,V. 25. 4de Jnargann;. Dinsdag 25 Juli 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiên, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. (Jtrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. f 0.75. - 0.15. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsrujmte. Voor handel en bedrijf beslaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteereri in dit Blad bij abonnement. Eern» circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Vrodeabemoeiingen. Do heer Witte besteedt de korte dagen van zijn verblijf te Parijs, voordat hij mor gen do reis over den oceaan onderneemt, om rich de taak van vredesonderhandelaar, die hem daar wacht, te vergemakkelijken. Hij heeft president Loubet gesproken vóór diens vertrek naar Rambouillet. Zaterdag is hij tot twee malen toe aan het departement van buitenlandsche zaken geweest, om van den heer Bouvier den steun te vragen, dien deze hem kan verleeuen niet alleen als hoofd van dat departement, maar ook door zijne rela tion met de Fransclie geldmarkt. Het herstel van den vrede is voor een goed deel eene geldkwestie. Hoezeer de heer Witte dit voelt, bewijst het feit, dat hiji in den trein, die hem van Petersburg naar Ber lijn bracht, een lang onderhoud gehad heeft mot den bankier Mendelssohn, die hem op zijn verzoek was tegemoet gereisd. Deze financier is daarop naar Norderney gereisd, waar hij» een bezoek heeft gebracht aan den Rijkskanselier vorst Biilow. Eene andere opmerkelijke ontmoeting is die van Czaar Nicolaas met den Du'tschen Keizer. In de laatste helft van de vorige week liepen er geruchten, dat die ontmoe ting voor de deur stond. Zelfs de verklaring van den lieer Witte, dat er bij zijn vertrek uit Petersburg van die ontmoeting geen sprake was, kon die geruchten niet tot zwij gen brengen. Men wist eonerzijds, dat het jacht van den Russischen Keizer op stoom lag en dat anderzijds de Duitsche Keizer zijn verblijf in de tusschen Rusland en Zweden liggende wateren van de Oostzee nog met enkele dagen had verlengd. Daaruit combi neerde men, dat de Russische monarch in de gevaarlijke crisis, waarin zijn rijk zich be vindt, den raad wilde inwinnen van den Duit- schon Keizer. Inderdaad heeft de ontmoe ting eergisteren plaats gehad, en het ligt voor de hand, dat dit niet enkel een ont spanningtochtje of een beleefdheidsbezoek kan geweest zijn. Daarnaar zijn de omstan digheden nu niet; de Czaar moot behoefte hebben gevoeld aan den raad van Keizer Wilhelm in tweeërlei opzicht: zoowel betref fende de binnenlandsohe woelingen in zijin rijk als over de vredesonderhandelingen. Reeds voor eenigen tijd werd in politieke kringen verhaald, dat de Keizer in recht- strceksche briefwisseling met den Czaar den raad gegeven had om spoedig vrede te slui ten. Tusschen deze overleggingen bestaat on miskenbaar verband, en te zamen vestigen zijl den indruk, dat als de heer Witte mor gen zich te Cherbourg inscheept, hij behoor lijk gedocumenteerd zal zijn voor de taak, tot welker vervulling hij deze reis onder- noemt. Hij heeft in zijn gesprok met den vertegenwoordiger van de Temps die taak aldus omschreven, dat hem de opdracht is gegeven met de Japansche gevolmachtigden in overleg te treden of het mogelijk is een vredesverdrag te sluiten. Dat hangt natuur lijk af van de aan be'de kanten bestaande gezindheid. Maar wanneer men ziet, dat de eerste gevolmachtigde van Rusland ziine reis naar de plek, waar de onderhandeling zal worden gevoerd, zoodanig inricht, dat hij zich tracht te vergewissen of Rusland den financieelen steun zal kunnen vinden, dien het zal behoeven om de verbintenissen na te komen, die het bij een eventueel vredesver drag op zich zal moeten nemen, en wanneer men daarbij den Czaar raad ziet inwinnen over het herstel van den vrede bij een bed vrienden monarch van wien men weet hoe hij daarover denkt, dan bevestigt dit den in druk, dat men hier althans van Russische