Groote Uitverkoop Mr, R. HEIDEMA Ta, Openbare Aanbesteding. de Nederlanden van 1845 VICHY Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Gemeente Genees en Heelkundige. Eataafsche Hypotheekbank Nieuwe Holl. Romans en Uitspanningslectunr Assis'entie ia de hnisliondifli, Brillen en Pince-nez, Brillen op voorschrift van H.H. Doctoren bij W. F. A, GROENHUIZEN, Openbare Verpachting. BRANDVERZEKERING VICHY-CÉLESTINS - VICHY-HOPITAL VICHY-GRANDE-GRILLE PASTILLES, ZOUTEN, COMPRIMÉS VICHY-ËTAT commissaris mr. J. Knottenbelt uit Den Haag het woord en herinnerde aan de moeielijk- heden, die zich aanvankelijk voordeden, doch die ten slotte door samenwerking voor de ge meent© en Maatschappij opgelost werden. Hij eindigde met een dronk op den bloei van de gemeente Rotterdam. De burgemeester beantwoordde spr. en wees er op. dat nooit de belangen der aandeelhou ders vooral ook de belangen van het publiek behartigd moesten worden. Spr. dronk op b-ót j-Magen der Maatschappij. De heer Knottelbelt. die daarna nog het v^ord voerde, zeide, dat de Maatschappij steeds in het belang van het publiek zou werkzaam zijn en dankte voor den steun van de gemeente onitvangen. Belangrijke vondst. Men schrijft uit Essche.n, dat in een bagagewagen van een goederentrein, die Zaterdagmiddag van Holland gekomen moet zijn, Zondag morgen te Antwerpen gevonden is een be drag van 160,000 francs aan effecten, gerold in een courant (Le Patriotte). Een onder zoek wordt ingesteld. Aan den Gemeenteraad te Amsterdam is door bestuurderessen van de vereeniging van Gemeente-telefonisten, en handelend in opdrachu van genoemde Vereeniging, een adires ingezonden waarin wordt gevraagd, dat de Raad goedkeu re lo. Een salarisregeling als volgt Leerlingen, f 4 per week (als thans gedu rende 6 maanden); Aspirant-telfonisten, f 5 per week (gedurende 1 jaar)Telefonis ten, in plaats van f 6 per week f 8, maar ook dit met 2-jaarlijksche vorhooging van f 50, totdat het maximum van f 12 weekloon is bereikt. 2o. In plaats van 7 dagen verloftijd een rusttijd toe te staan van 7 achtereenvolgen de dagen gedurende den zomer, en 7 achter- oenv 'lgende dagen gedurende de winter maanden. 3o. Bij ziekt© geen salaris in te houden. De uitsluiting in de bouw vakken teAmstcrda m. In eene gis teren middag gehouden vergadering van de Algemeene Patroonsvereeniging tot handha ving van de arbeidsvoorwaarden is het vol gende besluit genomen „Overwegende, dat de werkzaamheden op het werk van den heer Schut aan de Ned. Fabriek niet zijn hervat; overwegende, dat, ten gevolge van de wei gering van het meerendeel der werklieden, daaitoe aangewezen door hunne resp. pa troons, om op het door dezen overgenomen an een heer Schut, te arbeiden, op meerdere werken, de arbeid stil ligt overwegende, dat de Algemeene Patroons vereeniging t. v. e. h. v. a. geroepen is om in te grijpen, indien, zooals op het werk van den heer Schut, op de meest willekeurige wijze de orde wordt verstoord overwegende, dat door het bestuur, in over leg met de commissie van advies alles is ge daan, wat binnen het bereik lag, om uitbrei ding van het conflict te voorkomen besluit, met inachtneming van het bepaal de bii art. 24 der statuten, om. bijaldien niet vóór dien de staking op het werk van den heer Sehvt is opgeheven, en op alle werken zonder uitzondering de arbeid is hervat tot uitsluiting van aPc bii hare leden in dienst zijnde metselaars en opperlieden, op Maan dag 23 dezer en draagt het L-stuur op. van dit besluit onverwijld aan de betrokken werklieden-ver- eenigingen kennis te geven." Gisterenavond had een buitengewone alge meene vergadering plaats van de vereenigin- gen Amste!:; Bo.