BOUWMANSWONING, G. G. Ph. L. BOEKELMAN, C 't MODELHUIS Amersfoortsche Glazenwasserij. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Openbare Aanbesteding. Veiling Kapitale Hofstede. WEI- en HOOILAND, Maarsseveen. De opstal van een pand, wordc" séy Dr-J- SLAAP- Lijders aan Dauwworm, B. PROPER Wzn. KorlBgracbtNo. 2, Utrechtsche straat No 34. Telsphoon No. 145. ZENUWZWAKTE School- en Kerknieuws. Men meldt aan de Ned. Ds. G. van Vageningen, predikant der ger. kerk te Ureterp,, publiceert het volgende: ,,-tlet zij bekend, dat ik de besluiten van de Synode der ,,Geref. Kerken" niet aannemen kan, dewijl zij de protesten tegen een vreemde leer niet aanneemt en de Gereformeerde Confessie heeft veranderd. Derhalve houd ik haar voor afge scheiden van de Gereformeerde Kerk." De gemeenteraad van Utrecht kwam. Zaterdagmiddag bijeen om een begin ta ma ken met de< Dohaaideiiug der begroeting. Vooraf werden echter nog een aantal andere zaken behandeld. O.a. was ingekomen een adres van den Bond van Gemeentewerklieden te Utrecht, verzoekende een algeineone loonsiverhoo- ging- Van de vóór de begroeting; behandelde voordrachten zij het volgende vertmoldi: Het aan den gemeente-secretaris, xnr. J. Bool, wegens ongesteldheid verleende verlof werd met een maand verlengd. In de vorige vergadering was reeds goed gekeurd een voordracht om het subsidie aan de Huishoudschool te verkoogen. Dit besluit' werd thans opnieuw vastgesteld, ami in de> nieuwe redactie duidelijk tej doem uiibko-» imen, dat het subsidie op 1 Januari a.s. wordt gebracht op f 3500 en als de uitbreiding van liet gebouw voltooid zal zijn, op f 6000. De leerares in de Duitsciie taal aan de H. B. S. voor meisjes, mej. Breijer, kreeg f203 traktemenitsverhooging, waarop zij, naar ge bleken is, reeds in 1903 recht had, waaraan echter niets te doen is. Tot tijdelijk leeraar in do plant- en dier kunde aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus, ©n de daaraan verbonden Handelsschool, werd benoemd de lieer J. J. Tesch, op een, bezoldiging van f 100 per wekeLjksch lesuur. In de vorige vergadering was het trakte ment voor do hoofden van scholen verhoogd. Een toen_aangehouden amendement van den heer Kettiitz, om een tweetal hoofden, voor wie indertijd speciale gunstige bepalingen gemaakt werden, ook in de toekomst in liet genot daarvan te laten, gaf thans opnieuw aanleiding tot zeer uitvoerige discussies. Ten slotte werd het voorstel in dien zin gewij zigd, dat de stemming thans kon gaan over twee voorstellen: a. om het traktement van den heer Lameris op f 2400, en b. dat van den heer Gerhardt op f 2200 te bepalen. Beide voorstellen werden lechlter verworpen. Ingekomen was nog een verzoek van den hoofdinspecteur van het bouw- en woning toezicht om eervol ontslag uit den gemeente dienst met ingang van 1 Januari 1906. Dit werd eervol verleend onder dankhe tuiging voor de bewezen diensten. Door den heer De Louter werd, na mens de Commissie, die een onderzoek had in te stellen naar de mogelijkheid) en do wensclielijkheid van eene verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkeloosheid, rapport utigebracht. De conclusie daarvan, luidde, dat die verzekering door de Commis sie mogelijk en wensckeüjk wordt geacht, mits steunende op de Vakvereenigingen en overeenkomstig het Gentsche stelsel. D© Commissie stelde voor om op de be grooting voor 1906 daarvoor een bedrag van 1 1000 uit te trekken. Vervolgens begon men aan de begrooting. Bij de algeaneene beschouwingen verdedig de do heer Kettiitz zijn denkbeeld oon voor de onbebouwde eigendommen der ge meente een afzonderlijk bedrijf te maken. Af lossing van het daarin gestoken kapitaal zou dan niet noodig zijn, met het oog op waa.de- venmeerdering. Dan behoefd© z. i. >dfo "in komstenbelasting niet te worden verhoogd. De heer Oudegeest klaagde er over, dat de gemeente voor aanbestede verken be palingen heeft gemaakt voor maximum ar