N°. 38. 4de Jaargang, Woensdag 2 Augustus 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speelbal van Wind en Golven. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1./5. Afzonderlijke nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestreat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEK ADVERTENTIËN Van 15 regels f 0.75. Elke regel meer- 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abormoment. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den Directeur van s rijks directe belastingen enz. te Amsterdam execu toir verklaard kohier No. 7 van de Personeele belasting over het dienstjaar 1905/1906 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoort, den 1. Augustus 1905. De "Burgemeester voornoemd, WCIJTJLERS. Politiek Overzicht De ontbinding van de Zwesdsch- Noorweegsche unie. De Noorweegsch© storthing heeft zich ge haast aan de voornaamste voorwaarde, die door Zweden werd gesteld om de entbinding vzai de unie in overweging te nemen, te vol doen. De rijksdag te Stockholm verlangde de verkiezing vaoi een nieuwen storthing of een plebisciet, opdat het volk van Noorwegen de gelegenheid zou krijgen, zich duidelijk te verklaren of het werkelijk de ontbinding van. de unie wil of niet. De verkiezing van etiti nieuwen'storthiug is thans niet moge lijk, omdat de Noorweegsch© regeering niet het recht heeft, de volksvertegenwoordiging to ontbinden. Dit recht bezat ook de Ko ning niet. De storthing is voor drie jaren g< kozen en moet onvoorwaardelijk zijne drio jaren uitdienen. Wanneer dus een nieuwe storthing het beslissende woord zou sprekenda,n zou de tegenwoordige storthing eerst zijn natuurlijk einde moeten idwachten. Do beslissing over handhaving of ontbinding van de unie zou dan tot het jaar 906 moe ten blijven aanstaan. Voor eene spoedige lx slissing was dus de andere weg aangewe zen de algemeene volksstemming. Dien weg beeft men ingeslagen, zonder zich ren oogen- blik to bedenken. Nauwelijks was de offi- cr.eele mededeeling van het besluit van den Zweedsche rijksdag ontvangen, of de Noor weegsch© regeering diende bij den storthing een wetsontwerp in, waarbij bepaald wordt, dat de door Zweden verlangde volksstem ming zal plaats hebben, Den volgenden dag reeds was deze wet klaar om te worden af gekondigd. Me,n heeft hier inderdaad een unicum van vluggen wetgevenden arbeid. Het plebisciet zal Zondag den 13 Augustus om 1 uiur 's namiddags gehouden worden en wel op grond van de kiezerslijsten, die bij de lsatste verkiez'ngen voor dien storthing heb ben gegolden. Wie sedert kiesgerechtigd ge worden is, kan de opneming van zijn naam in de Lijst verlangen. Het stemgerechtigde Noorweegsch© volk heeft eenvoudig met ja of neen zich uit te spreken. Het op de aldus ge houden stemming steunende besluit zal als de juiste uitdrukking van de meening van het Noorweegsch© volk beschouwd worden. Na al het gebeurde kan het niet .neer twijf elachtig rijn, hoe de stemming zal uitval len. Dan zal de onderhandeling kunnen be ginnen over de uitvoering van de sche'ding, en al zal daarmede misschien nog een vrij geruime tijd gemoeid zijn, men inag dan toch met zekerheid op eene vreedzame ont binding van de unie rekenen. Over de andere eisohen, die Zweden aan het geven van zijne toestemming *©t de ont binding heeft verbonden, wordt aan de Neuo Freie Press© van deskundige zijde de vol gende toelichting verschaft De eisch der slechting van de grensverster- kingen hangt samen met de opr«chting op Noorweegsch gebied, dicht bij de Zweedsche grens, van verscheidene forten, inzonderheid in de laatste jaren. Het bouwen van die for ten stond in verband met de toenemende geneigdheid van Noorwegen am :ich van Zweden af te scheiden. De Noorwegers wa ren in de gelegenheid hunne grenzen te ver- sterkeu, omdat hunne leger-organisatie ge heel afgescheiden