is\ 76. 4de Jaargang. Vrijdag 15 September 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Vreemde Histories. ABRERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post. - 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 15 regels0.75. Elke regel meer- o.l5. Qrooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eenn circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Septem ber nog zullen verschijnen KOSTELOOS toegezonden. Poiitiek Overzicht De Cortes-verkiezingen in Spanje. D'e verkiezingen voor de Kamer van afgo vaardigden van de Spaansche Cortes hebben i geene verrassing opgeleverd; zij zijn zoo uit gevallen als men met zekerheid kon voor zien ten gunste van de regeering. Zoolang er in Spanje politieke verkiezingen gehou den worden, is dat nog niet anders geweest-. Dal 's natuurlijk voor de mannen, die aan bet bewind zijn, niet anders dan aangenaam, inaa' het heeft ook zijne schaduwzijde. Het voornaamste kenmerk van deze verkiezin- gen, gelijk van alle vorigen, is het groote aan tal onthoudingen geweest, en men is 't er algemeen over eens. dat dit te wijten is aan do onverschilligheid en de apathie, die voortkomt uit de ouder de kiezers heerschon- de overtuiging, dat het onmogelijk is de re geering te verslaan of de slechte gewoonten, die bij de verkiezingen geldein, te verande ren. De verkiezingen in Spanje hebben altijd tot uitslag, dat de meerderheid der gekoze nen de politieke kleur heeft, die door do re geering wordt gewenscbfe. Het maakt daarbij niet het minste verschil, of de regeering, die aan het roei- is, conservatief is of liberaal. Twee jaren geledien liet de conservatieve re geering verkiezingen houden, en zij -kreeg eeno conservatieve meerderheidditmaal wa ren de liberalen aan het bewind, en er kwam eene liberale meerderheid. Daar dit resultaat bij voorbaat vast staat, behoeft do regeering, die aan het roer is, niet. kras op te treden; zij stelt zich in den regel tevreden met eene meerderheid van twee derden -of drie vierden en laat de rest aan de oppositie over; soms worden zelfs met de mandaten van de regee- rmgspartij ook de mandaten van de oppo sitie in liet departement van binnenlandsche zaken vergeven. Daarbij zorgt ook de be staande kieswet voor de oppositie zij be paalt. namelijk, dat in de kiesdistricten, waarin volgens de scrutin de liste vijf afge vaardigden moeten wo'rden gekozen, die lijs ten slechts vier namen mogen bevatten; het vijfde mandaat valt dus steeds aan de oppo sitie ten deel. Do liberale meerderheid telt 240 leden, waarvan 140 den aanhang vormen van den minister-president Montere Rios, terwijil 80 de leiding volgen van Moret en 20 die van CanaJejas. De oppositie is in 't geheel door 167 leden vertegenwoordigd. De talrijkste groep daaronder vormen de katholieke con servatieven, die Maura tot leidler hebben. Deze groep telt 97 leden. Daarbij ko men nog 12 conservatieven, die voor 'b oogenblik zonder leider zijn, want de man, die hun aanvoerder was, de ge wezen minister-president Villaverde, is on langs overleden. Verder zijn in de nieuwe Kamer gekozen 7 aanhangers van Romero RoKedö, ook een conservatieve dissident, 3 carlisten, 2 integristen of uiterste clericalen, 3 on af h ankelijken en 7 regionalisten (voor standers van zelfstandigheid voor Catalonie), 31 republikeinen. Voor het eerst heeft ook een socialist, de bekende socialistische leider Pablo Iglesias, in de cortes zitting gekregen. De fractiën, die over 't algemeen oppositie voeren tegen iedere regoering, om 't even of zij conservatief of liberaal is, namelijk de republikeinen, carlisten, integristen en regio- nal'sten, zijn in sterkte vrijwel gelijk geble ven. De republikeinen waren in de vorige Kamer 30 leden sterk, nu tellen zij 31in Madrid hebben zij van de