beidsduur en minimum loon, terwijl die voor de werklieden in vasten dienst niet toege past worden. Aan de gasfabriek kwamen ge vallen voor, dat werklieden van 300 tot 959 overuren maakten. De wethouder Van Lier antwoordde, dat die cijfers in de afdeeling hadden moe ten zijn medegedeeld, want nu waren zij niet te controleeren. Overwerk kwam daar juist heel zelden voor. De heer Oudegeest deelde verder mede, op welke wijze hij die cijfers berekend had, waarin de wethouder aanleiding vond. te constateeren dab zij op een totaal ver keerd© basis berustten. De heer De Louter wees op het be denkelijke stelsel, dat de ongunstige saldo's van het electrische bodrijf gedekt worder door buitengewone uitgaven der gemeente. B. en W. erkenden dit bezwaar, maar zij hoopten, dat het niet van langen d'uur zou zijn dat hei moest worden toegepast. De algeaneene beraadslagingen waren daar mee ten einde. Bij de begrooting der gasfabriek werden enkele opmerkingen gemaakt. Deze begroo ting werd vastgesteld in ontvangst, en uit gaaf op f 1.407.830 met een post van onvoor zien van f 4300. De begrootmg voor de electrische centrale werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 179.800 met een post van onvoorzien van f 2938. Met de begrooting voor de ©lectrische tram werd' nog een begin gemaakt, doch de verdere behandeling er van werd uitgesteld tot de avondvergadering. De begrooting van het trambedrijf werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 136.825 met een poet van f2000 voor on voorziene uitgaven. Daarna werd een begin gemaakt mei do be handeling dier eigenlijke gcmeentebegrooting. De begrootingen voor het openbaar slacht huis en de gemeente-einiging werden goed gekeurd. Te kwart voor twaalf werden de debat te a verdaagd tot heden middag. aDe door dien dood van pater J. B. van Eert opengekomeu functie van provinciaal der Augustijnen-orde in Nederland is toege- [wezen aan pater dr. F. P. G. M. van Etton, ex-procurator generalis on prior van het St. Monica, klooster te Utrecht. a- Het Staatsblad no. 291 bevat een Kon. besluit tot aanwijzing, overeenkomstig nriikel 157 der hooger-onderwijswet, van het dhriste- lijlke p^mnasium to Utrecht der veroeniging voor christelijk voorbereidend universitair on derwijs, gevestigd aldaar. Dit besluit bepaalt, dat genoemd gymna sium met ingang van 1 November 1905 voor een tijdperk van zei jaren is aangewezen als bevoegd om met inachtneming der desbetref fende wettelijke voorschriften aan zijne leer lingen die het onderwijs tot aan het einde hebben brieewoond een getuigschrift van be kwaamheid tot universitaire studiën af te geven, dat rv~*- het getuigschrift in, artikel 11 der hooger-onderwijsrwet vermeldt wordt ge lijkgesteld. aOp 12 Nov. a. s., des morgens to 10 ure, zal in verschillend© doelen van bet Mid dengewest van het Ned. Gymn. Verb., bdj voldoende deelname het examen worden ge houden voor hen, die in het bezit wensclien te komen van het diploma door het N. G. V. ingesteld. Dit diploma strekt den bezitters ten be wijze, dat zijl genoegzame lichamelijke be drevenheid hebben erlangd om te voldoen aan de „eischen van lichamelijke geoefend heid", die voorgeschreven zijn bij artikel 104 der Militieweb van 1901, voor hen die in aan merking kunnen komen van verkorten mili tairen diensttijd. De deelname aan dat examen, dat te Utrecht, Enschedé, Zutphen en Zwolle zal gehouden worden en waarvoor men minstens 16 jaar oud moet zij[n en den leeftijd van 19 jaar nog niet mag hebben bereikt, is opengesteld) voor a. jongelieden die het onderricht volgen der militievolksklassen door het N. G. V. in gesteld b. jongelieden die deelnemen aan volks klassen van door het Middengewest gesubsi dieerde Bo ndsver ee ni gi n gen c. werkende leden van in het Middenge west gevestigde Bondsvereen igingen en hare adispiranten d jongelieden niet tot het N. G. V. be- hoorende. Hieruit volgt dat ook jongelieden, wonen de buiten de plaatsen waar het examen zal gehouden worden, daaraan kunnen deelne men Voor het examen te Utrecht melde men zich aldaar aan bij den voorzitter van het Middengewest, de heer C. J. G. Mieremt, v. Wijckskad© 23, vóór Zondag 5 Nov. a. s., die bereid is Donderdag 2 en Vrijdag 3 Nov. 