts tegenover private personen over de troon- kwet-Do uitgelaten. In de Tweede Kamer beantwoordde eer gisteren de minister van justitie de inter pellatie over de wijze, waarop de woorden van deu Koning in zijne verklaring van 27 Mei aan de leden van den Noorweegschen staatsraad zijn weergegeven. Op grond van de notulen va.n den storthing constateerde hij, da' de Noorweegsohe staatsraad Michel- sen, de woorden van den Koning juist had weergegeven, dat hij „nu niet" in ftaat was eene nieuwe regeering voor Noorwegen sa men te stellen. De interpellant trok hieruit de slotsom, dat het dus de schuld van den storthing was geweest, dat de woorden van deu Koning onjuist weergegeven waren en dat ten onrechte het woord „nu" daaruit was weggelaten. De storthing heeft met 62 tegen 35 stem men de verhooging van het invoerrecht op spe'i van 10 tot 15 öre per K.G. definitief aangenomen. Italië. De Tribuua verklaart liet bericht, dat er binnen kort eene ontmoeting zal olaats heb ber. tusscheu den minister van cuitenland- sche zaken Tittoni en den Franschen min's- ter-president Rouvier, voor ongegrond. Rusland. Petersburg, 18 Juli. (Petersburgse i fele gr a of - age utschap)Tot vervulling van hun dienstplicht zullen dit jaar 475,246 man worden opgeroepen. Reval, 17 Juli. (Petc rsburgsch Telcgraaf- geutschap). Kapitein Wilhelms, comman dant van het vlootstatian te Reval, verklaart officieel, dat op den kruiser „Minewe," strijd met de mededeelingen van Russische en buitenlandse he L laden, geen betoogingen of onlusten wegens slechte voeding hebben plaats gehad. Petersburg, 18 Juli- De regeering maakt in den Regeeringsbode eene publicatie bekend, waarin wordt gezegdDe Russische werk lieden in do spoorwegwerkplaatsen te Tiflis, omstreeks 1000 man sterk, waren sedert het begin van de onlusten in de stad hot doel van stelselmatige vervolgingen van de leiders der beweging. Den 14on werd een laffe aan slag ondernomen op de werklieden, die zich nog verzetten en aan de intriges van de om- wentelingsgezinden tegenstand boden. Om acht uur "s morgens werden twintig werklie den, die het eerst gebruikt hadden van de voor hen gereed gemaakte thee, ziek onder teekenen van vergiftiging. Tien van hen stier ven terstond, terwijl vijf nog ernstig ziek lig gen en de vijf overigen minder ernstig onge steld zijn. In den theeketel w«Td arsenicum gevonden. De Pefersburgsche RasswjeC brengt het volgende opzienbarende bericht uit Samara: Den 14. (27) Juni bemerkte een voorbij gaand slotemaker op het zoogenaamd sta tionskerkhof een paar jongens, die een kist on Ier handen hadden. Zo hadden het deksel reeds opengemaakt en een massa papieren ge1'! gevonden. Onder dat papier Jagen gou den munten. Dadelijk werdl de spoorweg politie in kennis gesteld met do kostbare vondst en deze ontdekte, dat do kist afkom stig was van een op een zijspoor f taanden goederenwagen. Riji telling bleek, dat de kist niet minder dan 194,000 roebel bevatte. In denzelfden wagen werden echter nog drie gelijksoortige kisten gevonden, eveneens ge vuld met gouden munten en bankpapier, al les bij elkaar ongeveer een millioen roebel. Er bleek dat de goederenwagen van* Oost- Azië was gekomen en zijn lading was aan, gegever. als huisraad voor het Roode Kruis. De politie begon met een onderzoek, maar tob aigemeene verbazing werd dit spoedig gestaakt. Een diefstal op groote schaal dus. Maar do daders zal men wel niet.willen ontdekken. Marokko. De correspondent van de Echo le Paris te Madrid meent te weten, dat de Marok- kaansche conferentie naar alle vaarschijin- lijkbe'd zal worden gehouden to Sebas- tiaan. U;t Madrid wordt bericht, dat ie Spaan- sche regcering offic'eel