is van do Zweedse he. De tweede eischhet weiderecht van ren- oieren van de Zweedsche Laplanders in noor- öeliik Noorwegen, is van Zweeduch stand- T<unt volstrekt onvermijdelijk. Men zegt in Zweden, dat het onmogelijk is den endieren niet hel gebruiken vau d© aan beide rijden aan de grens gelegen weiden toe te staan. Dr Noorwegers zullen zeker aan ie Zweed sche rendieren niet weigeren, wat ook Rus land te.ii aanzien van de Finlandscce grens- veiden beeft toegestaan. De eisch, dat de doorvoerhandel van do beide landen tegen belemmeringen en onbil lijke bemoeielijking zal worden gevaarborgd, heeft inzonderheid betrekking op de maal derij en op het ijzerexport uit de Zweedsche mijnen, dat inzouderhe;d over de aven van Narvik gaat. Wat den eisch betreft, dat Zweden volle dig moet worden ontslagen van verantwoor delijkheid voor Noorwegen tegenover de an dere staten, wanneer de unie is o,n'bonden, dat is iets wat van zelf spreekt, omdat Zwe den, wanneer het door geen band meer met Noorwegen verbanden is, natuurlijk geen be hoefte kan voelen op eenigerlei ijze voor de veiligheid van Noorwegen op 1 komen. De Duitsche Keizer in Oenemarken. De Kjöbenhavn, een regeeringagezind or gaan, schrijft: Het bezoek van den Duitschen Keizer aan het Deense he hof is reeds ten ge volge- van de nauwe verwantschap, die het jongere geslacht van liet Deensohe en het Duitsche vorstenhuis verbindt, natuurlijk. Wanneer de Keizer, door in de hoofdstad zelf aan land te gaan, wilde toonen, dat rijn vriendschappelijk bezoek ook het Deonsche voile moet gelden, dan kan dit oais verheu gen. De Deonsche hoofdstad biedt Keizer Wil helm II ook als hoofd van het Duitsche rijk een welkom, dat hem toont, dat hij eeu land bezoekt, dat, vriendelijk gezind jegens allo staten, in de beste verhouding van goede buurschap tot Duitschland wenscht te staan. Frankrijk. Over het voor het bezoek van president Loubet in Spanje vastgestelde programma wordt uit Parijs berichtPresident Loubet zal den 23©n October te Madrid aankomen, waar hij drie dagen zal vertoeven. Hij zal op deze reis vergezeld worden door de chefs van rijm civiel en militair kabinet. Minister president Rouvier zal hem vergezellen. Engeland. Londen, 1 Aug. In het Lagerhuis deelde minister Balfour mede dat, voor zoover do regeering bekend is, niets dcet vermoeden, dat een buitenlandsch syndicaat onderhan delt over den eigendom van een belangrijk gebied, dat steenkool levert, die de Britscho zeemacht, gebruikt. De minister vervolgde „Wij zullen den aankooj) van steenkolen, die noodig zijn, om de beweegkracht voor onze vloot te verschaffen, door een buitenlandsch syndicaat niet onverschillig kunnen aanzien. Indien daartoe aanleiding mocht zijn, zouden wij eene wetswijziging kunnen voorstellen, waarbij aan vreemdelingen werd verboden in dit land eigendommen te bezitten, waarvan het bezit beslist noodzakelijk is voor de landsverdediging of voor de belangen van leger of vloot. Op het oogenblik echter be staat voor zulk eene wetswijziging nog geen noodzakelijkheid." De Daily Telegraph bericht: Het Lager hui zal dit jaar niet ontbonden worden, be halve wanneer de regeering vóór de verda ging eene nederlaag mocht lijden. In een hoofdartikel betoogt de Telegraph,, dat van de drie groote vragen der buitenland se lie politiek, het Engelsoh-Japansche ver drag. de vredesconferentie en de Marokko- kwestie, slechts de tweede lang vóór het einde van het jaar 1905 kan zijn afgedaan. Balfour ei Lansdowme zullen in functie blijven, totdat voor de tegenwoordige verwarring een uitweg gevonden zal zijn. Misschien staat er in de va can tie een krachtige radicale staatsman op, die in Lansdowne's voetstappen kan treden. Loc min Rosebery als Dilke komen als toe komstig minister van buitenlandsche zaken in aanmerking. Balfour heeft in een debat over de regeling