's avonds van 7\ tot 9 uur, inlichtingen te verstrekken omtrent de vastgestelde eischen en het lokaal waar het examen gehouden zal Worden. Bij schriftelijke aanmelding wordt nauw keurige opgiave verlangd van naam, voor naam, woonplaats, stiraat, enz., datum en jaar van geboorte. Aan hen, die in alle onderdeelen van het examen minstens voldoende behalen, d. i. 6, bij eene beoordeeling in cijfers van 110 wordt een diploma verstrekt en daarbij een dasspeldje met de initialen van het N. G. V., terwijl nog bovendien enkele eenvoudige prij zen kunnen worden uitgereikt aan de besten dier deelnemers. bNeder 1. Heidemaatschap pij. Dtonderdag jl. werden te Utrecht door der voorzitter der Maatschappij in te genwoordigheid van eenige commissarissen, van den inspecteur van het Staatsboschbe heer. van den directeur en leeraren, de diploma's uitgereikt aan de volgende leerlin gen der cursussen 19031905. Afdeeling B.T. van Maanen, K. Dilling, G G. Maris, D. Veenhuizen, A. H. Tiemens, A. ten Oever en J. Mulder ten Kate. Afdeeling A.J. Knake, H. Holtkamp, G Prummel, J. Meijerink, E. P. W. van Schaik. J. C. J. Voortman, J. Koel, H. J. Voltman, A. Verhagen, H. Wijnen, R. W. Daalder A. C. van Engelen, F. A. Gips, H. F. van den Berkhof, Jao. Nuijton, E. Scholten en J. Scholten. De cursussen 1905/1907 zijn aangevangen met 7 leerlingen in afdeeling B en 13 in afdeeling A. aDe vorige week vergaderde te Utrecht de door Patrimonium in samenwerking met Boaz benoemde oommissie tob onderzoek der Arbeidsverzekering voor bet platteland. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. v. d. Molen Tz., te Leeuwarden, en tot secretaris de heer rnr. H. W. Hovy, te Loosduinen. De commissie stelde na uitvoerige bespre kingen de regeling har er werkzaamheden vast. Hilversum. Op de voordracht voor de benoeming van onderwijzer aan de openbare lagere sah ool aan den Jon leerweg staan de volgend© hoeren: 1. P. A. Mudjs, alhier; 2. M. M. van Wely, alhier; 3. J. van Maarsen, te Nieuwer-Amstel. Hilversum. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school aan de Vaart weg is be noemd mejuffrouw E. Broeils, te Monster. Laren (N.-H.). Door verschillende inwo ners, bewoftiers van landhuizen en villa's al hier is een adres aan den Raad gericht be treffende de watervoorziening. Aangevoerd wordt o. m., dat er gcruimen tijd) onderhan delingen met de gemeente Amsterdam be treffende watervoorziening gevoerd worden; dat ondergeteekendien met- leedwezen oou- stateeren, dat. deze onderhandelingen op on verklaarbare wijze worden slepende gehou den. niettegenstaande dien Raad bekend1 is, dat bij serieus© behandeling dezer quacstie op alleszins bevredigende wijze zou kunnen worden opgelost; dat zij met steeds toenemende bezorgdheid kennis nomen van analyses, die de uitkom sten zijn van het chemisch en bacteriologisch onderzoek van het drinkwater dat de toekomst dezer gemeente ligt in het toenemen der vestiging van inwoners uit andere gemeenten redenen, waarom mem er op aandringt maatregeleni te nemen, waardoor het moge lijk is, dat aan allen toegestaan kan worden, wat reeds enkelen vergund werd, nl. zich aan te sluiten bij de waterleiding, Ede, 27 Oct. De Raad benoemde he den tot hoofd der school te de Valk F. Kiers to Leeuwarden- Besloten werd voor de uitbreiding der gasfabriek voor het dorp Lun- teren een geldleeuing aan te gaan groot f 37400. rentende 3jt tegen oen koers van uitgifte van 97$ Ter voorziening in de behoefte aan geneeskundige hulp te Otterloo werd besloten een woning voor een geneesheer te bouwen, welker kosten op f 6000 worden geraamd. Een oproeping zal worden gedaan