a M°. 99. EerSte Blad. 4"e Jaargang. Zaterdag 29 fuli 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden roor Amersfoort f 1,85. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 15 regels 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordelige bepalingen tot het herhaald advOrteeren in dit Blad bij abonnement *Eem« circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, den 1. Augustus aanstaande, des na middags te 14 ure. Amersfoort, den 2f7. Juli 1905. De Burgemeester voornoemd, WUUTIBRS. Politiek Overzicht Do groote beweging, die allerwege is ont staan door de samenkomst van Czaar Nico- laas met Keizer Wilhelm in de Finsche wa teren bij Borgo, verschaft aan Rusland een kleinen troost in zijn. ongeluk. Ondanks alle rampen en nederlagen, d'e het heeft onder vonden, ondanks de droevige onthullingen, die deze oorlog heeft gebracht omtrent Rus- lands innerlijke sterkte en zijne machtsont wikkeling naar buiten, is Rusland altijd nog begeerenswaardig als bondgenoot. De Temps beschouwt als een der motieven, die tot deze samenkomst hebben gele'd, het streven van Wilhelm EE om van de gebeurtenissen partij te trekken tot bevordering van eene toena dering tusschen Rusland en Duitschland. En wiat Frankrijks verhouding tot Rusland be treft, merkt het blad op, dat de beide volken weten, dat heden gelijk in 1891, ondanks de fouten die voor 't oogenblik de uitwerking er van verminderd hebben, er voor geen van beiden een gelijkwaardig bondgenootschap bestaat gebiedender opgelegd niet alleen door de politiek, maar ook door de geografie. Het kan dan ook geen verwondering wek ken, dat men voor een zoo begeerenswaardi- gen bondgenoot van n'euwe verbintenissen droomt. Men ziet in 't verschiet een bond genootschap tusschen Rusland en Japan, dat zal volgen op den nu nog bestaanden oorlogs toestand. De Petersburgsche Matin weet zelfs mede te deelen, dat de zending van Witte voornamelijk, zoo niet uitsluitend, hierin bestaat, in Washington niet slechts een vredesverdrag, maar ook een alliantie- verdrag met Japan te sluiten. Hij zegt, dat de Russ'sche regeering door een verbond met Japan elke kritiek meent te kunnen afsnij den, die tegen de aanneming van Japan's vredesvoorwaarden zou kunnen geleverd wor den, omdat de conoessiën niet meer zouden Worden gedaan aan een zegevierenden vijand, maar aan een bondgenoot. Dat zijn voort 't oogenblik niet meer dan fantasieën van een vindingrijken dagbladcor respondent. Do mededeeling, die de Matin hier doet over de gezindheid van de Russi sch? regeering, is van geen enkele andere zijde bevestigd. Maar het verdient toch de aandacht, dat het denkbeeld van een Rus sisch-Japan sch bondgenootschap ditmaal niet voor 't eerst is te berde gebracht. Reeds na den val van Port Arthur zijn daarvoor in Rusland stemmen opgegaan. Zoo heeft een Russisch geleerde, prof. P. Migulin, destijds gewezen op de noodzakelijkheid voor Rus land om met Japan een verbond te sluiten. Hij komt thans in een artikel in de Slowo op zijne voorstellen van destijds terug. Zijn betoog w rdt ingeleid met een historischen terugblik, die tot Iwan den wreede teruggaat en die ten doel heeft te bewijzen, dat eene nederlaag op het slagveld volstrekt niet eene politieke nederlaag behoeft te zijn, wanneer men slechts het goede gebruik van de om standigheden weet te maken. Zoo is Rusland na den vrede van Tilsit tot groote macht ge komen, ondanks de nederlaag van 1806. Dan tracht Migulin te bewijzen, dat do Russisch- Japansche oorlog eene historische noodzake lijkheid is geweest, dat het onrechtvaardig is iemand persoonlijk voor den oorlog ver antwoordelijk te stellen, maar dat, als iemand een verwijt treft, het de diplomatie is, die niet tijdig heeft ingezien, dat de neigingen tot onwikkeling van de beido strijdende par tijen ju'st wezen op een bondgenootschap. Na den val van Port Arthur is Rusland