buitenland: feuilleton. 6%°. 38. 4"e Jaargang, Vrijdag 28 fuli 1905. Speelbal van Wind en Golven. V ABOÏTOEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoort1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f 0.75. - 0.15. Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement *t!ena circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en "Wethouders der gemeente pnensfoort brengen ter algenieene kennis, dat (j hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der nnderwet, aan E. Beem, wonende alhier, ver- anning is verleend tot de oprichting van eene aardenslachterij, in het perceel Arnhemsehe- jraat, wijk A, no. 12, kadastraal bekend ge- leente Amersfoort, sectie E, no. 1707, onder lorwaarden j lo. dat in de slachtplaats worde aangebracht in waterdicht gemetselde put tot het opvan- >n van het bloed 2o. dat de afval der geslachte dieren onmid- ulijk na de slachting worde vervoerd, ter voor- )in ing van stank en overlast aan de omwo nden i3o. dat het bloedwater uit de slachterij langs ine overdekte leiding worde afgevoerd. I Amersfoort, den 27. Juli 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WT7ÜTIER8. De fd. Secretaris, VAN REUGJERSBfEiBlG VBRSDUJLJS. Politiek Overzicht e ontbinding van de unie tusschen Zweden en Noorwegen. In het drama, dat den - 7en Juni begon- >n werd met het besluit van den Noorweeg- hen storthing bot ontbinding van de unie et' Zweden, is thans het tweede bedrijf aan »n gang. Gisteren hebben de beide Kamrs tn den Zweedschen rijksdag hunne goed- ïuring verleend aan de voorstellen, die de «nniissie, welko tot voorbereiding van de nemen beslissing was benoemd, had ge- jan in het rapport, dat in het begin van ao week is ingediend. Dit rapport bevat voorwaarden, waaronder Zweden bereid is jno toestemming te geven tot de ontbin- ng der unie. De regeering heeft het be- uit van den rijksdag niet afgewachtzoo- ra het rapport openbaar gemaakt was, juumit bleek, dat eene krassere houding genover Noorwegen gewensclit werd dan >t kabinet-Ramstedt geraden achtte, heeft t ministerie zijn ontslag genomen, om nats te maken voor eene regeering, die In koen-s uit wil, in het gisteren genomen «luit va.n den rijksdag aangegeven. De voorwaarden, die Zweden aan de ont- jnding van de unie verbindt, zijn ten deele >or de Noorwegers eene bittere pil om to Ik ken. De rijksdag verklaart in zijn be- uit, dat hij er niets tegen heeft de onder ton delingen over de unie te beginnen, wan eer een nieuw gekozen stoirtliing het voor- el doet tot intrekking van de rijksakte en atbinding van de unie, of wanneer dat ver ingen door Noorwegen wordt uitgesproken, adat het Noorweegsohe volk door eene volles- lemming zich voor de ontbinding van de nie zal hebben uitgesproken. Zweden's toe lemming tot de ontbinding is echter niet ■voorwaardelijk j er worden eenige eisclion Isteld, waaraan door Noorwegen moet wor- pn voldaan. t 1. Aan beide zijden van de grens tusschen e twee rijken wordt een gebied bepaald, daarbinnen de versterkingen gesloopt moe- &n worden, terwijl geen nieuwe mogen wor- jen opgericht. 2. Het weiderecht voor rendieren van de [weedsclie Laplanders in noordelijk Noor- regen wordt verzekerd. 3. De doorvoerhandel wordt gewaarborgd bgen belemmeringen of onbillijke bemoeie- pking in de beide landen. 