to t een geneesheer, tegen een salaris van f 1000 's jaars. Getracht zal worden hiervoor subsidie te krijgen van het Rijk, de provin cie en de gemeente Apeldoorn. Vervolgens werd vastgesteld do begrooting der gasfabriek, in ontvangst en uitgaaf sluitend met een be drag van f 16000 en een post onvoorzien groot f 466 25. Daarna werd de gemeente-begrooting be handeld, welke na lange beraadslaging werd vastgesteld op f 131.400.88^ in ontvangst en uitgaaf. Onvoorziene uitgaven f 2668.39. De heer H. O. van Dam is, in plaats van wijlen mr. J. van der Leeuw, benoemd! tot regent van het St. Pieters- en Bloklands gasthuis. Napoléon de la Mar, de bekende hu morist, komt Zaterdag met zijn gezelschap een voorstelling geven in Amicitia. Bij die golegenlieid zal ook het dam.es- quarteti Ronsdorf optreden', dat volgens de berichten in verschillend© plaatsen groot suc ces had. Quick I speelde gisterenmiddag tegen G. V. GIL Uitslag 11—0. Quick III was niet opgewassen tegen Kam pong en verloor met 1—5. In een vergadering van het C. Dop. van leeraren aan inrichtingen van mid delbaar ouderwijs, op 12 Nov. a. s. te Arn hem te houden, zal do hear "Van Woesel Errems spreken over „Teoken- en Kunston derwijs op de middelbare school" en de heer Thiel over „Lijfrente voorheen en thans". Wij herinneren nogmaals aan de lie den avond1 in Amicitia te houden vergade ring, waarin de gasthuis-kwestie zal worden besproken. Allen, die in deze gewichtige zaak belang stellen, worden verzocht do vergade ring te bezoeken. Het Centraal Bureau van voraeniging „Liefdadigheid" houdt morgenmiddag te 4 uur zitting in een der lokalen van het ge meentehuis, tot het gewen van inlichtingen. De eerste van de extra-nachttreinen van die H. IJ. S. M., op de lijn Amsterdam Amersfoort, loopt op 8 November a. s. en vertrekt te 12 uur 's nachts van het Centraal station. Het politierapport van Zaterdag ver meldde niets bijzonders. Slechts één persoon is in arrest gebracht. Gisterenmiddag, te 5 uur, zat men- in het café van den heer v. D. in de Arn- hemsche straat niet zes personen aan tafel. De 20-jarige W. V. had daarbij het ongeluk een groot stuk vleesch in de keel te krij gen, dat hem de ademhaling belette. On danks alle aangewende pogingen kon men1 het vleesch niet verwijderen. Dir. Jorissen, wiens hulp men inriop, mocht het evenmin gelukken den jongen man te helpen, zoodat deze door verstikking overleed. Agent te Zeist de Heer W. H. A. van der Mersch Driebergscheweg 13. De publieke Yellingon 4 November a s., der kapitale Hofstede „WELTEVREDEN" onder Ruwiel en Breukelen-Ntjenrodo, niet de daartoe behoorende landerijen, gaat niet door. zijnde die goederen uit de hand verkocht. BOSCH VAN QUD-AMELISWEERD Aoittrlë te Utrecht. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Utrecht zijn voornemens op Zaterdag 4 November 1905 des namiddags to 3 nar, in het openbaar ten Stadhuize AAN TE BESTEDEN: Het bestraten van trottoirs op verschillende plaatsen. Het bestek ligt ter inzago aan hot Bureau der Gemeentewerken Achter Klarenburg en is aldaar, zoomede ten Stadhuize (afdeeling Fi nanciën) on bij do Boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegen betaling van f 0.25. De Secretaris der Gemeente Utrecht, ENKLAARl.-S, Utrecht, 25 October 1905. Notaris R. VAN DEN BERD, te Oudshoorn, is voornemens op Vrijdagen 34 November en 1 December 1905. telkens vm. II1/2 uur, in „ZOMERZORG", te Lelden, bij inzet en afslagpubliek te ver- k o o p e n DE KAPITALE gemerkt B n°. 99, met Stal ling voor 38 koeien Zo merbals met Karnmo len Paardenstal en Stalling voor 25 stuks hoornvee, Schoren, Hooi bergen verdere Getimmer!en Erl en Tnin alsmede DIVERSE PERCEELEN UITMUNTEND alles zeer gunstig bij elkander staande en gelegen in den Wasaenaarschen Pol der, onder de gemeente LEIMUIDEN, samen groot circa 401/2 Hectaren. Te veilen in 8 perceelencombinatiën en massa, bij biljetten breeder omschreven Verhuurd aan den Heer J. G. EGBERTS, het Land tot 24 Dec. 1909 en de Gebou wen en Erf tot 30 April 1910, voor f 3200.