Tapijten, flBOOTEflPBUIMlNC G. J. COOL, G G. PI. L Concert IVIaison de Blanc, Wegens verplaatsing naar LIJNMARKT 22A, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. AFWEZIG ROLANDUS HAGEDOORN Utrechtsch Studenten Corps, Groote Openbare Verkooping. Publiek Verkoopen: Een fraaie partij Axmïnster Brusselsche en andere Betaaldag 15 November 1905. flinke Dienstbode liefderijke opname gezocht. Pension, Je Pudding! A.J. POLAK .wo^lrissS Zeist. op 21 Aug. in Hotel PARKOORD, Lijnmarkt 44E, UTRECHT. c/ Gezelschapsreizen. STEARINE-K AAR SEN fan ie Stearine Kaarsentabriek „Apnllo" Il 11 jrrj Biltstraat 30 UTRECHT. Inbraak to Amsterdam. Tij dens do afwezigheid dor bewoners is Donder dag door middel van opensluiting diefstal gepleegd ten huize van een bewoner van do Eerste Oosterparkstraat te Amsterdam. Ver mist wordt een trommel waarin een spaar bankboekje, twee gouden damesringeu, twee Braziliaansche effecten, ieder groot 20 en genummerd 11905 en 11906; verder eenige sieraden en eenig goud. Inbraken Door den mclkverkoo- pcr Ci. B., aan den Smitsweg te Dordrecht is bij do politie aangifte gedaan, dat tijdens de afwezigheid van hem en zijn vrouw een onbekend persoon, vermoedelijk met behulp van oen valschen sleitel, zijn woning is bin nengedrongen en daar uit een kast in de voorkamer, waarvan do sleutel op een andere kast in die kamer lag, een bedrag van onge veer f 150 heeft ontvreemd. Bovendien werd van de bedstecplank een nikkelen horloge weggenomen. Vreemd mag het zeker liee- ten. dat in dezelfdo lade, waaruit het geld werd gestolen, verschillende gouden en zil veren voorwerpen onaangeroerd zijn gelaten. Tijdens afwezigheid der bewoners hebben inbrekers zich naar de O. H. Ct. meldt toegang verschaft in de woning van den heer Hooier, Coltermansstraat te Haarlem. Door de afwezigheid der familie kan nog niet uit gemaakt- worden wat ontvreemd is. Alleen heeft men eenige gasten opengebroken en verder het geheclc huis doorzocht. Vrijdagnacht is igebroken in do villa van don heer J. v. d. S., te Roosendaal. Do die ven. die waarschijnlijk door een keukenraam binnen zijn gekomen, hebben zich begeven naar do slaapkamer van den heer H., ge meente-secretaris van Rotterdam, die met zijn familie aldaar in pension is. Uit de slaapkamer van den heer H. is ont vreemd een gouden heerenhorloge met ket ting, een gouden dames-remontoir-horloge, een portemonuaie, inhoudende een tiengul denstuk eenig klein geld en een retour kaartje VelpRotterdam, een portemonnaie met eenig gold, een gouden zegelring en oen gouden trouwring, gemerkt ll-4-'04. Hierna zijn do nachtelijke bezoekers gegaan naar de slaapkamer van mevrouw K., de moeder van mevrouw H., alwaar zij ecu gouden daxnes- cyliuder-horloge en uit een doosje een bedrag van ongeveer 250 hebben weggenomen. Als een staaltje van de brutaliteit, waarmede de dieven te werk zijn gegaan kan dienen, dat de heeren in de keuken kalm thee hebben zitten drinken. Toch hebben zij in zeker op zicht nog pech gehad, want in den binnen zak van de jas van den heer H. zat een por tefeuille met bankpapier, die niet opgemerkt word. De datiers zijn onbekend. Het is to liopen, dat de maréchaussees, die het onder zoek leiden, spoedig deze gevaarlijke indi- viduen in handen krijgen. (Arnb. Ct.) Koperdiefstal. Vrijdagmiddag is men in do magazijnen van do