Hotel des Galeries, Algemeene ByptleelM Brandstoifen. 11G. Pil. L. B0EIELI4B, Kapitaal aangeboden Gratis. -_= (Vad> Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. HYPOTHEEKBRIEFBANK Amersfoortsche Stoomweverij. ütrechtsch Studenten Corps, Aanbesteding. Notaris IMMINK, te Houten, verkoopen: Gevraagd c°nr^lZro Fox-Terrier, Stoffeerders. Keukenmeid Scheveningen. Eleclrische Sigaar- ei SiiarettiD-aaisteker, van de Stearine Kaarsenlabriei „Apello" orthodox moderamen gekozen. President en vice- president zijn orthodox en de. evangelische, se cundus van den vice-president is door het lot tegen een orthodoxen mededinger verkozen. Vorder schrijft de van de zaak niets wetende dr. De Visser, dat de beslissing der Synode ge nomen is op het advies, onder meer van ,,deD modernen voorzitter Chavannes." Mijnheer de redacteur, de voorzitter der Synode is de heer E. B. Gunning, predikant te Öosthem. De Franschen zouden zeggen: ,,Cest ainsi qu'on écrit l'histoire." Maar <le heer De Visser moet wel zijn toevlucht tot slechte argumenten nemen, om v.en slechte zaak te verdedigen. De Synode heeft haar beslissing genomen op den zeer grooten aandrang uit de Kerk. De Hande lingen tullen het uitwijzen. P.S. Inderhaast moetende lezen, had ik niet bemerkt, dat onze geschiedschrijver beweert, dat dr. Gooszen voorstander der dispensatie was. Dr. M. A. Gooszen was een beslist tegenstan der daarvan. Naar het N. v. d. D. verneemt, wordt een grooto beweging op het getouw gezet door kerk voogdijen in verschillende provinciën, tegen het door do Algemeene Synodo vastgestelde regle ment op het Beheer. Algemeene Synode. Het aangenomen ontwerp-reglement op hot beheer der kerkelijke goederen en fondsen zal volgens besluit der vergadering aan de eind stemming van do leden der provinciale kerk besturen worden mderworpen. Do vergadering houdt zich bezig met de veranderingen, die bij invoering van dit reglement noodig zouden wor den in andere reglementen en besluit, tegen het advies der rapporteerende commissie, ook lie op het algemeen reglement aan te nemen. De president brengt onder toejuiching der vergade ring warmen dank aan de commissie van rap port. Daarna stelt de president aan de orde het rapport over een voorstel van den heer Lecn- nians, die aan art. 29, reglement op het examen, wilde zien bijgevoegd een alinea, <lio mogelijk zou maken wat by de behandeling van art. ió reglement op de vacaturen is verworpen, dat een candidaat, die als zendoling uitgaat, kan bevestigd worden zonder aan eene bepaalde ge meente te zijn verbonden. Do minderheid der commissie wil dit beperken tot hoogleeraren in do godgeleerdheid en do üebreeuwsche taal. Aldus besloten. Volgt de behandeling van een voorstel-Cre- mer, in zake art. 1 reglement op de vacaturen ccn terugkomen op een besluit door deze Synode genomen. In art. 1 reglement op de vacaturen nieuwe predikantsplaatsen op te nemen. De afwijzende conclusie aangenomen. aIn do 5e zitting van do Generale Sy node der Gereformeerde Kerken in Neder land, stelde de praeses aan de orde de con clusie van het rapport over het ontwerp van een betere regeling van de samenvoeging der dassen in Particuliere Synoden. Na breodo discussie doet ds. Littoói liet voorstel de "beslissing uit te stellen tot een volgende Sy node. Dit wordt verworpen met 15 stemmen voor en 25 tegen. Daaro» wordt met algemeene stemmen op vier na, do ontworpen regeling aldus ge wijzigd aangenomen: 1. do samenvoeging van de dassen tot particuliere Synoden in do provinciën Gro ningen, Drente. Overijsel, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland, Zeeland en Noord- Brabant met Limburg blijvo onveranderd; 