— per jaar, benevens 1/2 der onder- hondë-kosten van Gebouwen enz. Aanvaarding in eigendom, onder gostand- doening der huurbij de betaliag op 1 Maart 1906. Grond- en andere laaten over 1905 600.S3. lederen werkdag te bezichtigen. Inlichtingen geeft de Notaris. De Notarissen J. DE KLERCK, te Maarssen. en F.H. VAN DEN HELM, te Ouder-Amstol, zullen op Donderdag 9 November 1905, ten 11 ure, te Maarsseveen, ten huize van den Heer W. BOOT, vellen en verkoopen bestaande in 3 Woningen geschikt voor alle doeleindenstaande en gelegen te Maars seveen a/d Diependaalschen dijk, (mooi punt voor Winkelopstand) en het eeuwigdurend erfpachtsrecht van den grond, Kadaster Sectie A no. 373 en 374, groot 2 Aren, 72 Centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. lil Piano en Zang, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat 36. Meer dan 300 ziekten en linnne behandeling met liomoeopatiache gen eesm iddel en van Populair VOORHOEVE, beschreven getiteld: Homoeopathic in de Praktijk» Prijs in Prachtband f3.—. ONMISBAAR voor het huisgezin met kinderen. In eiken boekhandel dadelijk verkrijgbaar. Uitgave van LA RIVIÈRE VOORHOEVE - Zwolle. -i- t t t -fy- -y- KAMERS In groote keuze direct leverbaar. Keizersgracht 730-732-734* A MSETRDAM Notaris ROBBEMOND te Hameien zal op Dinsdag 31 November 1905, des middags omstreeks 13 are, in het koffiehuis „Het Wapen van Harmolen", te Harmolen I na afloop der verkooping, voor den Huize i Harmeien, nog publiek verkoopen1 95 Wilge- en Populiereboomen en ongeveer life Heet. Hakhout in Harme- lerwaard en aan den Heldam. Ongoveer 3i/s Heet. Snijfeen bij do Vim, achter F. OSKAM en D BROUWER te Veldhuizen. Een perceel 2-jarig Waardenhout en 2 perceelen Slikteen bij de Vimin het Wandolbosch, op den Engh en in het Nobelhoefsche bosch te Vleuten. 31 Populiere- en Wilgeboomen langs den Zandweg nabij den Heldam te Vlenten. 15 Wilge- en Populiereboomen op Batonstein en aan de Sluis te Harmeien. Ruim 2 Heet. Elzenhakhout en eenig Wilgevtliaar, nabij de Hofstede TERWEIJ, onder Utrecht en langs den Rijn onder Vlenten. Alles breeder bij biljetten vermeld. ook die welke tot dusverre nergens genezing vonden, vragen gratis prospectus en betrouw bare attesten. C. W. ROLLE, Altona-Balirenfeld. Schouwburg Utrecht. Donderdag 2 November 1905. Der Rastelbinder (De Pottenkrammer). Operette in één voorspel en twee bedrijven van VICTOR LÉON. Muziek van FRANZ LEHAR. In scène gezet door den Hoofdregisseur ANTON MATSCHEG. KapelmeesterJ. CLEMENT. Geheel nieuwe Décors en Costumes. Schitterend gemonteerd. Aanvang half Acht ure. Pr ij zen der plaatsen: Balcon 3.Stalles 2.501. Amphitheater en 1. Zijloge 2.Baignoires, 2. Amphitheater en Parterre ƒ1.50; 3. Amphitheater en 2. Zijloge ƒ1.j 4. Amphitheater ƒ0.75; Gaanderij ƒ0.50. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 uur voor het Publiek denzelfdon dag (na loting) van 1 tot 3 uur. Verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. verricht alle voorkomende binnen- en buiten- hoIiooiimaak werken Belast zich met het afnemen en bewaren van JALOUSIEËNZONSCHERMEN en MARQUiSEN. Bestellingen worden voortaan ook aangenomen Hare voorkoming en behandeling. door Dr. J. VOORHOEVE. Schrijver van Homoeopathic in de Praktijk. Popnlair geschreven. Zooeven verscheen dit werkje als EKK8TJB No. der Domoeopaiiëche Bibliotheek. De volgende nommers beschrijven Kouvatten. - Mazelen. - Rhenmatiek. - 1: Inteekenprij8 30 ets. per N°. Homoeopatlsche Bibliotheek No. 1. nllneiiza. - Tuberculose. Afzonderlijk 45 ets. per N°. In eiken boekhandel is No. 1 tor inzago verkrijgbaar. Vraag uitvoerig pros pectus aan. Allen, die intoekenen vdtfr 1 Januari 1906, ontvangen een i-kaL IITIÜVb ibt'au. Uitgave van La Rivière Voorhoeve, Zwolle.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3