Boomvruchten. BETKE's CACAO Park Tivoli, - Utrecht. GROOT VOLKSCONCERT Wedrennen en Harddraverijen (Jit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT1ÈN. Chr. Geh. Onlh. Herstellinpori Utrechtsche Vereeniging voor Paardensport. Begeving - Leen. - Keukenmeid 9 Keukenmeid BAKKER American-Vruchteiipudding. Uïi Brillen en Pince-nez, Brillen op voorsclirin van H.H. Doctoren bij W. F, A. GROENHUIZEN, a f 1— per 'Ie K.C. f 0 55 X f 0,25 'Lo Woensdag 2 Angnstns 1905, H, M, de Koningin-Moeder, Het Utrechtsch Stedelijk Orchest, Groot Schitterend Vuurwerk, te UtrechtC. Knijsten, te TelgtH. Hoogen- doorn, te Wageningen. Breda, 28 en 29 Juli. Geëx. 15 cand. Ge slaagd de heeren K. Keizer, te UtrechtA. M. J. Hoppenbrouwers, te Valkenswaard R. A. Straub, te Rotterdam M. 't Hooi;, Breda D. Okker, te Rotterdam G. W. J. Hofman, te 'Breda H. A. Matthijssen, te Hoeven N. M. Heilijgers, te Amersfoort. Zwolle, 28 en 29 Juli. Geëx. 15 mannel. cand. geslaagd de heerenR. Brunsting, te Meppel O. Barendsen, te Dalfsen J. Zuide- veld, te Veenoord G. Zevenbergen, te Nieuw- leusen H. van Belkum, J. Raaers en E. J. H. Scholten, allen te Enschedé. Leeuwarden, 28 en 29 Juli. Geëx. 13 man nelijke cand. Geslaagd de heerenSj. Sipma, to Holwerd S. D. Te Fèbre, te Boorbergum U. de Boer, te Marssum H. J. Houwen, te Blijham K. Kamminga, te Gerkesklooster P. R. Takens, nu Leens fnrov. Gr.). Examens der Nederl. Toonkunstenaars- Vereeniging, te 's-Gravenhage. Van de 5 candidaten is Zaterdae geslaagd voor koorgezang mej. J. W. T, Haverkamp, uit Nijmegen. Aigemeene Synode. Na aanvulling der agenda wordt de be handeling voortgezet van de voordracht der Synodale commissie in zake de toelagen uit de generale kas. Tien aanvragen tot afwijzing van gemeenten worden op een na aangenomen, een tot afwijzing van een persoon eveneens. Een aanvrage kon wegens te late indiening niet in behandeling komen. De rekeningen der overige fondsen worden goedgekeurd. Daarmee zijn de financieele besprekingen ten einde. De verga dering besluit ae gemeenten in te lichten aan gaande opbrengst en uitgaaf der generale kas. De vice-president zal de missive opstellen. De quaestor-generaal zal de volgende zittingen niet bijwonen, maar later terugkeeren. De heer Creutzberg maakt plaats van den primus van Dis. De vergadering wordt gesloten. De vice-president opent de vergadering met het voorlezen van Luc. 19, vers 10—26 en heet den heer Van Dis welkom. De agenda wordt aangevuld. Prof. Cannegieter brengt een con cept-missive ter tafel aan de predikanten met het oog op zoovele onverzorgd gebleven betrek kingen. Deze wordt vastgesteld. De vergadering neemt kennis van de maatregelen door de Syno dale commissie genomen in zake den arbeid onder hervormde Nederlanders in Duitsch- land. Medewerking *~as ondervonden van het KOningliches Konsistofium der Rheinprovinz. Met de havenzending in Genua kon nog niet worden aangevangen, liet verslag van dr. Hul- sebos over het onderzoek der kerkelijke archie ven wordt thans ter kennis van de vergadering gebracht. Dit komt nog nader ter sprake. De heer Okkcn rapporteert over de