-willing, de aannemerssocie- t.eit Amsterdam en de afdeoling Amsterdam v2>n den Nederlandsehen Aannemersbond ter bespreking van het conflict in de bouwvak ken. De volgende motie werd aangenomen De vergadering, gehoord de inlichtingen door le besturen gegeven, en na gehouden besprekingen over de tegenwoordige crisis in de h.v-wakkenhet rederleggen van den arbeid door do metselaars en de opperlieden op het werk van den heer Schut ten sterkste afkeurende; kennis genomen hebbende van de maatregelen in deze genomen en te ne men door de Algemeene Patroonsvereeniging tot vaststelling en handhaving van arbeids voorwaarden, besluit met alle haar ten dien- sta staande middelen de Algemeene Patroons- ereeniging te steunen en voor hare leden L ndend te verklaren het besluit om tot uit- uiting van alle bij hare leden in dienst rijnde metselaars en opperlieden over te gaan, v a.nneer niet vóór Maandag 25 September o staking op het werk van den heer Schut is opgeheven en op alle werken zonder uit zondering de arbeid is hervat. Do Hooge Raad verwierp het cassatie beroep van den klompenmaker te Zei hem, door het gerechtshof t© Arnhem veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens brandstioh- ting. lp zake het gebruik van een gaskacheltje door een arts te Amsterdam, beaamde adv.- generaal rar. Noyon de opvatting der Am- sterdamsoh© rechtbank, dat ook bij niet- gebruikmaking, voor verwarming van zulk oen toestel, de belastingplichtigheid blijft bestaan, zoodra het met de buitenlucht in verbinding is. In zake Jozef Wilkens, veroordeeld wegens verduistering van een hem bij vergissing toe gezonden cheque, heeft adv.-generaal, op grond van een vormgebrek, geconcludeerd tot vernietiging van het arrest, met verwij zing van d© zaak naar een aangrenzend ge rechtshof. Uitspraak 16 October. De arrestatie van.Domela Nieuwenhuis. Mevrouw Domela Nieu- wenhuas te Hilversum deelt op de vel© aan vragen om inlichtingen in d© bladen mede, dat zij zelve, behalve het couranten-bericht van 11 Sept., meldende de inhechtenisne ming van haar echtgenoot, totaal niets van hem. noch van de overheid vernomen heeft. De moord bij Berg-e n-D a 1. Bij de familie van Marie Droixhe het ver moorde meisje in het meertje Hexentanz bij Wijler, dat thans op het algemeen kerkhof aldaar begraven ligt schijnt het voorne men te bestaan om het lijik te doen opgra ven en te doen overbrengen naar hare ge boorteplaats in België. Moordaanslag. In de Keizerstraat te Breda paften gisterenavond 11 uur pistool schoten, vermengd met en gevolgd door snij dend gegil en doodsangst-gehuil. Menschen met schrikgezichten en politieagenten met d:enst-gelaten ijlden toe en vonden een in- eengezakten man. wiens hoofd en kleeren dik bevlekt waren met bloed. Bij hem stond een luid weeklagende vrouw, die den gewonde poogde op te richten, en haar zakdoek tegen een bloedspuitende hoofdwonde van den man drukte. Een liefdesdrama was daar geëindigd. Vrouw M., de wettige echtgenoot© van M., had haar huwelijkstrouw snood geschonden en in plaats van haar man lief te hebben, beminde zij v. D., die haar onverholen zijn gevoelens te haren opzichte beleden, had. V. D. stoorde zich weinig aan M. en ook de vrouw liet zich niets gelegen liggen aan haar man. Alsof zij niet wettelijk met hem ver bonden was, ontving zij v. D„ ging met hem uit en als zij M. ontmoet hadden, schrikten zij niet, maar hadden er nog vermaak in dea 1 drogen echtgenoot te bespotten. Die han delingen bevielen M. zeer weinig en Zater dag besloet hij cr een einde aan te maken. Hij kocht een revolver en scherpe patronen en wachtte op de gelegenheid om zich re wreken. Die kwam gisterenavond. Hij ont moette in de