naar Fez haar voor- nemer heeft bericht om deel to nemen aan do internationale Marokko-oanfcrentio. Zij wil geheel voor eigen rekening, zonder eem°y> verplichting tegenover andere staten, daaraan deel nemen. Japan. Miuistcr-president Katsocra heeft in op- dramt van den Keizer het besluit ondertee kend tot begenadiging vau den gewezen Franschen militairen attaché Bougouin en zijn tolk, wier veroordeeling wegens het ver klappen van militaire geheimen onlangs was bericht. Oe oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg17 Juli. (Petersburgsch te'e- graaf-agentschap). Linewitach seint dd. 13 JuliEr is. geen bericht ingekomen over een gevecht met den vijanden dd. 14 JuU Twee torpedobooten zijn gezien op weg naa- dc Amorikabaai. Een groot aantal torpedobooten zijni in Je Olgabaai aangekomen. Petersburg, 17 Juli. Generaal Linew'tsch seint, dat hij in den nacht van 14 op 15 Juli het bericht ontving, dat de Japanners Nai- boet&ji aan de Zuid-Oostkust van Saohalia bobben beschoten. Londen, 18 Juli. De Standard verneemt uit Sjanghai, dat de Japanners bij Korsa- kowsk een completen spoorweg van licht ma terieel, voldoende voor eene lengte van 125 mijlen, en 3000 koelies aan land gebracht hebben, geheele Japansche aanvalsmacbt op Saohalin is 14,000 man van alle wtapens sterk Uit Londen wordt aan de Pol. Oorr. me degedeeld, dat de benoeming van Witte tot gevolmachtigd© van Rusland bij do vredes onderhandelingen ook in Japansche kringen oen gunstigen indruk heeft gemaakt en de verwachting heeft versterkt op een goeden af loop van de zaak. Men had sommige berichten uit Peteraburg, die bestemd waren hot be sluit van de Russisch© regeering toe te lich ten om vredesonderhandelingen te beginnen, aan Japan salie zijde niet zeer geschikt ge vonden om hot geloof op te wekken, dat de w:l om vrede to sluiten in Rusland diepe wortels had geslagen. Dio uitingen konden veeleer do mecning doen ontstaan, dat men in Petersburg den gang naar Washington als een soort proefneming beschouwde, en de uitwerking van dezen indruk was, dat de Japansche diplomatie volstrekt niet met blijde verwachtingen den loop van de vre desonderhandelingen tegemoet zag. De uitzending van Witte schijnt deze skeptiscihe stemming iret onbelangrijk ver zwakt to hebben. Men beschouwt wel is waar de keuze van deoen gevolmaolitigde nog vol strekt niet als een onderpand voor het tot stand komen van den vrede. De eindfbeehs- s'"ng toch over Ruslands houding tegenover de voorwaarden, dio door Japan zullen wor den gesteld, zal in Petersburg vallen, welke ook de volmachten mogen zijn, waarmee de heer Witte is uitgerust. Maar toch meent men de botcekenis van den persoon van den heer Witte voor deze zaak niet te overschat ten, wanneer men in zijne benoeming, zoo al geen onderpand voor het sluiten van den vrede, dan toch een waarborg voor de op rechtheid van den wil om tot den vrede te komen ziet. De Birahowija Wjodomosti doet uitkomen, dat do heer Witte nu reeds voor de vierde maal in grooten nood als de reddende man eikend is: na den hongersnood van 1891, nadat de verarming van de centrale gouver nementen officieel was vastgesteld, na het besluit tot doortastende binnenlandsche hervormingen en in do tegenwoordige diplo matieke crisis. Aan de oude diplomatie had men de onderhandelingen niet kunnen toe vertrouwen. Aan de Globe wordt uit New-York be richt, dat president Roosevelt weder ijverig zijn best doet om Rusland te bewegeft tot het vragen om een wapenstilstand en Japan 21 boman van ANNA WAHLENBERG. Hoe gaarne zou zij hem met hartelijke, warme woorden daarvoor hebben willen dan ken. Maar dat kwam niet te pas. Het eenige wat zij doen kon, was