nog een begeerenswaardige bondgenoot voor Japan geweest, omdat de vloot nog aanwezig was en, met de Japanse he vereen igd, eene macht zou zijn geweest in de Oost-Aziatische wateren, waartegen geen andere groote mogendheid zou hebben kunnen optreden. Toen was ook in Japan eene groote russophile partij, met Ito aan het hoofd, gunstig voor het bond genootschap gestemdJapan zou toen be reid geweest, zijn geen oorlogsschadevergoe ding en geen afstand van gebied te eischen, wanneer Rusland slechts een vasten vrede gedurende tien jaren waarborgde, d. w. z. zich met Japan tut eene of- en defensieve alliantie verbond. Daarna zet de Schr. uiteen, waarom hem ook nu nog het denkbeeld van een Russisch- Japan&ch verbond aanbevelenswaardig voor komt; hij schrijft: „Een bondgenootschap tusschen Rusland en Japan zou ten gevolge hebben, dat de boide staten elkaar hunne belangensferen in Azië wederkeerig konden toebedeelen, zon der dat eenige andere staat er in betrokken werd. Daarbij zou Ja.pan zich van den vollen invloed op China verzekeren, terwijl Rusland noordelijk Mandsjoerije, Mongolië, Oost-Tur- kestan voor zich zou opeisclien. Thans, nu Rusland zijne vloot verloor, kan het den Ja panners op zee geen bijstand verleenen, en de belemmering van Japan in de uitvoering van zijne plannon in Azië door derde staten i3 volkomen mogelijk. Bovendien is Japan zelf in militair en financieel opzicht aanzien lijk verzwakt. Rusland daarentegen vertegen woordigt nog altijd een land, dat in staat is een mill1'oen soldaten onder het geweer te houden. Japan kan zich tegen de inmenging van de mogendheden heden evenmin verzet ten als in 1895. Daarnaast is echter de nood zakelijkheid gebleven, zich op liet Aziiatische vasteland terstond te vestigen en van de vruchten der overwinning snel partij te trek ken, nog voordat het land geheel uitgezogen is. Japan heeft behoefte aan vrede, want juist zijne verslapping zou de inmenging van de vreemde staten uitlokken. Hieruit volgt, dat een bondgenootschap met Rusland ook he den nog, al is dit overwonnen en krachte loos, van waarde is. Japan kan zich voorloo- pig met weinig tevreden stellen, maai* wan neer het Rusland achter zich en een verdrag van bondgenootschap met Rusland in han den heeft, dan kan het reeds voor de naaste toekomst op veel rekenen. Rusland heeft nu de waarde van Japan en zijne kracht onder vonden het zal Japan niet meer als eene onbeteekenende mogendheid schatten. Ge troffen door Japans grootmoedigheid, wan neer het niet met onmatige eischen voor den dag komt, zal Rusland zich tot den waren en eeuwigen vriend en bondgenoot van het rijk van de rijzende zon maken. Wederkeerig zullen de beide staten elkaar de hand reiken tot hun gemeenschappelijken beschaving»- tocht naar Azië." De Schr. tracht daarna te bewijzen, dat Japan geen land zoekt voor zijn overvloed van bevolking, maar enkel in Azië de rol wil vervullen, die Engeland in Europa speelt. „Met één woord, Japan zal hetzelfde doen wat- Engeland doet, en een strijd tusschen de beide eilandstaten en industrierijken is in de toekomst, onvermijdelijk. Daarom aarzelt Ja pan ook het bondgenootschap met Engeland te vernieuwen, terwijl dit in de vrees voor Japan het verbond zoekt. „Rusland heeft noch Korea, noch zuidelijk Mandsjoerije, noch XJhina noodigWij kunnen niemand exploiteerenmen exploi teert veeleer ons. Het Russisch-Japan9che verbond is den Boropeescken staten en Amerika lastig, maar zij drijven ons naar Japan, al hebben zij dit land gedurende den ganschen oorlog tegen ons ondersteund. Moge onze diplomatie er niet tegen opzien, de vriendschap van den vijand van heden te zoeken. Moge men zich ons bondgenootschap met Napoleon (in 1807) na den verloren oor log herinneren. Men denke aan de Fransch- Russische alliantie, die ook de Krimoorlog niet verhinderde. De vijanden hebben elkaar nader en beter leeren kennen