Keizerstraat zijn vrouw met v. D., trok zijn revolver en loste a bout por tent de zes schoten op den echtbreker. De gewonde werd naar het politiebureau vervoerd en de dader gearresteerd. Do revol ver was van inferieure kwaliteit en daaraan alleen is het te danken dat M. geen moor denaar is geworden. V. D. heeft een kogel in het voorhoofd gekregen en de overige vijf in armen en beenen. Toch waren al die won den niet levensgevaarlijk. De gekwetste werd op het politiebureau verbonden en daarna naar zijne woning vervoerd. Hij is gisterenochtend overgebracht naar het R. K. Ga.thuis. (Br. Ct.) Brutale inbraak. Te Oosterbeek is Zaterdagnacht ingebroken in eene villa van de.i heer Van Eeghen, op den Pieters berg. waarbij de dieven zich hebben meester gemaakt van een aantal zilveren en gouden voorwerpen. Deze inbraak schijnt een werk van bru tale inbrekers te zijn geweest. Het glas van de vensters was juist daar verbroken, waar de grendels zaten. De dieven schijnen -alle kamers doorwandeld te hebben, hetgeen bliikt uit druppels kaarsvet. Eene dame, die aldaar is gelogeerd, werd wakker, doordat een lichtstraal in hare ka mer vielzij vermoedde echter niets kwaads. Dat de dieven ook goede kenners zijn van edele metalen bleek hieruit, dat een lepel, die niet van zilver was en die te midden van anderen lag, niet door hen is meegenomen. Geld wordt niet vermist. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Inbraak te Haarlem. Te Haar lem heeft men gisteren nacht ingebro ken bij een tapper op den Sckoterweg. De inbreker heeft buitgemaakt een bedrag van 42 en een gouden Hollandse he kap met juweelen veereu. Do bestolene, de heer Bruin deelde aan de O. H. C. mee, dat hij veronderstelt, dat' de inbreker als volgt is te werk gegaan: Door een raam aan dein Sbboterweg, dat werd opgeschoven is hij gekomen in een kamertje, waar de zoon lag te slapen. Van bier is hij gegaan door de gang naai- de koffiekamer. Hier werd de geldlade openge trokken, maar deze werd, toen het bleek dat ze slechts een bedrag van ongeveer 80 cent bevatte, ongemoeid gelaten. Daarop is de dief gegaan in de kamer, waar het echtpaar sliep in een bedstede. Met het nachtlichtje is hij hier rondgoloopen. Berst heeft hij van een schrijftafel de laadjes opengemaakt en daar na de deur van de linnenkast. Hierin lag op een der planken de gouden kap van de vrouw des huizes, welke kap werd weggeno men. De zwarte muts, welke hieronder wordt gedragen, werd op tafel gesmeten. Een aan tal zilveren lepels en vorken, die naast de kap lagen, heeft de dief onaangeroerd gela ten. Hierop is het brutaalste stuk uitgehaald. De inbreker heeft van de bedplank wegge nomen, blikkerde over de vrouw en den man, die in diepe rust lagen, een glazen bak je, met een bedrag van f 42. De heer Bruin werd wakker, toen hij hoor de dat' de lat viel, waarmee dé voordeur is afgesloten. Hij wekte zijn vrouw en riep „Br is iemand in huis.' Daarop sprong hij het bed uit en zag door de voordeur een man verdwijnen. Buitengekomen was er geen spoor van den inbreker te zien. Dat de inbreker met het olielichtje hoeft rondgoloopen, blijkt hieruit, dat op het la ken van de schrijftafel en op het vloerkleed op verschillend© plaatsen olievlekken werden gevonden. Gisterenmorgen werden door een jongen twee groot© beitels in den onderwal dicht bij het huis gevonden. Deze zijn door de Haarlemsche politie in beslag genomen. Do rechercheurs stelden ten huize van den heer Bruin een nauwgezet onderzoek in. Van den inbreker is nog geen spoor ontdekt. Auto mob'elo n geluk. Men schrijft uit Nu"speet aan de .Zw. Crt.": Zaterdagi middag ongeveer half vijf over kwam een lieer, die met een automobiel