Compagnie Mutuollo de Tramways, in den Zwaanshals te Rotterdam, tot do ontdekking gekomen van een belangrijken diefstal van nieuw rood koper. Twee agenten-majoor van politie na men bij den uitdrager B., aan don Zwaans hals no. 260, eon partij nieuw* koper in be slag. De opkooper word in verhoor genomen en <le agenten vernamen, dat hij in den laat- stcn tijd verschillende partijen rood koper voor 50 cents hot kilogram liad gekocht van heden, werkzaAm bij de Compagnie Mutuelle do Tramways, welke partijen hij voor 65 cents liet kilo van de hand zette. Deze mode- deeling gaf aanleiding tot liet in beelag no men van 250 kilogram van dit koper bij den beer M., op do Linker Rottekado, en tot de overbrenging van don opkooper B. naar liet politiebureau in do Lange Torenstraat, waar hij '3 opgesloten. Kort daarop is ook gearresteerd do wachts- man O. L. P., wonende in do Pleretstraat, aan wiens zorg do geplunderde magazijnen bij nacht waren toevertrouwd. Door hom is meegedeeld, dat de Belgische werklieden J. de R., uit Borgerhoudt. en J. F. v. d. B. uit Linth, als spoor legger en baas in dienst van de bestolen maatschappij werkzaam, hem hebben overgehaald om hen na het sluitings uur in die magazijnen toe te laten, waaruit zij in den laatsten tijd bij herhaling zakken met nieuw koper, hoofdzakelijk laschtangen en kopstukken, ontvreemden. Do laschtangen werden voor het vervoer in drieën geknipt. De beide Belgen verdienden oen weekloon van f 20 tot f 28 ook de waker werd ruim bezoldigd. De baas J. F. v. d. B. is ook aangehouden en, ovena's de waker en de opkooper, in het politiebureau opgesloten. De waarde van het gestolene, waarvan voorloopig niet moer dan ongeveer 300 kilo gram in belag genomen is kunnen warden, wordt op ruim duizend gulden geschat. Yeel is vermoedelijk reeds in handen van derden overgegaan. De gearresteerde opkooper B., hield van de verschillende koopen. die hij deed, geen aan- teekening in de daarvoor bestemde registers, welke in beslag genomen zijm. (N. R. C.) Huis ingestort. Te Huisscn nabij Arnhem is Vrijdagavond een anieuw gebouwd huis dat onder de kap was en waarin alleen nog aan het binnenwerk werd gearbeid, plot seling bij stil weder geheel ingestort. Een man, die in het hu's met zijn zoon aan het werk was, werd door het puin gedood, terwijl de zoon zwaar gewond werd. Hedenmorgen was de justitie ter plaatse. Een deskundig onderzoek zal worden ingesteld. Treurige t ij ding. Men meldt uit Harlingen aan de Leeuw. Ct. Gisteren ontving de familie de treurige tij ding. dat onze vroegere stadgenoot©, mcj. St., verpleegster bij den gemeentelijken genees kundigen! dienst te Amsterdam bij het verbin den van een patient van dezen een zoodanigen trap tegen de borst had- gekregen, dat een paar ribben braken en in de longen drongen. Ze is kort daarna aan de gevolgen, waarbij) nog longontsteking kwam, bezweken. Do 5 6-jarige vrouw Esveld te Alphen aan den Rijn, die Dinsdagochtend aldaar door een wilde koe werd omvergewor pen, is tengevolge van bekomen schedel breuk en inwendige kneuzingen overleden. Bloedvergiftiging. Jl. Zondag krab de do werkman R. aan de oliefabriek te Delft ee.x klein gezwel open, dat hij aan den hals had, en legde een pleister op de wond. Spoe dig deden zich verschijnselen van bloedver giftiging voor. Na een ontzettend lijden is do man