zes plaatsen, die zij vroeger bezet, hielden, slechts twee kun nen behoudendit verlies is echter in an dere plaatsen vergood. Of deze oppositie veel tie doen zal krijgen, hangt hoofdzakelijk af van wat de liberale regeering zal doen en van den steun., dien de liberale meerdlerheid haar zal verschaffen. Do liberale partij is in den verkiezings strijd eensgezind geweest. Dat was noodig voor haar, om aan de stembus te slagen. Óf de eensgezindheid zal stand houden nu heb geldt speciale punten van regeeringsbeleid ten uitvoer te brengen, staat nog te bezien. Het programma, dat het- kabinet Montero Rios tegelijk met het besluit fcot ontbinding van de cartes heeft bekend gemaakt, muntte niet door groote duidelijkheid uit. Het vloeide over van beginselverklaringen, maar bevatte geene aanwijzingen, in welken zin naar de oplossing der beginsel vragen zou worden gestreefd. Het beloofde „maatrege len van voorzorg voor het welzijn van de arbeidende klassen", maar gaf niet aan, waar het geld tot uitvoering van deze maat regelen vandaan zou komen. Het deed de toezegging van eene „definitieve regeling van het vereenigingsreoht uit maatschappelijk en godsdienstig oogpunt" en van eene „rege ling van bet staatstoezicht op het onderwijs van de congregatiën". Maar op de wijze, waarop die regelingen zullen geschieden, komt heb aan. Daarin zal men den toets steen Hebben of het liberale kabinet er in geslaagd is in de cortes eene meerderheid bij oen te brengen, gezind'en in staat om het in zijnen arbeid te steunen. Met de vernieuwing van de Kamer van afgevaardigden is overigens het verkiezings- werk nog niet verricht. Den 24en Septem ber zullen de verkiezingen plaats hebben tot vernieuwing van de helft van den senaat. Hier zal de regoering zich moeten inspan nen, om iu het gedeelte van dit staats lichaam, dat door verkiezingen wordt samen gesteld, een tegenwicht te hebben tegen het overwicht, dat de reactionaire elementen be zitten in de onafzetbare helft van den se naat Dultschland. Bij de verkiezingen voor den landdag van Schwarzburg-Rudo 1 stad t hebben de sociaal democraten acht van de zestien zetels bij de eerste stemming veroverd; zij zijn verder bij de twee herstemmingen betrokken. Tot ver klaring, waaraan zij dit succes te danken hebben, schrijft het sociaal-democratische Volksblatt: „Ditmaal heeft de belastingwet slechts eene zeer ondergeschikte rol gespeeld de uitslag van de verkiezingen is veeleer te beschouwen als een vlammend protest tegen de stelsebuatig gedreven uithongering van het volk." Berlijn. lj Sept. De Reichsanzeiger meldt, dat sedert gisterenmiddag tot heden 12 uur 9 ziektegevallen, die men van cholera ver dacht en twee sterfgevallen aan Aziatische cholera zijn aangegeven. Iu Pru'sen bedraagt thans het officieel aangegeven aantal cholera-gevallen 183, waarvan 66 met doodelijken afloop. Frankrijk. Pi esidenit Loubet heeft een uitnoodiging van den koning van Portugal, om zijin be zoek aan Spanje, in de volgende maand, tot Portugal uit te strekken, aangenomen. De president zal dan te Lissabon naar Bordeaux scheep gaan, en vandaar naar Parijs terug- De minister van openbare werken zal bij de Kamer een wetsontwerp indienen tot den aanleg van oen spoorweg Lous-le-Saunier Genève met een tunnel onder den Faucille- pas in de Fransche Jura. De eau leg zal 115 milKoen francs kasten, waarvan de Fransche staat 55 millioen voor zijn rekening neemt, terwijl de ParijsLyonMiddellandsche zee spoorweg-maatschappij en het kantoor Ge nève elk 30 millioen bijdragen. Voor een la- teren tijd is de voortzetting van den weg door het Alpengebied van den Mont Blanc voorbehouden. René Goblet, een bekend Fransck staats man, die in 1886 en 1887 minister-president is geweest, is overleden. In de laatste jaren is hi: niet. op den voorgrond getreden in de politiek. Zweden en Noorwegen. KarlstadIJ, Sept. Het na de namiddag zitting der conferentie verwachte commu niqué is niet verschenen. De gedelegeerden verklaarden, dat het hun niet mogelijk was iets mede te doelen. Do volgende zitting wordt morgen op den gewonen tijd gehou den. Oostenrijk. Weenen, IJ, Sept. De Rijksraad is bijieen- geroepen tegen 26 September. Hongarije. Boedapestli Sept. De minister van bin- nenlandsche zaken Kristoffy i9 met alge- meene stemmen gekozen tot lid van het Huis van Afgevaardigden in het kiesdistrict Boy san. Rusland. PetersburgIJ, Sept. (Petersburgsch tele- graaf-agentschap). Wolhynië en Koerland worden verklaard door cholera bedreigd te zijn. Om te verhoeden, dat de ziekte daar binnen dringt, is besloten te Riga alle uit Duit&chland komende schepen aan een on derzoek te onderwerpen. Voor bacteriologi sche onderzoekingen en voor de opneming van zieken zijn maatregelen genomen. Tiflis, li Sept. Het geheele stedelijke be stuur heeft heden ontslag' ingediend, als pro test tegen de bloedige onderdrukking door de militaire macht van de betooging op 11 dezer. Alle winkels en industrioele onderne mingen, de trams, de courantenverkoopers en vele andere beroepsklassen hebben om de zelfde reden ten teeken van rouw voor één dag het werk gestaakt. De revolutionnaire comité's hebben in ruime mate proclamation verspreid, waarin de bevolking wordt aange spoord tot een algemeeneu opstand. De gouverneur van Elisabetpol seinde aan generaal Sjirinkin, dat hij onverwijld ver sterkingstroepen moest zenden met het oog op den zeer zorgwekkenden toestand in stad en district. Oei is van daar eene deputatie gezonden om aan te dringen op het nemen van maatregelen om aan de slachtingen een einde te maken. Er zijn ook nieuwe versterkingen naar Bakoe gezonden, waar de werkloos geworden bevolking het ontslag der Tartaarsclie politie agenten verlangt, wier ongerechtvaardigde beschuldigingen ten gevolge hadden, dat de huizen van vreedzame bewoners werden be schoten. Dte gemeenteraad is gevlucht en de commissiën die gevormd zijn om de strijden de partijen met elkaar te verzocDen, richten niets uit. Aan do vreeselijke gebeurtenissen in Bakoe schijnt nu een einde te zijn gekomen, omdat de troepen nu met kracht optreden. De naphta-industrieelen dralen echter met den herbouw van de vernielde inrichtingen; zij willen daarmee slechts beginnen, als de re geering volledige garantie verleent voor de onschendbaarheid van den eigendom en voor de persoonlijke veiligheid. Bovendien moe ten terstond voldoende geldmiddelen voor den herbouw beschikbaar gesteld worden. De bloote prolongatie van de wissels, die de staatsbank toestaat, is hun niet voldoende. *Men verwacht te Petersburg geen stijging van de petroleum-prijzen in de eerste maan den, orrdat er nog een voldoende voorraad voorhanden is. In een ander opzicht wijzen de berichten echter op nog ernstiger verschijnselen. Zij bewijzen, dat de mohammedaansche bewe ging nagenoeg meester is van de drie aan grenzende districten Bakoe, Djebrail en Sanghesoer, d. w. z. langs de geheele Russisch-Perzische grens, en zich ver der openbaart in plaatselijke uitbarstingen in de streken van Ardagan en Artwin, bij de Russisch-Turksche grens. Men heeft dus te doen met eene algemeeno anti-Armenische beweging waaraan Tartaarsclie, Turksche, Perzische en Koerdische elementen mede werken Dit is echter nog slechts bet begin van het kwaadde beweging wórdt anti- Russisch- zij breidt zich uit over het in- dustrieele bekken van Bakoe en over het land van Georgië, en separatistische, agra rische e.i revolutionaire invloeden doen zich daarbij gelden. Tot dusver bieden de Russische troepen het hoofc aan deze verschillende bedreigin gen; maar