der werkzaamheden de verklaring herhaald, dat hij verwachtte de zitting ongeveer den 12en Augustus te kunnen sluiten. Het officieele programma voor de feeste lijkheden ter eere van het bezoek der Fr ari sche vloot, die den 7en Augustus te Cowes aankomt, laat aan afwisseling en pracht niets te wenschen over. Cowes, Portsmouth en Lon den wedijveren in de uitoefening van die be kende Engelscbe gastvrijheid gedurende h«t zevendaagsch bezoek van de vloot. Het eene schitterende feest zal op het andere volgen. Bij sommigen zullen Koning Eduard en de koninklijke prinsen eene belangrijke rol spe len. De Koning zal den 9en Augustus de Fransche vloot insipecteeren. Do beide huizen van het parlement zullen, voordat zij naar huis gaan, de Fransche officieren in West- minster Hall feestelijk ontvangen. Aan dit punt van het programma wordt eene zekere politieke beteekenis gehecht. Rusland. Petersburg, 1 Aug. Te Peterhof zijn heden onder voorzitterschap van den Keizer de be raadslagingen over het ontweirp-Boelygin her vat Het ontwerp moet grondig gewijzigd zijn in liberalen geest en heeft nog slechts weinig gemeen met het oorspronkelijke ontwerp. De beraadslagingen zullen niet loopen over be- ginselvragen, maar hoofdzakelijk over punten van uitvoering. Daarom wordt aangenomen, dat zij s'echts ©enige dagen zullen duren en dat het manifest betreffende het instellen van eee volksvertegenwoordiging zal verschijnen op 12 Augustus, den geboortedag van den troonopvolger. Turkije* Van den aanslag op den Sultan van Tur kije worden thans Bulgaren of Armeniërs verdacht. Voor de verdenking tegen eerstge noemde nationaliteit bestaat eenige grond in hat feit, dat de wagen, waarin de dader ver moedelijk heeft gezeten, gebleken is toe te behooren aan een Bulgaar, die het voertuig onder een valschen naam in ontvangst had genomen. Bij den jongsten Selamlik waren alle vei ligheidsmaatregelen verdubbeld. Ook de naaste erfgenamen tot den troon worden scherp bewaakt. Wegens de gelukkige redding van den sultan bij den jongsten aanslag, zal aan alle gevangenen, die twee derden van hunne straf hebben ondergaan of binnen een jaar achter den rug zouden hebben, de vrijheid terug gegeven worden. De treurige rasse nstrijd in Macedonië wordt, zooals door eene reeks voorvallen be- ezen wordt, met steeds klimmende verbitte- ring gevoerd. Inzonderheid de Bulgaren ple gen de vreeselijkste gruwelen. In het district Doiran zijn onlangs mokammedaansche boe ren arglistig overvallen en afgemaakt. In den omtrek van Monastir rijn Grieken van eene dergelijke schanddaad het slachtoffer gewor den. Eene bende, waarbij zich Bulgaarsche boeren hadden aangesloten, viel het Griek- sche dorp Gradnitza aan, doodde den pries ter en zes notabele ingezetenen, plunderde en vei'brandde 64 huizen. Tegelijk werd door eene andere bende het dorp Petüna aange vallen en in asch gelegd. Het is verklaarbaar, dat de Grieken, inzon derheid in het district Monastir, door deze aanhoudende gruweldaden in de grootste op gewondenheid zijm geraakt. De gevolgen zul len niet uitblijven. Kreta. Op Kreta zal in het Engelsche gedeelte, te beginnen met heden, de krijgswet worden afgekondigd. De Marokko-conferenlle. Volgens een burioht van do Times uit San Sebastian hebben minister Montere Rios en de Duitsche gezant Von Radowitz van ge dachten gewisseld over de aanstaande Ma- rok ko-oonferen tie. Duitschland is bereid Ma drid aan te nemen als zetel van do confe rentie, wanneer de sultan en de andere sta te daarmee genoegen nemen. Chili. Santiago de Chili, 1 Aug. Het ministerie ib aldus samengesteld binnen la ndsche zaken Jean Orrego, buitenlandsch© zaken Edwards, justitie Huneus, financiën Subo vasseaux, oorlog schout-bij-nacht Uribo, nijverheid Vil- legae. Oe oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog rijn de volgende berichten