MODERNE SCHILDERIJEN Palfrenier. Weet, wat gij eet! JAMS van ROK en ZOOM. LAMAISON <6 BOUWER Co. S.M.PEREL.chir.Pefare, Roerende Goederen, Automobiel. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Nationale Crediet-Bank, bekwamen Palfrenier, pT00^arbji Tweede-meid KUNSTVEILING van 1870171. Tegen aandoening van de Blaas en Urinekanal Allerzielen. Opera Iftaliana CAVALLERIA RUSTIGANA Alom verkrijgbaar 'SB 1 gewogen over boord. De beweging is ieto drukker dus dan Woenwdag. De openbare vergadering die tegen gister morgen élf uur wtM belegd en een paar uur hoeft geduurd bleek niets uitstaande te heb ben met de georganiseerde havenarbeiders, Zij ging uit van een coannnissie uit de ongeorga niseerden en stond onder leiding van den heer Ooykaas, die als zijn meening te kennen gaf dat, nu de georganiseerde bootwerkers eenig consigne hebben uitgegeven ten aan zien van de» uitgebroken strijd in het haven bedrijf, een consigne hierop neerkomende dat men met de wegers en nieters solidair zou zijn in dien zin dat niet ongewogen over t>c rd zou worden gelost, ook een uitspraak der ongeorganiseerden noodig was. En dit te meer, waar de havonarbeidersvereenigingen niet sterk genoeg blijken om aan de nako ming van dit wachtwoord de hand te houden. Daar komt bij dat de georganisegrden maar de lakens uitdeelen, de niet bij hun aange slotenen van hun vergaderingen weren en schijnen te vergeten dat in eiken strijld in het havenbedrijf de groote massa der ongeor ganiseerden den doorslag heeft gegeven. Er werd veel gediscussieerd, zoowel over de zaak zelve als over de bestaande geschil len tusschen ongeorganiseerden en georgani- seerden. Het slot was, dat men verzocht dat allen die geen bootwerker waren, de zaal zouden verlaten. Nadat op deze wijze niet meer dan een 50 man in de zaal waren over gebleven, werd daaruit oen commissie van tien personen benoemd, die zich namens de ongeorganiseerden in verbinding zal stellen met den heer Wessels, om te overleggen wat gezamenlijk in dezen strijd kan worden ge daan- De heer Ooykaas zelf wenschte in de com missie geen zitting te nemen, daar zijn ver houding tot den heer Wessels van dien aard is, dat, naar hij zeide, heb wel eens zou kun nen wezen dat als zij beiden elkander nog eens ontmoetten, een van de twee van de aarde zou verdwijnen. Hbld. De directie van het Vriesseveen ont ving gisterenavond schriftelijk bericht, van de beëedigde meters en. weger?, dat zij vol harden bij hun eens genomen besluit. Nie mand' hunner heeft zich daoi ook aangemeld. uvereeiikoanatig' het bekende besluit der directie is dit personeel (75 man) alzoo ont slagen. De elevators kwamen gisterenavond gereed aan de beide gemelde schepen en namen hedennacht onderhanden het- - stoomschip „Inchanona". Reuter seint ons uit MannheimHet be stuur van de Mannlieimer goederenbeurs zal in vereeniging met de andere Rijnsch-West- faalsclie beurzen trachten tusschen beide te komen ten einde de in Rotterdam uitgebro ken stalking der graanwegers tot een goed einde te brengen en zond fcot dat doel een lid van het bestuur als gedelegeerde naar Rot terdam. De zaak-Y an dor Kaay. Naar mon verneemt zal de vergiftigingszaak-Van der Kaay 28 Nov. e. k. voor den Hoogcn Raad behandeld worden. Als raadsheer-rap porteur treedt op mr. Tedders; mr. L. W. van Gigch zal ook ditmaal den beklaagde bijjstaan. Kindermoord. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 66-jarigen daglooner P., uit Peeloo, thans in hechtenis, beschuldigd den 25. Juli jl. heb kind, waarvan zijn 25-jarige dochter bevallen was, te hebben gedood. •De rechtbank te Assen had; hem desweg ter zake van doodslag veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftrek der voorloopigo hechtenis. De eisch was 5 jaren. Het hof heeft het vonnis van de rechtbank te Assen bevestigd, behalve wat betreft de straf, die teruggebracht werd op één jaar gevangenisstraf onder aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Pogingtotmoord. Het gerechts hof te Arnhem deed' gistermorgen! uitspraak in de zaak tegen G. K., zonder beroep, te Opheusden, thans te Arnhem gedetineerd, tegen wien vóór 14 dagen wegens poging tot doodslag op D. J. 5 jaar gevangenisstraf was geëisoht. Het gerechtshof vernietigde het vonnis van de rechtbank te Tiel en veroordeelde hans bokl. wegens strafbare poging tot moord tot drie jaar gevangenisstraf, onder aftrek der preventieve hechtenis. Inbrekers voor de recht bank. Te Haarlem stonden gisteren terecht W. L. G. V. en H. J. K., beklaagd van dief stal te zamen en in vereeniging bij den juwe lier H. Couturier te Hillegom, ten. wiens na- dieele zij ontvreemden 2 horloges, 6 paar gouden oorknoppen, 1 paar bellen, 3 broches, 1 ring en een koord met gouden paardje, tegen beide beklaagden, recidivisten, werd 3 jaar gevangenisstraf geëischt. Het Openb. Min. bij de Haagse he rechtbank vorderde gisteren 6 weken heChte- nisstraf tegen een jongen, die op den 29eu April jl. van dit jaar zijn zuster te Zwam- merdam levensgevaarlijk had verwond door het spelen met een geladen revolver. Bekl. had toen, toen hij zich op genoemden datum in de keuken der woning van zijn zuster had. bevonden, een met 4 soherpe patronen gela den revolver in de hand, ten einde die eens uit elkaar te nemen. Een schot was toen afgegaan, waardoor zijn zuster levensgevaar lijk in den hals was verwotnd geworden en een operatie noodig was geweest om den ko gel te verwijderen. Beklaagde, die zooals ter terechtzitting bleek, geen flauw begrip er van had hoe hij met een revolver moest omgaan, had door het gebeurde zoo'n schrik voor het vuurwa pen gekregen, dat hij niet meer te bewegen was het in de hand te nemen om de recht bank een beeld te geven van den stand te genover zijn zuster, toen het noodlottige schot viel. De mishandeling te Bath- m e n. Gisteren is mej. Fennema uit Bathmen verdacht van vrijheidsberooving en mishan deling barer lSjarige dienstbode, gevanke lijk naar Zuitphen overgebracht. Door den. rechter-commissaris is op het requisitoir van bet O. M. een bevel van voorloopige aan houding tegen haar verleend. Mej. Fennema is daarop naar het Huis V&n bewaring te Zutplien overgebracht. Ongelukken. Te Druten is na af loop der jaarmarkt een 62-jarige arbeider door een koe om vergeet ooten. De man kwam met zijn hoofd op de tramrails terecht, zoo dat een schedelbreuk ontstond en hij onmid dellijk een lijk was. Hij was gehuwd en vader van 2 kinderen. Gisterenavond is op de spoorlijn Neede- Eiborgou het deerlijk verminkt lijk gevon den van een notaris-klerk te Eibergen, die misschien den trein gemist' heeft, te voet langs de spoorlijn gewandeld en zoo onder een trein geraakt is. Branden. Te Gulpen (L.) ontstond een verschrikkelijke brand, waardoor de groote bouwhoeve en graanmolen, bewoond door den heer G. Smeets, eigendom va.n graaf d'Anseambourg te Neubourg-Gulpen, totaal vernield werd. Huis, sohuur, stalling en groote graanmo len, ingericht naar de eischen des tijds, als mede ingeschuurde granen, hooi, stioo, eene groote massa granen en meel, op de ver schillende zolders en in den molen aanwezig, werden een prooi der vlammen. Al het vee en eenog huisraad werd gered. Alles was ver zekerd (L. K.) Te Middelburg ontstond een felle lin nen brand ten huize van J. F. S., op den Beenhouwerssingel, doordat de