bezweken, een vrouw en tien kinderen, achterlatende. Als de ouders weg zijn... Tij dens de afwezigheid der ouders vermaakten te Deventer eenige kinderen zich met het spelen met lucifers. Een meisje van drie jaar, wier kleeren daarbij in brand geraakten, kreeg daardoor hevige brandwanden, zoodat zij in zorgwekkenden toestand in het zieken huis in Twelloo moest worden opgenomen. Den volgenden nacht is het kind overleden. Vrijdagmiddag waren twee jongens van H. en van M. van Engelen op een vlot nabij het station te Vlijmen aan het spelen, waarbij ongelukkigerwijs beiden te water geraakten. Toen er hulp kwam opdagen was het 12- jarig zoontje van H. v. E. reeds verdron ken, terwijl bij het zoontje van M. v. E. met veel moeite de levensgeesten konden worden opgewekt. Branden. Te kwart voor 12 uur Zaterdagmorgen ontstond, vermoedelijk door baldadigheid der jeugd, brand in een tim- mermansloods, staandte aan het Noordplein te Rotterdam. De loods met con groote hoe veelheid gereedschappen brandde geheel «ï'fc. De blussching geschiedde door drie hand spuiten. Zaterdagmorgen ib door onbekemje oor zaak te Hjïlvarenbeek do wimdkore nmolen van den heer van Riel, te Tilburg, in huur bij den molenaar Pigmans, een prooi der vlammen geworden. De molen is wel, de in boedel niet verzekerd. Gisterenmorgen omstreks half vier werd er brand ontdekt in de in de Schiedamsche haven liggende waterpont Franco's, groot 155 ton, geladen met kluitkalk. Zoodra er voldoende zekerheid verkregen was, dat de kalk vochtig was geworden, werd het pogen om den brand te blusschen gestaakt en hot schip door de sluis gesleept en beneden de haven aan den grond gezet. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor; schip en ladling zijn geheel ver loren. Vermoedelijk door hot neerwerpen van asch uit- den bakoven nabij een houtmijt op do hofstede van Abr. Dieleman, nabij Zaam- slag, geraakte deze Zaterdagmiddag in brand. Terwijl men met emmers water het vuur trachtte blusschen, sloegen de vlammen over op het strooien dak van de landbouwschuur, die met den «eheelen inhoud in de vlam men opging. Niets was verzekerd. Eon bad in do schutsluis. Hij was naar do landbouwtentoonstelling te Wdl- vega geweest, zijn koeien waren bekroond en op zijn open chais aanvaardde hij s avonds opgewekt de terugreis. Zijn paard was mak, kende den stal en daarop vertrouwende ging de boer dutten Het paardje had blijkbaar den stal verge ten, draafde henj voorbij, sloeg een zijweg in tot dat het niet verder kon. Voor zich de Schoterlandsche Compagnonsvaart, links de schutsluis, achter de sluiswachterswoning. Do boer wordt door het stoppen wakker, meent dat hij thuis is, springt uit de chais en komt met de leidsels in de hand in de schutsluis terecht. Door het trekken aan de leidsels komt ook het gerij in de sluis te recht. Het was één uur 's nachts, geen mensch meer op, een benauwde positie voor den boer. Hij schreeuwt uit alle macht, er komt red ding. Alles wordt op het droge gebracht'en wonder boven wonder er mankeert niets aan. Enkel een bad genomen, de boer was nu voor goed wakker. School- en Kerknieuws. Omtrent de nieuw benoemde hoogleeraren aan de Technische Hoogeschoal, de professoren J. Klopper Sz., G. Brouwer, H. ter Meulen en D. P. C. Kley wordt het volgende gemeld Prof. J. Klopper Sz. is de jongste van het corps