2. de dassen in de provincie Friesland en evenzoo die in Zuid-Holland worden in twee particuliere Synoden bijeengevoegd; 3. de naam dier particuliere Synoden zijn in Friesland: particuliere Synode van Fries land (noordelijk gedeelte), bestaande uit de klassen Dokkum, Leeuwarden, Kollum, Hal lam, Workum en Franeker; en particuliero Synode van Friesland (zuide lijk gedeelte), bestaande uit de dassen Drach ton, Heerenveen, Bolsward en Sneek; en in Zuid-Holland even zoo particuliere Synode van Zuid-Holland (noordelijk gedeelte), bestaande uit de das sen Den Haag, Leiden, Weerden en Gouda; en particuliere Synode van Zuid-Holland (zuidelijk gedeelte), bestaande uit de dassen Rotterdam, Gorincbem, Dordrecht en Brid le. 4. In Friesland roepo de classe Leeuwar den de particuliero Synode (noordelijk ge deelte) den eersten keer bijeen; de classe Sneek do particuliere Synode (zuidelijk ge deelte) terwijl in Zuid-Holland de classe Leiden de eerste maal Synoda de classe zij ter bijeenroeping van de particuliere Synode (noordelijk gedeelte)de classe Rotterdam Synodale classe (zuidelijk gedeelte) de eerste maal bijeen te roepen. 5. Voor onkosten der generale Synode blijven Friesland en Zuid-Holland hetzelfde bijdragen als sedert de generale Synode van 1896. met dien verstande, dat de a.s. prorv. Synoden van Friesland en Zuid-Holland het percentage voor de uit haar voortkomende particuliere noden vaststelle, terwijl bij eventueele verordening voor het percentage in de onkosten der generale Synode, bepaald naar deze bepaling door deze particuliere Sy node zal worden gehandeld. 6. Deize regeling gaat in met 1 Juli 1906, zoodat in Friesland en in Zuid-Holland na het eindigen der Synode, indien deze de voorgestelde regeling aanneemt, toch nog vóór 1 Januari 1907 de provinciale Synode van de gehecle provincie moet samenkomen, om maatregelen te nemen, die noodig zijn ten gevolge van het door de generale Synode genomen besluit. Aan de orde komt thans A. 1„De prov. Synode van Groningen vraagt naar aanlei ding van een concreet geval of een kind, in onecht geboren uit een geëxcommuniceerde moeder, maar door leden der gemeente als hun kind aangenomen, mag gedoopt worden. Do oonclusiën van het rapport, die aldus luiden a. dat dezo vraag in 't algemeen ontken nend moet beantwoord worden; b. dat er echter bijzondere omstandigheden kunnen zijn, waarin een andere regel moet. worden toegepast; en c. dat in ieder geval de doop, die bediend is, niet ongedaan kan gemaakt worden, en dus een kind, ond«.« omstandigheden als bovengenoemd gedoopt, niet hierom van de gemeenschap der kerk mag worden uitgesloten, worden aangeno men. Gerapporteerd wordt vervolgens over Lett. A 2. do vraag: of do onmondige kin deren van hen, dio zich aan do gemeente onttrekken en dio van geëxcommuniceerde'), nog beschouwd moeten worden als tot de ge meente te behooren. De conclusie van Int rapport, die aldus luidt: a. dat deze vraag zoo algemeen gesteld is, dat zij aanlei l:. ig geeft tot allerlei nieuwe vragen, die elk vo«>r zich weder beantwoording zouden eischen en b. dat voor zoover op dezo vraag in 't algemeen een antwoord gegeven moet wor den, dit antwoord bevestigend moet luiden, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde komt het verzoek van de deputaten der drie noordelijke provinciën voor de zending op Soemiba, om steun met het oog op de ramp op Soemba. De conclusie luidt: uit de generale kas, zoo noodig en mogelijk, eon soon van ten hoogste f 4000 toe te staan. Deze conclusie wordt aange nomen. Aan de orde komt bet rapport over het geven van subsidie aan de kerk van Soera- ba)a. De oonclusie, om aan die kerk voor haar