Petersburg, 1 Aug. (Petersbuirg6ch tele- graaf-agentscliap). Generaal Linewitsch geiait onder dagteekening van 31 Juli Aan het front van beide legers heeft zich geen verandering voorgedaan. Uit Korea wordt vau 25 Juli bericht, dat afdeelingen Russische jagers oprukten tegen den pas van Wceesalong, doch daarna terug trokken tot Kopoengsan, waarbij zij door den vijand werden nagezeten. De Japanners, die de Russische jagers achtervolgden, zij|n door artillerievuur verdreven. Volgens een bericht uit Tokio, heeft Ni- kolajewsk, aan den mand van den Amoer, een Russisch garnizoen van 6000 man, die onlangs nog uit liairoska versterking hebben ontvangen. De Amoer is bij die plaats niet diep, zoodat alleen kanonneerboot©» hem op kunnen varen. Aangezien men geen langdurig verzet verwacht, denkt men te Tokio spoe dig to zullen vernemen, dat Nikolajewsk door de Japanners vermeester» is. Tokio, 1 Aug. (Officieel). Het leger op Sachalin heeft eene Russische af deeling, sterk ongeveer duizend man, den 28steai Juli op acht kilometer ten zuiden van Reikor ver- 3lagen. De Russen trokken in zuidelijke rich ting terug. Generaal Haraguchi heeft, den 30sten Juli een militair bestuur op Sachalin ingesteld. Het pantserschip Retvisan te Port Arthur zal binnen eenige dagen gelicht kunnen wor den. Baron Rosen is verleden Zaterdag te New- York aang komen, om er den heer Witte op te wachten. De Kaiser Wilhelm der Grosse, waarmee deze de reis over den oceaan doet, wordt daar beden verwacht. President Roosevelt zal met den heer Witte handelen op dezelfde wijze als hij met baroni Komoera heeft gedaan. Hij heeft baron Rosen kennis gegeven, dat hij den heer Witte Don derdag te Oysterbay zal ontvangen en heeft hen beiden op dien dag te dejeuneeren ge vraagd. De Daily Telegraph heeft een nader tele gram ontvangen, door middel van de draad- looze te'egrafie overgebracht van haren corres pondent, die op de boot van den heer Witte de reis doet naar Amerika. Die doet daarin verslag van een gesprek, waarin de heer Witte hem de volgende verklaringen deed: Men vergist zich zeer, wanneer men van. onderhandelingen spreekt. Wanmeer ik wist-, dat ik ga onderhandelen inefc de gemachtig den van Japan, dan zou ik veel meer hoop hebben dan ik nu bezit; maar dat is niet het gevalde vertegenwoordiger van Japan en ik ri?n vertrokken zonder dat er vooraf eenige verstandhouding is geweestwij heb ben volstrekt geen gemeonschappelijike basis. Dientengevolge zijn onze volmachten, of al thans de mijnen, zeer uitgebreid. Imbusschen voel ik, ondanks de uitgebreidheid van mijn© volmachten, dat mijn© rol in 't begin diie is van een keizerlijken koerier, die uitgezonden is om de voorwaarden te vernemen waaronder de regeering van den mikado besloten heeft den vrede te herstellen. De heer Witte voegde hieraan nog toe Het oorlogsgeluk is gunstig gebleken voor onzen vijand, die bijgevolg aandringt op liet* verkrijgen vain d© voldoening, die voor den oorlog door hem werd verlangdhij verwacht bovendien, dat zijne overwinningen te land en ter zee zullen woiden beschouwd- als titels voor nieuwe concessionIk ben van meening, dat hier stof tot discuss'e is, en ik ben be reid daarover van gedachten te wisselen maar wat ik niet kan, wat ik niet wil t n- derzoeken, dat zijn eischen steunende op mili taire overwinningen in de toekomst. De heer Witte merkte verder op, dat het beëindigen van den oorlog juist op het oogen blik waarop de wind van den nederlaag schijnt te draaien, meer zedelijken moed vor dert dan men gewoonlijk denkt. ..Mijn keizer lijk© meester levert het bewijs, dat hij dezen moed bezit", verklaarde hij. Do heer Sato verklaarde in een interview, dat protesten van China en van Korea tegen de l>epalingen van het vredesverdrag slechts zouden kunnen voorkomen na het sluiten van da verdrag. Niemand buiten de gevolmach tigden. kan het recht verkrijgen deel te nemen aan do onderhandelingen. 