4. De positie van Zweden tegenover de vreemde staten moot vastgesteld worden, zoodat inzonderheid elko twijfel wordt weg genomen, dat Zweden geheel vrij is van elke verantwoordelijkheid voor Noorwegen tegen over de andere staten. Om aan deze voorwaarden behoorlijk kracht bij te zetten, is aan de regeering machtiging verleend eene leening te sluiten van 100 millioenen kronen, die zullen wor den gebruikt „wanneer do omstandigheden dit nood:g maken." Men is dus in Zweden niet gezind, zich terstond lieer te leggen bij den toestand, die door het besluit van den storthing van 7 Juni jl. in 't leven geroepen is. De voorwaarde, dat eene neutrale zone zal worden ingericht aan weerszijde van do grens, brengt do slechting mee van de tot ergernis van Zwe den in de laatste jaren aangelegde Noor- weegsclxo grensvestingen. liet hoofdpunt vormt het verlangen, dat eerst een nieuwe storthing het voorstel tot ontbinding van de unie zal doen. Dat stelt aan den storthing den eisch er in toe te stemmen, dat zijn votum eerst rechtsgeldig wordt wanneer het nader zal zijn bekrachtigd hetzij door een nieuw gekozen storthing, hetzij door eene speciaal met dat doel uitgeschreven volksstemming. Het valt niet te ontkennen, dat er van den storthing eenige zelfoverwinning gevorderd wordt, om daarover heen te komen. Met hot oog op dit antwoord, dat de Zweedse he rijksdag aan Noorwegen gegeven heeft, verdient een artikel de aandacht in de Kopenhagensche Politiken, waarin Fridt- jof Nansen het Noorweegsche standpunt in don strijd over de ontbinding van do unie verdedigt.. Hij verklaart, dat Noorwegen op iedoren billijken eisch, dien Zweden mocht stellen, zal ingaan. Wanneer echter de eischen in tegenspraak zijn met Noorwegens onaf hankelijkheid en met zijn recht om zelf zijn lot te bepalen, dan zal Zweden verzet onder vinden. Nansen kan niet gelooven wat in- tusschen werkelijkheid geworden is dat Zweden do onderhandelingen zou willen rek ken door te verlangen, dat eerst een nieuwe storthing zich zal uitspreken. Indien dit mocht gebeuren, dan zou zich het geval kun nen voordoen, dat Europa de zelfstandigheid van Noorwegen erkent, zonder dat Z weden's toestemming is verkregen. De ongeregelde toestand, waarin Noorwegen nu verkeert, wordt niet alleen door dit land, maar ook door d> vreemde staten, waarmee do Noor wegers in betrekking staan, als een ongerief ondervonden. Overigens verkeert men, zoo verklaart Nansen, volkomen in dwaling, wan neer men in Zweden er op vertrouwt, dat oen nieuwe storthing misschien eene andere houding zal innemen. Met iederen dag wordt de bevolking van Noorwegen meer bevestigd in haar besluit. De samenkomt van de beide Keizers. Over do samenkomst van de beide Keizers bericht Gaston Leroujc, op grond van inlich tingen va» iemand uit het gevolg van den Czaar, dat er eigenlijk Zondagavond geeni galamaaltijd aan boord van de Poolster ge weest is. De Poolster was op tijd en de tafel was gedekt, maar de Hohenzollern liet op zich wachten zoo lang, dat do Czaar eindelijk last gaf het eten op te dragen. Het diner was nagenoeg ten einde, toen do Hohenzollern kwr.inde Keizer was al bij de valreep, toen d» Czaar op bet dek kwam. Keizer Wilhelm maakte verontschuldigingen over zijn uitblijr ven. Do gestoorde maaltijd werd niet hervat n.i een half uurtje toevens op do Pollster nam de Keizer in zijne sloep den Czaar eni grootvorst Michael mee naar boord van de Hohenzollern, van waar dezen laatsten, na een souper met bier, pas om twee uur 's nachts terugkwamen. Om acht uur was Wilhelm II alweer op de Poolster, waar een ontbijt met koffie in de groote eetzaal werd opgediend, waaraan nie mand deelnamen dan de drie vorstelijke per sonen Het ontbijt duurde, onder een ernstig gesprek, twee uren. Daarna ging men snel den L'uit-chen kruiser Berlin, die de Hohen zollern vergezelde, inspecteeren, en om twee uur werd op de Poolster de lunch opgedischt. Het was een vroolijk maal waarbij uitgelezen wijnen werden geschonken. Aan tafel werd uitsluitend Fransch gesproken en daarin wer den twee haastige toosten op de gezondhe'd van de twee Keizers gewisseld. Men bleef tot rijf uur bijeen; toen liet de Duitsche Keizer zich naar zijn- jacht terugbrengen en drie minuten later lichtte de Poolster :n de rich ting van Peterhof het anker. In tegenstelling tot do overige Fransche pers, houdt do