tabillarische verslagen der examina. Er nebben 87 examina plaats gehad, waarvan 76 met gunstigen uitslag, terwijl twee colloquia werden gehouden. Met dankbetuiging goedgekeurd. Dezelfde over het hulppredikerschap. Slechts een blijft als zooda nig werkzaam. Daarna rapporteert de heer Oha- vannes over de consideratiën op de voorloopig aangenomen wijziging van art. 2 van het regle ment op de diaconiën. Deze blijkt in de kerk bijna eenparig te war den toegejuicht. Het rapport adviseert tot aan neming der wijziging met invoeging van het woordduurzaam. Dit wordt met dankzegging voor de leden ter inzage gelegd. De heer Loeft brengt een schrijven aan H. M. de Koningin- Moeder ter tafel. Alzoo vastgesteld. Dezelfde brengt rapport uit over de erkenning van de weezenkapel te Neerbosch en als zelfstandige gemeente. Deze erkenning word't in het rap port aanbevolen. Op het drietal van predikant lid der synodale commissie worden geplaatst de heeren ds. G. J. Vos te Amsterdam, C. R. van Lelyveld te Diepenveen en C. F. Grone- meyer te Amsterdam. Het drietal aangevuld met den heer C. van Dis te Silvolde en benoemd tot secundus lid C. R. van Lelyveld. Op het drietal voor lid ouderling de heeren F. C. de Bas te Scheveningen, J. B. de Beaufort te Wan- denberg en ds. E. N. van Leeuwen te Velp, be noemd de heer De Bas tot secundus na aanvul ling met E. J. Gr if fijn te Arnhem de heer De Beaufort. (Vad.) Door de Provinciale Synode was niet over genomen een besluit van de Classis Groningen, waarbij geprotesteerd werd tegen de ingevoerde tweede collecte voor de theologische faculteit der Vrije Universiteit. Door de gereformeerde gemeente te Gronin gen (A) is opnieuw een besluit, waarbij gepro testeerd werd tegen deze tweede collecte, bij de Classis Groningen ingediend. Door de Classis is nu besloten dat dit protest rechtstreeks naar de Generale Synode opgezonden zal worden. aGisteren heeft A. baron Schimmelpen ninck v, d. Oye, v. d. Poll en Nijenbeek zijjn ambt als Commissaris der Koningin in deze provincie neergelegd en met ingang van heden is in diens plaats opgetreden mr. F. D. graaf Söhimmelpenindnck, lid van Gedeputeer de Staten van Utrecht. Le roi est mort, vive le roi! Met groote ingenomenheid begroeten wij deal nieuw benoemden titularis, als drager van H. M.'s belangen in. dit gewest. Graaf Schimmelpenninck heeft reeds een lange en gewichtige loopbaan, achter den rug. Mr Francis David graaf Schimmelpenninck werd den 20on April 1854 te Amsterdam ge boren en promoveerde in 1879 te Leiden in de rechten. In dienst tredende bij de Nederl. Rhijn- spoorwegmaatsohappij„ als adjunct-inspecteur van het tariefweaen, werd hi) in 18ü?3 al spoe dig benoemd tot 2en secretaris dier maat schappij. welke betrekking hij bekleedde, tot dat in 1890 de overneming door het Rijk ge schiedde. In 1891 werd graaf Schimmelpenninck bur gemeester van Amersfoort en in hetzelfde jaar lid de' Staten van Utrecht. In 1894 zag hij zich gekozen tot lid van de Tv-eede Kamer der Staten-Generaal en in 1897 werd zijn mandaat verlengd. Dan volgde in 1899 op den 28en October zijn benoeming tot lid van het college van Gedebuteerde Staten. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1901 wenschto hij niet- meer in aanmerking te komen. aBij Kon. besluit is do commissie, die met ingang van 1 Augustus 1905, geduren de één jaar, te Utrecht belast zal zijn met het afnemen van de practische examens van arts, venneld in artikel 2 van eerstgenoem de wet en welke oommissie tevens belast zal zijn met liet afnemen der practische examens van tandmeester vermeld in art. 8 dier wet, samengesteld als volgt en zijn benoemdlot lid ien voorzit-ter, dr. H. Zwaardemaker, hoogleeraar te Utrecht; tot lid en secretaris, dr. G. P. Wesselink, te Utrechttot leden dT. S. Talma, dr. A. Narath, dr. B. J. Kou- wer, dr. H. Snellen Jr., dr K. Heilbronner, dr. H. Wefers Bettink, allen hoogleeraar te Utrecht; dr. J. E. van der Meulen en dr. Th. Dentz, beiden lector te Utrecht; C. van der Hoeven, arts te 's GravenhagC, en A. A. Ha mer, tandmeester te Amsterdamtot plaats vervangende ledendr. H. Snellen Sr., oud- hoogleeraar to Utrecht; dr. W. A. Boekel- man, dr. H. J. Laméris, arts, G. F. Rocliat, arts, allen privaat-docent te UtrechtJohn E. Grevers, privaat-docent te Amsterdam dr. G. L. G. Biecht, te 's Gravenhage, A. W. Ausems en W. M. Bessem, beiden arts re Utrecht, en A. J. Bor, tandtmieester te Utrecht. aGisteren werd te Utrecht de alg. ver gadering gehouden van de ,,Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken." Het jaarverslag, reeds in druk rondge zonden, werd goedgekeurd. De heeren ds. A. v. d. Heide en F. U. Schmidt werden als hoofdbestuursleden herkozen, terwijl de voor zitter de heer P. v. d. Meulen van Tiel als redacteur van „De Blauwe Vaan" herbe noemd werd. Als vertegenwoordiger op het in September a.s. te Luik te houden inter nationaal Congres voor opvoeding en bescher ming van kinderen in het huisgezin, werd de heer R. Casimir benoemd en de heer F. U. Schmidt als plaatsvervanger en naar het 10de Internationale congres tegen het alcoholisme in September 1905 te Boedapest te houden, afgevaardigd de heer A. Willemse van hier. Aa i het hoofdbestuur werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een uitgave van een wetenschappelijk tijdschrift. Besloten werd van het orgaan een week blad met denzelfden naam te maken. Aangenomen werden de voorstellen van het hoofdbestuur, dat de Nederlandsohe Vereeni ging een blijvend deel zal uitmaken van het gereorganiseerd congres tegen alooholism© en in een eventueel gereorganiseerd congres-co mité het houden van een tweede maatschap pelijk congres aan de orde zal stellen. Hierna werd een gemeenschappelijke maal tijd gehouden. Na den maaltijd werd langdurig gesproken over een verzoek om de Nederl. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken te doen aansluiten bij het Landelijk Comité voor algemeen kiesrecht. Het hoofdbestuur had met op 1 na alge meen© stemmen zich vóór aansluiting bij het Algemeen Kiesrecht-comité verklaard. Als verdediger van de aansluiting trad in een uitvoerig betoog op de heer F. U. Schmidt van Amsterdam, terwijl de heeren R. Casimir, lid van het hoofdbestuur, en Knijpe van Bruins zich tegen aansluiting der vereeniging a n genoemd comité verklaarden. Ten slotte werd een motie van 5 afdeelin- gen om de kwestie tot de volgeaide jaarver gadering te verdagen, aangenomen. Het voorstel van dc afd. Zwolle om het •hoofdbestuur op te dragen een of meer vlug schriften uit te geven, samengesteld door be voegde personen, waarin duidelijk wordt uit eengezet, waarom verbetering van den alge- meenen oeconomischen toestand voor een vruchtbare bestrijding der drinkgewoonten noodzakelijk is, werd aangenomen. Het voorstel van de afd. Deventer: „de al gemeen© vergadering besluite dat een lid van de Nederl. Veereniging geen lid mag zijn van een matigheidsvereeniging," werd aangehou den tot' de volgende vergadering. Op voorstel van de afd. Utrecht werd het hoofdbestuur verzoekt over te gaan tot het instellen eener Drankwet-commissie en beslo ten, dat de vereeniging bij de Nederl. en In disch© regeering zal aandringen op het niet langer verstrekken van sterken drank aan militairen. Het voorstel van de afd. Leeuwarden II „de aigemeene vergadering drage het hoofd bestuur op, te trachten te bevoegder plaatse gedaan te krijgen, dat in de cantines der ka zernes geen alcoholische dranken meer wor den verkocht, verder om op verjaardagen van leden van het Vorstelijk huis aan soldaten geen bier, en aan onderofficieren geen wijn meer te verstrekken,"' werd aangenomen. Heerenveen werd aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad' van Baarn werd o. m. besloten den prijs van het gas voor motoren te verlagen van 8 cent op 6 cent per M3. In verband met het in de vorige vergade ring genomen besluit om met 1 Januari de gemeentoreiniging in eigen beheer te nemen werd een nader voorstel van de meerderheid van het college van B. en W. betreffende de exploitatie aangenomen. Besloten werd o. a. 1. Tot bestrijding der kosten te ver- koopen het aan de gemeente behoo- rend kapitaal, geplaatst op het Groot boek der nationale werkelijke schuld, waar van de vermoedelijke opbrengst zal zijn f 7900, en voorts eene leening te sluiten ad f 7000, rentende 4 'a jaars, aflosbaar in 28 jaren. 2. Burgemeester en Wethouders uit te noo- digen eene verordening te ontwerpen betref fende het pneumatisch ledigen der beerput- ten in de kom der gemeente en wat daartoe zal gerekend worden te bohooren. 3. Te zijner tijd eene vaste commissie te benoemen tot beheer van den reinigings dienst eu den verkoop der compost. Soest. Een 80-jarig© man is Zondagavond door den locaaltrein overreden en gedood. Bussum. De 18-jarige G., Banket bak - kerskneoht bij de firma v. <L V., is met een somt van f 200, welke hij voor de firma had geïnd, spoorloos verdwenen. Restauratie. De Ned. iierv. kerk te Eemnes-Buiten zal in- en ctwondig ge rectaureerd worden. Ede. De heer Tulp heeft zijn voorstel: de gemeente-tollen met 1 Januari 1906 op te heffen, ingetrokken. Als redenen werden opgegeven, dat, indien het tekort door op heffing der tollen (ruim f 3000) zou worden gevonden door verhooging van den hoofd, omslag, daardoor velen zouden worden ge troffen die geen paarden houden, dus niet van