EEN HUIS Groote Uitverkoop Mr. R. HEIDEMA Tzn„ Betuwsche Meikersen Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTI LiN. LiMMi BGCWfS Co. Utreühtsche Veekoekenfabriek „DE LANDBOUW NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP BLAAUWHOEDENVEEM. ZEIST, Park Bosch en Duin Levering van Ligstroo Wasschen van Linnen Goederen. de levering van het benoodigde Ligstroo, het wasschen van de Linnen Goederen, De Notaris A. N. J. VOS, publiek verkoopen: Per l'|2 pond 40, 45, 47'!*, 50. 55, 60, 65 bh 721* ceit Nieuwe Holl. Romans en Uitspanningslectuur f 100,000. zijde der werklieden., door dezen van de hand gewezen. Deae voorstellen wildon in hoof<lzaak vast stellen de arbeidsvoorwaarden, ter bevredi ging van beide partijen, naar hot bestuur der patroons-vereeniging ons mededeelde. De patroons weigerden in te gaan op don eiech der arbeiders 0111 een 6en man te plaat sen aan de heistelling, terwijl zij zich even eens hot recht voorbehielen hot aantal werk loden en de wijze van werken zei ven te re gelen. Hbld. Diefstal uit een univers»- Lcils-bibliotheek. De rechtbank ie Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den jongen man, die acht jaren geleden in een oogenblik va.n onbezonnen heid 15 boeken van de Universiteits-biblio- teek te gelde maakte; wegens diefstal des tijds tot 2 maanden gevangenisstraf werd- veroordeelddaarna vóór de tenuitvoerleg ging van het vonnis naar Engeland uitweek daar gedurende acht jaren eerlijk en trouw werkzaam was ©n, hier te lande teruggekeerd, in verzot kwam tegen het vonnis, destijds tegen hem gewezen. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werd het vonnis bekrachtigd, behalve wat betreft de opgelegde straf, die tot f 60 boete of 12 dagen hechtenis werd teruggebracht. Poging tot doodslag. De Rot- terdamsche rechtbank heeft van rechtsver volging ontslagen den 37-jarigen sigarenma ker P. J. van W. die terecht heeft gestaan wegeus poging tot doodslag op den kastelein J. ii. Riesmcijer in de Wijde Broederstecg te Rotterdam. V a 1 s c h e munters. Gisteren stond te Rotterdam terecht de 44-jarige B. F. Kiesman, graveur, wien ten laste werd ge legd, op diverse tijdstippen Noderlandsche guldens met den beeldenaar van Koningin Wilhelmina en de jaren 1892 en 1897, val- schelijk te hebben nagebootst. Mede stonden terecht de 30-jarige werk vrouw A. M. v. Gils en de 51-jarige koopman en stalhouder E. de Clercq, die deze guldens zouden hebben uitgegeven en in voorraad gehad, wetende dat zij valsch waren. Als verdedigers traden op voor de beide eersten, mr. Adolfino E. Kok ©n voor den 3den beklaagde mr. Vincent van Peski. Respectievelijk werd tegen hen geëischt 2A jaar gevangenisstraf: 9 maanden en 1 jaar. Bekl. Kiesman ontsloeg zijn advocaat van het woord te voeren en verklaarde zich zelf te zullen verdedigen. Ten opzichte van den 3. bekl. pleitte mr. vau Peski vrijspraak en onmiddellijke invrij heidstelling, terwijl mr. Adolfine E. Kok voor de tweede bekl. verzachtende omstandighe den aanvoerde. Brandstichting. Naar heb H. D. verneemt is de instructie begonnen in zake den brand aan de Leidschevaart te Haarlem, waarvan als verdacht die te hebben gesticht, zich nog in voorloopige bewaring bevinden do limonadefabrikant D© Munnik ©n zijn neof uit Rotterdam. Verschillende personen zijn daarbij verhoord. Mishand el iug van stadsbe- stedelingen. Voor de rechtbank te Gro- aiingen is gister behandeld; die veelbesproken ■zaak van de beweerde mishandeling van stadsbestedelïngon ten huize van het gezin Mulder in de W arm cesstraat Als beklaagde stond terecht juffrouw Mul der, beschuldigd van opzettelijke mishande ling van twee vrouwelijke verpleegden in den loop van dit jaar. Een barer is sedert ovorleden, de andere, die van zwakke