Gaulois, op grond van be trouwbare inlichtingen, staande, dat het ini tiatief tot de ontmoeting van de beide Kei zers in de Finsche golf van den Czaar is uigegaan. Dat komt dus overeen met wat van Duitsche zijde wordt gezegd. Graaf Cassini, de vroegere gezant van Rus land te Washington, die thans op zijne door reis naar zijne nieuwe standplaats Madrid te Parijs vertoeft, heeft, op de vraag van den oorrespondent van de Echo de Paris of de van Fransohe zijde geuite vrees, dat de ont- mo ting van de beide Keizers ten gevolge ka11 hebben, dat (J0 tweebond wordt geschokt, gegromd is, het volgende geantwoord: Na tuurlijk waren de betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland in het begin van de Marokkaansclie zaak gespannen, maar het incident kan als geëindigd beschouwd worden en de onderhandelingen, die tus schen de beido kanselarijen worden voortge zet, zullen zeker er toe led den, dat men zich met elkaar Oerstaat. De betrekkingen tusschen Frankrijk en Rusland zijn altijd buitengewoon hartelijk- geweest, en de samen komst van de bedde Koizere zal naar mijne meetlijn,g voor deze betrekkingen en voor het bondgenootschap, dat Frankrijk met- Rusland verbindt, geene onaangename gevol gen hebben. De oorrespondent van do Echo do Paris te Petersburg bevestigt de verklaringen van graaf Cassini in het volgende telegramIk heb in het ministerie van buitenlandsolie za ken den heer Neratow gesproken, die mij verklaard heeft, dat het onderhoud van Je beide Keizers geene ernstige gevolgen kan hebben en inzonderheid in geen enkel op zicht invloed kan uit-oefenem op de politiek van Rusland, die door het boiidgenootsohap met Frankrijk wordt bepaald. De houding van de Russische regeering tegenover de on derhandelingen met Japan ia onveranderd, en do door den heer Witte uitgewerkte com binatie biijft gehoel in wezen. België. A ut werpen, 27 Juli. Do Koning, die hier heen gekomen is voor de onafhankelijkheids- feesten, antwoordde op de toespraak van den burgemeester „Het doet mij genoegen in dit raadhuis te ho ju bevestigen, dat alle Antwerpenaren eenstemmig de havonplannen der regeer.ng toejuichen. Laat ons daarom hopen, dat «lc Kamers do ontwerpen zullen goedkeuren." In antwoord op de toespraak van de ver tegenwoordigers van den liandol aaide de Koning Het regjeeringsontweirp beantwoordt aan de moderne eisohen van het verkeer ©n wordt eenstemmimg aanbevolen door de inge nieurs. In België is met nogal wantrouwend het wantrouwen is er een openbaar kwaad. Een volk dat niet vooruit streeft, gaat ach teruit en dreigt te verzinken in een slaap, die aan den dood gelijk is. Wilt gij mode- gesleept worden op den noodlottigen weg naar het verval (Geroep„Neon, neen Leve de Koning!") Welnu sluit dan den weg tot. het verval af. Het regtseringsplan zal Antwerpen maken tot do grootste haven van d© wereld en zal den voorspoed van dc stad en van geheel België verzekeren." In het Vlaamsch voegde de Koning er nog bij: „Voor Antwerpen en bovenal voor België. Engeland. Londa\, 27 Juli. Bij de beraadslagingen over de begrooting van het departement van koloniën critiseerden de sprekers der opposi tie de nieuwe Grondwet en eiscliten zij, dat aan deoo kolonie uitgebreider bevoegdheden zouden worden gegeven. Minister Lyttelton verklaarde, dat de poli tiek der Regeering was langzamerhand d<j. ras verschillen te doen verminderen. Wanneer op een tijd, dat de door den oorlog opgewekte gevoelens nog zoo krachtig zijn, aan de kolo nie meer macht werd gegeven, dat zou dat rasverschil zich nog krachtiger uiten. Tot on dersteuning van dit argument wees hij op de laatste handelingen van de Boerenorgani- satie Het Volk." Zweden. Stockholm, '17 Juli. De beide kamers van de» rijksdag keurden heden het rapport van de sjiecialc oommissie over do uniek west ;e goed. In de Eerste