en waardeeren. Wij moeten uit dezen strijd voordeel trekken en eindelijk ophouden onze gemeenschappe lijke vijanden in de hand te werken. Met vooroorcleelen moeten wij breken." Engeland. Londen, 28 Juli. Bij de beraadslaging over het wetsontwerp, waarbij de regeering wordt gemachtigd 5,835,000 p. st. voor maritieme werken to besteden, verklaarde de civiele lord van de admiraliteit Lee, dat de admi raliteit. besloten had voortgang te maken met de werken bij Rosy bh, maar voorloopig de uitbxeidingswerken van de dokken te Oha- tham te staken. Aan de oostkust waren nieuwe inrichtingen noodig, maar nu een aan tal onbruikbare schepen buiten dienst zijn gesteld, waren geen nieuwe inrichtingen te Rosyth en te Chatham beiden noodig De admiraliteit was van oordeel, dat Rosybh grootere strategische en economische waarde had dan Chatham. De strategische voordeelen waren duidelijk voor ieder, nu de volledige plannen om van Rosyth een maritieme basis te maken waren uitgewerkt. De admiraliteit was niet voornemens de plannen direct in hun geheelen omvang uit te voeren, maar zij wilde in staat worden gesteld oxn in de toe komst zoo noodig hiertoe te kunnen overgaan. De plannen omvatten den aanleg van een gesloten en een open dok. Denemarken. Kopenhagen28 JuU. Ex-keizerin Eugenie farao'- heden een bezoek aan den Koning w het slot BOrastorff en aan het kroonprin sen paar op Charlottenlund. Kopenhagen, 28 Juli. Uit Reykjavtift is het volgende bericht ontvangen van 16 de zer: Het althing heeft een wetsontwerp aan genomen, waarbij de in de tariefwet voor IJsland van 8 November 1901 vastgestelde invoerrechten voor den tijd van de bekrach tiging van dit wetsontwerp tot het ndo van het jaar 1907 met 30 pet worden ver hoogd. Zweden en Noorwegen. Stockholm, 28 Juli. Men zegt, dat het plan om den Rijksdag te verdagen is opgegeven. De zitting van den Rijksdag zal de volgende week worden gesloten, zoodra het nieuwe ministerie is gevormd. Stockholm, 28 Juli. Het besluit van den Rijksdag omtrent de ontbinding van de unie i heden officieel aan den voorzitter van den Storthing van Noorwegen, den heer Berner, medegedeeld. De Eerste Kamer heeft het geheele voor stel van de commissie, die had te advisecreu over de ontbinding van de unie met Noorwe gen, zonder debat aangenomen. De Tweede Kamer heeft dit gedaan, voor zooveel het eerste gedeelte betreft. Bij de behandeling van het tweede gedeelte, het voorstel lot het sluiten van eene leening van 190 milhoen kronen, verklaarde een sociaal-democratische spreker, dat de leening niet overeenstemde xnet den vreedzamen inhoud van het rap port; de leening beteekende eene gxbaUlc vuist. Hij stelde daarom do verwerping voor. De vice-president zeide, dat het slechts te doen was om een voorzorgsmaatregelvoor het besteden van de door de leening verkre gen gelden was de toestemming van den rij'cs- dag noodig. D© liberaal Staaff verdedigde de leening. Door de aanneming van het voor stel spreekt de rijksdag zich uit voor eene vredelievende politiek, zooals de Zweden wenscheu. Noorwegen zal na nauwkeurig on derzoek inzien, dat het eenvoudige verstand de aanneming gebiedt van de door Zwe den gestelde zeer gematigde voorwaarden. De afgevaardigde Hedin beval de verwerping aan; Zweden en Noorwegen waren z. i. van nature verplicht elkaar wederkeerig te onder steunen. Ten slotte werd het voorstel van do commissie aangenomen. Chri&tiania, 28 Juli. De Storthing heeft heden met algemeene stommen besloten, overeenkomstig het voorstel van de bijzon dere commissie, den 13. Augustus eene volks stemming te doen plaats hebben over de ontbinding van die Unie met Zweden. Ben voorstel van den afgevaardigde Egede uit Nissen om de vraag van de toekomstige staatsinrichting van Noorwegen mede aan de volksstemming te onderworpen, werd met algemeene stemmen op één na die van den voorsteller verworpen. Spanje. In