vlam in een pot met ret sloeg. Boven de kachel waren ettelijke goederen te drogen gehangen, welke dadelijk in laaie stonden Verzekering dekt de schade. Te Ambt Vollenhove bralc brand u't in het huis, bewoond door en behoorendo aan Aart de Goede op het Beulakker Pal. De bewoners, man vrouw en drie kinder.jn, wisten zich nog met moeite te redden. Van den inboedel is niets gered kunaien worden. Huis en inboedel waren verzekerd. De oor zaak is onbekend. Brand. Woensdagmiddag ontstond brand uit- in de wonino- van W. van Ackooy te Waardenburg. Eer hulp kwam opdagen, stond het gehede gebouw reeds iu liohte laaie. Een rund, aig; ge ten, een 20-tal kippen, een varken, de woning met den inboedel, alsmede een hooimijt werden een prooi der vlammen. De eigenaar had niets verzekerd en is daardoor straatarm geworden. Zo 1 d e r s ingestort. In een pak huis aan de Oudestraat te Kampen rijn- Woensdagmiddag ongeveer 1 uur onder een groot geraas twee zolders ingestort. De bo venste was geladen met ruim 700 mud aard appelen, de onderste met een groote partij logge. Het perceel behoorde aan een bakker en een stalhouder, welke laatste belangrijke schade heeft, daar zijn rijtuigen grootendeeh vernield werden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar juist niemand in he1 }crceel was. School- en Kerknieuws. Examen Boekhouden, K XII, M. O. 's-Gravenhage, Nov. Gecx. 6 candida- ten. Geslaagd do h eren.: C. G. Vlek, uit WeospIt. Kiers, uit Winschoten O. Pitlo, uit Arnhem, en A. Schneider, uit Amsterdam, en voor huisakte de heeren: P. U. Jongebreur. uit Hoorn, en C. Kaanermans, uit Vlissingen. 's-Gravenhage, 9 Nov. Geëxamineerd 3 cand. afgewezen 1 geslaagd de hoeren W. H. Schmelling, uit Utrecht, en H. Schu- 'ng, uit Rotterdam. Examen Wiskunde, L. O., art. 65. 's-Gravenhage, t Nov. Geëx. 3 Candida- ten. Geslaagd de hoeren: K. Blom, uit Zeist P. Bongers, uit Rotterdam, en H. J. Hartwijk, uit Delft. 's-Gravenhage, 9 Nov. Geëxamineerd 3 cand. afgewezen 1geslaagd de heeren P. Bergen, uit Rotterdam, en A. Drukker, uit Amsterdam. Examen Boekhouden, K XII. 's-Gravenhage, 9 Nov. Geëxamineerd 10 cand. afgewezen 5. Geslaagd de heer B. Holtland, uit Zutphenen voor huisakte de heeren J. A. v. d. Kamp, uit Breda L. de Groen, uit Sneek R. do Haan en K. Heke laar, beiden uit Amsterdam. Examen Schoonschrijven, M. O. 's-Gravenhage, 9 Nov. Geëxamineerd 5 cand. Toegelaten de damesC. C. E. Dixon, van Baarn M. W. Djjsselhof, van Enter Th. G. A. M. Tridt, van Haarlem, en J. M. Gelden s, van Oss. Baarn. De kerkeraad der Ned. herv. ge meente heeft bc&lotien een terrein aan te koopen iu het Schoonoordspark, waarop een weeshuis en een tehuis voor oude mannen em vrouwen zullen worden gebouwd. N aarde n. Gisterennacht is brand uit gebroken in een bergplaats van den slager Spoelstra. Daar liet lang duurde, alvorens de blusschingsaniddelen ter plaatste kwamen, brandde het gebouw tot- den grond af. Het buitengoed „Vreeden hof f". Het- zal voor de bewoners der Vecht streek zeker een heuglijk feit zijn schrijft liet Hbld. te vernemen, dat het fraaie buitengoed „Vreedien Hoff" aan den Rijks straatweg tusschen Loenen eu Nieuwersluis, dat na den dood van den vorigen eigenaar, jhr. Backer, in openbare veiling kwam, niet onder sloopershauden zal verdwijnen- De buitenplaats is door den makelaar A. Lubbers alhier aangekocht voor mr. Göbel van Aalst te 's Gravenhage, die het als bui- tengoe dgaat bewonen. Het beroemde antiek- ijeeren inrijhek blijft nu ter plaatse mede behouden. „Die Passion" te Apeldoorn. Men schrijft aan de Tel. Het verzet der Apeldoornsche protestan ten tegen de voorgenomen uitvoering van „Die Passion", door