34 P.OMAX VAX ANNA WAHLENBERG. Het zoeken hiernaar hield Ada in "U eerstevolgende dagen voortdurend bezig Van 's morgens tot 's avonds liep zij op ad vertenties uit, of antwoordde zij daarop per brief. Edoch zonder gevolg, en eiken avond legde zij zich teleurgesteld, eindelijk moede loos, ter ruste. Op een-morgen werd zij,, eer zij uitging, in de spreekkamer geroepen. In plaats van, zoo als totnogtoe, anderen op te zoeken, werd zij nu gezocht. En aangezien het dienstmeisje dat haar kwam roepen, geen enkel woord tot op heldering zcide, ging zij naar beneden in de veronderstelling dat dit bezoek eene of andere betrekking zou gelden. Maar met een uitroep van vedbaring, dien rij niet kon onderdruk ken, bleef zij op den drempel staan. Op de canapé zat tante Alice, hare huis waardin, en nabij haar hadden hare dochters Olga on Vendia plaats genomentusschen de dames zat Sven Grabe, in een druk gesprek met haar. Zoodra hij Ada in 'toog kreeg, sprong hij op en trad haar tegemoet. „U hier'... Hoe aardig is dat!". En haar verheugd gezicht sloot eiken twij fel aan de oprechtheid van hare verrassing u't. De hemel mag weten wat hij al niet ver telde vau- eeni pakje dat hij haar brachtvan een paar .kleinigheden, die zijl op Svanelund achtergelaten had en die Lilli en Vivi giste ren bij zich hadden, toen hij de kinderen op den straatweg -tegenkwam. Zij moestem ze naar het station brengen om ze dan verder te ver sturen, maar hij had die verzending voor zijne rekening genomenen omdat hij toch juist maar do stad moest, had hij besloten ze per soonlijk af te leveren en aldus tegelijk een berg vriendelijke groeten van buiten over t© brengen eu te kooren hoe rij het maakte Van die geheele toespraak, die kennelijk was sameugeflanst met het doel zijn bezoek zoo natuurlijk mogelijk voor te stellen, be greep Ada slechts dit eenehij was uit eigen beweging hier gekomen om haar te zien. Natuurlijk was het louter uit medelijden en omdat hij er zich van wilde overtuigen hoe het haar ging, nu hij haar, in zekeren zin-, in zijne bescherming genomen had. Maar zit kon 't niet helpenzij. was over zijn bezoek zóó blijde alsof haar een groot geluk te beurt, was gevallen. Er was geen redaro voor die blijd schap. maar ze liet zich niet onderdrukken. De laatste dagen waren zoo troosteloos droe vig geweest, zoo hopeloos donker; maar nu werd plotseling alles rondom haar zonnig en vroolijk, alleen omdat zij iemand terugzag, dien rij gemeend had nooit meer te zullen ontmoeten. Zi j ging met hem naar den kleinen kring om de canapé-tafel terug en niu "bleef hii verder zoo gezellig praten, alsof hij hier een oude vriend van den huize was. Slechts ten paar keeren richtte hij, als bij toeval, het woord tot Ada. Toen zij hem daarbij cons aan zag, las zij duidelijk in zijne oogero dat h.j Ihaar nog iets anders <te zeggen hadiets dat- niet geschikt was om in den familiekimg tc worden behandeld, hoe vriendelijk men hem overigens ontvangen had. En dit niet uitge sproken verzoek, om haar afzonden ijk itls te zeggen, verhoogde nog dat gelukkig gevoel hij baar. Er was iets zoo heerlijks en opwekkends in het luisteren naar het algemeene, leven dige gesprek, en daarbij te weten dat hij alieen om haar hier was en alléén aan haar dacht Middelerwijl was zijne visite reeds vrij lang gerekt, zonder dat mevrouw Alice of hare dochters eene aanleiding vonden de ka mer uit te gaan. Zij waren zoo met Ada's „vriend van buiten" ingenomen, dat zij hem ongevraagd de eer bewezen rijn bezoek als ook voor haar bedoeld te beschouwen. Toen hij nu opstond en afscheid nam, lie pen allo drie de dames mede naar de voor kamer, en toen Ada hem tot in de gang bleek te willen vergezellen, Waren de bedde jonge meisjes zoo beleefd dit ook te doen. „Doet vooral