verharde wegen profiteeren, terwijl ook veel aan de wegen beschadigd wordt door voerlieden van elders. Door de troepen van (het garnizoen zal morgenmiddag, te twaalf uur, een groote parade worden gehouden op de Vlasakkers (ter hoogte van den Kalkweg). De parade zal worden gecommandeerd door den majoor Vaau Lilaar van het le Reg. Huzaren, de honneurs zullen bewezen worden aan den generaal-majoor A. D. Petter, commandant van de 4e divisie Infanterie. De off. van gez. le kl. A. P. G. F. Giese is gedetacheerd bij de artillerieanrich- tingen aan de Hembrug on belast met den geneeskundigen dienst ten behoeve van het personeel aldaar. Aan den heer Boswinkel, klerk der post, en tel., is met ingang van heden de titel toegekend van Commies titulair. De vereeniging Handel en Nijverheid vergadert Vrijdagavond in De Lwaan. Er zal o.m. aan de orde komen de ver vroegde winkelsluiting. Het plan bestaat om, zoo spoedig mogelijk na deze vergadering, een voor ieder toegan kelijke vergadering te houden., waarin ge noemd onderwerp in behandeling zal komen. Uitslag van den gisteren op de Leus dei heide gehouden schietwedstrijd, uitge schreven door den Nederl. Schutterij kader- bond, bij gelegenheid van de 20e aigemeene veigaderiug. A. Korpswedstrijd in het individueel juist heidsschot op 150 M. (detachementen van 5 bondsleden van de afdeelingen Alkmaar, Doesburg, Dordrecht, Enschedé, Gouda, Harderwijk, Hilversum, Leerdam, Purmo rend, Oldenzaal en Utrecht). Eere-prijs, gr. zilveren med., geschenk van H M. de Koningin. Afd. Alkmaar, 25 treffers, 237 punten, le prijs, gr. verg. zilveren med. Afd. Dordrecht, 25 tr., 235 p. 2e prijs, gr. zilveren med. Afd. Utrecht, 24 tr., 196 p. 3e pr., gr. zilveren med. (Vervalt). B. Korpswedstrijd alsvoren, op 200 M. (voor de overige afdeelingen). Eere-prijs. gr. zilveren med., geschenk van II M. de Koningin-Moeder. Afd. Breda, 50 treffers, 429 punten. le prijs, verg. zilv. med. Afd. Nijmegen, 50 tr., 415 p. 2o prijs, gr. zilv. med. Afd. Arnhem, 50 tr., 3% p. 3e prijs, gr. zilv. med. Afd. Bergen-op-Zoom50 tr., 3951 p. 4e prijs, gr. zilv. med. Afd. Amersfoort, 50 tr., 387 p. C. Korpawedstrijd als voren, op 12 M., met cylindergeweer, voor alle afdeelingen. Eere-prijs, gr. zilveren med., geschenk van Z. IC. H. prins Hendrik der Nederlanden. Afd. Amersfoort, 25 tr., 252 p. le prijs verg. zilveren kruis (geëmailleerd). Afd'. 's Hertogenboscli, 25 tr., 248 p. 2e prijs, gr. zilv. med. Afd. Dordrecht, 25 tr., 244 p. 3e prijs, gr. zilv. med. Afd. 's Gravenhage, 25 tr., 238 p. 4o prijs, gr. zilv. med. Afd. Breda, 25 tr., 236 p. Etra-prijs voor dén hoogsten korpsschut- ter op 200 M., zilv. kruis, Th. W. Bonk es, Nijmegen, 101 p.op 150 M., zilv. med., G. W. de Munk, Alkmaar, 53 p. D. Personeele wedstrijd, aangeboden aan hh. officieren (donateurs en cereleden) op 200 M. 1kapt. H. A. Bremenkamp, Dolrdïeciht, 82 p.2. le luit. Michel la Fonbijn, Bergen- op-Zooni', 774 p.3. 2e luit. L. J. van Triest, Harderwijk, 56£ p.4. le luit.-adlj. J. Blus- quet, Amersfoort, 45J p. E. Alsvoren op revolver, op 175 M. 1. le luit. Michel la Fontijn, Bèrgen-op- Zoom, 69 p.2. kapt. H. A. Bremenkamp, Dordrecht, 63 p.3. le luit.