het Leo-koor wordt steeds heviger. Behalve de talrijke artikelen en ingezonden stukken over dit onderwerp iu de plaatselijke bladen, is ook een vinnige pennenstrijd ontstaan tusschen het antirev. orgaan De Veluwe on het katholiek Nieuw Apeldoornsch Weekblad, welk laatstge noemd orgaan do houding van het antirev. blad ongepast vindt. Vooral de benamingen „God-onteerende" en Goddelooze voorstel ling'' hebben in de katholieke kringen er- geruis verwekt. Intusschen blijven de tegenstanders hun diepen afkeer van de voorstelling betuigen en hebben eenige predikanten er reeds aan leiding in gevonden hunne catechisanten voor d> h. i. onstichtelijke beeldengroepen enz. te waarschuwen. Wanneer de burgemeester de voorstellin gen (er zullen vermoedelijk drie plaats heb ben, op 1-3, 14 en 15 November) laat door gaan, verwacht men ook ernstige protesten van den kansel. Toch is het onwaarschijnlijk dat het hoofd der gemeente op 't verzoek van den kerkeraad dor herv. kerken zal in gaan het Leokoor hoeft reeds groote kosten gemaakt, de conoertzaal Tivoli is definitief afgehuurd en verschillende solisten zijn ge ëngageerd, zoodat een verbod hoogst onaan gename gevolgen zou hebben. Dat de tegenstanders niet stil ritten, be wijst hun beroep op den oisschop van Utrecht gedaan.het gerucht gaat, dat deze die opvoering minder welgezind is dan <1 andere geestelijken en het verzoek om do opvoering te verbieden in ernstige overweging heeft genomen. De kerkeraad der Gereformeerde gemeen te heeft thans ook een verzoekschrift aan den burgemeester gericht om do opvoering van „Die Passion" te verbieden. Nader wordt gëimelkl De burgemeester van Apeldoorn verzocht aan het bestuur van het Leo-koor de publi citeit voor de uitvoering te staken. Het bestuur heeft nu o.a. advertent ën in de bladen herroepen - de bladen ontvingen de uitnoodigia? van de pol'tie, adverientiën. stukken en aanbevelingen voor de Passion- u,tvoering tweigeren. Vermoedelijk is vrees voor ordeverstoring daarvan do reden. Generaal De Petit heeft in de Petit Bleu eenige artikelen geschreven, waarin hij ten slotte zegt niet zonder voorbehoud te duiven verklaren, dat een verdedigend ver bond tusschen; Nederland en, Bielgië een wel daad voor de beide volken zou zijn. Omtrent een „samenwerking van beider militaire krachten in het bepaalde geval, dlat- de gren zen verdedigd moeten worden, tegen, een schending door oorlogvoerenden", aarzelt de generaal niet te betuigen, dat hij deze niet slechts wenschelijk, maar zelfs onvermijde lijk acht voor de doeltreffendheid onzer vei ligheidsmaatregelen. En wol wegens liet groote gevaar, dat bij oen nieuwen oorlog tusschen Frankrijk en Duitse hland, een van beide oorlogvoerenden of beide rich tegen de Sarnbre-Maas-liniéi richten. Te Breda slaagde voor het examen vrije- en orde-oefeningen mejuffrouw M. M. Sohreuders, van hier. Men verzoekt ons opname van het volgende Het bestuur der „Oranjeverceniging" ver gaderde 11. Woensdag in het hotel „de Zwaan". Tot bijwoning van deze vergadering waren o. m. uitgenoodigdl de voorzitters van de verschillende plaatselijke vereenigingen, mot het doel hen in kennis te stellen met den stand en do werking der vereeniging en om, bij orentuel festvieringen, op den steun hunner vereenigingon te kunnen reke nen. Nadat de onder voorzitter, do heer G. G. van Limiteren, in korte trekken het werken van dè vereeniging, van, af de oprichting tot heden, had medegedeeld, ontstond er een langdurige discussie over dè nadeelige gevol gen, welke do vereeniging ondervindt; door de minder deugdelijke fundamenten, die ge legd zijn bij de oprichting en over de hou ding, welke thans