geen moeite, dames, vooral niet!" zeide Sven Grabe met een zijdeling- schen blik, beslist er op aandringend, van die bijzondere vriendelijkheid verschoond te blijven. Maar heb baatte niet. Zijn persoon had blijkbaar al te zerr haar sympathie gewon nen, om hem eerder dan bij de voordeur te kunnen verlatenen toen deze achter hem in het slot gevallen was, gingen de meisjes met Ada naar het salon terug. Hier werd door beiden de loftrompet -over hem gebla zen r-B ar Ada zeide niet veel. Een angstig gevoel bezwaarde haar. Het was alsof zij op 't punt gestaan had iets heel moois te ont vangen, maar dat dit nu onherroepelijk voor haar verloren was gegaan. Plotseling keerdo het gevoel van wanhopig al leen-staan, dat voor een kort poosje op de vlucht was ge jaagd, weer terug. „Werd daar niet gescheld?" vroeg Olga. En zij liep haastig naar de gang, om na. een paar seconden terug te komen. „Het is mijnheer Grabe, die iets vergeten had aan Ada te zeggen. Hij wilde je nog even spreken. Een restje fijn gevoel hield de meisjes nu binnen, zoodat Ada alleen do gang :n kon gaan. Hier vond rij Sven met hoed en stok in de eene hand en zijne andere op den deur knop. „Ik houd niet van. halve boodschappen doen," zeide hij, „en ik was hier gekomen om te kooren of u reeds voor uwe naaste toe komst gezorgd hebt. Daarvan heb ik nu niets vernomen eu daarom moest ik nog evenbies vragen hoe het er meê gesteld is? Maar hier zijn zoo akelig veel vrouwelijke wezens; lie ve dames, bedoel ik," voegde hij er bij, met een zoo hopeloozen blik naar de voorkamer, dat Ada lachen moest. „Ja zij behooren h;er tehuis. Ik kan ze moeilijk verzoeken te gaan wandelen." „Dan moeten wij er iets anders op verzin- ntn. Gaat u 's morgens nooit uit?" „Ja, soms wel." „Zoo om een uur of tien? Dat is 't mooiste uur van den dag, in dezen tijd." Dit kon Ada zeker niet tegenspreken. „Ik zal u zeggen wat het geval is. Zater dag moet ik weer in de stad komen om met een paar menschon te spreken, die mij zullen helpen om een dijk op Knutstorp aan te leg gen. De trein komt aan het Oentraal-station even vóór tien uur; en als u dan misschien om dien tijd die buurt uit kwam, zou ik van u kunnen hooron hoe alles geschikt is. Ik zou dan ook wel >n liet Stationspark binnen kunnen loopen en zien of u toevallig daar uw ochtendwandeling maakte." Ada voelde heur hart- sneller kloppen. Stelde hij dan waarlijk zóóveel belang in haar? Dit was toch eon rendèz-vous, een be paalde afspraak. „Het is niet gezegd, dab het mij tusschen nu en Zaterdag gelukken zal eene goede be trekking te krijgen, sprak zij aarzelend. ..Iïet zou tenminste verbazend- moeten meê- loopen, want het zijn nog maar twee dagen." „Goed. Dan hoor ik ten minste dat u nog niets gevonden hebt. Ik ga in elk geval in het Stationspark Wandelen." En met die woorden drukte hij haar de hand, deed de deur open en Hep zoo snel weg, dat zij niets verder tegen bem zeggen kon. De Zaterdag kwam en, zooals zij wel ge vreesd had, was zij er nog niet in geslaagd eene nieuwe betrekking te vinden Zij had dus niets bijzonders te vertellen, maar rij ging toch om tien uur in hot plantsoen bij het Centraalstation wandelen. Kalm was zij echter niet. Een paar maal liep rij het hok uit en een eind de straat in, alsof zij naar huis terug wilde gaanmaar dan keerde zij toch weder terug. Er was werkelijk iets waarover zij rich ongerust maakte. Nu en dan zag rij in hare verbeelding eon gloeiend rood gelaat; het zelfde dat zij op den laatsten avond te Svane lund plotseling tegenover zich had gezien en dat toen gevraagd had „Je vermaakt je zeker uitstekend, Ada?" on dat op die vraag zelf het antwoord had laten volgen: „Men behoeft ovor jou niet bezorgd te wezen. Op de eene of andere ma nier, zorg je wel voor je zelf." Wordt vtrtulgd

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1