zendingsarbeid, zoo noodig, een maan de! ij ksch subsidie van ten hoogste f 50 te verleenen, wordt aangenomen. In zake steun aan de kerk van Batavia wordt beslotena. aan de kerk van Batavia een subsidie toe te staan tot een bedrag van f 125 per maand, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de zendingsschool gehand haafd blijve; b. aan de te benoemen deputa ten voor de zending op te dragen deze sub sidie, zoo ze dit noodig oordeelen, te verhoo- gen tot een maximum van f 250 per maand, waartoe de kerk van Batavia, telkenmale vóór den aanvang van het jaar, een gemoti veerd verzoek bij deputaten zal hebben in te dienen; o. de kerk van Batavia uit te noodigen elk jaar oen overzicht van ont vangst on uitgaaf in te zenden bij deputaten van de zending. Rapport over de zending op Midden-Java tou Noorden. Do conclusie van dit rapport luidt om aan de te benoemen deputaten voor de zending op te dragen met do kerk van Rotterdam in correspondentie te tre den on haar, na accoord-bevinding harer re kening en verantwoording, te dócliargeeren. Doze conclusie wordt aangenomen. In do zesde zitting sprak ds. Kuiper, depu- taat van de Chr. Geref. Kerk in Noord-Ame- rika, de Synode toe. Zijne kerk volgt met belangstelling bet kerkelijke leven in Holland. Op universitair gobied is men in Amerika nog zooveel bij Holland ten achter. Hij doet een beroep op den steun van de Gereformeerden hier voor het stichten van een Goeref. College in Ame rika. Prof. Rutgers zeidc namens de Synode ds. Kuiper dank voor zijn goede woorden. Aan do orde word gesteld do vraag: Welke gedragslijn de deputaten der Gen. Synode voor de Zending in 't algemeen to volgen hebben, inzake het bijwoneu van conferenties. De conclusie vau dit rapport luidt: De Synode besluite: le. Het bijwonen van con ferenties worde aan de wijsheid van de depu taten der Gen. Synode voor de Zcuding over gelaten, doch 2e. die deputaten behooren met het oog op dat bijwonen de regelen in acht te nemen, in het rapport genoemd. Welke oonclusie wordt aangenomen. Behandeld wordt een voorstel der Prov. Synode van Zeeland, luidende: Do Provin ciale Synde van Zeeland overwegende, dat de manier om de voor Kootwijk en de toelage voor het pensioen der Oud-Evangelisten van de „Vereeniging van Vrienden der Waarheid'' w' tig of zedelijk verplichte quota te vinden uit belasting op de collecten, die de kerken houden, om arme Zustergemeenten te helpen aan een toegezegde bijdrage van het predi- kautstractement ongelijksoortige dingen ver- eenigt, de omhaal vergt van een generale kas met 10 deputaten, ongelijkmatig drukt en onregelmatig werktstelt voor, dat de Gene rale Synode besluite, de benoodigde sommen van hoogstens f 900 f 500 saam f 1400 jaarlijks om te slaan op de kerken naar rato van den maatstaf van de synodale onkosten, en ter richtige administratie te benoemen drie deputaten met opdracht, om door middel van de provinciale quaestores de jaarlijks benoo digde quota vast te stellen en te innen. Overeenkomstig de oonclusie van het Rap port wordt besloten op de zaak niot in te gaan- Na het afdoen van enkele andere aange legenheden rapporteert in de 7e en 8e zitting Comm. UI bij monde van dr. Honig ovei punt 4 sub no. 22 in het rapport van depu taten voor de zending: De Generale Synode wijze „sommige plaatsen aan voor art. 2 der zendingsorde (lx>doeld zijn plaatsen, die bij nieuwe uitzending liet eerst in aanmerking komen om bezet te worden). De oonclusie der oommissie strekt tot bet aanwijzen in de eerste plaats van Solo, en voorts van Bandjar-negara, en voornamelijk Temanggoeng. Na breede bespreking, waaraan ds. Dijk stra, ds. de Geus, prof. Rutgers, ds. Gispen, ds