de omgeving van den Koning wordt ver zekerd, dat de bijzonderheden van de reis naar Berlijn nog niet zijin vastgesteld. Alleen is bepaald, dat de reis omstreeks half Septem ber zal plaats hebben, wanneer de resultaten bekend zijn van de verkiezingen voor de Ka mer van afgevaardigden. Rusland. Petersburg, 29 Juli. De bestuurder van het departement van oorlog, generaal Roe- diger, is tot minister van oorlog benoemd. Generaal Doernowo, lid van den rijksraad, i9 benoemd tot gouverneur-generaal van Moskou, in plaats van generaal Koslow, die wegens ziekte is afgetreden. Prins Troebetzkoi verklaart in de Rusekiya Wjedomosti, dat bet vasthouden door de re geering aan het stelsel van klassen verkiezin gen voor de volksvertegenwoordiging de om wenteling ten gevolge zal hebben. Prins Troe- betzkoi ziet nog een kans om Rusland van de revolutie te redden, wanneer de regeering zou kunnen goedvinden de Zeonstwo's op te roepen om pver het ontwerp-Boelygin te be raadslagen. Te Moskou is bericht ontvangen, dat de adjunct-minister van binnenlandsche zaken er chef van dë politie, generaal Trepow, allo congressen heeft verboden en bevolen heeft, dat de namen van de deelnemers ge noteerd en de vergaderingen daarna ontbon den moeten worden. Dit verbod s blijkbaar niet alleen tegen de voorgenomen najaars zitting van het congres der zemstwo's en doem a a gericht, maar ook tegen bet permar nento bestuur van het congres, dat nog ge regeld vergaderingen houdt en de vo&iberei dende maatregelen neemt voor het najaare congres. Men bericht, dat de leiders der beweging voornemens zijn, zich aan bet verbod niet t<i storen De Tempe bericht uit Petersburg, dat het rreer en meer waarschijnlijk wordt, dat de Czaar een manifest zal uitvaardigen den 30en Juli (oude stijl), op den verjaardag van den Cesarewitach. De Moekousche bladen melden over liet gebeurde te Nishi Nowgorod op 23 dezer, dat er bijna honderd menschen door het gepeu pel vermoord zijn. Vele lijken zijn zoo ver minkt, dat zij niet te herkennen zijn. Ureni lang is de stad aan het grauw overgeleverd geweest, dat in koelen bloede zelfs vrouwen en kinderen vermoordde. Te Lodz staken 2500 arbeiders van een katoenspinnerij wegens het heenzenden van een hunner Zij dreigen de werktuigen te ver nielen. De kozakken hebben een samenscho lende menigte uiteengejaagd en 200 werk lieden opgepakt. Te Odessa is eene proclamatie aangeplakt van den gouverneur-generaal, inhoudende, dat hij geen rekening zal houden met de tal rijke naamlooae brieven van aanbrengers, die hij ontvangt. De gouverneur voegt er bij, dat de joden, die hem de brieven toezenden, de politie beschuldigen een moord op de Israë lieten voor te bereiden. Deze beschuldiging is val scli. De gouverneur verwijt den joden hunne houding en stelt ze verantwoordelijk voor al de gebeurtenissen der laatste dagen, en ook voor het oproer op dë Potexnkin. Driehonderd ledien van aanzien der Pool- aclie samenleving, waaronder graaf Tyskie- wicz, graaf Zamorski graaf Ziberg-Plater en de bekende schrijver van Hendrik Sienkie- wioz, hebben een adres aan den ministerraad! gezonden, waarin zij de droevige gevolgen uiteenzetten van de maatregelen om Polen te russifioeeren en van het sints veertig jaren in dit gewest toegepaste beleid. Dat stelsel heeft een algemeen verzet opgewekt onder het Poolsche volk, daaronder begrepen de boeren, die voor hun bestaan beducht zijn wegens de door de regeering genomen maat regelen, welker politiek uitloop op liet boy cotten van de scholen, op onlusten en werk stakingen. De adressanten verzoeken, dat in overweging zal worden genomen of het in het belang van Rusland is een stelsel te hand haven, dat, wel verre van tot het beoogde doel te leiden, integendeel betreurenswaardige en gevaarlijke uitkomsten oplevert, waaron der de Polen niet alleen lijden Vereenigde Staten. Reuters bureau bericht uit Barbados van den 25enHet is aeer waarschijnlijk, dat de aankoop van de Deensch Weet Indische eilanden weder zal worden overwogen in do eigende zitting van het congres te Washing- Icn, omdat men in St.