zijde te doen heeft met eene ernstig gemeen de poging om weder tot den vredestoestand te komen. Tot dusver werd daarover wel oens anders gedacht, en ook de heer Witte meende in het hierboven aangehaalde inter view nog eens er aan te mogen herinneren, dat er in Rusland cone vrij sterke partij is, die ernstig gestemd is voor de voortzetting van den oorlog en dat men niet moet den ken, dat het Russische rijk tot eiken prijs den vrede wil sluiten. Men kan in dit op zicht den heer Witte op zijn woord gelooven. Maar aan den andoren kant kan men uit het feit, dat hij tot vredesonderhandelaar geko zen is, en uit de wijze waarop hij, reeds voor dat het aan de eigenlijke onderhandelingen toe is, werkzaam is om het terrein daarvoor te effenen, opmaken, dat men van Russische zijde niet voor de leus wil onderhandelen, maar gezind is, als het kan, tot. den vrede te komen. Niet zonder goede hoop ziet men daarom den heer Witte de reis over den Atlantischen oceaan ondernemen. De eerste samenkomst tusschen de vredesonderhandelaars is overi gens eerst omstreeks den lOcn Augustus te verwachten, zoodat er nog een vrij geruime tijd zal heengaan, voordat betrouwbare me dedeelingen over de voorwaarden van Japan en de concossiën van Rusland bekend zullen worden. Frankrijke De commissie van den Senaat, die met het onderzoek van het wetsontwerp tot regeling van de scheiding van Kerk en Staat belast is, heeft alle artikelen van het wetsontwerp aangenomen. In het begin van October zal de commissie velgaderen tot vaststelling van baar rapport, zoodat het wetsontwerp voor de behandeling gereed zal zijn, wanneer de najaarszitting begint. Engeland. Lenden24 Juli. Balfour deelde in het Lagerhuis mede, dat de regeering niet van plan is af te treden. Londen, 24 Juli. Het Lagerhuis was heden volledig bezet. Minister-president Balfour hield een lange ledevoering, waarin hij talrijke gevallen aan haalde, waarin Britsche m'nisteriën niet war ion afgetreden na nederlagen in het parle ment; hij eindigde met de verklaring, dat er voor de regeering geen aanleiding bestond om af te treden, noch om liet Lagerhuis te ontbinden. (Toejuichingen bij de meerder heid). De regeering geniet het vertrouwen van de meerderheid en het zou een verkeerd precedent zijn, indien het aanblijven van een ministerie werd afhankelijk gesteld van stemmingen als die op 20 Juli. Na de rede van den heer Balfour kwam men overeen, dat een lid der regeering de verdaging van het Huis zou voorstellen en dat do stemming over dat voorstel zou wor den beschouwd als een votum van vertrou wen, waarbij de aanhangers der regeering vóór, hare tegenstanders tegen de motie zou den stemmen. Sir A. Acland-Hood, secretaris bij bet departement der schatkist, stolde toen de verdaging van het Huis voor, waarop oen al gemeen debat volgde. Sir Henry Campbell Bannermann keurde de houding van de regeering af als beslist ongrondwettighij zeide dat minister Bal four scheen te meenen, dat hij nog eon paar maanden zou kunnen voortstrompelen, ten einde de fortuin voor de conservatieve partij te doen terugkeeren. Redmond zeide, dat het plicht was van alle verdedigers van de grondwet-, zich aan een te sluiten en aan deze rogeering in dit parlement het voortbestaan onmogelijk te maken. (Toejuichingen van de oppositie). Wat de nationalisten betreft, zij geven, noch nemen kwartier. (Herhaalde toejuichingen). Indien de geheele oppositie door dezen geest is bezield, zullen wij korte metten maken met- deze regeering van lapwerk (shreds and patches)'. Daar de oppositie om redenen van tak- tiek zich van stemming wensohte te onthou den, werd het debat onverwacht beëindigd. Do motie tot verdaging van het Huis, ge steund door de ministerieelen, werd met al- gemeene stemmen aangenomen onder luide toejuichingen van de regeeringspartij. Het Huis ging daarop tot morgen uiteen. De leden van de regeeringspartij waren op eene dringende