Klaarhamer, ds. Adriaanse, ds. Beukelaar, dr. Wagenaar, ds. Renkema, ds. Fernhout deelnamen, wordt de conclusie aangenomen. Do assessor doet mededeeling van de be grooting der onkosten van de Synode en van liet bedrag, dat de verschillende provinciën daaraan hebben te voldoen. aIn 't Gebouw voor K. en W. te Utrecht had Zaterdagmiddag 1 uur een druk bezochte vergadering plaats van de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen, onder leiding van don heer F. B. a Jacob, te Rot terdam. De vergadering werd met een kort voor woord door den voorzitter geopend, die het 25-jarig bestaan van de vereeniging hei- dacht, welk jubileum op 4 Juli 1905 plaats greep. De hcoren mr. L. A. Bijbaiw, G. R. C. M. Raupp en mr. D. Alma werden als bestuursleden herkozen. Medegedeeld werd dat door do keeren Zaalberg en Romijn oen stuk aan het bestuur is ingezonden, betreffende eene uniforme registratuur voor de gemeente-administrar tie. Naar aanleiding der motie van het Kamerlid Drucker betreffende liet pensioen van gemeente-ambtenaren is aan de nieuw gekozen Kamerleden een afdruk gezonden van bet rapport door de Vereeniging over deze zaak indertijd ingediend. Er is oen brief ingekomen van archiva rissen. waarin verzocht wordt te overwegen, welke archiefstukken gevoegelijk kunnen vernietigd worden, met het oog op do opecn- hooping. Do oua-voorz'tters der vereeniging, de hec- ren P. Kraan en mr. J. G. Patijn, hebben bericht gezonden aan den maaltijd in Baarn, na afloop der vergadering te houden, to zul len deelnemen. De rekening 1904 werd goedgekeurd, evenals de begrooting over 1906. Het examen-verslag 1905 werd uitgebracht. Aan het bestuurslid M. Raupp is opge dragen te onderzoeken waar ziekenhuizen ten platten lande kunnen worden opgericht on is besloten door hom met personen uit een kring van gemeenten tot dat einde comité's te vormen, opdat een gemeenscih appel ijk e re geling worde ontworpen. Vervolgens kwam ter tafel het rapport van heb bestuur betreffende 2 der Wo ningwet: aangiften omtrent liet aantal be woners. Van 20 gomeentebesuren en 17 ge zondheidscommissie n mochten antwoorden ontvangen worden. Deze antwoorden zijn in' drie rubrieken te rangschikken 1. dio waarin de aangiften van verhuur ders in meerdere of mindere mate van nut worden geacht 2. die waarbij wordt te kennen gegeven, dat men liet tijdstip nog niet gekomen, acht om oen oordeel over 2 der Woningweb uit te spreken 3. die waarbij wordt medegedeeld, dat men de aangiften zonder nut, of het nut niet geëvenredigd aan do kosten en den om slag acht. Men komt tot do oonclissie, dat de ver plichting tot het doen van aangifte zich niet vorder behoorde uit te strekken dan tob die gemeenten, waar voorschriften zijn vast gesteld omtrent het aantal bewoners in ver band met de ruimte der vertrekken. In de gemeenten, waar zoodanige voorschrif ten eenmaal bestaan, moet op iedere woning, die slechts door een beperkt getal personen mag worden betrokken, aan de buitenzijde duidelijk zijn aangegeven het maximum ge tal, volgens de verordening toe te laten be woners. Wordt dan, hetzij van de eigenaren, hetzij van do huurders van de onder de toe passing dezer voorschriften vallende wonin gen, de vei*p!iehting opgelegd, om aangifte te doen van het getal bewoners, zoowel bij het betrekken der woning, als bij voorvallende mutatiën in het gezin, wij houden ons over tuigd dat op die wijze oen belangrijke ver eenvoudiging zal worden verkregen. Hierdoor zal veel werk en kosten worden gespaard en met meer succes tegen overbevolking worden gewaakt. Men besloot in algemeenen zin. over 2 aan de Regoering aldus te adressoeren. Bij, de discussie over