hoogleeraren der Technische Hoogeschool geboren in 1878 te Enkhuizen, is hij nauwelijks 27 jaar oud. Na eerst bij het Openbaar Lager Onderwijs te zijn werkzaam geweest, ging prof. Klopper in 1898 studeeren aan de Polytechnische School en behaalde aldaar in 1902 na een uitmuntend afgelegd examen, het diploma van civiel-inge- nieur. Prof. J. Kraus, aan wicn te dier tijde wa- op gedragen het ontwerpen der plannen voor de havenwerken te Valparaiso, riep toen prof. Klopper hem bij te staan in het maken dier plannen. Toen deze taak was vervuld, trad prof. Klop per als asp.-adj. ingenieur in dienst bij de af- deeling weg en werken der Maatsch. tot Expl. van Staatsspooorwegen. Deze werkkring duurde slechts kort, want toen in 1904 aan prof. dr. C. A. Scheltema, hoogleeraar in de mechaniek aan de Polyt. School, wegens ziekte een jaar verlof werd verleend, was het de jonge ingenieur Klop per aan wien de onderscheiding te beurt viel, het college van prof. Scheltema waar te nemen, eene waarneming die algemeen zeer goed werd genoemd. Na nog in dit jaar geroepen te zijn tot lid der commissie tot afneming van de examens O der Polytechnische School is de 3-jarige inge nieurs-loopbaan bekroond met de benoeming tot gewoon hoogleeraar in de wiskunde en mecha nica. Prof. G. Brouwer, geboren in 1876 te Heeren veen, is bijna 29 jaar oud na eveneens aan de Polytechnische School te hebben gestudeerd, behaalde prof. Brouwer in 1898 het diploma van werktuigkundig ingenieur, werd kort daarna geplaatst by de firma Stork te Hengelo en nu na 7 jaar ingenieur te zijn geweest, benoemd tot- gewoon hoogleeraar in de werktuigbouwkunde. Prof. H. ter Meulen, geboren in 1871 te Am sterdam, behaalde in 1895 aan de Polytechnische Schooi het diploma van technoloog en werd eonigen tijd later benoemd tot adsistent in de scheikunde aan de Pol. School, welke betrek king hij bleef waarnemen tot zijne benoeming tot gewoon hoogleeraar in do scheikunde. Reeds meermalen was prof. Ter Meulen lid van de examen-commissie der Polyt. School. Bovendien is hij secretaris van de commissie voor het uitschrijven eener prijsvraag ter voor ziening in het gevaar van vergiftiging door dop- pen-metaal bij de diamantslijperij en van de commissie tot onderzoek naar de wenschelijk- heid van de oprichting van een Rijks-prbefsta tion voor de keuring van voedings- en genot middelen. Prof. P. D. C. Kley is geboren in 1871 te Kapelle a/d. IJsel. Eveneens aan de Polytech nische School studeerende, verwierf hij in 1900 het diploma van technoloog. Van de microchemie, het toen pas ingestelde studievak bijzonder studie makende, werd de student Kley door den hoogleeraar H. Behrens nog voor zijn eindexamen te hebben afgelegd, tot diens adsistent pekozen, welke betrekking hij tot nu vervulde, terwijl hem na don dood van prof. Behrens de waarneming van diens college werd opgedragen, gevolgd door zijne 1 ..ïoeming tot buitengewoon hoogleeraar in de microchemie. Ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Yederlandsch-Indië kunnen wor den gesteld eenige onderwijzers, om te worden benoemd tot onderwijzer der 3e klasse bij het openbaar Europceseh lager onderwijs daar te laiule, die naar Indiö zuilen moeten vertrekken in April, Mei, Juni, Juli, Augustus, Septem ber, October en November 1906. De hoofdakte is een vereisehtc, terwijl an dere akten, allereerst die voor de Fransche taal, tot aanbeveling strekken. Voor nadere bijzonderheden zie men de Staatscourant No. 139. Examen hoofdakte. Amsterdam, 11 en 12 Aug. Geëxamineerd 14 candidaten geslaagd de heeren J. H. J. Osterman, Noord wijk (Z.