geest vermogens is, ontkende dat mishandeling heeft plaats gehad. Het O. M. eischte vrijspraak. De verdedi ger, mr. E. Schutter, sloot zich hierbij aan, en vond, dat de heer Schaper, lid van de Tweede Kamer en van den Groningschen Raad, in dezen de schuldige is. Een zonderlinge wedden schap. Zondag 26 Maart werd door de gebr. Van dor Ven te Oijen mte hun knecht J. Wijmaus oen weddenschap aangegaan, waarbij deze na zonsondergang in zekeren tijd een afstand per rijwiel zou afleggen. Het doel van die weddenschap zou geweest zijn Wijmans door den gemeen te-veldwachter A. Kooien, die óók in het complot zou be trokken zijn, ouasi te laten liekeuren als rijdende zonder licht, en zoo beangst te mar ken. De veldwachter bekeurde en liet. de ver volging doorgaan ook. De zaak werd voor het kantongerecht te Oss berecht, en bij die gelegenheid had de veldwachter onder cede o.m. ver' b.ard, dat een der Gebr. v. d. Ven dien Zondrgavon'-l „met zijn velocipede aan de hand" was thuisgekomen. Dit laatste nu werd door de gebr. v. d. Ven, ontkend. Be weerd werd, oat óók dó cone v. d. Ven. even als de knecht, na zonsondergang zonder licht had gefietst, dat Kooien dus een val- 9ohe verklaring had afgelegd voor den rech ter te Oss. Dezo stond dan ook Dinsdag 5 dezer voor de rechtbank te 's Hertogenb-sch terecht, als beschuldigd van meineed. Koo ien, die bij zijne bewering was gebleven, dat hij met de gebr. v. do Ven geen de minste afspraak had gemaakt en dat hij had gez'en hoe een hunner met zijn rijwiel aan de hand thuis kwam, terwijl do knecht zonder licht reed, werd door de rechtbank vrijgesproken. Een oplichter. Op 8 Sept. 1.1. vervoegde zich te 's Gravenhage bij een pen sion houdster ee» Duitscher. zich noemende Winkelman. Hii gaf op te zijn monteur, in dienst van de firma Siemens en Halske te Berlijn, en werkzaam te zijn. bij den aanleg van den electrischen spoorweg Rotterdam Scheven in gen". Hij huurde bij haar oen ka mer en gebruikte daarna het middagmaal. Hij gaf in bewaring oen gesloten envelop, die volgens zijn beweren kan bevatten een bankbiljet groot 500 mark, en vroeg en kreeg van de pensionhoudster ter leen f 12.50 aan Hollandsch geld. dat hij zeide niet te hebben. Daarna is hii verdwenen en niet meer terug gekeerd. De envelop bleek bij opening niets anders te bevatten dan een stuk van een arbeidskaart, ten name van Herthart van Gent, en gedateerd 5 October 1903 Cleef. De commissaris van politie der 2e afd. te 's Gravenhage verzoekt aanhouding "n voor licm brenging. Amsterdam bij nacht. In een der laatste nachten kwart na twee zag een op het Damrak surveilleerend agent van po litie, dat door een aantal luidruchtige jonge boden van het terras voor een der café's een sierplant werd medegenomen, waarmede men ijlings aan den haal ging. De agent zette de vluchtenden na, die met hum buit verdwe nen in de woning van den photograaf Schuit- vlot in de Paleisstraat. De zware plant werd in groote haast de trap opgesleurd en moest zeker dienen ter opluistering van ue kiek, die men zich. voorstelde te laten maken. Op zijn herhaald schellen kreeg de agent geen ge hoor. Opdat de agent- tegenover de acht a tien jongelui niet machteloos zou staan, werd door een der militairen van de wacht voor het. paleis aan het politiebureau Holsteeg assistentie gevraagd., waarop weldra oen zevental agenten voor het. huis van den pho tograaf geposteerd stonden. Eindelijk werd door den bewoner opengedaan, de agenten gingen binnen en even later slierde de buit gemaakt© plant langs de smalle trap naar benedenhet stuk van overtuiging stond op het trottoir. De daders zaten echter nog boven in het atelier en waren zoo gemakke lijk niet mede te krijgen. Daarom wachtte de politie aan de voordeur geduldig het oogenblik