aanschrijving in grooten getale opgekomen en de oppositie wilde be letten, dat de regeering een groote meerder heid zou krijgen, welke de uitwerking van de jongste nederlaag zou hebben te niet ge» daan. Zij legde zich daarom neer bij eene motie, die thans gold als votum van vertrou wen, doch gewoonlijk door de oppositie wordt voorgesteld als motie van afkeuring van het regeeringsbeleid op een bijzonder punt. De Evening Standard, die met beslistheid verzekert, dat het ministerie niet zal aftre den, voegt daaraan toe, dat vier leden van liet kabinet zijn voor de ontbinding van bet lagerhuis in liet najaar, maar omtrent dat punt is nog geen besluit genomen. Hongarije. Ten gevolge van het passieve verzet, wordt het bedrag der inkomende belastingen steeds geringer. In de hoofdstad Boedapest werden van 120 Juli 74,519 kronen aan belastingen ontvangen, tegen 829,215 kronen in denzelf den tijd van het vorige jaar. Servië. Belgrado, 24 Juli. Bij de verkiezingen war ren in de steden 29 uitslagen gunstig voor de radicalen. In herstemming komen 4 onaf- hankelijken, 3 gematigd radicalen, 2 natio nalisten, 1 socialist en 11 progressisten. Vol gens de bekende gegevens verkregen '?e ra dicaler 47, de gematigd radicalen 2?, de nationalisten 7, de socialisten 2 en de pro gressisten 2 zetels. De resultaten van .5 districten ontbreken nog. Rusland. Petersburg, 24 Juli. (Petersburgsch tele- graaf-agentschap). De Czaar heeft gisteren voormiddag om 11 uur Peterhof verlaten. In zijn gevolg bevinden zich, behalve de minister van het keizerlijke hóf baron Freedericksz, de hofmaarschalk graaf Binckendorff, do minister van marine, de commandant van de garde-equipage Nilow en den gewezen com mandant van. de kruiser Nowik en van het pantserschip Sebastopol kapitein le kl. Essen. Petersburg, 24 Juli. De Czaar is naar Fin land op reis gegaan, om in de Finsche wateren do Duitsche Keizer te ontmoeten. Do reis geschiedt op het jacht Poolster. Grootvorst Michael Alcxandrowitsch vergezelt den Kei zer. Ook de Duitsche marine-attaché, de cor- vet-kapitein Hintae, bevindt zich in 's Keizers gevolg. Petersburg24 Juli. De Duitsche Keizer heeft zijne reisroute geëindigd en is na eene goede reis gisteren avond om 9 uur voor Bjoczkoo, tegenover Kroonstad, aangekomen. Bjoczkoe, 24 Juli. Het jacht ohenzol- lern, dat gisterenavond om 9 uur hier aan kwam, zette heden de reis voort naar Wisby. Petersburg, 24 Juli. (Temps). Heden mor gen had de samenkomst plaats tusschen den Duitse hen Keizer en den Czaar. Peteisburg24 Juli. De Duitsche Keizer en Keizer Nicolaas ontmoetten elkaar gister pa-middag in de schee ren bij Bj oer koe. Des avonds werd er op de Poolster een galadiner gehouden. Heden om twee uur gebrjikte de Ke'zeï van Rusland bet déjeuner de Ho- henzoliern. Na het déjeuner namen de beide monarchen afscheid van elkaar. De Poolster deed de Hokenzollern een eindweess uitge leide. Heden avond komt Keizer Nicolaas weer te Peterkof. In de besturende Russische kringen wordt deze samdnkomst met blijdschap b roetzij maak. eon zeer gunstigen indruk. Berlijn, 24 Juli. Uit Bjoerkoe wordt offi cieel bericht: Nadat gisteravond de Czaar van Rusland met de hoeren van z n gevolg het d.ner op de Hohenzollern •-■•d bijge woond, beeft heden morgen de K°'zer het eerste ontbijt op de Poolster gebruikt en was met zijn gevolg om 1 uur genoodigd tot den lunch bij Czaar Nicolaas. Petersburg, 24 Juli. De Czaar keerde he den avond in Peterhof terug. Petersburg, 24 Juli. De minister van finan- c;ën heeft een wetsontwerp opgesteld, dat strekt om Let particuliere kapitaal aan te moedigen tot het bouwen van spoorwegen in Rusland. Het ministercomité en de afdeeling van den rijksraad voor staatseconomie heb ben besloten aan de particuliere spoorwegen, die ecdbomische beteekenis hebben voor het land, een aantal voorrechten te verleenen. A ontwerp van den minister van financiën werd door den