het bestuur moet aanne men, om zijn toch al niet gemakkelijke taak te vervullen, zood'aü een flink resultaat wordt bereikt. Er werd besloten, tot dat doel een ledenvergadering te honden, op Woens dag, 15 November a. a, waarin door het be stuur verschillende voorstellen, en mededee- lingen zullen worden gedaan, die het-, na in gewonnen adviezen, voor het weirijn der ver- oeniging noodig acht.. Het bestuur hoopt van harte bij die ge legenheid op de medewerking van alle' aan wezige leden, te mogen rekenen, opdat alles nu eens flink van stiapeil loope, zonder ,lia- ke'iu en oogon, en opdat- er een vereeniging! tot stand kome, die alle bewoners van Amersfoort in zich sluit, van welken rang of stand, van welke partij rij ook rijn mogen! De Volksavond, gisteren door het Nuisdepartement in Amicitia gegeven, had Do Heor en Mevrouw VAN TRAA De Ridder geven kennis vau de geboorte van hunne DOCHTER, Amersfoort, 9 November 1905. gevestigd te Arnhem, verstrekt bedrijfskapitalen en voor schotten van af f500, tot elk bedrag aan handelarenofficieren en particulieren op langen tormijn, met gemakkelijke aflossing. Voor inlichtingen wende men zich ten Kan tore der BankKoningstraat 1. Kassiers en Commlssionnalrs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Munrhnizen 83, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen golden k déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring gewen van waarden in de safe-kastjes banner gepantserde brand- en inbraakvrye kast, waar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar verleenen handelscredieten en openen reke ning-courant met renteberekening, sluiten prolongatiën. 'Kantoor geopend 93 en 7tyj—8ijj. Stationsdwarsstraat 8, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden Behandeling van Likdoorns, 5fagels on verdere ongemakken aan den voetgeheel pijnloos en anti-septiscli. Notaris A. VOSMAER, to Zeist, zal op Vrijdag 17 November ltt05des voorraiddags 10 nnr, in do Nieuwe Sociëteit te Zeist, om contant geld verkoopen Meubilaire en andere waaronder een Uitgonommerd te bezichtigen Donderdag 16 lovembcr 1905, van 11 tot 3 nnr. Baron M0LLERUS VAN WESTKERKE te Arnhem, zoekt met 1° Februari e. k. een iemand met Tafeldleuen bekend. Br. fr. No. 413, bij de Boekh. IL B. BREIJER ZOON, Arnhem. Wordt verlangd met December te Utrecht eene bekwame goed kunnende naaienmazenstoppen strijkentafeldienen en whllennaaien. Adres Movrouw VAN DEN BERG VAN SAPAROEA, te Zeist. Directie C. I.. C. VOSKUIL Co., op Dinsdag 14 November 1905. te 10'/, uur, In „d e Brakke Grond" te Amsterdam. ten overstaan van de Notarisson F. C. P. BOTERHOVEN DE HAAN en W. H. VOSKUIL. Nalatenschappen van Mevrouw FRANCIS BREITENSTEIN—JONES en Atelier - J. J. M. DAMSCHRöDER. en AQIJARELLEV, waaronder zoor belangrijke werken van: APOL, BASTERT, BLOMMERS, BLES, DE BOCK, BOSBOOM, DU CHATTEL, EERELMAN, GA- BKIËL, VINCENT VAN GOGH, JOZEF ISRAELS, E. KARSEN, KLINKENBERG, VAN LOOY, J. en W. MARIS, MARTENS, MESDAG, ALB. NEUHUYS, OFFER MANS, ROCHUSSEN, W. ROELOFS, SADEE, v. d. SANDE BAKHUIJZEN, SPRINGER, STEELINK, J. H. WEISSENBRUCH, WIJSMULLER, v. d. WEELE, DE ZWART. Bezichtiging van 104: Zaterdag 11 Zondag 12 en Maandag 13 No vember. Geïllnatr. Catal. A f 1.verkrijgbaar bij de Directie der Veiling, Sarphatistraat 20, Amsterdam. als gewoonlijk weer voed succes, waartoe do medewerking van een syinphonieorke&b, di recteur de hoor Van Aaken, zeker niet wei nig bijdroeg. Ook <Ie heer C. P. T. Bigot wist met zijn aardige voordrachten, het tal rijke publiek op aangename wijze» bezig te houden. Het programma, luidde als volgt: 1. Ouverture zu: Allossandro Stradella, Ybn