het examen-reglement is door den heer J. Bredée te Amsterdam voor gesteld om onder de examen-eiscben niet op to nemen de kennis der hoofdbeginselen van het burgerlijk recht, maar letter d van artikel 5 b.v. to doen luiden: Bekendheid met de algemeene rechtsbepa lingen, voorkomende in het 2e Boek, titels 1 tot en met 10 en 19 en 20 en in het 3e boek, •titels 5 en met 7 en 19 van het Burgerlijk Wetboek, en letter e Kennis van de bepalingen, betreffende den, burgerlijken stand, volgens het le boek van het Burgerlijk wetboek en de overige in het wetboek van burg. rechtsv. en in wetten neer gelegde voorschriften, waarvan de kennis voor den ambtenaar van den burgerlijken stand onmisbaar is. Door den Voorzitter werd vooropgesteld, dat men er veel voor voelt om de jongelui vasten grond onder de voeten te geven, doch dat tevens men er voor is om de waarde van het examen niet te doen verminderenbet examen moet een waarborg zijn en het ver kregen diploma een aanbeveling. Na uitvoe rige besprekingen besloot men met de gemaak te opmerkingen te zullen rekening houden en conform het gehoorde te trachten liet exa men-reglement te wijzigen. Door de heer Van Wagtendonk werd er over geklaagd, dat de techniek der in den laatst en tijd uitgekomen etteu zooveel te wensohen over laat. Spr. wenschte de Regee ring er op gewezen te hebben, dat voorlich ting door mannen van de practijk zeer ge- wensebt mocht heeten. Het bestuur zal een en ander overwegen. Jlir. mr. W. Six, oud-voorzitter der ver eeniging, werd tot cerelid benoemd. Hierna werd de vergadering gesloten. Na afloop gingen de deelnemers naar Baarn1,. alwaar men zich vereenigde aan een gemeen- schappelijken maaltijd in hotel Zeiler. Baarn. Op Koningin's verjaardag zat de Brinlc van gemeentewege schitterend worde» verlicht. Het fanfarecorps „Crescendo'' zal alsdan een ooncert geven. Hilversum. Het circus Oscar Carré is Zatcrmorgen te 4 uur van hier naar Alk maar vertrokken, waar het thans voorstellin gen geeft. Soesterberg. Men is begonnen de le gerplaats in orde te maken voor de bataljons van het 4e regiment infanterie, uit Leiden, Gouda en Delft, welke hier van 15 tot 28 September zullen kampeeren. 's Gravel a nd. "Gisteren woonde H. M. de Koningin de godsdienstoefening in de- Ned. Herv. kerk alhier bij, ter gelegenheid van den doop van een kind van baronesse» Röell, geb. Sloet van Marxvelt, vroeger hof dame van H. M. El burg. Do gemeenteraad stond f 150 toe voor een feest voor do kinderen der twee openbare lagere scholen en van de christelijke school, op Koningin's verjaardag. v De gezamenlijke onderwijzers haddon be sloten o.m. ook een poppenkast te laten ko men, wat zeker een onschuldig genot, voor do kleinen zou opleveren. Maar het bestuur der christelijke school, met name ds. Doe- vendans en de lieer J. Veldhoen, verzetten zich hiertegen, omdat het te „zondig" zou rijn, Omtrent de feestviering van 31deaer t<? Apeldoorn kunnen wij nog meded ©Ion, dat. i den vroegen morgen een concert in het Oranjepark wordt gegeven door do Chr. Mu- zieJc-Vcreeniging „Wilhelmina," terwijl te 10- v vóór het paleis H. M. ccn aubade wordt. aangeboden door de m u ziek - vcreeni gi ng „do i Harmonie." Tot kapitein-kwartiermeester bij hot 4e regiment huzaren Is benoemd de le lui- tenant-kwartiermeester P. A. Smits, van et korps pantserfort-artillerie. i De bij het regiment grenadiers en ja gers overgep'aatste. lc luitenant adjudant F. E. Knoote is ingedeeld bij een der batal jons jagers. Hij zal den 1. September a,s. zijn nieuwe bestemming volgen. Naar de N. R. Ct. meldt zal dc 2e lujtenant, plaatselijk adjudant C. A J. J. van d'er Linden worden overgeplaatst van den. Heldor naar Amersfoort. Wij achten net echter nog niet zoo heel zekér, dat dit bo richt officieel zal bevestigd worden. Bij het concours bippiquo te Roosen daal (N.