-Thomas nu van plan is eene commissie naar Denemarken te zen den on daar krachtig aan te dringen, dat do overneming van de eilanden St. Thomas, St. John en Santa Cruz door de Vereenigde Staten niet langer zal worden geweigerd. 31 ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Zij zag op, verrast, maar ook verbaasd over die ongerijmdheid, haar voor alle ande ren. ten dans te vragen; haar voor den eer sten dans, die natuurlijk aan Ruth toekwam. Maar tegelijk doortintelde haar een gevoel van warme dankbaarheid voor den echt rid derlijken steun waardoor zij zich kon oprich ten uit de vernedering, die haar dreigde te doen stikken. Hare oogen schitterden, hoe wel zij weigerend met het hoofd schudde. „Als u mij bedankt, ben ik beleed igd. Vragende zag zij naar Ruth, maar deze was zoo verdiept In de lectuur van een ter hand genomen boek, dat zij niets om zich hoorde of zag. o „Ik dank u, maar ik wil het liever niet aannemen. Er zijn verscheidene anderen, die er eer aanspraak op kunnen maken, door u te worden gevraagd, dan ik..." Een vinnige blik uit Ruth's oogen trof Ada hij scheen haar te willen zeggen dat haar verboden werd op dien toon te spreken. „Ik bedoel," vervolgde Ada ©enigszins schuchter, „dat er gewoonlijk zooveel meer heeren dan dames zijn en dat ik natuurlijk niet het eerst iu aanmerking kom." „Neen u is nagenoeg uitgedanst," her nam Sven Grabe, „als men al zoo oud en vervallen is, dan doet men voorzichtiger zich n>et zoo sterk meer te bewegen." Ada lachte verrukt over die woorden. Hoe wol zij op een gewild ernstige» toon gespro ken waren, kon men de bedoeling ervan best vattente meer omdat de schalk in de oogen van den spreker lachte. Een oogenblik zagen de twee jonge menschen elkander aan alsof zij eon berg van grapjes samen te verhande len hadden, als zij maar gelegenheid vonden ze te pas te brengen. „Nu dan zal ik mij tot de dansende dames bepalen," vervolgde hij, zijn arm op de leuning van Ada's stoel latende rusten. En toen begon hij over iets anders. Ada werd' ernstig. Meende hij dat? Liet hij zich zoo licht afschrikken? H-'t zou wel inzien dat zij gelijk: had; maar nu eerst begreep zij geheel den .omvang van de opoffering die zij zich getroost had, en het speet haar bijna dat zij niet had toege stemd. Het genoegelijk terugdenken aan den laat sten dag dien zij op Svaneland zou door brengen, was haar toch wel te gunnen ge weest. Want het zou de laatste dag wezen; dit stond nu bij haar vast. Op hare kamer geko men, deed zij de deur op het nachtslot om niet verrast to worden, en toen begon zij in te pakken. Alles werd uitgehaald. De noodig- sto dingen stopte zij in een reistasoh. Het overige borg zij in de verschillende vakken van een grooten koffer, dien zij van het zol derkamertje had gehaald. Nu moest zij alleen nog schrijven aan de familie, waar zij vroeger in huis geweest was vóór zij in betrekking ging, en z;ch daar op nieuw aanmelden. HOOFDSTUK XII. De gasten waren allen gekomen en men had reeds een langen tijd zitten praten toen de dansmuziek e;ndelijk begon. Bij de eerste tonen verliet Ada de zaal. Zij wilde hier niet blijven zitten, terwijl men begon de paartjes te vormen. Dat niemand haar ten dans zou vragen was zeer duidelijk zichtbaar aan de vijand'ge gebaren der dames en aan de on verschillige houding der heeren. Haar von nis was reeds geveld. Zij wilde dus niet blij ven zitten en aan iedereen toouen hoe ver stoeten en verlaten zij was. Het was al erg geuoeg zich tusschen de anderen door te moe ten bewegen. Eerst was 't haar voornemen ge weest niet beneden te komen; maar zij zag in. dat £it niet ging. Immers Lilli en Vivi zouden het geheele huis in oproer hebben