van d i kant van Elburg kwam, ongeveer tegen over de fabrieken van de Mij. de Vel uwe, een ongeluk. Toen hij in zeer snelle vaart was, brak een der veeren en kantelde het voertuig om, met het gevolg dat de berijder onder de auto terecht kwam en bewusteloos werd weggedra gen. B&n onderzoek bracht, aan het licht dat hij, hoewel ernstig gekneusd, niets gebroken had. Hij mocht echter niet vervoerd worden en is nu onder behandeling van dr. Schut In Het hotel Schmidt. Vb 1 uit den, 1 u c li t s c h o m m e I, Op de kermis te Schoonoord (DrA is een 18- jarig jougmensch uit den luchtschommel ge vallen en voor dood opgenomen. Verdronken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij het aan boord gaan vaai het Engelsche pleizierjacht „Noas- scmau liggende aan het Prinsenhoofd te Fijenoord, de Engelsche matroos A. L., ge boortig uit Shirley, te water geraakt en ver dronken. verdronken. Doordat zijn mei steenkolen geladen schip met bestemming- voor Reiikiun te Ruhrort door een sleep boot werd aangevaren, is de schipper B. Bo ding van zijn vaartuig geslagen en verdron ken. School* en Kerknieuws. Overdracht van het Rectoraat. In de verschillende universiteitssteden had gis teren de overdracht van liet recotraa plaats. In Leiden hield de aftredende rector prof. dr. J. van Leeuwen een rede, waarin hij een overzicht gaf van de lotgevallen der Hoogosohool, waarna hij zijn ambt overdroeg aan prof. dr. W. Einthoven. Te Groningen hield de aftredende rector prof. dr. J. W. van Wijhe een rede over „Om vang en onderwerpen der ontleedkunde." Als nieuwe rector treedt daar op prof. Koch. Te Amsterdam droeg prof. dr. I. J. de Bussy het rectoraat der universiteit van Amsterdam aan zijn opvolger, prof. mr. J. F. Houwing, over, met een openbare rede, in de aula, over „De koopman uit een zedekundig oogpunt. De Haagsche briefschrijver van de Stan daard deelt mede, dat onder leiding van het Kamerlid De Savornin Lobman Woiusdagna- middag een samenkomst zal worden gehouden om te overwegen „de mogelijkheid om ook te 's-Gravenhage een school voor Christelijk voor bereidend hooger onderwijs te stichten, en voorts een comité te vormen om de maatregelen te nemen, die daartoe kunnen leiden." De oproeping gaat mede uit van de heeren W. H. de Savornin Lobman, ds. Talm a en dr. De Groot. Door het provincialo kerkbestuur van Overijssel z.jn nog tot de evangeliebediening toegelaten in de Ned. Herv. Kerk de heeren J. L. A. Martens van Sevenhovetn en J. van der Ylugt. Het moderamen van het classicale bestuur van Alkmaar heeft uitgeschreven de 6e Diaco nale Conferentie op Woensdag 11 October a. s. in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Alkmaar. Vrydag 22 September a. s. wordt te Am sterdam, in het gebouw „Bellevue" de 6e Lu- tliersöhe Zendingsdag gehouden. Als referaten zijn aangekondigd„De zen ding op de Batoe-eilanden'', door den zendeling Frickenschmidt, eai „De groote beteekenis van opwekkings-samenkomsten" door ds. J. J. L. Duyvendak, Ev. Lulhersch predikant te Schie dam. Naar wij vernemen., worden door den burgemeester van Bunschoten stappen ge daan, om proefritten te doen houden met een zoog'enaamden Renardtrein, tusschen genoem de gemeente en Amersfoort. Burgerlijke stand. Geboren: Jan Teunas, z. v. H. M. van Bronswijk en T. van Garderen. Overleden: Jannetje Alberts, oud 2 maanden Wilhelmus Heere, oud 3 wekeu. STAATSLOTERIJ. Friesch-C hristelijk-hïstorischea» aDe Bond van Kiesvereenigingen op Christel ij k-Historischen grondslag (Friescn Christ.-Hist.) hield Vrijdag 11. te Utrecht eene vergadering tot stichting van ©en Chris tel ijk-nationalen Bond. In dteze bijeenkomst wend: de volgende mo tie aangenomen „I>e vergadering, gehoord de discussie,, ver klaart :ch te organiseer en tot een Clir. Nat. Bond van Kiesvereemgingen op chr.