af. waarop de overtreders het pand weder zouden verlaten, hetgeen eerst tegen half vier geschiedde. Twee jongelieden wer den bij hun verschijnen op straat onmiddel lijk gearresteerd en medegenomen naar hot bureau, natuurlijk onder luid protest van hun kameraden, die zich ochter wijselijk onthielden van eenige poging tot verzet. Wellicht zal bij de deelnemers aan dezo nachtelijke excursie, bij den aanblik van de „kiek", nog wel een minder aangename herinnering bovenkomen. Een gevaarlijke grap. Men schrijft uit Zandvoort aan de O. H. Ct. Een onzer badgasten aan de Haarlemmer straat is in het bezit van een volledig ijs- berenvel. Toen een logé ©r genoegen in vond zich in dezo huid te steken en na volliardend oefenen zich de allures vaai den bewoner der Poolzocën had eigen gemaakt-, werd men. nieuwsgierig welke uitwerking de verschij ning van een ijsbeer wel hebben zou. Do eige naar der huid begaf zich daartoe biji zijn buurman, ook een badgast, en toen do lieer daar in den tuin verscheen, was het effect verrassend Ontsteld vluchtten eenigen der bewoners het huis in, met allen spoed werden deuren en ramen gesloten, en daar de beer niet aan heengaan scheen te denken, greep de heer des huizes zijn geweer om den onguren gast neer te leggen. Zoover kwam het gelukkig niet, daar hem haastig door zijn buurman 't een en ander aangaande de identiteit van ons ijsbeert.je werd ingefluisterd. Spoorwegongeval. Even voor bij het station Sittard sprong Woensdag een waggon uit de rails van den extra-trein, welke militairen en paarden van Maastricht naar Venloo vervoerde. Door de hevige vaart werd) deze modege- sleurd tot bij na het station Nieuw stad. Ge lukkig werd! niemand, gekwetst. De Koninklijke trein, welke cem uur daarna moest passeeren, had hierdoor aan het station Sittard een kwartier oponthoud, omdat men de machine en den bagagewagen eerst hiervan afhaakte om dat traject te in- specteeaen. Daarna reed de Koninklijke trein tot aan het- station Nieuwstad „stap voets". Tramongeluk. Gisterenmorgen kwam st-x)mtram van Rotterdam naar Spijkenisso teu zuiden van de Maashaven in aanraking met een rijtuig van den heer A- Vogelenzang, wonende aan den Dordsclien straatweg. In het r "uigje zaten cone zuster van den heer V. en een tweejarig meisje. Het onge luk gescliijdde doordat do bestuurder de tram niet zag aankomen. Het rijtuigje werd tegen den md geslingerd en ongeveer 10 Meter meegesleurd. De dame. het meisje en het paard bekwa men: verwondingen, hoewel niet levensge vaarlijk, terwijl de bestuurder geen letsel bekwam. Het splinternieuwe rijtuigje werd geheel in stukken gereden. StijlbloempjeWederom heeft in onzo gemeente oen brandstichting plaats gehad, zonder dat een oog der wet er naar gekraaid heeft." L. en V. Inmaak-steenen. Men schrijft ons: Het gebeurt meermalen dat ingemaakte of ingezouten snij- of prinsesseboonen, kool, enz. niettegenstaande de zorgvuldigste behan deling een zeer onaangenamen simaak krijgen, dientengevolge onbruikbaar of onverkoopbaar worden Gewoonlijk wordt dit aan het vaat werk toegeschreven, doch do ondervinding heeft geleerd en bewezen dat dit gebrek ver oorzaak.. wordt door de steensoort die ge bruikt wordt om de ingemaakte groenten onder de pekel te houden Bij den inanaak moet men vooral daarop letten en volstrekt geen gebruik maken van zachten of poreus© steenen. die allengs een zeer onaangenamen viezen reuk aannemen, die aan de groenten mededeelen en ze bedervenom dat te voor komen moet men dus uitsluitend harde straatkeien of stukken hardsteen voor dat doel bezigen. School- en Kerknieuws. Prof. Clarence P. Feldmann, onlangs be noemd tot hoogleeraar in de elcctro-teclmiek aan de Technische Hoogeschoo! te Delft, aan- vaarddo gisteren zijn ambt