haar glimlach te laten spreken, een heldeidor, nog opgewekter tooai aan hare stem geven era in haar hart hopen dat zij spoedig aanleiding mocht vinden hem een anderen dienst te bewijzen, van meer belang dan deze kleinigheid. Na een goed uur kwamen S-ven en Ruth met de meisjes terug, alle vier vroolijk en verfrischt door het ridje. Zij gingen spoedig naar hunne kamera om zich voor het mid dagmaal op te knappen, en oök de kapitein en Ada hadden voor dat doel hunne lectuur gestaakt. Intuschen was Ada e r gekleed dan de anderen, en nog niemand in het sa lon vindende, begon zij de couranten volgens tnummer te schikken; zij lagen te veel door elkaar. Zij stond met den rug naar de deur van de eetkamer; zij merkte dat er iemand bin nen kwam, maar hoewel die persoon: haar niet naderde, in tegendeel bij het meest ver wijderde venster ging staan, begreep Ada toch, dat het Sveu Grabo was en dat hik haar bekeek. Dit was inderdaad het geval. Sedert dien dlag toen Ruth hem verteld had van het verborgen hartstochtelijk karakter dat in haar verscholen leefde, was hij oegonnen belang in haar te stellen, -nare zonderlinge bedeesdheid prikkelde zijne nieuwsgierigheid en hij kon aan de verzoeking geen weerstand bieden, die zoo vaak mogelijk te voorschijn te roepen, met het doel die eigenaardige ver legenheid te beatudeeren. Zooals zij daar nu over het pak nieuws bladen gebogen stond, de groote papieren roet hare fijne handjes glad strijkende, meende hij den loop van hare gedachten te kunnen gissen,. Zij wist dat hij nu hier in dè kamer wasdit had hij gemerkten zij zou nu liefst weg willen loopenmaar dat ging niet. Het zou al te dwaas geleken hebben haar werk half gedaan te laten liggen. Hij begreep, dat zij zich gevoelde als een vlieg in eon spinneweb, angstig afwachtend of de spin zou komen. En de spin kwam. Hij ging dichter bij de tafol staan. „U weet niet, juffrouw Sundell, hoe heer lijk wij gereden hebben. U had mee moeten gaan. Waarvoor zal men zich bij dit mooio weer in huis opsluiten, als 't niet nood"'g is?" „Ik houd er van,"' antwoordde zij, voort durend met de nieuwsbladen bezig. „Ja, het is zeker juist iets voor u, te be treuren, dat er hier in 't land geen kloosters meer zijn, waar men zich kan gaan verschui len mot al zijne bekommeringen on. al zijn verdriet." Voor het eerst sloeg zij nu hare oogen flink tot hem ophij was er van getroffen zoo helder zij waron on toch zoo diep. Had hij ze daai nooit te voren gezien Hot was waar, dat zij zo meest achter die lange wim pers verborgen hield! „Voor veleoi zou het goed zijn als z© er nog waren, antwoordde zij eenvoudig. Hare woorden, m'sschien nog meer d© blik waarvan zij vergezeld gingen, spraken tot zijin geweten. Hij besefte nu plotseling, iets dat teeder was en gevoelig ruw t© hebben bejegend en hij werd vervuld van een ver langen omi te helpen en te beschermen, dat hij steeds gevoelde, wanneer hij in aanraking kwam met een zwakker wezen, eene vrouw, een kind of een dier, dat op de een of andere wijze hulp noodig had. Hij dacht aan het geen Ruth hem gezegd had over de uitbar sting van hartstochtelijke smart, die zij van dit jonge meisje had bijgewoond. Misschien droeg zij in stilte een diep leed in zich om, al was het- wellicht geen ander dan het ver driet van alleen in de wereld te staan. Plotseling zag Ada hce die uitdrukking van zijn gelaat veranderde. Zooeven spot tend en plagend, verried ze nu eene trouw hartige belangstelling. Zeer vriendelijk en zacht, hernam hij „Maar als er nu hier niet zulke plaat sen moer zijn-, waar men zich kan verschui len, dan moet men trachten er zonder deze ook te komon. De wereld kan zelf d© won den die zij slaat