Keizer goedgekeurd. De adel der Dorische kozakken heeft in een buitengewone bijeenkomst geprotesteerd tegen het gebruik der kozakken voor politiewerk, dat geheel en al in strijd is met hun histori sche traditiën. De vergadering nam eene mo to aan, waarin de regeering wordt verzocht de kozakken niet meer te belasten met eene taak, die strijdig is met hun militaire waar digheid. De Russische minister van marine had voorgeschreven, met het doel het gebeurde aan boord van de Potemkin als van betrek kelijk weinig belang te doen voorkomen, dat het geheele Zwarte Zee-eskader onmiddellijk de manoeuvres voor Kaap Tendra zou her vatten. Dit bevel is echter later ingetrokken, naar beweerd wordt, omdat eeai nieuw en veel ernstiger complot is ontdekt onder de zee lieden te Sebastopol. De Ruski Wjédojnosti heeft eene waarschu wing gekregende Nowosti is de verkoop van losse nommers verboden en de Slowo is ge schorst, alles omdat zij verslag van liet zemstwo-congres hadden gegeven. Er mag zelfs te Petersburg niet over gesproken worden. Nishni Nowgorod, 24 Juli. Gisteren beeft het gepeupel gedurende vijf uren huis ge houden tegen de hoogere standen, totdat de duisternis inviel. Het aantal slachtoffers is aanzienlijk. De menigte zette hare buiten sporigheden voort voor de oogen van den gouverneur Unterberger, die haar tot rust wilde brengen en drong de huizen binnen om naar nieuwe slaoh tof fors te zoeken. Er heerscht eene paniek in de stad. Koningsbergen, 24 Juli. De Hartungsche Zedtung verneemt uit Haaenpct in Koerland, dat do commissaris voor landbouwzaken, baron Prevern, op een dienstreis dien 22cn Juli verraderlijk is doodgeschoten. Het blad bericht verder, dat te Libau gis teren bij een begrafenis een gendarm dood geschoten is en twee gendarmes gewond zijn door revolutionairen. Mariinsk (gouv. Tomsk), 23 Juli. (Peters burgsch Telegraaf age ntsch apOmstreeks 9 uur heden ochtend werd hier een sterke aardschudding .waargenomen. Hangende voor werpen bleven meer dan zes minuten in slin- gering. Tschita, 23 Juli. (Petersburgsch telograaf- agentschap.) Om 10 uur 25 min. werd Lier lieden co»© aardbeving gevoeld, die twee mi nuten duurde en zich voortplantte in de richting van noordloost naar zuidwest. Turkije. Konstantinopel, 23 Juli. Volgens de laatste officieelo opgaven zijn 17 personen bij de ontploffing gedood. Uit de overblijfselen, die gevonden zijn, blijkt, dat het werktuig niet was een bom, maar eene lielsche machine, die voorzien was van een uurwerk, dat moest afloopen wanneer de sultan de moskee ver liet. Men onderstelt, dab de dader do machine neerzette en daarna verdween. Aan eenige gezantschappen is gisteren, eene lange gedrukte circulaire ontvangen van het Armenische Lynchagistencomité, waarin wordt verklaard, dat er thans alleen overblijft gewelddadige middelen te gebrui- ken om een einde tc maken aan den tegen- woord igen toestand. De correspondent van de Temps te Kon stantinopel geeft nog eenige nadere ijz >n- derheden over de ontploffing van verleden Vrijdag, waaruit blijkt, dat zij veroorzaakt is door eene belsche machine, welke geplaatst was te midden vau de groep rijtuigen, waar mee de vreemdelingen, die het Selamlik had den willen bijwonen, ter plaatse waren ge bracht. De machine moet 15 K.G dynamiet met kogels en oud roest hebben bevat. Do Ontploffing was verschrikkelijkzij werd ge hoord op een tiental Kilometers afstandzij maakte een gat in don grond van 50 c.M. ó'epte en 1 Meter middellijn, doodde 23 per nonen, sloeg dertig rijtuigen stuk en alle rui ten an het paviljoen der gezanten en van het waohtgebouw bij het vreemdelingenterras en vernielde het uurwerk in den klokketoren bij de moskee. Onder de dooden is een eunuch, die zich op het buitenplein van de moskee bevond, on onder de gewonden zijn drio vreemdelingen. De sultan, die zijne koclbloe- d:gheid niet verloor, besteeg zijn rijtuig, zon der zich te storen aan