met het uitspreken eener rede, waarin hij zich als taak gesteld had een denkbeeld te geven van eenige cischen der practijk en tevens de behandeling der viaag welke opgaven en uitzichten der aanstaanden electro-technischen ingenieur wachten. Examen politie-diploma, 13 Sept., 17 deelnemers. Het diploma met. aanteekening verwiervenJ. Koetsenruyter. Breda C. G. Klamer, Roermond V. M. L. van Ophcm, Nij megen J. van Yugt, TilburgA. C. A. Enge len, Den Haag; en het gewoon diploma: K. Lantinga, Amsterdam; E. "Lokkers. Den Haag; W. Brinks. Dordrecht, en P. van Zweden, Goes. De herkeraad der Ncd. Herv. gemeente te Zaandam (Oostzijde) leeft een protestschrijven aan „De Nederlander" gezonden, naar aanlei ding van het daarin onlangs geplaatste stukje, ook door ons overgenomen, waarin het wordt voorgesteld als zou die kerkeraad zich aan ver zuim of vergrijp hebben schuldig gemaakt we gens het niet houden van godsdienstoefening 's middags op Zondag 3 September, den laatsten kermisdag. De kerkeraad deelt in zijn protest mede, dat hij ook dit jaar weder besloot deze godsdienstoefening niet te houden, eenig en alleen op grond van de omstandigheid, dat zijn kerkgebouw staat op een der drukste punten van het kermisgewoel, zoodat daar dan het hou den eener stichtelijke bijeenkomst, hetgeen toch eene godsdienstoefening in de allereerste plaats zijn moet, hem onmogelijk toeschijnt zijn be sluit verdient dus veeleer lof dan blaam. Door Ged. Staten van Utrecht is be sloten tot niet-toe'atiug van drie gekozen raadsleden der gemeente Tienhoven, omdat de candidatcnlijeten niet, zooals do Kieswet voorschrijft, waren ingeleverd ter secretarie der gemeente, doch aan de woning van den waarncmeuden burgemeester. Hilversum. Op de voordracht voor l>e- noeming to onderwijzer bij het lager onder wijs zijn geplaatst de hoeren J. van Rossum te Weesp T. de Groot te Haarlem, C. Dek ker to 's Gvaveland en G. J. Boosman te Dicmen. Hilversum. Tot onderwijzer aan het instituut voor jongeheeren te Velp is be noemd! do heer G. Albla$ alhier. Hil vers u m. Herhaaldelijk kwamen in den laatsten tijd bij de politie klachten in over diefstallen, in tuinen gepleegd. Thans werden van een tuinman een zilveren horloge fen een k(ostbare vaas .mtofc bloemen ont vreemd. Door de politie werden ictrie jongens, van 10 tot 13 jaar, betrapt op het. stelen van ap pels. B u s s u m. De heer J. H. Groenewout, te Amsterdam, is benoemd tot ouderwijzer aan de openbare lagere school alluer. Het- Kon. Echtpaar passeerde gisteren middag, te half een, per automobiel onze gemeente, op H. D. tocht van Apeldoorn naar Soestdij'k. De Kamer vau, Koophandel vergader de gisterenavond te 8 uur ten raadhuize. Te genwoordig waren de heereu: J. G. Klelier. H. C. van Dam, J. Sinnigc en. H. van Hase- len. Met kennisgeving waren afwezig de hoeren S. J. van Duinen en H- Meursing. De notulen van de vorige vergadering (24 Juni) werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen waren verschillende verslagen van Kamers van Koophandel, brochures, sta tistieken, en oen begeleidend' schrijven van den minister van waterstaat, handel en nij verheid bij do statistieken voor scheepvaart en stoomwegen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts waren mgakoinen. een uitvoerig verslag van de handelsbeweging in Groot- Brittanuië en een adresboek van firma's op 't gebied van Handel en Nijverheid in ge noemd land. Voor belangstellendien wordt •dit ter inzage gelegd. Een meded'eeling in het Prov.