-H.) A. H. A. van Riel, Utrecht J. H. 11. Daamen, Woudenberg M. de Zwart. ZaandamN. van Brummelen, Utrecht G. Overbeek, Haarlem, en J. Ansems, Hillegom. Leeuwarden, 11 en 12 Aug. Geëxamineerd 15 manncnlijke candidaten. Teruggetrokken 1. Geslaagd de heerenTj. -Dijkstra, ie Oude Pekela A. Dommer, te Sexbierum J. W. A. van den Blomte BafloJ. Albrondate Siddebnren; J. van Dijk, te Bolsward, en E. van Dijk. te Warffum. Arnhem, 11 en 12 Aug. Geëxamineerd 10 candidaten. Geslaagd de heerenJ. W. Oremus, te Spekholzerheide T. H. van den Hout, te Arnhem, en J. G. G'. de Groot, te Apeldoorn. Breda, 11 en 12 Aug. Gecxamineerd 14 candidaten. Geslaagd de heeren A. J. Mertens, van Roggel N. Broekhuysen, van Amsterdam H. P. Vos, van VIaardingen P. J. C. Strik, van Beers. Examen Engelseh, M. O. 's-Gravenhage, 12 Aug. Geëxamineerd 7 candidaten voor A. Geslaagd de heer J. J. Harder, van Amsterdam. Examen Franse h, L. O. 's-Gravcnhage, 12 Aug. Geëxamineerd 28 candidaten. Toegelaten de dames: M. J. R. van Dantzig, Rotterdam M. L. de Flines, Bus- sum J. A. M. van Iterson, Den Haag A. M. L. Schlick, Nijmegen J. C. H. Belfroid en H. H. Weising, Rozendaal (N.-Br.) N. de Boer, Spaarndam M.^E. Bleeker, Middelburg Th. C. M. van Pelt, Den Bosch en de heeren A. C. van Wely, Amsterdam J. M. Ramakers, Dieteren (Susteren)J. Sehulpeni Meerssen 1 (L.) Y. H. de Fraiponta, Rothem-Meerssen (L.) K. P. Kruidering, Oude-Nieuwdorp G. W. van Lienden en C. M. Leering, Rotterdam H. J. Staal, Delft J. H. Nieuwenhuys, IJsel- stein J. L. W. Bartels, Schjjndel J. J. van Mierlo, Stratum L. J. M. Rutges, Geertrui- denbergTh. H. Janssen, Grauw. Vrije Universiteit en T h e o 1. School. Men meldt: Doordat zich velen als student lieten inschrijven bij de theologische faculteit der Vrije Universiteit, is in de laatste jaren het aantal studenten aan do Theologische School te Kampen zeer sterk verminderd. Door het college van hoogleeraren aan de Theologische School is thans een maatregel se- nomen, om het aantal studenten weder te doen toenemen, door adspiranten-studenten in de gelegenheid te stellen eene toelage uit het stu diefonds der Theologische School te ontvangen. Naar aanleiding van de aan Goes verleende machtiging tot do beroeping in de bestaande vacature wacht de vergadering het officieel be richt af om zich een oordcel te kunnen vormen over do motieven, die tot die maatregelen heb ben geleid. Indien de mededeel in gen juist zijn, die daaromtrent in sommige dagbladen voor komen, konden zij niets an«fers dan een vreem den indruk maken. Intusschen vernam de ver gadering met belangstelling, dat van betrouw bare zijde een licht was opgegaan over de zoo veel besproken pogingen om hier en daar op heffing van predikantsplaatsen te verkrijgen. Ofschoon aan geen kwade bedoelingen mag wor den gedacht, had men zeer gewichtige bedenkin gen, zoowel tegen den maatregel zelf als tegen de wijze, waarop hij werd toegepast, die de ver gadering echter op dit oogenblik wilde laten rij sten De verdere beraadslagingen zijn niet voor openbaarheid bestemd. (Vad.) V e o n e n