zijn gevolg, dat uit vrees voor eene tweede ontploffing hem dat. wilde ontradenhij nam zelf de teugcis ter hand en reed naar Yildiz kiosk, onder dc toe- - juichingen vaü zijne omgeving. Marokko. Fez, 21 Juli. Men verneemt, dat hot con tract tot het bouwen van den havendam Tanger met de Duitsche firma onderbeekend 27 BOMAN VAJf ANNA WAHLENBERG. HOOFDSTUK X. Dien nacht sliep Ada weinig. De gedachte aan hetgeen er was voorgevallen liet haar geen rust, veroorzaakte haar een alleronaan genaamste gewaarwording. Het was al te on gerijmd Zij, zijne vrouw 1 Zij, hier de vrouw van den huizeHoe kon het in hom opkom on En wat moest zij antwoorden? Natuurlijk weigeren. Zijl had immers oen ander lief? Was die liefde dan niet voor eeuwig Hot Was een vraag van ernstig zelfonder zoek, die haar deed schrikken. Zij moest het zich wel bekennen, dat die groote, diope ge negenheid, die haar zoo gelukkig had ge maakt en die zij toch in het hart had ge koesterd met bedwelmende voorstellingen en liefelijke herinneringen, haar niet meer zoo geheel vervulde als vroeger. Zij besefte nu eensklaps dat zij sedert lang niet meer de zelfde gevoelens van weleer koesterde. En dit was nog het ergste zoodra liet beeld van hem, dien zijl zoo vurig bemind had, voor hare herinnering oprees, zag zij tegelijk een ander gelaat daarnaast: het gelaat van hein, met wien zij begonnen was den eersten geliefde te vergelijken. Het ging er mee als met de twee portretten in heb album van Ruth. Zij kon dat van den eenen niet zien zonder haar blik naar den anderen te rich ten. Ja, die andere dreigde den eersten van zijne plaats te verdringen. Als zijl zich van dien indringer w'lde bevrijden, moest zij den anderen ook wegjagen. Kon zij 'thelpen? Was zij een slecht schepsel met een onzuiver hart. dat slechts een voorbijgaande genegenheid kon gevoe len? Maar éen ding wi£t zijl althans. Zij had eerlijk haar best gedaan om de beeltenis van dien tweeden te verjagen. Zulk een groot kwaad, om dien ongestoord te laten blijven, wilde zij ook niet op haar geweten hebben. E11 daar «zcu de goede God ook wel rekening mede houden. Het was heusch niet hare schuld dat hij telkens terugkwam. Hoe gaar ne zou zij hem voor altijd, onherroepelijk Verjagen, ais zij 't maar kon... Als?... Maar er was nu een middel, het lag voor de hand. E11 zij staarde in het don ker, met groote wijdopen oogen, terwijl zij aan dat middel dacht, dat haar zoo onver wacht geboden was. Nu was er iemand die haar van eiken twijfel, van elke aarzeling of dubbelhartig heid verlossen kon. Als zij zijne vraag maar toestemmend wilde beantwoorden, dan zou zij eene wacht voor heur hart hebben en het zou weten wat het wilde en 't hou rust kri/ gen en vrodo. En ook voor hot uiterlijk zou zij bezorgd zijn. Zij zou weer een eigen haard hebben, dien zij niet over eenige jaren be hoefde te verlatenzij zou zicih nooit weder bij vreemde mensohem de deur zien wijpseii; zij zou beschermd em gevierd worden en hoog Ln aanzien staan. Het hing er thans maar van af of zij iets terug kon geven aan hem. die haar dit alles aangeboden had. In zekeren m n hield zij veel van hemziji dacht zelfs met hartelijke gevoelens aan hem. En een ander gelukkig te mogen maken, was altijd hare illusie geweest. Maar zou zijl het kunnen? Waarom zou dit nu zoo geheel onmogelijk zij[n? Hij was toch nog een gezonde, krachtige rpan, met een gelaat dat haar vol vriendelijke genegenheid tegenstraalde en eigenlijk haar alleen. Hij verdeelde zijne gaven niet tusschen velendaarom had hiji des te meer liefde te Schenken aan degene van wie hij veel hield. Zij zou bemand worden, aangebeden... En waarom zou zij niets terug kunnen geven! Haar eerste, groote liefde was immers al spoe dig verbleekt In heur hart was plaats voor moer dan éen. Zou het <zich dan niet voor een nieuwe genegenheid kunnen openen? Maar het was dwaas zich aan dergelijke ge dachten over te geven. Zij