-blad, dat mr. F. D. graaf Schimmelpennmek zijn be noeming tot commissaris der Koningin in deze provincie heeft aanvaard, wordt ook voor kennisgeving aangenomen. Van B. cn W. is een missive ingekomen ter begeleiding wan het raadsbesluit, van 29 Aug., dat onder voorbehoud van do goed keuring van Ged. Staten do rekening en ver antwoording der Kamer is goedgekeurd. Van do vorige vergadering is nog aan de orde gebleven een adres van de ffandels- societoit te Utrecht met verzoek om onder steuning betreffende het verkrijgen van ver beteringen in de faillissements-wct. Nadat een tweetal heeren ondersteuning van dit verzoek verdedigd hebben wordt dien overeenkomstig Insloten. Een adres uit Ol- denzaal in zake het verkrijgen van twee be tere aansluitingen van Twente mei Amster dam, wordt geacht meer een locaal belang te zijn. Met 3 tegen 1 stem werd besloten geen adhesie aan dit adres te verleenen. Ten slotte verklaarde de Kamer het- advies van de commissie in zake de wettelijke rege ling van het beroep van accountants aan te nemen. Niets meer aan 'de orde zijnde sluit de j voorzitter fee negen uur de vergadering. In de gisteren avond' gehouden open bare vergadering van de vereeniging Handel en Nijverheid werd een hoofd-cumite ver kozen voor de negen-uurs-sluiting. De heer S. J. van Du.nen werd tot voorzitter van dit comité benoemd. Voorts werd een reglement vastgesteld en besloten een schrijven te zen den aan verschillende vereenigmgen enz. hier ter stede om de negenuurssluit.ing to helpen bevorderen.; D)e eerstvolgende vergatforing zal plaats hebben op 5 Oct. a.s. In de te Beverwijk gehouden verga dering van den Nation alen Bond voor Vreem delingenverkeer,werd de heer M. L. Celosse, commissaris van de plaatselijke afdeeling al hier, in «ie oomnr.ssio benoemd, welke voor stellen zal doen in zake het versterken der financiën, door het. verkrijgen van subsidies voor het bonds werk van de rechtstreeks be langhebbenden, n.l. den staat en d© spoor weg-, stoomvaart- en t ramwegmaat-schappijen- Met ingang van heden ife aan de agent van politie G. van der Horst den titel verleend van agent-rechercheur. De temperatuur van het water in do zwemschool was op 15 September, des och tends 7 uur 57 graden Fahrenheit. Burgerlijke stand. Ondertrouwd': R. van Schoonharst en R. van Binnendijk. Marktberichten. Amersfoort, 15 Sopt. Op de heden gehou den weekmarkt bcstoodde men voor Zandaard- appelon f 2.— a 2.30, Appelen f 4.— 6.—. Peren f 5.ii 8.per H.L., Hoondoreieren f 4.50 A 5.— por 100 stuks. Boter f 1.15 1.30 per K.G. Kipnen f 0.60 A 1.—, Kuikens f 1.— A 1.30, Piepkuikens f 0.30 a 0.60, Een den 0.90 A 1.20, Hazen f Wilde konijnen f 0.— ii 0.Tamme konijnen f 0.30 h 0.80 por stuk, Duiven f 0.40 A 0.50 per paar Magere Varkens f 16 A 25, Zeugen f 50 A 70, Biggen f 10.— A 13.—. Aangevoerd waren50 1 eet. Appelen, 20 heet. Peren, 200 heet. Zandaardappolen, GO,000 stuks Hoendereieren, 1400 kilo Hooiboter stuks Vee, Vetto Varkens, 30 Magoro Var kens, 300 Biggen on 20 Zeugen. Advocaat en Procureur, Utrecht. Spreekuur te Amersfoort Vrijdags 9—1 ure Hótel REICHMANLangestraat. Kassiers en Commfssionnalrs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Huurhuizen S3, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen hot incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landscho wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden ln de safe-kastjes banner gepantserde brand- en inbraakvrije kast, waar voor nadere condities te hnnnen kantore verkrijgbaar verleenen handelscredieten en openen reke- ning-conrant met renteberekening, -sluiten prolongation. Kantoor geopend 9—3 en JAARLIJKSCHE ALGHMEENE VERGA DERING van Aandeelhouders op Zaterdag 30 Sept. a.s., des n.m. 3 uur, ten kantore 'der Vennootschap, Utrecht, Croeselaan No. 2, alwaar van af heden de bescheiden, bedoeld in art. 13 der Statuten en de punten van be handeling door H.H. Aandeelhouders ter visie liggen. H.H. Aandeelhouders moeten, ora ter Ver gadering stemgerechtigd te zijn, hunne aan- doelen minstons 3 dagen te voren, tegen ont vangbewijs doponoeren ton kantore der Vennootschap voornoemd (zie art. 15 DE DIRECTIE. ROTTERDAM - AMSTERDAM ROOSENDAAL - ANTWERPEN. GE VESTIG D A°. 