Kamer geschiedde de aan neming zonder debat. Noorwegen. Christiania, 27 Juli. Het gerucht gaat, dat de regeering voornemens is, den Stor thing voor te stellen, door eene volksstem ming te doen beslissen over de afscheiding van Zweden. Deze volksstemming ziou waarschijnlijk op 13 Augustus plaats hebben. Christiania, 27 Juli. In de uamiddagzit- ting van den Storthing diende de regoering een ontwerp in betreffende het houden van eene volksstemming over de ontbinding dei- Unie. Dit plebisciet zal den 13en Augustus op dezelfde wijze als de laatste Storthingver- kiezing en volgens dezelfde kiezerslijsten wor den gehouden. Het regecringsontwerp werd naar eene bij zondere commissie verwezen, die terstond bijeenkwam. Rusland. Do Russ bericht, dat do heer Witte in een gesprek, dat hij onlangs had met een van hare medewerkers, verklaard heeft., dat dc opheffing van het keizerlijke stadhouderschap in het uiterste oosten en het herstel van don post van gouverneur-generaal van het Amocr- gewost met. aanstelling van den vroegeren titu laris, generaal Soebotin, in die functie, een af doend middel zou zijn om den vrede met Ja pan op solieden grondslag te vestigen. Gene raal Soebotin is namelijk een vijand van avontuurlijke ondernemingen en een voor stander van eene vreedzame politiek ten aan zien van China en Japan. De heer Witte is van oordeel, dat de instelling van het stad houderschap een der voornaamste oorzaken van den oorlog was, want dat was eene uit daging aan China, Japan, Engeland en Ame rika en strookte noch met de werkelijke macht, noch met de ware belangen van Rus land in het uiterste Oosten. Een Russisch zeeofficier te Sebastopol heeft tegenover een Engelsch journalist als zijn meening te kennen gegeven, dat de belhamels van de muiterij op die Potemkin niet voor den rechter gedaagd, maar naar een klooster gezonden zouden worden. Dit is een gewone af bij de Russische zeemacht. Vele matro zen plegen, na hun boetetijd, uit vrije ver kiezing de monnikspij aan te houden, of schoon het hun vrij staat te vertrekken. Turkije. In den Yildirr kiosk is het parool uitgege ven, van den aanslag van verleden Vrijdag zoo weinig mogelijk drukte te maken. Ook do drié commissien van onderzoek, die zijn ingesteld, hebben eeiio daartoe strekkende instructie gekregen, opdat naar buiten met <le schijn zou ontstaan, dat er bijzonder ge wicht aan den aanslag wordt gehecht. Niet temin worden dagelijks honderden arresta- tiën verricht, maar de meeste arrestanten wordjen na 24 uren weder losgelaten, om voor anderen plaats te maken. Intriges van allerlei aard beimoedelijkon liet onderzoek, dat bezwaarlijk iets tastbaars zal opleveren. Konstantinopel, 26 Juli. De huiszoekingen en de arrestatiën in verband met den aanslag op den sultan duren neg voort, ofschoon geeu positief resultaat verkregen is. Do Mahsousseh stoomvaartmaatschappij heeft bevel ontvan gen een stoomboot in gereedheid te houden. Men onderstelt, dat dit geschiedt om ver dachten naar eene verbanningsplaats te bren gen. De nieuwe nota betreffende de internatio nale financieelc commissie in Macedonië is door alle gezanten onderteekend en gereed om aan de Porte overhandigd te worden. Kreta. Het Weener correspondentiebureau be richt, dat do toestand van dc Mohammedanen op Kreta steeds verergert in alle deelen van het eiland, inzonderheid in Selino en in Rethymo. Dagelijks worden mohammedanen vermoord. Marokko. De staten, die hot tractaat van Madridi onderteekond hebben, te weten: Engeland, Duitschland, Frankrijk, Oostenrij k-Hongn- rije, Italië, Spanje, Rusland, Nederland, Bel gië en Denemarken, hebben langs ambtelij ken weg medegedeeld, dat zij do uitnoocTïging van den Sultan van Marokko tot een inter nationale conferentie aannemen. De overige staten: de Vereenigde Staten, Zweden en Noorwegen en Portugal, hebben nog niet geantwoord. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 27 Juli. Generaal Linewitsch berioht van eergisterenDen 24. om 1 uur 's namiddags werd door Japansche torpe dojagers een bataallon in de baai van Cas tries (tegenover Sachalin) aan land ge bracht. De vuurtoren werd bezet on die Ja pansche vlag geheschen. ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Toen zij op de trap was om aan het bellen Voor don middagmaaltijd gevolg te geven, hoorde zij meer dan anders praten in de zaal. Spoedig herkende zij de stem van Sven jGrabe. Gelukkig! ±ii] zou een heilzame afleiding aan tafel bezorgen. Het was nu meer natuur lijk, dat. zij onopgemerkt op hare plaats bleef zitten. Buitendien verblijdde zij zich, van zijn opwekkend, vroolijk gezelschap mede te kunnen genieten. Naar hem te luisteren, dat zou die andere kwellende stemmen in haar tot rust brengenhet zou heerlijk zijn iemand in hare nabijheid te hebben, van vnion zij wist dat hij belang in liaar stelde, of die althans deelneming met. haar lot had ge toond. In hare verlatenheid dacht Ada, dat zij, als hij maar een enkel vriendelijk woord je tegen haar zeide, den last d:o haar be zwaarde minder drukkend gevoelen zou. En zoo als zij het zich had voorgesteld ging het ook. Onwillekeurig werd de stem ming aan tafel vroolijker door zijn opgewekt pralen en door zijn kluchtige, jongensachtige invallen. Hij vormde het middelpunt dat al len aantrok, en hiertoe behoorde toch ook Ada. Voor een poosje drukte hot gevoel van alieon staan in de wereld haar minder zwaar dan oen uur geletien. Hot zou echter niet lang duren of zij word aan de veranderde omstandigheden herin nerd. Vivi, die tusschen Ruth en haar aan tafel zat, mocht zich bij uitzondering eens zelf be dienen, maar zij deed dit zoo onhandig, dat zij saus over do mouw van Iiuth's kleed jo morste. Haastig werden do hoofden bij elkaar go- stoken. Ruth wreef met haar servet over do natte plek; Vivi wilde in haar spijt over hot ongeluk, mede helpen, maar maakte de zaak natuurlijk nog erger; on Ada, die do karaf met water naast haar hatl staan, goot vlug een paar druppols op een punt van haar ser vet en stond op om hare diensten aan te b'eden. „Hier heb ik schoon water," sprak zij, zich over de mouw van Rutli buigende. Maar met eqn plotselinge beweging, schoof Ruth haar terug en ging recht-ovorcind op haar stoel zitten. „Dank-jehet is niet noodig," zeide zij, hoewel de vlok er uitzag als een zwarte inkt mop. „Het is al good zoo." En zonder Ada ook maar aan te zien, at zij door. Zij maakte cone kleine opmerking tegen Sven Crabo om aldus hot gesprok met hem te vervolgen. Maar hij had haar onvriendelijke toon je gens Ada wel gehoord en ook gezien hoe ver legen deze naar hare plaats teruggekeerd was, na die koele afwijzing. Hierdoor oplet tend geworden, sloeg hij de lieide meisjes gade. Hij kwam tot de ontdekking, dat het een of ander van ernstigen aard do vriend schap was komen verstoren en ja nu scho len hean ook sommige praatjes te binnen, die hij gehoord had, maar die bij hem „het eene oor in en hot andere oor uit" waren gegaan, omdat hij er niet de minste waarde aan ge hecht- had. Het kon immers niet anderseen aardig jong meisje, dat onder hetzelfde dak woonde met een ongehuwden man, moest be praat worden, om 't oven of die man oud of jong, knap of leelijk, weduwnaar of vrijgezel was Zou Rutli dat praatje ook gehoord en liet. geloofd hebben? Het was mogelijk. Hij geloofde geen oogenblik dat er eenige reden voor bestond. Hij had Ada gedurende dezen winter zoo vaak mot den heer Helleborg ge zien en nooit had zij z'ch anders gedragen dan als een bescheiden terughoudend meisje, ook als zrij hem een d'enst bewees. Dat de oude heer zich tot Ada gevoelde aangetrok ken was niet. te verwonderen; maar dat zij oenigo bedoeling zou