maakte toch geen aanspraak op den naam van een karakter uit óen stuk. Zij wist maar al te goed hoe zwak zij was, naar hart em ziel. Maar indien zij dan zoo onbeduidend was, waarom mocht zij dan ook niet als andere weinig beteekende wezens, eenvoudig aannemen wat haar werd aangebo den^ .zonder bezwaar of bedenkingen? Zij had waarlijk ook wel behoefte aan een warme, kocsteremdo levenszon! Kon zij het niet doen Kon zij 't waarlijk! rtiet doen Maar Ruth Ruth zou haar verachten. Dit wist zij ze ker. Ruth was van een geheel andere stof da.n zij. Pio had karakter, vaste wilskracht. Wan neer die con liefde voor iemand had opgevat, dart was 't voor altijd. Uit trotschheid, zonder meer. zou zijl zichzelf kunnen wijsmaken., dat zij iemand nog voortdurend liefhad, dioni zij sedert lang niet meer beminde. Trouw stond bij baar hoog boven alle gevoelens. Hoo Ruth over haar oordeel em zou, dat wist Ada. Haar Oordeel zou nog strenger zijn dan dat vam die hatelijke huishoudster. Ruth zou er nooit in kunnen komen dat eene liefde, die eenmaal je geheele ziel vervuld heeft, zóo spoedig zou kunnen sterven zij zou op haro vroegere vriendin uit de hoogte neerzien, als op eene sluwe avonturierster. En hoe zou het mogelijk zijn te leren onder de verachting van haar, die naar liefste, haar eenige vriendin was geweest; die haar tot zich genomen had, toom zijl zich zoo ongeluk kig gevoelde, en tot wien zij had opgezien als tob de beste en edelste van alle menstehen Neen zoo iets was niet denkbaar. Ilet- was onmogelijk. Naar alle waarschijnlijkheid zou Ruth over korten tijd trouwen, misschien reeds dezen zomer, of tegen de herfst. Als zij er nu eens niets van behoefde te weten tot zij do ouderlijke woning vei'liet? Als er een langer tijd over verloopeu was, zou zij het misschien n»et zoo vreemd vinden, dat Ada hare ceirstc liefde vergeten had...? Ja, zij zou haar dan nog wel met een zeker wan trouwen aanzien; zij zou het er misschien voor houden dat Ada zich verkocht had. Zulke edhte, trouwe vriendinnen zouden zij dan nooit weder kunnen worden. Maar als zij nu niet zoo dagelijks mot elkander be hoefden om te gaan, zou dit mogelijk wel wennen. Zij zou haar »n elk geval moeten verliezen, hetzij eene van haar in het huwe lijk trad. of zij op een andere wijze geschei den werden. Als men er nu voor zorgde dat de zaak vooreorst geheim gehouden werd, dan zon die misschien niet zoo geheel onuit voerbaar zijn... Neen, neon, 0 noenZij zou nooit tot zoo iets kunnen besluiten Maar nu twijfelde zij opnieuwen telkens weor doorliep zij den kring van die gedach ten, zoolang totdat de nacht voorbij was. Tegjen de ochtendschemering viel zij ton laatste in een onrustigen sluimering. Noch aan het ontbijt, noch aan don avond maaltijd van gisteren was de beer Helleborg aan tafel gekomen. Hij had later gegeten dan de anderen, en Ada was blijde niet ge noodzaakt te zijn geweest hom te ontmoeten. 'Het was nu zoo laat op den dag geworden, dat zij over een paar minuten Rut.li aan het station zou kunmen gaan afhalen. Als dio maar eerst hier was, dan zou het wel beter Worden. Dan zou zij als 't Ware een scherm hdbben 0111 er achter weg te schuilen. Zij wilde er niet aan denken, dat- zij mogelijk vlak tegenover den man zou moeten staan, wiens vraag zij niet beantwoord had, ge dwongen tot een© weigering, welke natuur lek, ondanks alles wat hiji hieromtrent ge zegd had, haar weer opnieuw de wijde we» rold zou inzendenof tot. eene toestemming, die haar verachtelijk zou maken in de oogen van anderen niet alleen, maar ook in hare eigene. Voor -het oogenblik besoliouwde zij zich bijna als gered. Zij zou vlug naar boven gaan, haar mantel omdoen en haar hoed op zetten en dan naar het station Wandelen. Maar toen zij den voet op de eerste trap trede had gezet, werd dc deur van den heer Helloborgs kamer geonend en kwam hij zelf daaruit. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1