die hebben achter zich in het bergachtigste gedeelte van den Kaukasus krijgshaftige stammen, die nog slechts kort onderworpen zijn en allen min of meer be reid zijn gemeeno zaak te maken met de opgestane muzelmannen, die hunne gcloofs- genooten zijn. De aanval, die in do buurt van Grozny gepleegd is op eene Russische patrouille door een inlandsicben stam, is iu dat opzicht een verontrustend verschijnsel. Angstige gemoedereu hebben reeds voor speld, dat Rusland geheel Kaukasië zou ver liezen en zou terugkeeren tot zijne grenzen van het midden der 19e eeuw, dio toen wer den aangegeven door de Terek en de Koe- ban. Al zijn deze voorspellingen door pessi misme ingegeven, zij geven althans de nei gingen weer van do hoofden der mohamme daansche beweging en motivceren de be moeiingen van de Russische regeering om nieuwe en krachtige maatregelen van onder drukking te nemen. Naar men zegt., heeft graaf Woronzow- Daschkow zijn ontslag gevraagd als gouver neur-generaal van Kaukazië, omdat hij zich onbekwaam acht de orde te herstellen, en heeft de Czaar prins Louis Napoleon Bona parte, den kleinzoon van Napoleons jongsten broeder, die in Russischen militairen dienst is, naar Petersburg ontboden, om hem dit ambt aan te bieden en met hem te raadple gen over de wenschelijkhefd, om een zuiver militair bewind aan den Kaukasus in te Jukobstad (Finland), lj Sept. Bij het ver leden Vrijdag hier in de buurt gezonken stoomschip zijn thajis Engelsche scheepspa pieren gevonden, uit welke blijkt, dat het schip den naam „John Grafton" draagt en van Londen afkomstig is. Iu hot soliip be vinden zich nog geweren. Perzlë- Teheran, lj Sept. Het Telegraaf-agent schap meldt, dat de Engelsche grens-regu- leerings-commissie na een tweejarig verblijf Scistan ver Liet. Zij liet een uitgebreide, ver sterkte legerplaats achter, welke in een uit stekend strategische plaats gelegen is en be waakt wordt door een gewapende macht. Naar men beweert zal spoedig een nieuwe Engelsche commissie aan de greus aankomen. Japan. Eeu groot aantal burgemeesters uit ver schillende streken van Japan zijn eergiste ren te Tokio aangekomen, om den Mikado een verzoekschrift, tegen hot vredesverdrag gericht, te overhandigen. Toen zij verzoch ten ten paleize te worden toegelaten, werd hun echter door gendarmen do boodschap cvergebracht, dat zij dadelijk naar hun woon plaatsen moesten terugkeeren, waaraan zij gehoor gaven zonder verzet. Tokio, 13 Sept. Te Yokohama heeft een troep van 5500 menschen, meest koelies, ma trozen en slecht volk acht politiepostkui zen verbrand, drie politieposthuizen, bet be lastingkantoor, dienstwoningen en groote handelsinrchtiugen werden vernield 400 soldaten werden uit Tokio gezonden met een ebra-trein eoi kwamen aan kort voor het val len van den avond. De soldaten bewaken nu de pakhuizen, waarin zich ontplofbare stof fen bevinden, van den petroleum-tanks. De gouverneur en de burgemeester hebben eene proclamatie uitgevaardigd om de bevolking op het hart te drukken, dlab zij vertrouwen moet stellen in de bekwaamheid van de overheid om de orde te herstellen. Zeshonderd Russen van Karafooto, die in hotels vertoefden, werden onder bijzondere bewaking gesteld. Do politie verdedigde zich tegen do op roerlingen met den blanken sabel. De me nigte was gewapend met pistolen en degen stokken. Van de politie werden 3 personen ernsig en 37 licht gewond. De oproerlingen gebruiken als middel om brand te stichten mot petroleum gedrenkte hoeden, die zij aanstaken en daarna naar binnen wierpen. Thans schijnt de rust hersteld te zijn. De oorzaak van den ondergang van de Mikasa, het admiraalschip van Togo, is nog niet opgehelderd. De mededeelingen daar over zijn nog zoo schaarsch, dat de deskun digen zich nog geen denkbeeld kunnen