-adj. J. Busquet, Amersfoort, 43 p.4. kapt. G. J. 't Hooft, Dordrecht, 8 p. F. Alsvoren op 200 M., «aangeboden aan hh. burgerdonateurs en oud-leden. 1. C. O. Bakkenes, Den Haag, 102 p.; 2. C. v. d. Vulp, Breda', 101 p.3. W. A. v. Achterbcrgh, Amersfoort, 99 p.4. J. Th. v. Lent, id., 89 p.5. J. van Ekelen, Breda, 89 p.6. J. E.v. Soest, Den Haag, 83 p. 7. H. W. D'uoro, Utrecht, 73 p.; 8. P. v. Achterbergh, Amersfoort, 73 p.; 9. Okbui- zen, id'., 71 p.; 10. W. B. Smit, id., 69 p.; 11. J. v. 't- Westeind© Bergen-op-Zoom, 60 p.; 12. D. de Groot, Amersfoort, 474 p. G. Idem voor leden, schutters le klasse, op 200 M. L. P. v. Zwol, Amersfoort, 102 p.G. Muijs, id., 100 p.J. Vossenaar, Breda, 93 Th. M. J. van Roosmalen, id., 93 p. V. Vuurman, Rotterdam, 92 p.P. Hoekers, Breda, 92 p.H. W. Kiehl, Den Haag, 91 p. Tli. \V. Boukens, Nijmegen, 90 p.J. Schrau- wen, Breda, 89 p.H. W. Swietert, Hoorn, 8S p.J. C. v. d. Nat, Den Haag, 88 p. E J. Pierlot, id., 87 p.P. A. Brons, id., 85 p.H. W. Mulder, id., 83^ p.B. in den Bosch, Nijmegen, 83 p.Th. Brekelmans, 'sHertogenboech, 82 p.; D. W. van Alphen, Den Haag, 82 p.J. W. M. Laurens, ;d., 81 p.; J. W. A. Jansen, Nijmegen, 80 p.F. Jansen, Breda, 80 p.H. van Gelder, Amers foort, 78 p. H. Idem voor leden, schutters 2e klasse, op 200 M. L. Bosemoer, Bergen-op-Zoom, 100 p.; J. Gijzen, id., 92 p.P. van Andel, Dordrecht, 92 p.P. Borg'nouts, Bergen-op-Zoom, 91 p. A. H. Kanipniann. Arnhem, 86 p C. Alten burg, Dordrecht, 86 p.H. Barto, id., 85 p. T. H. v. d. Meer. id., 85 p.J. v. d. Rest, id., 83 p.C. L. C. v. d. Mars, Nijmegen, 83 p. J. P. H. Jurka, Arnhem, 82J p.C. O. Reins- dorf, id., 82 p.J. Spijker, id.. 81 p.W. H. Ricksen. id., 81 p.A. L. Bronkhorst, id., 81 p.F. Smeulers, Dordrecht, 80 p.J. P. Knuyvers, Amersfoort, 79£ p. I. Idem voor leden van afdeelingen, welke geen schietbaan bezitten of geen langere dan 150 M. en die in G. en H. niet wenschen mede te dingen. R. Oostorveld, Alkmaar, 94 p.P. G. v. d. Doorn, Utrecht, 86 p.G. v. Wieringen, Alkmaar, 85 p.; A. J. D. Ooté, Utrecht, 85 p.G. W. de Munk, Alkmaar, 82 p.P. Flone, Utrecht, 76 p.; L. Mulder, id., 74 p.; G. van Efesen, Alkmaar, 63 p.G. Boon- zaaijer, Utrecht, 59 p.Chr. M. Klokke, id., 414 p.J. C. W. Dietrich, id., 38 p. ÏC. Extra personeele wedstrijd met cylin- dorgeweer voor alle bondsleden (5 schoten op 12 M.). P. Hoekers, Breda, 58 p.J. W. v. Achter bergh, Amersfoort, 54 p.F. C. Mare hal, 's Hertogenbcfcch. 54 p.J. L. Bongers, Breda, 53 p P. W. Daalderop, Nijmegen, 53 p.J. D. Lanunerts van Bueren, 52 p. L. v. Munchingj Hardea w k, 51 p.M. B. Wolf, Bergen-©p-Zo©m51 p.W. Braune, Breda, 49 p.J. v. Bock, Utrecht, 49 p.; A. Venroy, 's Hertogenbosch, 49 p.H. Simons, Breda, 48 p.IC. v. Heuvelen, Amersfoort, 48 p.G. v. d. Maas, Breda, 48 p.W. L. Magnee, Bergen-op-Zoom, 48 p.M. J. Han sen, id., 47 p.J. J. v. Keizerswaard, 's Her togenbosch, 47 p.; C. A. Stove, Amersfoort, 47 p.; G. C. Kemps, Arnhem, 47 p.; A. van Docl, id., 46 p.; C. W. Stecker, id., 16 p.; F. W. C. Schotel, Dordrecht, 45 p.J. Vos senaar, Breda, 45 p.; A. Tijtgat, 'sHerto- genbo6ch, 45 p. L. Personeele wedstrijd op revolver, aange boden aan hh. officieren van het garnizoen, op 17.5 M. 1. zilv. med. (aangeboden door dien heer kolonel W. A. T. do Moeeter) le luit. H. Rilsma, met 71 p.; 2. kapitein jhr. H. M. v. d. Goes, 68 p.3. le luit. L. Schutte, 67 p.4. 