1010. Expeditie. Inklaring, Transport, Assurantie. Opslag en Bewaring. SAMEXLiDUVGSDIEXSTEüf nnsr binnen- en bntteuland v.v. De Exped(tie~Zaken tot nu door de N". V. WILHELMINAVEEM gedreven, zullen door de N. V. BLAAUWHOEDENVEEM worden voortgezet, waarvoor wij het daarvoor benoodigd personeel hebben overgenomen. Tarieven onveranderd. Nadere inlichtingen omtrent voorwaarden enz. verstrekken de verschillende kantoren. DE DIRECTIE. gelegen aan de stations Huister Heide, Dold. weg en nabij de Bilt; hoog en laag, mooiste en gezondste deel van Utrecht. Bouwterrein 1e Koop. a 35 cent de M2. VAN III Kecit GfdacLt r.o. Zeist. en De Intendant in de Niouwo Hollandscho Waterlinie zal op Woensdag 27 Septem ber 1905, dos middags te 12 ure, in het garnizoens-nachtlegermagazijnop Damlust te Utrecht, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, bij inschrijving in hot oponbaar aanbesteden voor het garnizoens-nachtlegor in de garni zoenen te Utrecht, 's Hertogonbosch, Gorinchom en Naarden, gedurende het tijdvak van l No vember 1905 lot 1 November 1006 en bchoorende tot het garnizoens-nachtlegor in genoemde plaatsen en to Schoonhoven, gedu rende het tijdvak van 1 Jannari 1906 tot 1 Januari 1911. Do voorwaarden van aanbesteding on leve ring liggen ter lezing in hot bureel van den aanbosteder, Stationsstraat 18 te Utrecht en in de garnizoens nacktleger-raagazijncn ter plaatse. Utrecht, 14 September 1905. De Luitenant-Kolonel-Intondant voornoemd, S. C. HOLLAND. te Amersfoortzal op Donderdag 19 October 1905in het koffiehuis De Pauw", to BAARN aan den Eomnesserwog In de gemeente RAARN. met ERF en GROND, nabij do Gksfabtiek kad. sectio B, no. 2805 groot 7 aren10 centi- In gebruik bij de erven W. VERHOEF. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 21 December 1909, of zooveel vroeger als wordt overeengokomen. Heden ontvangen de bekende op eigen sap en gedroogd. ]|f* Zie étalage. Aanbevelend •f. van denderen. Telephoon 104. Arnhemschestiaat 30. „DE ATLAS"Afdeeling Amersfoort. Gesteriliseerde Margarine. ÜTie'u.-w TSTieix-sxrOSTien-w Geen verschil bijna met de beste natuurboter. De prijzen zijn Per I1/2 pond j met 1 Bon die dagelijks inwisselbaar is voor een cadeau uit onze groote I sorteoring huishoudelijke Artikelen. „DE ATLAS", Krommestraat 10. 'hW Leesgezelschappen Sdf" Volksbibliotheken I van eene partij 80 tot 90 pet. ondor den gewonon prijs worden do nienwsts werken van do meest gezochte Auteurs v. d. tegenwoordigen tijd nu UI f VERKOCHT. Bff Catalogus gratis en franco op aanvraag. B. II. 83I1T, Magazijn van Nieuwe goed- koopo Boeken, Spnt ÏO. Amsterdam. FRUITS. Exquis. Franco. Zoeto Kwetsen5 K.G. f 1.90 Superieur Peren5 2.50 Bonne Louise d'Arranche (Supor-Fine)5 3. Tafolappelen5 „I .80 J. GERRITSEN, Andelst. Hofleverancier van H. M. de Koningin. Bij den Uitgever G. 8CHBEUDERS te Amsterdam is verschonen: Een Overvalling van Nederland Grensbewaking en Grensbescherming. Xanr aanleiding van het bezoek van het Britaehe Kanaal-E»kader. Prijs 40 Cents. Maandag 18 Kepleinber begint de 5* of laatste klasse van do 379e Staatsloterij waarin al do volgende Hooge Prijzen en Premiön moeten uitkomen als: 1 109,000, f 30,000f 30,000 f 25,000, f 15,000, f 10.000f 5000r 3000f aooo3 A f 1500 55 ft f IOOO enz. Zoolang de geringe voorraad strekt te be komen bij I>. HOLLEHang b/d. Visch- markt te Rottordam. Half let f85. Vijf de Lot f II. 'I lende Lot 1' 7, Twin. llgHte Lot f 3.50. franco met 15 Ct. or bij voor frankoeren en aanteekenen.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3