vor men van hetgeen er eigenilijik is gebeurd, maar ze wijzen er wel pp, v-at bij de inrich ting der moderne pantsorschepen het. haast onmogelijk is, dat een toevallig uitgebroken brand, groote afmetingen kan aannemen of naar de ammunitie-kamers overslaat. De Mikasa was in het jaar 1900 in Engeland van stapel geloopen. Zc liad 15.440 ton wa- torvequlaatsing, 16.400 p.k. cai een snel heid van 18.6 knoopeii. De lengte was 122 M., de broedite 23.2 en de diepte 8.9 M. De Naar het Engelsch van Grant Allen door J. L. VAN DER MOER. Ik was verbaasd, want hij verschilde zoo onzettend veel van die jonge planters, die ik tehuis ontmoette, waaivan de meeaten, naai het scheen, nog nooit een boek hadden open geslagen, terwijl de gesprekken van den heer Oarvallo ongetwijfeld getuigden, van zeer veel letterkundigen smaak. „Waar ontving u dan uw opleiding?'' vroeg ik. „Ik ontving in 't geheel geen opleiding.' zei hij lachend). „Toen m'n. vader nog leefde, ging ik op 'n klein schooltje te Port Arnbo- nioreaar 't grootste deel van wat ik weet en d!at is heusch niet veel dat heb k me zelf bijgebracht. Franscli lezen en schrij ven dat komt natuurlijk zoon beetje van zelf, en/ van d'e Cubaansche refuge's leerde fik genoeg SpaansCli om me bij,v. te kunnen verdiepen in Cervantes. Voor Latijn meet men, dat spreekt van zelf, wat blokken in de boeken. Wat Grieksch betreft, meet 'k tob m'n spijt bekennen, dat 'k er niet veel van weet, ofschoon 'k natuurlijk wel iets van Homerus en zelfs van Aeschylus lezen kan. Miaar mijn lievelingsstudie is dé natuurwe tenschap, en daarin moet men hier zijn eigen weg maar zoekenwaait voor de die ren en voor do bloemen is tot nu toe in West Inidië nauwelijks iets gedaan. De kennis daarvan zal ik, als 'k tijd van leven heb, zooveel mogelijk helpen verbreidieni. Ik ben er trouwens al 'n heel eind mee op streek. Deze lijst van degelijke werkzaamheden, volstrekt niet snoevend, maar integendeel op bescheiden manier opgesomd door een jongeman van twintig jaar, die zich zelf ge heel en al had gevormd, wekte in hooge mate aniju bewondering voor dén heer Car valho. Hiji was bovendien zoo aardig en zoo knap, dat ik, geloof ik, al half op weg was, om op het eerste gezicht verliefd op hean te worden- Om de waarheid te zeggen, is vol gens mijn meening alle liefde, liefde op het eerste gezicht. En wat mij betreft, aclit ik elke andere soort geen duit waard. „Hier moeten we scheiden," spralc hij, toen we een tweesprong iu den smallen weg naderden, juist bij het begin van den steilon rug waarop N. Castle gelegen is. „Alleen zult u me wel willen .toestaan mij te over tuigen, dat u veilig en wel bij mevrouw Venn komt? 'tRechterpad leidt naar d'e woning van den majoor, 't linker zal mij aan 't huis van mijn vriend Cameron bren gen. Mag ik u tot aan den majoor vergezel len?" „O, heusch, ik dank u," antwoordde ik beslist. „Izaak zal er mij wel brengen. We ontmoeten elkaar van avond immers weer?" „Misschien," sprak hij zachtjes, „mag 'k dan wel 't genoegen hebben eens met u te dansen, 't Is natuurlijk niet in den vorm, d'at 'k u nu al vraag, juaar we worden van avond ougetwijfeld zeer officieel voorgesteld, en »k vrees, wanneer u bij de familie Venn de lunch gebruikt, dat dan uw balboekje van avond al zóó vol zal wezen, dat er voor mij geen plaats meer overblijft. U staat 't me dus toe?" „Wel zeker," zei ik „welke diaais zal 't zijn, de eerste wals. ja?" „U is zeer vriendelijk,"gaf hij ton ant woord terwijl hij een potlood uit dén zak •mam.. „U weet mijn naam Cavalho. Wel ken naam mag 'k voor u invullen? Dien heb 't neg nooit gehoord!." „Juffrouw Haszleden vau Palmettos." De heer Carvalho toonde zich heel even tjes verrast. „Haszleden van Palmettos," (sprak hij hialf bij zicli zelf, anet een eendgs- eins