2e luit. J. H. Sonne, 66 p.5. le luit. G. Doorman, 65 p.6. le luit.-adj. W. van der Koogh, 59 p.; 7. 2e luit. J. Busquet, 49 p. KampioenwedstrijdL. T. van Zwol, Amersfoort, met 102 puuten. Er waxen 9 geweer banen, 5 flobert- en 2 revolver banen. Do prijsuitdeeling had des avonds te 6£ uur in „De Arend'' phaats, waar de deelne mers aan den wedstrijd en vele belangstel lenden zich hadden verzameld. De feesten, vooral ook de soiree in Ami- citia, op Zondagavond, liepen uitstekoud van stapel. De keurige prijzen, waaronder vele wer kelijk kostbare voorwerpen, wtaren door ver se-lui lende cereleden, donateurs, leden en be langstellenden geschonken, ten deelo ook door de oommissie aangekocht. Voor laatstbedoelde een woord van hulde voor de uitstekende regeling. De afd. Amersfoort kan met voldoèning op de feesten terugzien, haar gasten kunnen daaraan niet dan een hoogst aangename her innering bewaren. In plaats van Woensdag zal de Amer^- foortsche Muziekvereeniging hedenavond een muziekuitvoering geven op het Stationsplein. Bij het concours hippique te Nijme gen, georganiseerd door de Nijmeegsche Sportvere niging, verwierf luit. D J. Couvée met Darliug een bestuursprijs, in het num mer „concours voor springpaarden.'" De temperatuur van het water in de zwemschool was op 1 Augustus, des ochtends 7 uur, 65 graden Fahrenheit. Door de politie werden heden nacht verschillende bekeuringen gedaan wegens overtreding van de politieverordening en openbare dronkenschap. Door die recherche is de hand gelegd op drie jongens van omstreeks 18 jarigen leeftijd, die een kleine rooverbende schijnen gevormd te hebben. In dén. nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ziji, in den tuin van het Aldegonde- gasthuis, een straalpijj» met toebehooren ont vreemd, welk© voorwerpen thans bij1 een op- kooper in beslag zijn genomen. De jeugdige d'even zijn in verzekerde bewaring gebracht. Villa „WILHELMINA", opengesteld voor Herstellende Zenuwlijders en Rustzoekende Heeren. Inlichtingen te bekomen bij Dr. G. S. MOE- REL, en bij den Directeur L. J. H. VAN DER KLOÖT MEIJBURG, te Prinsenhage. Ernstig aanbevolen door Mr. A. W. VAN BEECK CALKOENte Utrecht (Drift). Ds. J. KUIJLMAN, te Prinsonhage. Jhr. W. F. TRIP VAN ZOUDTLANDT, Em. Pred., te PrinBenhage. te Utrecht. Woensdag 2 Augustus, des namiddags ten 2'/2 uur Op bet „Nieuwe Sportterrein". Tribune f 5.voor een Heer f 1.50 voor eene DameMiddenterrein f 1.