-Br.) behaalde de lo luitenant dor veld-artillerie D. J. Couvéo in een: spring concours den 3. prijs met „Darling (bij loting). Den 5. prijs verwierf do lo luitenant ior huzaren G. J. Maris met „the Rival.'' In het later volgend nummer (uitsluitend hoogtesprong) veroverde luitenant Couvéo den eersten prijs (een bedrag in geld, bene vens een groot© zilveren medaille van II. M. do Koningin-Moeder.) Programma der muziekuitvoering, i o het «torras van Ainicitia, op Dinsdag 29 Augustus, tc geven door hot muziekkorps van het lo regiment huzaren. Dirigent 11. A. Maas. 1. Marche militaire F. E. Knoote. 2. Ouverture „Leiohte Cavalerie", Suppé. 3. Valse iutcirompue, Légende, Montague 4. „Glühwiïrmchen." Idylle a. d. Op,c. Ly- nistrata Lincke. 5. Grande fautaisie sur 1 opéra „Lak- mé" Delibcs. 6. Ouverture de 1'opéra „Les dragons do Villars" Ajimé Maülart. 7. „Die Fanthom Brigade" Myddloton. 8. Humoristische variaties op het lind „Ich bin ein Musikaiite" Reckling. 9. Fantaisie sur l'Ojiérette „La Mas cotte" Audran. 10. Le Régiment de „Sambre et Mouse". Rauski. De wekelijksche veemarkten zullen p Dinsdag 5 September a.s. weder aanvangen. Gisterenavond violen cenige brood dronken lieden een bewoner van een huis aan den Leusderweg lastig. N'adat deze hun eeuige malen verzocht had valx zijn erf af to gaan, waaraan niet voldaan werd, nam hii, tob krasser maatregelen zijn toevlucht cn zette hij hen oen beetje hardhandig er af. Hierop kwamen meerdere kameraden toe schieten waarvan een den bewoner een niet onbelangrijke, bloedende hoofdwond toe bracht. Hoewel 't feit in de gemeente Lens den voorviel, scheidde do jïolitie van Amers foort de vechtenden. Dr. Schreuder verleen de geneeskundige hulp. Burgerlijke stand. Geboren: Willem Jacobus Hiddo, zoon van E. Mulder en C. Groen. Dirk Christiaan, z. v. G. Stam en J. W Kreuzer. Antonia Everdina Hend'rika Gerarda, d. v. A. J. Foeks en W. T. Zijsvelt. O v e r lie due ni: Gerrib Label, oud 4 jaar. Joseph Andries Koenen, oud 2 maanden. Christian us Bosboom, oud 48 jaar, ochtge noot van G. van Bogerijen. Jacobus Hooft, oud 58 jaar, ongehuwd. Anbon Vial, oud 4 maanden. AMSTERDAM. Deze bank geeft 4 pCt. Pand brieven uit en leent daartegenover Geld op Eerste Hypotheek tegen bil lijke voorwaarden. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van de STICHTSCHE BANK te UTRECHT. De Directie J. J. 8. R. ZIMMERMAN. Mr. H. POUW. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE Rotterdam Wolfshoek 6. Sluit leeulugeu tegen eerste hypo theek. Geeft 4 Ilypotheekhrieveu nit in stukken van f 1000, f 500 en /"100 k 99 AGENTEN gevraagd. Naamlooze Vennootschap BUITENGEWONE VERGADERING van Aandeelhouders op Woensdag 13 Sept. 1 a. N.des namiddags ten 3 urein het Hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam. Do te behandelen stukken liggen ten Kan tore der Yennootschap ter inzage. Ingevolge Art 35 der Statuten moeten Aan deelhouders hunne aandeelenwaarvoor zij stemrecht wenschen uit te oefenen, uiterlijk 9 September ten Kantore dor Vennootschap deponooren. Amersfoort, 26 Augustas 1905. Do Senatus Veteranorum maakt bekend, dat do inschrijving der nieuwe lodon van hot lltreclitscli Studenten Corps zal plaats hebben op Woensdag 30 September a.s., des voormiddags ten 10 ure in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen9faria plaats, Cl reclit. Bij do inschrijving moetingevolge art. 7 der Corpswet, worden overgelegd oen diploma van het Gymnasium of een bewijs van vol doend afgelegd