d a a 1. De heer H. Bomas is be noemd tot voorzittend viaeuraad van het wa terschap „Veenraadsohap der Gelderscho cn Stichtsche Veenen." De geuieraal-majoor A,. D. Pet/ter, com mandant dier 4e divisie infanterie, is hedlen naar het schietkamp bij' Harskamp vertrok ken, alwaar hij tot 18 Augustus zal verblij ven. Naar wij vernemen zaïl de majoor der cavalerie jhr. M. W. Bareel worden overge plaatst bij het alhier nieuw! op te richten lel reg. huzaren. De reserve le luitenant mr. S. J. Der- mout van het 5e regiment infanterie, is op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen. De reserve-lo luit. D. H. Schilling, van het- 5o regiment infanterie, zal op 9 Sept. a. s. voor den tijd van dr:c weken voor verplichten workelijkcn, dienst onder de wapens koanen. Op 24 Aug. zal bijl hot le reg. veld artillerie alhier het examen aanvangen voor onderofficieren van het. korps, die dingen naar den rang van opperwachtmeester, dd. luite- naait te veld. De commissie bestaat uit luit.-kol. jhr. L. A.. P. Six, kapitein jhr. J. R. Rutgers van Rozenburg en de lo luitenants jhr. B. G. EL Elias on H. E. Vrijdag. Programma van de muziekuitvoering, op Woensdag 16 Augustus, te geven op het terras van Amieitia, door die staf muziek van het 5e regiment infanterie, directeur de heer G. Bikkers. 1. Einzug der Gladiatoren", marsch, Fucik 2. Ouverture Ra'kcczy, Keler Bela 3. a. Valso No. 1, Durandb. Auf der Briihlsekcii Terrasse, Schroder4. Hommage a Chopin, Bekker5. Ouverture „Maritana". Wallace; 6. Czardas oder der Geist des Woi- woden, Grossmaun7. a. Musicierende Zi geuner, Eileivberg; b. Schmiedenliedchen, id.8. Granldë fantaisie dramatique sur des motifs do 1'opéra „Guillaume Tell", Rossini. Bijl de kegel Wedstrijden in het café Sportbar te Amsterdam behaalde de heer N. de Haas den derden prijs in den wedstrijd „vrije baan", met 49 punten. (No. 1 had! even eens 49 p.). De temperatuur van liet water in de Zwemschool op 14 Aug. 1905, des ochtends 7 uur, was 63 raden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrina. Geertruidal, d'. van J. Rones en H. Stoerenbeld. Ondertroud: P. J. Schut en A. Vlaanderen. Overledlen: Wilhelmina de Wit, oud 7 modi.Adriaous de Graaf, oud 2 mnd. van 30 Juli tot en met 15 Augustus. Do Burgergeneoskundigen hebben zich be reid verklaard do praktijk waar te nemen. Arts. Dc Sksatüs Vf.tkkaxorüm maakt bekend dat de inschrijving der nieuwe leden van het UtrechlsclT Studenten Corps zal plaats hobben op Woensdag 30 September a.s., dos voormiddags ton 10 ure in hot Gebouw voor Kunsten on WetenschappenMarla- plaatsUtrecht. Bij de inschrijving moet, ingevolge art. 7 der Corpswet, worden overgelegd een diploma van het Gymnasium of een bewijs van vol doend afgelegd admissie examen tot de Hooge school of een diploma oind-examen II. B. S. met 5-jarigen cursus. D. VAN WELDEREN RENGEKS, Sen. Vet. h.t. Ab-actis. Hoogere Burgerschool met 3-jarlgen cursus en daaraan verbonden Han delschool. Utrecht. Aan bovongonoemdo inrichting wordt ge vraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een tijdelijk leeruur lu de Ge- Hclilc-denls en de Aardryksknnde. Het aantal per wock te geven uren bedraagt vermoedelijk 21, de bezoldiging 100 per lesuur in de week, per jaar tot een maximum van 1 1800. Sollicitanten worden uitgenoodigd hun op zegel gesteld rekest mot de bij de wot op het Middelbaar Onderwijs voreischte stukken vórfr :iO Aivguwioh h. s. in te zonden aan Burgemeester en Wothouders en zich porsoon- lijk niet vóór dien datum aan te mel den bij den Directeur of bij Burgemoestor cn Wethouders, welko laatste in den regel voor sollicitanten te spreken zijn des Dinsdags en Vrijdags van elko week, ten Stadhuize tusschen 12 en 12ijfc uur. Utrecht, 11 Augustus 1905. De Secretaris der gem. Utrecht ENKLAAR, L.