treurige uitdrukking op liet gelaat. Juffrouw Haszleden! Dan deed 'k misschien beter maar, waarom ook niet? Waarom eigenlijk niet. Pabncttos ja, ja, maar kom 't is goed." En zich tot mij wendend', hernam hij lui der: „Ik dank u, tot van avond dus." Hij groette en verwijderde zich haastig langs de andere zijde van den bergtop. Wat zou hiji toch in auiijjn naam gehoord hebben, diadlit ik nieuwsgierig, dat hean zoo melkbaar deed aarzelen? Het kleine, dikke mevrouwtje Vonai was zeer vriendelijk en volstrekt geen strenge chaperomo, maar ik vond 'fctoch (beter om tegenover haar maar van inijin romantisch avontuurtje met deu knappen vreemdeling te zwijgen. Intusschen waagde ik het toch, tijdens de lunch, geheel als bij» toeval nar tuurlijik aan haar echtgenoot te vragen of hij op Jamaica eene of andere familie vam dien naam Carvalho kende. „Carval'ho," antwoordidé de majoor, „dat- zal wol waar wezen, 'n oude bokendö familie op 't eiland, 't Zijn Joden, ze wenen bij Sa- vanah-la-Mar. Ze waren (hier al in den tijd van de Spanjaarden., geleerde, knappe men schen, en de meesten zijn rijk ook." „Joden," dacht ik; ja, twas ook waar, de heer Carvalho was van n knap joodsch type, met donkere oogen. Maar hoe was het dau mlogelijk, dat ik hem herhaaldelijk had hoo- lïen zeggen in onze kerk te zijn geweest en' in de kathedraal van Spanisch Town? Dj-ó bevreemde mij toch. „Zijn sommigen van hen soms christenen,' •vroeg ik weer. „Geen enkele," antwoordde dé majoor, „niet eentje mijn beste 'tls 'n goede, oude joodscöie familie. Op Jamaica worden de jo den geen christenen. Wat zouden ze er bij w'nmen?'' Het bal' word gehouden in de groote eet zaal., van waaruit men de mooie waaierpal- men en dé hooge varens in den tuin van het garnizoen zien kon. Het was een zachte tropische nacht, natuurlijk heldere mane schijn, want alle fe sten wordeni in Jamaica gegeven als, het volle niaan is, opdlat dte men schen, die van heinde en verre komen, zon- Vier deni hals te breken te paard langs de ge vaarlijke bergpaden kunnen rijden. De groo te openslaande deuren waren wijd openge zet, met het oog op do lucht ver versching •terras en tuin waren in een soort van, vesti bule veranderd, waar do verschillende paar tjes zich tusschon de tropische planten kon den bewegen, om 'n beetje af te koeion, wan- imeer ze door het dansein wat. voel verhit wa ren. Hoo dit komt, kan ik niet verklaren, en het lijkt misschien vreemd, maar ik heb on danks het hecte klimaat van Jamaica, ner gens anders zóó voel gedanst en toch zoo weinig hinder vain de warmte gehad. Vóór dte eerste wals kwam dte heer Car valho binnen, in gezellschap van mijn oudten vriend dr. Wade, en hij werd zeer deftig aan mij voorgesteld. Mijn balboekje was op dat oogenblik al aardig vol. Men begrijpt, diat ik in die dagen voor een belle doorging, en bovendien kwam ik kersvorsch uit Enge land, zoodat mijn gezelschap 'n beetje ge zocht"' word. Intusschen moet ik erkennen, dat ik mij de vrijheid had veroorloofd, Car- vafiho's naam achter drie andere walsen in te v.ullten zeker omdat i'k een soort ingeving had gehad d'at hij verrukkelijk dansen moest. Ik ben ten zeerste op een goed danseur ge steld. Hij walste dan ook heorlijk, on toen die muziek ophield, verkeerde ik in groote spanning of hij me nóg eens vragen zou. Maar hij. deed het, ofschoon oenigszine aar zelend, en ik zei dat ik nog drie dansen open had, terwijl ik bemorktc dat hij nog geen onkelen naani op zijn boekje had -ingevuld]. Van. die vier dansen genoot ik dien avond meer dan van eeaiig andteren, eu dit mis schien nog des te moer, zoodtra ik merkte, dat mijn neef, Harry Venner van Agualta, brandde van jaloezie, omdat ik zóó dikwijls met Carvalho danste. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1