ge bracht. Toen had zij bedacht zich zoo een voudig en zoo weinig in 't- oog vallend mogelijk was. te kleeden. Zij had alles reeds ingepakt behalve het donkerblauwe kostuum dat zij des Zondags gewoonlijk droeg. Maar juist toen zij dit wilde aantrekken, schoot haar eene andere gedachte door het hoofd. Waarom zouden zij hier niet. eene herinne ring aan haar mogen bewaren in een zoo voordeelig licht als een fraai kostuum be vorderen kan En toen had zij uit den koffer een keurig toiletje genomeneen kleodje van wit alpacca, met bruine moezen en met bruin lint afgezet, dat haar bijzonder goed stond, zooals Zij wist. En nu liep zaj hier volgens hare gewoontte rond, int de hoekjes wegkrui pend, maar toch in stilte verlangend naar een vriendelijken blik of een goedkeurend knikje, schuchter, en van uit haar schuilhoek de we reld inziende met de heldere, smachtende oogen van een hinde. Toen de eerste paren de tot danszaal inge- riohte eetkamer 'ntraden, stond J53a half ver borgen achter de opengeslagen salondeur en monsterde zij ieder paar dat er doorging af zonderlijk. Zijl wilde er zich van overtuigen of Sven Grabe nu niet den eersten wals met Ruth aou dansen. Maar zie, daar kwam Ruth, met fier opge heven hoofd, schoon en stralend, aan de zijde •an een jongen luitenant de eetkamer in. Zij oj enden het bal. Het eene paar voor en het andere ma volgden hen. maar Sven Grabe ver scheen niet. En zij had hem toch een oogen blikje geleden nog hier in het salon gezien. Plotseling stond hij in de deur, naar alle kanten uit te zien. Wie of hij zocht? Jawel daar kreeg hij haar in het oog. trad recht streeks op haar toe en maakte zijn buiging. „Waar hebt u toch gezeten? D't is onze dans." „Onze? Maar ik heb u immers gezegd, dat ik liever niet wilde dansen, want dat er zoo vele dames waren die het wel wilden? En u vond toen ook „Ja, u hebt gelijk. W» hebben afgesproken, dat als ik onder de danslustige dames iemand ontdekte die meer aanspraak op dat genoegen kon maken dan u, ik die ten dans zou vragen. En ik heb heusch gdè5 rondgekeken, maar er geen kunnen vindon. Kom nu!" Zonder van haar zwak tegenstribbelen noti tie te nemen, legde hi£ zijn arm om haar mid del eau daar dansten zij heen Nooit in liaar leven had Ada zoo verrukke lijk gedanst ais dien avond. Wel voelde zij de boosaardige, verbaasde blikken der gasten op haar gericht. Men kon het ook niet begrijpen dat Sven Grabe, die hier in huis zoo bevriend was zooveel werk maakte van de klein© gou vernamte, juist nu er zoo druk over haar ge- piaat werd. Maar zij had bet heerlijk gevoel van hoog over al die scherpe pieken te worden heengedragen, op een paar trouwe sterke ar men, en op dat oogenblik vergat zij de geheele wereld, het leven met al zijne bezwaren. Toen de dans ten einde was, ging zij van haar partner af en wandelde zijl niet de klein tjes door de zaal op en neer. Maar zoodra de muziek weer begon, zag zij Sven Grabe ook weer op baar af komen. Wat zou hii nu wil len? Hij boog. Vroeg hij haar weer teil dans? Maar Ada trok zich naar den muur terug. Wat- dacht- hij wel? Twee dansen achtereen, dat ging toch niet? Wat zou men zeggen? Eu hij had immers nog niet met Ruth gedanst? Dit mompelde zij verlegen en half verstaan baar. Doch hij lachte haar uit. „Denkt u waarlijk, dat ik er iets om geef. wat de menschen babbelen? Houdt u mijl voor een oude koffiezius, juffrouw Ada? Ik heb mij stellig voorgenomen dat uw voeten van avond over den grond zullen glijden, want bet hin dert mij, dat u zelf blijkbaar niet weet, hoe keurig u danst En wij zullen er voor zorgen dat zij hunne oogen openzetteni Eer ben ik niet tevreden. Zoo. Verbeeld u vooral niet dat ik u vrij laat! Wij zullen zoo keurig te werk gaan alsof wij voor geld dansten. Zie zoo. Nu zullen wij hun eens laten zien, wat dansen eigenlijk is." Wo dt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1