-8. Leeraar In PIANO en ZANG, Utrecfttsche straat, hoek Hellingstraat 36 RICHARD BRESSER, Vendumeester te Utrechtzal op Woensdag en Donder dag 16 en 17 AuRiistns 1905, telkens des voormiddags ten 10 nnr precies, in de groote Zaal van AMICITIA te Amersfoort Smirna-, Turksche on Sajetten Gang- en Trap- loopersOverloopors14 zeer kostbare Perzische Karpetten32 Perzische Kleedjes9 Vestibule-Serre-, Waranda-, Divan en Wanden Perzische Kleeden, Chinee- sche Kamer- en WandenmattenAxminster-, Brusselsche-Naturel en gestreepte Sajetten Karpetten40 paar afgepaste Fransche Tule gordijnen, 450 rose-blauwe en effen Wollen Dekens 42 Satina gewatteerde Dekens, 4000 El QuiporoEcru-TuleZanelle en breede VitragesStatiegordijneneen partij Witte Geederen en Satinets, Velvet-Tafel kleeden 200 Deurmatton80 diverse Kleedjes 220 Electrische Parapluieseen groote^ partij Japonstoffcn on wat er verder aanwezig is. Al deze prachtige soliede goederen welke totaal verkocht moeten wordenzijn ge nummerd te bezichtigen Dinsdag 15 Augustus van 1 tot 6 uur, waarbij ook Commission kunnen worden opgedragon. Door bijzondere omstandigheden tor- stond of half September gevraagd oene als Meld-Alleen voor Noodhulp of voor vastkunnende koken en van goedo getuigen vooizien. Loon f 100. Zich to vervoegen Regenteaselaan 3. To Amersfoort wordt met 1 Sept. voor een JOVGEV on MEISJE, 10 on 12 jaar oudin een klein beschaafd gezin Brieven franco met opgave van conditiën onder lettor B., aan VALKHOFF's Boekhan del to Amersfoort. Gevraagd Prijsopgave 2 personen, 1 kind, eorsto 2 weken Sept., te of bij Amersfoort. Br. fr. lett. F. IJ. M. Alg. Adver. Bureau NIJGH en VAN DITMAR, Amsterdam. 7CEI1T PtR PAKJE 20centpea3pakjes VieemdeL Verkeer, Kinderen beneden 12 jaar geen toegang. Interc. Telephoon 1221. LISSONE's 18 Aug. n/h. schoono Zuid-West Zwit serland. 22 Aug. n/d. Rijn en het Ahrdal. 23 Aug. naar Bcrliju en Potsdam. 25 Aug. Extra reis naar het eiland Wight, duur 7 dagen. 29 Aug. Londen met bezoek Wight. 30 Aug. ParUs on Versaillesmet het spelen der waterwerken. 30 Aug. Tirol en 8alzkaminergn(. 30 Aug. naar Weenen, Budapest, enz. 30 Aug. Oest-Zwitserland, St. Moritz, Pontresina Via-Mala enz. 6 Sept. naar Zwitserland, Schaffhauzen, Luzorn, Interlaken, Montreux, Gonóve enz. 9 Sopt. naar de Pyreneeën. Men vrage de programma's h 10 ets. per stuk of de Nederl. Touristh 90 ets. LISSONE ZOON, Singel 155Amsterdam. HardeWitte en Znlvere te SCHIEDAM. BEKROOND ts'Weenen in 1873 mot de Verdienste-Modaillo te Parijs in 1878 met do Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, to Antwerptn in 1885 met hot Eere-Diploma te Parijs in 1900 met Grand Prix. (Hoogste onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bij het uitblazen. Zijn verkrijgbaar bij allo voorname winkeliers. Het beshe L3§= Mondwater ter Wereld

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 4