hebben, neen. dit ge loofde hij in dè verte niet. Met zulke l-'eve kinderlijke oogen kon men geene huichelaar ster zijn. En hoe meer hij de minachtende stroefheid van Ruth jegens hare vroegere vriendin en het voorovergebogeue lieve ge- zicht je met de bedroefde uitdrukking van Ada waarnam, des te meer nam zijn boosheid toe op de zwijgende beschuldigster en groeide zijne syinphathie voor de, eveneens zwijgende, beschuldigde. Telkens weer poogde hij Ada in het gesprek to mengen, tot nog toe zonder eenig gevolg, maar hij was stellig besloten haar niet zoo ge makkelijk los te laten. Zij moest inzien dat hier althans nog iemand was, die haar niet wantrouwdo eu die haar zijn gezelschap waard j achtte. I Toen men van tafel opstond, zou Adai het liefst naar hare kamer zijn gegaan maar om geen ojw.ien te baren, ging zij gewoon mede naar de andere kamer waar de koffie gebruikt. 1 werd. „Nu, hoe is het?" vroeg Sven Grabe, toen zij claar gereten waren, „komt er morgen, iets van een dansje?" Voor eeui paar dagen was er sprake van ge weest de thuiskomst van Ruth met een dans partij te vieren de gasten waren ©r reeds too genoodigd voor den volgenden dag. „Waarom niet Heb je soms eene afzegging gekregen?" antwoordde Ruth. „Dut. niet. Maar er is vani middag aan tafel geen enkel woord over gesproken. Dat. zou wel een vreemd &al zijn waarover don dag t© vo ren niet eens gepraat wordt." „Een danspartijtje aan huis is toch niet zulk een ding van. belang," kwam mevrouw Lindros met een vriendelijk glimlachje to hulp. ,,Zoo iets laat zich bert in orde brengen zonder er veel drukte over te maken. Ruth is bovendien in den laatsten tijd op zooveel bals geweest', dat zoo'n avondje voor haar eigenlijk volstrekt niets beteekent." „Goed. Maar voor mij beteekent het wel degelijk iets. Ik bon in ik-weet-niot-hoe-lang, niet op een bal geweest, en nu wil ik van a tot z welen hoe alles gaan. zal." En hij aeJioof zij» stoel dichter naar de dames en vroeg van alles. Zou er een cotillon gedanst worden Zou er iis worden aangeboden tusschen de ver schillende dansen? Hoe zouden de meisjes ge kleed zijn? Moest men „gerokt en wit gedost" verschijneni? Zou het nieft. mooi staan bonte lantaarntjes in het voorhuis op te hangen? Wie waren er alzoo genoodigd? En wie zou muziek maken? „Dat wordt immers gewoonlijk bij afwisse ling gedaan?" zeide mevrouw lindros. „Dat- is hier niet. noodig. Ik zal wel spelen." zeide Ada. Dit had /ij bij andere families waar zij in betrekking geweest was, ook ge daan, voegde zij er bij. „U riep Sven Grabe uit, „u, die zelf! danst! Neen, juffrouw Sundell, daarover ko men natuurlijk de oudore diames op! Of >k weet nog iets. ik breng mijne harmonica mede en dan zal ik er vaart achter zetten, dat lxiloof ik je." „Jij? Maar jij danst ook," viel Ruth nu in. op een verdrietigen toon, alsof d't ge sprek haar vorveeldo. „Overigens heb ik eene pianojuffrouw iu de stad besteld, zoodat uie- mand genoodzaakt zal wezen zich een dans to ontzeggen om voor anderen te zitten spe len." Zij had Ada niet aagezien, maar deze be greep volkomen dat dit gezegd en gedaan was om haar. Ruth wilde geen enkelen dienst van haar moor aannemen, ook niet den min sten. Een hoog© blos kleurde Ada's wangen toon zij, het hoofd afwendende, halfluid op merkte „Waarom heb je dat gedaan Ik dans toch iu geen geval." Maar Sven Grabe had die verhoogde kleur gezien en ook den vluchtigen, maar innig bedroefden blik opgevangen, dien zij op Ruth geworpen had. Hij begreep dat zij door een nieuwe pijl gewond was. en die marte ling kon hij niet langer in koelen bloede aan zien. „Wat zegt u daar? En ik heb zelf her haalde koeren met u bij de buren gedanst?" riep hij uit. „En bij deze veroorloof ik mij, u (an den eersten wals te verzoeken." Jfo 'di vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1