-hist. grondslag dat de bond geheel zelfstandig zich orga niseert op den grondslag van het bestaande program van den Frieschen Bond en dus on afhankelijk aan de tegenwoordig bestaande coalitie van de rechter- en de linkerzijde." Benoemd werd eene voorloopige commissie van informatieadres ds. J. Ankerman te Wommels. Mr. Schokking achtte zich genoopt ten slotte een woord van afkeuring uit te spre ken over het ostracisme dat op ds. Wagen-aar is toegepast. Hij sprak een woord van harte- lijken dank uit voor den arbeid, die ds. Wa genaar in de pers verricht. De perskwestie lokte daarna breedvoerige bespreking uit. De voorzitter stelde voor een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Hii bracht een woord van dank aan ver schillende personen. Mr. Schokking sloot daarna de zeer druk bezochte en zeer geanimeerde vergadering met dankzegging. Buss urn. De vereeniging Gemeenschap» pe'ijk Grondbezit hield alhier haar algemee ne vergadering onder presidium van dr. Fr van Eeden, die in zijn openingsrede mele deelde, dat hij rich voorloopig niet meer be schikbaar stelt als voorzitter, daar de veree niging hem thans niet meer noodig heeft als drijvende kracht en de toestand gunstig te noemen is. De theorie-leden zijn verdwe nen en het aantal practische groepen nam toe. De teleurstelling bij de gebruiks-c >bpo- ratie moet worden geweten aan de s1 echte leiding. Uit het jaarverslag blijkt dat er zijn 532 leden. Verder telt de Pionier 230 lezers, die geen lid van de vereeniging zijn. Tot hoofdredacteur van de Pionier werd benoemd dr. Fr. van Eeden, en. itot redacteu ren F. de Graaf en T. Edelman te Amster dam en F. W. H. Emous te Bussum. Buss urn. Vau het ministerie van oorlog is thans toestemming verkregen tot het ver harden van het- binnen den „verboden kring" gelegen gedeelte van den Meerweg, nabij het Doorgangshuis. De officieele opening van deze verbouwde stichting is bepaald op 5 October e. k. Nunspeet. De postbode J. Beelen, al hier, is met ingang van 1 Oct. a. s. op zijn verzoek eervol uit den dienst ontslagen. De zoogenaamde bataljons-oefeningen van. het 5e regiment infanterie eindigen Vrij dag a. des middags ten 12 uur. Alsdan vangen de regiments-oefeningen aan, waaraan ook door cavalerie en artillerie zal worden deelgenomen. De le luitenant-kwartiermeester D'. J. Jager, van de lie afd. le reg. veldartillerie alhier, is aangewezen tot het volgen van een cursus in comptabiliteit. Deze cursus wordt éénmaal per week (Maandags) te 's Gravenhage gehouden. In de plaats van dr. jhr. van Beresteij.n, die als zoodanig bedankt heeft, is tot secreta ris van de afdeeling Amersfoort van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst be noemd de heer J. D. Reiman jr. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school 3e soort (Ko ningstraat), hoofd de heer R. van Veen, heb ben zich 27 sollicitanten aangemeld. Op den 2en en den 9en October a. s., des nam. te 3 uur, zal -in. het voormalig schoolgebouw in de Koestraat van gemeente wege gelegenheid worden gegeven tot koste- looze inenting. (Zie de officieele kennisgeving). Advocaat en Procureur, Utrecht. Spreekuur te Amersfoort Vrijdags 9—1 ure Hotel REICHMANLangestraat. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS der Gemeente Utrecht roepen op Sollicitan te*» naar de met 1 Januari 1906 te vervullen betrokking van Geue^e-kuiullgebelast met den Genees- en Heelkundigen dienst in de Gemeente op eeno jaarwedde van ƒ800. Zijdie voor deze betrekking wenschen in aanmerking te komen, worden uitgenoodigd zich bij gezegeld rekest vóór 1 October aan te melden bij den Burgemeester. Utrecht18 September 1905. Do Secretaris der Gemeente Utrecht ENKLAAR1. s. Kromme Hieowe Gracht 46, Utrecht Koopt en verkoopt Bfleclen Conpou* en Bntteulaiidscli Geld en Bnnk- papier, sluit prolongation tegon den koers van den dag en opent rekening» courant mot rentevergoeding ft 3 pet. Neemt golden in depót voor 3 maanden vast a3i< pet. in met 14 dagen opzegging a 3 in 2 u 2 i(ï voor één maand tegen de geno teerde prolongatie-rente in depót op langer termjjn tegen nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas ft 3 Belast zich mot het in bewaring nemen van waartien in hare brandvrije inrichting. De Directie J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT te Amsterdam. Opgericht A°. 1889. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1,000,000. (Reserves rnim I 11S.OOO.) De Bank verstrekt gelden op Eerste Hypo theek uitsluitend op pauden in Nederland ge- legon en geeft en 4 |»€t. Pandbrie ven uit. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag 23 September 1005 des namid lags te 2 uur in het openbaar ten Stadhuizo aan le besteden Het vernieuwen en her stellen van schoeiingen rioleering bestrating, enz., langs en in den Zeedijk. Het bestek ligt ter inzage aan het bureau der Gemeentewerken Achter Klaren burg en is aldaar, zoomede ten Stadhuize (Afdeeling Financiën) eu bij de boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegen be taling van 0.25. De Secretaris der Gemeente Utrecht ENKLAAR, 1.8. Utrecht, 11 September 1905. NP Leesgezelschappen MF* Volksbibliotheken van eene partij 80 tol 00 pet. onder den gewonen prijs worden do nieuwate werken van de meest gezochte Auteurs v. d. tegonwoordigen tijd nu HIITEltKOOHT. 0C Catalogus grails en franco op aanvraag. B. H. SMIT, Magazijn van Nieuwegoed- koope Boeken, Spnl 10, Anislerdam. Tegen 1 Nov. b. i. a. een net GELQERSCH MEISJE, als Meld-alleen, v. g. g. v., P. G., Br. fr. no. S 58, aan de Zeister Boek- en Kunst handel, Zeist. *i* Eene nette bnrgerdochter, P. G., 28 jaar zag zieli gaarne geplaatst tot goed kunnende naaien. Br. fr. no. 125, Boekh. KARSSEN, Bode graven. In Goud, Doublé, Zilver, Nikkel en Staal. Reparatie- en Slijpinrichting voor brillen InstrumentmakerLangstraat i2. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor gemeente Utrecht zijn voornemens op Zater dag 30 September 1005, des namiddags te twee uur, in het openbaar bij inschrijving ten Stadhuize te TBBPACHTR.il een perceel WEILAND kadastraal bekend als ge meente Lauwerecht, Sectie C, Nos. 633 en 634, gelegen achter de Gemeentegas fabriek. De voorwaarden van deze verpachting lig gen ter inzage op het bureau van den direc teur der gemeentogasfabriok en ten Stadhuizo (afdeeling Financiekamer) op eiken werkdag van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uur. Utrecht18 September 1905. De Secretaris der gemeente Utrecht, ENKLAAR L.-S. Uitgave van J B Wolters te Groningen. OMVANG en ONDERWERPEN DER ONTLEEDKONDE. REDE uitgesproken bij de overdracht van het Rectoraat der Rijks-Universiteit te Groningen, den 18"" September 1905, door Dr. J. W. VAN WIJHE. Prijs f 0,75. FRUITS. - Exquis. Franco- Prachtige Peren5 K.G. f 2.50 Poire de Tongres 5 „2.75 Bonne Louise d'Avranche 5 „3- Tafelappelen5 „I .80 Nieuwe Okkernoten 5 1.60 Zoete Kwetsen5 1.90 J. GERRITSEN, Andelat. Hofleverancier van H. M. de Koningin. DEN HAAG vVrD.ger Zutph.n). 50«cHe HENNV. kapitaalf 4.000 000.00 RESERVEFONDS: rolm - 1.100.000.00 EIGENDOM VAN DEN FRANSCHEN STAAT Goed den Naam aanduiden Men eische op al deze Produkten het Merk VICHY-ËTAT.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3