—Achter- terrein f 0.35. Burgemeester en Wethouders van Frane- keradeelProvisoren van het Heere God- frleds- of St. Jans, eu daarmede ver bonden Heere Gerrits of Klein Leen onder Ried en Bnrgwerd roepen bij deze op tegen Woensdag den 6 September 1D05, 's voormiddags ten 9i<s ure, in het Gemeentehuis van Franekera- deel (Martenahuis) te Franeker: 1. Jongeliedenafstammelingen van Collatoren van voorschroven Leenendie den leeftijd van minstens veertien jaren bereikt hebben en voor eene begeviDg in aanmerking wenschen te komentot deouieming aan het volgens art. 9 van het Leenreglement voor geschreven vergelijkend Examen, waarvoor zij zich veertien dagen vooraf MchrlftelUk bij Provisoren bohooren aan te meldenonder overlegging, volgens art. 14, van eone geboorte- acte en eon bowijs van goed gedrag af te geven door Docenten of gevestigde openbare of bijzondere Ondeiwijzers van wie zij onder wijs hebben genoten of genieten 3. De Collatoren van voornoemde Leenentot bijwoning van het Examen en omna afloop daarvan, in persoon of bij behoorlijke gelegaliseerde procuratie te stem men één Beneficiantovereenkomstig de bepalingen van het Reglement. Franeker den 15 Juli 1905. Burgemeester en Wothoudors voornoemd: A. DRAISMA DE VRIES, Burgemeester. T. DE HOOP, Secretaris. Do Notaris VAN HEYSTte Wijk bij Duurstede, zal de gewone verkooplngen van Boomvruchten dit jaar houden Te Werkhoven, bij J. VAN LEEUWEN, op Donderdag 3 Augustus, nam. 5 ure; Te Cothen, bij WALTJEN, op VrUdag 4 Augustusnam. 5 ure; Te Vechten bij Moj. VAN DE VEGT, op Zaterdag 5 Angustnsnam. 4 ure Te Buiinik bij H. VAN DER HORST, op Dinsdag 8 Augustus, nam. 4 ore. Te Langbroek bij J. KRONENBURG op Donderdag 10 Augustus, nam. 2 ure; Te WUk bij Dnnrstede, bij DIJKMAN, op denzelfden dagnam. 5 ure. Breeder bij Notitiënwelke zoodra zij gereed zijn aan de bekende adressen zullen worden verzonden (niet vóór 24 Juli). DRIEBERGEN f bekend om zijn schoone omgeving, gezonde l'g&tag en geringe belastingals woonplaats aanbevolen. TE HUUR in het Prins Hendrikpark en aan Arnhemschen bovenwegvlak bij de bosschen met vrije wandeling Villa's van verschillende afmeting, onder Architect ge bouwd, geschikt voor Zomer- en Winter verblijf. Huurprijzen van f 275—f 700 per jaar. Te bevragen bij den Heer H. B. PAANS, Prins Hendrikpark 2. Mevrouw BESIER—d« Gikr, te Zeist, vraagt met Nov.wegons huwelijk der tegenwoordige, eene P. G.goed kunnende koken en genegen huiBWork te verrichten. Wegens huwelijk der vorige wordt met 1 Nov. gevraagd eene P. G.niet beneden 25 jaar. Brieven franco onder opgaaf van vorigo diensten en getuigen onder letter II. bjj DE HEUS Co.Boek handel Zeist. Terstond gevraagd een bekwaam in- of externtegen hoog loongewoon zelfstandig te werken. Adres H. KLUIJTMANS's Bosch L 253. Uitsluitend voor de fljue tafel. Vei'krvjgb. in alle goede comestibleszaken. 12 verschitl. smaken, 20 ct. p. pakket. A. J. POLAK FabrikantGroningen. Hel beshe U3== Mondwater ter Wereldm In Goud, Doublé, Zilver, Nikkel en Staal. Reparatie- en Slijpinrichtlng voor brillen InstrumentmakerLangstraat i2. VRAAGT merk „AMERIKA" in gedec. bussen. Maatschappij tot Exploitatie van Betke's Bollandsche Cacaofabriek, Amsterdam. des avonds te 7Vt uur, ter gelegenheid v d Verjaardag vau te geven door besloten door dat onmiddellijk na afloop vau het Concert zal worden afgestoken. Entrée f 0.25 Leden, op vertoon der Ahon' nementskaart, vrijen toegang.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3