Flotow; 2. Een bankjo van f 25, Saint- clair3a. Einzug der Gaste auf Wart burg, b. Odu mein holder Abendstern aua „Tanuhiiuser, Richard Wagner; 4. De antri- chantbro van Z.Exc., A. Halm; 5a. „Scha- fertanz", Oscar Fetlras; b. „Passe-pied", Ai» dans le style ancien, Ernest Gillet; 6. Ik heb niiijin Schoonmoeder begraven., C. 1*. T. Bi got; 7. Feestklanken. Van Aaken; 8. Een Krats, Saintclaii9. „Du und Du", Walzer nach motive der operette „Die Fledermaua", Joh. Strauss10. Waarom ik zoo gauw ge trouwd ben, Karl Helnier. De voetbal vereeniging Quick komt Zondag tie Zut.fen uit tegen Bo Quick aldaar. Twee huzaren, die reeds gedurende vier d'ageni werden vermist, hebben, bij den schoenmaker v. G., aan den Zuidsingel, kin derschoenen gestolen, zooals zij verklaarden met het doel er brood voor te koopen. De politie heeft hen opgespoord en aam de betrokken autoriteiten uitgeleverd. Burgerlijke stand. Geboren: Abraham, z. van A. Verhoeff en, C. Hartogsvcld!Wilkolmina Carolina, d'. van J. H Verheij en C. A. Kroon Abrar hem, z. van J. Vonhof en G. van den Brink; Jannetje, d. van G. van den Brink en H. van Doornik; Ileudrika Johanna, d. van J. Janszen en M. van Nimwegen; Theodora Wilhelmina, d. van M. van Raxneveld en B. Langras. Ondertrouwd1: O. van Arnhem eni A. van; Veetkuizcu. Gehuwd: P. J. van Kalleveen en. 9. Waked kamp; L. Maas en G. Fitskie; H. Wouters en J. Hofland'. Overleden: Ja nnetje iHartgersen, oud 85 j.. wed. van A. van EkelenElisabeth Snijders, oud 73 j., wed. van C. van Es. De Oorlog DE FBA.\NCn-DClT8CH£ OOR LOG van 1870 71, aan het Volk verteld door H. TH. CHAPPUI8Majoor der Infan terie. Een buitengewoon mooi Boek, in Groot formaatversierd met talrflke Illustration, Portretten Haart en Plattegrondenvoor slechts f 3.33 in keurlgen Prachtband, 3e druk voor slechts f 2.90. F?FN 7fM onderhoudend geschre id t/UU ven boek over dit be langrijkste historisch tijdperk van den jongeren tijd moet wel door velen gekocht worden, do uitvoering is fraai, de prijs buitengewoon goedkoop. Verkrijgbaar bij den Uitgever D, BOLLE te Rotterdam, en verder alom Franco na ontvangst Postwissel van slechts f 8.25 of f 2.90 waarop vermeld: De Oorlog 1870/71. sljn de wettig gedeponeerd# Tarolin Capsules fcet meest gebruikte en werkelijk beste middel, dat eet ver rassend resultaat geelt. De Capeules kunnen gebruikt worden zonder dat men zijn dagelijksche bezigheden behoeft te staken. Men vrage de echte Orotznersche Tarolin Capsules en welgere alle zoogenaamde bettcro middelen. Do doos med 50 Capsules kost 1.50 en is te verkrijgen bij T. I*. vnn <len Berieti loon, Utrecht. Heilige weg over de Mariaslraat H fcki Schouwburg. - Utrecht. Nederlandsche Tooneelvereeniging van Amsterdam. (Goedgekeurd bij Kon. besluit van 24 Mei 1895.) Bestuur: A. VAN DER IIORST, Directeur- Voorzitter. M. J. TERNOOY-APEL Secretaris J. G. W. HOMEIJERPenningra. Zondag 12 November 19051 132ste Opvoering; van Een zinnebeeldig spel in 3 bedrijven van HERM. IIEIJERMANS Jr. Orkest onder leiding van den Heer H. Kuypers Aanvang half Acht ure. Schouwburg Utrecht. Direttore Cav: M. DE nONDT. Maandag 13 November, s uur, Gevolgd door PAGLIACCI, met medewerking van Slg" AG0ST1NELL1Sig- 1SALBERTI, en S!gr ZEROLA. In het laatst verschenen RAPPORT van den SCHEIKUNDIGE bü den KEURINGSDIENST van VOEDINGSMIDDELEN te Rotterdam wordt verklaard, dat onder 35 onderzochte HOLLANDSCHE JAMSslechts van twee gezegd kan wordendat ze geheel voldoen aan de eischendie aan een reëel fabrikaat gesteld moeten wordenn.l. dat ze bestaan uitsluitend Uit Vruchten en Suiker. - - ÉÉAI DEZER TW EE zijn de

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3