admissie examen tot do Iloogo- schoolof een diploma eind-oxamon II. B. 8. met 5-jarigon cursus. D. VAN WELDEREN RENGERS Sen. Vet. h.t. Ab-actis. Burgemeester en Wethouders van Amers foort zullen op Donderdag 7 Septem ber a. s., dos voormiddags ten elt ure, ten Raadhuizo publiek Aanbesteden de levering van 1560 dubb. H.L. lange- en 535 dubb. H.L. korte turf, benoodigd voor de ge- meenlegebouiven, voor den winter 19051906 en ten behoeve van het St Pieters- en Blok- landsgastbuis 700 dubb. H L lange- en 300 dubb. H.L. korte turf en voor het Burger Weeshuis 100 dubb. H.L. lange en 80 dubb. H. L. korte turf. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter Secretarie der gemoento ter inzage. Inschrijvingsbiljetten op gezegeld papier kunnen vóór of op den 7. September e.k., vóór des voormiddags 11 nurbij Burgemees ter en Wethouders worden ingeloverd. Amersfoort, den 25. Augustus 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester WUIJTIERS. De Secretaris J. G. STENFERT KROESE zal op Donderdag 31 September 1»05, 's voorm. II u«r, bjj den Heer II. VAN DER HORST, te Bunnilt, publiek Diverse perceelen uitmuntend WEI-, HOOI-. BOUW- en BOSCHLAND gedeeltelijk bezet met Steen- en Panaarde, aanecngelegen onder de gemeente Zeist, op de grens van Bunnikachter het Kasteel VR hij na u wenstrekkende van den Rhijns- ooverschen weg (in de onmiddellijke nabijheid van den Krommen Rijn) noordwaarts op tot aan de Bisschopswetering belend ton Oosten door eigendommen van Jhr. C. C. G. DE PESTERS en Jonkvr. A. J. E. STRICK VAN LINSCIIOTEN, en ten Westen door de Zand- laan, toebehoorende aan Jhr. C. J. STRICK VAN LINSCIIOTEN, kadastraal bekend ge meente ZeistSectie G n°' 1028, 544, 543, 542, 541, 540, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552 en 1027, tor gezamenlijke grootte van 34 Hectaren, 61 Aren, 60 Centiaren. Breeder omschreven bij catalogi, verkrijg baar ten kantore van genoemden Notaris. liefst een Tcef, tusschen een en drie jaar oud Brieven met opgaaf van prijs worden inge wacht ondor letter W.aan KRAAL's Bookh. Driebergen. Leeraar in PIANO en ZAHG, Ulrscbtschn straat, haak Helllngstraat 36 Gevraagd om terstond in dienst te treden een Jongnienscli met bovengenoemd vak alsgordijnen, tapijten on matrassen, liefst geheel op do hoogte. Aanbiedingen liefst in persoon, adresG. VAN SILFHOUT Bz.Bennekom, Gelderland. gevraagdzoo 6poedig mogelijk. Zonder goede getuigen onnoodig aan te bieden. Hoog loon verzekerd. Brieven franco onder lett. G. N. 648 Boekhandel G. VAN D IJ K Breukelen. op billijke voorwaardevoor le on 2e hypo theken geen taxatiekosten vooorult te betalen mits de aanvrage «oliede zijn. Br. fr. lett. D. met volledige beschrij ving en betaald antwoord Adv. Bur. HEID- MANNDen Haag. Gedurende de maand Sep tember verminderde prijzen. L. KOHL. Wij brengen in den Handel een welke jaren dienst doet. Hot gebruik van lucifers is hierbij onnoodig. Prijs per stnk in nickel ótui compleet 1.50 gld. Franco toe zending na ontvangst postwissel of postzegels. Zend ons 5 adressen welke do aansteker bo stellen en U ontvangt hem gratis. P. C. DECKMEYEK A Go. Wijnhaven OS. Rotterdam. Harde, Witte en Zuivere STEARINE-K AARSEN te NOHIEDA». BEKROOND to Weetien in 1873 met do Vordionste-Medaille te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam In 1883 mot de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1885 met het Eore-Diploma te Parijs in 1900 met Grand Prix. (UoogHte onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niot na on gever, zeer weinig rook bij het uitblazen. Zijll vorkrijgbiar bij allo voorname winkoliers.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 4