genezen, maar men moet zich niet aan hare hulp onttrekken." Zij merkte dat hij haar had verstaanhij begreep du9 dat zij niet zoo onbezorgd on vroolijk wezen ko:n als andere jonge meisjes, en blijkbaar wilde hij haar wat meer levens moed geven. Er was een toedere klank in zijne stem gekomen, die bijl haar dezelfde aangename gewaarwording opwekte als toen zijl een kind was en iemand) haar over he>t haar streek met een vriendelijk „Arm klein dingl" Die verandering in zijn wezen maak te te meer indruk omdat zij nooit een dierge lijken trek in hem had1 bespeurd. Dat hij sterk was en vroolijk eau druk, had zij wel geweten, maar dat hij ook teeder kon zijn, dat was voor haar geheel nieuw. Zij behoef de evenwel niet te antwoorden, want de an deren stormden juist binnen en men ging aan tafel. Maar dien geheelen dag moeet zij gedurig aan zijn© woorden denken en aan dat veranderde in zijn gelaat-; aan dien blik van mannelijke, beschermend© vriendelijk heid die jegens haar van hem was uitgegaan Zij bleef hierover denken toen zij dien avond lang wakker lag in haar bed, tot op-eens een plotseling opkomende gedachte haar trof. Was het mogelijk dat zij hein liefhad Alsof zij1 m een afgrond gezien luid, rildo zij vol afschuw over zichzelf Maar zachtkens werden hare gedachten weder helder en zij redeneerde aldus Zou zij misschien uit eene instinctmatige vnres voor iets dergelijks zoo verlegen tegen over hem geweest zijn Zou dit soms do eigenlijke reden zijn- geweest en niet, zooals zij zich had trachten wijs te maken-, do weer zin om hem te vergelijken met dien anderen en de angst, haar eersten indruk niet te kun- uen behouden? Neen, dat was niet mogelijk. Zoo slecht was zij niet, dat zij hare gcoucgeilheid zoo ge makkelijk van den eeracn op den anderen kon overbrengen. Hoe zou zij, die zich zoo lang had gewijd aan corao liefde, welke zij geloofde haar levenlang te zul lea l blijven koeeteren, van welke zij zich nog niet los gevoelde, nu op-éons in dien zin aan een an der kunnen tienken? Neen, zoo bedorven was haar gemoed1 toch niet, zoo laag wil tie zij van zichzelf niet denken. En tlan Rut-liDo liefde ecner vriendin moest haar heilig zijn. Alleen reeds om Ruth mocht ziji hare gedachten niet aldus laten gaan over hem, dien hare vriendin beaninde. Dit zou verraad zijn, een schandelijk ver raad! Och neen, die toevallige vraag van hem, op dien bijzondoren tooai gezegd, had haar doen verschrikken. Hierdoor was zij zeker zenuwachtig geworden. Maar ziji nam zich voor, eene wacht te plaateen voor heur hart, telkens wanneer die onnatuurlijke, dwaze ge dachten dreigden het te bestormen. Zij wilde zelfs niet moer donken aan die onverwachte vriendelijkheid, welke nij haar bewezen bad tax die haar dien geheelen dag in eene war me, opgewekte stemming had doen blijven. Maar waarom sprak hij niet ronduit met Ruth Zij hoopte dat hij liet nu spoedig zou doen, dan zouden har© gedachten niet moer zoo licht op oen dwaalweg geraken. Don volgenden dag bereidde zij Sven Gra- be eene teleurstelling. Ilij had verwacht, dat zij, na hun gesprek van gisteren, wat minder ongenaakbaar zou geworden zijn. Immers, zij begrepen elkander nu toch beter? Maar neen, telkens wanneer hij zich tot haar wendde, was zij even verlegen als andera. In dien hij niet toevallig een paar maal een evenzoo helderen, veelzcggwndten blik uit hare groote oogen had waargenomen, zou hij geneigd zijn geweest hot aan zijne verbeel ding toe te schrijven, dat zij even om het hoekje gekeken had van de deur, waarachter zij haar verdwaald arm. ik gevangen hield. Zij was een vreemd meisje, on dan die prachtige oogen Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1